Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Ogromna prośba do dobrych dusz o pomoc w interpretacji
vainilla 2017-01-02, 23:20:06

Kochani! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w interpretacji kosmogramu i najważniejszych tranzytów, gdyż sama od dłuższego czasu się wgryzam i ciężko mi to wszystko poskładać. Jest to dla mnie tym bardziej ważne, że przechodze okres stagnacji i to nad przepaścią.

rn

 

rn

Jasne, ze potrafię czytać internetowe interpretacje co w czym co oznacza. Ale okazuje się że połączenie  tego to jakiś kosmos. Spodziewałam się dużego wstrząsu przy tranzytującym Saturnie a nie stało się nic. Za to Pluton od dawna siedzący mi na Księżycu bardzo mocno mnie odmienił, na tyle że obecne życie bardzo mnie uwiera -  związek i praca (którą rzucam ;) )

rn

 

rn

Nie wiem też jak się ukierunkować zawodowo, kompletnie się pogubiłam.  

rn

 

rn

Będę wdzięczna za każdą pomoc

rn

 

rn

http://e-fotek.pl/images/96241927696049293717.jpg 

rn

 

rn

[URL=http://e-fotek.pl/][IMG]http://e-fotek.pl/images/96241927696049293717.jpg[/IMG][/URL]

rn

 

rn

Ktoryś link do kosmogramu powinien działać, ale gdyby nie to dane: Częstochowa, 11.12.1988, godz. 11:28

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-01-02
Odpowiedzi
starybosman 2017-01-03, 14:59:29

Można rzec, że jesteś osobą czynu, indywidualistką, niezależną, z poczuciem wysokiej własnej wartości, no i musisz być na świeczniku, bo jesteś nakierowana na sukces. Widać to także po ocenie żywiołów, jak i kardynalnej jakości. Pewności siebie dodaje Słońce w 10 domu, popychając do tego, by znaleźć się  wśród elity, natomiast sam sposób bycia jest od początku do końca podporządkowany karierze. Jednak nie ma w tym działaniu wspinania się po równi, a raczej huśtawka, mocna wtedy, gdy do głosu dochodzi brak śmiałości i wiary w siebie, kłopoty z dostosowaniem się do zastanych wymagań, bo sztywność działania to podstawa,  a wzmacnia to brak harmonii w działaniu. Wtedy odzywają się demony nakazujące przeżywać wszystko w samotności, podsycając problemy radzenia sobie ze stresem , wzmacniając amplitudę rozdźwieku między ciałem a duchem. Co ciekawe, robisz wrażenie osoby, która ma duży dystans do świata, ale faktycznie całość zdarzeń analizujesz w odosobnieniu. Jak nie patrzeć, oryginalnośc i niezależność podkreśla  Wodnik na ascendencie. Ciekawie przedstawia się solariusz, bo widać zmianę w zachowaniu. Nie rezygnujesz z dążenia do sukcesu, czy poczucia własnej ważności, a sposób bycia będzie zależny od zajmowanej funkcji, jednak podporządkowany swojemu bezpieczeństwu. Merkury, władca profekcyjny, podpowiada, że trzeba wypróbować siebie w innej roli. Tak więc na aspekt Plutona z Księżycem trzeba spojrzeć pod kątem przemian, także w  kręgu znajomych, odstępując od obarczania go winą za to, co się wydarzyło.  Trzeba pamietać, iż niesie polepszenie, chociaż ceną są cierpienia. Jest to też przygotowanie do koniunkcji Saturna z natalnym Saturnem, tak gdzieś na przełomie przyszłego roku.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
vainilla 2017-01-03, 21:27:31

Dziekuję bardzo za odpowiedź!

 

Zdecydowanie zgadzam się z opisem, powiedziałabym, że nawet w 100% :) 

 

Zastanawiałam się też jak to jest z tymi ascendentami - czy jeśli to jest tak na pograniczu znaków, jak u mnie, to mogę mieć cechy oby znaków czy tylko jednego? Nie miałabym wątpliwości gdyby nie obserwacje samej siebie, bo taki ze mnie z jednej strony rybi melancholik-artysta( a do tego to znak zodiaku ojca) a z drugiej niezależna i dośc oryginalna osoba, jak Wodnik.

