Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Ni to wodnik, ni to ryba..
ghgdyeys 2015-09-20, 18:49:29

Witam. Nigdy nie byłam specjalnie obyta w temacie horoskopów, sporadycznie jednak czytałam różne w gazetach itd. Urodziłam się 19 lutego 1997r. na Śląsku w Knurowie o godz. 18:50. Cały czas żyłam w przekonaniu, iż ze mnie wodnik i niewyobrażalnie irytował mnie fakt, że w połowie gazet tak naprawdę jestem rybą... Trochę o tym poczytałam i godzina mojego urodzenia wskazuje, iż faktycznie jestem rybą... Dodam, że jeste chyba najbardziej ambitną osobą z grona moich znajomych i lenistwo ryb w ogóle do mnie nie pasuje.. A z drugiej strony nie czuję się egoistką ani kreatywną osobą, by nazywać się wodnikiem. Tak więc czym/kim jestem ?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-09-20
Odpowiedzi
maszowa 2015-09-20, 19:14:59

Przede wszystkim proponuję poczytanie na temat znaków zodiaku, na przykład na tej stronie w dziale "Znaki", bo gazetowe stereotypy to, delikatnie ujmując, bzdury do kwadratu. Ryby leniwe? - nigdy w życiu! Wodniki egoistyczne? - kolejna bzdura.

Poza tym to co jest napisane w gazetach, mówi tylko i wyłącznie o pozycji Słońca w dniu narodzin. Nic wiecej. A oprócz Słońca, w tym samym czasie na niebie znajduje się sporo różnych ciał niebieskich, które są również niesłychanie ważne.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lupka 2015-09-20, 19:19:20

Hi, jeśli urodziłaś się w dniu jak wyżej to jesteś Rybą. Lenistwo może cechować osobę ze Słońcem w każdym znaku, podobnie jak kreatywność czy egoizm. Horoskopy gazetowe są bardzo ogólne, bo odnoszą się tylko do położenia Słońca w znaku, pomijając  inne sygnifikatory, stopnie zodiaku,domy, gwiazdy  itd.

 

Ps. A Twój nick to ma jakieś znaczenie? Dlaczego właściwie taki?

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
ghgdyeys 2015-09-20, 20:48:28

Bardzo dziękuję za szybką odezwę. :) Od razu po tym jak założyłam tutaj wątek, troszkę się naszukałam i wyczytałam różne ciekawe rzeczy m.in. odkryłam coś takiego jak ascendenty. Mój podobno jest w pannie, ale jak czytam te wszystkie "opisy wyglądu" dla poszczególnych ascendentów, to troszkę nie dowierzam. Bo jak znaki zodiaku i tym podobne mogą decydować o wyglądzie ? Przykładowo o wysokim czole ? Dla mnie zagadka.. :) 

 

A co do nicku, kiedyś zastanawiałam się nad jakimś kreatywnym, oryginalnym nickiem i po dość długim czasie denerwowania się, walnęłam o klawiaturę i wyszło ghgdyeys. :) Zaakceptowałam, zapamiętałam no i tak mi wszędzie zostało. :) Miałam wtedy może z 12 lat.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-09-20
starybosman 2015-09-21, 21:04:46

Ascendent w horoskopie "odpowiada" za osobowość i indywidualność. Owszem, bywają  ascedentalne Panny noszące nie tylko wysoko uniesione czoło, ale i  zadarty nos. Ty masz "zakodowane" przeświadczenie, że musisz dociekać, szukać, badać i doskonalić to, z czym chcesz się zapoznać.

 

Nie zaprzeczysz, że drobiazgom, a nawet błyskotkom ( szeroko rozumianym) potrafisz oddać się bez reszty. Wtedy do pomocy zatrudniasz swój zmysł ( właśnie znaku Panny), wrodzony krytycyzm, co jest zasługą dekanatu Koziorożca , a jak nie wychodzi to, co zamierzałaś osiągnąć, wówczas do akcji wkracza Mars ze swojej dwady. Ten jest w 1 domu, w znaku harmonijnej Wagi, tyle, że wygnany i jeszcze w retrogradacji. Więc od czasu do czasu objawia się wielką siła przebicia, ekspresją działania, szybkością i bezpośredniością, bo w takich sytuacjach najefektywniej  pokazuje siebie.

 

Jako jednostka z natury krytyczna, pokazujesz także to, co charakteryzuje Rybę - przesadną otwartość wobec osób " zaprzyjaźnionych". Reasumując, masz skłonności do oddawania się temu, co identyfikujesz z aktualnym stanem bycia, którego osiągnięcie postawiłaś sobie za cel. Dodaj do tego  Księżyc w ognistym Lwie, tworzący sekstyl z Marsem, a zobaczysz swój ognisty temperament, skłonność do błyskawicznego reagowania, a więc i podejmowania decyzji. Połącz przy tym Marsa oraz Saturna ( są w opozycji) a ujrzysz siłę, która jest krępowana przez niemoc. Sam Saturn jest w znaku ognistego Barana, w upadku, to obawa przed porażką, a przy tym zdarza się, że chcąc wygrywać, kiepsko się na tym wychodzi.

 

 Ponieważ w horoskopie widać przewagę żywiołu powietrznego, stąd też takie badawczo-abstrakcyjne myślenie, teoretyzowanie na każdy temat i słaba  praktyczne zastosowanie. Zatem ascendent pokazuje Ciebie na zewnątrz tak, jak chcesz być widziana prze osoby trzecie, Twoją odporność, wrażliwość, instynkty, skrywane emocje, także poprzez sposób poruszania się, by pokazać światu to, co w tym momencie chcesz ogłosić.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ghgdyeys 2015-09-23, 19:43:24

Hm, nie ukrywam, że wszystko co wyżej napisałeś jest w 100 procentach prawdą. :) 

Wspomniałeś o Księżycu w ognistym Lwie, czy o przewadze żywiołu powietrza. Czy wywnioskowałeś to z : https://proastro.wordpress.com/horoskop/

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-09-20
starybosman 2015-09-24, 15:44:20

Planety oraz znaczące ( ważne )  miejsca horoskopowe, w momencie narodzin,  znajdują się w tym a nie innym stopniu określonego znaku. Widać to w programie astrologicznym, rodzimym albo obcym. W Twoim natywniku  Mars, Merkury, Wenus, Jowisz, Uran, Ceres  Punkt Szczęścia  oraz MC znalazły się  Wadze, Wodniku i Bliźniętach. Pozwoliło to na stwierdzenie, że żywioł powietrzny odgrywa znaczącą rolę

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.