Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Czy nigdy w życiu nie będę szczęśliwa w miłości? Prośba o pomoc...
agnieszka92 2018-11-05, 09:51:19

Dzień dobry Państwu.

 

Jestem nową osobą na forum, którą od jakiegoś czasu interesuje się zagadnieniami związanymi z astrologią. Przyznam, że to ciężka dziedzina i często mam problem z rozszyfrowaniem danych. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.

 

 

 

Ostatnio czytałam kawałek pracy "Astrologia a małżeńtwo z 1938r. cz.1" (https://www.google.pl/amp/s/astrogeneza.wordpress.com/2010/06/12/j-r-astrologia-a-malzenstwo-z-1936-r-cz-1/amp/ ). Przeczytałam tam, że jeśli w 7 domu (na którego wierzchołku posiadam bliźnięta - dwulicowość przyszłych wybranków?) nie posiadam żadnych planet to, żeby określić przyszłego męża muszę spojrzeć na planety najbliżej mojego słońca (dom 2). Niestety są to po kolei : Neptun i Uran i to w wydaje mi się ścisłej konunkcji... Cytując tekst: "Owe najbliżej świateł niebieskich położone planety charakteryzują drugą osobę małżeństwa". 

 

 

 

Opisy tych planet nie brzmią zachęcająco...

 

"Neptun w 7 domu – posiada wpływ niezwykle osobliwy. W młodości przynosi ciężkie rozczarowania i zawody, niejednokrotnie lata nieszczęśliwej miłości lub zwlekania z małżeństwem. W niepomyślnych aspektach sprowadza zetknięcie z jednostkami wątpliwej wartości, w dobrych natomiast – uduchowione związki i przyjacielskie stowarzyszanie się wybitnych, zainteresowanych okultyzmem osób. Aczkolwiek są to związki dobrane, oparte na duchowym zrozumieniu – charakter ich bywa raczej platoniczny. Po gorzkich rozczarowaniach w młodości rozbudza Neptun skłonność u ludzi, którzy opanowali już swoje zmysły i szukają raczej psychicznego kontaktu aniżeli erotycznego użycia.

 

Neptun uszkodzony w 7 odcinku radixu daje histerycznego, medialnego i niepoczytalnego towarzysza, przy czym istnieje możliwość popełnienia bigamii przez jednego z partnerów. Neptun w złych aspektach sprowadza również zboczenia seksualne."

 

 

 

Natomiast 

 

"Uranus w 7 domu – wskazuje na romantyczne, zawarte bez zastanowienia i źle pojęte małżeństwo. Często partnerem jest osoba, która nigdy nie myślała o wstępowaniu w tego rodzaju związek, zanim uranusowy promień nie skojarzył go pod wrażeniem chwili. Uranus w tym położeniu – niezależnie od swoich aspektów – przynosi zawsze nagłe zobojętnienia lub zbliżenia w pożyciu małżeńskim i płciowym. Ludzie z Uranusem w siódmym odcinku natywnika są zazwyczaj nieszczęśliwi w małżeństwie, ponieważ druga osoba związku odznacza się niestałą i niezależną uraniczną naturą, nie znosi ograniczeń, nie potrafi być wierną i utrzymuje tajemne stosunki, które niejednokrotnie doprowadzają do separacji i rozwodu sądowego. W związku z tymi sprawami wynika często publiczny skandal, lub następuje śmierć drugiej osoby związku – w zależności od aspektów."

 

 

 

 

 

Szczerze mówiąc - jestem PRZERAŻONA. Dopiero raczkuję w atrologii, boję się już cokolwiek sama sprawdzać, a przy moim księżycu w rybach po prostu emocje mi szaleją.. Czy jest możliwe, żebym do końca życia została sama, lub czy będę skazana na życie z kimś kogo będę mało interesować, przez co będę cierpieć? Z kims dwulicowym, patrzącym tylko na siebie i swoje zainteresowania, spychającym mnie zawsze na boczny tor? Zdradzającym, kłamiącym i mającym tajemnice?

 

Załączam widok na swój kosmogram. Będę wdzięczna za jakąkolwek odpowiedź.

