Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Prośba o interpretację kosmogramu
Telka 2015-05-27, 19:39:29

Witam. Bardzo chciałabym sie dowiedzieć co tam w tym moim horoskopie ciekawego (lub mniej ciekawego) siedzi. Po prostu przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć KIM ja właściwie jestem...kurczę, może to głupie, ale...mam z tym problem i bardzo mnie to męczy. Naprawdę nie wiem co mogłabym o sobie powiedzieć, a jeśli miałabym się zmusić, to powiedziałabym, że zapewne mam niską samoocenę, brak mi pewności siebie, wszyskim się denerwuję i wszystko dookoła wydaję się bardzo wrogie. Nie czuję się dobrze sama ze sobą, a z innymi ludzmi tym bardziej...

 

A wy kogo widzicie, patrząc na mój kosmogram?

 

13.11.1994, Rawicz (wielkopolska) 9:30

 

Pozdrawiam:)

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
Odpowiedzi
Jasmin 2015-05-28, 10:04:01

WitamUsmieszek,

 

Dzisiaj będzie ostro jechane, bo Księżyc właśnie w opozycji z punktem zaćmienia Księżyca z 28 września b.r. w Baranie. W półsekstylu do Twojej ur. koniunkcji Merkury - Wenus w Skorpionie. Zachęcam do prób zmierzenia się z tą energią. Skorpiony szczególnieUsmieszek.

 

Telka, napisz proszę, czy Twoje miejsce zamieszkania przez ostatnie 6 miesięcy to miejsce urodzenia.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Telka 2015-05-28, 12:23:36

Tak. Przez te ostatnie pół roku byłam i nadal jestem w Rawiczu. Tylko na przełomie 2013/14 pomieszkiwałam Kraków.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
Jasmin 2015-05-28, 17:52:45

W horoskopie nie ma - moim zdaniem - wskazań na niską samoocenę. Przy ur. koniunkcji Słońce -Jowisz oraz przy trygonie Merkurego z Saturnem wł. h. jest osobą silną psychicznie ale podatną na wpływ otoczenia. Może też ukrywać swoje silne emocje i to jest niszcząca tendencja, więc trzeba pracować nad ich prawidłowym uzewnętrznianiem i rozładowywaniem. Inaczej mogą być destrukcyjne dla psychiki. Wenus jest w Skorpionie i w retrogradacji do Merkurego, więc albo nie wiesz wiele o sobie (jeszcze) albo ukrywasz to przed innymi.

 

Kiedy Saturn tranzytuje wierzchołek XII domu oznacza to, że nadszedł czas na "spowiedź", odsunięcie się ze świata zewnętrznego, niejako zamknięcie się w odosobnieniu. To czas na stawianie pytań natury poważnej (kim jestem), rozliczenia się z tego, co zrobiło się, kiedy Saturn tranzytował przez dom XI (dom przyjaciół, miłości otrzymywanej, pokładanych nadziei.) Masz bardzo silny dom XI , więc pewnie ten czas był dla ciebie dość trudny ale wiele przewartościował. Najlepiej będzie, kiedy w skrócie napiszesz, co się działo ważnego w Twoim życiu XI- domowym przez ostatnie 2 lata. Masz łatwość pisania, więc to nie będzie zbyt trudne.Oczko

 

Skorpiony na razie obserwują?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-05-28, 17:56:40

W kaszę napluć sobie nie dasz, bo wolisz przewodzić i chcesz być widoczna, ale gdzieś tam zawsze patrzysz za schronieniem, tak na wszelki wypadek.  Lubisz snuć wielkie plany, także w gronie rówieśników, szukając kandydatów na  dobrych znajomych, ze wskazaniem na przyjaźń. Masz też predyspozycje do pokazania, że chcesz coś osiągnąć w życiu.  Nie będzie to łatwe, zważywszy na wybitnie flegmatyczny temperament, który mogą rozruszać wyłącznie bodźce emocjonalne, wszak żywiołu wody masz zdecydowany nadmiar. Zapewne wywoływane właśnie przez grupę, w której uczestniczysz. Generalnie masz swoje poglądy, rzekłbym stałe, chyba że pojawi się jakaś iskra, impuls, bodziec, powodująca, że kierujesz się w inną stronę i idziesz przed siebie. Do czasu, gdy nie pojawi się kolejny  zapał.

