Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

prośba
kropka 2011-07-11, 17:39:36

witam, pomoże ktoś rozpracowaniu kosmogramu. Zastanawiam się dlaczego jestem sama? czy to wodnik na DSC? mars w wadze mówi o wczesnym małżeństwie pomimo tego że jest w upadku. Może silny uran w 4 domu? kiedy zmieni się ta samotność?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Odpowiedzi
Jasmin 2011-07-11, 17:53:57

Witam KropkęUsmieszek

 

Dane Kropki do radiksu znajdują się w Bazie danych osobowych. Proszę nie wstawiać kosmogramu do wglądu powszechnego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-11, 21:02:32

Witam Usmieszek

 

analizując dalej mój horoskop to wenus w 3 domu w wadze, co mówi o związkach powiazanych z pisaniem, email, wenus w swoim znaku jednak w koniunkcji z marsem i luznej bo 8 stopniowej koniunkcji z plutonem. Nie wiem jaki wpływ na wenus ma pluton. Piąty dom dzieci w strzelcu gdzie jest księżyc, co jest dobrym znakiem dla dzieci a jowisz w raku w płodnym znaku. Patrząc dalej to przyciąganie słabych mężczyzn mars w wadze, natomiast faceci którzy mnie kreca to słonce w swoim znaku czyli ogniści. Patrzac dalej DSC wodnik czyli uran i saturn. Uran w domu rodzinnym w wywyzszeniu jedyny aspekt kwadrat do AS, saturn w pannie w koniunkcji z merkurym. Nie wiem skad ta samotność? może ktos pomoże Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-11, 21:24:55

Związki określa dom VII w horoskopie. U Ciebie wypada wierzchołek tego domu w Wodniku a dom jest pusty. Dla oceny potencjalnych partnerów i zdolności do wchodzenia w związki trzeba przeanalizować dokładnie punkt DSC. Wypada on w Wodniku ale w dekanacie  i w dwadzie Bliźniąt. Czyli partner według Twoich oczekiwań powinien mieć nie tylko cechy Wodnika ale i Bliźniąt.

 

Dalej patrząc na pozycje władców Wodnika czyli Saturna i Urana można określić dalsze cechy partnera oraz przeszkody do ewentualnego zawarcia związku.

 

Widać je np. w koniunkcji Merkurego z Saturnem. Są to ograniczenia w kontaktach. Coś lub ktoś Ciebie ogranicza a właściwie to sama albo masz stałe wątpliwości do tzw. kandydata albo faktycznie przytrafiają się nieciekawi. A muszą być wyjątkowi, wg Twoich preferencji,  bo Wodnik powinien być oryginałem, inteligencję musi posiadać i generalnie wyróżniać się w jakiś sposóbUsmieszek.  Jesteś po prostu osobą wymagającą w stosunku do innych i na byle jakie umizgi nie jesteś skłonna się godzić. Wspomniana koniunkcja zlokalizowana w Lwie (Merkury) i Pannie (Saturn) daje ryzyko nadmiernej krytyki a na wierzchołku II domu to zapowiada dodatkowo oczekiwanie , aby partner był doświadczony i finansowo zapobiegliwy. Cóż, trudno w dzisiejszych czasach o takiego mężczyznę. Kiedyś to były czasyUsmieszek...

 

Na razie tyle , może ktoś coś dopisze , np. o Uranie - współwładcy VII domu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-12, 08:56:35

Uran w IV domu w Skorpionie w dwadzie Ryb. To dużo mówi o domu rodzinnym. Skoro Uran włada VII domem to zdarzenia z okresu dzieciństwa miały znaczny wpływ na kontakty z innymi, również te romantyczno-partnerskie.

 

Pozycja Urana wskazuje na zerwane więzy rodzinne, czego powodem może być np. wypadek albo zdrada małżeńska. Nie będę rozwijać tego tematu, tylko wspomnę o takiej możliwości. Byłoby dobrze, gdyby Kropka odniosła się do tego. W każdym razie, w domu rodzinnym (lub wychowawczym) Kropka czuła się jako ktoś nieadekwatny, odbiegający wyglądem, sposobem zachowania i bycia od innych domowników lub jako osoba inaczej traktowana. To może wpływać w dorosłym życiu na unikanie kontaktów i dojmujące poczucie samotności.  

 

Muszę sprostować informację podaną przez Kropkę, jakoby Urana łączył tylko jeden aspekt , tj. kwadratura z ASC. Taka kwadratura to duża wrażliwość na manipulacje ale też oznaka np. podejrzliwości a nadto skłonności do metamorfoz , związanych z wyglądem. Uran tworzy ponadto sekstyl z Ceres, która posadowiona jest w Koziorożcu w dwadzie Byka, co wskazuje np. na problem związany ze sposobem odżywiania i właśnie na samotność i poczucie braku opieki lub jakiś problem z poczuciem braku bezpieczeństwa - ze strony ojca, bo Ceres w V domu jest posadowiona i znajduje się w retrogradacji.

