Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

pytanie horarne- prośba o interpretację
myapie 2015-05-23, 23:39:11

Cześć wszystkim,

chciałabym się dowiedzieć od Was czy będę podążała ścieżką kariery architekta czy zrezygnuję z niej na rzecz innej profesji? Bardzo mnie to ciekawi, od pewnego czasu mam takie myśli. Nie wiem co zrobić. Widzę, że czasem marnuję 'życie', młodość, nie jest to takie jak miało być. Bardzo się zawiodłam na studiach. Nie wiem czego oczekiwałam- chyba czegoś innego- chodzi mi o pracę w grupie, o podejście student-profesor. Bardzo zastanawia mnie kontynuowanie tych studiów na 2 stopniu. Widzę, że ludzie żyją inaczej, są mniej zestresowani, żyją fajniej, mają więcej czasu... A ja ciągle w tym siedzę i wiem, że będzie jeszcze gorzej. 

Jestem osobą towarzyską, a perspektywa siedzenia przy komputerze ( kiedy robię zlecenia) sama mnie przeraża. A trafić na fajne młode biuro architektoniczne też jest ciężko...

 

Więc pytanie brzmi : czy zrezygnuję z kariery architekta na rzecz czegoś lżejszego? Czy jednak w tym się odnajdę? Chodzi mi też o ludzi. Czy spotkam 'fajnych' ludzi, nie tylko patrzących na siebie, ciekawskich? 

Czy będę musiała się przebranżowić?

 

Pytanie zadane w Łodzi, 23:38, 23.05. 2015

 

PS . zastanawiam się nad pracą w kulturze, muzyce- filmie/... Nie wiem sama

 

Pozdrawiam :)

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
Odpowiedzi
lupka 2015-05-24, 20:45:12

Czytam to pytanie i nie wiem za bardzo jakie sygnifikatory przyporządkować (i wiele innych spraw). Niemniej jednak fajnie obrazuje stan rzeczy. „Myślisz“ -sygnifikator kariery Mars w Bliźniętach w 5 domu i kwadratura Neptun w Rybach (kariera w kulturze, muzyce, filmie), no i Merkury w retrogradacji, sprawdzanie, zastanawianie się, analizowanie. Saturn w R też pokazuje chęć wycofania, ale Saturn jest w opozycji do planet w Bliźniętach.

 

Gdyby potraktować to pytanie jak Frawley na stronie 210 Podręcznika astrologii horarnej, czyli czy zostać przy tym co jest czy zmienić to należałoby sprawdzić, czy władca 1 czy 7 domu jest silniejszy i gdzie się udaje Księżyc. A więc przeanalizuj sobie, czy Saturn czy Księżyc ma więcej godności.

 

 

Saturn władca 1 domu pokazuje też, że nie masz na dzień dzisiejszy właściwego dostępu czy podejścia do kierunku, który sobie wybrałaś i że Twoje ambicje zawodowe są silnie uzależnione od przyjaciół (Saturn we władztwie Jowisza, władcy 11 domu w horoskopie pytaniowym). Ryby na wierzchołku 2 domu sugerują też, że prawdopodobnie swoje poczucie wartości, że się tak ekonomicznie wyrażę, też jest związane z przyjaciółmi. Saturn jednak wraca jeszcze na chwilę do Skorpiona władcy 10 domu, więc może się jeszcze sytuacja z tym uzależnieniem od przyjaciół zmieni np. na tranzytowej kwadraturze zabawowego Jowisza w Lwie i poważnego Saturna w Skorpionie. Bo tak  poza tym Saturn jest w swoim domu.

 Jowisz, władca 11 domu nie przebywa w znaku, który służy Saturnowi. A więc to rozrywkowe czy wręcz na pokaz szałowe środowisko, w którym obracają się znajomi (Jowisz w Lwie) nie uszczęśliwi za bardzo Saturna,  bo właśnie jak napisałaś „zapatrzeni na siebie“. Jowiszowi nie zależy specjalnie na Saturnie, poza, że jest w domu egzaltacji Saturna i w jego granicach. Na razie w tym horoskopie nie widzę innego rodzaju przyjaciół, ale może ktoś zobaczy coś innego?