 

Najchętniej widzisz siebie w pozycji takiego nieformalnego szefa, przy czym w wolnej chwili dumasz nad tym, kim jesteś, kim chciałabyś zostać. Z jednej strony ciągnie do działania w poczuciu jakiejś misji dziejowej, bez oczekiwania zapłaty, a z drugiej taka niepewność, czy warto, bo może się nie udać.  A tak może się stać, wszak widać działanie zrywami, problemy z postawieniem " na swoim" i wahania w przedmiocie podjęcia "męskiej" decyzji. Nie masz zatem tego, czego wymaga znak Wagi - harmonii. Raczej widać silną dysharmonię, stąd ciągłe niespodzianki, na które i tak narzekasz, że nie mają w sobie właściwego potencjału emocji, a dodatkowo nie wnoszą urozmaicenia. Chciałabyś pozostawić za sobą jakiś ślad, a zarazem masz obawy, że to jakieś takie podejrzane, więc po co się wysilać. Lepiej pozostać w świecie swoich myśli, gdzie swoboda w wyborze .

 

Problemem jest znak Skorpiona, gdzie masz 5 planet ( na potrzeby oceny węzeł też zaliczę do planet). Jako osoba ambitna, nakierowana na sukces, chcesz być niezależna. Owszem, nie uciekasz od odpowiedzialności, ale też walczysz o swoją autonomię. Problem w tym, że dobierasz znajomych wedle własnego kryterium, a potem dziwisz się, że zostałaś ofiarą. A jak nie wychodzi, to kumulujesz wszystko w sobie i nie potrafisz owych toksyn skutecznie wydalić, jakbyś się obawiała, że zostaną bezpowrotnie stracone.  Jednak spokojnie. Stoisz na progu dorosłego życia, zatem wskazane jest gromadzenie wiedzy, kontakty z ludźmi, by poznawać, oceniać, wyciągać wnioski, doświadczać siebie w różnych sytuacjach i rolach.  Sprzyja temu czas  panowania Merkurego. Za kilka miesięcy  "księżycowe" nastroje  zmieni stateczny Saturn, by  w maju 2016 dać pofolgować nieco Jowiszowi przez kolejne dwa lata, a za 5 lat powalczysz o swoje z marsową tarczą u boku. Masz więc przed sobą  poważne studia na uniwersytecie, zwanym życiem. Czy dasz radę? Oczywiście! Bo chcesz coś zmienić, a przecież tylko i wyłącznie osoby niezadowolone czegoś dokonują. Powodzenia.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Telka 2015-05-28, 23:12:55

 

Jeśli chodzi o emocję, to rzeczywiście, nie ma dnia żeby coś tam się we mnie w środku nie kotłowało i często nie wiem, co mam z tymi uczuciami (często negatywnymi) zrobić. I tak zgadza się, że nie wiem za wiele o osobie, a jeśli uda mi się do czegoś dotrzeć, to starannie ukrywam to przed innymi, no chyba, że komuś zaufam, ale to prawie się nie zdarza. Tutaj na forum jest mi lepiej, bo jestem czuję się po prostu anonimowa i łatwiej mówię o sobie.

A jeśli chodzi o ostatnie dwa lata były przede wszystkim bardzo stresujące....zaczęło się od zdawanej wtedy matury, wiem, że są gorsze rzeczy niż egzamin dojrzałości, ale kosztowało mnie to wiele , wiele nerwów. Oczywiście nigdy nie miałam problemu z wyborem kierunku studiów, dlatego też od razu po maturze wybrałam się do tego nieszczęsnego Krakowa na roczny kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych do mojej (nadal) wymarzonej szkoły teatralnej. A jak minął mi wtedy ten rok? Hmmm...nigdy w życiu nie czułam się tak okropnie samotna. Nie potrafiłam nawiązać żadnych bliższych kontaktów z rówieśnikami, mimo że tego BARDZO potrzebowałam, to nie potrafiłam, w dodatku dochodziły do tego ciągle narastające konflikty ze współlokatorką. A jeśli chodzi o zajęcia, to starałam się być pilną kursantką i chciałam wyciągnąć z tych zajęć jak najwięcej, ale tak było tylko przez pierwsze cztery miesiące, a później ambicja zaczęła mnie stopniowo opuszczać, przede wszystkim dlatego chyba, że nie mogłam poradzić sobie z tym, że czuję się tam bardzo samotnie i obco, obco w szkole, w mieszkaniu, a nawet w samym mieście. Wszędzie. Do tego dochodziło odczucie, że na zajęciach nie robię żadnych postępów i nie dorastam niektórym do pięt. Czułam się okropnie, nie potrafiłam znaleźć żadnego ujścia dla tych wszystkich negatywnych emocji...często z pomocą szedł alkohol.

