Sollunari


Ciekawe tranzyty


2017-12-28 16:13:39

Horoskop pełni Księżyca z 2 stycznia 2018r. i Wenus w cazimi 8 stycznia 2018r. czyli niech się dzieje

 

 

 

Horoskop pełni Księżyca z 2 stycznia 2018r. (tutaj) pokazuje brak obsadzenia znaków powietrza i domów powietrza czyli aby się zadziało nie potrzebujemy tworzenia konstrukcji myślowych, są one zbędne do bycia, do istnienia, do odczuwania i stawania się. Podczas tej pełni sztuczność połączeń społecznych jest niepotrzebna. Czas już odłączyć się od instruktażu innych, poruczeń systemowych, poleceń innych i oddalić się w miękkość i bezpieczeństwo własnego wszechświata. Uważność skierować na siebie, swoje Słońce i swojego Księżyca. Nie postrzegać niczego poza tu i teraz w odniesieniu do własnej przestrzeni materialnej i duchowej.

 

Słońce w Koziorożcu i Księżyc w Raku w świętej komunii z Neptunem w Rybach. Budujemy świątynię, dom nasz codzienny, gdzie nie ma wstępu nikt poza nami. "Dom" jest stabilny, zdrowy, oparty na naszych własnych wartościach materialnych i duchowych, nie zapożyczonych od innych lub przez nich narzuconych. Obsada II i VIII domu wskazuje na naturalne prawo, które jest wystarczającym uprawnieniem do stworzenia "świątyni ducha" w naszym sercu. Nikt nie musi dawać nam zgody na jej stworzenie, nie będzie inspektorów nadzoru przy jej wzniesieniu, a co więcej zbędne jest współdziałanie kogokolwiek przy jej budowie.

 

Koniunkcja Marsa z Jowiszem w Skorpionie, posadowiona na ASC horoskopu pełni daje umocowanie do działania, obdarzonego łaską spełnienia. W trygonie do Neptuna w Rybach uświęca starania związane ze zmianą światopoglądu. W sekstylu do koniunkcji Słońca z Wenus w Koziorożcu rodzi wewnętrzne przekonanie i pewność, iż spełnienie możliwe jest do osiągnięcia - poprzez bezwarunkową miłość do siebie. TAK - przez odszukanie w sercu miłości i akceptację siebie. TAK - przez oczyszczenie serca. TAK - dla swoich mocnych i słabych stron. TAK - przez samouwielbienie, przez samospełnienie, samoświadomość. Dość już fałszywego wstydu, narzuconych przez opinię publiczną wzorców poprawnego zachowania, zgodnie z którymi skromność i powściągliwość to cnoty najwyższe. Dość nachalnych "winien i ma", których bilans korzystny jest jedynie dla systemów wszelkiej maści. Wystarczy już tego powszechnie gaszonego ducha. Czas najwyższy ducha wywyższyć.

 

W horoskopie pełni Neptun jest wywyższony, zarówno w zodiaku (Ryby), jak i w domu (IV). Tworzy trygon z silnym Księżycem w Raku w pełni i z Jowiszem w Skorpionie. Jest to energia miłości prawdziwej, nie rozróżniającej, nie uwarunkowanej. Zdolna przetransformować i odmienić najbardziej zatwardziałe serca i najbardziej skostniałe światopoglądy. Dogmatom i systemowym ograniczeniom mówimy stanowcze nie, bez patosu, wojowania i szarpania za ordery i atrybuty władzy. Po prostu "nie" dla narzucanych ograniczeń, które nie mają podstawy w prawie naturalnym (czyt. kosmicznym). TAK dla dobra najwyższego, łagodności, czułości, 100% dobrych intencji, wyrażania uczuć, hołubienia życia we wszystkich jego odsłonach, nadziei, itp. Z tego warto budować, temu oddawać siebie pod ochronę i ufać.

 

Jak zostanie zbudowane podczas pełni, tak zaistnieje 8 stycznia 2018r. podczas III Kwadry Księżyca (tutaj horoskop), kiedy to Wenus znajdzie się w cazimi Słońca czyli "w sercu" naszej gwiazdy. Zamanifestuje się to, czemu sprzyja bliskość pozycji Wenus (18 stopień 30 minut kątowych Koziorożca) do pozycji Słońca (18 st.35 ' Koziorożca). Wenus "w sercu" Słońca jest posadowiona bardzo korzystnie a dwada Lwa w jej pozycji dodatkowo to podkreśla. Energia Wenus w cazimi oznacza światło w sercu, manifestację prawdy, objawienie prawdziwej natury ludzkiej. Korzystne w tym dniu jest wyciszenie i skupienie, medytacja, odosobnienie. W horoskopie III kwadry widać wskazanie ku temu, nie tylko w pozycji Wenus i Słońca ale i Plutona w koniunkcji z nimi. Cała stella blisko IC w IV domu. Bądź w ciszy i spokoju ze sobą, w swoim sercu, w centrum i źródle wszystkiego, co jest. Bez oczekiwania na efekt, bez pragnienia i wysilania się na zdarzenie, w celu uzyskania jakiejś konkretnej korzyści, określonego skutku, tylko dla siebie i z pominięciem innych. Z ufnością i wiarą (sekstyl Wenus -Jowisz),ale bez zadęcia, gdyż wsparcia od losu w takich razach nigdy nie ma (Mars-Jowisz w półkrzyżu do Węzłów Księżyca i Ceres w Lwie). Jeżeli robi się coś bez nastawienia na określony skutek, wszechświat odpowie a magia kwantowego cudu zadziała. Jeżeli kocha się siebie i wierzy w siebie, dokona się wszystkiego, czego się chce. Wszechświat, Bóg, zasada prawa naturalnego odpowie na Twoje prośby. Tylko w miłości jesteś prawdą i zasadą i bogiem.

 

III Kwadra Księżyca zawiera informację o energetycznym przewartościowaniu, o przemianie duchowej, którą szkoda pominąć czy odłożyć na później. Warto zaakceptować jej przesłanie. Merkury w koniunkcji z Centrum Galaktyki w Strzelcu tworzy trygon z Uranem i stacjonarną Eris. Ponadto jest w kwadraturze do Chirona i aplikuje do koniunkcji z Saturnem. Mamy zapowiedź leczenia i zdrowienia za pomocą światła, elektromagnetycznej fali na poziomie kwantowym. Ponownie zwracam uwagę na nasilony proces budzenia się energii Kundalini i związaną z tym konieczność oczyszczenia niższych czakr w powiązaniu z 4 czakrą - czakrą serca. Podczas tranzytu Wenus w cazimi Słońca mamy znakomitą okazję ku temu. Zachowanie uważności jest temu pomocne. Tak samo warto skorzystać z energii Lilith i jej matriarchalnych przejawień. Sugestie oczyszczenia serca poza "wspólnotą", bez kontaktu ze współplemieńcami, poza granicami domu, za opłotkami osady, itp. warte rozważenia. Królowa, wielka matka , itd. nie przyjmie nikogo z powrotem bez dokonanej przemiany duchowej.

 

Bezwarunkowo otwórzmy serce na to, co JEST - TERAZ a będzie się działo.

 

 

©Krystyna Daca

 

#WenuswcazimiSłońca

#kundalini

#CentrumGalaktyki

#bezwarunkowamiłość

#czakraserca

#oczyszczeniekwantoweserca

Dodaj komentarz

2017-12-08 09:29:51

Saturn w koniunkcji z Merkurym R w sekstylu do Marsa czyli usuwanie stereotypów i ograniczeń

 

 

 

To do dzieła.

Nie ma ograniczeń!!!

Można robić, co się chceOczko

ale

trzeba brać za to odpowiedzialność!!!Buziaczek

 

Astrologia i wszystkie dziedziny wiedzy są ograniczeniem, jeżeli przyjmiemy je za dogmat, niepodważalny i raz na zawsze stwierdzony. Każda wiedza może być zmieniona, nie stanowi martwego wytłumaczenia rzeczywistości - od teraz na wieczność. Raz zdobyta wiedza nie trzyma w ramach poznawczych. Nie można ślepo wierzyć, że to, co wiemy, jest niezmienne i stałe. "Wiem, że nic nie wiem" jest zdrowsze. Otwiera głowy, usuwa lęki przed poznaniem prawdy, daje bezpieczne przekonanie, że granice poznania są w zasięgu i mogą zostać przesunięte. Czyli, że wszystko jest możliwe.

 

Wiedza astrologiczna, ze wszystkimi regułami, zasadami i stereotypami, budzi lęki i tworzy zagrożenia u tych, którzy traktują ją jako rozwiązanie wszystkich problemów. Nadając astrologii przesadne znaczenie, tym samym zwalniają się z odpowiedzialności za swoje decyzje. Kierując się w życiu instrumentalnym podejściem do astrologii można popełniać błąd za błędem. Tymczasem za potknięcia życiowe nie odpowiada żadna reguła astrologiczna. Znajomość wszystkich reguł astrologicznych nie ochroni przed cierpieniem. Kwadratury malefików nie powodują zjawisk i wydarzeń. Siła sprawczą zawsze jest człowiek, który reaguje na energie planetarne według własnego wyboru. Prawda jest taka, jaka jest. Prawa naturalne (czyt. kosmiczne) działają, czy ma się o nich pojęcie czy nie, oraz czy się w nie wierzy czy też wręcz przeciwnie. Możesz bać się kwadratur malefików a przy ich koniunkcji być przerażona do bólu ale czy to pomoże? W czymkolwiek?

