Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Co dalej robic
Karla32 2017-03-09, 20:49:41

Witam,w wyniku ostatnich sytuacji zyciowych,doszlqm do tego iz chcialabym polaczyc prace z pomaganiem innym.Niestety skrzydla podcielo mi to,iz nie ma duzo ofert pracy(czy nawet wolontariatu)jesli chodzi o ten rodzaj pomocy ktory mnie interesuje...Praca obecnie wykonywana nie sprawia mi przyjemnosci i nie wiem co dalej robic...Problem mam takze ze zwiazkami milosnymi,nie bywam zakochana,nie szukam partnera ale chcialabym miec dziecko za jakis czas,czy to mi pisane?3 pytanie,czy cos w horoskopie wskazuje na duza rozbieznosc pomiedzy "zewnetrznoscia",sposobem bycia i mowienia a wnetrzem(dusza,jak zwal tak zwal)Ogolnie wiekszosc ludzi nowopoznanych ma o mnie zle zdanie,maja mnie za osobe nacechowana negatywnie,niezbyt dojrzala a zarazem silna i twarda.Rzeczywistosc jest zdecydowanie inna,jestem wrazliwa osoba,ciepla,oddana i wierna dla przyjaciol,szalenie otwarta na wszystko i wszystkich i osmiele sie stwierdzic ze madra zyciowo.Zasnanawiam sie,czy mozna ten odbior zmienic bo nie zmienie przeciez sposobu wypowiedzi i jezyka a takze moze mimiki,ekspresji twarzy itp...Godzina ur. Tu uzyta to 19 choc teoretycznie 18.45...Smiem jednak watpic w asc.w wadze wiec sadze,ze godzina zostala zle wpisana

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
Odpowiedzi
Karla32 2017-03-09, 20:53:52

Dodalam juz przygotowany horoskop a go nie widze...27.04.1985.godz 19 warszawa

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
starybosman 2017-03-10, 10:26:09

Co robić dalej? Na początek wskazane jest ustalenie stopnia położenia natalnego ascendentu. Graniczny czas poszukiwań to 18.28 a 19.06, gdy potencjalny ASC znajdzie się w Skorpionie. Jedną z technik jest animodar. Wiedząc, że nów miał miejsce 20.04.1985 o godz. 7.22 w 0,04 stopnia znaku Byka ,a władcami troistości są Wenus, Księżyc i Mars, trzeba poszukać godności tych planet w natywniku, ustalając zarazem, czy tworzą aspekt z szacunkowo ustalonym ascendentem. Gdyby to nie przyniosło oczekiwanych rezulatów, warto spojrzeć na natalne MC. Niezależnie od powyższego bardzo pomocne jest spojrzenie na poszczególne planety w znakach i domach horoskopu , nawet tego tego z godz. 19.00, bo wnioski mogą nasunąć pomysły co do korekty. Podkreślam, metod ( nawet  wariantów  animodara  )  jest bardzo dużo, zaś  poszukiwania  są długotrwałe ( bywa, że poświęca się lata całe). Pomocne mogą być  stopnie sabiańskie i tebańskie, jak i położenie dwadasams w horoskopie. Bez zbadania tego zagadnienia nie ma się co brać za  udzielenie odpowedzi na pytania związane z pracą, uczuciami, dziećmi itp. 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-10, 13:15:13

Tzn u mnie nikt nie ma watpliwosci ze to 18.45,mowi ze wie dokladnie.z tym,ze asc.w wadze jest kompletnym zaprzeczeniem mnie, nijak nie pasuje.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
starybosman 2017-03-10, 14:23:09

Zaczyna " wyłazić " Waga, o której nie chcesz wiedzieć, a przynajmmiej przekonujesz, że nie dotyczy Ciebie. Spójrz za siebie , tak obiektwynie, a  dojdziesz do przekonania, że masz zmniejszony pociąg do harmonii, i zdecydowany upór w obronie swojego stanowiska, narzucanie własnego zdania, a więc w tym względzie " zwiększenie " energii życiowej. Usuwanie sprzeczności lub pójście na kompromis to tylko jakieś tam opłakane resztki. Na teraz pokazujesz ( i przekonujesz ze swadą), że wiesz lepiej.  To narzucanie stanowiska jest bardzo widoczne, nawet w tym poście, bo własnego punktu widzenia bronisz z ogromnym uporem i wytrwałością.Są poważne informacje, że godzina urodzenia to 18.45 ( co wymaga tylko doprecyzowania ), ale skoro ascendent ma wypadać w innym znaku niż Waga, to takie dane są niemiarodajne.  Otóż jesteś w błędzie. Dla osób urodzonych w Warszawie w dniu 27 kwietnia 1985 ascendet w znaku Wagi wypadał pomiędzy godziną 16.14,00 a 19.05,50. Z tym faktem też chcesz polemizować? Zatem nie dziw się, że jesteś odbierana tak jak jesteś. 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-10, 20:31:50

