Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

radix Dominika
Jasmin 2010-10-31, 09:40:34

Zamieszczam wykres-kosmogram Dominika. Miejsce urodzenia wzięłam z danych podanych przy zalogowaniu.

Bardzo ciekawy kosmogram.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Dominik 2010-10-31, 10:42:30

Nie pozostaje mi nic poza zapytaniem: A dlaczego bardzo ciekawy kosmogram? Zawstydzenie Tylko proszę tak na chłopski rozum.

btw.

Zniosę wszystko.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2010-10-24
maszowa 2010-10-31, 11:10:18

Ja tak krótko, jak to "Szczelec" - nie podałeś miejsca urodzenia, więc odruchowo ustawiłam je na stolicę. Neptun w ten sposób wypada w V domu, co by wskazywało, że jakaś działalność artystyczna pozwoli Ci na przeżywanie pełni szczęścia.

... ale ten Neptun jest w Koziorożcu, bardzo bardzo mocnym Koziorożcu... co mi się kojarzy z zamknięciem, wręcz wysuszeniem, a to dla Ryb musi być nieznośne. 

Na szczęście Twojego Neptuna wzmacnia Pluton w IC - w miejscu, z którego  człowiek czerpie siłę. Taki Pluton sprawia, że nic nie będzie w stanie Cię załamać, z każdej opresji zdołasz się otrząsnąć,  z każdej sytuacji wyciągnąć jakieś pozytywne wnioski, wiele zmienić wyłącznie siłą własnego niezłomnego ducha.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Dominik 2010-10-31, 13:04:37

Moim miejscem urodzenia jest Rzeszów.

 

 Dzięki, jestem na etapie poszukiwania drogi do tej pełni szczęścia. To "zamknięcię" stworzyłem sobie na własne życzenie w dodatku ktoś mi w tym bardzo pomógł i teraz ciężko mi z niego wybrnąć chodź staram się. Tylko z tego nie mogę się otrzasnąć a mało rzeczy faktycznie ze mnie nie spływa i aż tak deprymuje i tu powstaje konflikt walki z własnym ja.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2010-10-24
Jasmin 2010-10-31, 16:21:51

Ciekawy kosmogram z uwagi na tę tamę w V domu. Masz satellitium czyli zgromadzenie kilku planet w koniunkcji czyli bardzo blisko siebie. I teraz jest bardzo ciekawe, że owa konfiguracja znajduje sie w domu Słońca czyli V a Słońce jest władcą horoskopu. Znak Lwa na Ascendencie to Dominik Panujący znaczy król. Pluton, o którym Maszowa wspominała daje władzę czyli jesteś z lekka dominujący Dominiku.

Jeszcze do satellitium wracając. To jest przykład beneficznego (korzystnego działania) gdyż dyspozytor znaku posadowienia tej konfiguracji czyli Saturn jest w nim zagnieżdżony. To działa jak bilet do kariery, obojętnie w jakiej dziedzinie. Teraz jesteś na to za młody ale po 30-tce to będzie parcie na posady, lukratywne zajęcia, niezwykłe skupienie na sprawstwie kierowniczym, jakaś indywidualna oryginalna kariera. Na starość erudyta, administrator, zarządca koncernu albo członek Akademii Nauk, atrakcyjne synekury.

Fascynuje mnie koniunkcja Jowisza z Wenus w IX domu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Dominik 2010-10-31, 19:07:30

Jasmin ale mnie rozbawiłaś, totalnieGłosny smiech

 

 Dodało mi to wiary w siebie a to jest bardzo potrzebne aczkolwiek jestem pesymistą/realistą. Kariera karierą a co z jakąś życiową partnerką, z jakim znakiem zodiaku najbardziej bym się zrozumiał, niezudził i uzupełniał?

---------------------------------------

Naprawdę wam dziękuję to wszystko jest bardzo ciekawe, wciągające i bardzo ładnie napisane, cieszę się że tu trafiłem tylko jak ja mam sie odwdzięczyć Niezdecydowany?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2010-10-24
Jasmin 2010-11-03, 17:08:39

Twoje upodobania do idealnej partnerki, kochanki:

