Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Prośba o poradę - który dom?
colorful 2019-04-11, 14:08:15

Witam serdecznie,jako, że jestem początkująca w astrologii horarnej chciałabym się zapytać osób bardziej doświadczonych o poradę. Zadałam pytanie, czy mam szansę w tym roku dostać się na określone studia dzienne (11.04.2019, godz. 13:18 Szczecin). Tutaj mam zagwostkę, gdzie mam szukać sygnifikatora sprawy IX dom (studia wyższe)? X dom (osiągnięcia/zwycięstwo)? Czy może dom XI (marzenia i nadzieje)? Na maturze nie zdawałam przedmiotu, który jest na tym kierunku punktowany, stąd moje pytanie czy w ogóle jest sens próbować. Ascendent jest we Lwie, czyli moim sygnifikatorem jest Słońce (które jest w Baranie w IX domu), Księżyc w Raku (dom XI). Jestem po lekturze pierwszych rozdziałów podręcznika Frawley\\\'a, jednak tutaj nie mam pewności który dom jest istotny ze względu na kontekst pytania.Będę bardzo wdzięczna za poradę, pomoc i ewentualne podpowiedzi na co powinnam w tym horariuszu zwrócić uwagę.Pozdrawiam :)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2019-04-11
Odpowiedzi
starybosman 2019-04-11, 17:44:59

Zagadnienie, które poruszyłaś na Forum, kilka lat temu było omawiane na tym blogu  https://podniebosklonem.wordpress.com/2015/12/22/pytania-o-wynik-egzaminu-czesc-i/" target="_blank">https://podniebosklonem.wordpress.com/2015/12/22/pytania-o-wynik-egzaminu-czesc-i/.. Składa się z trzech części. Warto przestudiować to, co Autor poddał wnikliwej analizie. Zauważ, że położono  nacisk na to, że  pytania horarne  są jednoznaczne w swoim brzmieniu, stąd ich zrozumienie  nie wymaga żadnego wysiłku.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
colorful 2019-04-11, 19:31:29

Dziękuję za odpowiedź i link, czy dobrze rozumuję w takim razie, że dom IX obrazuje samą rekrutację na studia, a jej wynik (szansę bądź jej brak) dom X? Co w takim razie z domem XI (wygrane, nadzieje, marzenia)? Z góry dziękuję za pomoc

Tematów: 2
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2019-04-11
starybosman 2019-04-11, 19:56:00

Uparłaś się na domy, a podstawowa kwestia odnosi się do tego, o co faktycznie pytasz. Dokąd nie zrozumiesz pytania, nie można przystępować do szukania domów. Przecież zadałaś dwa zupełnie różne pytania, odnoszące się do diametralnie innych treści. Zasada jest taka -  horoskop horarny oblicza się na moment zrozumienia pytania przez astrologa ( Frawley, Podręcznik astrologii horarnej, str. 17).  Horoskop wykreśliłaś, fakt, ale o co faktycznie pytasz, to już tajemnica. Masz podręcznik, poczytaj go dokładnie, kilka razy, potem wróć i zacznij od początku. Powtórz operację kilka razy.  Potem spróbuj sformułować pytanie: najprostsze, złożone z jednego zdania ( np. gdzie jest klucz do pralni ),wykreśl horariusz i spróbuj poszukać w nim klucza do pralni. To wszystko co mam do powiedzenia . Powodzenia.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
bronek 2019-04-18, 12:10:33

Ze względu na kontekst pytania jednoznacznie chodzi o IX dom. Mam wątpliwości , że egzamin to X dom, jak podaje Frawley. Słyszałem, że ponoć wydał książkę w której podaje, gdzie się pomylił w Podręczniku astrologii horarnej. Czy egzamin należy do X albo IX domu trzeba sprawdzić na paru horoskopach. Mi narazie wychodzi jednak IX dom co zresztą podaje także I.Podlaska_Konkel w Astrologii horarnej w praktyce. Twoje pytanie dotyczy szansy dostania się na studia, więc nie ma żadnych wątpliwości, że to dom IX. Twoim sygnifikatorem jest Słońce w IX domu (studia wyższe) w Baranie w swej egzaltacji i żywiole-bardzo silne na plus. Mars(studia) Bliźniętach i XI domu (bardzo marzysz o tych studiach)trochę za duży orbis do sekstylu ze Słońcem (14°), ale może być na plus. Księżyc (drugi Twój sygnifikator) w Raku w swym władztwie bardzo silny i w dodatku w trygonie z benefikiem Wenus również oznacza plus. Tyle plusowych wskaźników pokazuje, że powinnaś dostać się na te studia czego Ci z serca życzę.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
genny19 2019-04-18, 22:58:25

 

Witam. Nie wiem jaki system domów stosuje Bronek w astrologii horarnej ,ale wg domów Regiomontanusa Mars znajduje się w domu X.

