Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Iść, ciągle iść w stronę Słońca
ewa007 2015-02-13, 14:19:09

moja córka całe życie zdawała się mieć tę piosenkę wypisaną na twarzy:) Ze Słońcem w Byku w 2 domu (ur. 10.05.1999, 2.20, Warszawa) zawsze radosna, towarzyska, kochająca życie,  pracowita, przywiązana do domu i rodziny, z silną potrzebą bezpieczenstwa i posiadania. Myśląc o przyszłości marzyła o ciepłym domu z gromadką dzieci (Wenus w Raku w 4 domu), ciekawej pracy - przede wszystkim bezpiecznej, stałej, przynoszącej wysokie dochody (aby w wolnych chwilach byczyć się bez żadnych ograniczeń:) - na pierwszym miejscu stało zawsze prawo lub medycyna.

Tymczasem od paru miesięcy obserwuję (stety - niestety?) odwrót od Słońca, na pierwszy plan wchodzi Uran na Asc w Wodniku... - plany zawodowe zmieniają się jak w kalejdoskopie, czym dziwniejsze, tym lepsze. Ważne, aby zapewniały dużo ruchu, przygody, podróży, zmienności. I koniecznie za granicą. Studia też zagraniczne, żeby coś się wreszcie dzialo:) Liczyłam, że to chwilowa fanaberia, ale prognozy na lato 2018 (wtedy córka bedzie zdawać na studia) mówią same za siebie...

Nie potrafię rozszyfrować z horoskopu, która opcja jest lepsza. Słońce w kwadraturze do Urana to być może te kłopoty z wyborem zawodu - wahania pomiędzy ciężką pracą dającą zabezpieczenie materialne, a fascynującą- niepewną finansowo. Uran w sekstylu do Mc i Jowisza sprawia dobre wrażenie. Ale niestety jest w opozycji do Węzła Północnego w 6 domu. Z kolei Węzły są w Półkrzyżu ze Słońcem, czyli może to oznacza, że ta droga w stronę Słońca nie jest właściwa?

Daleko mi do fachowej oceny, także proszę o jakieś podpowiedzi:)))

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
starybosman 2015-02-13, 19:43:45

W natywniku widać niewielką przewagę powietrza nad ziemią, ogniem i wodą. W domach natomiast króluje ziemia i ogień, przy niewielkiej ilości wody, i braku powietrza. W jakościach natomiast dominuje stałość, z domieszką zmienności i kardynalności. Zatem zdolności do komunikowania się, kontakty towarzyskie, ale też teoretyzowanie, jednak to realista, który wszystko bada przez praktykę. Żyje w swoim świecie, oddzielona od nacisków, chyba że zaistnieje coś, co taki świat zburzy. Wtedy zapomina o wszystkim i wędruje w inną stronę. Do nowego celu.

 

Władca ascendentu w powietrznym znaku, ale w XII domu Koziorożca, stąd pewna oryginalność, niezależność, z wędrówką w głąb siebie, własną ścieżką  z odrzucaniem utartych konwenansów. Córka ma zdolności do niesamowitej intuicji ( Uran, Neptun), co wpływa na to, że nagłe, głębokie myśli decydują o przemianie, stając się punktem zwrotnym. Widać to przez wyeksponowanie znaczenia domu XII, I oraz II, przez co następuje koncentracja na sprawach materialnych, ale i finansowych kwestiach. Te  reguły to więź z wykreowanymi przez siebie wartościami. Z jednej strony indywidualista ( tak lew tygrys, ojra tidra), który do wszystkiego chce dojść sam, kierując uwagę na siebie i sprawy osobiste. Faktycznie jest to skupienie się na realizowaniu potrzeb wewnętrznych, ale z przesłaniem, że bezpieczeństwo ma priorytet. Tu widać introwertyzm. Stąd szukanie przystani, schronienia ( dom, rodzina). Widać także silne skupienie na sobie, takie indywidualistyczne. Z temperamentu można powiedzieć, że  sangwinik i melancholik, ale lepiej nie wchodzić takiej osobie w paradę, nawet jeśli  robi wrażenie flegmatyka. Duży wpływ na taki a nie inny stan rzeczy mają planety umieszczone w poszczególnych dekanatach. Pokazują co ma wpływ na osobowość, charakter .temperament ( Wenus, Merkury, Saturn, Neptun, Punkt Fortuny, Księżyc. Pluton i Chiron)., umysł, świadomość, pragnienia, sferę materialną (  Słońce, Uran, oba węzły oraz MC), a także na poziom duchowy i zdolności umysłowe (Mars, Jowisz, Czarny Księżyc, Biały Księżyc i ascendent). Co prawda Uran jest władcą ascendentu ( osobiście jestem zdania, że Saturn, bo ascendent w Wodniku), ale władcą horoskopu, władcą umysłu jest Wenus, przy znacznym wspomaganiu Księżyca.

