Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Czy jest jakaś przyszołość?
lovely12 2015-05-20, 15:09:47

Witam ponownie:)

 

Jak zawsze, nim się z kimś zwiąże to wolę najpierw zapytać o Wasze zdanie:)

Wrzuciłam horoskop porównawczy mój z "nim". Znajomość jest świeża,

internetowa w zasadzie jeszcze ... dlatego też chciałabym zapytać o Wasze zdanie odnośnie porównawczego:

(sama rzuciłam okiem i moje wnioski są takie):

-brak aspektów wenus-mars, brak aspektów słońce-księżyc... (dobrze to widzę?)

-Słońce koniunkcja Słońce :)

-Księżyc trygon księżyc :)

-Wenus kwinkus ASC

-Merkury opozycja Mars :(

 

 

Co sądzicie?, czy jest sens w takiej znajomości, czy też przy poznaniu na żywo będzie "klapa"?;)

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2014-01-02
Odpowiedzi
lovely12 2015-05-21, 15:23:53

:)... moja natura jest bardzo ciekawska i dopóki nie rozłożę czegoś na czynniki pierwsze to nie będę mogła spać w nocy.... dlatego też zabrałam się za "rozłożenie tych horoskopów" z osobna. To co mi wyszło, wygląda następujaco (piszę, tzw. chłopskim myśleniem:D - poprawcie jeśli się tak nie robi):

 

 

(Korzystałam z Urania; Równe do ASC ... choć nie wiedziałam czy zostawić Krusickiego.) 

 

MARS:

Mój Mars znajduje się w Byku (władca wenus) w domu VI  (a jest to dom Panny, którą włada Merkury).

Mars ma 16'17 stopnia czyli dwada wypada w znaku Skopriona, którego władcą jest Pluton / Mars. Jest to dekanat 2 (panna) czyli władcą jest Merkury.

 

Jego Mars znajduje się w Skorpionie (władca pluton/mars) w domu V ( a jest to dom Lwa, którym włada Słońce). Mars ma 25'39 stopnia czyli dwada wypada w znaku Barana, którego władcą jest Mars. Jest to dekanat 3 (panna) czyli władcą jest Merkury.

 

KSIĘŻYC:

Mój księżyc znajduje się w domu XII w Skorpionie czyli pod właczą plutona/marsa ( a jest to dom RYB, którego władcą jest neptun / jowisz). Księżyc ma 13'20 stopnia czyli dwada wypada w znaku Barana (mars). Jest to dekanat 2 (ryby/ neptun).

 

Jego księżyc wypada w domu X w rybach (władca Neptun/ Jowisz) (a jest to dom kozioroźca, którym włada saturn). Księżyc ma  12'01 stopnia czyli dwada wypada w znaku Raka (którym włada księżyc). Jest to dekanat 2, czyli znak Ryb i władca księżyc.

 

WENUS:

Moja wenus znajduje się w znaku bliźniąt (władca merkury) w domu VII (waga, władca wenus). Wenus jest w (16'42) 2 dekanat, czyli w znaku Wagi (Wenus). Dwada strzelca, którego władcą jest Jowisz.

 

Jego wenus znajduje się w domu XI w znaku Barana (władca Mars). Właścicielem domu XI jest Wodnik a władcą Uran / Neptun. Wenus ma 22'43 stopnia czyli wypada dekanat w Strzelcu (Jowisz). Dwada jest w kozioroźcu (Saturn).

 

Używając innego programu jego wenus wypada w domu X w znaku Barana. Dom X to dom koziorożca (saturn).... i podobnie jest u mnie z moją wenus, bo według Krasickiego jest w domu VII w bliźniętach tylko znajduje się w domu Skorpiona którym włada Pluton/Mars .... no i tu mogą być jakieś błędy....

 

SŁOŃCE

Moje słońce jest w znaku byka (wenus) w domu VI ( czyli dom panny, władca merkury). Słońce jest w 6'56 stopnia czyli dekanta I - Byk (wenus). Dwada wypada w Raku (właca księżyc).

