Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

potomstwo córki Kozicy-czy i kiedy?
Jasmin 2011-03-06, 11:39:23

Wklejam radix córki Kozicy.

Zapraszam do analizy, jakie są zapisy w horoskopie dotyczące potomstwa.

Czy są przeszkody do posiadania dzieci czy nie?

Można też prognozować co do czasu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
maszowa 2011-03-06, 12:56:34

Do tej lekcji się dotychczas nie za bardzo przykładałam. Oczko

Widzę tylko, że V dom jest wręcz zatłoczony. Słońce już niemal z niego "ucieka", ale jest tam jeszcze Wenus, więc w miłość do dzieci nie można wątpić. Saturn też tam jest, niestety, ale to przecież nie przekreśla szans na macierzyństwo, może je tylko opóźnić w czasie. Dzieci będą miały wpajane zasady Usmieszek .. ale niekoniecznie takie, jak by sobie życzyło otoczenie, bo to mogą być oryginalne zasady (Uran w Strzelcu). 

A przy okazji - Jowisz w VII domu w Wodniku może chyba świadczyć o tym, że córka nie śpieszy się do formalnych związków. 

Zerknęłam na progresje (ciekawe, czy dobrze mi się wydaje) - progresywny Księżyc jest "w drodze" do znaku Byka... niestety, zbyt mało umiem, żeby stwierdzić, kiedy tam dotrze, ale na intuicję biorąc, myslę, że ten Byk może rozbudzić chęci do zakopania się w domowych pieleszach, a może nawet w pieluszkach. Usmieszek 

 

Chętnie się nauczę czegoś więcej.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-03-06, 15:10:48

 

Czy mówimy o płodności?

 

W tym wypadku tak, gdyż świadczy o tym (w horoskopie kobiety) Księżyc i Wenus, a tutaj Księżyc jest najpłodniejszym ze znaków bo w Byku a Wenus wprawdzie w Wodniku (woli swobodę i niezależność) ale w domu dzieci czyli V a ponadto w koniunkcji aplikacyjnej do Słońca.

Znak szczytu domu V jest znakiem płodnym, wprawdzie to Skorpion ale jednak świadczy o płodności bo jest znakiem żywiołu wody. Potwierdza płodność znak Strzelca w V domu, uważany za płodny znak.

Dla oceny rodzicielstwa Jowisz jest najważniejszy jako władca zodiakalny planet skupionych w V domu. Dla oceny płodności znaczenie ma fakt posadowienia Jowisza w dekanacie Bliźniąt oraz w dwadzie Lwa, poza tym w domu Wenus oraz pozytywne relacje ze Słońcem i Merkurym.  

Słońce jako wł. naturalny V domu oraz władca całości horoskopu posadowiony jest w Koziorożcu w relacji z domem pracy. To wskazuje na przeszkody i opóźnienia z rodzicielstwem spowodowane karierą.

Płodność to jedna rzecz a wola to druga, niezależna kwestia w temacie posiadania dzieci.

 

Tutaj są przeszkody widoczne. Po pierwsze zauważone już przez Maszowa planety w V domu czyli Saturn i Uran w koniunkcji z Wenus. Będą jakieś problemy z wychowaniem lub zdrowiem dzieci. Uran w V domu wskazuje na porody trudne, poronienia, cesarki albo... na wyjątkowość dziecka, czasem też na wyjazd dziecka za granicę i trudność wtedy polega na utrudnionym kontakcie z dzieckiem. Saturn w natalnym ma dość dobre aspektarium ale jednak wskazuje na zagrożenia. Może opóźniać znacznie decyzję o rodzicielstwie, no i Słońce jest raczej nastawione na pracę. Słońce na wierzchołku VI domu w koniunkcji z Neptunem może też wskazywać na dużą płodność ale problem z donoszeniem ciąży.

 

Władcami V domu wg wierzchołka są Mars i Pluton. To też wskazanie na przeszkody , związane z domem rodzinnym, a właściwie wskazujące na przeszkody genetyczne (obie planety w domu korzeni i przodków).

