Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Zadania
asystolia 2015-02-12, 18:53:37

Często zadaję sobie pytanie - co mam tu, w moim tu i teraz, które zamknięte jest w natalnym kółku do odpracowania, co do naprawienia. Patrzę więc na VII dom ,w którym jest Saturn, Pluton i północny węzeł Księżycowy, ale ten ostatni każe mi wracać do domu X, gdzie znajduje się Mars ustawiony w kwadraturze aplikacyjnej do osi węzłów. Co mówi mój VII dom? Co mówi ta kwadratura?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
Odpowiedzi
lupka 2015-02-12, 21:56:56

Węzły-hm interesujący temat. Huber pisze, że kwadratura planety do węzłów może wskazywać na stagnację i walkę przeciwko wyprawie, którą zapowiadają węzły.

 

Zwykle czuje się silne przyciąganie do tematów i ludzi mających coś w aspekcie, szczególnie w koniunkcji do  węzłów. Ja np. miałam wielkokrotnie takie silne doświadczenia z ludźmi, którzy mają coś na moim węźle wschodzącym, a że mam kwadraturę Merkurego to wychodzą różne dziwne rzeczy. Np.  sama siebie prześcigam w wynajdywaniu rozwiązań na zagadnienie subiektywności obiektywnej Wagi (mam węzeł w Raku ).

 

Kwadratura Marsa- a więc ambicje, chęć dominacji i działania sprzeciwiają się temu do czego instynktownie dążysz. Mars  włada 9 i 2 domem- a więc walka związana ze światopoglądem, wiedzą, mądrością życiową, prawem+ system wartości, które oficjalnie reprezentujesz (kariera) znajdują się w kolizji  z powiedzmy ‘rozwojem duszy‘. Kwadratury Marsa prowadzą do walki, konkretnych działań o charakterze sprzeciwu; Merkurego do burzy  myśli; Księżyca do burzy emocji..itd.

 

 Teraz wyobraź sobie, że ktoś ze Słońcem na Twoim węźle wschodzącym wkracza w Twoje życie a Ty mu walisz na powitanie kwadraturą Marsa po tym Słońcu a on wtrynia swoje pełne szufladek ego w Twoje święte (Strzelec)ambicje. Kwadratura tzn. szybko, ostro i do tego inaczej. Dla Panny liczą się szczegóły, dokładność, szufladkowanie, etykietowanie, użyteczność i to koliduje ze Strzelcem, który reprezentuje wykształcony pogląd, filozofię—to wszystko bazuje na posiadanym systemie wartości (Skorpion-Byk)-dlatego Strzelec niechętnie cofa się do Panny i zaczyna ponownie analizowanie- bo po co…to nie domena Strzelca. A tutaj pojawia się Panna, która zaczyna krytykować, zgłaszać poprawki odnośnie ambicji czy działań posiadacza Marsa w Strzelcu, jakieś nawracanie, pouczanie itd.; Panna jest dla Jowisza (Strzelec) jak rak, zżera, rozkłada na części pierwsze, przyczepia jakieś etykietki podczas gdy czysta idea (Jowisz) dąży do rozwoju, wzrostu. Ale w szufladzie jest mało miejsca na rozwój, też kwesetia pożytku zatrzymuje rozwój. A więc w pewnym sensie walka o dopasowanie partnera, walka przeciwko dopasowaniu się do partnera/innych ludzi- a węzeł zapowiada w 7 domu znaczącą rolę innych ludzi w Twoim życiu. W Tobie też jest trochę Panny (Saturn, Jowisz w 6) i kiedy znajdziesz/znalazłaś sposób zintegrowania tej energii w świadomość  relacje z ludźmi będą się układać lepiej.

 

Odnośnie Saturna w 7 domu w Pannie (słowo, które wpadło mi w oko: „do naprawienia:)“)- w życiu będziesz doświadczać w kontaktach z ludźmi dużych wymagań dokładności, pracusiów, którzy zakasają rękawy i godzinami produkują coś niesamowicie potrzebnego. Możesz sama być  takim pracusiem (ewentualnie na stare lata), może być ktoś inny, no i w ogóle temat związków ma dużą wagę, będzie zajmował dużo czasu, może też rozwinąć się jakiś radykalizm w tym temacie.  

 

Przy Plutonie w 7 domu ciągnie do kontrolowania innych ludzi, relacje z ludźmi stają się inspiracją, do zmieniania siebie/światopoglądu (Pluton władca 9); chęć wpływu na relacje, uwikłania w relacje itd.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
asystolia 2015-02-12, 22:33:57

No coś w tym pewnie jest - mój mąż ma Księzyc w ścisłej koniunkcji z moim węzłem południowym, a więc w kwadraturze do mojego Marsa, ma sześć planet w Strzelcu ( w tym Słońce), w VI domu. Praca jest dla niego świętością. Na moment obecny moje najgłębsze (odczuwane niemal jako "pierwotne" ) pragnienie rozwoju zostało wtłoczone w ramy szarej "rodzinnej", w tym rodzicielskiej codzienności. I mimo największej miłości jaką darzę moje dzieci słyszę w sobie skowyt za tym, co wolny duch może odnaleźć - za poznaniem.