 

Aktywna obecnie separacyjna koniunkcja Saturna z retrogradującym Merkurym w Strzelcu to wskazanie na chwilę zastanowienia, pt. jakim stereotypom poznawczym dajemy wiarę? Czy, aby nie są one przestarzałe? W koniunkcji Merkury - Saturn, uznawanej przez tradycję astrologiczną za maleficzną, tkwi stereotyp dotyczący Merkurego, który polega na tym, że Merkury ma właściwość ulegania wpływom planet, z którymi wchodzi w aspekt. Z racji uznania Saturna za malefik, działanie tej koniunkcji z góry jest ustawione jako energetycznie niekorzystne. Tymczasem nie jest tak, że aktywność koniunkcji Saturna z Merkurym przesądza o czymkolwiek. To nie ta koniunkcja jest odpowiedzialna za ograniczony sposób myślenia. Ten aspekt nie jest winien zapętleniom mentalnym i przejawom tępoty umysłowej. Merkury w retrogradacji nie ulega silniejszej i potężniejszej planecie, jaką jest Saturn. Nie jest Merkuremu wszystko jedno, nie jest ambiwalentny , itd. Poszukaj uzasadnienia tego stereotypu w sobie samej.

 

Astrologia nie jest wiedzą dla wszystkich. Jest pomocna dla ludzi z otwartą głową, którzy są odpowiedzialni za swoje życie i nie szukają w niej wytłumaczenia wszystkiego a przede wszystkim sposobu na uwolnienie się od błędu. Astrologia nigdy nie będzie służyć tym, którzy chcą zwalić winę za swoje postępowanie i wybory na koniunkcje, opozycje i kwadratury malefików.

W astrologii dobrze jest unikać rozważań w kategoriach przeciwstawnych pojęć, jak: dobry - zły aspekt; energia negatywna- pozytywna. Każda energia jest dobra i prowadzi ku dobremu. Każdy maleficzny aspekt niesie szansę i uwolnienie od błędu i cierpienia. Nawet najgorsze zdarzenia w życiu kierują koniec końców ku dobremu.

 

Jakie znaczenie ma pojęcie "winy i kary" w astrologii? A w życiu? Rozważania tego typu są zbędne, gdyż wszystko jest takie , jakie jest - doskonałe. Problem powstaje wówczas, kiedy nadajemy mu "jakieś" znaczenie.

 

Jakie znaczenie mają prognozy astrologiczne? Czy zwalniają nas od robienia czegokolwiek? Przecież nie jest tak, że stoją w sprzeczności z życiem a więc musimy przeżyć swoje życie bez względu na prognozę. Stereotyp to czy prawda, że dobra prognoza nie oznacza, iż wystarczy oddychać a wszystko samo się poprowadzi ku szczęściu absolutnemu (przesadzam celowo:). Czy to prawda, że zły solariusz nie determinuje dnia codziennego i nie stanowi wyroku, od którego nie ma odwołania? Zarówno przy dobrej i złej prognozie wszystko prowadzi do najwyższego dobra, zgodnie z prawem naturalnym czyli kosmicznym.

 

Przeznaczenie da swój wyraz ale kto ogarnie jego wyroki? Komu na tym zależy? Kto poniesie odpowiedzialność? Kogo to uszczęśliwi? Kto nada temu określone znaczenie?

 

Astrologia pomaga zrozumieć siebie. Wiedza astrologiczna może uwolnić od lęku ale nie tylko dlatego, że taka jest natura astrologii ale dlatego, że poszukujący tej wiedzy staje się nią. Staje się astrologią, czyli jest w jedności z wiedzą astrologiczną. A zatem w tym stanie nie może być osobno, być w rozdzieleniu i rozróżniać dualnie pomiędzy sobą a astrologią. W tym stanie nie ma problemu ani z astrologią, ani ze sobą. Pozostaje w stanie naturalnym - poznawczym astrologicznie. Tak samo jest w przypadku innych dziedzin wiedzy.

 

Bądź wdzięczna/y za wiedzę astrologiczną.

 

Zapraszam do dyskusji.

 

 

©Krystyna Daca

 

#stereotypywastrologii

#przeznaczenie

#prognozaastrologiczna

#tranzytMerkurego

#tranzytSaturna

#tranzytMarsa

#tuiteraz

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze
starybosman 2017-12-08, 14:38:00

Na aspekty Saturna, Marsa oraz Merkurego ( aktualna notka w Nowościach z dnia 8.12.2017) można spojrzeć jeszcze inaczej. Rozważmy najpierw ich godnosci. Saturn jest w ognistym Strzelcu ma godność przez to, że jest trzecim władcą troistości ( tak dziennej, jak i nocne), znajduje się w swoim dekanacie i termach Marsa. Merkury w Strzelcu jest wygnany, w dekanacie Saturna, zmierzając do dekanatu Księżyca. Co do term, to obecnie znajduje się pod wpływem Marsa, potem Saturna i na końcu Merkurego. Natomiast Mars jest na wygnaniu w Wadze, gdzie Saturn jest egzaltowany, w dekanacie Jowisza oraz własnych termach. Może i przez to bywa mniej popędliwy, ale nie jest to tożsame z pojęciem nieskuteczności. Takie usytuowanie planet ma swoją wymowę i nie można pominąć tego, jaką godność ma każda z nich.

 

Saturn, któremu przypisano wszystko co złe ( i to przekonanie pokutuje od zarania astrologii ), w znaku ognistego Strzelca komfortu nie ma, na dodatek miota się pomiędzy uznaniem głoszonych dogmatów, a ich całkowitym odrzuceniem. Merkury podpowiada, że wygnany ma swoje prawa, wobec czego nikt mu nie zabroni pewności siebie, szerokiego spektrum zainteresowań, daru przekonywania, że racja po jego stronie. To, że z obiektywizmem , nacechowanym arogancją,jest na bakier w głoszeniu swoich tez, dodaje tylko kolorytu.  Koniunkcja Saturn/Merkury, mimo iż uznawana za złą, ma w sobie coś pozytywnego, a mianowicie zmniejsza się ilość kontaktów, ale te , nawiązane przy rozpoczynającej się koniunkcji, będą nie tylko użyteczne, ale i trwałe. Pozostał jeszcze Mars w sekstylu do wymienionych planet. Merkury z Marsem ( na wygnaniu ) w takim aspekcie, będą działały sprawnie i szybko wcielą swoje pomysły w czyn. Saturn i Mars w sekstylu cechuje wytrzymałość, silny charakter i zdolności w pokonywaniu piętrzących się przeszkód. W każdym razie są skuteczne, by osiągnąć zamierzony cel.

 

Czy ten aspekt działa ? W moim przypadku tak. Autorka zaprosiła do dyskusji, ale nie znalazłem odnośnika "skomentuj", bo w Nowościach się nie pojawił. Merkury w retro oświecił hasłem " wróć ", Saturn nakazał " koncentracja " , a Mars podpowiedział " działaj". I stało się, wszak w dziale Ciekawe tranzyty brakujący element został znależiony.

Komentarzy: 4
Dołączył/a: 2010-04-27
Jasmin 2017-12-09, 06:19:56

Więc widziszUsmieszek.

 

Przeszkód nie ma, ograniczeń też nie, ale to zależy od postrzegania. Kto widzi wszędzie przeszkody, ten nie zrobi nic. 

 

pozdrawiam

 

KD

Komentarzy: 6
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Dodaj komentarz

2017-09-25 13:38:14

Kwadratura Merkury w Pannie - Saturn w Strzelcu czyli brak/potrzeba hejtu

 

 

 

Jedną z analogii kwadratury Merkury - Saturn są przykre słowa. Słowa negatywne, krzywdzące, deprecjonujące innych. W najgorszym wypadku - przekleństwa i po prostu obelgi. W najlepszym wypadku - słowa i określenia uszczypliwe. Dalej: zachowania niezbyt przykładne, odbiegające od poprawności, agresywne i zmierzające do konfrontacji. Celowo formułowane i artykułowane dla uzyskania określonego celu, którym jest uwolnienie frustracji i skierowanie uwagi na kogoś/ na coś lub jej odwrócenie od kogoś/ czegoś.

 

Jesteś tym, na co zwracasz uwagę. Słowa, sytuacje i ludzie mają swoje częstotliwości, które oddziałują na przestrzeń i ją tworzą. Które są twoim udziałem i w jaki sposób wpływają na ciebie? Chcesz doświadczenia zmiany w swoim otoczeniu a więc zwróć uwagę na wibracje, jakie ono emituje i jak ty na nie reagujesz. Chcesz przynależeć do sytuacji, o którą ci chodzi, podnieś lub obniż osobiste wibracje a staniesz się tą sytuacją. Wchodzenie w nie powinno być przemyślane.

 

Skierowanie uwagi lub odciągniecie uwagi (Saturn) ma na celu poznanie prawdy (Strzelec). Ważne jest, aby było świadome. Wtedy jest w tym jakiś sens. Chcesz mieć doświadczenie pt. hejt, zastanów się, po co ci to jest potrzebne. Doświadczyć hejtu świadomie ma swoją wartość. Oczyszczenie frustracji jest zdrowe ale ważniejsze jest uświadomienie sobie przyczyn jej powstania.