 

Moim zdaniem lepiej byłoby dla Ciebie, gdybyś poszukała drogi do samej siebie tak, żeby się nie uzależniać od innych. Jak tęskno Ci do zabawy to się naucz bawić najpierw sama, jak tęskno do przyjaciół to o nich zabiegaj. To jest w sumie kwestia wewnętrznej postawy, czyli coś do wypracowania.

Ps. Jak Jowisz zmieni do Panny to nie będzie takiego parcia na zabawę i rozrywkę.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
myapie 2015-05-27, 19:18:30

Dziękuję Ci za odpowiedź lupka :) A umiesz może odczytać czy kiedykolwiek w życiu spotkam kogoś kto się we mnie zakocha? Chodzi mi o osobę, która po prostu się mną zainteresuje na tyle, że będzie chciałą się ze mną spotykać, wychodzić, spędzać czas. Żeby ze mną dużo fajnych rzeczy robiła. Czy kiedykolwiek spotkam taką osobę?

Czy właśnie ja zgrywam osobę zbyt zajętą? Ostatnio zauważyłam, że kręcę się w środowisku osób, które coś robią, same są aktywne i samotne. Ale pewnie na boku kogoś mają. Są pewnie pewniejsze siebie niż ja. Informatycy, projektanci gier, graficy, scenarzyści. Znam te osoby tak średnio, ale z tego co widzę są zajęci- podążają swoją ścieżką kariery- mają swój cel.

 

Kilka miesięcy temu coś było między mną a mężczyzną Skorpionem. Dowiedziałam się, że on podąża za swoimi celami, a ja byłam tylko 'do zaspokojenia jego potrzeb'. Czuję się beznadziejnie. Im bardziej brnę w życie i poznaję ludzi tym widzę, że inteligentni , zaradni, ambitni faceci znajdują sobie takie dziewczyny, które nic nie robią...I odwotnie- aktywne, ciągle zajęte dziewczyny mają spokojnych facetów- czy to jest reguła? 

Ja już nic nie wiem. Kiedyś byłam zielona w te klocki, bez przeżyć, nie myślałam tyle i miałam chłopaków. teraz im bardziej dorastam tym widze, że ludzie siebie olewają, nienawidzą, robią swoje, mają swoje cele. Najchętniej zaszyłabym się w domu. Ale tak nikogo nie poznam. 

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
lupka 2015-05-29, 17:30:40

 Myapie horoskop horarny wykreśla się na datę i godzinę zadanego pytania. Przed zadaniem pytania dobrze jest sobie dokładnie przemyśleć jakie pytanie chce się zadać, a więc chodzi o to żeby odzwierciedlało ono dokładnie to o co chcemy zapytać. Ta precyzyjność sformułowania i świadomość tego czego chcesz się dowiedzieć pomaga później szybko ustalić sygnifikatory i znaleźć odpowiedź.

Rozumiem, że Cię temat trapi, jednak musiałabyś wykreślić w tym przypadku kolejny horoskop pytaniowy. I kiedy już to zrobisz sprawdzisz sobie czy istnieje aspekt między władcami 1 i 7 plus aspekty Księżyca. Tutaj na forum jestem bardziej zainteresowana analizowaniem dla ćwiczeń horoskopów krótkoterminowych, albo już takich sprawdzonych, żebym mogła zweryfikować swoją analizę.

 

Jeśli chodzi o inne Twoje pytania, zajrzałam bardzo pobieżnie w Twój horoskop, który wstawiłaś w innym wątku, a więc pobieżnie to znaczy tyle co się nie liczy;). W każdym razie jesteś zodiakalnym Baranem, masz koniunkcję Merkurego ze Słońcem w tym znaku, układ, który mają zwykle osoby, którym doradcy nie są potrzebni, bo do wszystkiego wolą dojść samodzielnie. Więc to dla mnie nowość, Baran, który chce żeby to z nim  robiono coś fajnego a nie on z kimś:). Prawdopodobnie to oczekiwanie inicjatywy od innych, ta fiksacja na innych wynika z ostatniego dyspozytora jakim jest Saturn. To jest horoskop z dużym wpływem Saturna i Marsa, a więc energie, które będą miały wpływ na partnerstwo, a więc poszperaj sobie za informacjami w tym temacie. Szczególnie delikatnie wypadałoby podejść do koniunkcji Księżyca z Saturnem.

