Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

co psuje moje związki?
Usagi 2015-06-06, 17:24:04

Mam prawie 29 lat i właściwie nigdy nie byłam w poważnym związku. Od 4 lat tkwię w dziwnej relacji z mężczyzną, który nie chce wiązać się na stałe. Powoli załamuję się faktem, że miłość nie jest mi pisana, nie mówiąc już o małżeństwie czy dzieciach. Mam wrażenie, że Wenus jest "przedobrzona" w moim horoskopie. Poza tym Saturn wracający na urodzinową pozycję też daje mi się we znaki. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Odpowiedzi
maszowa 2015-06-06, 18:59:12

Bez patrzenia na horoskop powiem tylko, że dopóki nie zrobisz w swoim życiu miejsca na nowego mężczyznę, to on się nie pojawi. A nawet jeśli, to i tak przejdzie bokiem, bo go nie zauważysz.

Skoro od 4 lat tkwisz w dziwnym związku bez miłości, to powrót Saturna bardzo się przyda, bo właśnie teraz będzie odpowiedni czas na zrobienie życiowych porządków.

Pora na decyzję - zostajesz w tym dziwnym związku, czy robisz miejsce na nowy.

A zrobienie miejsca oznacza wyrzucenie z życia wszystkiego, co sie stało kulą u nogi i nie daje iść do przodu.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Usagi 2015-06-06, 19:43:03

masz rację tylko że to nie jest tak, że ja nie chcę zerwać, bo chcę

ale za każdym razem kiedy podejmuję tę decyzję to zdarza się coś co powoduje, że znowu się do siebie zbliżamy

poza tym brak mi konsekwencji

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Jasmin 2015-06-07, 08:57:06

Witam,

 

ciekawe zdjęcie, w końcu odwiedził nas ktoś, kto się nie boi wstawić zdjęciaNiewinny,AniołekGłosny smiech

 

Odpowiadając na pytanie tytułowe myślę, że nie jest z tymi związkami tak źle, w końcu Mars jako władca VII domu jest bardzo silny i ma dobre aspekty do Słońca i Merkurego. Wenus jest bardzo "związkowa", że tak powiem, jedynie jej posadowienie w I domu z Plutonem bardzo silnym może działać na ludzi tak, że odbierają cię jako osobę dość dominującą, czego powszechnie się nie lubi, zwłaszcza u kobiet. Z pewnością zauważyłaś, że inaczej odbierają energię Wenus kobiety, z którymi wchodzisz w relacje a inaczej mężczyźni. Dla jednych ta energia może oznaczać pewną przesadę w okazywaniu tzw. kobiecości marsowej i plutonicznej a dla drugich to jest jakaś tam propozycja z ostatnich stopni Wagi.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2015-06-07, 09:11:52

Związki psuje Uran w domu II, gdyż  ma niekorzystne położenie w tym domu, więc finanse a także prezentowane wartości mają wpływ na związki (II dom to również dom Wenus). Tutaj Uran powoduje, że finanse lub związki nagle znikają lub następuje nagły spadek (Saturn w tym samym domu) ich atrakcyjności.  Wiele więc zależy od ich okresowej atrakcyjności. Niestety sprawę pogarsza Jowisz jako władca Urana w Strzelcu, który jest w kwadraturze do Urana. To jest główny powód niezadowolenia ze związków.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Usagi 2015-06-07, 10:04:08

Dziękuję Jasmin za odpowiedź. Nie zwracałam uwagi na fakt, że to Uran może psuć. Częściowo liczyłam na Jowisza zmierzającego do Panny, który będzie tworzył trygon do Plutona i koniunkcję ze Słońcem i Merkurym, a także na powrót Saturna. Chciałabym mieć męża i chociaż jedno dziecko, a tu ciągle pod górę. :(

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Usagi 2015-06-07, 11:19:04

Chyba nie wypada pisać postu pod postem, ale przeczytałam teraz na funpag'u wpis z 29 maja:

można podjąć próbę uwolnienia się od jakiegoś uzależnienia, w sensie mentalnym , tj. na razie w formie przyznania się przed sobą, że lubimy "zapach narkozy" (cokolwiek to nie jest).Wyzwolenie się od niechcianego nałogu możliwe po przejściu Merkurego w bieg prosty i "dojścia" tej planety do dzisiejszego stopnia zodiaku. Kiedy to nastąpi i pojawi się wola, aby "pójść do lekarza"

 

Ta relacja jest dla mnie nałogiem. Może po 11 czerwca zerwanie będzie dużo prostsze.