 

Przyczyną wchodzenia w energetycznie trudne sytuacje, będące emocjonalnym wyzwaniem (nomen omen), może być chęć rozliczenia za wypowiedziane niegdyś słowa (swoje lub cudze), uleczenie doznanych krzywd, usunięcie ograniczeń mentalnych. To również może być potrzeba wybaczenia sobie i innym, niechęć do emocjonalnych reakcji na ludzi i sytuacje, uzależnienia od nich i stała potrzeba sprzeciwu.

 

Uszczypliwość względem innych to niezgoda na brak zgodności z nami. Na to, że nikt nas nie rozumie i nie potrzebuje. Działając w wibracji negatywizmu, określając siebie hasłami "precz z tym, precz z tamtym, precz z preczem...", nikt nie pozna prawdy o sobie i innych. Doświadczenie to jednak może skłonić do poszukiwań.

Działając w konflikcie Merkury w Pannie - Saturn w Strzelcu, potencjalny badacz prawdy o sobie szuka namacalnego dowodu na ograniczenia oraz swoistego prawnego umocowania do własnego działania. Dzięki opozycji Jowisz w Wadze - Uran Retro w Baranie potrzebne prawo to weryfikacja dotychczasowych ludzi i sytuacji. Masz prawo do hejtu czy nie? Od czego lub kogo chcesz odwrócić uwagę?

 

Brak hejtu to tworzenie uwarunkowań, w których samemu nie doświadcza się podobnych zachowań. Przemyślane wybory co do nowych uwarunkowań, do czego zachęca opozycja Jowisz -Uran, zaowocują bardziej rozwojowymi okazjami do poznania siebie. Bez konieczności uruchamiania fali hejtu. Bez potrzeby reagowania na to.

I kwadra Księżyca w 6 stopniu Koziorożca w dniu 28 września b.r. (tutaj horoskop) zwraca uwagę na kwinkunks Merkury w Pannie - Uran R w Baranie.

 

Aspekt kwinkunksu oznacza (o)czyszczenie i uzdrowienie poprzez uwolnienie. Często wskazuje na nauczenie się czegoś przez nowe doświadczenie. Merkury z Uranem R w znakach swojego posadowienia wskazują na oczyszczenie ze starych sposobów myślenia i metod działania. Będzie to poprzedzone przewartościowaniem, zwróceniem uwagi na to, co skrzętnie było ukrywane przed wzrokiem, spychane na poziom nieświadomości. Uświadomienie sobie, czego nie lubię w sobie, czego nie akceptuję i z czym walczę - doprowadzi do prób zmiany w postrzeganiu siebie względem innych. Kwinkunks Merkury - Uran R jest okazją do zaprzestania negacji samego siebie, zakończenia procesu rozliczeń i hejtowania własnego życia. Dzięki Jowiszowi w dwadasamsie Lwa oraz Ceres w Lwie w sekstylu ze Słońcem w Wadze wybór jest oczywisty.

 

I kwadra Księżyca w Koziorożcu rozumiana jako "droga na targ" obdarza energią, dzięki której będzie można pozbyć się niechcianych emocji, starych programów zachowań, frustrujących sytuacji i reagowania na nie. Po drodze będzie można przemyśleć, co jest do sprzedania a co nie, jaka jest oferta, co zamierzam kupić a co sprzedać. W horoskopie widać paralelę zodiakalną Wenus i Merkurego na ASC w Pannie, co wskazuje na znaczną "podaż" rzeczy tzw. potrzebnych i niezbędnych. Mars w koniunkcji z ASC i w separacyjnej opozycji z Neptunem R to jednoczesny "popyt" na wartości materialne i duchowe oraz trend na pozbycie się ich i ograniczenie.

 

Dla interesujących się rzeczywistością kwantową: czas I kwadry Księżyca w Koziorożcu jest korzystny do oczyszczeń ciała ze starej energii. Do 28.09.b.r. kwadratura Merkury - Saturn będzie pomocna w zidentyfikowaniu źródła blokad i umiejscowieniu zahamowań przepływu energii w ciele. Uwalnianie nagromadzonej saturnowej energii, która pochodzi z minionego okresu, będzie stopniowe a spotęguje się przed pełnią Księżyca w Baranie oraz w trakcie pełni - 5.10.b.r.

 

 

©Krystyna Daca

 

 

Dodaj komentarz

2017-08-23 15:23:47

I kwadra Księżyca w Strzelcu czyli wybór właściwej drogi rozwoju

 

 

Energia I kwadry Księżyca w Strzelcu (tutaj horoskop) to wybór właściwej drogi rozwoju. Droga, symbolizowana przez Jowisza w Wadze w sekstylu z Saturnem R w Strzelcu, jest z rodzaju tych duchowych, skupionych na moralnym oczyszczeniu (półkrzyż Ceres - Pluton R - Jowisz).

 

Oczyszczenie moralne w miejscu, w czasie i przestrzeni jest wątpliwej jakości i trwałości. Przede wszystkim dlatego, iż oczyszczenie moralne, sumienie, działanie zgodne z prawem - to pojęcia związane z Systemem. Przy jakiejkolwiek zmianie jednego z tych uwarunkowań (miejsca, czasu lub przestrzeni) sytuacja się zmienia i znowu odczuwalny jest konflikt (półkrzyż Jowisz - Pluton R). To, co jest dozwolone przez system prawny jednego państwa, w innym może być zabronione (np. narkotyki). To, co jest właściwe w islamie, nie jest aprobowane w chrześcijaństwie (np. wielożeństwo). To, co dziś jest dozwolone, jutro może być zakazane, ograniczone (np. podatki).

 

Praktycznie każdy z nas jest w konflikcie z jakimś Zewnętrznym Systemem (sekstyl Jowisz - Saturn). Wchodzi wciąż w dywagacje moralne, pt. które rozwiązania systemowe są prawidłowe czyli zgodne z Prawdą. Czy to prawodawstwo, czy ta religia, czy to państwo, ten naród, to miejsce na ziemi jest najlepsze? Jakakolwiek odpowiedź nie będzie prawdziwa, jeżeli zależy od Systemu. Prawdziwe jest to, co podpowiada dusza (Wyższa Jaźń). Jest stałym i niezmiennym azymutem, dzięki któremu działanie nie obciąża sumienia - już u źródła, czyli u podstawy powstawania konfliktu moralnego.

 

Oczyszczenie moralne zależne jest od poziomu świadomości i wiedzy na temat tego, co dualnie znane jest jako dobre lub złe i jako takie ustawione jest przez zewnętrzny system wartości stworzony przez ludzi (zbiór przepisów prawnych, prawo religijne, prawo zwyczajowe) a nadto od tego, co jednostka, jako świadoma istota uznaje za właściwe i potrzebne jej samej do rozwoju i bycia w zgodzie ze sobą. Jeżeli rodzi się konflikt pomiędzy tym, czego zabrania lub na co zezwala system, a tym, czego potrzebuje jednostka żyjąca w tym systemie, potrzebna jest zmiana - albo w systemie albo w świadomości jednostki (wszystkie aspekty Marsa w Lwie). System jest bardziej oporny na zmianę a jeżeli ją inicjuje, to dokonuje tego w procesie, w ciągu szeregu działań, które wymagają czasu (np. dot. to zmiany przepisów prawa). W świadomości jednostki zmiana może nastąpić w błyskawicznym tempie (Merkury w koniunkcji ze Słońcem w Pannie i w trygonie z Uranem). Wystarczy odczytać impuls z poziomu serca, aby otrzymać odpowiedź na każdą wątpliwość i każdy konflikt moralny. Wtedy możliwe jest żyć w zgodzie ze sobą w każdym Systemie (kwadratura Świateł i trygon Księżyc - Wenus).

 

Bez odczytania tego, czego chce JA jako istota żywa, żyjąca tu i teraz w zgodzie ze swoją duszą, w czystości serca i z najlepszymi intencjami - postrzeganie rzeczywistości jest zafałszowane. Fałsz czyli brak prawdy rodzi niedostatek wiedzy o przyczynach konfliktu między systemem a potrzebami jednostki. W przypadku zmiany okoliczności i uwarunkowań systemowych skutkuje to pomieszaniem mentalnym, wątpliwościami typu: "co TERAZ robić"," jak się TERAZ ustawić", "gdzie TERAZ pójść na wątpliwej wartości układ", "kogo TERAZ naśladować", itd. W tym stanie świadomości rzeczywistość zawsze wydawać się będzie niezgodna z prawdą, zła, niesprawiedliwa, wadliwa, wymagająca kombinacji i działań niemoralnych. Ustalenie przyczyn konfliktu moralnego oznacza oczyszczenie serca z fałszywych treści, tkwiących w świadomości a pobranych od jakiegoś tam Systemu (prawnego, religijnego, zwyczajowego) w minionym miejscu, przestrzeni i czasie (półkrzyż Świateł z Neptunem R).