Wiedziec moge tylko to co napisano w ks.zdrowia dziecka i jest to godz.18.45.Zdania bronie twardo...Ja wiem...Z wiekiem coraz mniej... A jesli to w pozniejszych etapach znajomosci ale wtedy juz nikomu to az tak nie przeszkadza by znajomosc zrywac,mam paru znajomych wieloletnich z ktorymi czesto sie widze,wyjezdzam itp i wszyscy zyjemy😁a mnie interesuje odbior nowych ludzi,z ktorymi nawet nie bylo mozliwosci obrony zdania bo nie doszlo do najmniejszej sprzeczki.Mnie zawsze ten odbior dziwi,bo ja na start lubie niemal wszystkich ludzi,jestem bardzo otwarta za co czesto obrywam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
Karla32 2017-03-10, 20:38:00

A co do tego ze  asc.waga mi nie pasuje-wlasnie wagi przeciez sa odbierane pozytywnie.Watpliwosc co do godz.urodzenia poddal mi kiedys pewien jasnowidz.Nie bylqm u niego w sprawie swojej a w sprawie osoby zaginionej niemniej zapytal o znak zodiaku i asc i stwierdzil,ze asc w wadze wydaje mu sie b.nieprawdopodobny w moim przypadku-na co jednak patrzyl nie wiem,moze na wyglad😁😁Nie pytalam jednak,wtedy sie tym nie interesowalam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
jola0 2017-03-11, 12:19:33

Moja Droga na co Ty liczysz, żeby ktoś tu Ci zweryfikował godzinę urodzenia ? nawet gdyby to po co ? i tak  prawdopodobnie podważysz odpowiedź, jak ASC nie będzie Ci odpowiadać.   Jeżeli tak jesteś pewna tego co Ci powiedział jasnowidz, to zwróc się do niego, może uda mu się "ujrzeć " Twój ASC.    Pozdrawiam  ciepło

Tematów: 0
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-01-18
lupka 2017-03-11, 13:48:46

Jak odbierają nas inni ludzie- to w sumie złożone bardzo zagadnienie. Upraszczając niegodziwie temat można przyjrzeć się dynamice między ascendentem i descendentem:

Wenus (powolna) i Mars zbliżają się do sekstylu, więc jest raczej harmonijnie. Wenus receptywna w stosunku do Marsa, a Mars w stosunku do Merkurego z wzajemnością. Wenus w Baranie ma mniejszy talent do harmonii, to raczej ktoś żywy, energiczny i ma naturę waleczną, możliwe, że w imię pokoju.

Wenus separuje od Neptuna, ale wpływ może być jeszcze o charakterze tworzenia lekkiego zamętu.

Silny wpływ na relacje z ludźmi mają też planety posadowione w 1 i 7 domu. W 1 masz Plutona, przy którym to położeniu doświadcza się w życiu prędzej czy później konfliktowych relacji- tym bardziej, że u Ciebie jest w kwadraturze do Księżyca w znaku stałym i opozycji ze Słońcem.

-     -----Dualizm (negatywnie nacechowana kontra pozytywnie nacechowana) jest interesowny. Twardy charakter może być też pozytywny; dziecinne zachowanie w odpowiedniej sytuacji też jak najbardziej wskazane nawet u dorosłych, więc to kwestia wartościowania, ktoś osądza kogoś wedle własnego widzimisię. Pytanie po co i dlaczego?