 

Dalej potem

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-03-07, 00:45:47

Spytam krótko ( o ile w ogóle można takie konstrukcje czynić ):

- jak się spełnia w życiu ( ja tu widzę ostro w horoskopie służby - wojsko, policja, straż, albo - medycyna, urzędy ) ?

- czy jest silną kobietą ( bardzo silna osoba - tak wynika ) ?

- czy w związku jest dobrze ( moim zdaniem średnio, Jowisz w 7 plus Saturn w 5, w zależności "jakie wieją wiatry", raz lepiej, raz gorzej )

- i w końcu - czy na pewno chce mieć te dzieci ??

 

Wiem że to mój "konik", ale niech ona na 100% przyzna, że to jej nieprzymuszona wola, ogromna chęć, zamiar spełnienia się ? Trochę zastanawia mnie kwadrat Urana do Słońca w tym czasie się realizujący ( "przygoda związana z twórczością", oraz Jowisz na MC ( zrobić coś "prestiżowego" w swojej roli społecznej - czytaj - stworzyć jako kobieta dziecko ). Jeśli ona "bardzo chciała" mieć dzieci np rok temu, to uwierzę, że efekty twórczości ( Słońce ) i filozoficzne pytanie o swoją "rolę społeczną" w społeczeństwie ( tranzyt Jowisza na MC ) nie są kwestią chwili i przypadku. Jeśli jednak "nie chciała mocno" mieć dzieci rok, dwa, trzy lata temu, wówczas jestem skłonny rozpatrywać, że przeszkoda tkwi wewnątrz horoskopu, a niechęć bierze się z dość silnego napięcia emocjonalnego, albo jakichś przeszkód wyniesionych z domu ( uff, mnóstwo przeszkód, Słońce con Neptun samo w sobie jest niewyraźne, dodatkowo Mars con Pluton w IV mówią dużo, Wenus i Księżyc nie ratują sytuacji, Księżyc w Byku mnie nie przekonuje aż tak do końca, materialnie moglo być super, psychicznie już mniej ).

 

Pozdrawiam ! :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-03-07, 07:30:00

No widzę, że Acrux wrócił!

 

Ale do ad rema:

 

Tak, słusznie prawiszUsmieszek. Księżyc w Byku nie jest taki niewinny i potrzebujący stada, bo w koniunkcji z Lilith i w domu XI - Urana. Księżyc jest zatem w domu horoskopowym , który odpowiada za otoczenie i nadzieje, za miłość otrzymywaną, za przyjaciół. Jest w domu przeciwnym domu V czyli dzieci. Uran działający na V dom nie sprzyja posiadaniu dzieci.

 

Nie wiem jak w tym wypadku, ale z moich doświadczeń wynika , że Księżyc w kon. z Lilith oznacza trudności z macierzyństwem. Tutaj wychodziłoby na wskazanie, że córka Kozicy raczej pracuje z dziećmi, że to jest wskazanie na zajęcie zawodowe. Potwierdzałoby to takie a nie inne obsadzenie V domu i Słońce na wierzchołku domu pracy. Takie tłumne obsadzenie domu V często sygnifikuje pracę nauczyciela. Jeżeli tak, to byłaby to praca w jakimś publicznym miejscu, gdyż znak Lwa jest w horoskopie mocno podkreślony. Mówimy o osobie młodej a więc to, o czym piszę w sensie powołania, to może być sprawą przyszłości.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-03-07, 18:26:40

Wg progresji sekundarnych progr. Księżyc znajdzie  się w koniunkcji z Księżycem natalnym w Byku za dwa lata. Z wykresu na ten dzień wynika, że progresywny wierzchołek V domu znajdzie się w koniunkcji z natalną Wenus a także że progrsywny wierzchołek domu V będzie w półsekstylu z natalnym wierzchołkiem V domu. Nie jestem pewna czy to dotyczyć będzie dziecka czy też innych spraw V domu.