Po prostu czego się tam w Krakowie nie tknęłam, to było źle...A może to ja nie potrafiłam temu wszystkiemu sprostać?

A jeśli chodzi o te studia to uparłam się, bo przecież paradoksalnie bardzo mi zależało i mimo wszystko poszłam, tak na próbę, na chociaż jeden egzamin, ale nie dostałam się. Później poszłam do pracy, ale w ogóle nie radziłam sobie tam z obowiązkami i zwolniłam się. Ogólnie ten rok po za domem, niezdany egzamin, później nieudana praca...to wszystko sprawiło, że okropnie się zdołowałam i jedyną rzeczą jaką wtedy chciałam, było to żeby zamknąć się w domu na cztery spusty i nie wychodzić przez co najmniej rok. Po jakimś czasie uznałam, że ze mną jest coś nie tak i w końcu wylądowałam u psychoterapeuty. Nic mi takiego nie było, ale po prostu bardzo się pogubiłam w tym wszystkim i chciałam sobie to poukładać. Niestety po sześciu miesiącach zrezygnowałam z terapii, oczywiście z różnych powodów, ale przede wszystkim uznałam, że jeśli to JA nie wezmę się w kupę, to nikt mi nie pomoże.

Tak więc teraz, nadal siedzę w domu, ale za to zaczęłam szukać pracy. Byłam już na dwóch rozmowach, ale się nie powiodły... nie poddaje się, mimo że szukam już dość długo. W tym tygodniu złożyłam też papiery na uczelnie (na psychologie). W jakimś tak stopniu interesuję się tą dziedziną, ale nie chcę tego robić w życiu. Po prostu idę na te studia dla samego pójścia, żeby czymś się zająć.

Na następny rok planuję znów zdawać na moje wymarzone studia, bo nie potrafię przestać o tym myśleć, ale póki co, muszę uporządkować inne rzeczy.

Oczywiście dziękuję, za zainteresowanie tematem. Jestem wdzięczna :) Pozdrawiam.

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
Telka 2015-05-28, 23:18:26

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wszystko się zgadza, ale mimo wszystko i tak muszę to jeszcze raz na spokojnie przeanalizować, bo trochę za dużo informacji na raz :) Dziękuję.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
sagitariusA 2015-05-29, 12:31:58

Witam. Napisałaś Telko „nieszczęsny Kraków”. Coś w tym jest. Warto zauważyć, że jeżeli Twój horoskop relokujemy na Kraków, to Neptun uściśla swoją kwadraturę do MC, a także pojawia się kwadratura Urana do tegoż MC. Mars robi wtedy sekstyl do MC i trygon do AS, co wzmacnia energię działania i ambicję. Jednak kwadratury Urana i Neptuna więcej szkodzą MC, niż sekstyl Marsa pomaga. Stąd możliwe problemy w karierze zawodowej (a także w nauce i w kontaktach , gdyż Neptun jest u władcą 3 domu) , a także w budowaniu swojego wizerunku. Moim zdaniem, jeśli byłoby to możliwe, lepiej studiować w takich miastach jak Wrocław, Poznań, niż w miastach wschodniej Polski. Prawda, że wtedy sekstyl i trygon Marsa są słabsze, ale za to kwadratura Neptuna do MC, staje się o wiele słabsza, a Urana do MC, znika zupełnie. To tylko luźna propozycja.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2015-05-29, 13:14:37

WitamUsmieszek,

 

dzięki Telko, za otwarcie się na rozmowę. Teraz możemy wchodzić w zapisy horoskopu i zobaczyć wyraźniej, skąd tytułowe pytanie się pojawiło. Z jakiej materii i po co.