A np. „szalenie otwarta na wszystkich i wszystko“ to zależy z której strony na to spojrzeć. Są osoby, które nie lubią ludzi, którzy mają turbospontana i którzy na starcie wylewają na drugiego człowieka swoje emocje, całe życie i flaki i są super przyjazne. Tych ludzi może taka otwartość przerażać i przytłaczać- tylko co to ma wspólnego z Twoim życiem? Każdy jest inny, więc to struganie się, dlatego, że ktoś Cię negatywnie ocenia ( i ma prawo do swojego gustu) może być zupełnie niepotrzebne, chyba, że to robi ktoś kto jest dla Ciebie ważny. Ludzie mogą być ważni z różnych względów- zawodowo, uczuciowo, rozumiem, że chodzi o zrobienie dobrego wrażenia, żeby nie odstraszyć potencjalnie ważnego człowieka. Bo teoretycznie dopóki kogoś nie znasz, nie możesz wiedzieć czy będzie ważny- chyba, że wygooglowałaś kogoś w kwestiach zawodowych lub matrymonialnych.

Więc zawsze można się trochę stonować ale jeśli pójdzie to zbyt daleko to prędzej czy później wyjdzie z Ciebie źrebak kopiący w lewo i w prawo, więc wiesz- z umiarem, nie zapomnij kim jestes:).

 

Kwadratura zadziała tak, że emocjonalnie reagujesz zabawowo (Księżyc w znaku Lwa ma teatralne emocje, takie na pokaz trochę, ciepła dużo, jak to ogień) a Pluton w Skorpionie mu tego zabrania gdyż ma potrzebę tajemnicy, podejrzliwość i nieufność. Na tle tej kwadratury możesz mieć reakcje nacechowane rozdźwiękiem. Pluton jest poza tym w opozycji ze Słońcem, co daje półkrzyż /ewentualnie wielki krzyż, gdyby uwzględnić Jowisza) w znakach stałych (czyt. wyjątkowo oporny, do poczytania w Dynamice aspektów- Bil Tierney). Pluton opozycja Słońce – jeśli działa to swoim działaniem robi więcej ( i to nie koniecznie będzie dawać dobre efekty) niż jest tego świadoma- co będzie bezpośrednio odbijać się na relacjach. A to też rodzi sprzeczności. Masz też dużą potrzebę poczucia bezpieczeństwa, a że budowanie więzi z drugim człowiekiem wymaga emocjonalnej odwagi i otwartości, wystawienia się na potencjalne zranienie- to będziesz w życiu sięgała do strategii, żeby na to nie pozwolić- kwadratura Księżyca z Plutonem jest ścisła. Jedną ze strategii może być np. stanowisko, że niczego od nikogo nie potrzebujesz (np. przez doświadczenie niemocy w relacjach). Człowiek wykształcił przez setki tysięcy lat ewolucji szeroki repertuar takich strategii i one nie sprzyjają budowaniu harmonijnych więzi. Poza tym jest jeszcze interesująca kwadratura Słońca i Księżyca z recepcją. Może napiszesz jak ona Twoim zdaniem działa?

 

Odnośnie pracy- nie poddawaj się. Jeśli nie ma pracy to można założyć własną działalność (brak miejsca na praktykę to albo dobra luka na własną firmę, albo brak zapotrzebowania w rejonie), można też wyjechać gdzie indziej.

 

Co do ascendentu to jak wyżej- jeśli jasnowidz zanegował godzinę to dobrze  byłoby do niego pójść i to z nim bliżej wyjaśnić, gdyż to był jego pomysł.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-13, 13:45:39

Prace ja mam z tym ze od listopada 2016 nastapil nagly zwrot w moim zyciu i poczulam,ze czas na cos innego a zreszta poczulam chcec do zmian nie tylko w tej dziedzinie.Kwadratura nie wiem jak,ze brak pewnosci siebie?Jak tak to mnie tak srednio dotyczy. Co do ludzi,nie sa to osoby dla mnie wazne i nie mam wobec nich planow jednak nie znaczy to,ze mi to nie przeszkadza.To nie chodzi o to,ze powtarzaja komus ze ja taka czy owaka,mialabym to gdzies.Ale zaprzeczaja  temu co czuje odnoszac sie wlasnie do sposobu wypowiadania np. tak lekko mowisz o smierci bliskiej osoby,wiec co ty mozesz wiedziec o smutku i depresji,to na pewno nie byla dla ciebie bliska osoba,gdyby byla zrobilabys to i to.Po czym nastepuje czestowanie papierosem,ja zostaje pominieta...Inna sytuacja,pracuje dlugo,ponad 10 lat z dziecmi,co ciekawe dzieci mnie lubia.Podobnie jak w poprzednim przypadku 1 raz rozmawiam z osoba.Reakcja na moja prace:"ty z dziecmi,nigdy bym ci dziecka nie zostawila" itp itd.Takich jest wiele,czasem oburzam sie,czasem smieje a czasem jest mi zwyczajnie smutno.W kazdym przypadku ludzie ci sa bardzo daleko prawdy o mnie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
lupka 2017-03-13, 20:14:31

Kwadratura- poczytaj w internecie dokładniej, to aspekt nieharmonijny; planety które łączy kwadratura walczą w jakiś sposób, na jakimś tle ze sobą. Jeśli ktoś miałby np. kwadraturę Saturna do Słońca to owszem mogłoby to oznaczać brak pewności siebie.

