Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Horoskop Agaty.
Blanka 2011-03-06, 13:26:09

Nów w w Rybach sprawil że "siadla" mi wena i w związku z tym poprosze o pomoc w interpretacji tego horoskopu. Przyznam, że mam emocjonalne podejscie do tego horoskopu i dlatego potrzebuje obiektywnego spojrzenia na ten radix. co mozecie powiedziec o tej osobie? Jaka bedzie jej przyszlosc ?  Jaki zawod?. Wiem, że to bedzie zawod merkurego ,bo rzeczywiscie w calym kolku jest bardzo dominujący.

Podaje date- 26 czerwiec 1994 godz. 12.15 Gdańsk

Wszystkie wskazówki bardzo cenne Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Odpowiedzi
Jasmin 2011-03-06, 14:25:36

Merkury zdecydowanie, ale ja nie wykluczyłabym związku z żywnością. Może handel żywnością (rybami) albo przetwórstwo rybne i wykładowca akademicki na wydziale tego rodzaju.

 

Tak od razu, ale ewentualnie potem sprostuję.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-06, 14:57:20

Powiem szczerze Jaśmin, że ona ma zupelnie inne marzenia.

Chcialaby zostac dziennikarzem i podrozowac w odległe rejony swiata.

Ten Mars w 9 domu moglby ,ale czy w wygodnickim Byku da radę?

Pozatym niepokoi mnie ten Saturn w 6 domu i w Rybach w domu sluzby i zdrowia jest samotny i oderwany tak jakby od calosci..

Póki co ona tanczy od paru lat w grupie sportowej i gdzie tutaj widac ten "taniec"??

Pozdrawiam Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
acrux_79 2011-03-07, 00:25:31

Wybierze nie "swoje powołanie", tylko to, co uzna, że "ludzie będą mówili, że fajne, super". W tym sensie upatrywał bym zagrożenia, że podejmie decyzję, jeśli zostanie przekonana, że "ludzie będą nią zachwyceni w tym co wybrała". Tą wizję podpowiada mi Słońce na MC spalające Merkurego, władcę ASC ( wizerunek podatny na nacisk "prestiżu ), to jest bardzo silny prestiż. Księżycowe Słońce w trygonie do Jowisza podpowiada, że powinno jej się udać. Mam wrażenie, że ona testuje swoje wybory, ponieważ chce się utwierdzić w tym, że oczaruje tym publiczność.

 

Zdecydowanie dla mnie jakaś osoba publiczna, piastująca widoczne, wyraźne stanowiska. Księżyc w Wodniku, oraz bardzo zdeterminowany Mars ( opp Pluton, trygon od UranoNeptuna ) wskazują, że jest odważna i pewna siebie.

 

Nie zostanie wykładowcą, dziennikarzem, nie zostanie "rezydentem".  To nie jest "trendy", to jest dłubanina, pisanina. To jest osobowość w stylu "Indiany Jonesa", Rak w podróży. Emocje "w ruchu", wrażliwość "w pokonywaniu granic". Być może stąd też taniec. Wenus w Lwie, jako pośrednio związana ze Słońcem na MC, daje zapotrzebowanie na uruchomienie tego harmonizującego duszę i ciało ruchu, zauważmy też bardzo ścisłą opozycję Wenus do Księżyca.

 

Dla mnie kariera tancerki ( też! ), podróżniczki, organizatorki imprez, warsztatów, pośredniczki pomiędzy ważnymi osobistościami. Również tłumaczka, hotelarstwo, praca z obcokrajowcami. Studia związane z europeistyką, politologią, hotelarstwem, marketingiem, zarządzaniem, albo jakieś egzotyczne, novum, której to nazwy teraz nie wymieniam. Ale mam wrażenie, że źródło pieniędzy i prestiżu będzie pochodziło, tak (!), od mężczyzn, gdyż będą jej jedli z ręki. Świetny trygon współwładcy DESC Jowisza do Słońca, świetny trygon współwładcy DESC Neptuna do Marsa, strasznie namiętna i ekstrawertyczna opozycja Księżyca nie znającego lęku przed mężczyznami w Wodniku w domu 5 do Wenus w Lwie w domu 11 tworzą z obrazu tej dziewczynę dużą łamaczkę serc (!), albo co najmniej świetną dyplomatkę, lub aranżatorkę różnorakich relacji. Więc o jej los się nie martwię i, przyznaję, zazdroszczę takiego horoskopu, choć takich rzeczy nie powinno się pisać. Zwraca uwagę, żeby jednak skupiała się na swojej głębi i dokopywała się do najskrytszych marzeń, oraz odnalazła pułapkę, której na imię "opinia innych".

