Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Sama nie wiem, czy to ma sens, mogłby ktoś spojrzeć?
franka_pot 2016-08-19, 16:34:31

Od pewnego czasu cięzko mi znaleźc w sens w tym co robię, dogadać się z ludźmi. Nie wiem czy to ja mam trudny charakter, czy wszyscy są przeciwko mnie. Czy ktos z Miłych Państwa mógłby rzucić okiem na mój horoskop i powiedzieć mi, czy ja nadaję się w ogóle do pracy w psychologii? I czy mam szansę na stabilne życie uczuciowe, dobrego partnera? 

Po prostu powoli zaczynam w to wątpić i najchętniej zamknęłabym się w chatce w lesie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
Odpowiedzi
franka_pot 2016-08-19, 16:36:31

Chciałam dodać horoskop urodzeniowy, ale może podam datę-28.11.1989 godz 20.40 Chorzów

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
dziadekzly 2016-08-19, 18:19:33

Witam Franka

Bogaty koktajl egzystencjalny. Które pytanie wiedzie prym?

ps wizyta w lesie zawsze dobrze robi, zwłaszcza że psycholog w stanie zwątpienia to jak pijany kierowca

Pozdrowienia

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
franka_pot 2016-08-20, 02:00:04

Heh, które pytanie?

Może najpierw te dotyczące mojego życia osobistego/prywatnego :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
dziadekzly 2016-08-20, 09:13:58

Witam

Słowa osobiste i prywatne to przecież synonimy. W moim odbiorze to każde pytanie zawarte w pierwszym poście dotyczy życia autorki. Niechże sobie Pani przemyśli, które jest najważniejsze, które drugorzędne i je określi. Może nadszedł czas na rewizję swojej postawy życiowej. Spojrzy Pani w kolejności co się wydarza, choćby Uran w tym horoskopie teraz tak jest położony, że to już powinno dać do myślenia. 

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
franka_pot 2016-08-20, 14:15:40

Chciałabym wiedzieć, czy w ogóle tu w horoskopie widać czy mogę mieć tzw. "normalne" życie uczuciowe. Jeden, stały, długoletni partner+dzieci. Szczęśliwa rodzina.

 

A dwa, to z powodu często skomplikowanych relacji z otoczeniem, przyciągania do siebie ludzi z problemami, ekscentrycznych, to zaczynam wątpić w to czy ja w ogóle do życia społecznego się nadaje ;). Czy ja rozumiem ludzi. I czy widać w horoskopie moim natalnym przesłanki ku temu.

 

Ogólnie sama jestem specyficzną osobowością, a podobne przyciąga podobne. Podobno.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
dziadekzly 2016-08-20, 16:57:26

Witam

 

1.Szybką przymiarką bez rektyfikacji horoskopu, oczywiśćie, że widać. W okolicach 2021 roku legalizacja związku. Może ktoś jeszcze się wypowie?

 

W utopii nie żyjemy, całe szczęście, także takie są uroki życia społecznego. Nie wiem co ma Pani na myśli mówiąc o rozumieniu ludzi. Co Pani chce zrozumieć, kogo? Takie ogólniki nasuwają mi na myśl jedynie kolejne ogólniki typu: inni są dla nas zwierciadłem, każdy jest wyjatkowy, wszystko będzie dobrze itp. itd., co raczej niewiele wnosi.

 

2.Niestety nie widać, żeby miała Pani zapędy na psychopatkę, którą trzeba odizolować... zatem chatka w lesie jedynie rekreacyjnie.

 

Najlepszego

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
franka_pot 2016-08-20, 20:58:11

Jesli chodzi o relacje z ludźmi to chodzi mi o to, że czesto czuję się niezrozumiana, moje czyny są źle interpretowane. Często mam wrażenie, że ludzie są do mnie źle nastawieni. Albo się boją ;).

Męczy mnie to. Kłótnie, awantury, ochładzanie kontaktów. Chciałabym, żeby było inaczej. Myslę, że jestem osobą życzliwie nastawioną do swiata i ludzi.

