Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Finanse, praca
draiman 2015-02-17, 12:25:28

Witam wszystkich użytkowników!

Jestem nowym uczestnikiem tego forum, interesuję się astrologią od jakiegoś czasu (początkujący) i mam prośbę o interpretację mojego kosmogramu w kierunku finansów, pracy i przyszłości w tej materii.

Bardzo dziękuje za pomoc, której w przyszłości chętnie sam udzielę w miarę postępów w nauce :)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Odpowiedzi
Jasmin 2015-02-17, 15:43:24

O, kolejny kolega z tego samego lasu Usmieszek

 

Ja to nie powinnam interpretować, bo mi Twój Neptun zasłania, ale może powiedz coś o sobie, to będzie łatwiej. Co robisz teraz w życiu, gdzie mieszkasz i jaką pracę wykonujesz?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
asystolia 2015-02-17, 18:24:10

A nie jesteś chirurgiem przypadkiem?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
draiman 2015-02-17, 19:36:30

Hehe ciekawie się zaczyna :) nie chirurgiem nie jestem, choć z metalem trochę mam wspólnego, mianowicie w branży metalowej się obracam. Teraz w życiu to mam chwilowy zastój jak nigdy i to mnie zaciekawiło, ponieważ nigdy tak nie było. Mieszkam na północy Mazowsza.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-18, 13:27:07

WitamUsmieszek,

 

sugerując się Marsem i Saturnem w Skorpionie wskazanie idzie rzeczywiście na działanie (Mars) precyzyjne (Saturn) a w związku z Merkurym w Raku na usługi dla ludności:). Przekraczanie granic wskazane na MC podpowiadało mi "mundurowego" i to takiego bardziej obronnego aniżeli atakującego. Praca ma związek z bezpieczeństwem domowym, ochroną jego granic, ewentualnie tworzeniem barier ale tylko w sytuacjach zagrożenia. Zdecydowane działanie, jego siła - wyzwalana jest wtedy, kiedy pojawią się przeszkody i utrudnienia.

 

Sytuacje graniczne w życiu będą drogą do postępu. Konieczne będą okresy zahamowania, postoju, lepiej aby były planowane i celowe aniżeli wymuszane przez innych. W pracy podobnie, Merkury w inżynieryjnym aspekcie do Saturna mówi, że praca zależy od dobrych kontaktów z innymi, trudności mogą nastąpić w czasie zmniejszonego popytu na oferowane zajęcie.

 

Teraz Saturn tranzytuje Południowy Węzeł Księżyca, więc zastój we wszelkich przejawach jego energii jest zrozumiały, w finansach także, gdyż dom II rx władany jest przez Saturna i Urana.

 

Napisz jaka jest miejscowość zamieszkania od 6 m-cy , bo trudno prognozować bez tego. Czy to miejscowość urodzenia? 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-18, 14:17:27

Tak dokładnie, miejscowość urodzenia i zamieszkania ta sama od zawsze :) Czasowe wyjazdy się zdarzają. No z tym zdecydowanym działaniem przy przeszkodach to racja. 

Kiedy mogę się spodziewać jakichkolwiek zmian?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-19, 09:42:28

Zmiany to teraz są i największy dołek. Rozumiem, że pytasz, kiedy będzie łatwiej. Zobacz jakie aspekty tworzą w tranzytach Saturn (w związku z Węzłami) i Mars oraz Uran, bo te sygnifikatory wskazują na sprawy, o które pytasz. Każda zmiana w aspektach mówi, jak to będzie wyglądać. Kiedy Saturn rozluźni koniunkcję z Węzłem Południowym, sprawy zaczną się poprawiać, tym bardziej, że jutro Mars wchodzi do znaku Barana i aplikuje do trygonu z Saturnem. Będziesz odczuwał zwiększoną energię do działania i naprawy sytuacji. Na początku marca nie działaj pochopnie, nie ryzykuj za bardzo, myśl o długofalowych skutkach, bo Mars może skłaniać do nadmiernego optymizmu i zrobienia rewolucji aplikując do koniunkcji z Uranem. Tutaj Wenus będzie wspomagać finanse ale trzeba zachować chłodną głowę. 

Saturn i Uran niestety mają długie cykle i ich tranzyty są długotrwałe. Saturn w jednym stopniu tranzytuje przez ok. miesiąc i to rozluźnienie orby z ur. Węzłem Południowym będzie trwało miesiącami. Niestety Saturn niedługo wejdzie w retrogradację i będzie ten Węzeł energetyzował podczas marcowej eklipsy Słońca. 

