Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Radix syna Naty
Jasmin 2010-08-31, 18:22:10

Nata wspomniała w innym wątku:

 

"Acrux, pytałes sie o dane mojego syna...01.07.1993 godz.09.30 Łódź.

W szpitalu z zatruciem wyladował w sierpniu 2009, musze poszukać jego wypisu ze szpitala.

Przy okazji, spójrzcie na jego dominanty w horoskopie:) wszystkie osie obsadzone przez planety. Ciągle mysle o jego predyspozycjach zawodowych ale chyba to bedzie cos wenusowego....bo on cały jest wenusowy:) cichy, miły,grzeczny jak nie z tego swiata no i strasznie leniwy:)A ten Mars na ascendencie zupełnie nie wiem co robi:)"

 

Może ktoś zechce poćwiczyć radix zodiakalnego Raka.

Acrux zechciał. Przenoszę jego odpowiedź do tego miejsca.

Zamieszczam kosmogram syna Naty.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
acrux_79 2010-08-31, 18:06:52

Jeśli Nata nie ma nic przeciwko, proponuję umieścić "kółko" syna.

 

Mam troszkę czasu i spoglądam swoim okiem.

 

Wow ! Rzeczywiście, wyzywający i ambitny horoskop. Na pewno:

a) pieniądze nie będą od niego uciekały: fantastyczny sekstyl Jowisza z II domu do Księżyca w Wadze w IV, podczas gdy Wenus MC opp Pluton IC

b) tam gdzie pieniądze, tam "panny" na wydaniu, często jedno się z drugim łączy. Jest jednak jedno "ale", ten Saturn na DESC. Oraz Słońce w Raku i Księżyc w IV d. Mocna ziemia. Więc taki "podrywacz" niekoniecznie być musi. Aby wziąść pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw", trzeba poważniej się zastanowić.

c) zatrucie - ścisła kwadratura Neptuna do Wenus. Właśnie wtedy. Solariusz - Księżyc w ostatnim stopniu, ta sama kwadratura, plus Pluton w VI domu, "higienicznym", plus wierzchołek w Strzelcu a Jowisz ściśle z Neptunem, plus Słońce w 12 domu, słabo aspektowane. Bardzo dużo rzeczy wskazuje na tego Neptuna. A jak jeszcze jest władcą 8 wierzchołka, ufff.....

d) co do lenistwa - on się po prostu wolno rozkręca. Mars i Wenus w ziemskich znakach. Brak poczucia bezpieczeństwa w domu rodzinnym - ten Pluton na IC. Jakaś presja, jakiś lęk, że on np był niechciany, albo że przez niego "coś tam się zdarzyło złego" np. Takie nieuzasadnione poczucie winy, albo poszukiwanie winowajców wokół siebie, jeśli pokonał coś w sobie. Może jakaś ścieżka nieufności, albo podejrzliwości, zaszczepiona wśród bliskich ?

 

Ale te porozrzucane planety na osiach - bardzo sugestywne i mocne. Taki horoskop jest doskonałym źródłem nauki - Mars/Pluton kontra Wenus/Saturn ( siła vs dyplomacja ). Albo opozycja Wenus/Pluton vs opozycja Mars/Saturn ( przyciąganie vs niezdecydowanie ).

 

Dużo roboty. Nie można tego "ot tak" zostawić.

 

Pozdrawiam

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-08-31, 18:09:09

Errata, Księżyc w Strzelcu w IV, nie w Wadze. "Jeszcze lepiej" :-)

 

W ogóle wybaczcie chaos. Piszę chaotycznie, za dużo uwagi to wymaga. Tak to jest, jak się robi pewne rzeczy "na kolanie" ;-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-08-31, 18:32:01

Nata, jeżeli nie chcesz to daj znać.

Acrux dzięki za propozycję- lubię ludzi pasyjnych.Usmieszek

 

pozdrawiam

Jasmin

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2010-08-31, 21:41:17

Witajcie:)

 

Acrux, napisałes o tym Plutonie na IC i aż się zlękłam....wziełam mojego syna na rozmowe...

