Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Prosba
kiarah 2011-01-17, 21:43:39

Witam!

Dopiero zarejestrowalam sie na forum i wlasciwie nie mam zbyt duzej wiedzy na ten temat, ale jesli ktos z Panstwa mialby chwile czasu, aby zrobic mi horoskop, bylabym bardzo wdzieczna. Mam ostatnio troche problemow i mozna powiedziec, ze stoje na rozstaju drog, wiec moze gwiazdy maja dla mnie jakies wskazowki :-) Moja data urodzenia: 16.07.1984, godz.15:05, Szczecin.

Pozdrawiam serdecznie,

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Odpowiedzi
Jasmin 2011-01-18, 17:04:52

Witamy,

 

my tu nie robimy horoskopów, ale się uczymy i pomagamy sobie nawzajem. Nie jest też wykluczone, że robimy to bezinteresownie.

Zamieszczam radix Kiarah.Jak widać na ASC Saturn, co zwraca uwagę od razu.

Proszę Kiarah o skonkretyzowanie problemu, tj. na jakie pytanie ma odpowiedzieć potencjalny interpretujący?

Mnie interesuje, co sama myślisz o Saturnie w tym miejscu a także czy jesteś osobą sceptyczną, ostrożną w pierwszym kontakcie czy może nie?

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kiarah 2011-01-18, 21:17:49

Dziekuje bardzo za odpowiedz i pomoc. Niestety, sama mam niewielka wiedze na temat rozmieszczenia planet. Jestem osoba dosc ceptyczna w wiekszosci przypadkow i bardzo ostrozna w pierwszym kontakcie. Co do problemu, to polega on na wyborze dalszej drogi zyciowej (pod wzgledem zawodowym) i miejsca zamieszkania (w kraju lub za granica).

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Jasmin 2011-01-23, 08:41:34

Tak, Saturn na ASC określa m.in. pierwsze wrazenie, jakie robisz na innych, tzw. image, który starasz sie innym przekazać (m.in. dlatego odpowiedziałaś tak lakonicznie). Ten sygnifikator wskazuje równiez na szereg innych cech, zdolności i niestety ograniczenia, gdyż Saturn to w horoskopie również ograniczenia, ramy, struktura, zasady, porządek, prawo, itd. ASC jako taki wskazuje również na sposób realizacji zadania wskazanego przez Słońce w horoskopie.

 

Mówiąc w znacznym skrócie: Słońce w Raku wskazuje na cel, jakim jest rodzina, ojczyzna, emocje z tym związane. Słońce w domu IX to wskazanie na dążenie do rozwoju, do nauki, kształcenia, podróży, prawa. Realizacja siebie nastąpić może przez wymienione sfery. Taka pozycja Słońca, przy jednoczesnej pozycji Wenus i Merkurego w domu IX (Jowisza) sprzyja zajęciom nauczycielskim, doradczym, prawniczym. To znaczne wsparcie dla rodziny i ze strony rodziny. Generalnie rodzina jest bardzo istotna przy takim położeniu w domu horoskopowym.Jest źródłem awansu społecznego, dzięki niej osiąga się wykształcenie wyższe ale także tu tkwi tzw. sponsoring życiowy. To może dobrze funkcjonować w zajęciu zawodowym, w którym będziesz obrońcą jakiejś grupy społecznej, rodziny w szerszym znaczeniu tego słowa. Merkury w koniunkcji z MC wskazuje na powołanie do zawodu adwokata, nauczyciela akademickiego albo pomocnika, doradcy jakiejś ważnej osoby, np. ojca lub męża. Ten sam Merkury wskazuje, że zanim osiągniesz wiek 28 lat dowiesz się, jakie jest Twoje powołanie. Przy czym ważne jest też wskazanie na kogoś sygnifikowanego przez Marsa (wspólnik, partner, mąż), Z uwagi na pozycję Marsa w koniunkcji z ASC to możesz być ty sama, lub starszy (Saturn) mężczyzna (Mars), mający znaczny wpływ na Ciebie i ogólnie posiadający władzę, wysoką pozycję społeczną.

 

To na razie tyle. Byłoby dobrze, abyś odniosła się do tego, co napisałam.

Proszę też o informację, gdzie teraz przebywasz ( w jakiej miejscowości)?

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kiarah 2011-01-23, 21:37:36

Dziekuje bardzo za odpowiedz i analize. Z czescia rzeczy w duzej mierze się zgadzam. Pozytywne jest tez zdanie mówiące o odnalezieniu powolania już wkrotce :-)

 

„Mówiąc w znacznym skrócie: Słońce w Raku wskazuje na cel, jakim jest rodzina, ojczyzna, emocje z tym związane. Słońce w domu IX to wskazanie na dążenie do rozwoju, do nauki, kształcenia, podróży, prawa. Realizacja siebie nastąpić może przez wymienione sfery”

- Rodzina i ojczyzna nigdy nie były dla mnie najważniejszym punktem odniesienia, bardzo cenie sobie niezaleznosc i indywidualnosc. Kształcenie, podroze – owszem. Ale jeśli miałabym wskazac przez co osiagam realizacje siebie bylyby to zajecia bardziej kreatywne, artystyczne. Już od dziecka moje zainteresowania skupialy na rysunku itp. Rodzice mieli do tego mieszane uczucia. Chwalili za ladne prace, ale mowili tez żebym bardziej traktowala to jako hobby a w zyciu lepiej mieć ukonczona „prawdziwa szkole” i „prawdziwe studia” – na kierunkach artystycznych mialo się roic od „dziwakow i narkomanow.”Przez dlugi czas liczylam sie z ich zdaniem.

