Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

wskazówki
melania 2015-04-08, 22:05:58

Witam wszystkich po dłuższej przerwie ;)

Na wstępie chciałabym podziękować Jasmin.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie rozumiałam Jej słów, gdy pisała, że z chwilą, gdy Saturn zejdzie w dół, sama dla siebie stanę się oparciem. Byłam tak rozedrgana wewnętrznie, że trudno mi było uwierzyć w to, że w ogóle jest to możliwe... I okazało się, że jest. Stałam się pewniejsza siebie, silniejsza. Tak to czuję teraz.

Dziś chciałabym poprosić Was o wskazówki. Między innymi chodzi o pracę. Wynegocjowałam podwyżkę, ale nie jestem pewna, czy w końcowym efekcie obietnica kwoty zostanie dotrzymana (w poprzednim miesiącu szefowa zapomniała o tym fakcie/rzekomo). Dziś dostałam propozycję (trochę w stylu "niedoodrzucenia") dodatkowej pracy i nie za bardzo mam ochotę się na to zgodzić w związku z powyższym. Jak to wygląda? Czy wypada mi odmówić? Nie wiem, czy nie zostanę "wyrolowana" brzydko mówiąc na tym interesie.

Po za tym co widać u mnie na horyzoncie? Paradoksalnie ostatnie zaćmienie było dla mnie wyzwoleńcze i radosne i to uczucie mnie nie opuszcza od jakiegoś czasu. Uwierzyłam, że mogę wiele i nie jestem pewna, czy słusznie, choć w tej chwili, gdy to piszę, czuję podszept wewnętrzny: "jak to? - nie oszukuj, wiesz, że właśnie tak jest!" :)

Skupiam się na pracy, którą mam realnie w tej chwili, ale korci mnie, by w końcu sięgnać dalej.

Jak to widzicie?

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
Odpowiedzi
Jasmin 2015-04-08, 23:47:19

A witam, witam:)

Eklipsa odżywcza, bo do koniunkcji urodzeniowej Wenus - Słońce w trygonie. 

Dzisiejsza propozycja pracy wypada na kwadraturze tr. silnej Wenus w Byku do ur. Saturna w Lwie czyli zmiana finansowa w zw. z umową o pracę pojawiła się na horyzoncie. Wstępnie patrząc dobrze to wygląda, bo tr. Merkury i Słońce utworzą niebawem trygon do wspomnianego ur. Saturna ale popatrzę jutro dokładnie. Czy np. urodzeniowa opozycja Merkury - Mars nie wzbudza lęków zasadnie.

 

dobrej nockiUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2015-04-09, 16:04:06

 Słowami klasyka podsumowałabym interpretację sytuacji : przeciwwskazań nie widzę. Są wprawdzie zagrożenia związane z ewent. konkurencją symbolizowaną przez Marsa w Byku i w ogóle przez Marsa w prognostycznych technikach, ale to jest akurat dość typowe, kiedy zmieniamy pracę i trzeba zabiegać o nową pozycję. 

 

Zwróć uwagę na eklipsy jesienne oraz na Ceres, Merkurego- władców VI domu rx i VII domu rx. Trzeba się wykłócić o jasne warunki umowy czy współpracy, twardo teraz to wynegocjować. Skorzystaj z cech Merkurego w Koziorożcu. Nie wiem czy słusznie (dzisiaj dzień nie bardzo do myślenia) ale o bezpieczeństwie Ceres warto pogłówkować. Poczucie bezpieczeństwa będzie dla Ciebie ważne w tym roku.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
melania 2015-04-09, 19:26:07

Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie ostatnio działam - twardo negocjuję :), co jest zaskoczeniem dla przełożonych. Chyba dla mnie samej trochę też ;). Być może jest to też wynikowa tego, że w końcu poczułam się pewna siebie.

Przepraszam, ale czy moja Ceres jest w Raku?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
Jasmin 2015-04-09, 21:18:43

Jest w 1 stopniu Koziorożca.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
melania 2015-04-10, 11:50:32

Jasmin,

Jak zawsze masz rację i po raz kolejny jestem zaskoczona, jak astrologia trafnie precyzuje sprawy.

Konkurencja reprezentowana przez Marsa w Byku odebrała mi możliwości ;) - w tej sytuacji to czynnik zewnętrzny, niezależny od nas, na który bardzo czekaliśmy w firmie, a moja praca miała być alternatywą dla tego braku.

W sumie jestem zadowolona, bo zdąrzyłam okazać chęci, a to jest dobre podłoże na przyszłość ;).

