Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Proszę o pomoc w interpretacji.
krynolinak 2011-05-18, 12:39:10

Zamieszczam post z nadzieją, że ktoś rzuci na to okiem ( świeżym okiem, bo ja już wzdłuż i wszerz przegrzebałam mój horoskop ), i napisze coś nowego a może odkrywczego.

Z góry dziękuję, może ktoś odpisze prawda?:D:D:D:

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Odpowiedzi
Jasmin 2011-05-18, 18:09:35

Witam,

Na pewno znajdziemy coś szczególnego Usmieszek u Wodniczki z ASC w Strzelcu. Może masz jakieś szczególne wątpliwości co do czegoś konkretnego?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-05-19, 08:39:57

Największe uwagi mam do mojego Księżyca w XII domu, jak to nazywam getto uczuć. Niepewnośc nieśmiałość, niechętne okazywanie emocji itd. Z drugiej tej jasnej strony Księżyc jest w Strzelcu co może oznaczac idealizm, to może się zgadzać bo lubie żeby wszystko było pięknie i ładnie, żeby nikomu nie działa się krzywda. Czasem doprowadza mnie to do rozczarowań. Księżyc nieaspektowany poza kwinkusem do marsa, co może oznaczac przywiązanie do rzeczy albo do idei czy poglądów. Słonce w II domu ważne jest dla mnie bezpieczeństwo. ale wbrew pozorom nie-materialne.Koniunkcje między planetami zewnętrznymi są raczej pokoleniowe, tzn. odnosza się do nieświadomości zbiorowej. Ale koninkcja Saturna z Neptunem w I domu może dać naturę ostrożną, jakby ciągle brakowało optymizmu, albo optymizm ten został przygnieciony przez czynniki zewnętrzne . Natomiast połączenie Saturna i Urana może w najlepszym przypadku wyhamować zbytnio wybuchowe, impulsywne sytuacje. W negatywnym przypadku ucieka się od rozwiązywania problemów, czeka się na przysłowiowe jutro. Uran w I domu odzywa się na zasadzie wielkiego bum, raz a dobrze:) Ten I dom mnie najbardziej nurtuje, to dużo środków ekspresjii, energii skupionej na autoprezentacji,  co może wprowadzać chaos i przez środowisko odbierane w sposób niejednozanczny i niemiły dla mnie. Wenus w I domu w trygonie do Jowisza w V domu zapowiada dużą atrakcyjność towarzyską, może i tak jest ale zawsze odzywa się Księżyc, a może Saturn?

Uważam , że Mars w IV a Jowisz w V domu, są nudne, tzn. nic ciekawego nie potrafię o nich napisać. A ten I dom mnie nie pokoi, mam wrażenie że taka konfiguracja to przewrażliwienie:)

DZIĘKUJĘ ZA MIŁE PRZYJĘCIE NA FORUM:)

I proszę o dalsza pomoc:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
krynolinak 2011-05-19, 08:41:15

To też jest ciekawe Wodniczka z Asc w Strzelcu.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
krynolinak 2011-05-19, 09:47:12

Czy może ktoś wytypować najsilniejszą planetę w moim horoskopie, ma 2 typy: Marsa i Saturna:P

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-05-19, 11:52:32

Znaczne podkreślenie Koziorożca, to prawda ale władca znaku jest w domicylu, więc to dobrze. Inaczej skutkowałoby jakimś sekciarstwem albo niepotrzebnym przeciążaniem organizmu na drodze do celu. Gorzej jeszcze mogłoby być: kariera po trupachNiewinny,Aniołek.

 

Ale nadmiar dobrej cechy jest szkodliwy i to zapewne odbija sie poprzez znak przeciwny czyli Raka. Im twardsza (Koziorożec) fasada (I dom) tym większe lęki (Rak). Księżyc w Strzelcu więc nie taki bojaźliwy, choć czasem inni , w tym wrogowie (XII dom) mogą naplotkować i obgadać za plecami. Zresztą ludzie z ASC w Strzelcu mają z rozdania plotkarzy w życiu na karku (DSC w Bliźniętach).