Zawsze retrogradacja skłania do przemyśleń, a jeżeli dotyczy Saturna, trzeba wrócić do przeszłych doświadczeń.  Chodzi o te z jesieni ubiegłego roku. Trzeba przemyśleć doświadczenia, które Cię wówczas "zaćmiły" i wypracować sposoby ich naprawienia. Zagrożenie ponowi się, kiedy Mars wejdzie w koniunkcję z IC w kwietniu ale wtedy będziesz już wiedział, na czym stoisz. 

 

Saturn będzie na powrocie w koniunkcji z omawianym Węzłem na początku listopada b.r. , co ponownie spowoduje zastój w sprawach, o które pytasz. Jak go przeżyjesz, na ile mocno, zależy od siły charakteru, która do tego czasu zostanie wypracowana i ukształtowana. Masz bardzo silny horoskop i wierzę, że sobie poradzisz:)

 

pozdrawiam

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-19, 11:12:02

Dziękuje bardzo :) czytam, uczę się, staram się rozumieć, napewno z czasem to przyjdzie, zawsze tak było :) tak tego Saturna czuję na karku, teraz mam sporo czasu na pewne przemyślenia i analizy i staram się z tego korzystać na ile się da i wyciągać wnioski.

 

No naprawdę tak dziwnego czasu jeszcze nie miałem, dosłownie jakby cisza przed burzą.

 

Pozdrawiam i dziękuję za włożoną pracę :) mam nadzieje, że kiedyś coś też 'wyprodukuję' ;)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
draiman 2015-02-23, 11:50:24

Napisałem tak jakbym zakończył problem :) a tak nie jest...

Chciałem się poradzić, jak patrzeć i na co najbardziej (domy, planety i ich pozycje w znaku...) w związku z podróżami zarobkowymi, mianowicie czy takie zaistnieją, ich przebieg itd. ?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-23, 12:57:25

AchaUsmieszek

Popatrz proszę na zarobki czyli dom II, planety w tym domu, ich aspekty, jeżeli brak planet w II domu to popatrz na władcę domu czyli planetę (lub planety, jeżeli jest współwładztwo znakiem zodiaku), która włada znakiem zodiaku, w którym wypada wierzchołek II domu. Dalej na aspekty tych władców, bo mówią więcej. 

Praca to dom VI, analiza jak wyżej: planety w domu VI, itd.

Podróże : p. krótkie sygnifikowane są przez Merkurego w każdym horoskopie, szczególnie te handlowe, zarobkowe, ważne jest czy władca domu II ma aspekt lub związek z władcą domu VI i jaki to związek.

Popatrzyłabym też na pozycję Wenus i Merkurego (ich siłę w zodiaku i w domu) oraz ich aspekty, na znaki Byka, Wagi, Bliźniąt, Panny czyli te znaki gdzie naturalnie silne są Wenus i Merkury. Co w tych znakach jest posadowione, jakie domy przypadają w tych znakach?

Nie bez znaczenia jest położenie MC, ASC względem Merkurego i Wenus oraz planet położonych blisko MC i ASC.

 

Staraj się wyciągać wnioski na każdym etapie analizy, aby się nie pogubić. Masz Neptuna wschodzącego na ASC, a więc takie ryzyko istnieje właściwie staleUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-24, 09:52:10

A jak mają się retrogradacje planet do tych urodzeniowych, jak silne mają znaczenie? Czy liczba retrogradacji w horoskopie natalnym jest bardzo istotna? Czy wzmaga to wpływ planet na horoskop czy może wypacza znaczenie?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-24, 11:29:05

 

Czy liczba retrogradacji w horoskopie natalnym jest bardzo istotna?

 

Stanowi po prostu wskazówkę interpretacyjną, gdyż co innego mieć planetę lub więcej planet w biegu R (retrogradacyjnym) niż wszystkie w biegu prostym. To coś mówi o człowieku. Generalnie można powiedzieć, że duża liczba planet R wskazuje na zwiększony subiektywizm w sprawach symbolizowanych przez dane planety R.

 

Czy wzmaga to wpływ planet na horoskop czy może wypacza znaczenie?

