Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Prośba o pomoc w interpretacji horoskopu ślubnego!!
werru1991 2016-12-06, 20:14:23

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na forum. Zaczęłam interesować się astrologią od niedawna.

Niestety wiedza moja jest na poziomie ogólnym  ,co może przynieść więcej problemów niż pożytku:)

Dlatego bardzo proszę o pomoc w interpretacji daty ślubu : 01.07.2017 r. / Sieraków Wlkp. Proponowana godzina :15:30.  Bardzo będę wdzięczna za wskazówki, co do daty. Martwią mnie kiepskie aspekty słońca z księżycem i ich umieszczenie w domach. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
Odpowiedzi
acrux_79 2016-12-06, 21:48:46

Odrzuciłbym bez zbytnich ceregieli:

1) Mars w upadku

2) Wenus na niekoniecznie miłej gwieździe Algol

3) Księżyc podchodzący do kwadratury z Marsem, jest recepcja (Mars w Raku), ale nie, lepiej nie

4) faktycznie, domy mogłyby być lepsze

 

To tak w skrócie. Pewnie jakieś plusy (niezła perspektywa z pozycji kobiety: Słońce i Mars w domicylu Księżyca, Księżyc w znaku Wenus, Wenus w domicylu i w miejscu wywyższenia Księżyca np) by się znalazły, ale ciężko mi w ogóle wymyślić pozytywną godzinę na ten dzień. Odradzałbym tą datę.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
werru1991 2016-12-06, 23:20:31

Dziękuję za opinię....niestety mało pocieszająca bo już raz ślub przekładaliśmy..Czy może Pan powiedzieć co te aspekty mniej więcej oznaczają ?? 

Czy dzień wcześniej 30.06.2017 może by był lepszy ??

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
starybosman 2016-12-07, 02:38:12

Werru 1991, kiedy nieco postudiujesz astrologię, a w szczególności zapoznasz się z argumentami na temat tego, który to aspekt jest korzystny dla małżeństwa , a który nie jest, no i dlaczego, to gwarantuję, że przyjdzie moment, gdy zacznie Ciebie brać tzw. plebejska cholera.  Przyspieszyć to może zapoznanie się w uczonymi wywodami jak to trzeba wzmocnić Wenus. Tylko nie doszukuj się odpowiedzi co należy w takiej sytuacji zrobić, gdy czas został wybrany i nawet kręcenie piruetów nic nie pomoże. Wtedy istotnie, pozostanie się wzmocnić - najlepiej dużym drinkiem, bo po trzeźwemu takich  \"argumentów\" czytać nie sposób. Jest jeszcze inne rozwiązanie, dla cierpliwych, a polegające na tym, by poczekac na tranzyt Jowisza przez dom 7 ( małżeństwa). W Twojej sytuacji będzie to miało miejsce w 2023 roku. To, że się pozmieniają domy, planety, aspekty, retrogradacje, uczone astrologi nie wzięły pod uwagę. One tylko  poradziły, że czekać na tranzyt. Geniusze ! 

 

A tak na poważnie : Wenus, uznawana zgodnie za planetę związków, jest wyjątkowo mocna , bo w swoim domicylu, w 7 domu, na dodatek w kątowym.. Z Saturnem w retro tworzy seperacyjny kwinkunks , co i tak trudno uznać za niekorzystne. Zaprzyjaźniona astrolog twierdzi, że kwinkunks to jak kamień w bucie - chodzić można, ale  komfortu nie ma, chyba że się przystanie, but zdejmie, kamień usunie, rozmasuje  obolałe miejsce, ewentualnie opatrzy i wtedy jest o niebo lepiej.

 

 Kwadratura Mars/Księżyc została ogłoszona za za wyjątkowo maleficzną. Dyskusyjny to argument, bo obie planety tworzą kwadraturę rozbieżną ( od koniunkcji poprzez kwadraturę do opozycji), a więc by stworzyć taki obraz związku, który będzie odpowiadał zainteresowanym. Ponieważ ma na celu pokonanie przeszkód, trzeba pojąć i zrozumieć potencjały jakie kwadratura niesie.