 

Uran jest w wielu małych aspektach z wieloma planetami. Np. ma kwintyle z Merkurym i Saturnem, co daje uzdolnienia do psychoanalizy własnej i cudzej, do astrologii, daje talent pisarski ale też - w związku z wyżej opisaną koniunkcją Merkury-Saturn- podkreśla utrudnienia w nawiązywaniu znajomości. Kwintyle Urana podkreślają wniosek o tym, że sytuacja w domu rodzinnym ma swój głęboki wpływ na relacje Kropki w dorosłym życiu. Przy Wodniku na DSC relacje towarzyskie mogą mieć postać iluzoryczną, np. głównie internetową.

 

Dalej potem.

O Wenus może ktoś pokusi się napisać?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-07-12, 09:07:55

 

Głownym sygnifikatorem mężczyzny w radixsie kobiety jest zawsze Mars. Słońce określa bardziej typ małzonka a władca domu 7   jako sygnifikator jest odpowiedzialny za zewnętrzna formę małżenstwa. Mars w aspektach z Wenus preferowany jest typ mężczyzny uczuciowego może nieco kobiecego . Mars w znaku Wagi kobieta szuka beztroskiego ale zrównowazonego ,wyczulonego na piękno mężczyzny.

Kobietom z Wenus w Wadze przede wszystkim zależy na harmoni w związkach,lubia romantyczną otoczkę

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-12, 10:10:58

Wenus w Wadze to rzeczywiście poszukiwanie piękna i harmonii w związku (VII dom to naturalny dom Wenus).

Wenus w tak ścisłej koniunkcji z Marsem stara się bardzo o te harmonię, może nawet przesadnie zwraca uwage na poprawność, zasady dobrego wychowania i zrównoważenie w relacjach. Może to dawać niestety zbytnie idealizowanie piękna w relacjach i rozczarowania, gdy ludzie i partner taki nie jest. Koniunkcja ta leży w 6-7 stopniu Wagi, który to stopień sam w sobie wskazuje na dużą zmysłowość, namiętność ale i problemy w małżeństwie, na jakieś niejasne sytuacje, które zaburzają idyllę w partnerstwie. Punkt ten i cała koniunkcja leży w opozycji do arabskiego punktu małżeństwa w 7 st. Barana. Czyli te nieharmonijne relacje mają związek ze znakiem Barana, który wypada w przeciwległym IX domu.

 

Koniunkcja Wenus z Marsem w Wadze posadowiona jest w domu III czyli w naturalnym domu Merkurego. To dom opisujący m.in. sytuację w okresie dzieciństwa i dorastania. Kropka była poddawana zasadom dobrego wychowania, dużą rolę zwracano na poprawność w wyglądzie i w zachowaniu. Ważne były zakazy i nakazy, savoir vivre. W słabej koniunkcji z Wenus jest Pluton czyli te metody wychowawcze zmierzały do transformacji Kropki, np. mogły się przejawiać intensywnymi treningami sportowymi albo naciskami ze strony opiekunów, aby być kimś, kto spełni pokładane w niej nadzieje. Ten Pluton w Wadze to także wskazania na jakąś metamorfozę -zmianę, która zaburzyła poczucie bezpieczeństwa (Pluton w Wadze w kwadraturze do Ceres w Koziorożcu). To także wskazanie na twardą szkołę, rygor w placówkach wychowawczych.

 

Pluton w Wadze przede wszystkim wskazuje na bunt przeciwko narzuconym zasadom postępowania.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-12, 16:20:02

Odnośnie trudności w komunnikacji (koniunkcja merkury satur) mam problemy ale tylko z mężczyznami, którzy mi się podobają w innych wypadkach jest super. Jeśli chodzi o ograniczanie to i owszem ograniczam siebie sama (merkury saturn I dom). Z jednej strony potrzebuje partnera (wenus waga) z drugiej wolności i brak ograniczeń (DSC wodnik). Z jednej strony chiałabym dzieci, z drugiej ah ta wolność.

Jeśli chodzi o dom IV i urana oczywiście dom rodzinny i ojciec wywarł na mnie ogromy wpływ (uran w skorpionie) jak byłam mała wszyscy mnie uwielbiali i byłam oczkiem w głowie tatusia :) jedak jak zaczełam dojrzewac tauś mnie odtrącił i byłam czarna owcą w rodzinie. Bunt wielki bunt (pluton w wadze). Myśle że duży wpływ miał wyjazd mamy do pracy zagranice na 2 lata pewnie tez Uran dom IV.

Jęsli chodzi o mężczyzn to faktycznie szukam w nich "tego czegoś",to co Jasmin napisała to oczywiście prawda orginalny itd.