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
acrux_79 2015-06-07, 18:11:04

Każdy ma swoją koncepcję, swoje rozwiązania i swoje inspiracje. Po 4 latach (często znacznie szybciej) większość związków przestaje iść tylko drogą hormonów i szybciutkich pomysłów typu: będzie miłość, będzie ślub, będzie dziecko, będzie kredyt, będzie dom i "wszystko samo się zrobi". Jest więc w tym deficycie pewnym szansa na znacznie ciekawsze odkrycie, że miłość idealna nie istnieje, wskaźnik rozwodów w Polsce wynosi 36% i na dodatek jest stosunkowo niski, ponieważ procent rozwodów podnosi często laicyzacja kraju (wciąż jesteśmy w fazie przejściowej, a nie np. końcowej).

 

Próba zerwania i powtórny powrót to wg mnie brak kontaktu z własnym Księżycem i swoimi wzorcami bezpieczeństwa. Poza tym nie ma tutaj zalewów uczuciowości, tylko prędzej próba rozplątywania wielu supełków podświadomości, włącznie z zapytaniem, co to naprawdę jest miłość. Wenus niby taka potężna, ale nie czyni klasycznego aspektu, koniunkcja z Plutonem to śpiew skowronka co najwyżej. Woda w horoskopie niespecjalnie nadrabia Księżyc, Neptun nie liczy się w tym rozdaniu. Najsilniejszą figurą w kosmogramie jest opozycja Słońca i Jowisza w trygonie/sekstylu do Marsa. Mars jest beneficjentem układu, w wywyższeniu, w znaku Koziorożca, więc z tymi zarobkami może być "lepiej niż gorzej", zwłaszcza, że prawdopodobnie PF widzę w trygonie do Marsa, a Saturna w domu II. 

 

Uderza ponadto ziemskość tego horoskopu, która w połączeniu z silnymi atrybutami Wagi może dawać zwlekanie z podejmowaniem decyzji, bądź unikanie konfrontacji. Dlatego powiedziałbym, że to nie Wenus jest przedobrzona, tylko Waga pracuje na niekorzyść całego układu. Albowiem prawdopodobnie przydaje się ona w ziemskiej pracy i pragmatycznych sprawach (Mars/Słońce, jako wł IId, wł VIId. trygon wł MC, prawdopodobnie), ale nie za bardzo wyjaśnia i tłumaczy własne potrzeby psychiczne (kulejący w XII domu Księżyc).

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Usagi 2015-06-07, 18:39:17

nad Księżycem pracuję chodząc regularnie na psychoterapię czyszcząc wszystko, co siedzi w podświadomości. Tranzyt Plutona na Marsie to prawdopodobnie uruchomił.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Jasmin 2015-06-09, 07:29:07

Usagi, ja nie znam horoskopu partnera, to nie wiem, czy on ma jakieś odniesienia w swoim horoskopie do Twojego Marsa, no bo może o to chodzi, że właśnie nie ma i stąd niechęć do wiązania się.  Mars w Koziorożcu w Twoim horoskopie (piszę o radix) jest w dwadzie Raka, co przy Księżycu w XII domu wskazuje, że partner (ten z odniesieniem do Twojego Marsa) nie uświadamia sobie Twoich potrzeb i oczekiwań co do Waszej relacji. Masz Księżyc w dwadzie Koziorożca, więc odczuwasz upływ czasu jako przymus i ważne jest teraz dla Ciebie poczucie przynależności i siły, którą postrzegasz w partnerze.