 

Władcą horoskopu jest Jowisz, o sile peregrinus ale jakie ma "smaczne" trygony z benefikami! A jaka recepcja mutualna Jowisz-Wenus- przez władztwo wg wierzchołków, tj. Wenus jest w domu, którego wierzchołkiem włada Jowisz a Jowisz jest w domu, którego wierzchołkiem włada Wenus.

 

W zodiaku najsilniejszy jest Saturn. Co do Marsa... może inni teraz.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-05-19, 20:17:49

Ten Mars jest w polkrzyzu ze Sloncem w 2 domu i Plutonem w 11 d. Widac ,że dla krynolinaka bardzo wazne jest zabezpieczenie materialne, a takze marzenia i plany z tym zwiazane i tu poklada najwiecej energii.

Trudnosci jakie spotyka są ukryte, zakopane w podziemiach i trudno je rozpoznac i ocenic. Ludzie emocjonalnie nie czuli i pozbawieni skrupolow. Duzo tu agresji marsowej i to idzie z 4 domu Raka.

Podobno ludzie, ktorzy maja aspekt Slonca do Plutona niesamowicie szybko regenerują swoją energie :D

Pzdr.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
krynolinak 2011-05-20, 07:48:25

Paragnę zauważyć, że Pluton jest jeszcze w domu X, agresja jest ale na zasadzie wybuchu powiedzmy raz na miesiąc. Mars w Byku jest leniwy i lubi machnąć ręką bez kłótni.Skrupuły mam ciągle,  aż do wyrzutów sumienia, chyba że aż tak dobrze nie znam siebie. Czytałam , że ludzie z aspektem Słońca i Plutona często kierują się zasadą: co nas nie zabije to nas wzmocni, potrafią przeżyć Holocaust, żeby później być silniejszym i odporniejszym. O dziwo mam tak samo. A z zabezpieczeniem materialnym jest tak, że chcę do niego dojść sama, od nikogo nie żądam pieniędzy, to rodzaj niezależności do której dążę. Zresztą Słońce w II domu oraz Wenus i Merkury  przy wierzchołku tego domu sugerowałyby finansowość. Czytałam również, że węzeł księżycowy czy tez Słońce w II domu może sprzyjają zarabianiu pieniędzy, ale jak szybko przyszły tak szybko odchodzą. Horoskop ciągle mówi o mojej materializacji życia,  a zawsze są dwie strony medalu:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-05-20, 08:39:04

Mars nie jest problemem w tym horoskopie, chociaż to zależy od punktu widzenia.

 

Mars ma najsłabszą pozycję i zodiakalną (wygnanie) i horoskopową (w IV domu jest w upadku) ze wszystkich planet. Owszem jest w aspekcie z Plutonem, ale przy ocenie siły planet najpierw zodiak, potem domy a aspekty na końcu. One dają najbardziej szczegółową dedukcję ale jednak po kolei trzeba to robić.

Poza tym (sorry że się mądrzęUsmieszek) z wniosku analitycznego, że wg reguł interpretacji Mars ma słabą pozycję w horoskopie trzeba wyprowadzić jakiś wniosek o cechach tej osoby.

Toteż przy słabej pozycji Marsa w Byku możemy powiedzieć, że jego słabość polega nie na agresji ale na jej unikaniu i wycofywaniu się w domowe pielesze, na kanapę, gdzie wygodnie i na głowę nie kapie. Ta opozycja Pluton -Mars mówi nam, że Pluton jest tu silny czyli on będzie aspektował czyli szturchał swoją energią Marsa do roboty a Mars będzie uciekał, bo raz że woli paść się w spokoju a dwa, że dwada Raka odwagi mu nie dodaje i każe siebie obwiniać ewentualnie za sytuację. Czyli na tym polega słabość Marsa, że nie jest odważny, nie pcha się do przodu na pierwszą linię tylko w czasie wojny gromadzi żywność i siły na później. Poza tym taki Mars i tak wie swoje , pomimo prób manipulacji Plutona. Jeszcze nikt osobie o podkreślonych cechach Byka nie wmówił swojej koncepcji widzenia świata.