On raczej wręcz przeciwnie, czuje sie bardzo kochany, czuje sie bezpiecznie i obecnie nia ma żadnych ukrytych lęków. Podejrzewam że może chodzić o wcześniejsze przeżycia z dzieciństwa. Był 3 krotnie zastraszany przez pracowników mojego ex męża, ja dowiedziałam sie po czasie o tym, nie chciał mi mówic żeby mnie nie martwić ale jak za trzecim razem ktos zazdzwonił do domu i powiedział że jak tata nie da pieniędzy to podpalą dom i samochody to mi powiedział. Jak bardzo musiało to być  silne przezycie dla małego chłopca, ona miał wtedy 10 lat... to wydarzenie było jednym z głównych powodów że założyłam sprawę rozwodową. On mógł wtedy czuc się winny rozpadu naszego małżeństwa...

Mógł też nie czuć miłości ze strony swojego ojca...

Teraz sytuacja jest zupełnie inna, mój ex chyba dopiero po rozwodzie dojrzał do roli ojca i naprawde się stara.

Księzyc w IV domu u syna widze jako siebie, troche nadopiekunczą matkę, pewnie jestem taka ponieważ chciałam mu w jakiś sposób wynagrodzić brak ojca.

Mars na ascendencie...napisałes że dopiero sie rozkręca...mam taką nadzieje:)

On jednak jest bardzo Wenusowy, jest bardzo delikatny, wrażliwy, podatny na piękno no i jest urodziwy jak na chłopaka:) Zupełnie jest inny od swoich równieśników, jest spokojny, grzeczny, kulturalny...często mu dokuczali w szkole, on nie potrafi się bronić..wtedy wkraczałam do akcji JA:) Poniewaz nauczycielki rozkładały ręce musiałam działać, nie mogłam pozwolic żeby ktos go krzywdził. Przez ostatnie 2 lata moj syn jednak uległ pewnej transformacji, jest pewniejszy siebie, zrobił się dowcipny i nareszcie potrafi sie odgryżć:) musiał pewnie dorosnąć do tego. No i podoba mu się jakas koleżanka ze szkoły:) to mnie cieszy:)

Często sie zastanawiam nad jego predyspozycjami, ma takie silne planety i chciałabym zeby robił wzyciu cos co ma zapisane tam w górze...On chce iśc na informatykę, ja tam bardziej widziałabym architekture ale tu następuje problem z rysunkiem przestrzennym. Kiepściutko z tym:) Więc moze jednak faktycznie ta informatyka...?

 

A co do zatruć u niego to bardzo czesto zdarzają mu się zatrucia, zapewne nie tak poważne jak w sierpniu ubiegłego roku... Zresztą u mnie jest tak samo... zatrucia to nasza specjalność:(

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
acrux_79 2010-08-31, 23:58:28

Hi hi, "wzięcie na rozmowę" jest co nieco plutoniczne Usmieszek

Przeglądam horoskop syna i cały czas się zastanawiam nad wieloma kwestiami.

Tj dlaczego Marsa "słabiej widać" niż np tą Wenus. Dlaczego jego eteryczność zdominowała jego dynamikę.

I już pewne wnioski zaczynam mieć.

 

Przede wszystkim wychodzimy od władcy ASC, czyli Panny:

a) Panna introwertyczna, porządna, często zadbana i przystojna. Ten Mars może się objawiać jako dbałość o wygląd. Również ( typologia Marsa ) - dużo sportu, ruchu. Bardzo dziwne z tym odżywianiem jak mówisz... .... Może on się zatruwa jakimś pożywieniem "mentalnie", "emocjonalnie" ? Nie dba o siebie ? Ufa innym, że zadbali o niego ? Dziwne... naprawdę dziwne...

Reasumując - Mars mocno "pannowy", nie realizujący się na sposób ognisty, ani powietrzny, tylko na sposób ziemski. Metodyczny, powolny, szczególny. Nie chodzi tu o dawkowanie męskości

b) sam władca ASC Merkury w Raku, Słońce też w Raku, Pluton na IC, Księżyc w IV domu - b. duża dawka przywiązania do wartości rodzinnych. Pewien konserwatyzm emocjonalny, ja bym to tak ujął, niekoniecznie w pejoratywnym znaczeniu. To może być dobre ( Jowisz sex Księżyc np... , mocny 11 dom - protekcje, czy wsparcie w ideach )

 

Ten Mars ziemski i metodyczny, jego władca ( operując starymi kategoriami ) w wodzie, Księżyc w Strzelcu mocno Jowiszowy, następnie Jowisz w Wadze, Wenus natomiast w Byku i jeszcze na MC. Czyli od Marsa przechodzimy łańcuszkiem w kierunku Wenus. To, kim on jest idzie w jego karierę, w jego powołanie, mówiąc ogólnikowo.