 

Pozdrawiam ! :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-03-07, 08:10:36

Urodziła sie podczas 17 doby Księżyca, co wskazuje na chęć dzielenia się energetycznego z innymi (taniec). To jest bardzo dobre wskazanie na szczęście w małżeństwie. Osoby w tej dobie urodzone mają wiele energii w życiu, lubią cieszyć się życiem. Jeżeli nie funkcjonują w grupie są ospałe i śnięte. Muszą być w pełnym słońcu i dzielić się z innymi (m.in. pożywieniem). To tłumaczy taniec ale też może wskazywać na inne, mniej bezpieczne formy przekazywania innym swojej energii. Także dobrze jest skanalizować tę energię w pozytywny sposób. Szanse na to są z uwagi na trygon Słońce-Jowisz. Ten aspekt potwierdza to, co napisałam o wskazaniu na szczęśliwe małżeństwo z faktu ur. w 17 dobie Księżyca. Mąż zresztą będzie zamożny albo wpłynie jakoś na sprawy finansowe Agaty w pozytywny sposób. Ludzie ur. w tej dobie są na ogół wierni ale lubią też zaszaleć w życiu i ulec ekstazie, szaleństwu, nadużyć używek, alkoholu.

 

Urodziła się, gdy Księżyc był w 15 domu i w 25 paśmie księżycowym.

Co do domu 15 to zapowiada on trudności w  życiu, silne namiętności. Pasmo 25 Księżyca zapowiada trudności w ciąży ale jest zapowiedzią pomyślnych operacji medycznych. Osoba śmiała, umiejąca zwyciężać wrogów, w niektórych etapach życia doznaje przeszkód i porażek, co jest wynikiem poczucia nadmiernej wartosci. Pasmo sprzyja otrzymaniu spadku i dziedziczeniu. Wspomaga chętnych do nauki, nie sprzyja przestepcom.

 

Uwagi o dobie, domu i paśmie Księżyca wg L.Zawadzkiego "Misterium.Ariadna"

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-07, 14:40:00

Dziekuje Acrux i Jasmin Usmieszek

Acrux potwierdzasz moje spostrzezenia jesli chodzi o jej osobę. Rzeczywiscie do "dlubaniny" sie nie nadaje. Cierpliwosci jej brak. Uczy sie dobrze, ale nie wysila sie i dlatego w szkole tylko czworki, a moglaby duzo lepiej ,ale coz..Mars w Byku leniwy jest G�osny smiech Bardzo optymistyczna analiza Acrux. Przyznam szczerze ze mnie to cieszy. Te kierunki studiow co wymieniles to wlasnie myslalam zeby posszla na europeistyke na studia, ale narazie sie martwie o mature. Sprawdzalam maj 2013 rok i Saturn dokladnie bedzie jej tranzytowal Jowisza w Skorpionie i uruchomi jej ten bisekstyl z Chironem, Jowiszem i Sloncem, Merkurym na MC,wiec czeka ją ciezka praca.

Jesli chodzi o jej zycie uczuciowe to poki co nie ma chlopaka takiego ,zeby sie powaznie zainteresowala i chyba rzeczywiscie jej wyniosłosc (Wenus we Lwie) powoduje dystans u plci przeciwnej co do jej osoby.

Ona uwielbia podrozowac, wiec moze jakis zawod reportera mi przychodzi na mysl. Boję sie tylko, że ten Saturn w domu służby moze ją zmusic do tej "dłubaniny" w życiu.Ale wszytsko to co wymieniles Acrux pasuje do niej doskonale i dziekuje Ci bardzo za tą analize jej horoskopu.Usmieszek

 

Jasmin - Agata od poczatku uwielbiala funkcjonowac w grupie, przychodzilo jej to z łatwoscia. Fajny opis stopni Ksiezyca Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-03-08, 22:03:55

Jasmin zaciekawiłaś mnie tą charakterystyką Ksiezyca. Nie mam akurat tej ksiazki w swojej bibliotece astrologicznej, to czy moglabys mi napisac ,co pisze o Ksiezycu 2 st. 54' w Rybach w 4 domu?

Pozdrawiam serdecznieUsmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-09, 08:10:06

Voila!