 

Jego słońce również jest w Byku (wenus) w domu XI (dom Wodnika, władca Uran/ Saturn). Słońce jest w 6'13 stopnia czyli dekanat I- Byk (wenus). Dwada wypada w Raku (władca księżyc).

 

_______________________

Z tego co mi się wydaje patrząc na mój horoskop- to idealnym partnerem dla mnie będzie meżczyzna z podkreślonymi znakami: BYKA (tu mam słońce), zaś moja wenus wypada w pierwotnym domu WAGI w znaku BLIŹNIĄT zaś WODNIK należy do trygonu znaków powietrznych.

 

Czy jakoś mi to wyszło logicznie.... czy też popisałam totalne bzdury?... Próbuję to ogarnąć jakoś na chłopski rozum, tylko nie wiem czy złapałam już tego sens:D

Nawet jeśli dobrze "kombinuję" to teraz jak to z sobą połączyć.... w sensie jak się ma mój mars do jego wenus i odwrotnie.

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2014-01-02
acrux_79 2015-05-21, 17:59:55

Ciekawe konstrukcje, na początek faktycznie obiecujące (ASC, Słońca, Księżyce, itd). Jego Księżyc jest znacznie lepiej ustawiony i kluczowy w rozmyślaniach, ponieważ on ma Raka ASC, Księzyc d X sekstyl do Słońca w Byku. W Twoim horoskopie zwróciłbym uwagę na Twoją wewnętrzną opozycję Mars - Księżyc, która może być kluczowa, ponieważ daje silne emocje, które mogą znajdować wyładowanie w relacjach. Czy dają? To bardzo istotna rzecz, czy nie masz horoskopu lekko przesuniętego, kilka minut w tył. Spróbuj sobie odpowiedzieć na kardynalne pytanie, czy bardziej czujesz Merkurego w domu siódmym, czy Marsa. Czy bardziej chcesz porządzić i się angażować, czy masz trochę więcej dyspozycji do rozmowy i więcej lekkości. Jego Merkury też jest intrygujący (kontakt ścisły z Plutonem i Neptunem), na ostatnim stopniu Barana. Ciekaw jestem, czy on w jakiś sposób nie pracuje z ludźmi na polu zdrowia / psychiki (jeszcze widzę w locie kwadrat Księżyca z Jowiszem/Uranem). Na pewno ma coś w sobie magicznego i ujmującego, jeszcze raz wyliczę: Rak ASC, Księżyc X Ryby, Pluton na V i Neptun VI ściśle w kontaktach z Merkurym. W jakimś sensie może Ci pomagać pracować z Twoimi problemami i uleczać Ciebie, więc nie patrz na tą relację wyłącznie pod kątem "potencjalnego związku".

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lovely12 2015-05-21, 21:42:13

Dziękuję, że rzuciłeś okiem na oba horoskopy:). Odnośnie opozycji mars-księżyc oraz silnych emocji, powiem że w moim życiu wygląda to następująco:

emocje od kiedy pamiętam zawsze mi towarzyszyły na zasadzie wewnętrznego mocowania się z nimi, przeżywanie w sobie (we własnym umyśle), niestety stany tych emocji są niesamowice widoczne na mojej twarzy (nawet gdy się uśmiecham, by "oszukać" kogoś w sensie, że nie dać po sobie poznać, że coś mnie gdyzie - to wystarczy spojrzeć mi w oczy i od razu widać, że coś mnie trapi).

 

Na zewnątrz w relacjach interpersonalnych nie wyładowywuję emocji krzykiem, ale rozmawiam do tego spokojnie (czasami mi się wydaje, że za spokojnie, bo powinnam się "odszczekać") i choć w środku w umyśle mam miliony myśli (czyli aż się we mnie gotuje)- to na zewnatrz zachowuję kontrolę nad przekazem tego co chciałam powiedzieć. Czyli tu można powiedzieć, że silniej działa merkury?. Oczywiście, zdarza się, że uniosę ton głosu (komu się nie zdarza?;) ...ale jest to w przypadkach kiedy ktoś naprawdę mnie irytuje, wyprowadza z równowgi. Swoje "porządzenie" realizuję głównie zawodowo- czyli mam miejsce w którym wydaje polecenia, zarządzam grupą osób, ale również jest to spokojne choć konkretne.