Ceres pomyliłam z Lilith.

Nie znalazłam zbyt wiele o Ceres, ale napiszę jak to odbieram przez pryzmat odczuć.

Ceres w Koziorożcu wymaga ode mnie precyzji i obowiązkowości. W domu VI mam Byka, a jego władca Wenus w urodzeniowym przebywa w III domu w Wodniku wraz ze Słońcem, co sprawiało do tej pory, że nie znosiłam przymusu. Wraz z ostatnim przejściem Saturna (nie wiem, czy słusznie go mieszam w sprawę) zrozumiałam, że muszę pracować - dokładniej, rzetelniej, nie odkładać nic na później (Merkury w Koziorożcu, MC w Pannie).

Ta zamiana we mnie zapoczątkowała zmianę w pracy? - moja główna szefowa Koziorożec, druga szefowa Ryba (opozycja z moim MC). Dobrze kombinuję?

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
melania 2015-04-10, 12:00:27

Bezpieczeństwo Ceres. Będzie ważne w tym roku. Bezpieczeństwo materialne (wartości), czy bezpieczeństwo VI- domowe - praca, higiena, zdrowie?

Przepraszam być może za głupie pytania, ale staram się to rozgryźć. Podpatruje Was jak dokonujecie analiz kosmogramów ;).

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
Jasmin 2015-04-11, 11:03:52

I to i to. Masz Ceres w natalnym w trygonie do ur. Chirona na wierzchołku ur. VI domu.

Ceres ma też trygon do ur. Saturna. Ma to związek m.in. z ojcem. Ale o tym ja Ci chyba kiedyś już pisałam. Ceres osłabia Lilith w ur. opozycji. Poważnie w życiu z tym bezpieczeństwem powinno być i z uwzględnieniem tego, czego chce większa całość. Możesz zaopiekować się nie tylko sobą ale i większą całością. Uran do Lilith i Wenus to znak wykrzyknika i każe zwracać uwagę, pytanie na co?

 

Ceres sama w sobie w tym posadowieniu zapowiada sukces ale po trudach Koziorożca.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
melania 2015-04-11, 15:19:36

Ale zagadka.

Nie, nie pisałaś o tym w kontekście ojca.

Bardzo Ci dziękuję Jasmin. Często wracam do Twoich słów.

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
Jasmin 2015-04-13, 14:10:20

Nie pisałam? Oj, mam pewność , że tak, ale nie będę się upieraćUsmieszek. Sama do nich czasem wracam i dziwię się swojemu dawnemu sposobowi myślenia. Jakby co to pytaj, proszę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
melania 2015-05-01, 19:17:25

Uran do Lilith i Wenus to znak wykrzyknika.

Czy tu może chodzi o reakcje emocjonalne na sytuacje, które nie są zgodne z moim scenariuszem?

Czy chodzi o bezpieczeństwo na tyle poważne, że może wchodzić w grę zagrożenie życia np mojego lub innych pod moją opieką (wypadek samochodowy)?

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
Jasmin 2015-05-02, 10:06:08

Każda energia planetarna ma wiele odsłon, analogii. Więc to, o czym piszesz wlicza się do opozycji Ceres- Lilith plus Urana.

Jest to znak wykrzyknika a nadto jak dodasz energię Wenus do energii Urana i Lilith to pokazuje się Palec Diabła, który wskazuje na Lilith w Raku (mówię o zapisach radix). Ten wykrzyknik, palec pokazuje więc silną energię plutoniczną, która może nieść "wojenną" transformację. Ceres jest tutaj wychłodzeniem tej wulkanicznej energii. Pozwala zastygnąć tej lawie emocjonalnej, ale to może nieść i dobre przejawienia, jak i złe. Skoro Ceres w II domu to np. może to skutkować wyborem zawsze bezpiecznej sytuacji, pozbawionej ryzyka, wycofującej się z działania (Mars w Raku w R, naturalnie silny w znaku Koziorożca), co dobrze wpływa np. na bezpieczeństwo na drodze przy kierowaniu pojazdem ale już w sprawach kariery i dla zdobywania nowych środków finansowych niekoniecznie (Wenus). Może to zastygnięcie Ceres oznaczać również zamianę w kamień emocjonalny, strach przed zrobieniem jakiegoś kroku, który mógłby wyzwolić uczucia, symbolizowane przez Wenus. 