 

Rzeczywistość pokaże się prawdziwa, rzeczywista i spełniona po uświadomieniu sobie, że wszystko jest doskonałe takie, jakie jest a ewentualne konflikty wewnętrzne wynikają z potrzeby oczyszczenia serca (aspekty Ceres a szczególnie półtorakwadratura z Księżycem). Kiedy w sercu przechowywany jest fałszywy obraz siebie, niezgodny z tym, co dusza obrała sobie za drogę i program życiowy, w działaniach i uczuciach brak zgodności, skutkując rozgoryczeniem, niezadowoleniem i złością. Po oczyszczeniu nieprawdziwego przekonania o sobie, jako istocie złej, grzesznej i niewystarczająco dobrej pojawia się spokój i równowaga emocjonalna (bisekstyl Jowisz -Saturn / Lilith - Mars). Jeżeli w sercu jest niewinność i czystość intencji nie ma potrzeby różnicować ludzi, państw, religii ani ich osądzać. Oczyszczenie serca powoduje nagłą miłość do swojego JA, pozbawionego egoizmu. Także wybaczenie sobie i akceptacja wszelkiego doświadczenia, które nam się przydarzyło uwalnia od systemowych ograniczeń i konfliktów wewnętrznych (mistyczny prostokąt Jowisz - Węzły Księżyca- Eris R).

 

Istota świadoma siebie, połączona z duchowym aspektem siebie, może wybrać drogę, która według ww. prawa ludzkiego oznaczać będzie konflikt z prawem moralnym. Po to, aby doświadczyć wszystkiego, co jest jej potrzebne do samopoznania i rozwoju duchowego. Bez samobiczowania, nakładania kar, obwiniania się, pokuty, podtrzymywania traumy, rozdrapywania ran i grzebania w przeszłości. Akceptując siebie w całości, patrząc z miłością na swoje błędy i potknięcia, afirmując życie takim, jakie jest (Światła - Neptun). Wtedy dopiero może uznać i wybrać właściwą drogę, zgodną z prawem naturalnym, co automatycznie uruchamia skok świadomości na wyższy poziom kwantowy i otwarcie na duchowe aspekty rzeczywistości (Światła - Neptun - Mars - Merkury - Uran).

 

 

©Krystyna Daca

 

#bezwarunkowamiłość

#ewolucjaświadomości

#prawanaturalne

#konfliktmoralny

#świadomość

#rzeczywistośćkwantowa

#oczyszczeniekwantowe 

 

Dodaj komentarz

2017-07-23 12:57:05

Nów Księżyca w Lwie czyli bezwarunkowa miłość

 

 

 

Od czasu ostatniej pełni (patrz wpis poprzedni) manifestowała się ewolucja świadomości, jako siła napędowa wszechrzeczy, pierwotna przed materią. Wielu z nas rozumie już, że to świadomość kształtuje byt a nie odwrotnie, oraz że myśli w swym kształcie, wymowie i rodzaju wpływają na materię. Do tego stopnia, że mogą całkowicie przekształcić nasz światopogląd, postrzeganie a także zmieniać fizycznie rzeczywistość. Siła pozytywnego myślenia, wynikającego z czystych pobudek, jest ogromna i transformuje rzeczywistość na wszystkich poziomach.

 

Dzisiejszy Nów Księżyca w 1 stopniu Lwa (tutaj horoskop) niesie informację, że świadome działanie na rzecz Najwyższego Dobra jest przejawem bezwarunkowej miłości. Ta pozycja Świateł w zodiaku wskazuje, że świadomość jest samoświetlna, pochodzi z naszego wewnętrznego centrum, jest przeogromna w swej sile, czysta i doskonała, nie potrzebująca niczego więcej ponad to, aby się przejawiać bez przeszkód. Koniunkcja Słońca z Księżycem w 1 stopniu Lwa to bezwarunkowa miłość przede wszystkim do siebie, do istoty Światła, doskonałej i idealnej już w momencie narodzin, pozbawionej egoizmu (spalony Mars). Mając świadomość własnej doskonałości jako żywej istoty, której obce jest funkcjonowanie poza tą Prawdą, mamy moc i wolę dzielenia się nią z innymi. Tylko kochając siebie bezwarunkowo wiemy, jak żyć i być Sobą oraz jak obdarzać innych miłością.

 

Co (to) znaczy bezwarunkowa miłość? Kochamy bez stawiania warunków, bez żądania czegoś w zamian, bez oczekiwania wzajemności, platonicznie, bez konotacji winien - ma, bez kontekstu z jakąkolwiek oceną, itd. Koniunkcja Marsa w Lwie ze Światłami w Nowiu to spalenie energii Marsa czyli wskazanie na potrzebę (Księżyc) i wolę/ wiedzę/ świadomość (Słońce) oczyszczenia serca (kwadratury z Uranem w Baranie). Pozbawiony egoizmu bądź gotów na oczyszczenie serca z wszelkiego negatywizmu. Lub inaczej: tylko działając z poziomu czystego serca doświadczysz i spełnisz Siebie.

 

Wenus w Bliźniętach jako władczyni horoskopu Nowiu, w opozycji do Saturna R w Strzelcu mówi, że nasze postrzeganie i działanie często ograniczone jest lękami, wątpliwościami, chęcią uzyskania korzyści. Samoświetlność jest uciskana autodołowaniem się, złym traktowaniem siebie jako osoby niepełnowartościowej, ograniczonej środowiskowo, uwarunkowanej przez świat zewnętrzny. Wszystkie wymówki, które pozwalają "nie świecić" czystą doskonałością pochodzą ze złej, fałszywej samooceny. Nie jestem uzdolniony, dostatecznie dobry; nie dorastam innym do pięt; nie mam dostatecznej ilości dóbr, aby się rozwijać; rodzina, znajomi, inni ludzie są ode mnie lepsi, nie mam z nimi szans, itp. - tak zaciemniamy umysł, który w końcu dochodzi do fałszywego wniosku, że wobec tych przeszkód MUSZĘ postępować, kierując się nieczystymi intencjami. Powstaje przymus Saturna, cień Księżyca, ego Marsa, aby działać stosując sztuczki i wybiegi, które dadzą fory w konkurencji z innymi. Mimo, iż jest to postępowanie sprzeczne z wewnętrzną potrzebą życia w Prawdzie czyli w zgodzie z naszą prawdziwą naturą. Bez oglądania się na to, co powiedzą inni, jaka jest ich ocena. Bez pomniejszania innych dla fałszywego ego i megalomanii.

 

Opozycja Wenus - Saturn pokazuje pozytywy kierowania się bezwarunkową miłością do siebie jako elementu struktury społecznej. Jej trudnością jest nadmierne lub niedostateczne wyważenie w myślach, słowach, a przede wszystkim w czynach. W tej kolejności.

Ułatwieniem Wenus w opozycji z Saturnem jest pozytywny wizerunek siebie, który ułatwia nam rzeczywisty kontakt z innymi, bez wielokrotności rozróżnień Bliźniąt i ich dualnych podziałów (dobry - zły, ładny - brzydki, bogaty - biedny, itp.). Wenus w połączeniu z Saturnem co najwyżej buduje/ogranicza kontakty na zasadzie: potrzebny - zbędny. Opozycja z Saturnem daje też myślenie typu "to jest - to nie jest dobre". I to jest bardzo dobre dla bycia SOBĄ.Buziaczek

 

Skoro myśl jest pierwotna a dopiero za nią idzie urzeczywistnienie, zwróć uwagę na swoje myśli i ich korelacje z sercem. Czy tego naprawdę chcesz?

 

Saturn retro skłaniał do tej pory do retrospektywnych wglądów, wracania do przeszłości, do przeszukiwania pamięci. Separacyjny trygon Merkurego do Saturna R oznacza, iż przeszłe zdarzenia, informacje z pamięci komórkowej zostały już za nami; są oczyszczone przez energię ostatniej pełni Księżyca. To, co było jest już zbędne a tu i teraz świadomie budujemy Nowe. Trygon Merkury - Uran w znakach Ognia (Lew - Baran) to czyste intencje i odejście od zbędnych uwarunkowań. To budowanie nowych uwarunkowań, opartych na nowym, pozytywnym, rozwojowym myśleniu.

 

Merkury w Lwie jest adherentem horoskopu, gdyż włada Wenus w Bliźniętach. Władany z kolei przez Słońce jest informacją kwantową, która zmienia wszystko, oświetla wszystko, daje świadectwo Prawdzie, działa na wszystkich poziomach i dla ogólnego dobra. Pomyśl czego naprawdę pragniesz, z czystą intencją tworzenia dobra, a spełni się:) i to szybko, prosto i łatwo. Wszechświat zrobi wszystko, abyś to urzeczywistnił.

 

Merkury w ścisłym (orba 0 stopni) septylu do Ceres w 6 stopniu Raka to myślenie o nowym uwarunkowaniu, zrodzonym z nowej świadomości i wiedzy o sobie, która stanowi opiekuńcze wsparcie. Nie jesteś sam i co więcej - otrzymasz informację w odpowiedniej chwili i pomoc, o którą poprosisz z czystego serca. Węzeł Księżycowy Wstępujący jest w koniunkcji z Merkurym czyli dodatkowo jest mocne energetyczne zasilanie ze strony Losu. Bezwarunkowo - czyli ...jak?

 

Chiron w trygonie do Świateł w Nowiu oraz ich kwintyl do ASC horoskopu Nowiu to nauczyciel, lekarz, przewodnik w jednej osobie, którym w pierwszej kolejności jesteś Ty sam poprzez swoją świadomość. Naucz się myśleć, mówić i robić wszystko w prawidłowy sposób, w miłości do siebie, bez negatywizmu.

 

Ja kocham siebie.

Ja słucham siebie.

Ja widzę siebie.

Czuję i znam swoje serce.

Czuję i znam swoją duszę.

Czuję i znam swoje ciało.