 

A te komentarze, sytuacje z ludźmi zdarzają Ci się jak często? Dotyczy to też najbliższej rodziny? Na to są strategie. Poza tym, czy chodzi Ci o to, żeby ludzie myśleli o Tobie tak jak czujesz, że tak jest? Jeśli tak- to masz przed sobą jakby syzyfową pracę. Nie ma na to gwarancji, ani obowiązku, żeby każdy człowiek, z którym wchodzisz w kontakt, był wyposażony w genialny aparat poznawczy i dostrzegał od razu Twoje prawdziwe ja (szczególnie przy Plutonie w 1 domu). Poza tym zdanie innych ludzi na Twój temat nie jest ważniejsze od Twojego zdania. Takie „zdanie“ powstaje ze szczątkowych informacji, ludzie bywają zakręceni, zamotani, złośliwi, przemili, z poczuciem humoru itd. I teraz jak ktoś z poczuciem humoru trafia na Twój zły dzień i sobie zażartuje to Ciebie to może zrani itd. To jest skomplikowane. Czasami ktoś coś powie i tego nie przemyśli, niektórzy ludzie mają co drugi dzień inne zdanie.

Wracając do strategii to polecam traktowanie takich komentarzy poważnie i podrąż trochę temat- czyli włącz tego Plutona, zachowując chłodny dystans. Zapytaj: A dlaczego tak myślisz? Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Którą sytuację masz na myśli dokładnie? Kiedy to się wydarzyło? Wtedy będziesz zbierała miateriał do przemyśleń na swój temat- poznasz konkretne przyczyny. Ale może też szybko zauważysz, że to ewentualnie ktoś zakręcony (jak np. człowiek, który nadużywa słów „zawsze, ciągle coś robisz, mówisz itp.“ i nie będzie potrafił podać konkretnych przykładów. Wtedy ewentualnie możesz podać konkretne kontra-przykłady i „wkładasz“ tej osobie do głowy w sposób elokwentny i poważny przykłady, które pomogą tej osobie zbudować prawidłowy obraz Twojej osobowości. Oczywiście jeśli wystarczająco to przeszkadza.

 

Możliwe też, że masz doczynienia z projekcją. Większość planet posadowiona jest po prawej stronie –więc uwaga skierowana jest w dużej mierze na innych ludzi.  Wtedy patrzysz jakby na siebie okiem innych. Masz sprzeczności w osobowości (jak wyżej pisałam o kwadraturze/półkrzyżu), a sprzeczności zwiększają prawdopodobieństwo wypierania czegoś.Więc akurat to co przyjmujesz do świadomości i akceptujesz w sobie jest dla Ciebie tym z czym się identyfikujesz. Jakaś inna część osobowości, ta sprzeczna z tym z czym się akurat identyfikujesz, jest obecna w Twoim życiu w postaci irytujących komentarzy, zachowań i interakcji z innymi ludźmi.

 

Z Plutonem w 1 domu jest tak jak piszesz, że ludziom jest daleko do prawdy o Tobie. To jest coś co możesz znakomicie kontrolować- otwierając się na innych ludzi. I tutaj nie mam na myśli small talk, gadania o wszystkim i o niczym- tylko o takich rozmowach, w których zajmujesz stanowisko uchylając rąbka tajemnicy dotyczącej Twoich priorytetów. Co zaraz sprawi, że poczujesz Plutona w 1 domu, to jak on wysysa człowieka, bo zaraz znajdzie się ktoś, kto będzie z Tobą chciał dyskutować i zmieniać te priorytety- Pluton w 1 dąży do ciągłej przemiany osobowości. Poza tym Pluton w 1 przyciąga też ludzi, którzy doświadczają na nim własnych projekcji. Czyli, że ktoś przykleja Ci cechy charakteru, które u siebie wypiera.(Np. możliwe, że ta osoba sama czuła się niekompetentną matką, ale nie przyznaje tego sama przed sobą- więc wywala to na Ciebie).