Lilith jest symbolem poczucia więzi z większą całością. Lilith to najczęściej jest ciemniejsza strona Księżyca (uwaga: upraszczam znaczenie!). Jeżeli Księżyc rozumiemy jako ciepło, macierzyństwo, płodność, ochronę i opiekę, to Lilith pojmujemy jako odwrotność tych symboli. Ale Lilith , uznana i zaakceptowana, jako "czarna madonna", może dać człowiekowi spełnienie, poprzez uśwaidomienie sobie swych głęboko skrywanych potrzeb, nawet tych nagannych, które są wspólne wszystkim ludziom (w znaczeniu, że wszyscy mamy jakieś swoje ciemne strony lunarne). Wtedy Lilith daje poczucie jedności z innymi i wzmacnia energię lunarną, przenoszącą światło odbite od energii słonecznej.

 

Mając opozycję Ceres - Lilith w horoskopie, w domach II - VIII trzeba szukać tego bezpieczeństwa przez energię znaków ich posadowienia i uświadomić sobie to bezpieczeństwo w obu rolach (sorry za zwrot) jednocześnie. Przy czym rozróżniać, która postawa w jakich sytuacjach i sferach życia może zostać wykorzystana lub przejawiona w najbardziej idealny i pozytywny sposób. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-05-02, 10:53:21

Ceres w 2 domu?  Dbałość o swoje wartości, w tym także bezpieczeństwo tego, co dla Ciebie jest cenne.  Lilith w 8 domu?  To dom wartości innych osób, zatem opozycja Ceres z Lilith wskazuje tylko na to, by zachować równowagę między tymi dwoma wartościami, z mocną sugestią  saturnową - nie daj się zwodzić iluzjom księżycowym.  Potwierdzeniem takiego poglądu mogą być półkwadratury do Urana, egzaltowanego w Skorpionie  i Wenus, w domicylu tej planety.  Opozycja Ceres i Lilith, jak twierdzą znawcy przedmiotu, ma mniej szkodliwy wpływ  niż przy koniunkcji, a nadto sama Lilith nie eksponuje swoich negatywnych cech wobec osób na wysokim poziomie duchowym. To, czy w Twoim natywniku Lilith tworzy  trygony z Uranem i Wenus, może być przedmiotem sporów, chyba że dopuścić dla trygonu orbę  15 stopni. Warto przy okazji spojrzeć na inny punkt horoskopu, a mianowicie Biały Księżyc w znaku Wagi i jego półsekstyl z Uranem oraz trygon z Wenus. Przyjmując, iż Lilith to  Czarny Księżyc, a więc uosobienie jakiego tam zła, a Biały Księżyc  symbolizuje opiekuna ( co w rodzaju anioła stróża), można bronić poglądu, że między miejscami posadowienia obu punktów  potrafisz zachować równowagę, nacechowaną  radością i harmonią.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
melania 2015-05-03, 08:24:45

Jasmin, Starybosmanie,  bardzo dziękuję za odpowiedzi. Są dla mnie bardzo cenne.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
melania 2015-05-14, 22:39:54

Starybosmanie...

Nieśmiało chciałabym zapytać, czy wg Ciebie, mam szansę na ułożenie sobie życia osobistego? - ten temat wciąż wraca do mnie... Długo jestem sama. Może już pogodzona z takim stanem rzeczy, ale czasem się zastanawiam...

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
melania 2015-05-16, 14:16:32

Przepraszam wszystkich za moją monotematyczność ;)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
maszowa 2015-05-16, 17:27:27

 

Melanio, Starybosman pewnie jest zajęty, więc ja postanowiłam zrobić horariusz , bo to jest najprostszy i najszybszy sposób znalezienia odpowiedzi na Twoje pytanie.

Horoskop pięknie się nam „ustawił”, bo Ascendent w Wadze od razu pokazuje, że kobieta pyta o związek partnerski. Księżyc w Byku i 7 domu także potwierdza, że sprawa związku jest nadzwyczaj istotna.

 

W pytaniach o związki Frawley zaleca używanie sygnifikatorów domów 1 i 7 oraz Wenus dla kobiety i Słońca dla mężczyzny. Chyba że któraś z tych planet już jest zajęta,.. tak jak tutaj, gdzie od razu Wenus wskoczyła na swoje miejsce.

 

W załączonym horoskopie sytuacja na pierwszy rzut oka wygląda niezbyt optymistycznie – Wenus nie tworzy aspektu ani z Marsem (władcą 7 domu) ani ze Słońcem (sygnifikatorem mężczyzny w związku miłosnym).

Ale to nie zamyka sprawy, trzeba się tylko dobrze przyjrzeć temu, co „zrobią” planety.