 

Czy chcę i potrzebuję zmiany?

 

Odpowiedź przynosi energia Jowisza w Wadze na ASC horoskopu Nowiu w kwadraturze do Plutona w ścisłej koniunkcji z IC horoskopu. Jeżeli chcesz zmiany (Pluton), potrzebujesz wiedzy (Jowisz) o sobie (ASC jako analogia JA). Kompleksowej wiedzy na temat swojego życia, swojego rozwoju w materii życia codziennego ale przede wszystkim w materii życia duchowego. Wiedzy tej szukaj w sobie, w swoim centrum, o czym zdecydowanie świadczy pozycja Plutona w Koziorożcu i na Imum Coeli. Tam znajdziesz, to czego szukasz. Tam jest początek i koniec wszystkiego, podstawa i przyczyna struktury wszechświata, którą tworzysz. Uwarunkowania także. Wszystko jest w Twoim umyśle. Zmień umysł a zmieni się wszechświat. Ulecz samego siebie a wszechświat sam się uleczy.


Zacznij od uporządkowania myśli.

PIERWSZEJ.

 

 

 

©Krystyna Daca

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze
indygo 2017-08-13, 12:58:48

Jak zwykle świetny artykuł z pierwszorzędną interpretacją :)

Komentarzy: 2
Dołączył/a: 2013-11-07
Dodaj komentarz

2017-07-09 12:13:39

Pełnia Księżyca w Koziorożcu czyli ewolucja świadomości

 

 

 

Pełnia Księżyca w 17 stopniu Koziorożca (tutaj horoskop), jest silną energią transformującą dotychczasowe przeszkody na osobistej drodze do uzyskania promocji życiowej. Koniunkcja Księżyca z Plutonem wskazuje, że przemiana dotyczy głównie transformacji duchowej, emocjonalnej, dzięki której nastąpi ewolucja świadomości. Świadomość jest siłą napędową rzeczy i to ona jest pierwotna przed materią, która jest wtórna i od niej zależna. Najpierw następuje zmiana w świadomości a dopiero potem można tworzyć i kreować nową rzeczywistość.

 

Istotne jest więc w tym czasie uświadomienie sobie, że przeszkody na wybranej drodze życiowej istnieją tylko w przestrzeni naszej psychiki - w umyśle i przekładają się na wydarzenia losowe tylko wtedy, kiedy na to pozwolimy. Blokujące nas przekonania o niemocy twórczej, o braku uzdolnień i dokonań w wymarzonej dziedzinie życia, działają wówczas, kiedy dajemy im swobodny dostęp do ograniczania nas. Krępujące kreację myśli, obezwładniają działanie i podtrzymują w stanie zwątpienia co do jego skuteczności. Energia Pełni daje możliwość zobaczenia, jak bardzo mylące jest takie postrzeganie własnego potencjału życiowego. Księżyc w Koziorożcu (na wygnaniu) posadowiony jest jednak w dwadzie Raka, co jest wskazaniem na spełnienie stabilizującej i życiodajnej energii, która może stać się podstawą do realizacji wytyczonego i wymarzonego celu. To impuls do życia zgodnego z potrzebami serca.

 

Próbą do przejścia, przekroczeniem granicy i zachętą ku temu jest Pluton. Daje takie przekształcenie świadomości, które otwiera na nowe, bardziej oświeceniowe działanie i myślenie. Burzenie dotychczasowego światopoglądu, rodzić może początkowo frustracje i opory, symbolizowane przez kwadratury Świateł do Jowisza w Wadze. Są one jedynie momentem zastanowienia, skłonieniem do przemyśleń, przewartościowań i podsumowań. Co jest tą przeszkodą, która nie pozwala na samorealizację i spełnienie?

Energia Pełni ze Słońcem w Raku w XII domu i Księżycem w VI domu wskazuje na możliwe przyczyny niezadowolenia oraz na źródło i metodę rozwiązania.

 

Problematyka Pełni w zakresie domu VI dotyczy:

 • pracy, zatrudnienia, wyboru zawodu - dokonanego często na skutek wpływu otoczenia,
 • służby innym, form współpracy przy udzielaniu wsparcia innym; czy jesteśmy pasożytem społecznym czy raczej pożywką dla takich ludzi?
 • wzorców środowiskowych i propagowanych przez to środowisko ideałów w zakresie relacji społecznych; jakie będą towarzyszyć nam trudności lub ułatwienia z tym związane?
 • zdrowia (co sprzyja zdrowiu a co je osłabia); w szczególności dom VI dotyczy wpływu wzorców środowiskowych na zdrowie; jak praca wpływa na zdrowie?
 • metod leczenia; co robimy aby sobie pomóc w chorobie? czy prosimy innych o pomoc? czy taką pomoc uzyskujemy? czy pomagamy innym w chorobie?
 • standardów życia, które sami sobie wypracowujemy; również styl życia samodzielnie wypracowany; czym sami sobie szkodzimy? czy nasz styl życia szkodzi innym?
 • czy jesteśmy rzemieślnikiem czy artystą życiowym? partaczem czy wirtuozem? czy i w jakiej sferze życia społecznego uzyskujemy spełnienie?
 • jak i czy zmagamy się z przeciwnikami, z wrogami? czy jesteśmy świadomi ich działania? jak komunikujemy swoje potrzeby społeczne innym, w tym naszym współpracownikom?
 • stosując derywację: VI dom opisuje ponadto rodzeństwo rodziców właściciela horoskopu (gdyż VI dom jest jednocześnie III domem derywacyjnym od IV); dom VI dotyczy zarobków dziecka pierworodnego (II derywacyjny od V domu), itp.

(więcej: http://www.sollunari.pl/dom-VI ).

 

Narzucane wzorce postępowania i presja otoczenia (kwinkunks Saturn R w Strzelcu - Mars w Raku) to ogromne blokady, które ograniczają świadomość i pozornie nie pozwalają tym samym realizować się w zgodzie z własną wizją rozwoju, z tym, co nam w duszy gra i co podpowiada Wyższa Jaźń (Dusza). Potrzebne i zasadne jest, aby świadomie wypracować swoją wizję osobistego rozwoju i życiowego spełnienia, niezależnie i w oddzieleniu od tego, czego chcą inni. W gruncie rzeczy chodzi o odpowiedź na to samo pytanie: kim jestem?

 

Problematyka Pełni w zakresie XII domu dotyczy odpowiedzi na pytanie kim jestem? a nadto:

 • jakie role odgrywam świadomie lub nieświadomie?
 • co ukrywam, czego nie wiem o swoich uwarunkowaniach?
 • czy i jaką ofiarę chcę lub muszę ponieść, z czego zrezygnować, co poświęcić?
 • czy i jaki rodzaj pokuty jest mi pisany? kto jest moim ukrytym bądź iluzorycznym wrogiem?
 • czy i jakie formy odosobnienia są mi potrzebne?
 • czy i jakie kierunki rozwoju duchowego są dla mnie najlepsze?

(więcej: http://www.sollunari.pl/dom-XII).

 

Merkury w Lwie na ASC horoskopu Pełni to informacja, która wpłynie na dotychczasowy wizerunek, z pewnością dlatego, iż będzie ona wynikiem przemyśleń na własny temat, pod kątem uzdolnień i mocy sprawczej. Merkury na ASC to oświadczenie, o przeświadczeniu, graniczące z przekonaniem;), że mam moc i siłę. Decyl Merkurego z Ceres mówi, aby zadbać o siebie (umysł, ciało i duch) i związany z tym rozwój, odnosić sukcesy i stać się kreatorem swojego życia. Silne, zdecydowane działanie (kwinkunks Mars - Saturn R), poprzedzone impulsem wewnętrznym (sekstyl Ceres - Uran) zmierza ku rozwiązaniu problemów, jakie wiążą się z ww. tematyką domów VI - XII. Sekstyl Merkurego w Lwie z Wenus w Bliźniętach wzmacnia chęć do działania w zgodzie z czystymi intencjami, z czystym sercem, dla najwyższego dobra (decyl Wenus-Uran, Jowisz w Wadze). Trygon Słońca z Neptunem oraz sekstyl Księżyca z Neptunem, w związku z energią Jowisza, ujawnia owo najwyższe dobro, które zawiera się w nas, w naszych sercach. Pełnia pokazuje prawdziwe źródło inspiracji, wiedzy i szczęścia.

 

Słuchaj uważnie prawdy o sobie z najlepszego źródła, którym jesteś TY SAM. Wszystkie sygnały dotyczące wątpliwości pochodzą spoza Źródła. To iluzje, które nie zasługują na uwagę. Cała prawda pochodzi z twojego centrum, jest w zgodnym rezonansie z Ziemią, z jej jądrem o strukturze kryształu.

 

 

©Krystyna Daca

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze
maszowa 2017-07-09, 13:05:19

Boję się dziś o swojego dorosłego syna - dziś ma urodziny, więc oprócz tego, że na cały solariusz takie aspekty, to jeszcze dziś zaprosił znajomych na grilla .. a tu Mars tak blisko. Ostrzegłam go tylko przed ogniem, ale czy to wystarczy? Mam nadzieję, że to wszystko się zadzieje tylko w głowie, tak jak piszesz, że nie uzewnętrznią się i nijak nie zrealizują te moje lęki.