 

3 st. Ryb-

pozytywne: Stopień tajemny.Wyzwanie ku doskonałości, pasmo mistrzostwa; mistycy, mistrzowie, nauczyciele, filozofowie, osoby dziwne, nawet chimeryczne. Umiejętność łączenia duchowosci z potrzebami materialnymi. Wielu przyjaciół, wszędzie znajduje dla siebie miejsce i zastosowanie. Namiętne pragnienie rozkoszy, niepokojące sytuacje życiowe, wysokie aspiracje. Serdeczny i sympatyczny człowiek, który wyprzedza swoje czasy. Stopień profetów i wielkich uczonych. Nadmiar, wiele zdolności, talentów - szyje,  śpiewa, maluje- a wszystko jakby od niechcenia.

negatywne: biernie kontempluje własne zdolności i rzadko przykłada się do pomnażania dóbr, jakie otrzymał od natury.

 

To jest opis stopnia zodiakalnego posadowienia Księżyca. To co innego niż doba, dom i pasmo Księżyca, chociaż są powiązane.

 Ty urodziłaś się w 22 dobie, 19 domu i w 26 pasmie Księżyca.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-09, 13:00:38

Jasmin to poproszę jeszcze  22 dobe, 19 dom i 26 pasmo Ksiezyca, jesli moglabys napisac Zawstydzenie

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
genny19 2011-03-09, 14:30:56

" i gdzie tutaj widac ten taniec" .Wenus i Mars w horoskopie nie tworzą aspektów,ale ich midipunkt(półsuma) wypada w 3,48 Raka i jest to też midipunkt Słońca i Merkurego .Mars w 24,37 Byka leży w punkcie 5 -krotnym 24 Byka , który ma charakter planetarny Wenus i mówi o artyzmie.

Dziedziną  w której Mars i Wenus współdziałają nierozdzielnie  czyli na ruchu i czynnym wysiłku jest taniec.

Jowisz w Skorpionie  4,49 lezy w pobliżu punktu 6 Skorpiona charakter planetarny Mars i Jowisz  mówi o wielkiej energii i umiejętności zwycięzania.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-03-09, 17:55:53

L. Zawadzki "Ariadna. Misterium":

 

22 DOBA Księżyca:

Dzień mądrości, studiowania wiedzy tajemnej, jej praktycznego wykorzystania: wiedzy, informacji, prawa, archiwów, studiów, rzemiosła, gromadzenia wiedzy, która jest potrzebna dla osiągnięcia konkretnych celów.

Dla astrologów czas ten jest stosowny do otwierania się na madrość zapisaną w starożytnych tekstach i symbolach, do wnikania w ukryte znaczenie symboliki. W dniu tym następują otwarcia intuicyjne na to, co do tej pory było trudne do zrozumienia.

Zaleca się, aby tarotem w tym dniu zajmowali się tylko wytrawni kartomanci, ponieważ sugestywność arkanów tarotu ma wyjątkową moc spełniania się układów i można, jak to się mówi "złapać bakcyla". Dobrze jest natomiast kontemplować symbolikę magiczną, jak również astrologiczną; skupiać się na wizerunkach, obrazach, jantrach, zapisach świętych dźwięków. Jeśli przy pomocy znaków symbolicznych bądź arkanów tarotu operator chce stworzyć nową sytuację, to jest to po temu dzień znakomity. Takie działania wymagają jednak wiedzy o wzajemnych powiązaniach pomiędzy pierwiastkami rzeczywistości i -uwaga-!- nie zwalniają od spłat karmicznych, to lepiej tego nie robić.

W dniu tym dobrze jest nauczać, przekazywać doświadczenie, być szczodrym lub gromadzić wiedzę.

Urodzeni w tym dniu to, na wyższym poziomie strażnicy mądrości, zajmujący się deszyfracją symboliki sakralnej, tekstów i badaniami starożytnej tradycji. Tacy ludzie byli czczeni jako świątynni nauczyciele; mogą oni przenikać znaczenie wszystkich rzeczy, zgłębiać wszelką wiedzę; zajmują się rozszyfrowywaniem i pomnażaniem bogactwa duchowego, obroną sprawiedliwości i dawaniem świadectwa prawdzie.

Na niższym poziomie - konserwatyści pozbawieni wyobraźni, przekonani, że mają monopol na prawdę, więc zmuszają innych , aby żyli zgodnie z ich jedynie słusznym poglądem.

Jednym z najpiękniejszych omenów 22 dnia księżycowego jest przelatujący nad głową ptak. Jeżeli podczas lotu ptak przeleci nam nad głową lub uderzy w nasze okno, czy też wpadnie do pokoju- jest to bardzo szczęśliwy znak. Natomiast nieszczęściem jest, gdy ten ptak zrobi sobie krzywdę.

