Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Horoskop rodziców- zagadka dlaczego są razem - prośba o pomoc
myapie 2016-02-17, 18:46:32

Dzień dobry,

chciałam się spytać Państwa czy ktoś mógłby mi pomóc w odczytaniu synatsrii moich rodziców?

 

Mama Bliźnięta, tata Lew. Poznali się na jakiejś imprezie na studiach ( chyba nawet już w moim wieku się znali :) ). Mama kiedyś przeszła załamanie nerwowe  przez byłego chłopaka, szpital nerwy, zamknięcie na ludzi. Jest osobą oczytaną, śmiałą, zawsze praca na 1szym miejscu, bardzo utalentowana, inteligentna.

Ma marsową twarz- po latach dowiedziała się że chłopaki ze studiów się w niej kochali ale bali się podejść...

 

Tata osoba spokojniejsza od mamy, zawsze cichy, od wielu lat synek mamusi, na każde skinienie babci. mama się o to wkurza. tata ma charakter uległy- od wielu lat widzę jak się zapada w sobie, jak nie ma pasji, nic mu się nie chce- przesiaduje przed kompem bez celu wiele godzin- później zmienia na telewizor.

 

Widziałam, że tata ma Ksieżyc w Bliźniętach, mama Księżyc w Raku. Tata Wenus w Pannie , mama Wenus w Bliźniętach. Czytałam o tych aspektach- coś się zgdadza. Ciekawe jacy byli kiedyś.

 

Czy ktoś pomoże mi rozwikłać zagadkę? Dlaczego są razem? Co w ich synatsrii jest takiego, ze do tej pory są razem? 

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
Odpowiedzi
sammy 2016-02-17, 22:20:37

A to są przyjęte przez Ciebie godziny urodzin czy wzięte z książeczek zdrowie czy też przynajmniej rodzice mówili, że urodzili się w południe....?

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
myapie 2016-02-17, 23:05:07

Wiem, że mama urodziła się w południe - tata 'ok południa'-a na tej stronie nie mogłam zostawić opcji 'unknown' więc dałam południe. Bardziej szczegółowo nie wiem.

 

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
starybosman 2016-02-18, 12:20:59

Pozostawiając na uboczu zasadnicze pytanie  - dlaczego te osoby są razem - stwierdzić wypada, co następuje: hipotetycznie można założyć, że matka urodziła się o 11.53, z podkreśleniem, iż jest to tylko i wyłącznie spekulacja. Natomiast  u ojca nie sposób postawić jakiejkolwiek  poszlaki, gdyż każda możliwa  hipoteza konkurencyjna powoduje, że następstwa takiego stanu rzeczy prowadzą na manowce. Idzie o to, że ascendent może być w końcowych stopniach znaku Wagi, ale nie sposób wykluczyć, że znajdzie się w Skorpionie . Wywołuje to określone konsekwencje matury astrologicznej. Synastria jest za poważnym działem astrologii, by stosować metodę " na dwa uda " ( albo się uda albo się nie uda).  Oczywiście, można  skorzystać z techniki animodara, jednak wskazane jest, by zajęła się tym osoba najbardziej zainteresowana, czyli autorka pytania.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Koma 2016-03-01, 12:24:36

Trzeba wziac tez pod uwage, ze ludzie nie zawsze sa razem tylko i wylacznie z powodu "wielkiej milosci" (szczegolnie po latach), albo dlatego ze dobrze im razem , ale z powodow finansowych, mieszkaniowych, tez z przyzwyczajenia po prostu.

"Tak sobie ulozyli zycie" i tak trwaja, musieli opiekowac sie dziecmi, a teraz co ?-zaczna kazde od nowa?

Synastria co najwyzej powie jak im sie uklada.

Skoro wytrzymali lata, moze i wytrzymaj dalej a moze nie.

Bardziej w synastrii sie dowiesz kto "rzadzi", albo kto jest lepiej "ustawiony".

Czasami bywa ze jedna ososba energetycznie ma ograniczona wytrzymalosc i albo odchodzi, albo choruje i to moze byc tez kwestia wspolmazonka. Albo moze byc i tak, ze obydwoje jakos daja rade. albo sa szczesliwi.

Pytanie raczej co takiego chcesz znalezc w synastrii, ze pytasz dlaczego wciaz sa razem ?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2015-10-22
Sylfka1992 2016-03-29, 13:42:32

Czemu są razem? Co to za pytanie...? Pani rodzice mają bodaj jeden z najsilniejszych aspektów "małżeńskich", jakie mogą wystąpić w horoskopie porównawczym, czyli koniunkcję Słońca do Księżyca i to w najlepszej możliwej konfiguracji, w której właścicielem Księżyca, czyli planety żeńskiej, jest mężczyzna (tata), a właścicielką Słońca, planety męskiej, kobieta (mama).

 

Ponadto, mamy tutaj również jeden z istotniejszych aspektów prowadzących do zgodnego małżeństwa, jakim jest Jowisz aspektujący harmonijnie Słońce (Jowisz w trygonie do Słońca matki, przyjęta wysoka orba, bo w grę wchodzi wolnobieżny Jowisz i światło). 

 

Co poza tym... Przyjmując Ascendent mamy za dokładny, widzimy, że w jej pierwszym domu i koniunkcji do Ascendentu pojawiły się aż trzy planety ojca (stellum) - Merkury, Wenus i Jowisz. Są to planety beneficzne, sprzyjające przyjaźniom i związkom. Można przyjąć z 100% pewnością, że Merkury i Wenus ojca są do tego w koniunkcji z Jowiszem matki. Co więcej, władca 5tego domu mamy (Saturn) jest w Strzelcu, w opozycji do Księżyca ojca w Bliźniętach (nawet jeśli niezbyt dokładnej). Za to władca jej Descendentu (Księżyc) jest w sekstylu z Marsem taty. Jeśli dodać do tego transformującą i obsesyjną moc koniunkcji Słońce-Pluton, odpowiedź nasuwa się sama. 

 

Astrologicznie? Dobrana para. Odrobinę nieharmonijna, jak każda, ale przecież nie ma ideałów. :)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2015-12-11
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.