 

Komentarzy: 5
Dołączył/a: 2010-04-24
Jasmin 2017-07-09, 15:27:26

Lęki mogą się zrealizować, jeżeli za dużo będziesz o tym myśleć. Wszystko będzie dobrze, skoro syn dorosły i sam takich lęków nie ma. Bywa, że przyciągamy niepowodzenie niechcąc wcale i bez świadomosci, że sama myśl uruchamia energię na poziomie kwantowym. Myśląc pozytywnie i afirmując z poziomu serca "zaczyniamy" dobroUsmieszek. Kwantowy impuls, widoczny w decylu Wenus - Uran, pomaga. Jest iskrą dla pomyślności i dużego wsparcia.

 

Życzę synowi udanego przyjęcia :) i pozdrawiam serdecznie:)

Komentarzy: 6
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2017-07-09, 21:43:00

Przyjęcie się udało :)

A matka się zajęła konstruktywnymi pracami zamiast czarnowidzieć Głosny smiech - na szczęście nie byłam blisko tego grilla, to im nie zatrułam przyjemności i zabawy.

Dzieki za podtrzymanie na duchu Buziaczek

przesyłam serdecznosci :)

Komentarzy: 5
Dołączył/a: 2010-04-24
Dodaj komentarz

2017-06-09 14:19:28

Pełnia Księżyca w Strzelcu czyli jak oczyszczać i uzdrawiać relacje

 

 

Dzisiejsza Pełnia w 19 stopniu Strzelca (tutaj horoskop) jest kolejnym ułatwieniem dla tych, którzy dążą do uzdrowienia relacji społecznych, poprzez oczyszczenie swojej świadomości.

 

Opozycja Księżyca ze Słońcem w koniunkcji z Ceres wskazuje na możliwości uzdrowienia, oczyszczenia i naprawienia tego, czego do tej pory nie udało nam się zrobić w naszym otoczeniu zewnętrznym. Energia Ceres (spalona energią Słońca) to proces odwrotny do demonizowania problemu, np. związanego ze zdrowiem (żywienie, odżywianie, płodność, spełnienie), z poczuciem bezpieczeństwa, z potrzebą przynależności do wspólnoty o zabarwieniu matriarchalnym. Ceres w dwadzie Strzelca wskazuje na pewnego rodzaju lekkość i łatwość, z jaką można odnaleźć właściwe rozwiązanie problemu. Spalona Ceres to energia odejścia od wyolbrzymiania problemu, a także skierowanie jej nie ku konkretom, szczegółom i małostkom a w stronę tego, co jest prawdziwą i rzeczywistą ich przyczyną. Jeżeli takie będzie nasze widzenie, wówczas zobaczymy właściwą korzyść Ceres, jej idealne przejawienie (półkrzyż Świateł i Ceres do Neptuna).

 

Aktywny podczas Pełni trójkąt dynamiczny: ASC - Pluton - Słońce/Ceres w opozycji do Księżyca wskazuje na to, jaki rodzaj energii pomoże we wspomnianym uzdrowieniu. Bardzo dużym wsparciem dla niej jest pozycja stacjonarnego Jowisza w Wadze w XII domu horoskopu Pełni. Oznacza to, że dla naprawy relacji z otoczeniem, rodziną i osobami, z którymi pozostajemy w relacjach społecznych, potrzebna jest praca wewnętrzna, rozmowa z samym sobą. Duchowa równowaga i harmonia, jaką wspiera Jowisz, możliwa jest do ustabilizowania przez Plutona w Koziorożcu. Pluton jest energią zwalniającą nas z odpowiedzialności za innych, za to co zrobili, co myśleli, czego chcieli. Uświadomienie sobie, że możemy puścić wszelkie zobowiązania względem innych, że nie jesteśmy im niczego winni, itd. - jest uwolnieniem i rozpuszczeniem na poziomie karmicznym. Aby było pełne (czyt. rzeczywiste) potrzebna jest świadomość negatywności energetycznych tej figury planetarnej. Jedną z tych negatywności może być rozwiązywanie problemu i ponowne jego aktywowanie.

 

Pełną świadomość konieczności procesu naprawy przynosi uściślająca się koniunkcja Księżyca z retrogradacyjnym Saturnem w Strzelcu. Sprzyja ona uzmysłowieniu sobie dawnych ograniczeń w myśleniu, ujawnieniu przyczyn problemów, które sami powołaliśmy do życia, poprzez stereotypowe myślenie, lękowe zachowania, nadmierne oczekiwania i pragnienia. W ten sposób stworzyliśmy problem, który przez długi czas uznaliśmy za nierozwiązywalny, wprowadzając się w szyny konfliktu oddzielenia. Faza naprawcza konfliktu oddzielenia od problemu polega na właściwym, wewnętrznym procesie oczyszczającym z wszelkiego poczucia winy, żalu i krzywdy. Także z podejrzliwości wobec losu, przeznaczenia, innych ludzi i tego, co nam do tej pory przeszkadzało w spełnionym życiu. To energia Plutona, którą znakomicie i zjawiskowo ujawnia Pełnia Księżyca w Strzelcu. Plutona, który daje siłę do działania przez wywyższenie w znaku Barana a moc do przewartościowań przez upadek w Wadze. Pluton jako wierzchołek półkrzyża do osi ASC -DSC, w związku z Jowiszem na ASC wzmacnia potrzebę oczyszczenia duchowego. W przypadku świadomego oporu przed oczyszczeniem duchowym, wymusza proces naprawczy przez zdarzenia losowe, natomiast w przypadku nieświadomości tego procesu tak samo zderza nas z rzeczywistością ale uruchamia dodatkowe ułatwienia (trygon Uran - Północny Węzeł Księżyca).

 

Jednym z nich jest zaufanie do siebie, które sprawia, że jesteśmy pełni wiary i ufności w to, że świat i los jest nam przychylny i dostarcza nam wszystkiego, czego nam potrzeba do rozwoju i świadomego życia. Dzisiejsza pełnia w znaku Strzelca jest energią, która ułatwia wzrastanie w zgodzie z sobą i z innymi. Wzmaga w człowieku potrzebę kierowania się w działaniu najwyższym dobrem, w dbałości o czyste intencje i pobudki.

 

Sekstyl Wenus w Byku - Mars w Raku umożliwia łatwo i przyjemnie osiągnięcie harmonii w problematycznych do tej pory relacjach. Bardzo silna Wenus, zodiakalnie i horoskopowo, zapewnia korzystny bilans energii męskiej i żeńskiej. Łagodnie i naturalnie nastawiona jest na dawanie, z otwartym sercem, szczodrze wspiera, obdarza łaskami. W głębi serca otwiera się przestrzeń dla nowych, zdystansowanych, oddemonizowanych z lęku, zdrowych relacji. Problemy rozwiązują się same. Powstaje chęć i wola do kreowania nowej rzeczywistości, wolnej od cierpienia, od ograniczeń. Wsparciem dla czystej krystalizacji uwolnienia i pozytywnie zakończonej fazy naprawczej jest trygon Saturn - Uran oraz zerowy septyl Słońce - Uran.

 

Septyl Słońca z Uranem oczyszcza na poziomie kwantowym z wszelkiego niepotrzebnego materiału zanieczyszczającego świadomość. Splamienia umysłu, w postaci nawyków, natręctw, poglądów, traum - własnych i odziedziczonych po przodkach mogą być łatwo oczyszczone i rozpuszczone. Powstaje nowa wrażliwość na kryształowo czyste postrzeganie rzeczywistości, tym razem naszej własnej, autorskiej, nie skażonej cudzym widzeniem. Trygon retrogradacyjnego Saturna do Urana wspiera odejście "od starego ku nowemu" i oczyszcza od powtórek tych samych problemów. Uwalnia od życia przeszłością lub przyszłością w reminiscencji zdarzeń, na korzyść życia "tu i teraz", postrzegając pierwiastki rzeczywistości z poziomu zero, na rzecz wszystkiego "takiego jakie jest", układającego się we fraktale Świateł, urzeczywistnionego i prawdziwego.

 

W następnej fazie Księżyca (III Kwadra) w dn. 17.06.b.r. (tutaj horoskop), dzięki stacjonarnemu biegowi Neptuna i uaktywnieniu się jego sekstylu z Wenus można spodziewać się zmian, które urzeczywistnimy z idealnie lekkim sercem, w solfeżowym nastroju, z umysłem czystym jak kryształ.

 

 

©Krystyna Daca

 

 

Dodaj komentarz

2017-05-07 15:43:35

Koniunkcja Merkury - Uran w Baranie czyli twin flames

 

 

Przed nami korzystna energia pełni Księżyca w Skorpionie (tutaj horoskop), podczas której istotną kwestią stanie się rozważenie pojęcia wolności, jej zakresu i znaczenia. Czy jest nam potrzebna wolność myślenia, samoistnienia, samokreacji? Czy wolność osobista może prowadzić do wolności we współistnieniu?

 

Koniunkcja Merkury - Uran w Baranie daje opozycji Księżyc w Skorpionie - Słońce w Byku odwagę dla rozwoju kreatywnego myślenia, nie ograniczonego stereotypem, pozbawionego schematu, dogmatu i nawyku sprowadzania wszystkiego do reguły, zasady. Kreatywne myślenie jest przeciwieństwem myślenia trącącego dualizmem, z podziałem na czarne - białe, dobre -złe, prawdziwe - fałszywe, itd. Powstaje w ogromnej przestrzeni, nie zakreślonej żadną granicą, nie zmąconej żadną barierą umysłu. Posiada prędkość światła, rozmnaża się na polu kwantowym, żywi się intuicją, potrzebuje bozonu jako boskiej cząstki, niezbędnej dla materializacji informacji. Bozon jest emanacją wiary i nadziei, jest czystą miłością czyli światłem. Sprawia, że możemy czerpać wiedzę z pola kwantowego, przekazywać ją na poziomie kwantowym, w przestrzeni mentalnej ale poprzez serce.