Wenus ojj ta moja wenus w zwiazkach szuka kompromisu, harmonii szczęścia. Ogólnie jestem podtrójny lew jak to mówie ASC lew, słońce lew I dom ale w związkach jestem łagodna i nie widać mojego ognia.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-12, 16:33:38

u mnie do związków ważny jest jeszcze 10 dom? czy patrzeć na marsa w wadze? mars trygon DSC czyli VII dom mh co oznacza?

saturn ma luźny trygon do MC (baran mars). Natomiast uran półsekstyl do plutona i tak mi przychodzi do głowy uran (ojciec) duży wpływ ale i siostra agresywna zazdrosna, która nastwiała ojca na mnie w wieku dorastania ( III waga ona mars) od małego mnie nie lubiła z zazdrości, druga siostra mimo dużej różnicy wieku była dla mnie bardzo dobra. Faktycznie dom rodzinny bardzo duży wpływ wywarł na moje życie. Czy widać w horoskopie w jakim wieku ktoś sformalizuje związek ( że np po 30)?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-12, 22:03:11

tak się zastawnawiam nad tym dlaczego od dłuższego czasu ciagle męczy mnie samotność? Czy to jest bardziej satur w koniunkcji wenus mars waga i przjdzie w 2012 roku czy raczej opozycja urana? tak sobie mysle że w moim horoskopie problemem jest też neptun na pograniczu domu IV i V (zależy czy domy Kocha czy Placidius) w koniunkcji do księżyca do V  strzelcu. Chyba za bardzo idealizuje wszystko po czym przeżywam rozczarownie bo przecież inaczej miało być. Neptun ma sekstyl do plutona który jest w koniunkcji do wenus. za duzo tego chyba zaczynam się gubić.... Ten neptun to chyba działa niekorzystnie na moja intuicję, idealizuję faceta, która jest rewelacyjna ale nie jeśli chodzi o moje związki.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Aga 2011-07-12, 22:54:39

Kropka, gdzie jest teraz Twój progresywny ksieżyc? w skorpionie?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
kropka 2011-07-13, 08:23:17
w rybach
Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-13, 09:01:22

Znak Barana i Mars jest ważny dla związków Kropki, jak napisałam wcześniej z powodu posadowienia Punktu arabskiego małżeństwa w tym znaku, ale nie tylko dlatego.

 

Przyczyną jest:

 

- posadowienie Słońca w I domu - naturalnym domu Marsa a także w Lwie w dekanacie i dwadzie Barana, co daje autopomocję, wielkie zdolności do realizowania siebie; celem jest realizacja siebie, co partnera może zaćmić i może nie być on taki "niezbędny" w życiu; to również tendencja do szybkich i pochopnych podbojów;

- szybkie wchodzenie w związki uczuciowe to piękny trygon Słońca z Księżycem w Strzelcu; cel jest zgodny z potrzebami serca; podbijanie serc innych dla poczucia bycia wyjątkową osobą- co jest uzasadnione , zważywszy całokształt horoskopu

- współzależność Słońca, Jowisza, Księżyca i Neptuna, gdyż w V domu jest koniunkcja Księżyc- Neptun w Strzelcu, Księżyc jest w recepcji mutualnej z Jowiszem w Raku w domu XII ; to jest uzasadnienie tego, o czym pisała Kropka, a mianowicie nadmiernej idealizacji związków miłosnych, przypisywanie partnerowi cech, których nie posiada, co skutkuje sytuacjami, że po nagłych, dramatycznych i bardzo romantycznych uniesieniach przychodzi rozczarowanie;

- znak Barana w domu IX-Jowisza podkreśla dodatkowo tę zależność i wskazuje na sposób postępowania przy zawieraniu znajomości, które są nagle rozwiązywane, kiedy stwierdza się, że nie spełniają pokładanych w nich nadziei; przy zrywaniu duże znaczenie ma także doświadczenie z dzieciństwa, a właściwie uprzedzenie, że osoby najbliższe mogą zdradzać i postępować niezgodnie z zasadami, które dla Księżyca w Strzelcu są bardzo ważne a dla Jowisza w Raku wręcz niezbędne ; po prostu Kropka uważa, że rodzina i osoby bliskie powinny się wspierać a nie sobie dokładać (koniunkcja Saturn-Merkury może oznaczać fobię na punkcie wrogości innych).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-13, 09:15:12

Nie dziwi mnie, że zaczynasz mieć dość zwiazków, z których nie wynika nic głębszego i trwalszego. Kolejne stracone złudzenia mogą wprowadzić nawet w depresję.