 

Mars w aspektach do Słońca, Merkurego i Jowisza w radix  mówi, że będziesz miała kilka związków partnerskich, oraz że Twoja obecna chęć wejścia w stały związek ulegnie zmianie. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Usagi 2015-06-09, 07:36:36

nie znam jego godziny urodzenia, więc to jak wróżenie z fusów... jednak ustawiając na 12:00 ma Saturna na moim Słońcu i mam wrażenie, że to działa tak, że to ja się uczę tego, że on się nie zmieni; jemu jest dobrze tak jak jest, zanim się poznaliśmy był 7-letnim związku, mieszkali razem; w moim przypadku nie ma mowy, żebym z nim zamieszkała, bo on się nie zgadza; on wie o moich oczekiwaniach, bo mu wielkokrotnie o tym wspominałam, jednak jest głuchy na to wszystko... 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Usagi 2015-06-09, 08:30:55

kilka związków? To jakoś do mnie nie pasuje i nie przemawia. Zawsze chciałam mieć jeden poważny związek na stałe. Trudno mi się przyzwyczaić do drugiej osoby, a co dopiero do kilku niby pewnie w jakimś tam odcinku czasu, ale jednak. :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Jasmin 2015-06-09, 18:38:00

Sądząc po tytule wątku, sądziłam, że związków było do tej pory więcej niż jeden. Z drugiej strony , co innego chcieć a co innego móc i jak dodać do tego uwarunkowania, w których się żyje, to różnie to wychodziUsmieszek.

 

Saturn tranzytowy, który niebawem wróci do pozycji urodzeniowej powoduje, że chcesz związku poważnego - na miarę Saturna, czyli takiego, który scali, powiąże i jeszcze da związkowi oparcie , na którym można budować. Potrzebujesz tego, gdyż dodatkowo Księżyc urodzeniowy w radix ma aspekt sekstylu z Saturnem. Jest on separacyjny, a więc przy powrocie Saturna albo potrzeby zostaną zaspokojone albo będziesz separować się od tej potrzeby i od tego partnera. I tak będzie w każdym potencjalnym związku. Księżyc w XII domu w związku z Marsem w dwadzie Raka mówi, że możesz mieć uwięzione i skrywane uczucia, co np. kierować Cię będzie do akceptacji status quo, byleby nie zostać samą. Uran tranzytowy w separacyjnym trygonie do Urana urodzeniowego skłania do  tego, abyś układ- relację zawierała z samą sobą, nie z partnerem. Z pełną konsekwencją tego, tzn. że jeżeli mimo to zostaniesz z partnerem to dlatego, że tego chcesz a nie dlatego, że nie masz innego wyjścia.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Usagi 2015-06-09, 19:51:36

Jasmin :) były te związki, ale... no właśnie gdzieś się priorytety zmieniały, kiedy np. ja chciałam na poważnie, to facet był niepoważny, kiedy było odwrotniez innym to on chciał rodzinę zakładać, to mnie aż odpychało, jeszcze jeden naobiecywał i prysnął zagranicę (po 3 latach się odezwał, chciał reaktywować, a potem znowu fru)

a w tej relacji znowu jest tak, że to ja chcę bardziej

liczę na tego Saturna, bo sama w sumie jestem długo i chciałabym, żeby na tym powrocie coś jednak się wydarzyło - wiem, że mój horoskop pod tym względem do łatwych nie należy

z obecnym partnerem (chyba zbyt szumnie go tu znazywam ;)) czuję, że jesteśmy sobie bliscy, ale w momencie kiedy przychodzą poważne tematy (wspólna przyszłość), to on się zamyka (być może przez były związek, bo miał tam ostre jazdy i bardzo przeżył rozstanie)

Akcpetuję swoją "samość" i nie mierzi mnie to, ale z drugiej strony czuję potrzebę stworzenia partnerskiej relacji, czegoś stabilnego i stałego, tylko jeśli coś nie wydarzyło się przez 4 lata, to nagle zatrybi i jest sens czekać? 