 

Na dziś stoję w miejscu, przeszłam duze załamanie związane głównie z pracą - mało przyszłościową i naprawdę słabo płatną. Dobrze wiedzieć, że może jest mi pisane coś więcej. Tylko że nie do końca wiem, czego chcę i trochę się pogubiłam.

Zastanawiam się nad otwarciem czegoś własnego, ale nie wiem czy to dobry pomysł w tym momencie życia. Działam też trochę artystycznie i przyglądam się Neptunowi w tym kosmogramie - jeśli nie jest położony najlepiej, to w ogóle są szanse na jakikolwiek rozwój w tym kierunku? Z ciekawości podpatrywałam, gdzie lezą Neptuny bardzo zdolnych i znanych artystów - są na przykład na Ascendencie. A ten mój taki biedny ;)

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-01-02
ewa007 2017-01-04, 12:09:33

Vainilla, oczywiscie masz racje:) Ascendent w końcówce 29 stopnia Wodnika jak najbardziej mocno obdarza cechami Ryby. Poza tym, zapewne nikt nie stał przy twoim porodzie ze stoperem, a przy takim położeniu ascendentu wystarczy 1 minuta róznicy, aby znalazł się on w sąsiednim znaku, dając cechy 100% Ryby.

Niezalezność i oryginalnosć (w dziedzinach rozwoju/kariery/pracy) może wynikać z położenia samego Urana, w X domu, zwłaszcza, ze jest to dom silnie podkreslony, istotny dla ciebie. Twój Uran w koniunkcji z Merkurym to zaskakujące sukcesy, realizacja najbardziej niemozliwych zadań, natomiast dołączony do tych planet Saturn może przynosić niepowodzenia/przeszkody do pokonania. Aktualnie Saturn tranzytuje X dom, stad byc może trudnosci w sprawach zawodowych.

Z kolei progresywny Księżyc wchodzący własnie do XII domu z jednej strony daje sklonnosc do użalania sie nad soba, utraty kontroli nad najwazniejszymi aspektami zycia, ale z drugiej strony silnie wzmaga intuicję, kreatywnosć i zdolnosci artystyczne - bardzo dobry moment dla artystów do rozwoju, tworzenia w domowym zaciszu... Szczególnie, że w tej chwili Księzyc tworzy trygon z Jowiszem - władcą X domu:)

Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powódUśmiech

Pozdrawiam:)

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
starybosman 2017-01-04, 13:49:22

Istotnie, masz temperament melancholijny, ale dodać trzeba, że nie występuje w " czystej" formie, bo jest " zabarwiony" domieszką flegmatyka, choleryka i sangwinika ( właśnie w takiej kolejności ). Zamiłowania artystyczne zawdzięczasz właśnie położeniu natalnego ascendentu, bo znajduje się w dekanacie Wagi, jest pod władzą Wenus, a stopniem ascendentu rządzi Neptun, Jest zresztą więcej wskazań i one wszystkie, razem wzięte, przemawiają za tym, że możliwe są sukcesy właśnie w dziedzinie sztuki. Moment narodzin został podany prawidłowo i nie zachodzi potrzeba dokonywania korekt

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2017-01-04, 15:19:36

Bynajmniej nie proponowałam korekty momentu narodzin:) Zwracam tylko uwagę na ciekawostke, że w podanej przez Vainille godzinie 11.28.00 ascendent wypada w 29,56 stopniu Wodnika. Natomiast 15 sekund później (!), tj o 11.28.15 ascendent jest już w 0,03 stopniu Ryb, na dodatek w dekanacie Ryb i dwadzie Ryb. Cały czas mamy jednak godzine zegarową 11.28Usmieszek i czystą, 100% ascendentalną Rybę na dokładkę:)))

Starybosmanie co masz na mysli pisząc, ze stopniem ascendentu rządzi Neptun, nie bardzo to rozumiemNiepocieszony

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2017-01-04, 19:37:47

Witam. W maju 2016 roku miał miejsce nów progresywny w 17,30 stopniu Koziorożca w koniunkcji z natalnym Księżycem. Nów wyznacza nowy etap  w życiu a zmiany mogą dotyczyć dziedzin wskazywanych przez domy w których leżą oba światła. Dotyczy to domu:

X-praca zawodowa,matka

XI-przyjaciele,spełnienie marzeń

V- hobby,sztuka,przyjemności,dzieci(Ksieżyc wlada domem V)