 

Samotność przynosi tranzyt Saturna (współwładca VII domu) przez znak Wagi, gdzie w natalnym posadowiona jest koniunkcja Wenus-Mars oraz Pluton. Saturn jest teraz w 12 st, Wagi czyli mniej więcej w połowie odległości między natalną Wenus a natalnym Plutonem. Zmusza Ciebie do przemyśleń nt. Twoich relacji. Tranzyt Saturna porusza całe satellitium w Wadze. Prawdopodobnie rozpoczęła się transformacja, która nasili się podczas uścislenia się koniunkcji tranzytującego Saturna z natalnym Plutonem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-13, 09:47:31

jak czytam to wszystko to 100% prawda. Przez mój silnie obsadzony I dom faceci się mnie boją, jestem strasznie silną osobą, a mój niedoszły mąż mówił, że się przy mnie czuje nikim :(

Jak podejśc do tego marsa czy koniunkcja wensu nie wpływa na to że jednak pomimo tych wszystkich problemów jakiś związek może przetrwać? Jak zobaczyć kiedy może być stały związek w progresjach?

Dawno temu jak jeszcze nie intereswoałam się astrologią pewien astrolog powiedział mi, że mam w gwiazdach zapisane małżeństwo po 30 roku życia. Przyznam szczerze że zastanawiłam się nad tym po czym on to zobaczył i nie mam bladego pojęcia. Zciekawostek wyczytałam kiedyś, że tyle człowiek ma związków ile aspektów aplikacyjnych do słońca.

Zastanawiam się również nad domem 5 domem dzieci. Strzelec czyli jowisz, jowisz rak, rak bardzo płodny. Rak księżyc, księżyc 5 dom dom dzieci. Księżyc płodnośc, księżyc w 5 domu liczne dzieci, ale musi byc jakieś ale.... Księżyc kwinkus jowisz.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-13, 09:48:30
ja faktycznie już od dłuższego czasu się mecze w tym temacie, bo ile można.
Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-13, 09:56:26
w 2012 skonczy saturn jedzic po koninkcji wenus mars to opozycja zacznie jezdzic uran i nie wiem kiedy to sie skonczy.
Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-13, 09:58:18

Na pytanie kiedy to sama spróbuj odpowiedzieć.

Musisz zbadać tranzyty pod kątem związku. (pisałam już o Saturnie, który w Wadze jest nastawiony na umacnianie związku), Np. sprawdź kiedy Uran dokona koniunkcji z punktem małżeństwa w 6- 7 st. Barana.

 

Tak samo popatrz , co się dzieje w progresjach, solariuszach na najbliższe lata, itd.

 

Może to pytanie dla horarnej?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-13, 10:03:22

Moim zdaniem Twój stosunek do stałego związku zmieni się przy uścisleniu koniunkcji tranzyt.Saturna z urodz. Plutonem. Jak, to trzeba sprawdzić , jaki układ będzie się przedstawiał w tamtym czasie.

 

Opozycje nie są złe ale dają szansę na wypośrodkowanie postawy i zawsze dotyczą relacji z innymi. Ta opozycja może Ci pomóc.

Teraz w ogólnych tranzytach jest nie tylko opozycja Saturn-Uran ale i opozycja Wenus-Pluton i razem tworzą w tranzytach Wielki Krzyż. To jest powód zajmowania się przez Ciebie problemem potencjalnego stałego związku. Jak się pracuje nad problemem, to wyniki będą.Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-13, 10:09:40
jeśli chodzi o progresję to kompletnie nie mogłam tego pojąć ale dzisiaj jakoś powoli zaczynam ogarniać. Interesuję się astrologią od dłuższgo czasu, ale analizując wszystko idealizuję i biorę na własną korzyść a tak ładnie to nie wygląda. Brak mi pewności, bo za mała ta wiedza. Cieszę się  że trafiłam tu na forum i oczywiście dziękuję za pomoc. mogę prosić jeszcze o pomoc z tym 5 domem bo to jest identyczna sytuacja niby chce a nie chce i dla mnie to fajnie u mnie wygląda.
Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-13, 10:42:22

Patrzyłam na solariusz i będzie to ro bardzo ważny, bo słońce, ASC w I domu w lwie. W solariuszu mam też wenus w 1 domu co urody będzie mi dodawać. Zmieniam miejsce pobytu w urodziny bo inaczej w solariuszu saturn bedzie na IC a to nie jest dobrze. Patrze teraz na progresję i pewnie ma to znaczenie że progresywna wenus będzie w koniunkcji luźnej z uranem natalnym.