 

Istnieje stereotypowy pogląd, że duża ilość planet R w RX świadczy o słabości człowieka. Jednak zanim się taki pogląd wyrazi, to trzeba spojrzeć na cały horoskop. Bieg planety jest mniej istotny aniżeli jej pozycja w zodiaku i w domu horoskopowym, czy aspekty. Czasem jeden aspekt do planety R zmienia wniosek pierwotny, np. o Merkurym R czyli o tym, jak człowiek myśli. Retrogradacja Merkurego (nawet silnego zodiakalnie i horoskopowo) na poziomie podstawowym mówi, że człowiek popełnia błędy, trudno mu uczyć się, ma kłopoty z komunikowaniem się, itd. Ale np. Merkury R w Bliźniętach w trygonie do Saturna w Wodniku już zmienia ten pierwotny wniosek i mówi, że wprawdzie człowiek myśli szybko (Bliźnięta) ale retrogradacja Merkurego każe mu podejmować działanie dopiero po namyśle i przewidywać skutki działania tak, aby nie było szkodliwych konsekwencji, za to jakiś progres i innowacja (Saturn w Wodniku). 

 

Inna rzecz to okadrowanie planety R, które wiele zmienia, szczególnie kiedy polega na uczestnictwie planety R w stellum lub w satellitium. Trzeba popatrzeć, jakie planety "ograniczają" planetę R i w czym, to wtedy można wywnioskować, na czym ów subiektywizm polega.

 

Co do pierwszego pytania w Twoim ostatnim wpisie, to wyjaśnij, o co dokładnie chodzi, bo nie wiem, czy nie mylisz retrogradacji z powrotem planety na pozycję urodzeniową.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-24, 11:37:20

Chodziło mi o planety które retrogradują i tranzytują z planeamit urodzeniowymi.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-24, 11:49:45

Czyli chodzi o tranzyt planety R w koniunkcji z pozycją planety urodzeniowej?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-24, 12:35:03

Dokładnie :) jakoś ciężko idzie mi synteza zbieranych informacji, może przez to że jestem początkującym i to kwestia wprawy, może czego innego, nie  wiem, ale ciekaw jestem czy jeden tranzyt mógłby zdominować inne? Mianowicie niebawem Księżyc będzie w koniunkcji z moim urodzeniowym Jowiszem a następnie już 'fizycznie' w koniunkcji z nim, czy to może w jakiś sposób zintesyfikować się?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-24, 12:57:25

TakUsmieszek

To fajny, bardzo korzystny, niosący szczęście - aspekt w tranzytach. Dość krótkotrwały, bo Księżyc ma krótki cykl. Lepiej jest, kiedy koniunkcja Księżyc - Jowisz występuje w horoskopie urodzeniowym. Niesie ze sobą bardzo wiele ułatwień, bo tworzą go benefiki (pozytywna energia). 

 

W tranzytach koniunkcja planety tranzytującej nad planetą urodzeniową porusza energię tej ostatniej i dodaje energię planety tranzytującej, jej emanację. I efekt zależy od tego, jakie planety są w tej tranzytowej koniunkcji. Jeżeli planeta tranzytująca jest w retrogradacji, następuje powrót do jakiejś sytuacji, zdarzenia, możliwość jej naprawienia lub pogorszenia. Jeżeli to planeta urodzeniowa jest w retrogradacji podczas tranzytowej koniunkcji to podobnie ale skutki są dalekoidące, trwalsze, następuje jakieś doświadczenie, które wpływa na subiektywizm planety urodzeniowej w R.

 

Nie zniechęcaj się w analizie i w syntezie, szczęście sprzyja początkującymUsmieszek

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-25, 13:45:31

Czy budowę domu można wyczytać z horoskopu urodzeniowego? Może nie jest to bezpośrednio związane z tematem, ale podejrzewam że nie ma takiego powodu aby zakładać nowy temat :)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
Jasmin 2015-02-25, 14:26:51

Można informacje o domu rodzinnym i swoim własnym (przez siebie założonym lub wybudowanym) wyczytać z IV domu h. natalnego. Zobacz, jaki znak zodiaku i planeta jest w tym domu. Planety w zodiaku najpierw dają odpowiedź, dopiero później władca znaku. Przy domu IV bez planet badać trzeba władcę znaku, którego wskazuje wierzchołek  domu. U Ciebie władcą IV domu jest Wenus. Ale Ceres dominuje na IC. Ona najpierw wskaże cechy domu, dopiero w dalszej kolejności Wenus, jako władczyni Byka. 

 

Nowy wątek o odpowiednim tytule przydałby się innym w przyszłości:), gdyby chcieli dowiedzieć się tego samego. Ale może nie ma powodu, bo temat domu nie rozwinie się do rozmiarów  uzasadniających "odrębność" tematyczną.

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
draiman 2015-02-25, 14:54:28

Właśnie, zgadza się :) a wątek ten to kwestia jednego postu (dla mnie :)) jak ktoś będzie chciał to 'drążyć' proszę bardzo :) pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 17
Dołączył/a: 2015-02-17
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.