 

Wracając do uczuć podczas rozmów o śmierci. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, jak to jest, że potrafisz (jak ta osoba stwierdziła) mówić tak lekko o śmierci bliskiej osoby, doświadczając bólu i cierpienia. Jak to robisz, jaka  kompetencja i umiejętność się za tym kryje?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-13, 22:43:51

Komentarze pochodza glownie od osob widzacych mnie raz lub kilka razy,osoby znajace mnie od kilku miesiecy/lat(w tym rodzina)takich nie rzucaja.Wydawalo by sie,ze to nic takiego jednak ja lubie nowe znajomosci,potrzebni mi tez nowi ludzie np dlatego,ze nie wszyscy przyjaciele preferuja dokladnie takie formy aktywnosci jak ja itp itd.Bylabym niesprawiedliwa mowiac,ze wszystkim nowym nie pasuje,rzadko ale zdarzaja sie osoby, ktore widocznie widza wiecej bo po kilku wymienionych zdaniach mowia:"tylko cie zobaczylem i od razu wiedzialem ze z ty do tanca i rozanca","od razu cie polubilam bo jestes prawdziwa","ale ona pozytywnie wa lnieta,nie?"ale co smieszne pytanie napotkalo na milczenie i ironiczny ruch  nrwi wiec wlasnie wiekszosc miala kompletnie inne zdanie😁😁😁No wiem,ze jest inna czesc osobowosci i jest to prostota i takim jezykiem posluguje sie na co dzien,taki mam styl mowienia,prosty,dosadny i z dziwnym akcentem ktory nie wiem skad sie wzial(rodzice takiego nie maja)Nie ma jednak tak bym to wypierala,nie przeszkadza mi to i nigdy z tym nie walcze,nie staram sie mowic inaczej bo to nie bylabym ja,po co udawac. Co do rozmow lubie wlasnie i glebsze rozmowy i przychodza mi dosc latwo,jednak i na te przychodzi czas,z nowo poznanymi kilkoma osobami nie prowadzi soe raczej takich rozmow☺Przyklejanie mi swoich cech,oj tak 100% az sie usmialam😁Czesto sie to zdarza😁 Jak udaje mi sie mowic lekko doswiadczajac bolu?Nie doswiadczam go az tak w tym momencie,doswiadczam go  bedac sama( szczegolnie wtedy)lub z kims blizszym.Jesli wyruszam do pubu(a tam miala miejsce rozmowa)chce chwili zapomnienia i odskoczni,w zw.z tym skoro padlo pytanie dotyczace tego,czemu wczesniej imprezowalam wiecej,odpowiedzialam zwyklym "lekkim"glosem.Nie to miejsce i okolicznosci zebym zalewala sie lzami.Lzami zalalam sie po przyjsciu do domu bo osoba zmarla byla mi bliska i caly ten czas od listopada byl najwiekszym wstrzasem w moim zyciu dotychczas,momentem zmiany,punktem zwrotnym,czasem menancholii podczas gdy wczesniej ciezko byloby mnie zobaczyc w tym stanie,a zarazem zwiekszonej wrazliwosci.Tymczasem ktos neguje to wszystko,inni mu przytakuja dodajac kolejne argumenty,ja zrobilbym to i to na twoim miejscu,gdyby ci zalezalo zrobilabys to i to...Padlo jeszcze pytanie jak czesto mi sie zdarzaja tego typu zachowania-kiedys dosc czesto,od tego czasu(listopada)bardzo czesto.Jest tak jakby ludzie coraz mniej mnie rozumieli(wciaz nie mowie tu o osobach  dobrze znanych choc z kilkoma znanymi tez relacje ulegly pogorszeniu)Prawdziwa ironia losu ze od tego samego czasu zdecydowanie poglebilo sie moje rozumienie ludzi☺ 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
Archie 2017-03-13, 22:57:49

Spróbuj wypisać wszystkie argumenty za asc w wadze i wszystkie za asc w skorpionie. Sprawdź jak zmieniają się początki domów, w których są znakach i potem wszystkie za i przeciw. Każdy dom po kolei. Niektóre planety zmieniłyby znak lub przeybliżyły/oddaliły od osi i też wszystkie za i przeciw...