Wspomagają - błękitny agat, niebieski szafir, bursztyn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-03-09, 18:09:17

ciąg dalszy:

 

Dom Księżycowy XIX:

oznacza człowieka pracowitego i cierpliwego, zasługującego na protekcję przełożonych. Tym niemniej, nie sprzyja bogactwu, zdrowiu i zapowiada liczne problemy finansowe i w ciągu życia.

 

26 Pasmo Księżyca:

Picatrix: dwudzieste szóste pasmo zwane Almisdam; sprzyja dobrej reputacji u mężczyzn.(...)

Arabowie nazywali to pasmo Górny Otwór Worka Na Wodę; wspomaga ono małżeństwa, gospodarstwo rolne i uprawę roli oraz produkcję i wymianę towarową; nie sprzyja podróżom morskim.

Hindusi nazywają je Szczęśliwi Przodkowie ; skłania ono do melancholii, wyobraźni mrocznej i depresyjnej; sprzyja cierpliwości; wzmaga poczucie godności własnej; związane jest z życiem w miarę zamożnym, dostatnim, aczkolwiek nie pozbawionym smutku, ociężałym, pełnym bezwładu;(...)

Z moich obserwacji wynika, że pasmo to zapowiada dominację kobiet w otoczeniu właściciela horoskopu, częstokroć biedę i skąpstwo, które stają się przeszkoda do uniesień, spełnień, a nawet uciech miłosnych.

W chińskiej astrologii pasmo to nazywa się Krok. (...) Chińczycy twierdzą, że to pasmo wskazuje na możliwość osiągnięcia dobrej sytuacji społecznej, dzięki wsparciu rodziny, krewnych i/lub przyjaciół; właściciela horoskopu oczekuje w życiu trudna, żmudna praca, wiele rozczarowań, ale przy końcu życia ma on poczucie spełnienia i sukcesu życiowego, widzi owoce swojego trudu i wie, że zrobił wszystko, co mógł i powinien był zrobić.

Judejscy astrologowie nazwali to pasmo Krasomówstwo; sprzyja ono politykom oraz działalności charytatywnej.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-10, 14:57:26

Dziekuje Jasmin bardzo to tajemnicze co napisalas. Muszę sobie to przemyslec i kupic koniecznie ta ksiązkeUsmieszek

Ja mam jeszcze ten Ksiezyc w koniunkcji z gwiazda krolewska Fomalhaut. Podobno taka gwiazda aspektując swiatlo mocno wspiera pozytywnie moj Księzyc.

Wspaniale wiedziec jakie kamienie mają energie pozytywna na Twoj organizm. Dziwne, bo nie mam ani jednego pierscionka z agatem, bursztynem lub szafirem. Bede musiala sobie kupic Głosny smiech

Pozdrawiam cieplutko Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-03-10, 15:12:57

genny19 cieszy mnie to, że potwierdziłes co pisal Acrux i  Jasmin o tej zdolnosci zwyciezania u Agaty. Przyznam szczerze, że bardzo chce, żeby nie miala takich problemow jak ja i umiala cierpliwie podejmowac mądre decyzje w życiu i bez wahania szła swoją drogą, nie mysląc o tym ciagle zadręczając sie czy decyzja była sluszna.

Pozdrawiam Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-25, 09:23:54

Tutaj wklejam  figury planetarne Agaty. cdn w następnym poście.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-03-25, 09:33:25

pozostałe figury. Zwróć uwagę Blanko na Palce Boże.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-25, 09:42:29

Sporo tego, ale sie zdziwiłam. Dzieki :D

Palec bozy podobno wymusza  wydarzenia zewnetrzne w życiu wlasciciela horoskopu niezalezne od niego. Mam Billa Tierneya ksiazke ,to poczytam o tych figurach.

Z tym, że inne konfiguracje harmonijne moga łagodzic te trudne.

Nie wiem czy to dobrze, ale chyba tak, bo w zadnej z tych konfiguracji nie ma podpiętego Saturna :D

I mam pytanie czy jesli Agaty Jowisz jest na moim ASC (zerowa koniunkcja) to ja jestem tak jakby podpięta pod jej uklad planet bisekstylu?

Jak to rozumiec Jasminko?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-03-25, 10:00:53

W maju 2013 roku Agata bedzie zdawac mature. Zauwazylam ,że w tym okresie Saturn bedzie wchodzil jej koniunkcją na Jowisza.

Jak myslicie czy da sie wyciagnąc wnioski jak jej ta matura pojdzie za 2 lata na podstawie tranzytow i na co zwrocic uwage w horoskopie ?