 

P.S. Mam problem z załączeniem widoku na mój kosmogram. Dodawałam go jako załącznik ale nie działa więc dodaję link z wygenerowanym horoskopem: https://zapodaj.net/b0508f1a870bf.png.html   

 

Z wyrazami szacunku:

 

Agnieszka

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2018-11-05
Miedziana, 3
Odpowiedzi
gringe 2018-11-05, 11:31:16

Cześć agnieszka92 - na początek ośmielę się zapytać gdzie wg Ciebie jest Twój natalny Uran I Neptun? W linku który podałaś obie planety są w pierwszej ćwiartce horoskopu, władca domu 7, Merkury jest słaby bo w Strzelcu ale mocy dodaje mu posadowienie w 1 domu plus koniunkcja z Marsem. 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2018-11-05, 11:36:03

Ok, doczytałam cały Twoj post. Ja osobiście podeszłabym trochę inaczej do tego. Interesuje Cię typ facetów który się do Ciebie "doklei"?;) Poczytaj wpierw o swoim natalnym Marsie I jego posadowieniu. 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2018-11-05, 11:56:22

Wczesne małżeństwo nie zawsze jest szczęśliwe. Koziorożec do celu dąży ostrożnie i powoli. Z jednej strony radość życia i wiara w szczęśliwy traf, a drugiej zaś jakbyś żyła  w oderwaniu od rzeczywistości, i jakbyś unikała odszukania talentów artystycznych, a tych masz przecież sporo. Na DSC nie ma planet, ale 7 dom jest w Bliźniętach, więc tutaj trzeba poszukać odpowiedzi na temat przyszłego partnera i atmosfery w związku. Zmienne i podwójne Bliźnięta nie  rokują trwałości związku. Do tego Merkury w ognistym Strzelcu w koniunkcji z Marsem, to szybkość podejmowania decyzji ( nie zawsze rozsądnych ), ale forsowanie swoich  reguł postępowania .Jakbyś ciągle potrzebowała podniet, takich nowych. odlotowych, typu intelektualnego. Nadto zwróć baczniejszą uwagę na Księżyc, bo on pokazuje jak wyrażasz emocje, potrzebę bliskości. Masz go w Rybach, w 3 domu, stąd mocna potrzeba wyjątkowej czułości i pragnienia bycia we dwoje. Wenus uchodząca za planetę miłości w koniunkcji z ASC, w znaku Strzelca, to skłonność do przygód i natchnień. Do tego kwadratura z Jowiszem podpowiadająca, że obok skłonności do przepychu, a czasem i braku umiarkowania, dochodzi jeszcze to, by wszystko przychodziło łatwo. Ale aspekt z Saturnem pokazuje pokazuje zahamowania, trudności w relacjach uczuciowych, a po 30-tce coś drgnie w tej kwestii. Spójrz na położenie Marsa   i Słońca, bo te dwie planety "pokazują" wymarzonego partnera. I jeszcze jedna cecha, to 8 planet w 1 ćwiartce, co zdaje się potwierdzać, że jesteś takim samorodnym indywidualistą, który uwielbia trzymać kierownicę, gaz i hamulec.  Sama widzisz, że łatwym partnerem to raczej nie jesteś.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
agnieszka92 2018-11-05, 17:39:45

Dzień dobry gringe - według mnie mój  Uran znajduje się u mnie w 1 domu w znaku Koziorożca, natomiast Neptun w 2 domu także w tym znaku. Obydwa są w koniunkcji ze słońcem (czytałam gdzieś, że takie planety słońce spala?).

Czytałam o swoim Marsie w 1 domu horoskopu. 

"Dla kobiety z tak położonym Marsem ideałem będzie mężczyzna o cechach archetypowego Strzelca. Śmiały, entuzjastyczny optymista, podróżnik, filozof, odkrywca – pełen werwy i energii pasjonat przygody do działania, umiejący w każdej sytuacji znaleźć pozytywy."

Natomiast słońce znajduje się w znaku koziorożca, wskazując na męża zimnego, wykalkulowanego, dla którego liczy się prestiż społeczny, pracocholik? Mężczyźni którzy lubią spokojne, skromne zacisze domowe. Co w tym znaku z opytmizmu Strzelca?