 

Wenus w aspekcie z Algol? Algol ma naturę Jowisza i Saturna i jak nie patrzeć, niesie bogactwo, w tym także zdobycie władzy nad otoczeniem. Tylko trzeba chcieć i umieć to zrobić. Najprościej napisać, że  Algol jest złoczynna, bo  na pewno się sprawdzi.

 

No i jeszcze taka godzina,  i taki dzień. Tak się pechowo składa, że w soboty związki małżeńskie zawiera większość osób. A sobota to przecież dzień Saturna, wyjątkowego malefika, prawda? Zaś wybrana godzina to też czas Saturna. Jak pech, to pech! Tak piszą, tak mówią, tak uczą i tak robią wodę w mózgach.

 

Otóż, jest to właściwa pora na rozpoczynanie czegoś, co jest ważne i istotne w życiu. Co więcej, tego dnia właśnie, od 15.51,23 rozpoczyna się godzina Jowisza, bardzo korzystna dla małżeństwa. Jest jeszcze wiele innhych wskazań przemawiających za tym, że wybór uznać należy za trafny. Choćby taki Punkt Małżeństwa, który wypada w bardzo korzystnym  domu 11, w dekanacie Wenus i termach Jowisza.

 

Bez względu na to, kto i co napisał, niech nie umknie Twojej uwadze taki drobiazg: to Twoje małżeństwa, Twój wybór i tylko Ty będzie odnosiła sukcesy ( czego szczerze życzę), a także niepowodzenia ( co się w każdym związku zdarza) i wtedy żaden astrolog, z którego porady skorzystałaś, będzie nieobecny lub zajęty. Koniec końców, piwo wypijesz sama, bo doradcy znikną. Oczywiście, byłoby wielce nietaktownie pytać, który to astrolog zawierał związek małżeński w oparciu o idealne aspekty związane z elekcją ślubu. Idę o zakład, że palców u jednej ręki będzie za dużo.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
werru1991 2016-12-07, 10:13:38

starybosman dziękuje za opinię. Jest tak jak piszesz, tzn. posiadam podstawowe myślę informcje..dlatego pytałam o poradę bo doszłam do etapu że Wenus w 7 domu w byku jest napewno ok, ale coś musi być z resztą nie tak..Nie wiem czy to ma znaczenie ale obydwoje z narzeczonym w horoskopie urodzeniowym posiadamy takie same aspekty : Wenus w  trygonie do saturna ( u mnie wenus 4 dom panna,saturn 7 w znaku koziorozca- u niego wenus 5 dom w znaku lwa, saturn 8 dom strzelec ). Merkury w sekstylu do Saturna. Merkury w sekstylu do Wenus. Mars w sekstylu do Jowisza . Nie takie same ale raczej pozytywne : ja słońce w sekstylu do Jowisza , on Słońce w trygonie do Jowisza. Poza tym ,,odnajduje siebie '' w horoskopie partnera poprzez Mój Ascendent w Raku w jego IC , mój descendent w koziorożcu na jego Medium Coeli. To już nieistotne pewnie jego descendent skorpion ( mój znak zodiaku). Odnośnie mojej pozycji Wenus do Saturna, widzę to tak. W okazywaniu uczuć jestem mało wylewna, mogę się wydawać chłodna. Czy to ta Panna w Wenus czy Saturn nie wiem. Bynajmniej kontakty z ojcem były trudne , zero pozytywnych relacji i okazywania uczuć. Ten aspekt w trudności okazywania uczuć wyniosłam z domu i staram się z tym walczyć bo partner jest bardzo wylewny z kolei, nieco starszy ( 3lata). Obydwoje podchodzimy do związku poważnie i potrzebujemy stabilizacji. Myślę, że może ten Saturn w ten sposób się objawia. Może tak być ??

W horoskopie ślubnym mars w upadku a w urodzeniowych silne : ja w skorpionie, partner w baranie.