Prosze o pomoc :D

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-25, 13:56:31

Wasz układ synastryczny Jowisz-ASC mówi, że pęd do twojego rozwoju nadaje Agata. Ona dodaje ci wiary w siebie i wzmacnia, uszczęśliwia. Może jakoś też wpływać na Twój wygląd zewnętrzny ale to raczej później, najsilniej po jej 40-stym roku życia. Może byc twoją sponsorkąUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-25, 15:53:53

Jasmin calkowicie sie zgadzam z Tobą. Mam taki uklad jeszcze z jedną osobą i dokladnie tak to sie manifestuje :D

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-26, 08:00:05

W sprawie koniunkcji Saturna z Jowiszem:

 

to można określić jednym słowem - egzamin. Ja mam tę koniunkcję w radix. Staję całe życie przed egzaminem lub inni mnie egzaminują. Ale ja to lubię (bo z Jowiszem w koniunkcji jest jeszcze Księżyc). Sama wyrywam się do tablicyUsmieszek.

 

Agata jest tylko jedną z wielu osób z jej pokolenia, które bedą przeżywać ten aspekt. To jest aspekt społecznościowy. Coś lub ktoś zmusza do odpowiedzialności. Można sprawdzić, co w radix z Jowiszem się wiąże i wtedy odczytać będzie można, co indywidualnie wynika z tej koniunkcji dla Agaty.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-26, 13:06:54

Jowisz jest w Skorpionie wladca Pluton, ktory razem z wezlem jest na wierzcholku 3 domu (szkola, nauka) w opozycji do Marsa niestety w radiksie Agaty. 3 dom jest w Skopionie i Strzelcu.

Wiadomo, że sprawy będą dotyczyc nauki, bliskiego otoczenia ,a takze domu rodzinnego. Ten Pluton ją przetransformuje w wymienionych sprawach?

Jowisz rowniez ma trygony w radiksie do Slonca, Merkurego w Raku i MC w Bliznietach. I teraz tym tropem isc dalej. Jak wysnuc wnioski co do samego egzaminu maturalnego? Aspekty harmonijne od tranz. Saturna bedą sprzyjac zdaniu matury? a nieharmonijne nie? :D

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-27, 15:25:30

Zakładając , że matura bedzie za 2 lata , powiedzmy 4 maja 2013  i rozpocznie się np. o godz. 9 rano to tranzyty będą wyglądać jak obok. Założyłam, że Gdańsk będzie miejscem zdarzenia. Aby ocenić dokładnie przebieg matury i co ona zapowiada dla Agaty musielibyśmy znać godzinę jej rozpoczęcia i dzień-co teraz nie jest pewne. Horoskopy efemerydalne na chwilę rozpoczęcia jakiejś imprezy czy zdarzenia mówią bardzo wiele.

 

Dzisiaj można spróbować określić tylko ogólne wskazania. Z wykresu obok wynika, że nie ma tu koniunkcji tranzytującego Saturna z Jowiszem. Natomiast natalny Saturn odbiera same dobre aspekty. Neptun jest w zerowych trygonach do Słońca i Jowisza.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-27, 16:04:45

Jasminko jak to nie ma? Przeciez jest Saturn na Jowiszu :)

I bardzo ciekawe jest polozenie tranz. Chirona, ktory robi koniunkcje do Saturna w 6 domu.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-27, 16:12:43

Ja używam orby 2 stopni dla aspektów w tranzytach. Jak popatrzysz na tabelkę z kratkami to pomiędzy tranzytującym Saturnem i natalnym Jowiszem program nie wykazuje koniunkcji. Jest już po koniunkcji i Saturn retrograduje.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-27, 18:05:45

Oj,u mnie dziala koniunkcja seperacyjna nawet do 7-iu stopni w tranzytach :D

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-29, 12:11:46

Ciekawe, a ja czasem się zastanawiam, czy moja orba nie za duża. W bieżących tranzytach to stosuję większe orby, ale w tranztach do planet natalnych jednak mniejszą.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-31, 13:08:25

Zastanawiam sie Jasmin czemu mam zwrocic uwage na Palce boze w horoskopie Agaty?

Czy to jakis szczegolnie niekorzystny uklad w jej przypadku?Moglabys cos wiecej napisac na ten temat?

Pozdrawiam Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-31, 14:50:19

Nie miałam nic konkretnego na myśli w przypadku Agaty.