 

A jeśli chodzi o stały związek, to jaki mógłby być mój poważny partner? Jakich cech charakteru mogę się spodziewać?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
starybosman 2016-08-23, 12:56:53

Jako osoba dynamiczna, aktywna, ale nie zawsze praktyczna, z gorącym  temperamentem, masz skłonności do koncentrowania się na sobie, z tendencją bycia na scenie i słuchania oklasków. Na dodatek lubisz dyrygować, robić dobre wrażenie ( bywa, że za dużą cenę). Wskazane nauczyć się współpracować z innymi, bo tracisz energię na dyrdymały,a ucieka to, co istotne. Owa energia jest bez kierunku, a dodatkowo masz takie silne czucie siebie, swojego punktu widzenia i nie umiesz słuchać innych, a to dlatego, że po prostu nie chcesz słuchać. Zatem owo niezrozumienie Twoich intencji nie jest winą osób trzecich, ale brakiem równowagi w Tobie samej. Czy to można zmienić? Tak, bo tak się dobrze składa, że  dom 8 tranzytuje Chiron, zatem świetna okazja do dokonania istotnych zmian. Na dodatek przez natalne mC przechodzi Uran, w retro, wobec powyższego jest kolejny zwiastun może nie rewolucji, ale krytycznego spojrzenia na siebie.  Masz Jowisza w znaku Raka, ale w domu  12 i w retrogradacji, stąd można wnosić, że planeta będzie kierowała wiatry w oczy. Spójrz także na swoje kwadratury : Słońca z Marsem, które sugeruje, że są problemy z trzymaniem nerwów na wodzy, Księżyca z Neptunem wskazujące na tendencje ulegania  iluzji na swój temat, Wenus z Jowiszem i Uranem , jakby brak umiarkowania i zarazem problemy sercowe. Na dodatek opozycja Jowisza z Merkurym podpowiada, że bezkrytyczność  wobec własnych poglądów nie jest ułatwieniem. Kwadratury są o tyle dobre, że mobilizują do pokonania przeszkód i dążenia do tego, czego się pragnie. Tranzyty sugerują, że nastał czas działania.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
dziadekzly 2016-08-23, 15:44:51

Ogólna przymiarka. Sygnifikatory osób. Realcje z innymi, kłotnie, wychładzanie kontaktów a ja życzliwa dla świata i ludzi.Co z czego i do czego?Kobieta już 27 lat czyli sygn. wieku oddaje Wenus na rzecz Księżyca. Wenus w Koziorożcu pod władztwem Staruna, który jest tu u siebie, słuchać się musiała chociaż z temperamentem w ogniu co musiała to musiała a swoje robiła. Wchodzi Ksieżyc w Strzelcu, dużo ognia ASC w ogniu, Słońce w ogniu, Merkury w ogniu, MC w ogniu. Księżycem dysponuje Jowisz w Raku, wzajemna recepcja fajnie. Chociaż Księzyc słaby po nowiu. A w opozycji do Saturna w koniunkcji z Neptunem (które ciało za co odpowiada wiadomo). Dalej. Słońce wchodzi w ścisłą koniunkcję z Uranem może być nerwowo, zmiennie, niepewnie. Uran tutaj jest pod zwierzchnictwem Satruna i razem z nim zarządza 7 domem. Uran zaś wchodzi do Wodnika, znaku w którym zaczyna się 7 dom.ASC wchodzi w znak Panny kwadaratem ustawiając się do położenia natalnego świateł. MC wchodzi w znak byka, Jowisz, dyspozytor świateł na ASC. O czym to może świadczyć? Kwadratura ASC do Świateł, ASC wzmocniony Jowiszem - wyrażanie siebie, uświadomienie jak wyrażam swoją wolę, siebie (światła) a jak to jest odbierane (ASC). Niech będzie. Dalej. Słońce w koniunkcji z Uranem te wyrażanie się może być energiczne, nieprzewidywalne. Otoczenia może tego nie rozumieć? Może. Dalej. W progresjach powtarza się aspekt Słońca i Urana, ścisła koniunkcja Marsa z Księzycem, oraz separacyjny aspekt Merkurego do Wenus. Tutaj Marsa zodiakalnie w natywniku jest bardzo mocny. Koniunkcja ma miejsce aplikacyjnei do natalnego położenia Słońca. Solariusz 2016 Marsa z 7 domu w kwardacie do Marsa w domu 4 w koniunkcji jak widać z Plutonem. Saturn w komniunkcji z Merkurym w Strzelcu a Jowisz w Wadze, 6-7 od szczytu domu 4.  I na koniec te najbardziej popularne na dzień 17 września 2016.Uran wejdzie wtedy w ścisłą koniunkcję z MC - o ile 20.40 to właściwa godzina. Satrun w koniunkcję z Księżycem natalnym. W sumie samo zamknięcie cyklu Satruna powinno już zapalać konktrolkę uważności. Kiedy Jowisz wejdzie w Wagę położenie Księżyca odpali?

