Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Horoskop urodzeniowy prośba o pomoc w interpretacji!
werru1991 2016-12-23, 18:44:54

Witam ,

Jestem nowym uczestnikiem forum. Zagłębiam się w swoim horoskopie od miesiąca i już wszystkie informacje mi się wymieszaly.  Martwi mnie kwestia ascendency który jest w 22 stopniu raka. Wiem ze na podstawie jednej informacji nie da się nic określić dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w ogólnej ocenie horoskopu. Niestety nie umiem zamieścić radixu tutaj wiec podaje dane : data urodzenia 06.11.1991 Poznan godz  20:25 

Będę bardzo wdzięczna za odzew 

Pozdrawiam świątecznie  :) 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
Odpowiedzi
starybosman 2016-12-24, 16:19:23

Pierwsze wrażenie ? Osoba nieśmiała, delikatna, wrażliwa, o ciepłym, ujmującym usposobieniu, z emocjami na wierzchu, co widoczne bardzo, wszak wybija czerwień na policzkach,i dominujący żywioł  wody. Wysoko rozwinięte poczucie współzależności od środowiska ( zbiorowości), skupienie na realizacji potrzeb wewnętrznych, z naciskiem na introwertyzm, mocne poszukiwanie własnego azylu, typowe cechy doradcy, pokazującego optymalną drogę. Z jednej strony nie umie żyć bez kontaktów z ludźmi, ale  tych, którzy mogą stac obok dobiera starannie i w swoim działaniu bywa nie niewzruszona, wszak koncentruje sie na sobie, własnym potencjale twórczym i jego wynikach. Jednak widzi siebie na scenie, łaknąc oklaski. Obserwator odnotuje też małą agresję, powolność i problemy z podejmowaniem ( jak i forsowaniem) swojej decyzji. Zauważy życie przypominające huśtawkę, bo zarysowany jest mocno brak równowagi, wszak błędnie przyjmuje, iż wszysko po równo to harmonia, stąd dysharmonia i niezgoda. Widać też problemy z uzyskaniem takiego wewnętrznego zadowolenia, w tym i pewnej beztroski.  Ale to wyłącznie maska, bo widoczny jest mocny wpływ Marsa. Ten jest almutenem 2 domu, małżeństwa, hylegialnym i figuris. Wrażliwy Rak ascedentalny ma zdecydowanie wojownicze usposobienie i dąży do tego, by przewodzić, kierować, dominować, kształtując wszystko na swoją modłę, jak to Skorpiony mają w naturze, szczególnie przy jakości kardynalnej. Silnie podkreślone poczucie własnej ważności i dążenie, by znaleźć się wśród elity, a w każdym razie - odróżnić się od reszty.  Może tego nie eksponuje wprost, ale zakulisowo dąży do tego, by przewodzić, kierować, decydować, a przez to być w czołówce i błyszczeć na świeczniku. Tak więc solarny Skorpion jest bardzo ambitny, nakierowany na sukces, niezależny, samowystarczalny, mimo presji i nacisków. Ma co prawda problemy z planowaniem, dostosowaniem się do otoczenia, jak i brak wiary w siebie, przy wyraźnych kłopotach z radzeniem sobie z własną agresją, którą tłumi, bo nie umie znaleźć harmonii między własnymi  potrzebami( pragnieniami )  a ich uzewnętrznieniem. Dodać do tego trzeba położenie Polluksa na ascendencie, Markab na MC, Zuben Elgenubi z Marsem oraz Benetnash z Wenus.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
werru1991 2016-12-24, 23:18:07

starybosman dziękuję za odzew. Pierwsze wrażenie napewno dość trafne ( irytująca a jakże prawdziwa ta czerwień na policzkach..) . Chęć za0blysniecia , bycia na scenie również.  Przewodzenie , kierownictwo , dominacja czyli cechy skorpiona mocno mi w życiu towarzyszą.  Jednak dopiero od niedawna zauważam u siebie te cechy rakowe.  Jeszcze 3 lata temu byłam bardziej wybuchowa , pyskata i zawzieta. Teraz informacje o np. chorych dzieciach wywołują u mnie płacz i ogromny smutek. Czasem ta wrażliwość przytłacza bo mam poczucie noszenia wszystkich smutków świata i tego uczucia ze nie da się każdemu pomóc...Ciężko znaleźć znaczenie wszystkich gwiazd ale pozytywów nie dostrzegam. Odnośnie swojego horoskopu interesują mnie mocno kwestie : 

1. Sygnifikatora mamy w horoskopie. Czy będzie to księżyc w Skorpionie? 

2. Zapis ewentualnego małżeństwa.  Saturn w 7 domu w trygonie do Wenus która jest jednak w upadku. Szczerze jednak nie zgadzam się  zbytnio z tym opisem. Bardziej wenus w wadze do mnie pasuje. Możliwe ze wenus będąc w 27 stopniu przejmuje juz tez cechy wagi ? Znakowi wagi nie przypisuje się żaden dom co jest dla mnie problematyczne w interpretacji.