Palec Boży to układ 3 planet tworzących podwójny kwinkunks; dwie tworzą sekstyl i jednocześnie obie planety znajdują się w kwinkunksie z trzecią planetą. Palec Boży oznacza konieczność dokonania reorganizacji, zmian w podejściu emocjonalnym lub umysłowym. Planeta ogniskowa, tj. ta trzecia, z którą 2 pozostałe planety łączy kwinkunks, wskazuje „palcem” jaka energia powinna być na nowo przepracowana. Znak Zodiaku, w którym posadowiona jest planeta ogniskowa pokazuje sposób dokonania zmiany a dom horoskopowy, w którym jest posadowiona wskazuje sferę życia, w której stosownego przeobrażenia należy dokonać. Planeta ta, z uwagi na to, że ogniskuje dwa kwinkunksy wywołuje stany napięciowe. Łączona jest zazwyczaj w astrologii z sytuacją oczyszczenia (np. w procesie chorobowym) lub wymagającą przeprowadzenia pewnych rzeczy na nowo, po przeróbkach lub zmianach stanu poprzedniego. Działanie Palca Bożego jest porównywane do działania Plutona i figura ta domaga się transformacji.

Popatrzę później, co to może znaczyć dla Agaty. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-31, 17:55:13

U Agaty jest MC, Slonce i Ceres w Bliznietach punktem wyladowania.

Ona  ma jeszcze  inne konfiguracje planet ,ktore mam nadzieje złagodza ten tranzyt.

Ale wlasciwie tranzytujący Pluton pare lat temu juz uruchomil ten Palec Bozy przechodząc przez IC, robiac opozycje do jej Stellum w Bliznietach i rzeczywiscie u niej w domu duzo zmian zaszlo.

 

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-31, 18:30:05

Tak jest w Palcu Bożym. Przepracować zatem należy powołanie, reputację, stosunek do kariery. Ceres ma w pozycji energię Ryb , Wodnika i Bliźniąt a więc domy III, V, VI. Jak popatrzymy na te domy to wyjdzie , że wszystkie planety są zaangażowane w ten Palec Boży. Mało tego, Księżyc w V domu jest na wierzchołku Palca Diabła czyli u niej ta napięciowa figura ma odniesienie do roli matki, żony, dziecka i wszystkiego tego, co wiąże się z Księżycem w astrologii.

Wydaje mi się, że ona stanie przed wyborem: albo rodzina albo wolność i kariera. Ktoś jej może pokrzyżować plany i związek z tym będzie miała prawdopodobnie matka. W obu figurach tak wygląda:

W Palcu Bożym wskazanie jest na MC (w astrologii to matka) i Ceres na MC to konieczność opieki nad matką albo nadopiekuńcza matka (aspectarium nie jest jasne dla mnie, kwinkunksy to szansa).

W Palcu Diabła wskazanie na Księżyc w V domu czyli albo matka, która wymaga opieki jak dziecko albo która jest nadopiekuńcza. Księżyc w Wodniku to pęd do samowoli, życie swobodne bez ograniczeń, rozrywki itd. - takie potrzeby. To też może być wskazanie na dziecko Agaty, które wpłynie na nią (półtorakwadrat Księżyc-ASC) oraz na jej powołanie, karierę (Księżyc-MC). Półtorakwadratura to stresy i walka z własnym egoizmem, coś trzeba przewalczyć w sobie, aby mogło się wyjść na prostą.

Jest też opozycja Księżyc-Wenus czyli problem ról kobiecych, brak harmonii między byciem dzieckiem, kobietą, żoną a amantką.

Przy silnym Raku w horoskopie jest też jednocześnie  duża potrzeba niezależności. Jakoś to trzeba będzie pogodzić i te figury o tym mówią.

 

Odejścia od ciężkich aspektów zawsze są w horoskopie, tylko trzeba to dokładnie rozpracować. Horoskop Agaty nie różni się od pod tym względem od innych.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-04-03, 15:47:12

Dzieki Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-04-04, 13:21:43

Blanko, byłabym wdzięczna za informację zwrotną- jak te konfiguracje funkcjonują do tej pory.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-04-04, 15:31:45

Pisalam juz o tranzycie Plutona, ktory jej przechodzi/ł przez IC , w zwiazku z tym poruszyl ten Palec Bozy i nastąpilo ostateczne przewartosciowanie spraw rodzinnych. Prawde mowiąc dopiero teraz zaczelam analizowac Agaty horoskop przy waszej ogromnej pomocy.

Pozdrawiam serdecznie Usmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-10-27, 15:06:51

Genny19 napisalas cytuje; " Jowisz w Skorpionie 4,49 lezy w poblizu 6 stopnia Skorpiona charakter planetarny Mars i Jowisz mowi o wielkiej energii i umiejetnosci zwycieżania".