Napisałaś coś ważnego :"kwestia pożytku zatrzymuje rozwój". Tak też i jest, tak czuję, a jednak mój węzeł Północny leży w Pannie, w VII domu , razem z Saturnem i Plutonem. Nie mogę przegryźc tego tematu, nie mogę zrozumieć. Oś węzłów, która wyznacza "zadania duszy", a więc wskazuje to co jest "z pożytkiem " dla niej - paradoksalnie wskazuje coś , co rozwój ogranicza. Czy w tym ograniczeniu jest mój rozwój? Czy możliwe jest, żeby mój rozwój dokonywał się przez "strącenie z wyżyn" intelektu, zaniechanie rozmachu, działań widocznych "publicznie"? Co do pracy mojej - zawodowo się udzielam, ale wielką pracę wykonuję też w domu, z dziećmi. Układało się (i nadal układa ) tak, że na codzień nie mamy przy domu i dzieciach pomocy, a więc mrówcza, nużąca praca jest do zrobienia przeze mnie. Czy w ten sposób również dokonuje się mój rozwój? Jak zrealizuje się potencjał domu X wobec tego co niesie ze sobą dom VII?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
genny19 2015-02-12, 23:04:18

 Twoja pozycja węzłów pokazuje ,że musisz się przełączyć z mistycznej strony życia (Ryby)na problemy dnia codziennego(Panna).Wykonywać  proste i elementarne rzeczy,mając nadzieję ,że są one komuś potrzebne,nawet jeśli samemu się nie rozumie dlaczego,komu i po co. Ważne są też sprawy zdrowia,higieny i porządku.

 Saturn jest midipunktem Jowisza i Plutona a to pragnienie uwolnienia się od zobowiązań.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-02-12, 23:10:15

Może pomoże w tych rozważaniach kilka uwag. 

Węzły Księżycowe jak i Księżyc są w horoskopie sygnifikatorami Losu, natomiast MC m.in. sygnifikuje Przeznaczenie. Węzeł Północny wiązany jest z energią Jowisza wspomagającą jedno z ramion Losu a Południowy Saturna. To co pokazuje Węzeł Południowy jest nam znane poprzez dotychczasowe doświadczenie saturnowe, co przepracowaliśmy, co nam daje znane wsparcie w sytuacjach losowych. Znane postawy, sposoby radzenia sobie, okrzepnięte i sprawdzone. Jest nam z tym dorobkiem łatwiej przechodzić trudne chwile i często wybieramy stare i wyuczone postawy zamiast iść w te rozwojowe, które wymagają większej aktywności a symbolizowane przez pozycję Węzła Północnego. Możemy tych rozwojowych nawet unikać, iśc na tzw. łatwiznę.

 

Mars w półkrzyżu do osi Węzłów na MC zapowiada frustracje i niepewność w działaniu, brak zdecydowania jaką postawę życiowa wybrać, czy iść za tym, na czym opiera się doświadczenie dotychczasowe czy na czymś zupełnie nowym. Związek partnerski da nowe doświadczenia, które pomoże zrealizować potencjał Przeznaczenia. Neptun i Merkury R wzmagają niepewność i skłaniają raz w jedną raz w drugą stronę węzłów, pogłębiając jeszcze frustracje Marsa.

 

Jakie jest okadrowanie Węzłów i Marsa?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-02-13, 09:54:26

Węzły księżycowe, traktowane jak podopieczny domu dziecka, powoli zaczynają zwracać uwagę na to, że jako wypadkowa energii Słońca i Księżyca, który ją odbiera, wywierają znaczący wpływ na życie człowieka. Są więc węzły tym, co nakazuje utrzymywać równowagę między dawaniem a braniem. Zanim się jednak zabierze do analizy węzłów w horoskopie porównawczym, trzeba nader wnikliwie, a przy tym ortodoksyjnie obiektywnie ocenić  swój natalny horoskop.

 

U Asystolii widać, że węzły leżą na osi dialogu, wprowadzając dysharmonię. Owszem, Ryby i Panna to znaki żeńskie, pasywne, ale jeden jest wodny, drugi ziemski. Tak, są pokrewne, z tym, że jeden preferuje uczucia, drugi materię. Rozmarzony smoczy ogon macha ręką na detale i szczegóły, skutkiem tego głowa smocza narażana jest na pomyłki, bo analizuje nie to, co powinna.  Zatem muszą być jakieś przeszkody, które wprowadzają stan owej nierównowagi, a wskazane jest je usunąć, względnie ominąć.

