Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Rejestracja spółki
Aria_6 2017-03-07, 19:50:47

Witajcie. W ciągu najbliższego +/- miesiąca muszę zarejestrować firmę i zastanawiam się nad najlepszą datą. Sprawdzam i sprawdzam, powoli dochodzę powoli do wniosku, że z której strony nie patrzeć, d**a (pardon)  zawsze z tyłu - jak nie retrogradacje i wygnanie Merkurego lub Wenus, to brak aspektów albo aspekty wyjątkowo niekorzystne. 

 

Co sądzicie o takich aspektach? Wenus i Merkury słabe, Merkury spalony przez słońce, więc szału nie ma. Ale przynajmniej Jowisz na asc i mało nieharmonijnych.

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-03-07
Odpowiedzi
starybosman 2017-03-07, 21:22:39

Napisałaś dużo, a faktycznie nic, poza jednym - że z jakichś powodów musisz w ciągu 1 miesiąca spółkę zarejestrować. Nie wiadomo czy to spółka prawa handlowego czy prawa cywilnego. W pierwszym przypadku byt prawny spółki zaczyna się z chwilą podpisania aktu notarialnego.I to jest moment, gdy firma ( spółka) uzyskuje byt prawny . Przy działalności gospodarczej ( spółka cywilna)  sprawa ma się inaczej, bo tutaj można przyjąc, że jest to data ( w tym godzina) złożenia wniosku o rejestrację. Gdyby jednak taka spółka miała rozpocząć działalnośc na początku  kwietnia ( a rejestracja miała miejsce w marcu ), to za datę rozpoczęcia działalności wskazane jest wziąć godzinę 0.00 dnia 3 kwietnia 2017. Bez względu na to jaka to spółka, wskazane jest spojrzenie na horoskopy wspólników, a także dokonać analizy horoskopu porównawczego ( synastrii ). Nie od rzeczy bedzie zbadanie horoskopu kontaktowego. Mając taki materiał " wyjściowy" wskazane jest spojrzenie na potencjalny horoskop firmy przez pryzmat tego, o czym informują horoskopy natalne wspólników, porównawcze i kontaktowe. Spółkę tworzyą wspólnicy i od nich zależy jak firma będzie działała, stąd sam horoskop elekcyjny nie da miarodajnej odpowiedzi.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Aria_6 2017-03-07, 23:21:45

Słusznie Bosmanie, dziękuję za odpowiedź. Chodzi o firmę jednoosobową, więc przynajmniej o horoskopy wspólników martwić się nie muszę. Wczesniej próbowałam wkleić tabelę aspektów na dzień rejestracji, ale z jakiegoś powodu nie wyszło - przynajmniej ja ich nie widzę. Spróbuję jeszcze raz z kontaktowym - tym razem ja + dzień rejestracji jako 3 kwietnia godz. 0:00. Ew. mogę wziąć pod uwagę jeszcze 6.04. Gdyby ktoś zechciał się wypowiedzieć, będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-03-07
indygo 2017-03-11, 13:43:36

Również zgadzam się ze Starym Bosmanem, że na ten czas 3 kwietnia jest jedną z najlepszych dat, także pod względem numerologicznym. Oczywiście jako data sama w sobie, bez uwzględnienia Twojego horoskopu. Słońce jest już w baranie (bardzo dobre położenie na nowe, dynamiczne początki), ma opozycję z jowiszem (aspekt sukcesu), księżyc w raku sam w sobie jest super, bo klienci będą czuli się dobrze i będą wracać, czemu dodatkowo sprzyja trygon merkury saturn - dzięki niemu będziesz też miała opinię fachowca w tym co robisz. Mars w kon z ceres w byku a to wszystko w trygonie z plutonem wskazuje na długą, dochodową i "mocną" działalność, dużo pracy. Wenus w R także lepiej, że będzie już w rybach gdyż jest to dla niej dużo lepsze położenie niż w baranie. R wenus może w pozytywnej interpretacji oznaczać (co można robić przy dobrej reszcie horoskopu), że po jakimś czasie mogą być jakieś zmiany w profilu działalności lub jakimś jej aspekcie. A może wracasz do tego co robiłaś wcześniej lub w jakiś sposób do ludzi z którymi straciłaś kontakt?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2013-11-07
Aria_6 2017-03-14, 21:53:21

Indygo, bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety okazało się, że musiałam przyspieszyć sprawy, więc początek kwietnia będzie korzystny dla kogoś innego. Pocieszam się, że - przynajmniej według tego, co przeczytałam gdzieś indziej - w przypadku jednoosobowej dzialalności nie ma to aż takiego znaczenia, jak w przypadku dużej firmy. I generalnie ważniejsze są tranzyty osobiste. Oby :) Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2017-03-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.