 

Praca aktorki to bardzo dobra metoda na poradzenie sobie z energią Skorpiona, która może być bardzo obciążająca dla ciała. Doświadczenie przygotowujące do tego zawodu w postaci kursu (Merkury-Saturn) pokazało, że jest siła i determinacja, tylko z odbiorem tego, co robisz i prezentujesz jest trudność. I pytanie teraz, czy przyczyna tkwi w Tobie czy też oceniający są tacy , jak Saturn w Rybach. Tak czy inaczej, pozycja Słońca w XI domu i cała obsada Skorpiona mówi, że w pracy aktorskiej powinnaś skupiać uwagę na wyjątkowych środkach wyrazu i one powinny być inne niż uczą w szkole, a także odmienne od autorskich środków wyrazu kolegów po fachu. Tego trzeba poszukać bardzo głęboko i bardzo starannie. Z uwagi na znak Wagi na MC i pozycję Wenus w Skorpionie , w dodatku R, mnie się nasuwa skojarzenie z pantomimą, gdzie środkiem wyrazu jest ciało a nie głos. Niektórzy mimowie używają tylko rąk albo tylko twarzy, itd. Ich gesty są przeskalowane, aby były łatwiej odebrane przez widza, co doskonale obrazuje Wenus w Skorpionie R - jako władczyni Wagi i posadowionego w tym znaku MC. Brak równowagi Wagi :) można byłoby wykorzystać do odszukania oryginalnych środków artystycznego wyrazu. Myślę, że wiesz o co mi chodzi, kiedy mówię, aby te środki były inne niż stosowane przez np. innych mimów:) W ogóle masz zdolność do nakładania masek, co jeszcze nie jest prawdopodobnie uświadomione, w sensie, że nie znasz swoich możliwości artystycznych. Ale możesz się nauczyć, prawda? Skorpiony to zazwyczaj trzymają pokerową twarz, ze strachu przed jej utratą, ale jak się trochę postarają i otworzą wulkanicznie, to są nie do pobicia w poziomie sztuki profesjonalnej .

 

Jeszcze mam taką uwagę ogólnej natury, a dotyczącej koniunkcji Merkury-Wenus R w Skorpionie. To jest uzdolnienie do wsłuchiwania się w to, co ludzie mówią, szepczą, a nawet, jak aranżują się w otoczeniu, podczas kontaktu z Tobą. Umiejętność zdobywania sobie słuchaczy też w tym się zawiera. Tylko trzeba odnaleźć właściwą metodę, też szczególną, rewolucyjną w wyrazie.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Telka 2015-05-29, 20:30:05

Ogólnie zawsze miałam problem z jakimkolwiek wyrazem siebie, a aktorstwo miało być złotym środkiem. Coś tam czasem się ruszyło, ale i tak trafiałam na jakąś wewnętrzną blokadę, tak jakbym jednak bała się pokazać siebie, ale to akurat tyczy się każdej dziedziny życia. A czy rzeczywiście te kwadratury Neptuna i Urana do MC mogą być kłopotliwe, jeśli chodzi o sprawy zawodowe?.... Pewnie tak, bo to w końcu kwadratury.

Pozdrawiam ;)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
Jasmin 2015-05-30, 09:42:59

Ważne jest, że sobie to uświadamiasz. Wtedy można temu zaradzić. Z uwagi na to, że Pluton jest w swoim znaku łatwiej będzie ci przetransformować energię duchową Skorpiona, bo Pluton to władca duszy w Skorpionie. Natomiast Mars jako władca , hm.. cielesny za przeproszeniem, jest w innym znaku, mianowicie w znaku Lwa i w życiu, na poziomie materii i realizacji będzie trudniej ale nie beznadziejnie. Lew to też znak Ognia więc spokrewniony z Marsem. Ceres w koniunkcji z Marsem mówi, że trzeba się tą energią zaopiekować, ciągle ją karmić, aby nie wygasł ogień życiowy, bo Mars w kwadraturze do Słońca. Pozycja Marsa i Ceres w VIII domu wskazuje, że "pożywienie" jest niewłaściwe i nie daje organizmowi dostatecznej siły. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Telka 2015-05-30, 22:18:09

Ok. W takim razie bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cenne informacje ;) 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2015-05-27
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.