 

Węzły tworzą kwadratury z Księżycem, Merkurym i Marsem, planetami położonymi w znaku Strzelca. Sam Strzelec to osobowość silna, dumna, nieustępliwa, a przy tym i przemądrzała, i zmienna. Księżyc jest w tym znaku także wyniosły, przesadnie wrażliwy na krytykę, co zrozumiałe, gdy uwzględnić wysoki stopień mniemania o sobie. Wygnany Merkury, na dodatek w retro, silnie akcentuje przekonanie o własnych racjach, pewność siebie z wielorakością zainteresowań. Raczej obiektywizmu u niego nie uświadczysz. No i jeszcze Mars, niezależny, spragniony zmian.

 

Kwadratura węzłów z Księżycem nosi w sobie silne pierwiastki powielania modelu rodziny zapamiętanego z dzieciństwa , i twarde jego przenoszenie do własnego domu. A to się nie udaje i raczej nie uda. Ciekawość Merkurego wprowadza chaos informacyjny, bo zainteresowania nie przynoszą oczekiwanych korzyści w pracy nad harmonią. Do tego źle ukierunkowana energia Marsa, przez co wiele się traci.

 

Z tych kwadratur płynie przesłanie, by kontaktów nie ograniczać, ale je umiejętnie posegregować, a przede wszystkim, odpowiedzieć sobie na pytanie - jak to wszystko zebrać w całość i spożytkować, by osiągnąć równowagę.  Pomocny może być, tak jest, Saturn. Surowy, srogi nauczyciel, ale spec od dyscypliny i konfrontacji z realiami. Dodać trzeba jego zbawienny wpływ na intelekt i analityczny stosunek do rzeczywistości. W tej sprawie nie gwarantuje żadnych fajerwerków, lecz podkreśla wykalkulowany chłód, powagę i lojalność w zajęciu się problemem. A problem to poważny. Trzeba skonstruować taki klucz, który bez zgrzytów będzie otwierał drzwi do jednego,  drugiego horoskopu ( partnera), jak i trzeciego, porównawczego. I zasiąść do pracy nad wynalazkiem wspólnie,  co widać po posadowieniu Saturna w VII domu.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-02-13, 11:05:41

WitamUsmieszek

 

Apropos Saturna, to nie wiem, czy piszący w tym wątku znają cytat Leona Zawadzkiego, który umieściłam w dziale strony pt. Inspiracje, o Przeznaczeniu i Losie. Wiąże się z tematem obecnego wątku. Kiedy za jakiś czas zniknie z Inspiracji (wobec wpisania nowego cytatu), przeniosę go do działu Forum pt. Autorytety, aby inni forumowicze mogli do niego wrócić w każdym czasie, po lekturze niniejszego wątku.

 

pozdrawiam i zachęcam do dalszej wymiany zdańUsmieszek

 

J.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2015-02-13, 14:50:39

Pytanie Lupki w związku z relokacją i tym, jak się ma to do Przeznaczenia i Losu w horoskopie

przeniosłam do nowego wątku, tutaj:

 

 

http://www.sollunari.pl/forum,6,1070

 

aby temat Asystolii nie rozproszył się w podtematy.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2015-02-13, 17:17:17

 

Asystolio napisałaś , że Twój Księżyc jest w koniunkcji z węzłem zachodzącym Twojego męża. Uważam ,że ten aspekt jest  jedenym  z najtrudniejszych aspektów do przerobienia. Zwłaszcza,że wasze węzły są do siebie w kwadraturze. 

Tak się składa ,że mam w koniunkcji z węzłem zachodzącym Księżyc mojej Mamy a w koniunkcji z węzłem wschodzącym Księżyc mojego starszego syna. Jak odbieram tą koniunkcję węzłów z Księzycem? Jako potrzebę kontroli nad właścicielem węzłów. Ciekawe ,że oboje mają Słońce w znaku Barana w opozycji do mojego Słonca.

Syn w wieku 12-13 lat w obawie o mnie  jeżdził ze mną do pracy ,gdy pracowałam w nadgodzinach. Teraz  jego uwagi w stosunku do mojej  osoby   przyjmuję ze zrozumieniem i nie budzą we mnie ekscytacji. A jeśli wzbudzają to powiem co na ten temat myslę i  potrafimy się porozumieć.

Gorzej przedstawia się sytuacja z moją Mamą ,która ma Księżyc w znaku Raka i węzeł wstępujący w znaku Panny.  Jej węzeł wstępujący w znaku Panny (0,44 st ) można przyjąć ,że jest w opozycji do mojego Księzyca w znaku Ryb(10 st).Rodzina i obawiązki wobec rodziny to najważniejsze  rzecz dla Niej. Ale czy to przyniosło jej szczęście , nie wiem. Mam wątpliwości jeśli słyszę słowa "dupę człowiek podcierał a tu taka niewdzięcznośc"

W stosunku do mojej osoby  nadkontrola mojej osoby jest wyolbrzymiona a może to ją tak odbieram.