 

Najgorsze jest to, że pod wpływem "zranienia moich uczuć" momentalnie jestem w stanie się rozbeczeć i nie umiem powstrzymać łeż...  jeśli emocje są tak silne, że zanoszę się płaczem to zawsze "uciekam" w swoją samotność do czterech ścian, żeby nikt nie widział co się ze mną dzieje. Zdarza się, że pod wpłyem emocji łzy mi same płyną po policzkach i nie jestem w stanie ich zatrzymać, ale jest to płacz w którym szlocham... łzy po prostu mi spływają po policzkach.... i wtedy jestem bardzo wyciszona.... taka spokojna... chcę pobyć sama .... dopiero kiedy emocje wewnętrzne mi opadną to podejmuję rozmowę... która również jest bardzo ale to bardzo spokojna.... mówię takim głosem jakbym opowiadała dziecku bajkę na dobranoc:).  

 

Ciężko mi samej stwierdzić która planeta bardziej na mnie oddziaływuje... wydaje mi się, że kiedyś byłam bardziej emocjonalna i jak sobie coś "ubzdurałam w swoim umyśle" to nie szło się ze mną dogadać.... teraz jestem bardziej otwarta na komunikację i nie narzucam tylko swoich racji... ale staram się patrzeć oczyma drugiej osoby na daną sytuację.  Możliwe jest aby wcześniej bardziej działam na mnie mars a teraz większy wpływ na mnie ma merkury?:). 

 

 

Gdybym miała określić czy jest u mnie "porządzenie i zaangażowanie" czy też "rozmowa i lekkość" - to powiedziałabym, że jest zarówno zaangażowanie w relacjach (silnie się angażuję- emocjonalnie właśnie) i jest rozmowa, która jest dla mnie mega istotna w kontaktach z innymi (mam potrzebę swobodnej komunikacji, wymiany informacji). Więc może planety działają pół na pół - równomiernie? :D 

 

Co do horoskopu "poznanego mężczyzny" to nie wiem czym się zajmuje ani gdzie pracuje. Wśród wszystkich rozmów jakie mieliśmy, to tematu pracy nie chciałam poruszać... ponieważ wolę poznać najpierw jego jako człowieka, poznać to co "w nim piszczy" ... czy mamy wspólne tematy do rozmów, wspólne zainteresowania, jakie ma cele życiowe, jak podchodzi do życia, jakie ma wartości. Jeśli tu znajdziemy porozumienie, to potem dowiem się czym się zajmuje w życiu. :). Sama też mu nie mówiłam czym ja się zajmuję - Praca - jest naszym tematem tabu:)... Gdy i jeśli się dowiem czym się zajmuje to napiszę, aby "zaspokoić Pańską ciekawość:)

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2014-01-02
lovely12 2015-05-27, 17:44:23

Zgodnie z obietnicą daną Panu "Acrux" przekazuję informację czym zajmuje się Pan o którego pytałam:

-jego praca zawodowa związana jest z handlem nieruchomościami, głównie mieszkaniami:).

Po spotkaniu "face to face" mogę powiedzieć, że to bardzo oczytany i inteligentny mężczyzna, jednakże 

nie poczułam żadnej chemii:). Dlatego jedyna relacja jaka może nas łączyć jest czysto koleżeńska:).

 

Także czekać muszę na "klejną nadzieję";)

Tematów: 6
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2014-01-02
acrux_79 2015-05-27, 18:44:00

Bardzo dziękuję. Nieruchomości? Księżyc w X -> dyspozytor Jowisz w Koziorożcu w VII (inni) + ścisły trygon Ksieżyca z Saturnem.  Intrygujące. Jeśli zaś chodzi o "koleżeńską relację", to blisko 30-50% moich znajomych zawarło ciekawe związki dzięki "koleżeństwu". Moją partnerką została dziewczyna, która miała mnie "zeswatać" i na początku nie było ani chemii, ani fizyki, ani matematyki. Warto trzymać przy sobie kilku przedstawicieli odmiennej płci i uczyć się od nich, czerpać. Niewielu na tym straciło, a wielu zyskało. Pozdrowienia :)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.