Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Horoskop Syna
Luna72 2015-04-23, 10:34:48

Witam,

 

Mam ogromne problemy z porozumieniem się z własnym synem. Bardzo się o niego martwię. Proszę o pomoc. Może ktoś zobaczy coś, czego ja nie potrafię.

 

Dane:

01.12.1992 Wrocław, godz: 5:00 rano.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-04-23
Odpowiedzi
starybosman 2015-04-23, 14:37:45

Wygląda na to, że syn jest indywidualistą tworząc samodzielnie cele, do których  chce dotrzeć, na własnych warunkach. Cały proces rozwoju zmierza do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, będąc nader odpornym na naciski zewnętrzne. Widać to  w skupieniu planet między 1 a 4 domem. Słońce w 2 domu potwierdza silną więź z tymi wartościami, które wykreował lub uznał, że dla niego są cenne. Ma swój własny kod etyczny, który można zawrzeć w pojęciu - idealista ideowy. Co prawda władcą ascendentu jest Mars ( wedle dawnych reguł), ale władcą całego horoskopu jawi się Jowisz w znaku Wagi, jeden z władców troistości. W charakterze widoczne są cechy flegmatyka, nastawionego na szeroko rozumianą komunikację i wymianę  poglądów, a przez to poznanie otaczającego świata. Widać w horoskopie  powolność, nieumiejętność podjęcia decyzji, brak pozytywnej agresji i trudności w przeforsowaniu swojej woli. Żyje  zrywami, gwałtownie, co może wiązać się z brakami w planowaniu i dostosowania się do otoczenia. Jakby chciał w ten sposób wyrzucić z siebie wszystkie nagromadzone i głęboko schowane problemy. Zdecydowana przewaga jakości stałej powoduje to, że każda zmiana, która zaistnieje, wymaga bardzo silnego bodźca i wtedy idzie w zupełnie inną stronę niż dotychczas. Wega w znaku Koziorożca w koniunkcji z Uranem  wskazuje na talent muzyczny lub  plastyczny. Antares  ze Słońcem w Strzelcu zdaje się podkreślać upartość, a nawet swoistą kłótliwość. W przedmiocie problemów w porozumieniu z synem wydaje się celowe spojrzenie na natalny horoskop matki, bo  jowiszowa materia  syna zdaje się być w fazie marsowych sporów z rodziną. Horoskop porównawczy może przynieść  podpowiedź.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-04-23, 14:47:29

Popieram kolegę:)

Co to za problem związany z brakiem porozumienia i na jakim tle? Księżyc w kwinkunksie do Marsa jest, zatem co syn robi takiego, co wyzwala niepokój matki? Odpowiedź jest zawarta w opozycji planet z Koziorożca do Marsa w Raku. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Luna72 2015-04-26, 10:12:39

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Moje dane:

 

03.02.1972, Wrocław, godz. 10:50.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-04-23
starybosman 2015-04-26, 11:53:22

Moment narodzin  obu osób podpowiada, by jednak sprawdzić, czy podany czas nie powinien zostać skorygowany.  Wstępnie ustalenia sugerują, że chwila narodzin syna to 4,45, zatem ASC w 7,44 Skorpiona, MC 21,06 Lwa.  Natomiast u matki chwila narodzin mogłaby przypadać na godz. 11,01, co powoduje, że ASC znajdzie się w 29,00 Byka, natomiast MC w 27,58 Koziorożca.  Oczywiście, dopiero zastosowanie metod empirycznych mogłoby dać wiążącą odpowiedź, ale pozwolę sobie zapytać:  czy dane urodzeniowe pochodzą z wiarygodnego źródła ? ( u mnie , mimo informacji od matki, trzeba było dokonać korekty o niemal 20 minut, do czego doszedłem po żmudnych  poszukiwaniach). Mając na uwadze , że horoskop porównawczy jest dla mnie w dalszym ciągu  zagadką, stanowiska  w tym przedmiocie nie zajmę,  pozostając wierny przesłaniu, że tylko tam panuje mądrość, gdzie rozsądek nie klęczy przed głupotą.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
jana 2015-04-26, 14:38:38

Witam,

przyjęłam, że podane dane są prawidłowe, chociaż może być tak jak podał Starybosman. Spróbowałam ustalić,  co może być powodem  problemów w porozumieniu ( więc skupiłam się na różnicach):

- urodzeniowo wasze Urany są w kwadraturze do siebie, co może dawać brak wspólnych poglądów na różne sprawy, od spraw domowych po światopoglądowe, możecie działać impulsywnie, podejmując decyzje samodzielnie. Może też występować  brak akceptacji dla wolności drugiej osoby.

- Uran syna jest dodatkowo w koniunkcji z Neptunem, co może jeszcze zwiększać światopoglądowe różnice.

