Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Martwię się o przyszłość syna
margaux 2011-06-19, 13:22:17

Szewc bez butów chodzi.

Kukam i kukam w horoskop syna i jakby bielmem zaszły mi oczy. Czy pomożecie mi ustalić predyspozycje zawodowe mojego syna oraz znaleźć przyczynę jego ostatnich niepowodzeń w nauce?

 

Misiek urodził się 23.01.1994 r. o godz. 15.05 we Wrocławiu. Ma podkreśloną fazę Wodnika i jak na rasowego Wodnika przystało, chadza własnymi ścieżkami i filozofuje:)

To bardzo mądry chłopak, oczytany, erudyta, humanista bardziej, niż umysł ścisły. Do niedawna bardzo dobry uczeń, dziś ma problem z przejściem do kolejnej klasy w LO. Na sierpień szykują mu się dwa egzaminy poprawkowe, do których, jak sam twierdzi, sam doprowadził z lenistwa. Nie wiem, czy to "zasługa" tranzytu Neptuna przez Saturna w IX domu, który uśpił czujność syna, bo chłopak powoli wybudza się z maligny i widzi, że przez głupotę może stracić rok nauki. 

Jako matka martwię się przyszłością syna i nie chciałabym, by przez własna głupotę zaprzepascił swoje szanse na lepsze życie.

Drzemią w nim spore potencjały, a jego siłą jest niewątpliwy urok osobisty oraz nietuzinkowa inteligencja.

Przy okazji, ostatnimi czasy nabąkuje coś o filozofii, albo psychologii, co przy jego asc w Raku, stellum w VII domu oraz Księżycem w XII, wydaje mi się rozsądne.

 

A jakie jest Wasze zdanie?

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Odpowiedzi
Jasmin 2011-06-19, 19:09:00

Zamieszczam radix.

Ciekawe satellitium w domu VII pod władzą Saturna. Głównym dyspozytorem w znakach jest właśnie Saturn.

Wyniki wykształcenia podstawowego i szkoły średniej wynikają z III domu (w każdym horoskopie).Jest on pusty a wiec znaczenie ma Słońce jako władca znaku wg wierzchołka.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-06-20, 10:16:50

Dziękuję Jasmin za zamieszczenie radiksu syna.

VII dom ma faktycznie załadowany planetami, z Neptunem i Uranem  na dsc.

Wydaje mi się, że tak wyeksponowany VII dom może wskazywać na rozległe kontakty zawodowe z ludźmi, tym bardziej, że Neptun zawiaduje jego X domem. Pasjonuje go też historia, silny Saturn w horoskopie?

 

Problem w tym, że okres dojrzewania przechodzi dość buńczucznie, sprzeciwiając się staremu porządkowi.

Nie wiem, czy to wynika z buzujacych u niego hormonów, czy tez z układu planetarnego w natywniku, bo wielu jego rówieśników, podobnie zapatruje się na świat.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2011-06-21, 07:09:23

moze to  tranzyt np Urana wzmogł buntownicze zachowanie??

 

 predyspozycje zawodowe???  dom II  - u Twojego syna jest pusty a Słońce jest w VII domu czyli tak jak sama określiłaś pewnie będzie miał mnóstwo kontaktów zawodowych, może praca w jakiejś korporacji  na stanowisku kierowniczym?, w X domu Saturn - wg mnie stoi na strazy kariery moze w nieruchomosciach,... a moze po prostu przy tak silnym VII domu moze to byc kariera artystyczna. Z tym ze mowi mi cos, ze ten Ksieżyc w Bliźnietach bedzie mieszał nieźle :)

 

albo ja namieszałam swoim jeszcze mało wprawionym okiem ;)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2011-06-22, 13:48:14

Dziekuję Marsjanko, że wejrzałaś w kółko mojego syna.

Nie jest one łatwe do interpretacji z uwagi na to stellum w VII domu.

Myślę, że jowiszowce V-domowi gonią w życiu za przyjemnościami i uciechami, a u mojego Miśka Jowisz rządzi VI domem, domem nawyków, podejścia do obowiązków codziennych, dyscypliny. Do tego mamy podkreśloną fazę Wodnika, który nie znosi monotoni, rutyny, zdyscyplinowania, zaszufladkowania.

 

Szczęściem w nieszczęściu, że u Miśka, jak zauważyła Jasmin, Saturn ma wiele do powiedzenia, więc może zdyscyplinuje go nieco i postawi do pionu.