„Taka pozycja Słońca, przy jednoczesnej pozycji Wenus i Merkurego w domu IX (Jowisza) sprzyja zajęciom nauczycielskim, doradczym, prawniczym. To znaczne wsparcie dla rodziny i ze strony rodziny. Generalnie rodzina jest bardzo istotna przy takim położeniu w domu horoskopowym. Jest źródłem awansu społecznego, dzięki niej osiąga się wykształcenie wyższe ale także tu tkwi tzw. sponsoring życiowy”

-  Po skonczeniu studiow mój promotor namawial mnie do pozostania na uczelni. Ja zdecydowałam się na wyjazd na studia za granice, gdzie skończyłam drugi kierunek. W czasie studiow większa czesc srodkow finansowych otrzymywałam od rodzicow, to prawda. Nauka nigdy nie sprawiala mi wiekszych problemow (poza przedmiotami ścisłymi), ale kiedy mialam zadania odtwórcze, czyli wykucie materialu lub napisanie pracy na bardzo konkretny, określony temat, zazwyczaj nie czulam motywacji i bylam dosc leniwa, pisalam cokolwiek na ostatnia chwile. Zdecydowanie wolalam tematy otwarte, bardziej kreatywne, zadania, gdzie trzeba było rozwiązać problem. Praca na uczelni z jednej strony mnie pociągała, np. projektowanie badan, ale z drugiej przerazala mnie wizja mozolnego przygotowywania się do zajec i sprawdzania prac.

„Przy czym ważne jest też wskazanie na kogoś sygnifikowanego przez Marsa (wspólnik, partner, mąż), Z uwagi na pozycję Marsa w koniunkcji z ASC to możesz być ty sama, lub starszy (Saturn) mężczyzna (Mars), mający znaczny wpływ na Ciebie i ogólnie posiadający władzę, wysoką pozycję społeczną”

– Mysle, ze może chodzic o ojca, który ma na mnie dosc duzy wpływ, i w zasadzie dazy do tego, by miec jeszcze wiekszy, ale mężczyźni, z którymi się spotykalam tez zawsze w jakis sposób wpływali na moje wybory zyciowe.

Ogolnie: mam obecnie problem z wyborem drogi zawodowej. W jakims sensie zajmuje się tym, co lubie, ale nie przynosi mi to praktycznie zadnych dochodow. Zastanawiam się nad tym, czy podjac się jakiejkolwiek pracy, czy czekac na zajecie, które będzie moja pasja (choc nie mam wtedy zbytnio pomyslu za co będę zyc ;-)) lub starac się do niego dazyc podejmujac bardziej ryzykowne kroki (np. wlasny biznes). Przeprowadzilam się do Norwegii (Stavanger), wlasnie w poszukiwaniu pracy, w swoim miescie nie mogłam znalezc niczego sensownego, ale nie czuje się tu za dobrze i tesknie za wieloma osobami i miejscami. Wczesniej mieszkalam już za granica i czulam się znacznie lepiej.Zastanawiam sie, czy znajde tu swoje miejsce, czy lepiej dac sobie spokoj.

 

Pozdrawiam,

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Jasmin 2011-01-24, 12:25:32

Dzięki za informacje zwrotne.

 

Twoje wątpliwości co do miejsca zamieszkania , zastanawianie się stałe, (gdzie jest mój dom) wynika z pozycji Księżyca w 4 stopniu Ryb. Księżyc posadowiony w IV domu, domu korzeni, domu rodzinnego i swojego własnego domu, założonego w dorosłym życiu (te domy nam się chyba nie pomylą?), to właśnie brak zdecydowania na ten temat. Ryby stale wątpią, szarpią się, pływają raz w tę, raz w drugą stronę. Niektórzy mówią, że "latają za własnym ogonem" lub że kręcą się w kółko. Ale to pozorny chaos, gdyż poszukujący zazwyczaj znajdują ideał, do którego zmierzają. Owszem jest to dołujące, ten ciągły brak pewności co do słusznosci podejmowanych decyzji, ale nic się na to nie poradzi. Trzeba żyć z takim uwarunkowaniem, pomimo iż czasem wydaje się, że sytuacja jest beznadziejna i "że wszyscy zginiemy"...Usmieszek. Księżyc to uczucia a w Rybach to głębokie uczucia ale i też głębokie wątpliwości i potrzeba zgłębienia swojego wnętrza. Księżyc włada znakiem Raka, który jako taki nie jest osadzony w szermiężnej codzienności lecz chodzi z głową w chmurach. Rak lubi skupiać się na sprawach domowych, na dbanie o dom i domowników. Często grzebie też we własnych uczuciach, chowa się w zaciszu domowym przed otoczeniem, rozpamiętuje doznane urazy ze strony innych i cierpi. Taka sensytywność pomaga w działalności artystycznej, którą można wykonywać w domu. Cierpiący artysta to typowy Rak.