Liczę jeszcze na Jowisza, który zmierza ku Pannie. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
acrux_79 2015-06-11, 21:29:04

Wiem, że zabrzmi banalnie jak expose Komorowskiego, czy pewnie wkrótce Dudy, ale nie ma co liczyć na tranzyty, tylko trzeba ostro podejść do swojego wyjściowego układu (czyli horoskopu natalnego) i z nim dużo pracować. Zadziwiające jest to pragnienie jednego związku na stałe, podczas gdy żaden znak stały nie jest silnie obsadzony, podobnie jak DSC nie jest w znaku stałym.

 

Mnie niepokoi fraza: "gdy przychodzą trudne tematy, to on się zamyka". Należałoby go spytać i tu rozwinę kwestię, czy "ostre jazdy" z poprzedniego związku nie miały związku z tym, że - powtórzę - "on się zamykał". Bo jeśli to aż tak ostro funkcjonuje, to podejrzewam, że próbujesz zbawiać nie tylko siebie, a także jego. I dźwigać jego indolencję, próbując na siłę poszukiwać u siebie zbyt wiele wad. Może zaproponuj mu, żeby sobie poszukał kogoś innego? Może to on się nie nadaje do stałych związków, skoro tak dziwnie siebie i Ciebie traktuje? A Ty terapeutką nie powinnaś zostawiać, bo sama się ze swoim Księżycem mocno musisz siłować.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Usagi 2015-06-11, 22:20:38

A czemu zadziwiające? Nie rozumiem, co w tym dziwnego? Że horoskop nie pasuje do moich pragnień? Czy pragnienia/oczekiwania do horoskopu? Chcę stałej relacji, niekoniecznie małżeństwa. Pluton jedynie jest w znaku stałym, a także Prozerpina w Baranie (chociaż podejrzewam, że nie jest to dobry przykład...) DSC jest w Baranie, więc jest i upór. A Mars jest silny u mnie, bo w Kozie i bardzo go lubię za energię, którą spokojnie można obdzielić z 3 osoby i za intensywność, którą daje pewnym wydarzeniom. Obecnie Pluton tworzy koniunkcję z Marsem i jest cudownie. Poza tym jest sporo żywiołu ziemskiego, choć może z wyłączeniem Urana, który ciągnie ku nowościom. Są przecież jeszcze progresje, solariusz. 

 

Acrux, dzięki za radę, ale nie przejdzie mi przez gardło zdanie, żeby poszukał sobie kogoś innego. Wiem, jak mnie męczy ta relacja, ale odpuścić nie potrafię, choć wielokrotnie próbowałam. I pewnie spróbuję zakończyć to jeszcze raz. 

Mój Księżyc jest "rodzinny". W horoskopach kilku członków rodziny zauważyłam podobne posadowienie w domu XII. Pracuję z nim każdnego dnia, a niekiedy i zmagam. 

 

W poprzednim związku miał problemem z mówieniem co mu przeszkadza w partnerce, w jej zachowaniu, etc. O dziwo te 7 lat wytrzymał, ale to ona podjęła decyzję o rostaniu. Szczegółów nie znam. 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Usagi 2015-06-12, 08:22:50

właściwie nie powinnam tego pisać, ale w platnej interpretacji rok temu widziałeś to zupełnie inaczej. :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
sagitariusA 2015-06-12, 13:19:17

Witam.

Usagi, czy mieszkasz w miejscu urodzenia? A jeśli nie, to czy twój horoskop obliczony jest na miejsce urodzenia, czy zamieszkania?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Usagi 2015-06-12, 13:44:58

mieszkam w miejscu urodzenia :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Usagi 2015-07-01, 14:15:40

Sagitariusie, czy mogę mieć nadzieję na Twoją odpowiedź? :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
Usagi 2015-10-13, 20:17:38

Witam po 4 miesiącach. :) 

Temat wciąż aktualny. :) 

Z nowości: pod koniec czerwca oznajmiłam panu, że to koniec. W sierpniu nastąpiła reaktywacja z jego inicjatywy i jest poniekąd lepiej niż było. Doczekałam się "pozwolenia" na trzymanie kilku swoich rzeczy u niego. Przedtem miał alergię na zostawianie czegokolwiek. W przerwie spotykałam się krótko/romansowo z innym, ale zakończyłam. 

Ps nadal szukam męża. Uśmiech

Tematów: 1
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-06-06
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.