Czy w ogóle da się połączyć obraz męża (słońce) i kochanka (mars) skoro są tak od siebie odmienne?

Dziękuję za odpowiedź!

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2018-11-05
Miedziana, 3
agnieszka92 2018-11-05, 17:58:43

Dzień dobry starybosman. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że wczesne małżeństwa bywają nieszczęśliwe - szczerze, narazie mimo 26 lat na karku nie ciągnie mnie do składania sobie przysięg co jednak nie znaczy, że mimo braku formalnego związku nie chciałabym mieć koło siebie osoby, z która byśmy się kochali.

Czy mam patrzeć tylko na władcę 7 domu? Skoro są nimi Bliźnięta, to czy wykluczone w moim życiu jest szczęśliwe i przede wszystkim trwałe pożycie z drugą osobą?

Przeraża mnie to, boję się zostać sama... Wiem, że z księżycem w rybach mogę długo płakać i cierpieć, po czym ponownie pakować się w związek bez przyszłości.

Jako księżycowa Ryba, chciałabym prawdziwej miłości romantycznej, głębokiej, wierności i stałości.. Jako solarny Koziorożec potrzebuję stałości, zabezpieczenia materialnego i stałego, odpowiedzialnego mężczyzny. Marsowo/Wenusowy Strzelec za to chce żebym pokochała podróżnika, entuzjastę, kogoś szalonego, być może kogoś kto potrzebuje dużej dawki wolności, której Ryby w księżycu oraz słońce w koziorożcu miały by trudności by mu ją dać... 7 dom to Bliźnięta czyli przyciąganie kogoś kto szybko się nudzi a więc niestałość czeo tak pragnie słońce i księżyc..

Aspekt z Satunem... Czy pisze Pan o sekstylu Wenus z Saturnem? Znaczy, że z zewnątrz jestem śmiała i beztroska natomiast w środku zimna i apodyktyczna? Dlaczego miałoby coś drgnąć po 30? Czy wtedy zmieni się mój obraz partnera czy raczej moje podejście do życia?

Przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego jestem trudnym partnerem. Czy byłby Pan tak miły i rozwinął tę myśl? Byłabym bardzo wdzięczna.  Może chodziś o to, że z zewnątrz jestem szalonym Strzelcem, kocham ludzi, dobrą zabawę i niestety czasem hulaszny tryb życia bliżej środka Koziorożcem, który idzie do celu, jest ambitny czasem zamknięty w sobie, bojący się porażki, natomiast całkiem w środku przestraszoną Rybką, która prosi o uwagę i żeby facet w ogóle się zajął jej życiem?

Dziękuję za odpowiedź!

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2018-11-05
Miedziana, 3
gringe 2018-11-07, 21:04:17

Cześć Agnieszka92, zastanawiałam się co bardziej Cię interesuje lub martwi. Temat posta podałaś \"Czy nigdy nie będziesz szczęśliwa w miłości\", a zarazem martwi Cię niespójny obraz mężczyzny w horoskopie. Tak sobie myślę, że czasem może nas cieszyć coś co nie dokońca trafia w nasz gust. Ot, taka przewrotność losu. Może się okazać, że spotkasz właśnie taki chodzący oksymoron i będziesz z nim szczęśliwa. Do rzeczy jednak. Ja osobiście to martwię się kiedy nadarzy się okazja by kogoś spotkać a potem będę się martwić resztą;) polecam popatrzeć na swoje tranzyty plus progresje oraz solariusz. Podałaś tylko sam horoskop natalny, na jego podstawie mogę tylko powiedzieć, że coś w klimacie romansowym ruszy się kiedy Uran wejdzie do Twojego 5 domu( no chyba, że masz już dzieci), zrobi sekstyl z Księżycem, wcześniej jeszcze zdąży cofnąć się do Barana I zrobić trygon do natalnego Marsa. Wygląda jakbyktoś Cię miał zauroczyć, warto jednak sprawdzić pozostałe techniki I jeśli znajdziesz 3 lub więcej przesłanek w kierunku spraw sercowych to jesteś w domu.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.