3. Czy w horoskopie są informacje o emigracji ?

może komuś będzie się trochę nudziło w trakcie świat ..;p

Pozdrawiam 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
starybosman 2016-12-26, 11:57:08

 

.Ascendent wypada w znaku Raka,  żeńskim, nocnym, wodnym, gdzie domicyl ma Księżyc. Ten jest także żeński, nocny, wodny, na dodatek posadowił się w nocnym, żeńskim i wodnym Skorpionie. Urodziny przypadły kilka godzin po nowiu, w nocy, stąd można powiedzieć, że jest silny. Powyższe daje przesłanki do uznania, iż władcą horoskopu jest Księżyc. Trzeba jednak pamiętać, że o sile planety, pretendującej do królowania w natywniku, decyduje także położenie w ćwiartkach horoskopu. Widać w nim, że Księżyc jest położony między IC a DSC, zatem w części męskiej. Ponadto znajduje się w domu 5, a zatem nie można twierdzić, że jest we własnym świetle, bo jest pod horyzontem, a więc w sekcji dziennej ( czyli tam, gdzie Słońce ). Niie zmienia tego wywód, że Słońce i Księżyc tworzą separacyjną koniunkcję, stąd  Księżyc jest w fazie przybywania, co powoduje, że nabiera energii i jego siła wzrasta.  Nów miał miejsce w znaku stałego Skorpiona, a w nim Księżyc jest w upadku, co zdecydowanie go osłabia.  Ostatecznie, jak komuś się podoba, to może uznawać za władcę swoje horoskopu upadłą planetę, argumentując, że należy mu się szacunek, bo ascendent jest w znaku Raka. Nie może umknąć uwadze to, że oba światła ( Słońce i Księżyc ) mają wspólnego władcę znaku, w którym są położone. Jest nim Mars, w swoim domicylu, bo w Skorpionie. Mars posiada najwięcej godności w stopniach punktów hylegialnych ( Słońce, księżyc, ASC, Punkt Szczęścia i syzygia ), co przemawia za tym, że właśnie jemu przypada władztwo nad horoskopem. Natalny Mars, z natury swej nocny, w nocnym Skorpionie,ma w sobie wiele cech męskiego i agresywnego Barana, znaku, w którym znajduje się dwadowy Mars ( tworząc idealną kwadraturę z natalnym ASC) i  Słońce oraz ascendent. Swoją wymowę ma i to, że posadowiły się w 10 domu. Do miana władcy horoskopu nie mogą pretendować planety w znaku  Panny, a więc wygnany Jowisz, czy upadła Wenus, ani też wygnany Merkury w znaku Strzelca. Jest jeszcze Saturn, zdecydowanie silny, bo nie tylko w domicylu, ale w w domu kątowym, jednak to jedyne pozytywne przymioty w tym horoskopie.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2016-12-26, 15:12:28

Witam . O sygnifikatorach rodzicow był zalożony  wątek o planetach symboliujacych rodziców. Mozna przeczytać.

Wg mnie matkę symbolizuje władca domu X  i Ksiezyc. Wg niektorych autorow matkę reprezentuje Księżyc w horoskopie dziennym a Wenus w horoskopie nocnym.

Zwroć uwagę na tegoroczny solariusz. Ascendent solarny w znaku Lwa pokazuje ,że będziesz bardzo energiczna a wladca ascendentu solarnego Słonce znajduje się w domu IV-dobry  okres do "zapuszczenia korzeni".

Księżyc solarny znajduje się w znaku Koziorożca w koniunkcji z descendentem radix oraz Lilith. Mamy tu podwojnego nelsona bo Lilith jest w koniunkcji z natalnym Księżycem. Aspekty Lilith z Ksiezycem dotyczą kobiecości , kontaktów z kobietami i relacji z matką. Lilith symbolizuje też pieniądze.

Powtarza się tez w solariuszu  aspekt koniunkcji Ksiezyca z Plutonem ,który masz w radix. Może to pokazywać transformację ,ktora możesz przejść.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2016-12-26, 19:27:21