 

Masz Księżyc w Rybach i to w bardzo szczególnym miejscu, bo w momencie urodzenia znajdował się on w  koniunkcji z gwiazdą Fomalhaut. Taka koniunkcja może dać nagłe uwolnienie od wszelkich przeszkód. Z Księżycem może zapowiadać realizację talentów artystycznych, realizację siebie, swojej roli jako kobieta, matka i wiele innych ułatwień, gdyż Fomalhaut jest potężną gwiazdą. Taka pozycja Księżyca to pasmo mistrzostwa, genialna intuicja i wrażliwość. (Jeżeli chcesz mogę sporządzić horoskop z wykresem gwiazd stałych w Twoim radix. )

 

Obsadzenie znaków Raka (Słońce) i Skorpiona (ASC, Saturn i Mars) a także Księżyc w Rybach daje Ci wielkie uzdolnienia artystyczne oraz ogromną intuicję, która np. może być wykorzystana w astrologii. Mars w 17 st. Skorpiona to genialny astrolog, wnikający w problem niby ostrze sztyletu. Zazdroszczę, nie ukrywam tego Usmieszek. (działanie Marsa będzie najsilniejsze między 30-39 rokiem życia).Tym niemniej takie umiejętności utrudniają życie, bo ludzie nie lubią ludzi zbytnio przenikliwych i "widzących na wylot". Sama tego doświadczyłam.

 

Dalej potem.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-24, 13:59:06

Kiarah napisała:

 

"Ogolnie: mam obecnie problem z wyborem drogi zawodowej. W jakims sensie zajmuje się tym, co lubie, ale nie przynosi mi to praktycznie zadnych dochodow. Zastanawiam się nad tym, czy podjac się jakiejkolwiek pracy, czy czekac na zajecie, które będzie moja pasja (choc nie mam wtedy zbytnio pomyslu za co będę zyc ;-)) lub starac się do niego dazyc podejmujac bardziej ryzykowne kroki (np. wlasny biznes). "

 

Ja nie odpowiem, czym masz się zająć zawodowo, bo nie taka jest rola astrologa. Moge tylko odczytać z horoskopu jakie masz uzdolnienia i do jakiego zajęcia one ciebie predystynują.

 

Pisałam już o zdolnościach do prawa, do zawodu nauczyciela , do doradztwa np. rodzinnego; o uzdolnieniach medialnych i artystycznych. Zawód okresla dom VI, VII oraz V horoskopu. Tam masz znaki Ryb, Barana, Byka. To jest wskazanie do zawodów ww. Powołanie okresla dom X i tam wierzchołek wypada w Lwie a wiec tu takze potwierdza sie zdolnośc do przewodzenia innym, do kierowania, do bycia adwokatem, nauczycielem akademickim, szefem firmy lub ... głową rodziny, bo Słońce, które włada Lwem jest w IX domu Raka. W domu X mamy także znak Panny i jej staranność skłania ku zajeciom naukowym, na uczelni, pracom badawczym, publikacjom naukowym. Znak Byka w domu VII wskazuje, że w sprawach zawodowych , w relacjach z innymi będziesz zajmować się finansami, umowami, nieruchomosciami i to jest wskazanie zarówno na np. zajęcie artystyczne związane z domem , np. wystrój wnętrz ale także na pracę prawnika w banku lub w obrocie nieruchomościami, może w ubezpieczeniach.

 

Dom II (Byka) wskazuje na sposoby zarobkowania. Posadowiony tam Uran w koniunkcji z Ogonem Smoka nie wróży dobrze stabilizacji finansowej. Wskazuje na wiele zmian i rewolucji w podejściu do zarobkowania a także wiele pochopnych decyzji  na sposoby zarobkowania. Nie jest to dobre wskazanie np. do gry na giełdzieUsmieszek. Wsparciem dla Urana w Strzelcu jest Saturn w Skorpionie na ASC (zdolność do ograniczenia siebie i wniknięcie w problem)  a także Jowisz w Koziorożcu (gruntowna wiedza na temat). W II domu jest także posadowiony Neptun... ale o tym następnym razem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kiarah 2011-01-24, 17:54:25

„Ryby stale wątpią, szarpią się, pływają raz w tę, raz w drugą stronę. Niektórzy mówią, że "latają za własnym ogonem" lub że kręcą się w kółko. Ale to pozorny chaos, gdyż poszukujący zazwyczaj znajdują ideał, do którego zmierzają. Owszem jest to dołujące, ten ciągły brak pewności co do słusznosci podejmowanych decyzji, ale nic się na to nie poradzi.”

– to jak najbardziej prawda i wlasciwie to uczucie towarzyszy mi przez cale zycie. Rzadko jestem przekonana o słuszności danej decyzji, chociaż nie jestem osoba, która nie wie, czego chce. Ale moje wymarzone cele sa często nieco idealistyczne, malo realne i zazwyczaj musze godzic się na jakies ustępstwo, co potem powoduje moje liczne wątpliwości. Mam tez skłonność do widzenia trawy po drugiej stronie jako zawsze bardziej zielonej ;-)

„Księżyc włada znakiem Raka, który jako taki nie jest osadzony w szermiężnej codzienności lecz chodzi z głową w chmurach. Rak lubi skupiać się na sprawach domowych, na dbanie o dom i domowników. Często grzebie też we własnych uczuciach, chowa się w zaciszu domowym przed otoczeniem, rozpamiętuje doznane urazy ze strony innych i cierpi. Taka sensytywność pomaga w działalności artystycznej, którą można wykonywać w domu. Cierpiący artysta to typowy Rak”

-Co do pierwszej czesci to w 100% prawda, o rzeczywistości często zapominam. Lubie wlasny kat, przywiazuje się do ulubionych przedmiotow, lubie przyjmowac gosci.  Zazwyczaj Raka bardzo mocno wiaze sie z rodzina i domem, dla mnie owszem jest to wazne, ale nie na pierwszym miejscu.  Co do zalozenia wlasnego, zdecydowanie mi sie nie spieszy. Krzywd i urazow staram się nie rozpamiętywać, raczej wyznaje zasade, ze wszystko jest względne i jeśli przyjmiemy role ofiary, to się nia stajemy a intencje ludzi rzadko sa zle, częsciej odmienne od naszych oczekiwan. Mam jednak duza tendencje do rozpamiętywania i gloryfikowania przeszłości, bardzo trudno mi się od niej oderwac i towarzyszy mi czeste uczucie, ze „kiedys było lepiej”(odnośnie okresow w zyciu, związków itd.)Mam wrecz niekiedy problem z byciem "tu i teraz."