VI- warunki pracy,codzieność(Słonce wlada domem VI)

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
vainilla 2017-01-05, 08:28:15

Ewa007,, byc moze tez ten właśnie Uran sprawia, ze tak cieżko mi sie podporządkować regułom pracy i po prostu sie dusze pracując w określonych ramach czasowych. To jest takie uczucie, jakby mnie po prostu ktos zamknął za ciasnym pomieszczeniu, a ze niestety szybko sie denerwuje (pewnie Mars), to szybko zaczyna mnie rozsadzać od środka. Moze to głupie, ale ja sie cieszyłam kiedy mogłam przyjść o innych godzinach niz inni, albo po prostu mogłam wyjsć nawet chwile wcześniej. Jestem na tym punkcie strasznie skrzywiona i naprawde wiele razy zastanawiałam sie dlaczego - przecież inni potrafią sie dostosować i to absolutna normalność. 

Dzisiejsza trudność zawodowa polega na tym, że za długo pracowałam w miejscu które nie dawało mi ani satysfakcji ani pieniędzy a do tego działo sie tak duzo złego.  męczyłam sie 5 lat, aż cos dosłownie nagle pękło i nie mogłam tak dłużej. Od tego momentu kilka miesięcy wychodziłam z bardzo złego stanu psychicznego, takiego załamania i dzis jestem zupełnie inna osoba. Szukam swojej drogi - moze artystyczna, moze własna kawiarnia, jakis sklep. Boje sie tylko trafić do korpo ;)

 

genny19, jestem w szoku ze tak trafnie, bo ten punkt zwrotny to był właśnie 8 maja! Jedmoczesnie zaczęłam poświęcać wiele więcej czasu swojej sportowej pasji, bardzo wiele dobrego pod tym katem spotkało mnie w lipcu. Moja codzienność zmieniła sie o 180 stopni. 

 

Starybosman, bardzo sie cieszę ze widać tam szanse na artystyczna działalność bo dzis to duża czesc mojego życia. Cieżko tylko sie w branży przebić, mimo ze to nie śpiew.

 

Jeszcze tylko jedno chodzi mi po głowie. Tak piszemy o tej karierze, a nic o innych ważnych sprawach, które najtrudniej mi z kosmogramie odczytać. Jak wyglada sprawa związków i dzieci ? 

W 2011 roku wyszłam za maz i pomimo długiej walki niestety temat ten moze także okazać sie zakończony (ogromna zazdrość partnera, ograniczanie itp). Czy widać tam cokolwiek dobrego, na przykład drugi związek, albo szanse na założenie rodziny ?

 

Bardzo Wam dziękuje za poświęcenie czasu i pochylenie sie nad moimi sprawami !

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-01-02
starybosman 2017-01-05, 10:33:40

Ewa 007,

Zgodnie z tym, co podaje S.Wroński w Astrologii klasycznej ( tom II, str. 267, wyd. Ars Scripti-2, rok 2006), 30 stopniem Wodnika włada Neptun ( i Jowisz w retrogradacji). Moja wina, bo nie podałem źródła, stąd  bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2017-01-05, 13:43:21

aaa, czyli to tzw wyzszy stopień wtajemniczenia:) Przyznam, że nie posiadam Wrońskiego i pierwsze słysze o tego typu władaniu. Dzieki, Starybosmanie za oświecenie:)

Vainilla, wcale nie jest głupie, o czym piszesz w związku z Uranem, dokladnie to samo odczuwam i zdecydowanie nie nadawałabym się do pracy w korpo (u mnie szczyt X domu w dekanacie i dwadzie Wodnika). Pracowałam kilka lat w rodzinnej firmie i pierwsze, co zastrzegłam, to dowolne godziny i miejsce pracy\ A i tak odżyłam dopiero, gdy otworzyłam z mężem własną firme i już kompletnie wszystko było na luzie. Wydaje mi sie, ze osoby z zaznaczonym w X domu Uranem muszą miec duzo \"powietrza\" w pracy i same sobą zarzadzać - aby dobrze pracować i czerpac z tego przyjemnosc. Także do dziela:))) W twoim aktualnym solariuszu Ksieżyc znajduje się w V domu i tworzy trygon z urodzeniowym Neptunem, to kolejne potwierdzenie, że teraz najlepsza pora na realizowanie marzeń i rozwój kariery artystycznej.

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.