Mój księżyc w skorpionie , jego w byku. Jako posiadaczka 4 planet w znaku skorpiona (słońce,księżyc,mars,pluton) nie muszę dodawać jako to mieszanka...Wszystkie emocje przeżywam podwójnie a wręcz potrójnie!Jak się wścieknę to cała płone, jak się do czegoś zabieram to czuje że muszę to energie gdzieś spożytkować poprzez wysiłek fizyczny. Z tego co zdążyłam się zagłębić w astrologii byłam zdziwiona jak wiele mój 5 dom w skorpionie pokazuje. Księżyc w skorpionie i mars. Pierwszą ciąże poroniłam. Druga udana ale komplikacje w trakcie porodu - zakończony cesarskim cięciem...Trochę się rozpisałam, ale chciałam zapytać czy powyższe informacje mają jakieś znaczenie przy podanej dacie ślubu ?? Czy to może jakoś wpłynąć. Bo przyznaję , nie rozumiem jak objawia sie ten nieszczęsny mars w kwadraturze z księżycem..Czy są widoczne przesłanki do możliwego rozwodu które by wynikały z horoskopu?? Będę wdzięczna za odpowiedź :) i tak się cieszę że ktoś odpisał :)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
starybosman 2016-12-07, 10:49:15

Werru 1991, wyjaśniłaś podstawowe zagadnienie związane z zawarciem  związku małżeńskiego. Bez względu na to, czy będzie to ślub cywilny, czy wyznaniowy, to i tak niczego nie zmieni w Twoim życiu, bowiem  sam związek trwa i to długo, stąd  samo wydarzenie przewidziane na lipiec przyszłego roku nie stworzy niczego nowego. Inaczej mówiąc, instytucja  " narodziny małżeństwa" już miała miejsce, a to, co ma nastąpić w lipcu wolno  określić jako " czynność materialno-techniczną ".  Konkludując - wyluzuj, bo tracisz czas i energię zupełnie nieefektywnie.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2016-12-07, 14:50:33

W przytoczonej argumentacji odniosę się do uwag przedmówcy, tak jak on się odniósł do mojej:

 

1. Księżyc i Mars zmierzają do kwadratury aplikacyjnej, nie separacyjnej. Ponadto Księżyc znajduje się w znaku wygnania Marsa, co recepcję osłabia.

Dodatkowo nie chwyta mnie za serce argument "ma na celu pokonanie przeszkód". Nie pamiętam który z astrologów, ale jakiś podniósł wątek, że życie jest na tyle skomplikowane, że żadną satysfakcją nie jest "produkowanie" kolejnych niezbyt atrakcyjnych aspektów. Dla mnie osobiście promowanie kwadratury Księżyca z Marsem przypomina papieską postawę "choćby umrę, a jeszcze latami krzyż, z Parkinsonem i wielkim bólem poniosę". Znacznie sprawniej i godniej uczynił Ratzinger, ustępując ze stanowiska. Także słuszniejsze byłoby uniknięcie tego aspektu, choćby tony bogactwa i mądrości za nim szły.

 

2. Kiczowatość poglądów w stylu "poczekaj aż Ci Jowisz wejdzie do domu siódmego, albo na Wenus, to wtedy weź ślub" nie może relatywizować znaczeń astrologii tradycyjnej. Mówienie, że Algol jest pozytywna i fajna jest mniej więcej tak samo warte, co mówienie, że nieposiadanie rąk i nóg może dać bogactwo (vide: Nick Vujicic). Jeśli jednak astrologowie post-nowocześni odrzucają radykalnie złowrogie znaczenie Algol, to trudno, nic na to nie poradzę. Algol w koniunkcji ze Słońcem miała moja matka, która utraciła piątkę dzieci. Algol w koniunkcji z Wenus miała Diana, tak, "ta księżna". Algol na Słońcu ma Andrzej Duda, tak jak Algol na MC ma Donald Trump. W końcu znam osobę z Algol na nowiu, która mało co nie opuściła świata (i to nie są żarty) i jakoś w miłości szczęśliwa nie jest. Oczywiście możemy zasłonić oczy i uszy i promować pozytywistyczne wydania Algol, ale jakoś niespecjalnie widzę ten pozytywizm. Jak ktoś już ją ma, to powinien nauczyć się z nią obchodzić i jej uczyć. Ale - dlaczego mielibyśmy ją promować, podobnie jak mało szczęśliwą kwadraturę Księżyc-Mars?!