 

Pytanie do autorki postu.

Witam

Wie Pani relacje z inni... ale jakimi innymi? Nie każdego można uszczęsliwić i nie każdego się rozumie. Przypuszczam, że osoby nieznane nie wywołałyby swoim postępowaniem cyz słowem sytuacji nerowej jaką jest awantura. Ani też nie przejmowałaby się Pani tym, że ekspedient w sklepie był oschły w obejściu. Zatem przypuszczam, że chodzi o bliskich. Takie pytanie aby było wiadomo z czym mamy doczynienia wtedy to można coś zaradzić.Czy te kłótnie, awantury, wychładzanie relacji nie mają miejsca w rodzinie, np. z męzczyznami, powiedzmy pani ojcem na temat tego jak on panią \"widzi\" kontra pani zdanie?

Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
franka_pot 2016-08-23, 17:45:15

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Jesli dobrze zrozumiałam, nadejdą zmiany...czy na lepsze? W każdym razie trochę wysiłku muszę wnieść.

 

Co do moich kontaktów z ludźmi, tak chodzi o bliskich mniej lub bardziej. Często czuję, że moje działania są niewłaściwie intepretowane, rozumiane.Robię coś, bliscy odbierają to zupełnie na odwrót, często, co najgorsze, nawet kwestionując moje intencje. Sprawia to, że czuję się zagubiona, zła. Nie widze sensu dalszych działań, skoro ludzie i tak widzą wszystko zupełnie inaczej. W dodatku często miałam wrażenie, że jestem ogólnie odbierana kompletnie inaczej niż to kim naprawdę jestem, co jest bardzo męczące. Ludzie często zarzucają mi chęć "błyszczenia", ale nie wiem czy jest tak faktycznie, napewno wolałabym błyszczeć osiągnięciami i inteligencją niż jakimiś bzdurnymi sprawami.

Ogólnie kontakty z ludźmi są dla mnie ostatnio męczące i wcale do nich specjalnie nie dążę. Inni mnie męczą. W dodatku uważam, że wszystkie błędy jakie popełniłam był spowodowane niewłaściwą postawą mojego środowiska, otoczenia. Wszelkie zaniedbania były spowodowane tym, że nie miałam pomocy, wsparcia od innych. Dlatego też przywykłam do samotności, skupieniu się na sobie i ciężko mi "otworzyć się bardziej na innych". Nie widzę sensu. Przynajmniej na razie. Ludzie bardzo mnie rozczarowali.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2016-08-19
dziadekzly 2016-08-23, 18:56:33

Witam

Astrologia nie załatwia za nas wszystkiego. Ukazuje możliwości lub trudności i na tym jej rola, ale wymówką czy usprawiedliwieniem być nie może. Także gdy czytam, że wszystkie błędy Pani są winą innych to myślę sobie, kiedyś trzeba dorosnąć i wziąć odpowiedzlaność za siebie, na siebie. Chociaż nie ma takiego obowiązku. Czym dojrzalej tym szersza perspektywa. Ponieważ narzekając, że to inni są winni sam sobie człowiek blokuje możliwość działania. No bo jak, skoro to od innych zależy?! A zatem? Czekamy na spektakularny tranzyt, który wszystko za nas pozałatwia?