Moglabys to troche rozwinąc? Czy dobrze zrozumialam, że ten 6 stopien Skorpiona ma szczegolnego jakiegos ducha walki?

Zastanawiam sie od pewnego czasu nad tym co mi powiedziala jedna taka znajoma na temat Agaty i jej życia patrzac od strony numerologii. Kiedys w luzniej rozmowie zasugerowala mi, że Agata nie bedzie umiala zarabiac pieniedzy w zyciu, bo jest zbyt "odleciana".  Gdzie ona ma tą lekkomyslnosc w sprawach kasy w horoskopie?

W ogole jestem ciekawa jakie elementy horoskopu wskazują, ze ktos lekko podchodzi do pieniedzy, bądz jej nie bedzie umial zarabiac w życiu.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
genny19 2011-10-27, 20:55:50

 

''6 stopień Skorpiona -punkt pięciokrotny ognisty.bikwintyl do punktu kardynalnego Barana(0 st).Jest to punkt o cechach Marsa w Skorpionie.Silny Skorpion -aktywność , cechy przywódcze,osobliwość wybitnie szefowska

wytrwałość, bezkompromisowość, umiejętność nagłego generowania wielkich emocjonalnych energii, o których się mówi: „zabił go wzrokiem" lub „...słowem". 

 Jest artykuł w czasopiśmie Astrologia Profesjonalna  nr 2-3 (3-4)2011 Mirosławy Krogulskiej

-dwie lub więcej planet w godności,wywyższenia albo na wygnaniu lub w upadku.

-wiele dokładnych aspektów

-obsadzenie przez planety osi horoskopu

Władcą II domu córki jest  Wenus :naturalna wladczyni tego domu

znak Wagi to może być zysk z handlu,pośrednictwa,sztuki

Dla posiadacza Wenus na szczycie 2 domu pieniądze to także prestiż i życie w luksusie.

Władca 2 domu w domu 11 -powodzenie w każdego rodzaju biznesie

Jowisz w 2 domu-tradycyjnie taka pozycja Jowisza zapewnia dobra rękę do pieniędzy

Bardzo pomaga w zdobyciu bogactwa gdy władca 2 domu się w ścisłym aspekcie do wierzchołka II domu(koniunkcja,sekstyl,kwadratura,opozycja)

Każdy aspekt pomiędzy Jowiszem a Wenus sprzyja dostatniej sytuacji materialnej

Aspekt trygonu pomiędzy Słoncem i Jowiszem -optymista,jeśli nie przywiązuje wagi do pieniędzy to potrafi je załatwić.Ma szczęście do kredytów i rozkręcania nowych przedsięwzięć

Jeśli ktoś chce znać odpowiedź na pytanie "Czy będę bogaty ?" - musi sprawdzić czy spełni nastepny warunek

-II dom zaczyna sięw znaku Byka,Wagi,Lwa,Strzelca czy Ryb

-Wenus w godności w znaku Byka lub Wagi

-Wenus w wywyższeniu w znaku Ryb

-Wenus  lub Jowisz w 2 domu

-posiada aspekt między Jowiszem i Wenus 

-posiada aspekt między Jowiszem i Słońcem

-posiada Jowisza i lub Wenus w koniunkcji z ASC lub MC

-posiada planety w godności

-posiada aspekt między władca II domu  i Wenus,Jowiszem i Słoncem

-władca II domu jest w aspekcie z planetą w godności lub do MC

-posiada koniunkcję Słońca i Wenus

-jesli Wenus jest na wygnaniu w znaku Skorpiona lub Barana,albo w upaku w znaku Panny i jednocześnie jest w aspektach do Jowisza lub Słońca,równiez moga wskazywać na silną presję do wzbogacenia

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-10-27, 22:42:29

Data dnia urodzenia-26 to liczba karmiczna-odwaga,entuzjazm i pragnienie władzy.Ważne jest panowanie nad sobą.Liczba ta jest korzystna dla spraw finansowych.