 

3. Jak już żonglujemy się umiejętnościami, "latami studiowania astrologii", doświadczeniami i różnymi sztuczkami z dziada i pradziada, dodam, że antiscion Księżyca wypada na Neptunie. Działa to jak słabsza koniunkcja. Doświadczenia związane z tego typu aspektem i powiązaniami Księżyca z Neptunem? Nieszczególne, zwłaszcza, jeśli uczestniczy już w tym Mars. Oczywiście wielu osobom będzie się to podobało, jednak dopóki istnieje możliwość subiektywnego wypowiedzenia się w tej materii, odradzałbym.

 

Z ostatnim akapitem święcie się zgadzam: to Twój wybór, doradcy, zarówno "optymistyczni" jak i "pesymistyczni" poznikają. No i rzeczywiście nie istnieje idealny horoskop ślubu, co nie zmienia faktu, że połowa przypadkowych dat lepiej by wyglądała, niż ta podana.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
werru1991 2016-12-07, 16:37:47

acrux dziekuję za odpowiedź..oczywiście nie stawia mnie to w dobrym położeniu . Nie jestem ekspertem ale nie spodziewałam, się dwóch zupełnie innych opinii. Program w którym sprawdzałam datę , nie pokazuje żadnych gwiazd , dlatego nie miałam o niej pojęcia. Muszę jednak przyznać że czytam wszystko co się znajdzie na jej temat i niestety mam złe odczucia i jakoś ciężko mi odnaleźć tu pozytywy...Wychodzę z założenia że lepiej ,, szczęściu nie dopomagać '' . Nie oczekuje cudownego ułożenia planet na dzień ślubu ale wolę wykluczyć te najbardziej skrajne. Zatem czy data 30.06.2017  godz. przykładowo 15:30 coś zmienia ?? Widzę , że nie ma kwadratury marsa i księżyca ale jest księżyca ze słońcem...za to księżyc w trygonie do wenus i w koniunkcji z jowiszem. Nie widzę położenia gwiazd. Czy algol nadal siedzi na Wenus ?? Będę wdzięczna za pomoc!

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
starybosman 2016-12-07, 17:47:05

Przykład papieża Benedykta XVI ( Joseph Ratzinger), posiadacza kwadratury Mars/Księżyc jest nader interesujący, szczególnie przy uwzględnieniu, iż Mars jest w 29,27 Bliźniąt, a Księżyc w 14,02 Wagi.  Problem w tym, że kwadratura  ma miejsce wtedy, gdy planety są położone w znakach tej samej jakości, a więc gdy odległość między nimi wynosi 90 stopni. Skoro aspekt taki ma mieć miejsce między znakiem zmiennym ( Bliźnięta) a kardynalnym ( Waga), to chyba ktoś mnie ołgał albo źle odrobiłem lekcje.  Donald Trump z Algol na MC potwierdza, że Algol to bogactwo. O Dianie można powiedzieć to samo . Andrzej Duda ze Słońcem w koniunkcji z tą gwiazdą stałą, także do biednych nie należy, szczególnie gdy idzie o stanowisko i pełnioną funkcję.  Zgadzam się w pełni, że odnosi się to do położenia gwiazdy stałej w horoskopie natalnym, a nie aspektu z Wenus w chwila zawierania żwiązku małżeńskiego.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2016-12-08, 01:03:36