 

Mam dość ścisłą kwadraturę asc/mars. Od czasu do czasu nachodzą mnie jednak myśli że chyba urodziłem się kilka lub kilkanaście minut wcześniej i najściślejszym aspektem jest trygon do saturna i jowisza. Próbuje wtedy przeanaliować punkt po punkcie która wersja jest bliższa prawdy. Chłodna analiza bardzo szybko rozkłada chciejstwo na łopatki.

 

Tak na szybko widze raczej końcówkę wagi:

-westa na asc, chcesz spróbować wolontariatu

-księżyc w pobliżu mc, 10 lat pracy z dziećmi, chęć posiadania dziecka i do tego jakiś facet, a nie odwrotnie

-Jowisz w 4 domu ale oddalony od osi, jeśli asc były na początku skorpiona (wersji że może być dalej lub w końcówce panny nawet nierozważam) Jowisz byłby na IC. Wtedy zamiast o dzieciach pisałabyś raczej o wspaniałym domu i mnóstwie gości którzy Cię odwiedzają, tylko ten dom za mały dla nich wszystkich i planujesz zbudować większy... Może niekoniecznie w ten sposób, ale jowisz na osi musiałby się jakoś zaznaczyć.

-władca asc w 6 domu bardzo pasuje do pierwszego wrażenia po przeczytaniu Twoich postów. Generalnie dostrzegasz niedoskonałości swojego wizerunku i chcesz nad tym popracować, a nawet to przewalczyć no bo wenus nie tylko w 6 domu ale też w baranie. Jakieś choroby które wpływają na twój wygląd? Uroda raczej dzięki pracy nad sobą, siłowni, diecie niż jako coś co było zawsze? 

-Asc w skorpionie i pluton na asc. Jesteś mroczna ale nie aż tak ;P 

-Asc waga, słońce byk, księżyc lew to na 70% blondynka. Asc skorpion, słońce byk, księżyc lew na 60% brunetka

 

Oczywiście to wszystko bardzo powierzchowne, ale ty możesz takich punktów wypisać wiecej i lepszych. Z tym że ostateczna odpowiedź waga czy skorpion nie da Ci odpowiedzi na pytanie "co dalej?". Co najwyżej brzybliży nad czym pracować

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2017-02-13
Karla32 2017-03-13, 23:21:31

Potem doczytam a na szybko odpisze.Brunetka,oczy ciemne,rysy ostre,twarz jakas taka kanciasta hehe w sensie ze nie jest to ladny owal😁Ogolnie przecietna,na pewno nie ladna aczkolwiek podobam sie z reguly lub tez nie podobam sie w sensie doslownym a przyciagam(niestety glownie seksualnie).Niewielka sklonnosc do tycia mimo zamilowania do obzerania sie tluszc zem😁tu musze dodac twarde jedrne umiesni one  cialo BEZ ZADNEJ pracy,wielu pyta czy cwicze a ja nie cwicze,nie znosze cwiczyc mimo posiadania duzej energii😁

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
Karla32 2017-03-13, 23:36:26

Niedoskonalosci wizerunku i wglad w siebie to nie sa moje cechy stale.Wychodza w trudniejszych momentach w zyciu.Ten o ktorym pisze jest trudny i dziwny szczegolnie wiec te cechy sie poglebily wlasnie teraz.Jeszcze w pazdzierniku 2016 spiewalabym inaczej i nie mialam takich refleksji.Zdarzyly mi sie one jeszcze kiedys tez w trudnym momencie,jednak jakos zapomnialam o tej sytuacji,chyba bylam za mloda na az tak gleboka analize(wiek poznonastoletni)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
genny19 2017-03-14, 01:23:13

Witam.Piszesz,że Wagi są odbierane pozytywnie. Proponuję przecztać  co o Wadze napisał W.Jóźwiak w książce \"Astrologia samopoznania\".

Władcami znaku Wagi sa Wenus i Saturn(wywyższenie)

Wenus to nastawienie na innych ludzi ,na wspolpracę,  dobry mediator.

Saturn to nakladanie sobie ograniczeń,przestrzeganie konwensów,niechęć do konfliktow. 