Lenistwo bym "zganił" na Jowisza.... ..... oraz Wenus... ... To są b. fajne benefiki, ale... rozleniwiają. Mars daje dbałość o siebie, ale nie o ... karierę ( MC ! ), albo o podstawę rozumienia siebie ( IC ! ). Ale, cały czas myślę, że Mars rozkręci się mu w jakiś sposób.

Lenistwo siedzi w "żeńskich" planetach: Księżycu zdominowanym przez Jowisza, oraz w Wenus. On po prostu prawdopodobnie przeszedł złe rzeczy ( Pluton na IC i komplikacje rodzinne ), i jeśli wyszedł z nich obronną ręką, to pewnie czuje, że włos mu z głowy nie spadnie. I nic nie musi np robić i samo będzie do niego przychodziło.

Szczęście / nieszczęście w tym, że poniekąd ... ma rację... !

 

c.d.n.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-09-01, 00:19:34

c) co do "powołania", teraz "informatyk" to wielorakość pomysłów: programista, projektant stron, grafik, twórca portali, twórca forów, admin, archiwista i multum różnych profesji. Ciekawe, co jest główną przyczyną wyboru ?

Moim zdaniem... wpływ otoczenia, bo koledzy idą...

 

Dla mnie osobiście, wiem że głupio zabrzmi, znajdzie fuchę w instytucjach państwowych, albo czymś, w którym wymagana jest sumienność, dokładność, emocjonalne "odcięcie", albo podporządkowanie się prawom. Niewykluczone, że może trafić "tam" nawet jako informatyk. Nigdy nie mów nigdy. Czyli:

a) Urzędy Miasta, policja, pogotowie, szkoła, straż pożarna, administracja, biura, więziennictwo, itp.

Dlaczego ? Saturn na DESC, Wenus w Byku na MC - kwadratura wzajemna. ( Oczywiście MC w Byku ... ). Merkury, co jak co, ale kwinkunks Saturn i sekstyl Wenus, on je niejako wspomaga. Pluton na IC lubi służby, przyciąga dziwne sytuacje, związane z władzą, z bogactwem, zdrowiem i śmiercią z przemocą.

b) psycholog ( czemu nie ? ). Bardzo mocno akcentowany Rak. Bardzo mocno - Pluton IC, Księżyc w Strzelcu w IV. Słońce / Merkury w Raku. Myślę, że jak przełamie wiele barier w swoim życiu, jak wyjdzie z tej swojej skorupy, jak odnajdzie "męskie" atrybuty, albo wskrzesi w sobie jakiś bunt, to może być ciekawie. Tym lepsze go czeka, w końcu Neptun nieźle mu namiesza w życiu emocjonalnym, przechodzi przez DSC, tworzy ten kwadrat do Wenus. Jakaś "niespełniona", "wyidealizowana" miłość mu grozi. Ale miejmy nadzieję, że mu się uda. W końcu jest mocno naznaczony przez benefikik, które go chronią przed złem.

c) "coś" ze służbą zdrowia. Wenus w Byku nie przeszkadza. Pluton na IC i Mars na ASC w Pannie pomagają ( dietetyk, sportowiec, masażysta, ale również ... trener ! ). Saturn chyba jeszcze w VI domu swoje pięć groszy dorzuca...

d) jako prawnik, socjolog, tzw. humanista idący w stronę polityki, no, miałby nieźle... Ale chyba emocje, ten dystans, ta niewiara ( Pluton / Saturn ) trochę przeszkadzają. Mocny Strzelec, mocny 11 dom, Wenus eksponowana, to wszystko do kupy wzmacniałoby jednak jego społeczną pozycję.

 

To na razie wszystko

Pozdrawiam

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-09-01, 08:51:28

Acrux-79 , moje uznanie , szczerze mówię, jako Strzelec ASC-endentalny. Nie przypochlebiam się, bo u mnie Jowisz w Wodniku w koniunkcji z Saturnem w Koziorożcu.

 

Ale do rzeczy...

Uwaga ogólna: Nato musisz uznać nasze prawo do widzenia Twojego syna jako "przypadek astrologiczny" , lub "zadanie". Ty jako matka masz wyidealizowane widzenie dziecka. Dodatkowo jeszcze masz Neptuna na osi w IC, który nie widzi, idealizuje otoczenie, jest uwodzony przez nie. Jak ma jakaś korzyść być z naszej pracy, to musimy założyć naszą bezstronność i rzetelność. Jeżeli o mnie chodzi, to mam skłonność do wynajdywania rzeczy gorszych niż ładniejszych w horoskopie oraz do weredyzmu, czyli mówienia prawdy, bez oglądania się na skutki. Weź zatem poprawkę na to , co ja napiszę.