Mój Księżyc w Rybach jest w koniunkcji z węzłem wschodzącym mojego męża i mojego młodszego syna.

I jeśli w stosunku do męża to ja chciałam mieć nad nim kontrolę i chciałam go zmieniać,to tak ,życie się potyczyło ,że to dzięki mężowi mój sposób patrzenia na życie się zmienił. 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
asystolia 2015-02-13, 22:31:04

trzeci raz pisze posta i "zjada mi go"!

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
asystolia 2015-02-13, 22:44:54

Genny napisałam, że to Księżyc mojego męża jest w koniunkcji z moim węzłem zachodzącym, a jednocześnie w kwadraturze z moim Księżycem i Marsem. Jego węzły nie tworzą z moimi planetami żadnych aspektów (jego węzeł wschodzący jest na ASC w I domu, w Raku, zachodzący w Koziorożcu , w VII domu). Z moim Księzycem i Marsem w koniunkcji jest jego Ceres.

Mój młodszy synek ma węzeł wschodzący w koniunkcji z moim Księżycem i Marsem, a więc w kwadraturze do osi moich węzłów, a starszy ma na moim węźle północnym (i Księżycu męża) Urana.

 

Piszecie o niepewności i braku zdecydowania. Obecnie mam tranzyt Neptuna do Słońca - kwadratura , a za chwilę Saturn będzie w koniunkcji z moim Słońcem (podobnie jak u męża - mamy koniunkcję Słońc). Niedługo Neptun będzie ustawiał się w kwadraturze do mojego Naptuna natalnego, Merkurego, Marsa, Księżyca...

Doświadczam rzeczywiście poczucia zagubienia, nie wiem czy podążam we właściwym kierunku.. Jednak Tranzyty wydobywają tylko to, co zamknął w sobie horoskop natalny. Co zatem jest do zrobienia? Nadal nie wiem co chce mi powiedzieć mój horoskop ustawiając osie Losu i Przeznaczenia w kwadraturze? Z czegoś muszę zrezygnować? Coś się nie uda? 

 

Jasmin pyta jakie jest okadrowanie węzłów i Marsa. Mars jest okadrowany przez Merkurego i Księżyc, węzeł zachodzący przez Księżyc (wcześniej jest Ceres) i Jowisza (przed Jowiszem jest kolejno Prozerpina, Chiron i Lilith, ta ostatnia w koniunkcji z Jowiszem),a węzeł wschodzący przez Saturna i Jowisza.

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
asystolia 2015-02-13, 23:02:39

Genny piszesz, że "muszę się przełączyć z mistycznej strony życia na problemy dnia codziennego". Rzeczywiście  muszę , a ten "przymus", choć jest konsekwencją mojego wolnego wyboru odczuwam bardzo dotkliwie, bo bliżej mi do sacrum, niż profanum.. Niepojęte wydaje mi się , że większym dla mnie  ( i mojego rozwoju )pożytkiem jest gotowanie , pranie i sprzątanie niż studiowanie mistyków, filozofów i medytacja. W tym pierwszym jest mi niewygodnie, w drugim błogo. Związki z ludźmi zawsze były dla mnie trudne, pracowałam nad tym latami, ale wiele jest jeszcze do zrobienia.

Jasmin pisze o frustracji Marsa, pogłębionej koniunkcją z Neptunem i Merkurym w retro. Jak zatem kanalizować te energie, czego się trzymać?  Pisze też o tym , że "związek partnerski da nowe doświadczenia, które pomoże zrealizować potencjał Przeznaczenia". Co to oznacza? Z czego to wynika?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
genny19 2015-02-14, 00:28:02

Asystolia trzeba zachować równowage pomiędzy jednym a drugim. Nie jest  łatwo  przy małych dzieciach znaleźć czas przeznaczony dla siebie. Ale dla swojego dobrego sampoczucia nie można rezygnować ze swoich zainteresowań  i rzeczy ,które sprawiają Tobie przyjemność.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-02-14, 14:03:00

Do ostatniego wpisu Asystolii:

 

Jest Ci łatwiej i bardziej błogo w energii Ryb, gdyż to jest bliższe Twoim dotychczasowym doświadczeniom w poszukiwaniu spełnienia. 

 

Okadrowanie Marsa, który walczy o rozwój duchowy (Mars w Strzelcu) stanowią Księżyc i Merkury R, które tę walkę ale i postęp ograniczają. Te codzienne i stale powtarzające się czynności związane z dziećmi i ich wychowaniem nie posuwają Cię naprzód na drodze rozwoju duchowego - Twoim zdaniem. Okadrowanie Węzłów mówi, że dążysz do pozbycia się tych ograniczeń. Nieomal marzysz o tym, aby ktoś zwolnił Cię od obowiązków, w których nie widzisz wyższego sensu. Ale on jest.