Wyżej wspomniany autor pisze ,że\" charakterystyczna dla Wag jest gotowość do wchodzenia w rolę i odgrywania roli. Przez nie-Wagi ta postawa jest odbierana jako nieszczerość\"

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-14, 13:55:32

O nie,ja opieram sie konwenansom-jestem np.niewierzaca i w kosciele nie modle sie nawet bedac swiadkiem(oczywiscie panna mloda wiedziala o tym wczesniej)Nie patrze nigdy na to,co wypada,mam swoja moralnosc i zasady.Jesli mowie ze w pubie byl klimat nieodpowiedni do rozmowy,chodzi mi o to ze DLA MNIE byl nieodpowiedni klimat emocjonalny,a nie o to ze w pubie nie powinno sie poruszac takich tematow.Zawsze patrze na to jak ja cos czuje a nie na to co wypada.Niechec do konfliktow?Hmm tak jak wspominalam w 1 poscie bywam konfliktowa i lubie przedstawic swoje racje. Z tym ze w blizszym kontakcie a tu caly czas mowa o postrzeganiu przez nowe osoby.Tym ktorzy mnie znaja dluzej ta cecha az tak nie przeszkadza,moze zalety po prostu przewyzszaja wady.Moze pokloce sie i wygarne(zawsze wprost)co mi nie pasuje za to jestem dobrym przyjacielem.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
Karla32 2017-03-14, 14:06:23

I nikt nie ma mnie za nieszczera.Tak jak napisalam w 1 poscie maja mnie raczej za "glupkowata"(w sensie zyciowym),nieznajaca sie na zyciu,za "lekkoducha",osobe niegodna zaufania,generalnie zla.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
ewa007 2017-03-14, 19:46:20

Ascendent odpowiada za to, jak nas widza inni, a nie jacy jesteśmy naprawde. Zatem nie nalezy usilnie przesuwać go w strone Wagi, gdyż Karla, nawet jesli jest w rzeczywistości bardziej "przyjazna" niz się to innym wydaje, to jednak jest własnie postrzegana skorpionowo, wygląda skorpionowo i nick też ma raczej skorpionowy:) Spokojnie możesz mieć Asc w samej koncówce Wagi bo przecież taka pozycja - w ostatnich stopniach znaku - daje włascicielowi horoskopu bardzo duzo cech kolejnego znaku. A że Skorpion jest jakby dominujący nad Wagą, stąd może takie, a nie inne cechy są uwidocznione "na pierwszy rzut oka".

Księżyc w 1 stopniu Lwa to uczucia teatralne, troche na pokaz, co też może denerwować.

Jest jeszcze recepcja (w ramach domów) Marsa i Plutona, a na dodatek kwinkunks tych planet, co wzmacnia ich oddzialywanie. Mars w 1 stopniu Bliźniąt to ostry, ciety język, cynizm i sarkazm, werbalna agresja, a w nieharmonijnym aspekcie z Plutonem daje ludzi agresywnych, apodyktycznych, którzy ranią innych, przez co otoczenie dystansuje się i odsuwa jak najszybciej.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
lupka 2017-03-14, 19:49:48

Więc jeśli to dotyczy tylko pierwszego wrażenia… to ja nie widzę w tym nic dziwnego, ani tym bardziej nadzwyczajnego, że ludzie nie mają na początku znajomości pełnego obrazu. Gorzej by było, gdyby to negatywne wrażenie („głupkowata, nie znająca się na życiu, lekkoduch, generalnie zła“) powtarzało się za każdym razem. Jednak czy aby sobie czegoś nie dopowiadasz? Nie dochodzi do nadinterpretacji? Lekkoduch to jeszcze nie głupek, a już tym bardziej nie zaraz człowiek generalnie zły. Dlatego nie lubię generalizacji w odniesieniu do człowieka.

 

Poza tym jak piszesz, masz swoje własne normy (do których masz prawo). I z tego co napisałaś nie patrzysz tyle na to co wypada, tylko bardziej na to co czujesz. I to jest zapewne jedna z przyczyn, dlaczego robisz gorsze wrażenie niż w zasadzie jesteś. W towarzystwie ważne są normy obowiązujące w społeczeństwie, normy towarzyskie. Są też środowiska, w których sposób żałoby jest ściśle unormowany.  Jest też coś takiego jak normy tradycyjne, kulturowe. W kulturze są standardowe normy zachowań. Jeśli te normy w jakiś sposób kaleczysz, a „lekkie“ mówienie o śmierci osoby, jakieś określone zachowania w okresie żałoby  – mogą wywoływać konsternację i osądy, które mogą być krzywdzące. Wielu osobom stereotypy zastępują w ogóle myśli. Więc może spróbuj respektować trochę bardziej te normy? Np. dla wielu osób wejście do kościoła i nie modlenie się, bycie świadkiem podczas ceremonii religijnej mimo, że się tą religię odrzuca nie jest szczere.