 

Horoskop jest bardzo silny, to zdecydowana osoba jest. Mocne osie, wiesz co to znaczy. Nie sądzę, aby w dorosłym życiu to była osoba sterowalna.

Pluton na IC może być wskaźnikiem sytuacji obiektywnie zaistniałych lub tylko odczuwalnych w określony sposób subiektywnie. Rodzeństwo, któe wychowuje się w tym samym domu, często ma inne obsadzenie IC. Jedno będzie miało tam Plutona a drugie nie.

Zgadzam się z Acrux-em co do interpretacji Plutona w tym miejscu. Syn czuje (dom IV) , że jest manipulowany, nadzorowany, prowadzona jest jakaś wojna, podchody. Ma to związek z rodzicami, zresztą wiesz, co to znaczy. On tak czuje. Jest na punkcie domu przewrażliwiony, bo to Rak i w Raku ma jeszcze Merkurego w biegu stałym, który jest władcą horoskopu. Czyli stale myśli o domu, rodzinie, matce, o swoich uczuciach.

dalej potem...

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-09-01, 09:33:33

Opozycja Mars-Saturn na osi JA-TY to zawziętość w działaniu, albo ograniczone działanie, lub oszczędne działanie- to co innego jest niż lenistwo.

 

Uważa na to , co robi w stosunkach z innymi, może za bardzo kalkulować w relacjach. Opozycja ta może dać duży wgląd w motywy własnego działania (dopiero po 30-stce a szczególnie w wieku saturnowym) a może też zachodzić realizacja raz Marsa w Pannie (czepianie się szczegółów) a raz Saturna w Rybach (sprzeciw wobec medialności, emocji). Generalnie skąpość w okazywaniu uczuć innym, trochę inercyjna poza (piszę skrótowo). To może też działać jak energia Księżyca w Wodniku, ale w sensie trzymania się od innych na dystans, emocje powściągnięte, w grupie przystosowuje się do innych. Zdolność przystosowania do oczekiwań innych  może być wyraźną cechą  w całym życiu i ... złagodzić tego Plutona na IC. Podłożem jest miłość do rodziny, do grupy traktowanej jako rodzina. Raki tak mają, że znoszą wiele dla realizacji poczucia bezpieczeństwa w grupie, organizacji.

 

Stado jest ważne - na MC mamy Wenus w Byku. Ale w opozycji z Plutonem czyli głód miłości w stadzie. Arroyo w którejś z książek opisywał działanie opozycji Wenus-Pluton. Ja to też zaobserwowałam. To niedosyt miłości, ciągle jej mało, dziecko zawłaszcza matkę, ona musi być ciągle skupiona na nim. Kiedy matka czyta lub zajmuje się swoimi sprawami, dziecko stara się zwrócić na siebie jej uwagę, dotyka jej, przytula się, ciąga za rękaw. W dorosłym życiu osoba taka potrzebuje tego samego, miłości transformującej. Trochę przemocą zdobywanej, a obiekt miłości będzie dosłownie hipnotyzowany siłą i ogromem uczucia.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2010-09-02, 02:16:22

Witajcie późną nocką...

 

Acrux, moje dziecko w ogóle nie dba o swój wyglad, nie przykłada do tego uwagi, jak gdzieś wychodzimy to kilka razy sie przebiera żebym mogła z nim gdzies jechać...potrafi załozyć ciuchy prosto z pralki...wszystko wygniecione i to mu nie przeszkadza, zapomina się tez uczesać...Gdyby nie ja czy też jego siostra chodziłby jak taka "mameja":)

Jeśli chodzi o sport w jego życiu to zupełnie odpada....to typ antysportowca:) Prawnik, socjolog-humanista idący w strone polityki...hmm... na pewno nie jest humanistą, to ścisły umysł, jest świetnym matematykiem i nawet wygrywał olimpiady matematyczne ze świetnym wynikiem. Z przedmiotów humanistycznych-totalna noga:) Przyszły polityk to moja córka, jest na V roku politologii i próbuje czasem dyskutowac z bratem na tematy polityczne ale jego to nie interesuje.

Masz racje z brakiem wiary, on zupełnie nie wierzy w siebie! Zanim cokolwiek zacznie to mówi że to nie dla niego bo mu się nie uda.... w ogóle ma zaniżone poczucie wartości.