 

Czego się trzymać? Już wyżej inni napisali, że trzeba równoważyć obowiązki z rozwojem, życie rodzinne z osobistą wolnością i praktykowaniem duchowym. Dobrze napisałaś, że w ograniczeniu jest rozwój.

 

Ku spełnieniu prowadzi to, co masz na MC i w IX domu i do czterdziestki to raczej wydarzenia losowe i inni ludzie (w tym mąż , jedna z analogii Marsa) będą inicjować rozwój duchowy i uczyć, jak wyższy sens dostrzegać w najprostszym działaniu dla innych. Później stopniowo sama dojdziesz do tego, co da Ci spełnienie. Póki co, mimo tego Marsa i związanym z tym pośpiechem i niecierpliwością, pamiętaj, że Neptun Cię poprowadzi, nawet wtedy, kiedy nie będziesz tego świadoma. Masz o tyle dobrze, że możesz zdać się na przewodnictwo Neptuna. Tylko czasem pozwól się prowadzićUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
asystolia 2015-02-14, 23:33:42

Jasmin - piszesz, że stale wykonywane czynności związane z dziećmi i ich wychowaniem nie posuwają mnie naprzód na drodze rozwoju duchowego - moim zdaniem. Tak, odczuwam boleśnie to "ściągnięcie " na ziemię i czasem faktycznie tak jest, że w tych "zwyczajnych" czynnościach nie widzę wyższego sensu , ba - na prace domowe czasem po prostu szkoda mi czasu, ale robię to wszystko bo w czystości czuję się dobrze, a przekonana jestem, że nie tylko byt kształtuje rzeczywistość, ale i rzeczywistość byt. Niemniej jednak bardzo mnie boli świadomość tego , czym mogłabym się zajmować , gdybym nie zajmowała się banalnymi, powtarzalnymi czynnościami dnia codziennego. Jednak, ile razy zastanawiałam się nad tym - po co - mimo, że nie znajdowałam odpowiedzi to jednak wiem, że ograniczenie , rodzące frustrację przyczynia się do rozwoju. Ta codzienność (nie macierzyństwo, ale domowa logistyka) jest dla mnie jednak jak noc ciemna mistyków.

Co do węzłów - wschodzącego w Pannie, a zachodzącego w Rybach Cedzyński tak o nich pisze:

"Dziecko z Rahu w Pannie [...] czuje jak nikt inny puls świata i autentycznie przeraża go ten świat. Jako poprzednia inkarnacja człowiek z Ketu w Rynach był świadkiem wielkich tragedii. Być może sam się do nich przyczynił. Ciężkie choroby, śmierć [...] można to skorygować, osłabić, lub jak kto woli przepracować. Chociażby jako osoba służąca pomoca innym ludziom - lekarz, opiekun , nauczyciel, ezoteryk. Zadaniem karmicznym jest skanalizowanie olbrzymiego smutku jaki ma po poprzednich wcieleniach"

Tak i ja to czuję, na szczęscie z zawodem się wstrzeliłam.

W służbie jednak można się zatracić, na co szczególnie uważać trzeba mając węzeł w domu VII. Huber w "astrologii węzłów księżycowych" pisze , że węzeł w VII domu znajdujemy u dwóch typów ludzi - tych , którzy egocentrycznie kręcą się tylko wokół siebie oraz u tyhc, którzy nie sa pewni siebie nie umiejąc powiedzieć "też mi się coś należy, chcę też swoją część".

Wydaje mi się, że słowem kluczem spinając obie osie - Losu i Przeznaczenia jest Harmonia, Równowaga i tego powinnam szukać. Przez lata całe byłam przekonana, że znalazłam i nikt mi już tego nie odbierze, ale myliłam się.

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
asystolia 2015-02-14, 23:37:41

Jasmin - czemu akurat czterdziestka? I czemu Neptun? W dniu moich czterdziestych urodzin Neptun będzie w kwadraturze do swojej natalnej pozycji, w opozycji do Saturna , w koniunkcji z punktem szczęścia i nadal niestety w I domu..

Mówiąc szczerze zwodniczej jego natury obawiam się bardziej niż Saturna. Neptun leży najbliżej MC, ale czemu akurat on ma mnie prowadzić? Dokąd mnie zaprowadzi?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
Jasmin 2015-02-15, 11:01:04

Harmonia i równowaga jak najbardziej ale trzeba jeszcze pamiętać, że aby rzeczom przyziemnym i duchowym dać to , co im się należy, oddać Bogu , co boskie a cesarzowi to, co cesarskie. Energii Neptuna w życiu codziennym i przy sprzątaniu wykorzystywać mniej aniżeli podczas praktyki duchowej. Przy obieraniu ziemniaków nie potrzeba jej tak wiele:) Natomiast rozpuszczenie i inny stan świadomości potrzebny jest w czym innym. 

