Sollunari


Emanacje energii Wenus

Cykl Wenus Wenus włada znakiem Byka oraz Wagi, w znakach Barana i Skorpiona jest na wygnaniu; natomiast w Rybach jest wywyższona a w Pannie jest w upadku. Rządzi domami horoskopowymi: II i VII.

Wenus w ruchu prymarnym obraca się w ruchu odwrotnym niż Ziemia. Jest przy tym obrócona prawie o 180 stopni, czyli krąży po orbicie stojąc na głowie. Pasuje zatem do niej określenie: zakręcona, zakochana Wenus, wyróżniająca się przez to i odstająca od reszty planet (tylko Uran w Układzie Słonecznym obraca się w tę samą stronę, co Wenus).

Wenus kojarzy się nam z uczuciem miłości, ale czy w działaniu tej planety chodzi tylko o uczucia? Wszak uczucia są domeną Księżyca. Jednakże Księżyc jest wywyższony w znaku Byka, gdzie jest pod władzą Wenus. Wynika z tego, że miłość wenusjańska jest miłością byczą, a więc -za przeproszeniem- okazywaną organoleptycznie czyli na sposób ziemski, tj. potencjalnie przy udziale 5 zmysłów.

W celu wejścia w posiadanie (Byk) obiektu miłosnego a także zwrócenia na siebie uwagi (Waga) przypisane są Ziemianinowi różne środki wyrazu, których rodzaj zależy od posadowienia Wenus w horoskopie człowieka. Inaczej wodzić na pokuszenie będzie Wenus w znaku Skorpiona a inaczej Wenus w znaku Bliźniąt. Wynik uwodzenia także zależy od tego.

Wenus w II domu horoskopowym- jako jego władczyni- zajmuje się pozyskiwaniem wymiernych korzyści. Przy czym nie chodzi tylko o korzyści materialne, to może być również bezpieczeństwo emocjonalne czyli bezpieczeństwo uczuciowe. Czy uczucia mogą być wymierne? Tak, jeżeli wymierność będziemy rozumieli jako określone działanie -za pomocą i w zakresie -5 zmysłów. W tym rozumieniu Wenus w II domu zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Środki ku temu wyznaczają planety znajdujące się w tym domu a także znak Zodiaku, jaki w horoskopie przypada na ten dom i władcy tego znaku, siła sygnifikatorów posadowionych w tym domu, aspekty sygnifikatorów, itd.

W domu VII natura Wenus przejawia się jako dążenie do wchodzenia w związki: towarzyskie, zawodowe i osobiste. Jest tu także miejsce na związek małżeński, rozumiany nie tylko jako związek dwojga serc ale również umowa małżeńska, czyli wzajemne zobowiązanie obu stron do świadczenia usług, związanych ze wspólnym przedsięwzięciem, jakim jest rodzina. (Gadam jak urzędnik USC o podstawowej komórce społecznej).

W przejawach obu wenusowych domów zaobserwować można różne rodzaje zachowań: od dążenia do zdobycia upragnionej osoby dla wspólnej przyjemności, będąc w stanie zadurzenia, usprawiedliwiającego różne głupstwa popełniane w związku z tym dążeniem (tzw. stan zakochania się) do cynicznej postawy przedstawicieli obojga płci, kierujących się w tzw. zalotach jedynie żądzą zysku o wymiarze ekonomicznym lub politycznym.

Energia Wenus Naturą Wenus jest zatem nie tylko pozyskiwanie wymiernych korzyści, w tym miłość fizyczna dająca nam zaspokojenie zmysłowe i emocjonalne (II dom-dom Byka), ale kontakty i kontrakty z innymi, w tym małżeństwo lub związek partnerski, dzięki którym wchodzimy w świat i zajmujemy w nim swoje miejsce (VII dom-dom Wagi).


Dla wyrażenia uczuć wyższych -w sensie wykraczających poza fizyczność- my Ziemianie możemy wykorzystywać m.in. energię Neptuna. Nie chcę przez to powiedzieć, że natura Wenus jest gorsza od neptunowej, ale jedynie zwrócić uwagę na jakim poziomie się przejawia. Nie budzi moich wątpliwości, że energia Wenus jest w tym samym stopniu niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania człowieka jak energie innych planet Układu Słonecznego.

Analogie astrologiczne:
Cechy:
pozytywne:
dążenie do harmonii, uprzejmość, ogłada towarzyska, savoir vivre, elegancja, charm, szyk, uwodzicielstwo, zmysłowość, uroda, serdeczność, czułość, miłość, dyplomacja, sprawnie działające zmysły: doskonały smak nadający wyglądowi harmonię estetyczną a podniebieniu rozkosze, subtelny słuch dający uważność, wzrok obdarzający umiejętnością dostrzeżenia piękna i zatrzymania go w dziele artystycznym, czuły i delikatny dotyk, węch wrażliwy na piękne zapachy.

negatywne: interesowność, powierzchowność, brak gustu, brak zahamowań, ordynarność, zazdrość, zarozumiałość, deprawacja, lenistwo, próżność, bezkompromisowość, łakomstwo

Stambuł analogie osobowe: młoda kobieta, kochanka, kobieta niezależna, a także czasami córka, siostra, żona

Instytucje bądź miejsca: np. salony piękności, wystawy, galerie, ministerstwo kultury i sztuki, buduar, gotowalnia, przebieralnia, garderoba, perfumeria, drogeria, pracownia malarska, wybieg dla modelek, jubiler-w sensie miejsca sprzedaży biżuterii,

Zawody lub role społeczne: wszystkie związane z pięknem, np. gejsza, modelka, artysta (malarz, tancerz, śpiewak, aktor, pisarz), fortdanser, striptizerka, dama do towarzystwa, sekretarka, hostessa, steward, dyplomata, prawnik, magister elegantiae, fotograf, scenograf, kostiumolog,

Zdrowie: narządy płciowe, nerki, pęcherz moczowy, okolica lędźwiowa, gardło, szyja,

Obrazy filmowe: "Mężczyźni wolą blondynki" reż. Howard Hawks, "Jak poślubić milionera" reż. Jean Negulesco, "Pretty Women" reż. Garry Marshall, "Czułe słówka" reż. James L. Brooks, "Ulubieńcy Ameryki" reż. Joe Roth, "Scoop-Gorący temat" reż. Woody Allen, "Wyznania gejszy" reż. Rob Marshall,

Przysłowia:
  • Jak cię widzą, tak cię piszą
  • Lepiej być pięknym i bogatym niż brzydkim i biednym
  • Co w kobiecym sercu na dnie, tego diabeł nie odgadnie


7 października 2009

© Krystyna Daca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.