Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

tranzyty w jednym czasie
Ada 2016-01-12, 08:27:09

Który tranzyt ważniejszy Saturn koniunkcja Księżyc/trygon Słońce? Jowisz sekstyl Księżyc/Słońce czy Uran trygon Księzyc/ Słońce? Co takie tranzyty mogą przynieść? Tranzyty Saturna do Księżyca (koniunkcja) jest to najtrudniejszy tranzyt, ale jak to wygląda skoro w jednym czasie Saturn pozytywnie aspektuje Słońce? 

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
Odpowiedzi
starybosman 2016-01-12, 13:44:25

Połóż na wagę 1 kg cukru i 1 kg soli. Będziesz miała niewątpliwie równowagę, ale sama stwierdzisz, że  każdy z tych produktów różni się od siebie. Oceń zatem, który towar jest ważniejszy?  Zależnie od przyjętego kryterium możesz oczekiwać różnych wniosków.  Podobnie jest z tranzytami, jeśli rozważać je w kontekście równowagi. Natomiast jeśli przyjmiesz za podstawę oceny tranzytu pojęcie procesu, dojdziesz do konstruktywnych i wymiernych wniosków. Podstawą do oceny przebiegu jakiejś planety i jej aspektu( wpływu) na planetę natalną jest wnikliwe przeanalizowanie każdej planety, od strony negatywnej także. I zobacz jak ta planeta wpływała na Ciebie w przeszłości. Kolejny krok to wnikliwa ocena własnego horoskopu natalnego, by poznać jego potencjał. Spójrz na tranzyty, które zaistniały, pod kątem tego, co było ważne, a co nieistotne. Mając tę drogę za sobą. usiądź wygodnie i obiektywnie oceń, z perspektywy czasu, które wnioski uznajesz za cenne, a które wywołały tylko i wyłącznie stratę energii i co powinnaś zmienić w swoim postępowaniu. A teraz wyrzuć to wszystko, bo ocena była oparta na fałszywych podstawach, gdyż za kryterium uznałaś  poglądy " masowe" ( jak Uran do Słońca, to musowo wypadek,a jak Neptun to alkoholizm ), a nie własne, dające osobiste korzyści. Nawet jeśli coś wyszło nie tak, to nie jest to przegrana, ale zysk. I zechciej go zobaczyć.  Innymi słowy, trafiłaś na sęk, więc spójrz na niego pod kątem tego, jakie korzyści przyniesie, gdy spojrzysz na całość z innej perspektywy. Gdzie jest powiedziane,  że cały czas ma być wspaniale? Uznaj, że gdy coś boli, to trzeba szukać przyczyny i usunąć dolegliwość, a nie biec do apteki po cudowny środek reklamowany w telewizorni, czy innym środku musowego ogłupiania. I na koniec, przy ocenie tranzytów zechciej mieć w sobie tyle mądrości, by zmiany wprowadzić w życie. O takich detalach jak położenie Słońca i Księżyca w znakach i domach natalnych, jak też ich aspektach z innymi planetami natalnymi, szczególnie Saturna, Jowisza i Urana ( ich tranzyty tworzą wskazane aspekty), nawet nie wspominam, bo to oczywiste. Po ocenie dojdziesz do wniosku, że każdy tranzyt jest tak samo ważny, na określonym poziomie. Mając wszystkie elementy składowe pozostanie tylko i wyłącznie  odkodowanie przesłania dla konkretnego horoskopu natalnego.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Sylfka1992 2016-01-19, 19:15:17

Gdy pojawia się pytanie, który tranzyt ważniejszy, odpowiadam: ten, który dotyka "ważnych części" horoskopu natalnego - silnie obsadzonych domów, planet w znaczących położeniach, osi horoskopu. Tranzyty przechodzące przez mniej istotne elementy, uruchamiają je i akcentują sprawy z nimi związane. Zawsze chwilowo ważniejsze są aspekty aplikacyjne (zbliżające do dokładnych), dokładne i planet zewnętrznych (Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton), ale przede wszystkim tych, których wpływ na horoskop określony jest jako znaczący. 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2015-12-11
Ada 2016-01-23, 08:39:58

W jednym czasie 3 planety będą aspektować 2 światła, więc tutaj nie ma problemu, bo wiadomo, że aspekty do Słońca i Księżyca są ważne. Patrząc na Urana to on symbolizuje nagłe zmiany, tak czy siak powinno wyjść na dobre. Pozytywne aspekty Urana wg mnie zapowidają pozytywne zmiany. Tranzyty Jowisza patrząc wstecz nie za bardzo odczuwam, albo mi się tak wydaje.Tym bardziej, że będzie to sekstyl Jowisza. Natomiast Jowisz będzie w środkowym puncie SŁ/KS i sam fakt, że minie Wenus i Marsa i znajdzie się w tym punkcie może mieć znaczenie. Najważniejszy jest Saturn w koniunkcji z Księzycem i jednoczesnie w trygonie do Słonca. Ostatni tranzyt taki miałam będąc mała dziewczynka i nic nie pamietam. Jak miałam odwrotnie tz Saturna na Słońcu w trygonie do Księzyca był to ciężki okres w moim życiu (rozpad związku), jednak wyszło na dobre.

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.