Z fasonem

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
indygo 2016-08-25, 08:50:39

Witaj

Co do zawodu/pracy psychologa - jak najbardziej masz predyspozycje - władca MC mars jest w skorpionie, w kon z plutonem, w empatycznym domu 4. Władca domu 6 saturn jest na jego wierzchołku w kon z neptunem, władca domu 5 oraz stellum w nim położonego jest w raku, jest to jowisz, który leży na wierzchołku domu 12. Także jak najbardziej są to wskaźniki predysponujące do pracy psychologa, pomocy innym ludziom, zgłębiania ich tajemnic, wyprowadzania ich na prostą. Jednakże są to też ciężkie wskaźniki na współpracę z ludźmi ogólnie (ze środowiska zawodowego czy najbliższego otoczenia) - sam saturn z neptunem na wierzchołku domu 6 jest blokujący i ograniczający (moze to przynieść utrudnienia i zamęt na początku drogi zawodowej), masz także opozycję urana do ceres, która raczej wskazuje na wolny zawód lub dużą niezależność w tym obszarze. Najlepiej mieć swoją praktykę i samemu decydować o sobie.

Ludzie "zarzucają" Ci chęć błyszczenia pewnie nie bez powodu - asc w lwie, jego władca na wierzchołku domu 5, w kon z księżycem (potrzeby emocjonalne muszą być u Ciebie zaspokojone przez ekspozycję własnej osoby), jest tam też merkury także niejako jest przymus pokazywania na co Cię stać, nawet popisywania się atutami, wiedzą itd. Tym bardziej, że całe towarzystwo jest w strzelcu, także robisz to z rozmachem. No ale władca tego stellum (oraz wierzchołka domu 5) leży na wierzchołku domu 12 - także nie jest to dobrze przyjmowane, wręcz zapewne z tego powodu jesteś atakowana/nabywasz ukrytych wrogów. Masz węzeł południowy w domu 1, we lwie co jeszcze podkreśla potrzeby zaspokajania ego przez autoprezentację, ale węzeł północny w domu 7 i w wodniku mówi, że w ciągu życia i tak będziesz zmuszona pójść w kierunku drugiego człowieka, z tym że to się tyczy bardziej funkcjonowania w grupie, z grupą, w społeczeństwie jako takim (wodnik). Moim zdaniem taki masz horoskop i poza siebie nie wyjdziesz, trzeba zrobić tak, żeby wilk był syty i owca cała. Teraz masz rzeczywiście tranzyty na radykalną zmianę - uran stoi na MC, pluton nie dość że jest na wierzchoku domu 6 to ledwie zszedł z kon saturn neptun - podejrzewam że musisz obrać właściwy kierunek zawodowy, przemyśleć co zrobić by się odnaleźć - najpewniej spotkały Cię jakieś wstrząsy oraz zarazem ograniczenia (saturn ledwo co zszedł ze słońca a teraz stoi kon na księżycu), tranzyt saturna na księżycu natalnym może przynieść klimaty depresyjne, spowodowane głównie problemami z otoczeniem, i jak już sama zauważyłaś relacje raczej ciążą niż cieszą. Na szczęście saturn niedługo zejdzie z księżyca ale wejdzie na merkurego - psychicznie odczujesz ulgę ale w relacjach nadal może być ciężko - jednakże saturn na merkurym pomoże głęboko zastanowić się nad aktualną sytuacją i podjąć właściwe decyzje. Tym bardziej, że pluton jeszcze długo będzie tranzytował Twój dom 6 i jeśli nie pójdziesz w kierunku czegoś swojego (albo przynajmniej w kierunku takiej pracy, która zapewni Ci dużą samodzielność/niezależnosć) to konflikty na tym polu nieuniknione.

W przypadku partnerstwa także niełatwa sprawa, bo władca dsc uran z koziorożcu jest pod wodzą saturna w kon z neptunem leżących na wierzchołku domu 6, wraz ze słońcem 5 domowym może to wszystko wskazywać, że masz duże wymagania, jesteś wybredna ale jednocześnie masz skłonność do popadania w iluzje na polu partnerstwa. Moim zdaniem znalezienie odpowiedniego partnera może Ci zająć trochę czasu, myślę że będzie to ktoś z pracy, kogo poznasz poprzez pracę, ktoś kto będzie Ci musiał zaimponować.