 

Odnośnie tego co Genny napisała za W. Jóźwiakiem, że Wagi mogą być postrzegane jako nieszczere- to się z tym zgadzam- jako Waga. Jak każdy znak i Waga ma swoje wady i zalety- z jednej strony Wagi słyną z uprzejmości, bo są towarzyskie, miłe, rzadko mówią nie- a z drugiej strony ta uprzejmość nie zawsze jest prawdziwa, bo Waga (archetyp) z trudnością odmawia i się odgranicza, szczególnie w wieku wenusowym, ale jak każdy człowiek ma też jakieś swoje potrzeby.

Pamiętam swoją młodość jak się kiedyś produkowałam żeby być wszędzie i zawsze miła i uprzejma i jaki ból we mnie rodziły konflikty, przez co siebie samą źle traktowałam. Zgniłe kompromisy. Trochę do rozumu mi przemówiło to, że też jestem człowiekiem i powinnam siebie też uwzględniać w moim własnym życiu;).

 

Ty natomiast Wagą nie jesteś- napisałaś jednak, że „Wagi odbierane są pozytywnie“- i tylko stąd ta wzmianka, nie dlatego, że uważam, że masz wrodzone cechy Wagi. Ty jedynie weszłaś w świat przez drzwi Wagi (ascendent). I na tym koniec bo ta Waga jest pusta, trzeba było pójść do Marsa i jemu służyć. Natomiast  Słońce jest w 7 domu, a to położenie daje faktycznie jakby wagową cechę- towarzyskość. Jesteś Bykiem- to też znak pod władztwem Wenus- ale, że Wenus marsowa to przewija się mocno motyw Marsa. Dyspozytorzy końcowi to Mars i Merkury w recepcji+ Pluton. Te trzy planety przedstawiają ważne motywatory w życiu. Merkury w Baranie (czyli wygnanie Wenus -/wypada? A co tam, zrobię jak JA uważam/; upadek Saturna (normy, jakie normy? System? Zaraz stworzę, chwila); wywyższenie Słońca /ja, ja, ja, ja, JA, a w Byku to jeszcze moje, moje moje, MOJE;P/; władzwto Marsa (cięta riposta, zrobię jak uważam, będę lepsza niż jestem, niż inni, będę pierwsza itd.; Mars w Bliźniętach: władztwo Merkurego, dużo mówi, cięta riposta; wygnanie Jowisza (sceptyczny umysł, ale też sprzedajność w sensie, że wierzy w to co się opłaca- wpływ handlarza Merkurego na Jowisza. Ciekawe jest to, że piszesz, że nie lubisz sportu. Wenus w Baranie  nieszczęśliwa- ale wysportowana.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Karla32 2017-03-15, 14:34:45

No jakies tam sporty lubie np rolki czy rower ale sporty sluzace spaleniu wagi o czym pisal ktos wyzej,typu silownia,fitness brrrrr,w zyciu a zreszta nie mam takiej potrzeby bo nie tyje. Wiekszosc prawda co napisalas procz "moje".Zawsze juz jako dziecko dzielilam sie wszystkim i tak mi zostalo i nie mam takiego poczucia wlasnosci,w ogole z byka mam tyle co nic.No dobra moze upor i wiernosc ludziom oraz milosc do jedzenia,nic poza tym.Z ludzmi i ich reakcja hmm przesada czy nie faktem jest,ze wiekszosc ludzi ktorych poznaje(widze 1 raz)nie chce dalej ze mna kontaktow.Mowie o relacjach przyjacielskich bo do lozka mam bardzo wielu chetnych(paradoks bo jestem tym przecietnie zainteresowana,znow biora mnie za inna niz jestem☺) Co do ranienia innych watpie,raczej mnie rania inni.Zwykle tez mi sie nic nie wybacza,to akurat od wczesnego dziecinstwa a ja wiele wybaczam,tlumacze zachowania innych itp.A co do wag to te ktore akurat ja znam sa hipokrytkami hehe😁😁😁Ja daleka od hipokryzji☺

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2017-03-09
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.