 

Tu podziw dla Krynolinak-a za dystans do siebie, bo trafnie tego Marsa opisała. Ale dlaczego uważasz, że jest on po Saturnie najsilniejszą planetą w horoskopie?

 

Właśnie, Mars w Byku to też analogia dystansu a w IV domu- Księżycowym to dystans do siebie samej. Mars w Byku to energia wyładowywana raz na jakiś czas (jak pisała jego właścicielka) czyli jak już ktoś tego Byka doprowadzi do szału, to nie ma zmiłuj.

Inna rzecz to czy taki Mars jest gorszy? Nie, oczywiście że nie. Zawsze powtarzam, że nie wolno niczego w sobie krytykować i wypierać z siebie. Jesteśmy wszyscy uwarunkowani jakimś układem w horoskopie. Jako znawcy astrologii mamy lepsze możliwości do pracy z tymi energiami.

 

Być może wniosek Krynolinak(-a lub -i) o silnej pozycji Marsa wynika z podkreślonego I domu, który naturalnie władany jest przez Marsa. Ale to trzeba przełożyć na cechy ludzkie i ustalić, jak ta energia działa. Co oznacza I dom? Pokazuje nam jak się prezentujemy innym, jakie mamy uzdolnienia i jakie są metody działania. Czyli określają sposób dążenia do celu. Czyli ważna jest tu zasada Marsa a nie Mars jako taki. Z analizy znaku Koziorożca i Marsa w Byku wynika syntetyczny wniosek:

 

Krynolinak dąży do ściśle określonego celu (Saturn) , z wizją (Neptun) i z nowym pomysłem (Uran) ale ostrożnie (Mars w Byku) i asekurując się. Nieraz wchodzi w konflikt z samą sobą (Mars w IV domu) i wtedy ukrywa się (Księżyc w XII domu) albo rozgrywkę prowadzi z bezpiecznego miejsca (Księżyc w Strzelcu w XII domu + Mars w Byku w domu Księżyca).

Działanie Marsa modyfikuje IC w Baranie. Ciekawe jak?

Problem w horoskopie stanowi brak aspektu między dużym atutem czyli Saturnem w horoskopie a władcą horoskopu czyli Jowiszem. Jak te planety mogą ze sobą współpracować?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-05-20, 09:38:15

Mars w Byku działa tak, że brakuje troche siły przebicia, albo sytuacje gdy chcesz wypowiedziec swoje zdanie, ale dochodzisz do wniosku, że po co sie meczyć w sumie to kogo to obchodzi. Charakterystyczną cechą Marsa w Byku jest to, że trudno nakłonić kogoś  czy tez grupę do swoich przekonań. U mnie się to nie sprawdza, jak cos powiem to każdy mi mówi, że nigdy nie myślał w ten sposób. Brakuje jednak siły do przekrzyczenia tłumu. Z drugiej strony może nie jest on doceniany, podam bulwersujący przykład Hitlera.

Astrologia intersuje sie od niedawna, myslałam, że skoro Mars jest licznie aspektowany, to jest tez silny.

Saturnową naturę odczuwam, szkoda tylko, że planeta ta jest traktowana po macoszemu, wszyscy uważają ją jako niszczycielską, zimną i śmiercio-nośną. Jaka w niej drzemie siła:D

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-05-21, 08:07:13

IC w Baranie mówi m.in. o poczuciu bezpieczeństwa a także o tym, jak reagujemy w sytuacjach stresowych. Mars w IV domu przy IC w Baranie wskazuje na walkę o dom albo w domu,  poczucie zagrożenia i reakcję na stres polegającą na wycofywaniu się z bezpośredniego konfliktu ale do czasu. Burze marsowe są łagodne i rzadkie, bo Mars w Byku. Poczucie bezpieczeństwa jest zaspokajane przebywaniem w domu (najlepiej z ogrodem) i do tego w życiu będzie się dążyło. W horoskopie kobiety Mars w IV domu to również potrzeba męża w domu i siedzenie z nim tam razem i oddawanie się przyjemnosciom (m.in. stołu). Mars w IV domu to wyrażanie agresji w domu rodzinnym i swoim własnym, a dwada Raka w pozycji Marsa wskazuje, że również przeciwko rodzinie i ze strony rodziny, w tym ojca lub męża (u kobiet).