-  Uran-syna jest  władcą jego  4 domu, może to oznaczać iż dom rodzinny odbierany jest jako niespokojny i obraz domu jaki on chce zbudować jest całkiem inny, może odbierasz ten aspekt jako zbyt małe przywiązanie syna do domu rodzinnego.

- Wenus, Uran i Neptun syna są w jego 3d. , domu otoczenia najbliższego, znajomych, więc może to jest brak akceptacji dla znajomych syna.

Aktualnie do waszych urodzeniowych Uranów tranzytujący Uran jest w nieharmonijnych aspektach: u syna  może to być związane z  pracą, nagła jej zmiana, obowiązkami codziennymi, które nagle zmieniają się o 180 stopni lub z domem rodzinnym.

Skupiłam sie na Uranie, gdyż tranzytujące Uran i Pluton są teraz w kwadraturze co bardzo wpływa na wasze urodzeniowe Urany i może zaostrzać wasze relacje.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Luna72 2015-04-27, 10:23:46

Witajcie,

 

Bardzo Państwu dziękuję za komentarze. Godziny narodzin syna jestem pewna, ale moja mogła być inna, natomiast niestety nie mam możliwości zweryfikowania tej informacji. Nie wiem których znajomych mogłabym niezaakceptować, bo syn nigdy nikogo do domu nie przyprowadził. Nawet nie wiem czy ma jakąś bliższą koleżankę. Dwa i pół roku temu syn wyjechał na studia informatyczne do innego miasta. Czułam podskórnie, że coś się dzeje niedobrego. Raz do mnie zadzwonił i powiedział, że to wszystko nie ma już sensu i ma dosyć. Po pierwszym semestrze rzucił wszystko i wrócił do mnie do domu, bez słowa wyjaśnienia. Gdy pytam się go co było powodem, mówi mi, że po prostu tak wyszło i już. Gdy próbuję drążyć temat, to jestem przez niego ignorowana. Od tamtego czasu nie możemy dojść do porozumienia. Często dochodzi do spięć. On nie lubi wychodzić z domu. Poza komputerem niewiele go interesuje. Nie umiem do niego dotrzeć. Martwię się, czy to może jakaś depresja jest. Gdy był dzieckiem, był bardzo chorowity. Część jego dzieciństwa spędziliśmy w szpitalalach, były poważne problemy z przyjmowaniem jedzenia- trzeba było karmić go dożylnie. Chyba brak kontaktu wtedy z równieśnikami sprawił, że stał się samotnikiem. Z tego co Państwo tutaj piszą, to nie mam zbyt dużego wpływu na to co się będzie działo.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-04-23
jana 2015-04-27, 20:07:15

Myślę, że jesteś ważną osobą dla syna, o czym może świadczyć położenie Księżyca w horoskopie syna, który znajduje sie w 4 domu, a próbować rozmawiać zawsze warto.

Co do znajomych, to w dzisiejszych czasach, bardzo dużo dzieje się w internecie, więc być może tam znajduje się nawet bardzo duże grono jego znajomych, jednak z drugiej strony od internetu można się uzależnić i nie można żyć tylko internetem. Więc jeżeli obawiasz się, że syn ma depresję to może porozmawiaj o tym z bliskimi którzy znają syna dobrze lub z osobami zajmującymi sie zawodowo stanami depresji u człowieka. Moje umiejętności astrologiczne są zbyt małe, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Spojrzałam w progresje sekundarne i w styczniu 2014 syn miał koniunkcje Księżyca pr. ze Słońcem natalnym, a gdy zachodzi to w 2 domu to następuje poszukiwanie nowych wartości. Wtedy człowiek chce się wycofać z życia społecznego, najchętniej zaszył by się i analizował różne sprawy. A w październiku 2015r.nastąpi koniunkcja progresywnego Księżyca z progresywnym Słońcem ( także w 2 domu), co może świadczyć o nowym etapie w życiu, to może być znalezienie nowej idei, nowych wartości, nowych źródeł zarabiania.

W horoskopie syna jest kwadratura Jowisza i Uran, co może mówić ze  wybiera on jakiś cel w życiu, idzie w tym kierunku i nagle stwierdza, iż to nie to i zaczyna szukać czegoś innego ale ma być to coś niekonwencjonalnego, wyjątkowego i dobre by było gdyby jego praca też była taka trochę niestandardowa, ( może być związana z informatyką) dająca wyzwanie dla jego Merkurego w koniunkcji z Plutonem i raczej praca w niezbyt sztywnych godzinach.

Aspekty tranzytujacych Urana i Plutona są przez pewną część ludzi  bardziej odczuwane z uwagi na położenie ich urodzeniowego Urana i Plutona lub planet osobistych, ale prawda jest też taka, że każdy człowiek w pewnym momencie życia ma np. kwadraturę lub opozycję Urana do Urana.

Jak duży mamy wpływ na to co się w życiu człowieka będzie działo? To bardzo filozoficzne pytanie i chyba ilu ludzi tak różne odpowiedzi.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.