 

Pełnia Księżyca w Skorpionie wymaga przyjrzenia się swoim uczuciom i emocjom, inaczej niż na to wskazywałaby pozycja Księżyca w znaku. Wskazówki daje dwada Księżyca w znaku Raka. Mówi o wrażliwości, o bólu istnienia, nadpobudliwości, nadwrażliwości i sile przetrwania emocjonalnych burz, dzięki miłości, symbolizowanej przez Wenus władającej Słońcem w znaku Byka. Znak ten jest apologią życia, w ziemskim wymiarze, wyrażającym się poprzez materię. Jego boskie emanacje manifestują się przez świat natury, czysty i prawdziwy. Wenus w kwinkunksie do MC horoskopu pełni to działanie z czystego serca, z czystych pobudek. Podczas pełni potrzebne jest zatem spojrzenie w głąb swojego serca i szczera odpowiedź na pytanie, jakimi intencjami kierujemy się, czym wypełniamy dzień powszedni, czy życie, jakie kreujemy jest zgodne z naszymi emocjonalnymi potrzebami, czy mamy stosowną porcję wolności dla materializacji naszych programów życiowych.

 

Tytułowa koniunkcja jest analogią wolności myślenia oraz wolności kreacji. W powiązaniu z Saturnem (przez trygon) daje szansę zostania Kreatorem, czyli świadomym siebie twórcą swojej rzeczywistości. Trygon Słońce - Pluton to kreacja przez transformację, z presją na osiągnięcie konkretnego celu, indywidualnego i jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego w formie i w treści. Takiego, który byłby jednocześnie zgodny z tym, czego pragnie nasze serce (Księżyc w Skorpionie jako pożądanie serca). Przy wsparciu Jowisza w Wadze w kwintylu z Saturnem w Strzelcu otrzymujemy "z góry" przestrzeń kreatywności, zapowiedź łaski spełnienia, jeżeli dobrze wykorzystamy sprzyjający impuls, inspirację, pochodzącą z wnętrza naszej duszy.

 

Wolno nam to zrobić. Wolno nam zrobić miejsce i przestrzeń dla siebie w swoim sercu. Wolno nam siebie pokochać. Swoją wolność, niezależność, to, jacy jesteśmy. Być może nagle okaże się, że w przestrzeni serca jest miejsce dla innych. Może jesteśmy w stanie ofiarować komuś dar przestrzeni, pokazać jaki jest wolny w swoim samostanowieniu.

 

Dla wielu ta pełnia jest wielką szansą na odnalezienie swojej bliźniaczej duszy, drugiej połówki, osoby dopełniającej. Dla wybrańców zaś, prawdziwych twin flames, to czas przejścia kolejnego poziomu rozwoju, rozumianego jako wspólnota dwóch serc, dwóch indywidualności biegnących w górę, ku światłu, ku spełnieniu. Dla nich jest czas na zrozumienie, że ich wspólnota nie polega na działaniu w jedności, ale indywidualnie - ku jedności. Powinni współbrzmieć w rozwoju duchowym jak dwa węże kaduceusza, splecione razem w drodze ku świadomości.

Mars w Bliźniętach w kwadraturze do Neptuna zapowiada frustracje w związkach, niebezpieczeństwo dla twin flames (bliźniacze płomienie), że pogubią się w kreowanych wizjach i iluzjach, kierowanych do siebie nawzajem. Zagrożeniem jest głównie iluzja, w której jedno bliźnię jest poddane drugiemu, pod jego kontrolą i zniewolone a drugie nadzoruje, zmusza do kontaktu i pozbawia przestrzeni do kreatywnego działania. Tutaj wypada podkreślić, że trygon Saturn -Merkury/Uran może się źle przysłużyć owej kwadraturze, jeżeli zagrożenie to nie będzie uświadomione. Wtedy stanowić będzie niepotrzebne ograniczenie osobistej wolności jednej ze stron. Właściwe ale bolesne i wymagające wiele siły i emocjonalnej troski (Księżyc - Słońce) jest takie zachowanie, kiedy każde jest wolne i w swej wolności dąży ku osiągnięciu wspólnego celu, jakim jest miłość.

 

Jeszcze raz powtarzam: dla wolności potrzebna jest przestrzeń. Przestrzeń dajemy tylko z poziomu serca, z miłości. Twin flames (bliźniaczy płomień) polega na dawaniu drugiej duszy miłości, poprzez miłość własną, przez przestrzeń wolności.

 

Kto kiepsko przejdzie okres pełni, ten ma możliwość naprawy wówczas, kiedy uaktywni się kwinkunks Marsa z Plutonem (ścisła orba 19.05.b.r.).

 

Wiele miłości życzę:)

 

 

©Krystyna Daca

 

 

Dodaj komentarz

2017-03-08 11:00:53

Pełnia Księżyca w Pannie

 

 

Pełnia Księżyca w Pannie (tutaj horoskop), skaleczona energią spalonego Merkurego w dniach poprzedzających pełnię, przejawiać się będzie przewrażliwieniem na słowa innych oraz fałszywym pojmowaniem ich znaczenia. W wyniku tego możliwa jest nadpobudliwość mentalna, obrażanie się bez większego powodu, unoszenie się źle pojmowanym honorem. W poczuciu urażonej dumy pojawią się skłonności do porzucenia dotychczasowego miejsca przynależności grupowej. To także impuls do aktywności po ściśle określonej stronie, takiej z ukształtowanym systemem wartości, zbiorem przekonań i poglądów. Pojawią się niebezpieczne stany zagubienia, w których zaprzedamy samych siebie, zdradzimy własne przekonania i dotychczasowy dorobek dla przyszłych i niepewnych korzyści bądź za przysłowiowego dukata.

 

Opozycja Merkurego w Rybach do Księżyca w Pannie zapowiada, że korzyści będą znikome i niewarte zachodu. Nadto interes będzie wątpliwej urody. Niezbyt atrakcyjny okaże się również wizerunek zbudowany na krętactwie, nieuczciwości i manipulacji. Pozycja Merkurego w VIII domu horoskopu pełni w kwadraturze do Saturna w Strzelcu, oznacza utratę dobrego imienia, pozycji zawodowej i/lub społecznej oraz brak wsparcia ze strony dotychczasowej struktury.

 

Aktywny jednocześnie trygon Mars w Byku - Saturn w Strzelcu stanowi ukierunkowanie do wychodzenia z dotychczasowych struktur i wchodzenia w nowe związki, relacje, układy. Znak Byka sugeruje, iż w tych przedsięwzięciach działanie powinno charakteryzować się spokojem, łagodnością, wyciszeniem ukierunkowanym na wspólny cel, powagą i odpowiedzialnością. Wskazane jest, aby nie posiłkować się panicznymi zachowaniami stadnymi, owczym pędem ku przepaści, po to tylko, aby zmienić dotychczasowe "pastwisko". Dodatkowym zagrożeniem dla jedności we wspólnocie mogą być jednostki, które będą realizować swoje własne projekty dla indywidualnego zysku z niskich pobudek. Opozycja Jowisza R w Wadze z Uranem w Baranie każe rozważyć, czy zamiana dobrego na lepsze, w atmosferze chaosu i anarchii, jest konieczna, a zwłaszcza, czy przyniesie spodziewany skutek. Posadowienie tej opozycji na wierzchołkach domów III - IX wskazuje na możliwe problemy z lojalnością wobec swojego otoczenia, na dylematy moralne, rozbijanie jedności, stawianie partykularnego interesu ponad interesem wspólnym. To idea dwóch prędkości, proponowana wspólnocie, w której jedni mają być lepsi od innych, drudzy zaś mają odstawać w ogonie braku postępu i rozwoju.

 

Pełnia Księżyca w Pannie to praktycyzm na poziomie słabego energetycznie Merkurego w Rybach. Planowanie przyszłego wizerunku, idealnego i pełnego wyrazu, ze skupieniem na szczególe, za to pozbawionego wdzięku i dobrego smaku - to negatywne tendencje energii zbliżającej się pełni. Sytuacji nie poprawia pozycja Wenus R w Baranie, w VIII domu horoskopu. Wskazuje na intencje, które stanowią prawdziwe tło sytuacji, zjawisk i wydarzeń. Dwada Lwa w pozycji Wenus podpowiada, że intencje powinny być czyste jak łza, aby działania zrealizowały się w pożądany sposób. Tylko takie zasługują na wsparcie ze strony "stada". Jedynie te z przedsięwzięć, które zgodne są z ideą dobra powszechnego i podejmowane są dla korzyści powszechnej znajdą wsparcie i zrozumienie. Słońce w Rybach oraz półsekstyl Neptuna do Wenus R to zapowiedź spełnienia, zadowalającego rozwiązania problemu z przeszłości. Księżyc w Pełni w znaku Panny zwraca uwagę, iż takiego pozytywnego spełnienia można oczekiwać względem działań przeszłych, których cechą była pomoc potrzebującym, altruizm, wspomaganie innych (np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy).