„Obsadzenie znaków Raka (Słońce) i Skorpiona (ASC, Saturn i Mars) a także Księżyc w Rybach daje Ci wielkie uzdolnienia artystyczne oraz ogromną intuicję, która np. może być wykorzystana w astrologii. Mars w 17 st. Skorpiona to genialny astrolog, wnikający w problem niby ostrze sztyletu. Zazdroszczę, nie ukrywam tego . (działanie Marsa będzie najsilniejsze między 30-39 rokiem życia).Tym niemniej takie umiejętności utrudniają życie, bo ludzie nie lubią ludzi zbytnio przenikliwych i "widzących na wylot". Sama tego doświadczyłam.”

-To mnie zaskoczylo, astrologia zawsze mnie pociągała, ale interesowalam się nia tylko powierzchownie, bez glebszych analiz. Zdarza mi się wyciągać trafne wnioski na temat ludzi np. na początku znajomości, tak wiec mysle, ze mam dosc duza intuicje, ale nie co do zdarzen, bardziej co do charakteru ludzi, ich motywow dzialania.

„Pisałam już o zdolnościach do prawa, do zawodu nauczyciela , do doradztwa np. rodzinnego; o uzdolnieniach medialnych i artystycznych. Zawód okresla dom VI, VII oraz V horoskopu. Tam masz znaki Ryb, Barana, Byka. To jest wskazanie do zawodów ww. Powołanie okresla dom X i tam wierzchołek wypada w Lwie a wiec tu takze potwierdza sie zdolnośc do przewodzenia innym, do kierowania, do bycia adwokatem, nauczycielem akademickim, szefem firmy lub ... głową rodziny, bo Słońce, które włada Lwem jest w IX domu Raka. W domu X mamy także znak Panny i jej staranność skłania ku zajeciom naukowym, na uczelni, pracom badawczym, publikacjom naukowym. Znak Byka w domu VII wskazuje, że w sprawach zawodowych , w relacjach z innymi będziesz zajmować się finansami, umowami, nieruchomosciami i to jest wskazanie zarówno na np. zajęcie artystyczne związane z domem , np. wystrój wnętrz ale także na pracę prawnika w banku lub w obrocie nieruchomościami, może w ubezpieczeniach.”

-Pierwsza czesc jak najbardziej się zgadza, przy pracach badawczych kiedys pracowalam (badania społeczne) i w jakis sposób mnie do tego zawsze ciągnęło, do publikacji naukowych także. Obecnie pisze artykuly, nie sa to wiec publikacje naukowe, ale cos blisko;-) Druga czesc, finanse, umowy, nieruchomości, bank – zupełnie nie. Dla mnie dokonanie przelewu przez Internet to już wyczyn i w sumie wole isc do banku, żeby ktos to za mnie zrobil ;-) Ale wystroj wnetrz bardziej, lubie sie tym zajmowac, czasem znajomi prosza mnie o rade lub pomoc w tej kwestii.

 

Dziekuje za tak szczegolowa analize, z wiekszoscia sie identyfikuje, raczej nie ma tu stwierdzen lub wskazan (co do zawodow, predyspozycji) sprzecznych z tym, w czym sie odnajduje (jedyny wyjatek to bank i ubezpiecznenia) i co chcialabym robic :-)

Pozdrawiam,

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Jasmin 2011-01-25, 10:06:37

Uzupełniająco o IV domu:

 

U Ciebie wypada IC czyli wierzchołek tego domu w Wodniku. To tłumaczy poszukiwanie bezpieczeństwa w sposób innowacyjny, w otoczeniu oryginalnym, ekscytującym ( w to wpisuje się również obcy kraj). Energia znaku Wodnika łączona jest z indywidualnością i odrębnością. Uczucia najgłębsze, z domem rodzinnym związane, mają więc cechy tego znaku. Ty sama, pomimo że jesteś Rakiem odnajdujesz się dobrze nie tylko w grupie społecznej bądź rodzinie ale również w sytuacjach, kiedy możesz funkcjonować samodzielnie, niejako na własnej orbicie "kosmicznej". To daje IV dom z wierzchołkiem w Wodniku. Zakres Twojej indywidualności wskazują władcy Wodnika a więc Saturn i Uran. Saturna już omówiliśmy, ale powiem tylko, ze poczucie bezpieczeństwa odnajdujesz poprzez ojca, który ma na Ciebie duży wpływ. To było dobre w dzieciństwie, ale teraz musisz sama przejąć tę rolę na siebie. ASC z dominującym Saturnem w Skorpionie gwarantuje Ci, że jesteś w stanie samodzielnie nadać formę i kształt swojemu życiu. Uran też już omówiony wyżej (przynajmniej w zakresie, jaki Ciebie interesuje) ale istotna jest tu wskazówka na temat łączenia poczucia bezpieczeństwa ze statusem majątkowym. W horoskopie widać, że w domu przykładano dużą rolę do spraw finansowych i nawet od nich uzależniano poczucie niezależności, samodzielności i rozwoju.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-25, 10:39:12

Ty również przykładasz duże znaczenie do finansów, o czym świadczy obsadzenie II domu aż trzema planetami: Uranem, Jowiszem i Neptunem. Władczyni tego domu czyli Wenus jest w kwinkunksach z Jowiszem i Neptunem, co zapowiada problemy finansowe, albo z systemem wartości.  Ciągłe rozmyślania o finansach i zamartwianie się o swoją przyszłość źle wypływają na Twoje samopoczucie i zdrowie (kwinkunks Księżyc-Wenus). Powinnaś dać sobie więcej luzu i czas na krystalizację sytuacji. Sprzyjać sprawom finansowym będzie połączona w bisekstylu energia Neptuna-Księżyca i Plutona czyli zdolności intuicyjne, umiejętności przystosowania się do zmieniających się warunków oraz inwencja twórcza.