 

Dlaczego Neptun jest najważniejszy? 

Neptun jest współwładcą horoskopu , jak i Jowisz. Neptun jest silniejszy z tego względu a także dlatego, że jest najbliżej osi MC - IC, jak zauważyłaś.

 

Dlaczego czterdziestka? Odpowiedziałaś sobie w ostatnim wpisie. 

 

Masz Jowisza w VI domu i to kiepskie położenie horoskopowe, ale masz trygon Jowisza do Słońca w IX domu i to jest recepcja mutualna przez znak czyli działa jak koniunkcja i to wzmocniona. Wszystko razem powoduje, że szukasz dowodów na istnienie Boga i zanim uwierzysz musisz zobaczyć, pomacać. A powinno być odwrotnie

 

I nie zobaczysz (Słońce) , zanim nie uwierzysz (Neptun). Trzeba wiary, ufności w coś, co Ciebie przewyższa. Nie wiem co to jest, bo nie znam Twojego światopoglądu. Ale wiem, że musisz się temu poddać i odnaleźć to w sobie. Nie bać się Neptuna, bo wtedy on dopiero może Cię ograniczyć. Wtedy doświadczeniem będzie wydarzenie, które zmusi Cię do uświadomienia sobie, że są sprawy, rzeczy i ludzie, na które nie masz wpływu. 

 

 

 

Rozumiesz?

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
asystolia 2015-02-15, 22:42:13

O takich ludziach, którzy świadomi są istanienia spraw, rzeczy, ludzi, na których nie ma się wpływu , a więc Prawa, któremu należy się poddać Leon Zawadzi mówi, że są Wielcy i to właście oni, ci którzy prawu się poddają wyswobadzają się, wyzwalają. A zatem wydaje się, że rozumiem, dlatego poddaję się temu prawu, ale niestety z lamentem, zatem poddanie to musi nie być jeszcze całkowite. Wiarę w coś co mnie przewyższa miałam od zawsze . Jakkolwiek nie powiedzieć : Bóg, Absolut, Energia, jest to Prawda , która jest praprzyczyną istnienia i tym z czego to istnienie jest utkanie. Drogą do prawdy jest poznanie, jest to zatem i moja droga. Jeśli poznanie ma się odbywać przez konteplację swej własnej natury to lepszego pola niż dom VII do tego być nie może, jeśli ma to być kontemplacja przez konfrontację.

Neptun nie jest chyba współwładcą horoskopu - byłby nim gdybym się urodziła o godz 12.00 jak podają dokumenty. Po rektyfikacji godzina mojego urodzenia została przesunięta na 11.54, co dało przesunięcie ASC do znaku Wodnika i współwładztwo Saturna i Urana. Z godziną ta nie mogłam się jakoś oswoić, nawet poruszałam tu ten temat, za co odsądziliście mnie od czci i wiary:), ale po miesiącach przemyśleń  i obserwacji jednak skłaniam się ku temu Wodnikowi - samotnikowi.

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
Jasmin 2015-02-16, 15:36:48

Przy wcześniejszej godz. urodzenia współwładztwo horoskopem przez Saturna i Urana zmieni ciężar gatunkowy wydarzeń losowych. Przy późniejszej można byłoby liczyć na wspomnianą wyżej recepcję Jowisz - Słońce. Tak czy tak planety na MC wskazują to, co musi się wydarzyć, innej opcji nie ma.

 

Czy ASC w Rybach czy w Wodniku, to odpowiedź dostał ten, kto pytał. Mnie TO zawsze doprowadza do wzruszenia.

 

pozdrawiam serdecznie

 

KD

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
asystolia 2015-02-16, 17:35:07

Jasmin - TO, znaczy co?

A Twoim zdaniem co musi się wydarzyć?

Przyglądałam się wiele razy tym parom współwładnych planet. Jowisz z Neptunem złagodziłyby pewnie kontekst X-domowych wydarzeń, Saturn i Uran będą pewnie surowszym tłem - czy to masz na myśli Jasmin?

Szczególnie zastanawia mnie położenie Urana - jest wywyższony i tworzy półsekstyle z jednej strony z Plutonem, a z drugiej ze strzelcowym stellum, w tym z Neptunem. Jest posadowiony w VIII domu. Czy to jest moja furtka do poznania? Poznania przez doświadczenia ekstremum - emocji, sytuacji? Materialnych i pozamaterialnych?

 

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
Jasmin 2015-02-17, 08:41:46

 

Wzrusza mnie, kiedy doświadczam energii Neptuna podczas interpretacji horoskopu i ma to związek z Przeznaczeniem.

Działanie Neptuna, widoczne chociażby w przypadku niepewnej godziny urodzenia, wskazuje, aby nie wyrokować o prognozie wiedząc, że osoba zainteresowana nie wie, kim jest (nie jest pewna położenia ASC). W energii Neptuna zawarte jest to pytanie i jednocześnie odpowiedź, że od tego powinna zacząć.