 

Retrogradacja Wenus, walczącej o wspólną sprawę, władająca zarówno Marsem jak i Ceres w Byku, daje wskazówki na korzystne "wzbogacenie" relacji we wspólnocie, także na opanowanie nowych umiejętności, nauczenia się dbania o siebie, o swoje bezpieczeństwo. To szansa dla nadania nowych znaczeń dotychczasowym wartościom duchowym. Energia ta pomaga zrozumieć, że warto starać się i walczyć, wbrew przeciwnościom i ograniczeniom, wbrew trudnościom, piętrzonym przez nas samych lub przez tych, którym zależy na tym, aby nie udało nam się zwyciężyć.

 

Pełnia Księżyca w Pannie to test, aby dowieść swojego oddania. Oddania prawdzie, wspólnym przekonaniom, służbie innym, itp. Test ten potrzebny jest po to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, CZY i dla jakich korzyści warto sprzedawać duszę diabłu. Czas wymaga od nas nowego spojrzenia na dotychczasowy system wartości, na którym opieraliśmy swoje życie.

 

 

©Krystyna Daca

 

 

PS. Zainteresowanym rozwojem duchowym proponuję chwilę skupienia nad dowolnym programem motywacyjnym. Poniżej propozycje wg Nisargadatty Maharaja*:


1. Oczyść umysł z dotychczasowej wiedzy na temat, porzuć pragnienia.

2. Pozostań w stanie oddzielenia i dysharmonii, aby zmusić umysł do oczyszczenia.

3. Droga wiedzie przez zrozumienie.

4. Obserwuj z zewnątrz, co się wydarza, jako świadek tego.

5. Wejdź głęboko w siebie i znajdź źródło, z którego wypływa wszelkie znaczenie.

6. Postrzegaj z centrum.

7. Poznaj siebie będącego całością.

8. Pamiętaj, że w działaniach istotny jest motyw. Wolność przychodzi przez wyrzeczenie.

9. Zwróć swój umysł gdzie indziej, aby pokonać pragnienie.

10. Bądź zdeterminowany przez siebie samego i kierowany od wewnątrz. Zaniechaj dlatego, że widzisz tego wartość.

11. Żadne doznanie zmysłowe i żadna konstrukcja myślowa nie może cię dosięgnąć. Odwróć sie od nich. Odmawiaj odgrywania roli.

12. Zrezygnuj z uważania się za OSOBĘ.

13. Leczenie cierpienia następuje od impulsu wewnętrznego jako fali niezaangażowania lub współczucia.

14. Ujrzyj swą własną sytuację a ujrzysz sytuację świata.

15. Porzuć cele, prawdy, słowa i poświęć się oddaniu.

16. Skup się w medytacji na poczuciu "jestem".

17. Odnajdź w działaniu rdzeń swojego istnienia, który jest poza analizą.

18. Wyjdź poza umysł, aby zobaczyć, jak działa.

19. Pamiętaj, że tylko miłość ma jakąś wartość we Wszechświecie.

 

---------

*Nisargadatta Maharaj "Spotkania z mędrcem", tłum. M. Frydman, wyd. Pracownia Arkadia Bielsko - Biała 2007

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze
indygo 2017-03-11, 13:28:40

Dziękuję za bardzo wartościowy artykuł.

Komentarzy: 2
Dołączył/a: 2013-11-07
Jasmin 2017-04-04, 19:46:14

Na zdrowieUsmieszek

Komentarzy: 6
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Dodaj komentarz

2016-11-24 20:21:20

Kwadratura Jowisz w Wadze - Pluton w Koziorożcu czyli poprawność polityczna (jest) dla frajerów

 

 

 

 

Znak Wagi generuje energię uwrażliwiającą na poprawność społeczną, na postępowanie zgodne z ustalonymi normami, zasadami, które zostały uznane przez większość i są zapisane w świadomości ogółu, nie tylko poprzez prawo, ale też poprzez zwyczaj. Podczas kwadratury Jowisza z Plutonem jest większa skłonność do przeciwstawiania się dotychczas funkcjonującemu porządkowi wszechrzeczy. Pluton budzi emocje, a jego energia wodna żąda właściwego  (czyt. silnego) ukierunkowania. Musi się wyrazić.

 

Zmiany są nieuchronne, pozostaje tylko trudność uporania się z uświadomieniem sobie konieczności ich przeprowadzenia lub pogodzenia się z nimi. Albo z przyznaniem się do błędu i związanym z tym odejściem od uprzednio wprowadzonych zmian, które nie dały spodziewanego rezultatu, bądź były po prostu niewłaściwie urzeczywistnione. Zrobiliśmy coś nie tak i nawarzyliśmy piwa, które trzeba pić „czyli ponosić niemiłe konsekwencje własnego postępowania. Piwo to napój ceniony też dla swego smaku. Gdy sobie coś przyrządzamy, staramy się o  jakość. Tymczasem to nawarzone przez nas piwo jest powszechnie uważane albo za krańcowo niesmaczne, albo za szkodliwe. I my je musimy pić, skoro go nawarzyliśmy. Skąd ten przymus? Widocznie traktujemy je nie tylko konsumpcyjnie, ale też, przynajmniej do pewnego stopnia, rytualnie. Musimy."*

 

Energia Plutona funkcjonuje jak swojego rodzaju hasztag ( # ) społeczny, który ściąga uwagę na określone zjawiska, wydarzenia i ludzi. Wpiszesz go przed słowo, któremu chcesz nadać szczególne znaczenie, a wielu podobnych tobie na niego zareaguje. W połączeniu z energią Jowisza w Wadze można hasztagować innych, wpływać na ich światopogląd i z przekroczeniem należnej miary zwabiać ich ku sobie, uzurpując sobie prawo do decydowania o tym, co mają myśleć i robić. Przekroczeniem miary jest zarówno kontrola najbłahszych naruszeń norm społecznych, jak i jej przeciwieństwo, czyli działanie pod hasłem: poprawność polityczna jest dla frajerów.

 

Jowisz jest analogią wiary i religii a w Wadze oznacza wyższy światopogląd, skutkujący wykluczeniem z doktryny starych i przebrzmiałych zasad, współcześnie nie aprobowanych przez ogół wspólnoty, połączonej onegdaj wspólnym systemem zasad wiary. Na tej energii urzeczywistniło się oświadczenie Papieża w sprawie rozgrzeszenia tych, którzy poddają się aborcji. Uzasadnieniem dla zmiany tego dotychczasowego dogmatu jest wiara w przebaczenie, która jest wartością nadrzędną nad religijną zasadą dotyczącą aborcji.

 

Negatywnym przykładem wpływania na innych są działania rządzących, skierowane przeciwko idei społeczeństwa obywatelskiego. Przesadnej kontroli poddawane są wszelkie formy wolności gospodarczej, społecznej i osobistej. W tym celu wykorzystuje się władzę, podważa się dotychczasowy porządek prawny a nowy służy jako narzędzie do walki z opozycyjnymi siłami. Zmiany w ustawodawstwie Polski czy Turcji zmierzają w stronę totalitarnego nadzoru nad wszelkimi przejawami życia społecznego. W tych uwarunkowaniach idea zrównoważonego rozwoju nie może stać się priorytetem i jest uważana za dobrą dla frajerów, wolnomyślicieli, entuzjastów, skażonych poprawnością społeczną.

 

Kwadratura Jowisz - Pluton to energia podkreślająca konieczność obrania pewnej hierarchii ważności.  Uświadomienia sobie wagi jednych rzeczy nad innymi, ustalenia znaczenia jednych problemów nad drugimi, dokonania nowych ocen, rewizji dotychczasowych autorytetów, poglądów, itp. Musimy na tej energii wypić piwo, które sobie nawarzyliśmy. Rytualnie dokonaliśmy określonego wyboru i teraz jest stosowny czas na poprawę i zmianę, bez uchylania się od odpowiedzialności.

 

Kwadratura Jowisz - Pluton, niosąca potrzebę zmiany w zakresie dogmatu, który do tej pory funkcjonował w rzeczywistości, może przejawiać się na każdym poziomie.

 

Nie musimy prowadzić wojen - możemy żyć w pokoju.

Nie musimy zwalczać swoich wrogów - możemy się od nich uczyć.

Nie musimy gardzić innymi narodami - możemy z nimi współistnieć.

Nie musimy narzucać innym swojej wiary - możemy ją uszanować.

Nie musimy uzurpować władzy - możemy się nią podzielić.

Nie musimy tkwić w błędzie poznawczym- możemy go naprawić.

Nie musimy powodować cierpienia - możemy okazywać współczucie.

Nie musimy się nienawidzić - możemy się pokochać.

Nie musimy się kłócić - możemy się zrozumieć.

Nie musimy cierpieć - możemy być szczęśliwi.

 

Powyższe enumeratywnie wyliczone przykłady dobrej zmiany (jak mawiał mój wykładowca na zajęciach z wojska: chronologicznie, czyli od największego do najniższego), bynajmniej nie na fali naiwnej ideologii dla frajerów sformułowane, mogą być dowolnie rozszerzone i doprecyzowane.

Z uprzejmą prośbą o pogłębioną refleksję.

 

 

 

©Krystyna Daca

 

*J. Bralczyk „Słownik frazeologiczny PWN z Bralczykiem" , PWN, Warszawa 2008

 

 

 

Dodaj komentarz

<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.