 

Ważny jest Neptun w Twoim horoskopie. Włada Plutonem w XII domu, Księżycem w Rybach, domem V czyli ma wpływ na Twoje wybory życiowe. Dom Plutona czyli VIII wypada w Bliźniętach, co wskazuje na wybory związane z kształceniem, podróżami , rozwojem. Neptun zatem poprzez Plutona ma wpływ na Merkurego, który jest silny i dominuje na MC. Neptun zatem wpływa na Twoje powołanie. Musisz zatem odkryć, co masz do zrobienia w życiu za pomocą Neptuna i Księżyca w koniunkcji z gwiazdą Fomalhaut. Neptun wraz z Jowiszem jest Palcem Bożym w Twoim horoskopie, tzn. tę figurę planetarną tworzy Wenus z Węzłem Księżycowym Półn. wskazując palcem na koniunkcję Neptun-Jowisz w II domu. Wniosek: musisz przewartościować swoje ideały i poglądy m.in. na temat spraw finansowch a także wyznawanego systemu wartości. Palec Boży to wskazówka, której nie należy lekceważyć. Często astrolodzy porównują ją z działaniem Plutona, który wymusza okreslone zachowanie i zmiany siłą, jeżeli człowiek nie chce tego zrobić sam. Ja jestem dobrej myśli, gdyż masz bardzo silnego Skorpiona i jesteś w stanie poradzić sobie z każdym problemem.

 

Miejscem zarobkowania wydaje się zagranica, gdyż Wenus jest w IX domu, II dom przypada na znak Strzelca, Uran i Jowisz są w II domu. Cel życiowy czyli Słońce w Raku w domu IX czyli ponowne wskazanie na lokację zagraniczną. Jednak serce pozostanie w kraju, gdyż Księżyc w domu korzeni, przodków. To może być wskazanie na częste powroty do ojczyzny, na częste zmiany miejsca zamieszkania, chociażby w myślach. Raki lubią wspominać, a tradycja i pochodzenie jest przez nich kultywowana. Merkury w trygonie z Uranem wskazuje na wiele podróży, w tym zarobkowych, więc może to o to chodzi. No cóż, wiele zmian w zakresie domu i zarobkowania Ciebie czeka, być może na tym będzie polegać Twoje życiowe zadanie. Poszukując, w końcu odnajdujemy swój cel i zadanie do wykonania. Nie trzeba tylko zrażać się trudnościami i nie bać się działania. Mars i Pluton w Twoim horoskopie, jako jego władcy - są bardzo silne i to daje Ci wiele sił na metamorfozy i samopoznanie. Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy podczas analizy siebie: wszelkie złe nawyki, popędy i przyzwyczajenia, które odkryjesz w sobie nie mogą spowodować zniechęcenia na drodze do rozwoju. Błędy są naturalne w życiu, tak jak ich naprawa. Ich występowanie nie może stanowić przeszkody na drodze życiowej lecz ułatwiać poprawianie i doskonalenia własnego charakteru. Nie zwracaj się przeciwko sobie a wątpliwości obracaj na swoją korzyść. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-25, 10:51:46

Zamieszczam tranzyty Kiarah, w nadziei, że zachęci to innych do współpracy.

 

Co się dzieje teraz w życiu Kiarah?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kiarah 2011-01-25, 12:14:22

-To duzo wyjasnia. Cos mi zawsze w tym moim Raku do konca nie gralo ;-) Faktycznie, ojciec ma na mnie duzy wpływ, mam tez charakter dosc podobny do niego. Moja mama ma zupełnie inny charakter, usposobienie, czasem kompletnie nie potrafie jej zrozumiec. Ma tez skłonność do widzenia wszystkiego w ciemnych barwach, co często mi się udziela, lubi zakładać z gory, ze cos się nie uda, „żeby się pozniej nie rozczarowac” – dopiero niedawno zrozumiałam, ze takie myslenie dziala na mnie destrukcyjnie. To prawda, w moim domu zawsze przywiązywano duza role do spraw finansowych i takie spojrzenie na swiat starano mi się przekazac, mimo, ze czasem czulam z tym jakas wewnetrzna sprzeczność. Dla mnie pieniadze sa źródłem niezależności, ale nie wyznacznikiem sukcesu, w każdym razie nie jedynym. Sa wiec wazne, ale nie sa celem samym w sobie. Mam za to olbrzymia słabość do ladnych przedmiotow i jestem sklonna wydac na nie sporo. Nie sa to jednak nigdy nowinki technologiczne, bardziej antyki, starocie, limitowane edycje… -rzeczy na swój sposób „wyjatkowe.” Dosc sporo wydaje, ale nigdy nie zostaje bez grosza, kiedy już się do tego zbliżałam, zawsze wpadala jakas dodatkowa praca, stypendium, zwrot… Boje się długów i nigdy ich nie mam.

„Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy podczas analizy siebie: wszelkie złe nawyki, popędy i przyzwyczajenia, które odkryjesz w sobie nie mogą spowodować zniechęcenia na drodze do rozwoju. Błędy są naturalne w życiu, tak jak ich naprawa” – Zniechecenie niestety często mnie dopada i często tez musze walczyc ze swoimi przyzwyczajeniami i nawykami. To ciezka praca, ale warto :)

Dziekuje bardzo i pozdrawiam!

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
kiarah 2011-01-25, 12:15:47

To wyjasnienie to odnosnie Wodnika :-)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Jasmin 2011-01-27, 10:45:39

Jeszcze trochę poczekajmy, może ktoś zechce zerknąć na tranzyty i progresje.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-28, 08:08:23

 

W progresjach widoczne nastawienie na sprawy finansowo-zawodowe. Słońce w 20 stopniu Lwa, Mars na ASC czyli Kiarah chce rozwiązać jakoś samodzielnie ten problem, o który pyta. Księżyc w III domu w Wodniku czyli ma wątpliwości czy sobie samodzielnie poradzi z nowym doświadczeniem. Wenus w trygonie z Jowiszem oraz septyl Księżyc-Jowisz wskazuje, że może liczyć na ułatwienia w sprawach zawodowo- finansowych. Przy nałożeniu progresji na radix widać, ze Słońce zbliża się do MC czyli sprawy zawodowe staną się ważne , najbardziej istotne zaś będą za jakieś 2 lata. Wejście w progresjach Merkurego w stacjonarny bieg w tym czasie zapowiada ważne rozstrzygnięcia na rzecz wzrostu bezpieczeństwa materialnego (trygon Merkury-Ceres).

W dyrekcjach  widać chęć transformacji (Pluton trygon Słońce), rewolucje finansowe (koniunkcja dyrekcyjnego Urana z natalnym Jowiszem w II domu) , co również może oznaczać wyjazd zagraniczny dla celów zarobkowych. Ponieważ Jowisz z Uranem w radix jest w półsekstylu to będą to zmiany korzystne, ale uwaga na rozrzutność i na słomiany ogień, bo Jowisz dyrekcyjny w opozycji z natalną Wenus. Dyrekcyjny Mars w koniunkcji z natalnym Uranem w II domu potwierdza wątpliwości Kiarah na temat pytany . Tutaj też zawarte są ostrzeżenia przed nadmiernym pośpiechem, szarpaniem się emocjonalnym. Bardzo dużo spokoju trzeba i rozwagi przy podejmowaniu decyzji.

 

W tranzytach Pluton tranzytuje Jowisza koniunkcją. Przez dłuższy czas będą ważne sprawy rozwoju. Wiele osób z pokolenia Kiarah ma teraz taki tranzyt, dlatego ważne jest, aby zanalizować ten tranzyt u Kiarah , biorąc pod uwagę pozycje obu planet w horoskopie natalnym.

 

Proszę wszystkich o pomoc w interpretacji. To jest dobre i łatwe ćwiczenie, a tranzyty Plutona każdemu się przydadzą. Początkujący tez dadzą radę. Zapraszam szczególnie tych, którzy kiedyś skorzystali z Pomocy wzajemnej na tym forum. W razie potrzeby zajrzyjcie do podręczników, albo zacytujcie znanego autora, co mówi o takim tranzycie…

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-29, 11:44:28

Wspomniana koniunkcja u Kiarah dotyczy spraw finansowych, poczucia materialnego bezpieczeństwa. Przeżywa również przewartościowania natury ogólnej, a dotyczące rozwoju, wiary we własne siły, zdolności przystowowawcze do nowego środowiska, nowej społeczności. Trzeba pamiętać, że koniunkcja Plutona przez Jowisza nie powtórzy sie już za życia Kiarah. To zatem jedyna możliwość przepracowania swojej wizji rozwoju w taki gwałtowny, plutoniczny sposób. Ponieważ Pluton znajduje się w ostatnim stopniu Wagi, w XII domu sprawy mogą dotyczyć  spraw ukrywanych dotąd przed innymi, bardzo osobistych, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Kiarah nie pytała o nie, więc nie bedę tego rozwijać.

 

Jowisz w II domu odnosi nas do domu VII, bo to również dom Wenus, a do tego domu kieruje swą energię tranzytujący Saturn przez swą pozycję w Wadze, a waga to VII dom . Wygląda na to, że Kiarah przeżywa spadek poczucia bezpieczeństwa , spowodowany zmianą otoczenia (Saturn w Wadze w XI domu). Możliwe frustracje i poczucie samotności.

 

Jowisz w koniunkcji z Uranem w tranzytach na wierzchołku V domu, to ewidentnie sprzyja rozpoczęciu działalności gospodarczej, albo jakiejś samodzielnej działalności.

 

Pluton tranzytować będzie Jowisza do końca roku. Neptun wejdzie w koniunkcję z Księżycem w marcu przyszłego roku i wtedy możliwa do zrealizowania obietnica z horoskopu natalnego dot. Koniunkcji Księżyca z gwiazdą Fomalhaut. Sprawy artystyczne, finansowe i uczucie. Nie chcę wieszczyć, ale byłabym wdzięczna Kiarah za odezwanie się w marcu przyszłego roku  i poinformowanie, co się dzieje i jak to się przejawiło.

Popatrzę jeszcze na solariusz a potem na eklipsy. Nie będzie to szybko, ale zawsze...