Spojrzałam na date w którj punk małżeństwa zrobi koniunkcję z uranem i jest coś jeszcze saturn wtedy przjdzie IC i to może byc moment przełomowy na zmiany.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
starybosman 2011-07-13, 16:03:02
Radix Kropki skupia planety w części północnej, zamykając je dodatkowo o granicach domów od 1 do 5. Mamy więc typowego introwertyka, i to jeszcze Lwa. Jowisz posadowiony w księżycowym Raku przestrzega, by poświata nie mamiła skakaniem do wody na głowę, bez zastanowienia. Wielki trygon Słońce, Neptuna i Eris, jak też półkrzyż Plutona, Eris z ogniskową Ceres potwierdzają, że każdy taki skok niesie za sobą poważne kryzysy. Osamotniony Chiron mógł więc tylko cierpliwie czekać na opamiętanie. Kropka przyjęła, na przekór wszystkiemu, że z guzami jej do twarzy. To prawda, iz układ planet dobitnie świadczy o miotaniu się pomiędzy wyrwaniem z wpajanych kanonów w dzieciństwie i pragnieniem posiadania osoby, która będzie kierowała. Przy królewskim dumnym Lwie jest to wybór szczególnie trudny. Na dodatek został zbudowany z podłożu iluzji obraz idealnego partnera, spełniającego zakodowane wymogi. Ma to być osobnik powazny, stały, lojalny, ale z pokorą znoszący dominacje i kontrolę. Ponieważ Lew wymaga sceny, bogato oświetlonej ( bo uważa, że w ten sposób nikt nie dojrzy kompleksów ), wiec także poświęcania uwagi w każdym calu, wszak normalne jest, iż władcy nalezy oddawać cześć zawsze, wszędzie, na zawołanie i bez oporów. Każde opóźnienie niesie koniecznośc zamknięcia się w samotni, celem skupienia uwagi na dzieleniu włosa co najmniej na 4 części. I biada , jeśli Lwica uzna ( a uzna, co nie podlega najmniejszej dyskusji), że w chwili oznaczonej jako X, to co było komplementem, faktycznie okazalo się złośliwością. Konsultacje z zainteresowanym, jakieś wyjaśnienie ? To jest wykluczone raz na zawsze, bez prawa do apelacji. Lew wie lepiej, bo on znalazł przyczynę. W ten prosty sposób każdy ideał, dzięki podszeptom własnych demonów, sypie sie w gruzy, a opadający kurz pokrywają krokodyle łzy i stan najwyższej niewdzięczności za całe dobro, oddanie, zaangażowanie, poświęcenie i tak dalej. Po czym następuje ostatecznie postanowienie - nigdy więcej w ten sposób. Kolejny kandydat na ideał zostaje potraktowany identycznie, co jest zrozumiałe. Konsekwencją w zaciszu wychodzą na jaw wszystkie lęki, zanizona samoocena oraz roztkliwianie nad sobą samym. Widać zatem w radixie huśtwakę nastrojów - od wielkiej odwagi na samym początku z przeświadczeniem, że ten potencjal zostanie właściwie spożytkowany, a zaraz potem idzie drugi biegun - całej gamy kompleksów, wątpliwości, obaw powodujących gorycz i cofanie na z góry przygotowaną pozycję - do samotni. Zatem nie Mars, czy Wenus, względnie Saturn ponoszą winę za taki stan rzeczy, ale czarne myśli, wywoływane przez demony troskliwie hodowane przez zainteresowaną. Zważyc trzeba, ze tranzytowy Saturn wędruje sobie powolutku przez 3 dom ( komunikacji) w znaku partnerskiej Wagi, niosąc pragnienie sprawiedliwości i domagając się wręcz uwolnienia od utopijnego obrazu " ideału", na rzecz opanowania, rozwagi, a przede wszystkim zastanowienia nad dotychczasowymi " dokonaniami". Saturn idzie na spotkanie z Plutonem natalnym, gdyż wolą obu planet jest kumulacja energii twoirzenia, wprowadzania nowego, jako podstawy nieodwracalnych zmian. Zgodnie głosza, już teraz, żeby nie oglądać sie na przeszłośc, lecz patrzeć w przyszłość, bowiem w tejże przyszłości przychodzi żyć. I tylko od zainteresowanej zalezy, czy tę siłe wykorzysta we właściwy sposób. Jowisz z kolei zacumował w 10 domu z znaku Byka, podkreślając szansę na powiększenie swego bogactwa, przez odrzucenie skrajności tak dominowania, jak i kompleksów. Reasumując, sukces jest wielce możliwy, jesli tylko Lew zechce przyjąc do wiadomości ( i stosowania), że z czegoś musi zrezygnować, bowiem królewski przedstawiciel znalazł się w układzie, gdzie koniec postepowania i zachowania typu - ja tak chcę, na rzecz postawy - tak trzeba, gdyż 10 dom to praca, wysiłek i konsekwencje. Potwierdza to Chiron w aspekcie z Jowiszem informując o okazji do znalezienia poważnego powodu swego doskonalenia, bo zaprzepaszczono wiele okazji, by stanąć na drodze faktycznego rozwoju, prowadzącego do szczęścia. Tylko Chiron w chwiejnych Rybach ( w opozycji do natalnego Saturna w pracowitej Pannie ) przestrzega o jednym : każdy jest kowalem swego losu, więc ci, którym się nie chce podnieść młota do góry, nie uzyskają nic. Były więc rany. Czas na uzdrowienie. A planety sprzyjają.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-13, 16:49:17