 

Ja rozumiem, że przeciwległa energia do znaku Ryb, płynąca ze znaku Panny domaga się konkretu i listy wydarzeń losowych ale Saturn w kwadraturze do Neptuna uczy pokory, że nie należy tego robić. Cytując słowa mistrza: „biada temu, kto z pustej ciekawości podnosi zasłonę".

 

Napisałam, co trzeba wyżej, w poprzednich wpisach. Mogę tylko powtórzyć, że Neptuna nie trzeba się bać, trzeba w niego uwierzyć bez ograniczeń Saturna. Bezkrytycznie, bez sceptycyzmu, szczerze, bezwarunkowo i z pokorą przyjąć jego wyższy sens i celowe działanie. To musi wypływać ze środka, bo intelektualna wiedza na ten temat nie wystarczy. Może być ograniczająca w odczuwaniu i rozpraszająca, wprowadzać w pomieszanie i lęk przed nieznanym (Merkury-Neptun). Zadając pytanie nie wierzysz w siebie, w stan swojej wiedzy, wiele odpowiedzi znasz ale potrzebujesz stałego potwierdzania.

 

Uran prowadzi w podświadomość i jest naturalna potrzeba do drążenia i odczytywania zapisów horoskopu (Księżyc- Uran), co może albo pomagać albo przeszkadzać w dochodzeniu do wiedzy z uwagi na dwadę Bliźniąt  w pozycji Urana i pozycję Merkurego, który władany jest przez Jowisza. Wnikliwość i wglądy Urana zależne są zatem od Jowisza i znów wracamy do tego, że najpierw trzeba uwierzyć aby zobaczyć i zrozumieć. Pluton zachęca do praktyki medytacyjnej, np.„na pustkę", dzięki niemu możliwe jest opanowanie chaosu umysłu. Te dwa półsekstyle Neptuna i sekstyl z Plutonem wskazują na praktykę duchową. Każdy sekstyl lub półsekstyl to aspekty praktycznego działania.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
asystolia 2015-02-17, 09:27:14

"Biada temu, kto z pustej ciekawości podnosi zasłonę". Saturn (czas) podniesie ją sam. Po raz kolejny odchodzę z tą odpowiedzią, której czasami udzielam sobie sama, a nieraz ktoś mi jej udzieli. To odejście to również podporzadkowanie się Prawu. Ale powroty świadczą tylko o tym co powyżej - "poddanie musi nie być jeszcze całkowite."  Wracam, bo chcę wiedzieć. Myślę sobie, że ta wędrówka od wiedzy do wiary jest również częścią doświadczenia, które mam nadzieję doprowadzi mnie do poznania.

Jasmin masz rację zauważając energię Neptuna w poszukiwaniu mojej własnej tożsamości ,a symbolicznie Ascendentu - bo znowu już nie jestem pewna po Twoich uwagach, czy to na pewno Wodnik :)

Masz rację , że zadając pytania nie wierzę w siebie , w stan swojej wiedzy, masz rację, że wiele odpowiedzi znam, ale potrzebuję stałego potwierdzania. Jest właśnie tak, jak piszesz. I tyle. Jest też tak, że medytacja umożliwia mi opanowanie haosu umysłu, to jest ta błogość, o której pisałam, z tym, że powrót do codzienności "wyłącza" mnie z tego stanu. Zaawansowani w praktyce mówią, że możliwe jest utrzymywanie tego stanu niezależnie od rodzaju wykonywanych czynności, no ale ja widocznie nie jestem zaawansowana ;)

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za wasze uwagi, szczególnie Jasmin, bo ta wymiana spostrzeżeń przyniosła mi duży pożytek.Oczywiście czuję niedosyt, ale każda frustracja podobno jest rozwojowa;)

 

A wracając jeszcze do Neptuna - napisałam, że się go boję mając na myśli historię - niezamkniętą jeszcze - domu, który budowaliśmy z mężem podczas przejścia Neptuna właśnie przez mój ASC. Dom (sprzedaż którego "wałkowałam" w poprzednich moich wątkach tutaj) jest teraz dla mnie dużym kłopotem i jedną z przyczyn tego, że "nie wiem, czy idę w dobrym kierunku".

Teraz mam wspomnianą kwadraturę Neptuna do Słońca, w kolejnych latach będą kwadratury do wszystkich planet stellum - i moje pytanie w związku z nimi - czy to jest zły czas na podejmowanie decyzji życiowych o długofalowych skutkach - np o kupnie domu? Chciałabym "osiedlić się " na stałe w mieście, w którym teraz mieszkamy - czy to jest dobry tranzytowo czas?