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-31, 11:59:59

Kiarah jesteś tam jeszcze?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-01-31, 14:38:22

Ja może wtrącę parę słów na temat tranzytu Plutona przez Jowisza. Mam na ten temat osobiste doświadczenia i obserwacje.

Pierwsze, jeszcze łagodne sygnały zaczęły być zauważalne w połowie 2001 roku, ale później Pluton wracał do mojego Jowisza jeszcze pod koniec 2002.

To lata wielkich zmian na rynku pracy, u mnie  "działy się" kolejne reorganizacje, bo zakład był w trakcie prywatyzacji i ciął koszty, głównie  pracownicze. Likwidowane były kolejne wydziały, a ja przesuwana na "równie odpowiedzialne" stanowiska, wprawdzie już nie kierownicze, ale wciąż w ścisłej grupie osób odpowiedzialnych za planowanie i wdrażanie zmian.

Nie było innego wyjścia, trzeba było przyjąć narzucone  nowe zasady postępowania i dostosować się do dyktowanych reguł.

Na koniec Pluton, już z daleka, bo na początku 2003, tranzytując moje Słońce, uraczył mnie wymówieniem z długoletniej pracy.

Dziś widzę, że to mi było bardzo potrzebne, bo 19 lat w jednej firmie to stanowczo zbyt długo Oczko. To już się robiło nudne, przestałam się uczyć i rozwijać, nowe wyzwania mnie bardzo ożywiły. Ale Pluton tak właśnie działa - jak wulkan, którego wybuch niszczy wszystko, co znajdzie na swojej drodze, a gdy lawa ostygnie, staje się podłożem dla nowego życia.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
kiarah 2011-01-31, 18:49:36

Tak, tak, jestem :-) Nastawienie na sprawy finansowe i zawodowe faktycznie teraz dominuje w moim zyciu najsilniej, jestem już troche zmeczona ta sytuacja i chce wyjaśnienia, stabilizacji.

„Ponieważ Pluton znajduje się w ostatnim stopniu Wagi, w XII domu sprawy mogą dotyczyć  spraw ukrywanych dotąd przed innymi, bardzo osobistych, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Kiarah nie pytała o nie, więc nie bedę tego rozwijać”

 – a jakie to sprawy? Bylabym wdzieczna za rozwiniecie, jeśli będę musiala się z nimi zmierzyc ;-)

„Jowisz w II domu odnosi nas do domu VII, bo to również dom Wenus, a do tego domu kieruje swą energię tranzytujący Saturn przez swą pozycję w Wadze, a waga to VII dom . Wygląda na to, że Kiarah przeżywa spadek poczucia bezpieczeństwa , spowodowany zmianą otoczenia (Saturn w Wadze w XI domu). Możliwe frustracje i poczucie samotności.”

-tak tez się dzieje. Tesknie za rodzinnym miastem, jestem troche przygnebiona i czasem nawet nie chce mi się jakos specjalnie poznawac nowych osob (co wczesniej mi się nie zdarzalo). Ale może to dlatego, ze jestem już zmeczona szukaniem pracy i kolejnymi negatywnymi odpowiedziami na  zgłoszenia lub ich brakiem oraz poczuciem niemocy :(

„Pluton tranzytować będzie Jowisza do końca roku. Neptun wejdzie w koniunkcję z Księżycem w marcu przyszłego roku i wtedy możliwa do zrealizowania obietnica z horoskopu natalnego dot. Koniunkcji Księżyca z gwiazdą Fomalhaut. Sprawy artystyczne, finansowe i uczucie. Nie chcę wieszczyć, ale byłabym wdzięczna Kiarah za odezwanie się w marcu przyszłego roku  i poinformowanie, co się dzieje i jak to się przejawiło.

Popatrzę jeszcze na solariusz a potem na eklipsy. Nie będzie to szybko, ale zawsze...”

Na pewno się odezwe :-) Czyli rozumiem, ze za rok możliwa realizacja celow? W sumie to musze powiedziec, ze mam cos z tym marcem, bo zawsze jakies wieksze zmiany w moim zyciu zdarzaly się wlasnie w tym miesiącu. Czasem przelomowe, czasem jakies mniejsze, ogolnie zawsze jak nadchodzi marzec, to wiem, ze cos się wydarzy... I może już podświadomie to przyciągam ;-)

 

Pozdrawiam,

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-01-17
Jasmin 2011-02-03, 10:47:10

Solariusz na 2010 potwierdza kłopoty z zakresem Twojego pytania. Solarne Słońce w VI domu solarnym to wskazanie na cel związany z praca, zdrowiem, poczuciem zależności od innych, w tym od otoczenia zawodowego i środowiskowego, z pozycją społeczną. Jesteś Rakiem zodiakalnym, toteż te wszystkie wymienione sfery zostają powiązane  z rodziną. Z tego wynika, że cele na okres od urodzin 2010 do urodzin 2011 roku będzie zdominowany przez zależność od środowiska i rodziny i chęć uwolnienia spod tej zależności. Generalnie solariusz 2010 potwierdza moje powyżej sformułowane wnioski, co do problemu z odnalezieniem się w sytuacji sponsoringu rodzinnego. Ryzyko choroby o podłożu nerwowym (depresja, układ trawienny, pokarmowy, może gardło) ale nie będę tego badać szczegółowo, może już to za Tobą, w każdym razie trzeba to brać pod uwagę przy Słońcu w domu zdrowia.