W sprawie okiełznania "demonów przeszłości" pomocna może być analiza:

 

- nowiu prenatalnego i stopnia zodiaku, w którym ten Nów wypada; dla zrozumienia znaczenia tego Nowiu trzeba sprawdzić, jakie planety są w aspektach do Świateł w Nowiu prenatalnym

 

- punktu zwanego przez astrologów arabskich Krzyżem przeznaczenia; oblicza się go według wzoru: pozycja natalna ASC -endentu minus pozycja nat. Saturna plus pozycja natalna Marsa ale obliczeń należy dokonać na wartościach bezwzględnych położenia tych planet liczonych od stopnia 0 Barana, np. jeżeli Mars jest w 6 st. Wagi to bezwzględna wartość jego położenia wynosi u kropki 186 stopni od stopnia 0 Barana. Wynik należy odliczyć również od st. 0 Barana.

Krzyż przeznaczenia to czuły punkt w horoskopie i jego analiza i porównanie z położeniem planet w radiks i wierzchołków domów w h.natalnym może dać odpowiedź, dlaczego w ciężkich chwilach, odbieranych jako cierpienie, zawiedzione nadzieje, namiętność, strach itd. reagujemy tak a nie inaczej.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-07-13, 17:26:35

Po sprawdzeniu w google można stwierdzić, że nów wypadał ( dla Lublina) o godz. 3.01. w dniu 4 sierpnia 1978 w 11.19  stopniu znaku Lwa, w dekanacie Strzelca

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
kropka 2011-07-13, 19:11:35

dla mnie to już zaczyna być zbyt trudne :(

Jak czytam to wszystko co napisane to zgadza się wszystko co do mojej osoby.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-13, 19:33:21

nie mam bladego pojęcia jak obliczyc ten krzyz przeznaczenia, nie bardzo rozumie.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-13, 19:47:10

Każdy znak ma 30 stopni, całe koło horoskopu 360 stopni.

Oblicz pozycję ASC od zerowego stopnia Barana. Znak Barana to 30 stopni (od 0 do 30), znak Byka także, to już razem 60 stopni i tak dalej dodawaj ilość stopni az do pozycji stopnia zodiaku, w którym wypada ASC w Lwie i otrzymasz wartość bezwzględną pozycji ASC.

 

Tak samo oblicz pozycje Saturna i Marsa. Potem zrób matematyczne obliczenie wg wzoru, jaki podałam we wczesniejszym wpisie.

Napisz czy rozumiesz to, co opisałam.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-07-13, 19:49:37

Obliczenie krzyż przeznaczenia

Natalny ascendent 132,19,Saturn 152,16,Mars 186,04   

132,19+ 186,04-152,16=166,07  -16,07 znaku Panny

Baran od 0-30 st,Byk od 30-60 st itp

Jaśmin czy punkt małżeństwa to ascendent + descendent - Wenus ? czy obliczasz inaczej Wg tj reguły punkt małżeństwa  u Kropki  wypada w znaku Strzelca

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-13, 19:57:38

Nie, punkt małżeństwa liczę: ASC - wierzchołek VII domu + Wenus

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-13, 20:04:57

Acha, uwzględniam urodzenie nocne lub dzienne.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-13, 20:22:16

dziękuję za pomoc już rozumie

2 dom (wolnośc, kasa) panna,  sekstyl z uranem i znowu dom 4

czyli ogranczam się sama, jestem zosia samosia, do wszystkiego chce dazyc sama, jestem dumnym lwem z wydealizowanym obrazem partnera, zawsze mam racje i musi byc po mojemu, wobec partera duże oczekiwanie przez co jest rozczarowanie, do tego dom rodzinny w którym brak było poczucia bezpieczenstwa, odtrącenie, opuszczenie, brak wsparcia, co za tym idzie obnizenie własnej wartosci.   

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
genny19 2011-07-13, 20:34:11

U Konaszewskiej  AS+Wenus - szczyt 7 domu to punkt rozwodu.

U Frawleya  str 132  Punkt małżenstwa kobietASC+Saturn -Wenus

mężczyzn ASC+Wenus- Saturn.Punkty te wymieniają się formułami w horoskopach   inaczej w horoskopach nocnych.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-13, 20:39:55

Cieszę się KropkoUsmieszek.

Do Krzyża Przeznaczenia w kwadraturze jest jeszcze Neptun w V domu. Neptun to nie tylko idealizowanie ale również iluzoryczny wróg.

Podając te czułe punkty horoskopu chciałam zasugerować, aby przy badaniu przyczyn kłopotów z założeniem własnej rodziny najpierw zrozumieć przyczyny problemów w domu rodzinnym. Bez tego zrozumienia podobne kłopoty wystąpią we własnym związku i rodzinie.