 

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
Jasmin 2015-02-17, 11:44:38

 

Tak, poszukiwanie rozwiązań to Twoja domenaUsmieszek

 

Czy to dobry czas na zmianę domu? W tranzytach zawsze widać, na jakim etapie życia człowiek się znajduje. U Ciebie widać, że Neptun, Jowisz i Saturn przynoszą zmiany. Kwadratura tr. Neptuna do ur. Słońca szczególnie, a skoro tr. Neptun był na ur. ASC w momencie budowy poprzedniego domu, to zmiana polega na potrzebie znalezienia nowego. Tr. Węzły Księżycowe w aspektach ww. planet wskazują, że Los podpowiada, jakie to zmiany oraz, że muszą one nastąpić. Także to, że nie unikniesz wątpliwości z tym związanych, z uwagi na ur. Merkurego i pozycję domu IV.

 

Na poziomie życia codziennego, w jego realiach, trzeba kierować się energią ziemi. W interesach trzeba mieć chłodną głowę i kalkulować ryzyko. Sprzedaż i kupno domu musi być podyktowane zdrowym rozsądkiem. W tym Saturn w Pannie i Księżyc w dwadzie Panny są wskazówką wystarczającą. To także wskazania na to, aby decyzja była podjęta wspólnie z mężem i resztą rodziny. Astrologicznie możesz sprawdzić, jak w nowym miejscu będą realizować się relokowane horoskopy wszystkich domowników. Co jednemu będzie służyć, drugiemu może zaszkodzić. Okadrowanie Marsa (działanie i droga do rozwoju) to uwarunkowania, które wskazują na rodzinę, dzieci i małżonka (Merkury włada VII d. rx). Trzeba szanse podsuwane przez Los rozważać z uwzględnieniem ich potrzeb. Tym bardziej, że Mars jest władcą II domu rx a Wenus rx  jest w półsekstylu do Słońca rx i niestety w kwadraturze do Jowisza rx. Ten ostatni aspekt wskazuje na rozrzutność, więc rozsądnie byłoby rozważyć, czy Was na to stać od finansowej strony bardziej.

 

Saturn tr. w koniunkcji z ur. Słońcem zmuszać będzie do jakiegoś rozstrzygnięcia, ale w okresie jego retrogradacji nasilą się wątpliwości, czy decyzja o zmianie domu była słuszna.

 

Nie mogę prognozować szczegółowiej, bo nie jesteśmy pewne, jakie planety mają władztwo nad horoskopem. Czyli wracamy do początku.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2015-02-17, 14:41:57

Asystolio ,potrzebna Ci jest praca z podświadomością. Ona jest kluczem do rozwiązania wielu problemów. 

"Na drodze do odkrycia intelekt ma niewiele do roboty. Następuje przeskok świadomości,nazwij go intuicją albo jak tylko sobie życzysz i rozwiązanie przychodzi do Ciebie,a ty nie wiesz skąd ani dlaczego" Albert Einstein

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
asystolia 2015-02-17, 15:39:54

Genny masz rację. Ja tę pracę rozpoczęłam w okresie początków kształtowania się swiadomości czyli gdzieś mniej więcej w liceum. Czytałam wtedy Murphy'ego, potem pracowałam z afirmacjami (L.Hay), interesowałam się psychologią, a kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel, no i pojawił się . Dzięki niemu otworzył mi się kanał do tego tego, co transcendentne, do innego wymiaru duchowości, niż ten który kultywowałam wówczas. A potem czas na tę naukę się zakończył, wyszłam za mąż i urodziłam dzieci i tak sobie myślę czasem , że teraz to oni są moimi nauczycielami, zwłaszcza mąż, choć czasem niemiła jest mi to nauka. A "przeskok świadomości" czyli iluminacja następuje zawsze w wyniku doświadczenia zdarzeń lub zgłębiania wiedzy, o ile ktoś ma łaskę otrzymania tej bożej iskry. Doświadczenie, wiedza, które skłądają się na praktykę nie tylko duchowości, ale i życia codziennego konieczne są , aby nas na tę iluminację porzygotować.  To jest to "zerwanie zasłony", jakoś tak to widzę, a raczej bardziej czuję.

Stąd też i Jasmin ma rację pisząc o konieczności brania pod uwagę rodziny przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza męża i dzieci. Powiem Wam, że mam juz nawet dom na oku, bardzo blisko szkoły, do której będą chodzić obaj chłopcy. Moim rodzicom się podoba i są za,  ale zastanawiająca jest dla mnie postawa męża. Strasznie się uparł, że drugi dom tylko po sprzedaży pierwszego, niby rozsądnie, tylko że za wynajem obecnie i tak bardzo dużo płacimy , na tyle dużo, że wystarczyłoby spokojne na ratę kredytu.

Jeśli chodzi o moją rozrzutność to faktycznie mam taką skłonność, ale potrafię się zmobolizować i myślę, że spokojnie dalibyśmy radę. Póki co zakładam, że ten jego upór po coś (dobrego) jest, choć nie rozumiem tego ni w ząb.

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.