 

Solariusz na 2011 czyli od urodzin 2011-do 2012 (piszę jak laikowi) potwierdza a nawet zwiększa ryzyko manipulacji innych względem Ciebie, próby pokierowania sytuacją, jakieś podchody i nieszczerość. Zamieszczam obok wykres, bo to dość ciekawy solariusz, zważywszy, okres nasilenia eklips w 2011 roku.

 

Zwraca uwagę pozycja Słońca w domu II, czyli wnioski o skupianiu się na sprawach finansowych są potwierdzone. ASC solarny w Raku czyli w zgodzie z żywiołem ASC radix. Dobre aspekty z Księżycem solarnym, Wenus oraz z Węzłem Półn. Wskazują na to że będziesz chciała zrealizować siebie, swoje marzenia, i będą ku temu stosowne ułatwienia (między innymi ze strony rodziny). Trudności też będą , kłótnie (Merkury natalny w opozycji z solarnym Księżycem), działania zawoalowane, tajemnicze (Mars solarny w XII domu solarnym a w VIII natalnym do tego Pluton na DSC retrogradacyjny). Przy Plutonie w radix, w XII domu to pachnie zagrożeniem. Uważaj na działania innych, zwracaj uwagę na szczegóły w relacjach z innymi, sama też wystrzegaj się prób nacisku na innych i forsowania swoich racji za wszelką cenę. Ten solariusz na 2011r. zapowiada ryzyko działań niezbyt zgodnych z prawem albo nieuczciwych a związanych z finansami lub sprawami osobistymi (uczucie). Jowisz w Byku na DSC to możliwość pojawienia się bogatego i władczego sponsora lub partnera w interesach. Ale pamiętaj, co napisałam wyżej o Palcu Bożym. Jowisz z Neptunem są w tej konfiguracji bardzo ważne. Zważywszy , że Uran w tym roku wejdzie w znak Barana czyli będzie u Ciebie tranzytować V dom, razem z Jowiszem, to potwierdza chęć działania na własny rachunek, działalność gospodarczą. Neptun solarny jest w koniunkcji z MC solarnym, Ciekawe co to za działalność będzie (napisz).

 

W solariuszu 2011 potwierdza się zagrożenie między Merkurym-Marsem –Neptunem. Ryzyko oszustwa lub uwiedzenia. Trzeba być ostrożnym.

 

O eklipsach czyli zaćmieniach w 2011r. następnym razem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-02-03, 10:59:49

Co do marca Twoje uwagi potwierdza zapis V i VI domu horoskopu urodzeniowego. Wypadają te domy w Baranie, a Słońce w tym znaku przebywa na ekliptyce w okresie marzec-kwiecień każdego roku. Twoja energia życiowa intensyfikuje się wówczas w sprawach celów życiowych, pracy, otoczenia, nauki i rozwoju. Rozkwitasz na każdą wiosnę czyli naturalnie. Mars jest współwładcą horoskopu i do tego posadowiony w I domu w Skorpionie, toteż na wiosnę wypuszczasz nowe liście i ukorzeniasz się, że tak nawiążę do ogrodniczego wątku Usmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-02-05, 10:44:12

Eklipsy (zaćmienia) Księżyca z 15.06 oraz z 10.12.br. potwierdzają powyższe uwagi.

Powinnaś uważać na emocjonalne sprawy, poważnie potraktować ryzyko popełnienia błędu w podejmowanych, zbyt pochopnie decyzjach. Ważne też jest, aby nie być rozrzutnym nadmiernie, nie ufać pozorom a z otoczeniem utrzymywać poprawne ale asertywne stosunki. Nie ulegać pokusom manipulacji ani nie dążyć do osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę. Najlepsze będzie działanie zrównoważone. W czasie pierwszej eklipsy możliwe, że wypłyną na wierzch jakieś popełnione wcześniej błędy w sprawch finansów lub wartości i zasad pozamaterialnych, gdyż władca horoskopu Merkury jest w opozycji z Neptunem w horoskopie efemerydalnym zacm ienia w dn.15.06.b.r.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-02-05, 11:15:38

Eklipsa Słońca z 1.06.br. potwierdza powyższe wnioski, w szczególności dotyczące Plutona, Merkurego, Neptuna w powiązaniu z urodzeniowym Palcem Bożym. W analizie eklipsy Słońca widać ryzyko kryzysu osobowościowego związanego z własnym działaniem, złudzenia, pomyłki i poczucie niespełnienia marzeń. Znów najlepszym rozwiązaniem jest zrównoważone działanie, połączone ze zdrowym rozsądkiem. Eklipsa wypada w Bliźniętach, a zatem znów jest naprowadzenie na Merkurego, który dominuje na MC. Światła są w 11-12 stopniu Bliźniąt a to wskazuje na omyłki. W połączeniu z domami to wychodzą  jakieś omyłki w działalności gospodarczej, w karierze, coś skrywanego i wstydliwego, np. dotyczącego pieniędzy lub wykształcenia.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-02-05, 11:29:20

Eklipsa z 1.07.b.r. wskazuje na poprawę sytuacji. Światła są w trygonie do Saturna urodzeniowego, czyli pomoże doświadczenie rodziców i własne samozaparcie. Będziesz coś naprawiać w swojej sytuacji finansowej i możliwe też rozpoczęcie dodatkowego procesu nauki, kształcenia, wyjaśnianie spraw prawnych bądź związanych z wykształceniem. Rozwiązywanie problemów wspomagać będzie intuicja, pomoże też przy badaniu spraw niejasnych, stanowiących do tej pory sferę nieznaną, bądź nie uświadomioną.

 

Życzę pomyślnych zmagań i wszystkiego dobrego!

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.