Generalnie horoskop niełatwy, widać dużo frustracji, pokory też Cię życie zapewne nauczy. Ale jeśli znajdziesz swoją ścieżkę, swoje miejsce, swoje przeznaczenie to wszystko zacznie się układać i myślę, że dojdziesz w życiu do spełnienia zawodowego, będziesz robić ważne rzeczy (dla innych ludzi) i jak najbardziej osiągniesz sukces.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2013-11-07
dziadekzly 2016-08-25, 10:36:01

Predyspozycje do pracy psychologa? Oczywiście, jak się chce coś zobaczyć to można i wcale nie musi tego tam być. Może zacząć interpretacje od rozkładu żywiołów, planet w ich godnościach lub nie, położenia w domach a nie od Satruna w koniunkcji z Neptunem. Jaką rolę pełni tu Saturn, że to tak istotne? Empatyczny dom 4? Dlaczego empatyczny do rządzi nim tradycyjnie Księżyc? Tutaj Księżyc jest w domu 5 w ogniu, a domem 4 rządzi Wenus w Koziorożcu pod kurtelą Saturna, empatycznie?

Wody ani powietrza żywiołu jest tu jak na lekarstwo. Światła w domu 5. Serio co tu przemawia za psychologią,  doradztwem? A co do tranzytów to zauważać się da, ze to najmodniejszy tutaj sposób podejścia do horoskopu. Mistrzoie astrologii, na których słowa się na tym forum czesto powoływano, twierdzą, że tranzyty to ostatnie sprawy do badania. Nie pierwsze. Parafrazujac: spust pistoletu nie jest główną przyczyną wystrzału broni. Jest ostatnią, ale broń nie wystrzeli jeśli nie jest nabita, nieważne jak często i mocno ciągnać za spust. Może bardziej dobitnie, z babilońskiego: tranzyty - wymówka dla tych, którym nie chce się liczyć. Także, kulą w płot.

...

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
starybosman 2016-08-25, 12:17:43

Predyspozycje do zawodu przedstawiał Ptolemeusz w swoim Tetrabiblos ( Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2012).  Także Jakub Ruszkowski w blogu Pod nieboskłonem  opisuje metody poszukiwania sygnifikatora zawodu ( styczeń, marzec 2016). Można także sięgnąć do  III tomu Astrologii klasycznej pióra S.Wrońskiego.Także Piotr Piotrowski w Astrologii  wydarzeniowej ( 19.07.2014) zagadnieniu temu poświęcił kilka uwag.  To tylko przykładowe narzędzia, z których można skorzystać.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
dziadekzly 2016-08-25, 19:02:07

Oprócz tego jeszcze cały zestaw lektur gdzie też znajdzie sie kilka ciekawych uwag

http://www.sollunari.pl/bibliografia

Z tym że można mydło w kieszeni mieć a brudnym chodzić. Jak widać..

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
indygo 2016-08-26, 08:18:22

Bez komentarza.

 

 

Alan, prawdziwa natura z człowieka zawsze wylezie, to że zmieni się nick nie zatrzyma nabitego pistoletu - jak widać.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2013-11-07
dziadekzly 2016-08-26, 09:58:17

Alan? Zmieni nick? No cóż... kolejne pudło. Ale kolorytu dodaje i owszem.

Przez dwa miesiące przewertowałem te forum znacznie a w większości co znalazłem to podejście życzeniowe i hobbystyczne. Wiele ciekawych cytatów. Niewiele zastosowań metodycznych i wybiórcze podejście.  W każdym razie, życzę powodzenia, zwłaszcza tym, którzy serio podchodzą do astrologii, a są tu i tacy napewno.

W radosnych rytmach honorowego patrona strony, bożyszcza nastolatek, Justina Timberlake żegnam.

ps. Pewnie jest to związane z tranzytem Ceres przez mój 7 domu w opozycji do Prozerpiny ;-)

Adios

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.