 

Co do Księżyca w XII domu, nie jest to dobra dla niego pozycja, tym bardziej, że jest władcą horoskopu, ale XII dom, to dom Neptuna, a energetyka Neptuna jest zblizona do księżycowej. Takie położenie Księżyca, jeśli chodzi o predyspozycje zawodowe, może sugerować uzdolnienia w kierunku psychologii, socjologii, filozofii.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-06-22, 17:47:14

Witam wszystkich serdecznie jako że to moj pierwszy post na waszym forum.Usmieszek

Astrologią interesuje sie od niedawna i jako że jestem samoukiem jesli pozwolicie skrobne cos od czasu do czasu w nadzieji ze jeśli zbładze to mnie porawicie Zawstydzenie

Tak sobie patrzyłam z zainteresowaniem na ten radix miedzy innymi dlatego, że z racji silnego stellium w Koziorożcu jest bardzo podobny do radixu mojego syna urodzonego rok wcześniej.Co zwróciło moja uwage to kwadratura Plutona z Saturnem oba mocne  z racji położenia w znakach-wiem że to aspekt pokoleniowy ale tutaj zarówno Saturn jak i Pluton sa w jakis sposób wyróżniony(Saturn jako władca Dsc i władca stellium w Koziorozcu a Pluton z racji koniunkcji z wezłem pn.)

Wydaje mi sie, że nie jest to bez znaczenia i moze nieźle namieszac-możliwa jest tendencja do burzenia i odrzucania swoich dokonan i zaczynania wciąz od nowa, ciagłe szukanie nowych dróg i nowych rozwiazań-aspekt jest separacyjny wiec raczej to wszystko w psychice bedzie zachodziło co moze jednak stanowic dosc istotny, głeboko skrywany problem.Dobrze by było gdyby chłopak znalazł sobie jakies tworcze zajecie gdzie mógłby swoje emocje bez szkody dla siebie uzewnętrznic.

Takie moje lajkonikowe pisanieUsmieszek z góry przepraszam jeśli coś namieszałam.

Ps.tak jeszcze dopisze coś: obie planety są w znakach stałych co wskazuje na bardzo silną i chyba raczej upartą osobowośc.Saturn w anarecie też juz sie wodnikowych zachowań wyuczył na piatkę choc podobno może skutkowac pesymizmem życiowym a z racji swego władctwa domem 7 rownież niechecia do bliskich kontaktów i pewnym usztywnieniem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i prosze o korektę jakby co...Usmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Jasmin 2011-06-22, 18:32:37

Witam MagnolkęUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-06-22, 19:07:57

Satellitium w VII domu wskazuje na wiele znajomości i kontaktów, relacji umownych w sensie zawodowym. To jest zapowiedź pracy z ludźmi i zdolności w tym zakresie. Z uwagi na władztwo Saturna nad planetami w tym domu relacje będą dość oficjalne, profesjonalne, co doskonale zagra np. przy zawodzie psychologa. Saturn w IX domu wskazuje na zdecydowany światopogląd.  Saturn w dekanacie Wagi dodaje dyplomacji a dwada Koziorożca w pozycji Saturna mówi, że poglądy będą stabilne i Misiek raczej nie będzie ulegał obcym wpływom Może zasięgać opinii przyjaciół lub współpracowników (szczególnie z wiekiem). Saturn w kwadraturze z Plutonem zapowiada jakieś kłopoty w relacjach V-domowych. Może za dużo wyrzeczeń i zbytnią surowość względem autorytetów albo odwrotnie niechęć do ograniczania się. Słońce w Wodniku w koniunkcji z Wenus kocha wolność a to nie idzie w parze z rygorami. Tak obsadzony VII dom może być sygnalizacją potrzeby wsparcia ze strony grupy, gdyż ASC jest w Raku a Księżyc w Bliźniętach.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-06-22, 20:41:45

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za wszelkie uwagi dotyczące radiksu Miśka i witam serdecznie Magnolkę.

 

Niestety mąż wyskoczył, ni z gruchy ni z pietruchy, z remontem sypialni, więc nie mam teraz czasu, by ustosunkować się do Waszych wypowiedzi. 

Postaram się jutro rano napisać cos więcej.

 

Pozdrawiam

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-06-23, 13:06:09

Patrząc na radiks Miśka, odnoszę wrażenie, że wiele jest  nim sprzeczności, choć niekoniecznie w pejoratywnym znaczeniu.