 

Mars w opozycji z Plutonem w X domu wskazuje także na uzdolnienia, np. do dekoratorstwa wnętrz, architektury (na MC Waga), a przy znacznie obsadzonym Koziorożcu może mieć coś wspólnego ze strukturą (nieruchomości, prawo, astrologia).

 

Pytałam czy Jowisz ma jakieś koneksje z Saturnem (np. przez znak, dom, inne planety), wobec braku aspektu miedzy tymi ważnymi planetami w tym horoskopie. Zachęcam do przyjrzenia się temu. Zdolnosci z I domu powinny mieć jakieś przełożenie na całość horoskopu i jego władcę, bo w przeciwnym razie mogą być  nie wykorzystane.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-05-21, 18:11:17

Saturn jak również Jowisz znajduja si w znakach ziemnych, tyle Saturn jest u siebie. Domy w krórych się znajdują są domami ognistymi, tutaj Jowisz jest poniekąd u siebie.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-05-23, 08:10:54

Dobrze -z żywiołami i z domami jest związek.

Ja widzę największy związek (wg tego, czego mnie uczono, inni mogą mieć inne zdanie) pomiędzy władcą horoskopu Jowiszem a Saturnem poprzez współwładztwo horoskopem. Otóż Saturn znajdujący się w I domu i bedący władca znaku zodiaku znajdującego się w tym domu ma status współwładcy. Współpraca zatm na tym będzie polegała głównie, że Jowiszowe metody działania będą wspierane i wzmacniane przez cechy Saturna w Koziorożcu. Dalej związek Jowisza z Saturnem zachodzi poprzez Wenus. Nie ma wspólnych aspektów, ale Wenus w Koziorożcu włada Jowiszem czyli konkretnie ten rozwój życiowy i realizacja celów rozwojowych ma zachodzić. Wenus włada także MC czyli przeznaczeniem jej życiowym jest dążenie do harmonii, w tym w zakresie realizacji siebie i własnej wyjątkowosci a także dla realizacji wszystkich celów Słońca w II domu. II dom to zdolności, i umiejętność radzenia sobie w życiu, nie tylko finansowo, ale to również umiejetność wykorzystania swoich szans.

 

Ważna jest w tym horoskopie dominanta a mianowicie paralela zodiakalna na ASC, którą tworzą Księżyc i Uran. Księżyc w Strzelcu jest w dwadzie Wodnika, a zatem równiez stanowi związek pomiędzy Jowiszem a Saturnem.

Paralela zodiakalna to znaczne wzmocnienie cech Wodnika i celów Słońca w Wodniku. Uran z planet I domu kardynalnego znajduje się najbliżej ASC i w zakresie 25 stopni od ASC, podobnie Księżyc-  a to oznacza, że są dominujące. Uran wzmacnia Słońce przez swoją dwadę w Wodniku i jest przez aspekt łącznikiem pomiędzy Jowiszem i Saturnem.

 

Największe znaczenie dla metody działania w celu realizacji Słońca ma paralela zodiakalna Księżyc-Uran. Największy wpływ na władce horoskopu ma Wenus i ona jest sygnifikatorem przeznaczenia do spółki z Merkurym. Saturn wzmacnia metodę i kierunek przeznaczenia. Saturn jest najwazniejszy i ma zwiazek z Jowiszem, a to oznacza wykonanie zadania.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-05-23, 09:26:27

Midipunkt -pólsuma Księżyc i Uran (reakcje intuicyjne) = ASC , a midpunkt Słońce, Księżyc(obowiązkowość= Saturn. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
krynolinak 2011-05-23, 11:17:26

Kochani, dziekuję za wszystkie odpowiedzi, jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i dużej wiedzy forumowiczów. Zaskakuje mnie również zaangażowanie i skłonnośc do napisania czegokolwiek, bo inne fora są dość "leniwe". Jak widać, ja interesuję się "astrologią" od niedawna i dwa ostatnie posty od genny19 i Jasmin o tych dominantach, midipunktach i półsumach, są dla mnie dośc tajemnicze i nie wiem dokładnie co z tego wynika.