Pytanie podstawowe - czy Saturn i Wenus tworzą aspekt ? Moim zdaniem - nie. Saturn jest w powietrznym  Wodniku, Wenus w ziemskiej Pannie, stąd nie mogą tworzyć trygonu, wszak ten jest możliwy gdy planety przebywają w znakach tego samego żywiołu. Natomiast można się pokusić o ocenę Saturna i Wenus. Saturn jest dzienny, męski, w męskim i dziennym znaku Wodnika, w domicylu, w domu kątowym, na dodatek w sekcji nocnej,  a jedyny aspekt ( sekstyl) ma z Merkurym, wskazującym na logiczne myślenie. To jednak wymaga wytrwałości i ciężkiej pracy, by odnieść sukcesy.  Skłania to do wyrażenie poglądu, iż  z jednej strony nieco pesymistyczne myślenie, ale z drugiej wykorzystywanie rozumu w racjonalnym pokonywaniu przeszkód. Relacje partnerskie raczej bez fajerwerków, ale poważne, ze stałością w związku, jednak jakby nieco kalkulowane. Z kolei nocna Wenus, w nocnej Pannie, ale w sekcji dziennej, co dodaje nieco cech aktywnych ( poprzez termę Marsa). Mamy więc pragmatyzm w uczuciach, skromność i oddanie, ale też krytycyzm i dość złożony system obronny i taką plebejską  gderliwość, gdzie drobna słabostka partnera urasta do rangi poważnej wady. Na szczęście Wenus odbiera pozytywne fluidy rodzinnego Raka, co ma swoje znaczenie dla lojalności, stałości i bezpieczeństwa. Co do emigracji - astrologowie utrzymują, że Księżyc w 9 domu jest takim wskaźnikiem, a w radixie ten dom jest w wodnych Rybach i na dodatek zamkniety w tym znaku, co może wskazywać na podróże w celach zawodowych, edukacyjnych, lecz nie można wykluczyć, iż ograniczą się do wymiaru duchowego.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
werru1991 2016-12-26, 20:18:25

Genny19 dziękuję za odpowiedź . Czytałam wcześniej w innych tematach ale nie potrafiłam ostatecznie ocenić sygnifikatora mamy ponieważ byłby u mnie w 5 domu . Przeglądałam solariusze na 2016 i 2017. Bardziej zmartwil mnie ten drugi ponieważ mars będzie na ascendencie,  uran w 7 domu w opozycji do wenus w 1 domu. Nie wspominając o plutonie przy IC. Sytuacja z mama jest ważna dla mnie ponieważ jest 2 lata po operacji a choroba nie należy do łatwych...na chwilę obecną jest dobrze ale cały czas żyje w zawieszeniu i obawie ze nastąpi nawrót.  Dlatego koniunkcja księżyca z plutonem raczej nie przywołuje u mnie pozytywnych wrażeń...W dodatku w lipcu mam brać ślub . Czy istnieje możliwość oszacowania kiedy ta koniunkcja może nastąpić ? Czy należy spr tranzyty z natalnym? Nie należę do osób wylewnych i pierwszy raz udzielam się na forum ale wynika to naprawdę z mojego kiepskiego samopoczucia. Od dwóch lat żyje ale jakbym nie żyła bo myślę że wiem co nastąpi a nie jestem na to gotowa i nie umiem się z tym pogodzić.  

 

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
werru1991 2016-12-26, 21:06:09

starybosman , korzystam z programu Urania i tam w aspektach pokazuje mi trygon saturna z wenus. 

Oczywiście moja wiedza nie jest duża w temacie więc szukałam interpretacji aspektów , które program mi podaje. Takie same były podczas korzystania z innej strony. Dodatkowo też pokazuje mi że dom 9 jest w 27 stopniu Wodnika stąd moje pytanie o możliwą emigracje.  Dodatkowo mój synek w radix ma 4 dom w bliźniętach i 10 w strzelcu. Podobno 4 dom to środowisko z którego się ,, pochodzi '',,korzenie ''. Szukałam interpretacji i jedyne co wyszukałam , to że bliźnięta w 4 domu mogą dotyczyć częste zmiany zamieszkania tzw. wędrowanie po świecie. 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2016-12-06
starybosman 2016-12-26, 21:25:45

Istotnie, program Urania pokazuje aspekt trygonu Saturna z Wenus, ale zważ na to, że Wenus jest w 28 stopniu Panny, a Saturn w 2 stopniu Wodnika, wobec czego nie ma zgodności żywiołów,co powoduje, że wg mnie aspektu nie ma. Oczywiście, można przyjąć wykładnię inną. W systemie domów Placidusa szczyt 9 domu wypada w znaku Wodnika, a nie Ryb. Rozbieżnośc wynika z tego, że stosuję domy  Alcabitiusa i w oparciu o ich wskazania oceniłem horoskop.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2016-12-27, 21:40:04

Pytasz sie czy istnieje możliwość oszacowania ,kiedy może nastąpić koniunkcja Księzyca z Plutonem. Czas czesto określa sie w astrologii horarnej ,w zależnosci od tego w jakim domu i znaku znajduje sie planeta ,to  jednostką   są to dni, miesiące  ,lata.

W twoim solariuszu Księżyc separuje  czyli oddala sie od Plutona  ale zbliża się  czyli aplikuje do Marsa.

Punkt matki (ASC +Wenus-Ksiezyc) znajduje się 2,13 st Byka.

Sposobow obliczania punktów malżenstwa jest kilka. Może znajdziesz jakieś informacje w necie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.