Wenus w Baranie dekanat i dwada Strzelca to dziewczę odważne, wysportowane i lubiące przygodę. Najchętniej chciałbyć aby to ona Ciebie zdobyła i upolowała. Przy takiej bedziesz czuł się bezpiecznie (Wenus-Ceres), gdyż jej strzały i łuk z pewnościa obroniłyby Ciebie przed atakiem agresora. Dziewczyna powinna być Twoim zdaniem również wykształcona oraz bogata (Wenus w koniun kcji z Jowiszem w IX domu). Może to być cudzoziemka, np. taka Pocahontas (DSC w Wodniku). Powinna być lekiem na całe zło (Wenus-Chiron), być do Ciebie podobna również fizycznie (Wenus-ASC), akceptować Twoje usposobienie. Zdecydowanie chciałbyś z nią pracować w spółce lub wspólnym przedsięwzięciu (Wenus-MC oraz Słońce na DSC), tworzyć większą całość (Wenus-Lilith). Słońce w VII domu w Rybach wskazuje na chęć do poświęceń dla swojej wybranki, żony, partnerki. Celem życiowym Dominika jest partnerstwo- współistnienie. Słońce w dwadzie Bliźniąt wskazuje ponownie na chęć wspólnej pracy a także ponownie na poświęcenie w związku, bo Merkury jest w VI domu pracy i poświęcenia. W tym domu jest także Ceres, czyli partnerka jest jedną z dróg osiągania poczucia bezpieczeństwa.

 

Uwagi co do żony :  na cechy żony wskazuje Księżyc w horoskopie. Żona i przyszła matka dzieci Dominika powinna być spod znaku Raka, opiekuńcza bardzo i Dominika hołubiąca. Księżyc jest w dekanacie Ryb czyli mamy odniesienie do Słońca w tym znaku. Żona zatem będzie mieć znaczny wpływ na kontakty Dominika z innymi ludźmi, może decydujący nawet gdyż Księżyc jest silniejszy od Słońca. Dwada Byka w pozycji Księżyca pokazuje, że Dominik w małżeństwie będzie się chciał czuć przede wszystkim bezpiecznie, i jego żona powinna troszczyć się o niego , karmić go i dbać o jego potrzeby.

Dysproporcja pomiędzy Wenus a Księżycem (kwadratura) wskazuje, że Dominikowi mieszają się te dwie role kobiece. Uważa, że żona nie może być jednocześnie atrakcyjną kochanką i przykładną żoną.

Przyszła żona to osoba dość czepliwa i przesadnie przewrażliwiona (kwadratura Księżyc-Jowisz). No i wymagająca .

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-11-03, 17:17:30

Dodatkowo zamieszczam pozycje radixowe planetoid , gdyż one wskazują na dodatkowe cechy potencjalnej partnerki.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-11-04, 18:55:07

Mam nadzieję, że jeszcze będzie trwać analiza, bardzo ciekawy horoskop, fakt :-)

 

Mnie interesuje mocny dom V, faktycznie wskazujący na dobrą, efektowną, dającą rezultaty działalność, możliwe że własną.

Zastanawia jednak to, że to Uran jest najbliżej V wierzchołka, Merkury w Wodniku, oraz Księżyc w 11 domu, co daje pewną wolność wyboru zawodu. Niemniej koniunkcje powyżej Jowisza z planetami pokoleniowymi dają mi popalić... I co może dokładnie oznaczać Uran/Saturn ?

 

Jak będzie nieco czasu, popatrzę na całość rx z uwzględnieniem partnerki. Ja bym "zalecał" starszą partnerkę, albo w tym samym wieku, ale poważnie podchodzącą do życia. Taką, co ma nieco ziemii w horoskopie, bo Dominik ma dużo wody jeśli chodzi o partnertwo ( Słońce, Księżyc, Słońce/Neptun, hojna ale niesprzyjająca związkom Wenus aspektująca do świateł ).  Ponieważ... ona by była dobrą motywacją dla Dominika w ramach "zmieniania siebie", aby dokonać wielu twórczych rzeczy.

 

Mars "wzięty" w kleszcze z jednej strony Saturnem a z drugiej Neptunem może powodować efekt rozstrojenia ( Saturn daje zbyt wysoką ambicję, a Neptun osłabia ). Światła w wodzie, aspektowane mocnym przejściem, zwłaszcza Urana lub Plutona, mogą spowodować jakieś emocje.

Tutaj przydaje się więc "konstuktywna ziemia", która przyjmuje uczuciową wodę, a jednocześnie sprzyja wszelkim pracom twórczym ( dom V ), które od czasu do czasu mogą potrzebować jakiejś dyscypliny, albo wsparcia.

Dlatego ja bym najbardziej preferował "ziemską" kobietę z widocznym Marsem, albo Jowiszem ( bez wpływów Saturna... ), z jednym światłem, albo nawet dwoma "w ziemi", z akcentowaną planetą w wodzie ( by nie było muru ).

Oczywiście to nie apteka i tu się nic zważyć czy zmierzyć nie da. Ale dla mnie to ziemska osobowość ( ale nie przesadny Saturn ) + ogień dla optymizmu ( Mars, Jowisz "nieuszkodzone ) + planeta sensytywna ( Księżyc, Wenus, Neptun ) na osi. Powietrze tutaj może douzupełniać cały układ :-)

 

Pozdrawiam :-)

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.