Muszę zatem dużo czytać i grzebać w różnych książkach i na innych forach, muszę tylko wygospodarować jakiś czas.

Pozdrawiam

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
acrux_79 2011-05-26, 16:18:48

To prawda, to forum jest bardzo dobre, ma prawdziwą Przywódczynię, oraz ciekawą straż przyboczną :-) . Nie ma tu tanich złośliwości, uszczypliwego mądrzenia się, oraz podziału na "starzy" - "młodzi" (itp). W czasach internetowego trollizmu i marketingowego obstrzału to forum niespodziewanie (moim zdaniem) wyszło na pozycję pierwszą. Być może indywidualna odpowiedzialność Jasmin, być może pasja ponad marketing, być może ludzka przyzwoitość o tym zdecydowała. Ale w epoce Goldenline, forum Gazetowych, albo forów podpiętych pod pozycjonowane strony Sollunari się broni. Bardzo się cieszę, że mogłem wesprzeć ten projekt na początku, kiedy jeszcze wiele rzeczy astrologicznych było mętnych, dlatego moje wypowiedzi sprzed roku w porównaniu co teraźniejszych mogą się różnić (!)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-05-26, 22:13:20

Doceniam Twój wkład w działanie Forum i dziękuję Buziaczek

 

Uważam, że coraz lepiej piszesz i to dobrze , że jesteś tego świadom. Bardzo chętnie zamieszczę Twoje większe teksty w działach stałych. Może w ramach reklamy Gwiazdologii umieścisz jakiś swój tekst w Varia? np. o seksie?

Będzie to okazja odwzajemnić się za Twój udział na Forum a Tobie może przyda się rozpropagowanie Gwiazdologii. Taka praktyka jest stosowana przez astrologów, np. publikuje się tekst w Trygonie  i jednocześnie na własnej stronie internetowej.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Aga 2011-05-26, 23:32:33

To prawda:) zgadzam sie z tym co piszecie. Super klimat tu panuje:) Sollunari znalazlam, kiedy doskwierał mi Saturn, teraz tez dokucza, ale polubilismy sie;) Tutaj tez lubie przebywać, a juz najbardziej wtedy, kiedy jest nowy tekst w "Ciekawych tranzytach", bo dobrze jest wiedzieć, co należy obserwować:)Pozdrawiam i witam:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
acrux_79 2011-05-27, 02:19:21

Myślę, że to super pomysł, w końcu wydaje mi się, że robię dobrą robotę, Ty też robisz solidną robotę, a mam sporo osób, którym mogę z czystym sumieniem polecić Twoją stronę (np znajomych z Facebooka na którym jestem dość popularny). A jest tu sporo rzeczy do poczytania, zwłaszcza dla osób początkujących (ja zaś piszę na swoich rewirach cięższym językiem). Pomyślę nad tekstem dla Sollunari, ostatnio bardzo dużo piszę, rozkręciłem się dość ostro, myślę, że w przeciągu tygodnia - dwóch coś tu się pojawi !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-05-27, 07:25:58

Witam Agę i dziękuję za uznanie Usmieszekw swoim imieniu. Inni też pewnie to doceniają.

Zapraszamy do nas częściej.

 

Acrux-ie cieszę się, że zgadzasz się wyjść poza Forum ze swoimi tekstami. Myślę, że nie zawiedziesz się.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich przy piątku~

... i biegnę do pisania DomówUsmieszek

 

Jasmin

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.