Ja widzę tę przyczynę także w tym, że być może z uwagi na Nów prenatalny w 12 stopniu Lwa (przesadna duma i poczucie własnej godności osobistej prowadzące do izolacji) oraz kwadraturę Krzyża przeznaczenia z Neptunem niezbyt obiektywnie jako dziecko oceniłaś sytuację. Teraz jako osoba dorosła możesz na to spojrzeć bardziej dojrzale i jeszcze raz przez to wszystko przejść- mentalnie. Te 2 czułe miejsca w horoskopie mogły zaburzyć ówczesny sposób postrzegania oraz ocenę intencji rodzeństwa oraz ojca. Może pomoże rozmowa z rodziną. Tranzyt Saturna przez Twój III dom daje szansę na porozumienie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-13, 20:54:16

Jasmin masz rację musze napisać, że od pewnego czasu może 2 lub 3 tygodnie zaczełam analizować moją przeszłośc i inny sposób,że ojciec chciał dla mnie dobrze itd. ale to długa historia.

czyli jak saturn bedzie w zerowej koniunkcji plutona a potem przejdzie do  4 domu mam szanse na zakonczenie kłopotów zwiazkowych?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-13, 21:10:28

Tak, czas jest sprzyjający, ale dokładnego momentu nie jestem w stanie obliczyć, bo to jest większa robota. Przełom w postrzeganiu tych problemów przez Ciebie może nastąpić np. kiedy Saturn znajdzie się w 16 stopniu Wagi, czyli w półsekstylu do Krzyża przeznaczenia albo w 15 stopniu Wagi, bo wtedy będzie w koniunkcji z Plutonem.  Po prostu obserwuj siebie i pracuj nad tym, jak dotąd.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-13, 21:12:11

tak jeszcze do głowy mi przyszło dom VII ukrytych wrogów, których reprezentuje uran, to tez w dzieciństwie miało wpływ na mnie i teraz myśle, że faktycznie wszystko zaczyna się łączyć w całość. Mój ukryty wróg to "przyjaciółka".

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-13, 21:29:54

Leon Zawadzki w książce , pt. "Ariadna. Misterium" str. 52 tak pisze o Krzyżu przeznaczenia zwanego inaczej "domem konieczności":

 

"Reguła jego obliczania przy urodzeniu dziennym to ASC + Saturn - Mars, przy urodzeniu nocnym ASC - Saturn + Mars. Astrologowie arabscy uważali, że tam gdzie jest posadowiony, tworzy szczególne trudności życiowe. Wskazuje również na zawiedzione nadzieje, uwięzienia bądź zniewolenia, kalumnie, oszczerstwa. Problemy, które krzyż przeznaczenia  wnosi do konkretnego domu, zmuszają właściciela horoskopu do dokonywania najważniejszych wyborów w jego życiu. Te problemy bedą też jawiły mu się jako najważniejsze próby życia, będzie je przeżywał jako cierpienie, namiętność, lęk, przerażenie. Zachowanie człowieka, który znalazł się na ostrym wirażu życiowym, gdy wszystko utracił, albo przeciwnie- wiele i nagle uzyskał - wskazują na to, gdzie tkwią najważniejsze motywy jego życia, czego się boi i jakie ma nadzieje. Krzyż przeznaczenia pozwala odczytać jak zachowa się on w takich sytuacjach. "

 

Dla Kropki wzór obliczenia KP przyjęłam wg urodzenia nocnego.

Przyszło mi jeszcze do głowy, aby popatrzeć, jak punkt Krzyża czyli 16 st. Panny ma się w horoskopie ojca i rodzeństwa. Czy do niego jakaś planeta w ich horoskopach ma aspekt. Ponadto jeżeli Kropko pamiętasz, w jakim to okresie czasowym były te najgorsze chwile, sprawdź, jak tranzyty planet w tamtym czasie miały się do Krzyża przeznaczenia.

 

Życzę Ci wszystkiego najlepszegoUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-07-13, 21:57:51

 

Jaśmin pisała o kwintylach w horoskopie Kropki.Jest  układ łódź  której podstawą jest kwintyl Merkury-Uran a ramionami dwa półkwintyle(decyle)Merkury-Mars Wenus oraz Uran -Mars,Wenus .Uran także tworzy tridecyl z Jowiszem , a Jowisz  kwintyle z Wenus i Marsem. Kwintyle to aspekty liczby 5 . mieszanka zasad  Jowisza  i Urana(z podtekstami Marsa).Kwintyle mówią o dużej potrzebie wolności.