Przywołany Josef Ratzinger to metafora względem jego poprzednika i jego postawy, że warto czynić posługę na tronie piotrowym będąc latami zniedołężniałym i ciężko chorym na Parkinsona, przez co pokazuje się "świadectwo" zawierzenia Bogu. Poprzednikiem był papież Jan Paweł II, którego Słońce, a jakże - stało w sąsiedztwie gwiazdy Algol, a Księżyc w mgławicy Plejad. Być może Karol Wojtyła dorobił się wielkiego bogactwa i podniósł znacząco liczbę katolików na całym świecie, ale pechowe ułożenia świateł na gwiazdach "wyhodowały" takie zjawiska jak Radio Maryja (które ów papież silnie nobilitował), całą wierchuszkę polskiego episkopatu (czego owoce widzimy teraz), o przymykaniu oczu związanych ze zjawiskiem pedofilii, nie wspominając. Swoją drogą, trudno nazwać "dziedzictwo" papieskie, które obecnie widzimy, brakiem utraty głowy, skoro społeczeństwo skupiło się na naiwnym, o przemysłowej skali, nadawaniu imionami papieża ważniejszych placów, ulic, czy szkół. Pomniki też stoją, ale zdaje się, nic mądrego nie będą niestety miały do powiedzenia, bo są z kamienia. Stosunkowo często widzę, że Algol ma więcej znaczeń złych niż dobrych.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2016-12-08, 09:42:23

No, skoro zastosowano metaforę, to diametralnie zmienia ona  perspektywy . Metafora to przecież specjalność wybitnego astrologa, niedostępna maślakowi. Zatem bez przenośni, ale wprost stwierdzę, że chcąc zachować twarz, traci się bardzo często głowę, co dobitnie wyjaśnia, iż przez zasłone najpierw nie widzi ten, kto ją wiesza. I na tym zakończę  wymianę stanowisk,  z prozaicznego powodu: gdzie cel uświęca środki , tam na pewno brak świętych.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2016-12-08, 11:57:56

Wydaje mi się, że wybitnym może się nazwać tylko ten, który w poważaniu ma całą astrologiczną tradycję, oto rzecząc, że Algol na elekcjach różnorodnych wydarzeń wypada postawić. W ten oto sposób ucina łeb całej tradycji astrologicznej i jeszcze jak ten przysłowiowy diabeł, ubiera się w ornat i straszy mnie wodą święconą.

 

Lilly i wielu następców uważali Algol za jedną z najbardziej złowieszczych gwiazd. Sama mitologiczna metafora "głowy Meduzy" źle się kojarzyła, choć istniały oczywiście jak w każdym micie, pokusy pod postacią bogactwa, czy wojny (tam Algol bywała przydatna). Większość artykułów czynionych przez astrologów opierających się na tradycji traktuje Algol jako coś niekoniecznie miłego. Ale, cóż, pozostańmy na swoich stanowiskach: ja odradzam branie ślubu na Algol, a szanowny pan adwersarz, którego nie ukuję zaszczytnym tytułem wybitnego astrologa, który się nawet gwieździe Algol nie kłaniał, będzie ślub na Algol promował. I niech tak pozostanie.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
werru1991 2016-12-08, 13:18:46

Też nie jestem przekonana. Acrux  Czy data 30.06.2017 będzie lepsza ?? Jeszcze nie byliśmy w kościele podać daty, ale zostało mi niewiele czasu. Proszę o profesjonalną poradę a wnioski wyciągnę sama :)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
acrux_79 2016-12-08, 14:01:11

To nie jest dobra data ponownie, zmienia się aspektowanie Księżyca, zamiast kwadratury do Marsa czyni on kwadraturę do Słońca. Korzyści jednak widzę: zmiana domu Księżyca z XII na XI, najbliższy aspekt (10 stopni - ale jednak) do Jowisza. Swoją drogą, jeśli już tą Wenus hołubimy, uśmiechać się będzie ona, gdy utworzy trygon do P.Fortuny (w którego formułę obliczeniową włącza się także pozycja Księżyca...), którego nie byłoby dzień później (tam byłby trygon PF do Jowisza, też w sumie nienajgorszy). Ale ja i tak bym się pod tym nie podpisał i nie polecam. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.