Liczba Drogi Zycia to "1" z liczby 37 -korzystne małżenstwo i  pociag do dalekich podróży.Niebezpieczeństwo nadmiarnego rozmachu,przerostu pragnień. Negatywnie może objawić się jako osoba pełna konfliktów,nieuczciwa i gwaltowna,używająca wszelkich srodków by osiagnąć cel'

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-28, 07:49:34

Moim zdaniem powinno być spełnione kilka przesłanek jednocześnie z tych, które wymieniła Genny.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-10-28, 15:19:54

Genny19 fajnie ,że przypomnialas wszytskie te  zasady :) Zgadzam sie z Jasmin, że powinno byc pare przeslanek spelnionych co do bogactwa, bo jesli 2 dom jest na przyklad w Strzelcu, ale Jowisz mocno skaleczony przez nieharmonijne aspekty to juz nie jest tak pieknie jakby sie chcialo.Zauważyłam jeszcze, że szczegolnie pomocny w radiksie  jest aspekt harmonijny pomiedzy Jowiszem, a Księżycem. Sprawdzilam na paru horoskopach i we wszytskich sie potwierdzało w życiu.

Numerologicznie  od Agaty powiało  optymizmem.Znam dwie osoby, ktore mają liczbe urodzenia "26" i calkiem niezle radzą sobie w zyciu pod wzgledem finansowym, ale moze to przypadek.

Jasmin jakie to przeslanki ?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Magnolka 2011-10-28, 23:20:07

Witam:)

Tez mam Jowisza w tym punkcie i na dodatek jest to wladca mojego radixu-osobowowosc szefa :))no tak sie sklada ze nigdy nikomu szefem nie bylam, no chyba ze sama sobiej szefowalam;)) ale cos w tym jest jednak, w domu czy wsrod znajomych bywa ze czekaja na moja decyzje albo czekaja co zrobie i robia to samo albo wypychaja mnie na pierwszy ogien, ustepuja pola w dyskusji a nawet przytakuja bez powodu(hehehe nie nie, nie jestem agresywna wiec nie to ze sie boja) albo pytaja co zrobic w danej sytuacji.W zasadzie to jestem raczej niesmiala i zamknieta w sobie ale faktycznie potrafie sie szybko zmobilizowac  i spiac by sprostac wyzwaniom, zawsze mnie to dziwilo, ale ciekawe ze sama z siebie takiej cywilnej odwagi nie posiadam, ktos mnie musi "podpuscic", w grupie mam jakby wiecej odwagi i stanowczosci:)) nie potrafie walczyc o swoje...ale o "cudze" niezle mi wychodzi :)

Mam tez trygon Jowisz Slonce-luzny i separacyjny ale zawsze...pieniadze nie sa i nigdy nie byly moim prioritetem, nie mam jakis wygorowanych potrzeb czy aspiracji , moze dlatego nie wala do mnie drzwiami i oknami ale tez biedy nigdy nie bylo choc przyznam bez bicia ze nie potrafie nimi zarzadzac-same sie wydaja czy jak..? :)))no w kazdym razie nie umiem oszczedzac :( wiec bogactwo mi raczej nie grozi ;) ale...i tu musze sie zgodzic z tym co napisala Genny, mam szczescie do "pomocnej dloni" jak trzeba a nie ma zawsze cos wykombinuje i zalatam dziure w portfelu :)

Ps.wiem ze ciezko sie czyta moj post,sorrki :) ale zmienilam "sprzet" i jeszcze nie zagonilam Koziolka zeby mi polskie znaczki zainstalowal.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Jasmin 2011-10-29, 09:04:54

Na finanse dobrze rokuje:

- silny dom II,

- dobra pozycja Wenus i Księżyca lub planety te w pozytywnych aspektach ze swoimi władcami,

- Światła w beneficznym aspekcie z silnym Jowiszem i/lub z silną Wenus,

- Księżyc na ASC przy Jowiszu w II domu albo odwrotnie a któreś z nich w swoim znaku,

- Księżyc na ASC pozytywnie aspektowany.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka2 2014-01-12, 14:15:58

Witam serdecznie :)

Spiesze donieść Wam, że prognoza Jasminy, ktorą analizowala dla mnie w tym wątku w sprawie córki sie sprawdziła. Chodzi mi o wpis dotyczący konfiguracji planetarnej Palca Bożego.

Tak sie stało niestety, że złamałam sobie lewą nogę w 3-ch miejscach i Agata musi sie mną opiekować, poniewaz jestem niepelnosprawna i chodze o kulach. Podejrzewam tutaj w moim horoskopie sprzyjający tranzyt Saturna(kości), ktory mi robil w tym dniu 2- stopniową schodzącą koniunkcje do 1-szo domowego Neptuna(stopa) w Skorpionie. Agacie wtedy uscislal koniunkcja Wezel pln. Boję sie, co moze stac sie jeszcze.

 

Co do nauki Agaty to mature zdala z powodzeniem i dostala sie na studia na wydzial ekonomii. Zobaczymy co dalej :)

Życzcie mi zdrowia :)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.