XII domowy Księżyc skrywa swe uczucia i nie tęskni za życiem towarzyskim, ale jest położony w Bliźniętach, co zmienia już postać rzeczy. Notabene ten XII dom Neptuna, to spadek po mnie, mam Księżyc z Neptunem w ścisłej koniunkcji.  Obsada V planet w VII domu na tle ascendentu w Raku, również wygląda dość dziwacznie, bo ascendentalne raczki z natury bywają nieśmiałe i powściągliwe w kontaktach z innymi, ale tu na ratunek idzie Saturn, będący władcą VII domu.

Rzeczywiście Misiek jest bardzo kontaktowy, towarzyski, ale nie lubi pchać się na piedestał i znajdować  w centrum zainteresowania. Lepiej  czuje się w roli bocznego obserwatora. Co ciekawe, ten dystans jaki tworzy w pierwszych kontaktach z ludźmi, wcale nie utrudnia mu relacji, wręcz przeciwnie, pomaga mu w nawiązaniu ciekawych znajomości. Myślę, że z pomocą idzie mu Wenus na Słońcu. Mimo, że spalona, nadaje mu wiele uroku osobistego. Jego nie  sposób nie lubić.  Syn cieszy się dużą sympatią wśród uczniów i nauczycieli w szkole, o rodzinie już nie wspominając.

Jest pasjonatem książek i muzyki, bardziej tej niszowej. W wieku 7 lat samodzielnie przeczytał trylogię Tolkiena "Władca pierścienia". Interesuje się bardzo historią oraz polityką polską. Jak na 17-latka ma silnie ukształtowany światopogląd, co przyczyniło się po części do jego obecnych kłopotów w szkole.

Syn, z racji swych poglądów, nie pała zbytnią sympatią do języka niemieckiego i z tego właśnie przedmiotu czeka go egzamin poprawkowy. Posiada spore zdolności do nauki języków obcych, Księżyc w Bliźnietach w trygonie do Merkurego w Wodniku. Świetnie radzi sobie z językiem angielskim i to w praktyce, ale do niemieckiego posiada szczególną awersję.

Władca VII domu w IX wskazuje na mozliwe kontakty z zagranicą.

Lubi chadzać własnymi drogami, ale jest też silnie przywiązany do tradycji i rodziny.

 

Zastanawiam sie też nad Uranem z Neptunem na dsc, który coś mi podpowiada o rozległych kontaktach w Internecie.

Zauważyłam też u niego miotanie się między psychologią a biznesem. Z jednej strony chciałby studiowac psychologię, a z drugiej myśli o nieruchomościach. Te nieruchomości by się zgadzały z Saturnem, będącym władcą VII domu, ale Neptun z Uranem grozi rozczarowaniami i utrudnieniami w spółkach.

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-06-23, 21:03:16

 

Nie wiem dlaczego ale w Urani węzły księżycowe Miśka są w  1,10 stopniu Strzelca  (retrogradacja ) a w programie Astrolog  29,53 Skorpiona.

Przy węźle wschodzącym w Skorpionie -chodzi o umiejętność pracy dla kogoś innego, umiejętność zarządzania jego kapitałem, kierownia  jego interesami,przy czym wlasna osoba musi zejść na drugi plan.. Mając węzeł w Skorpionie należy przyłączyc się do istniejących struktur  społecznych.

Przy wschodzącym wężle  księżycowym w znaku Strzelca to zmienny znak Strzelca ,jak i kardynalny znak ziemski Koziorożca są znakami indywidualności ,których głównym zadaniem jest przedstawienie lub dostrzeżenie indywidualnej osobowości. Strzelec pragnie być niezależny. Przy wężle w znaku Strzelca musi być kultywowane własne niezależne myślenie, by samodzielnie dojść do własnych poglądów   wyrywając się spod wpływów innych ludzi. Przez znak ognia -znak Strzelca na pierwszym planie pojawia się potrzeba akceptacji i zrozumienia samego siebie. Przy wężle w domu 5 trzeba się nauczyć podchodzić do ludzi bez obaw ,chodzi o umiejętne zaprezentowanie się  i  przekonanie ludzi do siebie oraz  o znalezienie takiej pracy i takiego zawodu ,który nie tylko przynosiłby środki materialne potrzebne do życia ale byłby jednocześnie pasją ,hobby.