 

 

„Inteligentni, zaradni mężczyźni(…)“- wiesz wrzucanie ludzi do jednego worka raczej nic tu nie pomoże. Idąc w tym kierunku, taką strategią sortowania ludzi miarą swoich doświadczeń  będziesz sama sobie odbierać szansę poznania kogoś „innego“. Ci mężczyźni są widocznie nie tylko inteligentni ale i zwyczajnie wygodni i na dzień dzisiejszy niezainteresowani trwałymi związkami. Oglądałam niedawno reportaż o ludzkich instynktach i na tym pierwotnym, realnym piętrze zdają się ludzie faktycznie kierować innymi zasadami niż ludzie z motywacjami sekundarnymi wynikającymi z dorobku kulturowego cywilizacji. A więc statystyczny mężczyzna przywiązuje mniejszą wagę do sytuacji finanswej swojej partnerki, u kobiet odwrotnie. Mężczyźni statystycznie zainteresowani są dwoma rodzajami kobiet- tymi na chwilę (nie wymagają większych inwestycji) i tymi na dłużej w życie z którymi gotowi są zainwestować sporo swojego czasu i pieniędzy, ale w zamian za to oczekują pewnych sygnałów gwarantujących dobre wypełnianie roli matki i przede wszystkim sygnałów utwierdzających ich w przekonaniu, że nie padną ofiarą jakiejś kukułki. Jednak na „sekundarnym“ poziomie te mechanizmy się nie sprawdzają dlatego, że okazuje się, że zarówno mężczyźni jak i kobiety są gotowi inwestować czas, pieniądze a nawet swoje całe  życie w wychowywanie potomstwa, które nie jest biologicznie swoje. Jeśli chcesz na pierwszym piętrze uniknąć mężczyzn zainteresowanych krótkimi przygodami wypadałoby  grać wedle zasad obowiązujących na pierwszym piętrze. Jednak zwykle najlepiej jest być po prostu sobą, chociaż świadomość piętra na którym się sytuacja toczy bywa pomocna. Pozostaje też jasne sformułowanie własnych oczekiwań wobec partnera, co jest trochę mało romantyczne ale chyba jednak lepsze niż cierpienie i rozczarowanie następującymi zdarzeniami.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-05-29, 18:33:49

Myapie, ja jeszcze nie mam dostępu do Twojego horoskopu więc niewiele podpowiem w temacie samego horoskopu, tak z doświadczenia pozwolę sobie jednak wtrącić się do tematu.

Sprawy osobiste nabierają tempa kiedy się zupełnie o tym nie myśli. To nie tylko moje zdanie ale i wielu koleżanek które długo były same i nic nie wskazywało by kiedykolwiek miały kogoś poznać. Tak jest chyba ze wszystkim - jak przestaje Ci zależeć na danej rzeczy to samo jakoś przychodzi :)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
myapie 2017-01-26, 03:54:35

cześć wszystkim.

po prawie dwóch latach mogę powiedzieć, że zaczęłam pracować w innej branży o której mówiłam w 1 wątku. robię to co chcę- ale nie zaniedbuję studiów. ostatnie dwa lata to totalny misz masz towarzyski, zawodowy. poznałam nowych ludzi. zerwałam kontakty z innymi, poprzednimi.

 

teraz nie jestem tą drugą. wypracowałam sobie wlasnie JA, którego brakowało mi od dawna. jestem sobą- ludzie znają mnie jako JA a nie ta od kogoś, od koleżanki X, Y, Z.

 

robię fajne rzeczy, mam dużo nowych znajomych. nie analizuję już życia tak jak kiedyś.

 

ale poznałam Pana Lwa :P i o nim piszę w innym dodatkowym wątku- cieszyłabym się aby ktoś mi pomógł rozszyfrować tą znajomość.

dziękuję. ;)

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.