Jasmin,pewnie masz rację że go zbyt idealizuje, z tym zawsze miałam problemy:)

Jutro dopiszę więcej....teraz lecę do łózka bo rano nie wstanę.

Dziękuję Wam....

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
Jasmin 2010-09-03, 22:40:39

Ja jeszcze o opozycji Mars-Saturn na osi Ja-Ty.

To może być (niestety) tendencja do samoagresji, jakiś opór przed cudzym autorytetem, co może rodzić napięcia wewnętrzne i działania zmierzające do uwolnienia się spod kurateli - Saturna na DSC. Sceptyk to będzie i dobrze byłoby tę cechę wykorzystać w przyszłym zajęciu albo roli społecznej. Saturn na DSC to krytyk a w opozycji do Marsa na ASC do również to, o czym Nata pisałaś: brak wiary w siebie. Krytykuje siebie i zwraca się przeciwko sobie- to znaczenie opozycji Mars-Saturn. Przez taką postawę zwraca na siebie uwagę innych, przez których jest odbierany jako osoba, na której można wypróbować swoją agresję i stosować ostracyzm. Mam prośbę Nato, czy mogłabyś się odnieść do tego i czy w szkole mają miejsce takie zachowania względem syna.

 

Jak to, co wyżej napisałam połączyć z działaniem opozycji Wenus-Pluton w sensie bezsilności wobec dominacji innych, to wychodzą predyspozycje lub ich brak do określonych zawodów.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2010-09-09, 22:39:13

Długo nie ma nie było...przepraszam że weszłam wczesniej ale jak zwykle totalny brak czasu na wszystko!

 

Jeśli chodzi o mojego syna to ja juz sama nie wiem, byc może nie jestem obiektywna, tak jak pisałaś Jasmin....za bardzo idealizuje ludzi w tym mojego syna.

Jednak nie wydaje mi sie żeby zwracał sie przeciwko sobie. On nie wierzy w swoje możliwości ale probuje cos robic w danym kierunku. Widac że się stara i jak mu to wyjdzie to bardzo podnosi go na duchu, jest z siebie dumny.

Jak juz pisałam, on jest bardzo spokojny, nieśmiały i nikt nigdy nie usłyszał brzydkiego słowa od niego....po prostu taki jest. Nie potafi nikomu dokuczyć, jeśli ktos jest w potrzebie to on zawsze pomoże, potrafi bardzo współczuć innym, ma naprawde dobre serce. To nie jest tylko moje zdanie, to mówia wszyscy którzy go znają....nauczyciele, znajomi, kilku kolegów z którymi się zaprzyjaznił. Wydaje mi sie że agresje kolegów powoduje postawa mojego syna, tzn że nie pasuje do nich, jest za spokojny, za grzeczny....

Tak zreszta było do konca gimnazjum, teraz w liceum wszystko sie zmieniło, on jest jakby pewniejszy, jest lubiany przez kolegów, odwiedzają się wzajemnie.

W te wakcje bylismy razem ze znajomymi własnie na Sycylii, mają oni bardzo fajna córkę w wieku mojego syna. To sliczna i wysportowana dziewczyna, jemu bardzo sie podoba ale on od razu powiedział że nie ma żadnych szans bo ona jest za fajna dla niego. Ma bardzo niską samoocene siebie. Ja zauwazyłam jej zainteresowanie jego osobą:) Ale co tam ja...on i tak nie wierzy. Wszyscy naokoło mówią że mój syn jest bardzo przystojny, ma ładną bużkę....a on uważa że jest brzydki i że żadna fajna dzewczyna nie zechce się z nim spotkać. Naprawde widze że coraz bardziej się zmienia na korzyść, zaczyna dostawac więcej pewności siebie ale to ciągle za mało...

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
Jasmin 2010-09-10, 20:46:37

Ja tak dokładnie pytam o to, jak się przejawia opozycja Mars-Saturn na osiach, gdyż możliwości tego przejawiania się jest wiele. Może być tak, że dopóki człowiek nie wypracuje jakiegoś optimum to może funkcjonować biegunowo - raz poprzez Marsa a drugi raz w sytuacjach z innymi poprzez Saturna. Generalnie jest to wskazanie na silny charakter, co jeszcze raz podkreślam. Z tego co piszesz, syn pracuje z samozaparciem nad swoimi relacjami z innymi i to także oddaje energię opozycji Mars-Saturn.

 

PozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.