Władcą domu IX jest silny Jowisz w Strzelcu  jednak osłabiony przez swoją retrogradację.  Planetą znajdująca się na szczycie domu IX jest Merkury  w Rybach . Planety w IX domu pomagają lub utrudniają wiedzy w zależności od swojej natury a im bliżej są szczytu tym silniejszy wpływ. Merkury jest słąby w znaku Ryb(detryment)  a jego  pierwszy aspekt to kwadratura z Jowiszem.

Merkury jest władcą Twojego II domu (wartości,talenty).

Władca domu X -zysku z wiedzy jest Mars  w Bliżniętach , tutaj znowu mamy do czynienia z Merkurym. który  lubi Jowisza(terma) ale Jowisz (studia)  znajdują się w znaku swojego detrymentu.

Pokazuje to dobrze twoje obawy ,odnośnie ,że nie zdawałaś tego przedmiotu na maturze.

Pozdrawiam ,daj znać jak  poszło.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2019-04-19, 07:50:45

Podstawą zrozumienia pytania horarnego postawionego przez kwerenta ma być kontekst pytania?  Zaskakująca konstatacja , bo przywołana Autorka  pracy Astrologia horarna w praktyce twierdzi zupełnie coś innego ( vide str. 19 ).   

 

Czy mam szansę w tym roku dostać się na określone studia dzienne ? W pytaniu nie idzie wcale o jakikolwiek egzamin, ale sytuację zupełnie inną. Miejsc na kierunku ma być 50, chętnych jest 200, do egzaminu przystąpiło  180, egzamin zdało  150, wobec czego 100 osób nie zostanie przyjętych, mimo iż egzamin zdali z wynikiem pozytywnym. Kwerentka wie, że egzamin zda, ale ma wątpliwości czy będzie studentką, z przyczyn wskazanych wyżej.

 

Natomiast pytanie drugie też nie odnosi się do egzaminu. Na maturze nie zdawałam z przedmiotu, który jest na tym kierunku punktowany, stąd moje pytanie czy w ogóle jest sens próbować. Zatem istota zawiera się w tym, czy gromadzić dokumenty, a następnie złożyć je w sekretariacie uczelni, a nie w tym, by przystępować do egzaminu.  

 

Kwerentka  nie zajęła stanowiska w sprawie, nie wyjaśniła o co faktycznie chce zapytać, zatem  twierdzenie, że kontekst pytania jawi się jako jednoznaczny, jest co najmniej dyskusyjny.  Równie zasadny będzie kontekst, iż istotą pytania kwerentki jest to, czy na uczelni znajdzie partnera .

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
bronek 2019-04-19, 12:42:20

Może źle się wyraziłem, ale chciałem tym powiedzieć, że pytanie zostało jasno określone i jest zrozumiałe. Problem tylko w tym, że kwerentka nie może się zdecydować, czy wogóle jest sens próbować. I w tym ma starybosman rację, że nie zajęła konkretnego stanowiska i nie wyjaśniła o co faktycznie chce zapytać. Moim zdaniem odpowiedź na pierwsze pytanie może dać również odpowiedź czy wogóle jest  albo nie sens próbować.

Ja stosuję system domów Alcabitusa do wszystkich horoskopów, nie tylko horarnych. To, że w horoskopach horarnych powinno się stosować Regiomontanusa jest chyba przesądem. Również do niedawna go stosowałem. Natrafiłem jednak na informację jakim sposobem są konstruowane domy Acabitusa i dałem za prawdę autorowi, iż jest to ten odpowiedni system. Moim zdaniem jeżeli już ktoś obliczył horoskop horarny i pyta dla sprawdzenia swej odpowiedzi na forum, to powinno  się zastosować tego samego systemu domów, które zastosował kwerent a nie jakie sami stosujemy, bo planety mogą być w innych domach a domy w innych znakach jak w tym przypadku. Np. Mars w moim horoskopie jest w XI domu a u genny19 w domu X. Są różne opinie, który system domów stosować. Każdy może stosować ten, który mu odpowiada i daje prawidłowe wyniki. Więc nikomu nic nie narzucam.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
colorful 2019-04-20, 16:19:54

Baardzo dziękuję za taki odzew, być może jest w tym sporo racji, że nie sprecyzowałam swojego pytania w odpowiedni sposób. Uściślając, moją główną intencją było uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy dostanę się na te studia (chociażby z listy rezerwowej) mimo braku na świadectwie maturalnym punktowanego przedmiotu. Z tyłu głowy miałam jednak również pytanie czy mimo tego braku w ogóle mogę zostać brana pod uwagę w rekrutacji/czy mogę do niej przystąpić. I tu faktycznie widzę swój brak precyzji w swoim pierwszym poście. W wolnych chwilach czytam Frawley'a, jestem właśnie na rozdziale o recepcjach - jednak nigdy wcześniej z astrologią nie miałam do czynienia, więc wybaczcie moją nieporadność. Maturę zdawałam kilka lat temu. Nie jestem tegoroczną maturzystką. W momencie stworzenia tego horariusza oprócz kwestii opisanych powyżej, nie było żadnego kontekstu pobocznego.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2019-04-11
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.