 

Księżyc (4st39' Byka) utworzy aspekt z Wenus (9st27' Raka) a następnie z Jowiszem (14st43' Lwa) i na koniec ze Słońcem (25st25' Byka)

 

Frawley (str. 102) pisze, że „szybsza planeta mogła nawet jeszcze nie utworzyć pierwszego z tych aspektów, więc zbliża się aspektem do pierwszego z sygnifikatorów, a następnie idzie do drugiego. To zazwyczaj sytuacja, gdy inicjujące działania jeszcze nie zostały podjęte

 

Taką sytuację mamy i w tym przypadku: Księżyc weźmie trochę światła od Wenus i przeniesie je na Jowisza, tam niestety poniesie jakieś straty, ale jest nadzieja że coś niecoś doniesie jeszcze i do Słońca.

Wenus ma więc szansę na spotkanie ze Słońcem, pod warunkiem że się najpierw za bardzo nie rozproszy podczas spotkania z Jowiszem..

Kim jest Jowisz? - władcą 3 i 6 domu. Może więc chodzić o kolegę (3 dom), albo jakiegoś fachowca od naprawy awarii (6 dom). A hydraulik może być nadzwyczaj przystojnym mężczyzną, jak przekonują nas reklamy w telewizji ;-)

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
melania 2015-05-16, 18:55:31

Dzięki Maszowa ;)

Seksowny hydraulik? ;) - będzie ciężko, bo ja w pracy nie jestem skłonna do romansów. Same kobiety wokół, ewentualnie zlecone przeglądy sprzętu, ale w najbliższym czasie nic się nie szykuje ;).

Bardziej myślałam o tym, co mam zapisane w natalnym, ale bardzo doceniam , że podjełaś wątek i wyznaczyłaś horarny.

P.S. Będę czekała na awarię.  ;)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
melania 2015-05-29, 10:41:11

Maszowa, a czy przysłowiowym hydraulikiem może być mój znajomy, lekarz ortopeda (3 dom znajomy spod znaku bliźniąt), który "naprawi" mi stopę? ;) Chemia między nami była od początku, ale jakoś się chyba wzajemnie onieśmielaliśmy. 6 dom to praca/zdrowie - tak mi się skojarzyło. Szkopuł w tym, że zaobrączkowany, więc chyba temat się zamyka. Byłam u niego wczoraj, kolejna wizyta we wtorek około 15.15-15.30 :).

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
maszowa 2015-05-29, 20:28:19

A czemu nie? - jak najbardziej może być i lekarz.

No, ale skoro się zaczyna spełniać to, co w horariuszu, spójrz dokładnie na to, co napisałam - nie rozpraszaj się, nie zajmij tym przejściowym biciem serca zbyt długo, bo przegapisz właściwego mężczyznę, który pojawi się niedługo.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
melania 2015-06-10, 22:44:30

Maszowa pisałaś, że Księżyc poniesie straty po spotkaniu z Jowiszem... I tak było...

Znajomy lekarz, dawny obiekt westchnień, poczuł się urażony moją decyzją w zakresie leczenia (jego ego zostało nadszarpnięte) i dał mi posamak niezbyt miłej jazdy. Co prawda nie było to wymierzone bezpośrednio we mnie, ale zrobiło się nieprzyjemnie... Rzuciłam kilka uwag, które miały go oprzytomić i zwrócić uwagę na jego przesadną, negatywną reakcję. Po tygodniu się spotkaliśmy (mam wrażenie, że polował na mnie) i usłyszałam coś w rodzaju przeprosin. Powiedział, że jeśli nie pomogą zabiegi, żebym przyszła koniecznie to coś zaradzimy, żebym się nie obrażała, bo był zły tamtego dnia... Wczoraj, jak mnie zobaczył, 4 razy w ciągu 10 minut wychodził z gabinetu, chemia była, mimo długiego korytarza...

Jego obrączka oślepia moje oczy. Pogubiłam się i zaczęłam zastanawiać, czy nie chodzi o niego? Mam mieszane uczucia, ale do romansów to ja się nie nadaję. Obecna jego żona to wpadka, tuż po tym, jak się poznaliśmy w 2010. Nie mogłam mu tego wybaczyć, choć to platoniczne uczucie było między nami :).

Czasami więcej się dzieje w mojej głowie niż w rzeczywistości...

Podobno onieśmielam mężczyzn typem urody, ale on też tak na mnie działał. Teraz jest bezpieczny, bo żonaty. Nie mam palipitacji, ale feromony są. Kompletnie nie rozmumiem jego zachowania. 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 106
Dołączył/a: 2013-02-21
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.