 

Znak Byka jest bardzo widoczny. Wskazuje, że osoba musi wszystkiego spróbować sama, czy smaczne, czy ładne, ale przede wszystkim, czy zapewni bezpieczeństwo. I z tego powodu może być tolerancyjna wobec różnych zachowań,  ale jeśli zaistnieje czynnik, który zakłóci równowagę, to wtedy dobrze wiedzieć gdzie pieprz dojrzewa. Musi wszystko z siebie wyrzucić, całą energię negatywną, która była długo kumulowana. Mimo zewnętrznego prezentowania swojej siły indywidualisty, widoczne są kłopoty z rozwiązywaniem własnych problemów, które tłumi w sobie. Nie ma odpowiedniej ( mocnej, zdecydowanej) wiary w siebie, pewności, kreatywności. Są też problemy z dostosowaniem się do otoczenia ( musi być coś, co przekona, że jest bezpiecznie ) , z planowaniem , takim perspektywicznym, konsekwentnym. Nie powinno to i dziwić, bo brakuje siły Koziorożca, a więc koncentracji, wytrwałości w zmierzaniu do celu.

 

Węzeł w koniunkcji z Uranem sugeruje, że swoje zdolności córka przejawiała od dzieciństwa, lecz stabilizacja nastąpi gdzieś z początkiem drugiej połowy życia. Czasem mogą wystąpić rozbieżności w kontaktach z ojcem ( ze wskazaniem  na słowo - mogą). W każdym razie ego stwarza problemy w rozwoju, ale z czasem takie podejście się zmieni.  Węzły wskazują nadto, że córka jest tylko wewnętrzne niezależna, ale umie słuchać, wyciągać wnioski, i generalnie woli grupę, która ma na nią wpływ, ale i w tejże potrafi błysnąć i zaprezentować  swoje walory. Z czasem nauczy się sama podejmować decyzje. Na dzień dzisiejszy jest jakby schowana we własnym świecie, pasywna, jakby nie widziała, że są inni ludzie, którym czasem trzeba pomóc. Oczekuje, że to jej się pomoc należy. A aktualna informacja o zmianie planów, zapatrywań i celów?  To normalne zachowanie. Zaistniał czynnik, który to spowodował i nie ma sensu  drzeć szat. Za jakiś czas będzie kolejna transformacja, a któregoś dnia odkryje na nowo, że jednak prawo, względnie medycyna.  I lepiej nie wspominać, że to powrót do marzeń z przeszłości.  A mamie zalecić należy daleko idący spokój.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2015-02-13, 21:37:13

Wiem, że nic nie wiem - taka refleksja mnie nachodzi, gdy czytam Twoje słowa, Stary Bosmanie:) Muszę to wszystko przetłumaczyć na język ucznia i sprobować ogarnąć.

Pocieszylo mnie na pewno, że pomniejszyłeś rolę Urana w horoskopie, bo trochę mnie on przerażał. A może nie tyle on, co uraniczne zachowanie córki:)

Niestety mam wrażenie, że z jej planowaniem i dążeniem do celu jest całkiem dobrze - oczywiście jak już ten cel jasno sobie określi, po długich okresach wahania i szukania za i przeciw. Duża niepewność na pewno jest, ale jak zapadnie decyzja nastepuje BUM i wszystkie siły kierują się na realizację celu. No... do momentu pojawienia się nowego celu, oczywiścieOczko

Zagłębiam się w wiersze i w to, co między wierszami:) Dziękuję:)))

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2015-02-14, 17:28:35

Fajnie zatytułowałaś ten post " iść w stronę Słońca".  Punkt wieku (19,40 Byka)wg autorów książki Bruno i Louise Huber jest w koniunkcji ze Słońcem w Byku twojej córki. Punkt wieku  jest to moment przecięcia się osi ASC i wschodzącego węzła księżycowego przyjmując ,że ASC i węzeł wschodzący porusza się 5 minut kątowych na rok. Oś spotkania się tych osi nazwany jest punktem wieku. Węzeł księżycowy wschodzący porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara a oś ASC przeciwnie  .Mogą one oddziaływać w stosunku do dwóch lat. Jesli w pobliżu  tego miejsca przcięcia lub w opozycjii znajduje się planeta,początek  znaku wierzchiołek domu to siła oddziaływania może być bardzo duża. Oś wieku przypada na oś domu II i VIII czyli wymaga poznania delikatnych granic  pomiędzy" dawać" i" brać". Nauczyć się rozróznienia  pomiędzy "moje" i "twoje" i  dokładnie wiedzieć  co możemy dać innym jak i to czego możemy od nich oczekiwać.

Dziecko z wschodzącym węzełem  w Lwie wg Ramaraza R. Zachariana to skonczony marzyciel i lubi spędzać czas w samotności i nie lubi siebie stawiać w centrum wydarzeń. W wieku dojrzałym taka osoba zaczyna pracować z ludźmi stawiając sobie za zadnie niesienie pomocy innym. Wezeł wschodzący w domu VI  daje zdolności uzdrawiające i bioenergeterapeutyczne  i jeśli tego nie realizują sami mają problemy ze zdrowiem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2015-02-14, 19:31:24

Z węzłami u córki to nie taka prosta (książkowa) sprawa. Ani z niej samotnik, ani marzyciel. Lubi towarzystwo, lubi być zauważona (i doceniona oczywiście). Zamiast marzyć - planuje. Czasem niestworzone rzeczy, ale robi to z rozmysłem i działa, aby doszło do udanej realizacji. 

Pomoc innym jest prawdopodobna, ma w sobie wiele empatii, współodczuwania, wrażliwość. Mogłaby to być pomoc psychologiczna, cos w tym kierunku. Póki co pomysłów wiele i zmieniają się jak w kalejdoskopie:(

Ja intuicyjnie stawiam na jakąś formę pisarstwa/dziennikarstwa:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.