 

Uran progresywny tym samym stanie na wierzchołku progresywnego V domu, stanowiąc przeszkodę dla rodzicielstwa albo ... wskazywać może na narodziny. Nie wiem jak rozumieć to w związku z Uranem, który w radix jest w dekanacie Marsa i dwadzie Raka. Może oznaczać też poród. Wiele razy udało mi się zauważyć związek Wenus lub Księżyca z Uranem w momencie porodu. W horoskopie progresywnym Pluton znajduje się na progresywnym IC z w koniunkcji z Węzłem Płd. To dotyczy transformacji w domu, np. narodzin dziecka lub jego poczęcia. Zważywszy na dość dobre aspektarium Marsa i Plutona w radix wiązałabym to raczej z trudnościami aniżeli z czymś przykrym. Myślę, że aspekty progresywnych planet do natalnego Księżyca w marcu 2013r. wskazują na jakieś zdarzenia związane z rodzicielstwem.

 

Natomiast solariusz na rok bieżący wskazuje na zainteresowanie i ewentualne próby zostania matką (Księżyc solarny na Asc) albo na wpływanie matki na córkę w tych sprawach. Słońce solarne znajduje się w V domu solarnym. Oczywiście to może wskazywać też na inne sprawy V-domowe, ale szukając odpowiedzi na pytanie o macierzyństwo staram się odszukać najdogodniejsze momenty do tego.

 

Solariusz na 2013 rok wskazuje na jakieś zdarzenia o charakterze siły wyższej. Jak wyżej wspomniałam wówczas jest największe w ciągu najbliższych lat prawdopodobieństwo zostania matką.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kozica 2011-03-08, 11:04:26

Bardzo dziękuje wszystkim za zainteresowanie,trochę mi lżej,bo ten rok 2013

może będzie miły, a propo córki mam ją jedną a do tego chorowita i wątłej

szczupłej budowy ciała(zawsze się martwie) więc rozumiecie matke dlaczego

pytam.A co do jej pracy to rzeczywiście pracuje z ludzmi i dla ludzi,z wykształcenia jest magistrem ekonomii,bankowości i zarządzania a teraz awansowała i pracuje w audycie bankowym czym przejmuje się bardzo aż za bardzo(stres i nerwica) bo wszystko musi błyszczeć i być naj!-oczywiście kosztem zdrowia,a o dzieciach niema mowy a i związek jej 5 letni bez ślubu,partner 14 lat starszy- o  dziwo , nawet nie widać jego wieku,może jest hamulcem a

może taka dzisiejsza moda?  no to pożyjemy , zobaczymy , będę wyczekiwać

cierpliwie , gorzej z ojcem( moim ,, mężem'') - pesymista,maruda.Mam jednak

nadzieje że doczekamy się  potomka w zdrowiu i szczęściu czego życzę

każdemu rodzicowi .Pozdrawiam ze słonecznego Szczecina.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 14
Dołączył/a: 2011-02-27
kozica 2011-03-11, 18:56:09

A dzisiaj dorwałam cudowny opis Wenus w wodniku w ,, ciekawych tranzytach planet'' z dnia 09.03.2011 i aż zaniemówiłam taki był piekny!

wypisz , wymaluj moje odczucia .W imieniu wszystkich dziwnych wenusek

Dziekujemy pani Danusi i prosimy dużo , dużo i jeszcze ,jeszcze  więcej do poczytania!!!

Tematów: 2
Odpowiedzi: 14
Dołączył/a: 2011-02-27
Jasmin 2011-03-11, 21:16:21

Z podziękowaniemUsmieszek

piosenka

http://www.tekstowo.pl/piosenka,michael_buble,sway.html">http://www.tekstowo.pl/piosenka,michael_buble,sway.html

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-03-12, 00:33:26

A ja przy pierwszej okazji "przeleciałam" wszystkie radixy w swojej bazie i stwierdziłam, że bez znaczenia jest płeć właściciela tak położonej Wenus. U mężczyzn także "to działa" - nie znoszą jak im się coś nakazuje czy zmusza do zachowania w sposób zagrażający ich poczuciu wolności. No i  oczywiście muszą się czuć ważni i wyjątkowi.

A jak przeczytałam, że w kontaktach z zodiakalnym Bykiem "nie do przyjęcia będzie dla niej jego pasterskie zaganianie do stada i nakazy do beczenia jednym głosem wraz z innymi owcami", to jakbym to widziała - mam taki układ w najbliższej rodzinie. Pięknie opisane, aż się zaśmiałam z zachwytu.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-03-12, 15:40:57

Głosny smiechDzięki.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.