Węzeł w koniunkcji z Plutonem w Skorpionie będzie aktywizowany jako pierwszy krok na drodze do rozwoju. Człowiek taki przerasta swoje możliwości  i żyje pod wewnętrznym przymusem dokonania czegoś niezwykłego. W przypadku Plutona mówi się o wewnętrznym powołaniu potężnej motywacji do ulepszania samego siebie.

Saturn w Wodniku wymaga przemiany myśli. Wpływ Saturna w Wodniku najczęściej przejawia się w sferze przyjaźni i akceptacji społecznej. Saturn -planeta dystansu i izolacji może sygnifikować typ nie pasującego do grupy „samotnego  myśliwego". Trudno przechodzi nawiązywanie znajomości oraz uczestnictwo w powierzchownych kontaktach osobistych.. Saturnowi w Wodniku trudno przychodzi wyrażanie własnej zwyczajności i podobieństwa do każdej ludzkiej istoty ,choć to właśnie owej zwyczajności i stapiania się z grupą pragnie najbardziej.

Saturn w ostatnim stopniu -tacy ludzie nie powinni kłaść zbyt dużego nacisku na słowa „porządek „ ,"tak trzeba". Jak tylko zaczynają organizować życie innych i wymagać od nich przestrzegania  porządku , tworzy się dokładnie odwrotna od pożądanej sytuacja.

Mając podobny układ położenia Saturna i węzłow w kwadraturze i w  ostatnich stoniach zodiaku a także że  Saturn w Wodniku i 11 domu jest opisywany podobnie postanowiłam napisać o tych planetach . 

1.Astrologia węzłów księżycowych " Bruno i Louise Halber

2. Saturn - Liz Greene

3. Astropsychologia Ramaz R. Zacharian.

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-06-25, 09:49:51

Genny, masz rację, co do położenia węzła pólnocnego u Miśka. 

Astro.com pokazuje, że znajduje się na 1,10 stopniu Strzelca, ale już astrolog, że w Skorpionie na 29,53 stopniu. Są to programy komputerowe i te rozbieżności zapewne wynikają z obliczeń. Kiedyś słyszałam opinię, że kosmogramy wyznaczone na astro.com są najbardziej rzetelne, choć i ten program nie jest pozbawiony niedociągnięć. Na przykład astro.com liczy aspekty wg odległości kątowej, natomiast nie uwzględnia znaków, a przecież wg klasyków aspekt musi zajść , gdy odległość kątowa między planetami znajduje się w dopuszczalnej orbie, oraz gdy żywioły tworzą określony aspekt. Zatem, jeśli u Miśka węzeł wstępujący przebywa w Strzelcu, a Saturn w Wodniku, to żywiołowo mamy sektyl, podczas gdy odległościowo - kwadraturę. Podobnie jest z Plutonem. Jeśli Pluton przebywa w Skorpionie, a węzeł w Strzelcu, to nie mamy koniunkcji, gdyż żwiołowo zachodzi tu półsektyl. Reasumując, wg klasyków w takiej sytuacji nie mamy aspektu między węzłem a Saturnem, oraz między węzłem a Plutonem.

 

Mam pytanie do Magnolki, która pisała o podobieństwach między kosmogrami naszych synów.

Magnolko, jakie zaobserwowałas w związku z tym zainteresowania u syna? Czy Twój chłopak posiada równiez jak Misiek stellum w Koziorożcu, a jeśli tak, to w którym domu?

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-06-25, 18:46:27

Jowisz znajduje się w domu 5 rządzonym przez Wenus oraz w znaku Skorpiona (Pluton).Koniunkcja Słońca i Wenus  tworzy półseptyl z Saturnem . Aspekty septyli  odpowiadają liczbie 7 . Ma ona związek z samoświadomością i analizą wewnętrzną. Siódemka bywa zdystansowana,odległą. Przpomina mieszankę zasad  Saturna i Neptuna (z podetstami Plutona). Septyle mają związek z fazą stała oraz silnie zanagażowane są Wenus,Saturn  i Uran.  Węzeł księzycowy tworzy następujace  aspekty :sekstyl z Słońem ,kwadraturę z Saturnem oraz septyl z Uranem.Saturn jest ważna planetą bo w horoskopie natalnym i horoskopie węzłów księzycowych przypada na 9 dom .Horoskop węzłów księżycowych  liczy się od węzła połnocnego w równych odcinkach po 30 stopni.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.