Kropka napisała"Odnośnie trudności w komunikacji (koniunkcja merkury saturn) mam problemy ale tylko z mężczyznami, którzy mi się podobają w innych wypadkach jest super. ''

Słonce w horoskopie żeńskim reprezentuje męża. Położenie w znaku jest ważne ,ale najważniejsze są aspekty do Słońca,ponieważ symbolizuja pewien rodzaj doświadczeń jakie kobieta ma przejść początkowo z ojcem ,a później z mężem,niekiedy z obydwoma.. Najsilniejsze aspekty to kwadratura,koniunkcja  i opozycja.W horoskopie Kropki pierwszy aspekt aplikacyjny to koniunkcja z Merkurym.Może dltego masz trudności z mężczyznami którzy ci się podobają bo boisz się odrzucenia.

Lilith w 12 domu może wskazywać na utratę wolności powodowaną przaz wewnętrzne cierpienie takiej osoby ,która zmuszona jest się wyrzekać się rozmaitych potrzeb i pragnień. Generalnie jednak kluczowym położeniem w tym położenie Lilith jest ból samotności. Lilith w ścisłej koniunkcji z Jowiszem to brak zaufania do  życia i świata. Słońce ,Jowisz ,Lilth i Uran tworzą aspekty do węzła księżycowego. Słońce decyl,Jowisz i Lilth sekstyl a Uran półkwadraturę co mówi o pewnym przeznaczeniu.

Jeśli chodzi o wyjście za mąż,to numerologicznie jesteś dwójką  i pierwszy punkt zwrotny  jest w wieku 34 lat. Ja też jestem dwóką i w wieku 34 lat wyszłam za mąż. A swoją drogą trudno jest pogodzić Słonce -1 z liczbą 11 i 2.

Inne liczby karmiczne to data urodzin  14 .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-07-13, 22:48:29

podłączam się do wątku o krzyżu przeznaczenia. Czy mógłby ktoś rzucić okiem czy dobrze u mnie jest obliczone?

ASC+Sat-Mars (dzienna g.urodzenia)

140,06+131,51-23,25=248,32

 

czy tą liczbę się jakoś zaokrągla, czy mam od punktu 0 Barana liczyc 248st? nie wiem w jakim znaku to ma wypaść... pomóżcie. Dziękuję

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-07-13, 23:12:52

0-30 Baran

30-60 Byk

60-90 Bliżnięta

90-120 Rak

120-150 Lew

150-180 Panna

180-210 Waga

210-240 Skorpion

241-270 Strzelec

271-300 Koziorożec

301-330 Wodnik

331-360 Ryby

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-07-13, 23:35:44

dzięki Genny, to juz wiem o co chodzi, domyslalam sie, ze wypadnie mi to w strzelcu. Czy moglabys mi wyjasnic rowniez, jakie ma to znaczenie? W Strzelcu mam Neptuna, ale nie w tym punkcie.

Czy jak planeta obojetnie jaka tranzytuje ten punkt to u mnie ma sie cos dziac? Jak to dziala?

jesli te punkty ktore wymienilyscie wyzej, czyli punkt przeznaczenia, malzenstwa wypada w konkretnym znaku to wtedy trzeba patrzec na dom w ktorym ten znak sie znajduje - jesli jest to krzyz przeznaczenia, to tam szukac wszelkich cierpien?

punkt malzenstwa - co on konkretnie wnosi do radiksu, a moze jest jakis inny watek juz na temat punktow utworzony, chetnie bym sie wiecej dowiedziala na ten temat. Z gory wszytkim dziekuję:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-07-13, 23:49:19

 

Cytat z wypowiedzi Jaśmin ''Astrologowie arabscy uważali, że tam gdzie jest posadowiony, tworzy szczególne trudności życiowe. Wskazuje również na zawiedzione nadzieje, uwięzienia bądź zniewolenia, kalumnie, oszczerstwa. Problemy, które krzyż przeznaczenia  wnosi do konkretnego domu, zmuszają właściciela horoskopu do dokonywania najważniejszych wyborów w jego życiu. Te problemy bedą też jawiły mu się jako najważniejsze próby życia, będzie je przeżywał jako cierpienie, namiętność, lęk, przerażenie. Zachowanie człowieka, który znalazł się na ostrym wirażu życiowym, gdy wszystko utracił, albo przeciwnie- wiele i nagle uzyskał - wskazują na to, gdzie tkwią najważniejsze motywy jego życia, czego się boi i jakie ma nadzieje. Krzyż przeznaczenia pozwala odczytać jak zachowa się on w takich sytuacjach. "

U ciebie wypada na 4 dom.Problemów w domu nigdy nie brakuje.Ale radzisz sobieUśmiech. Pozdrowienia.

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-07-13, 23:51:37

a mi się wydaje ze u mnie wypada w 5d....???

jak Tobie Genny wychodzi 4??

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-07-13, 23:57:56

248,32 =8,32 Strzelca wg domów Placidusa to 4 dom

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-07-14, 00:06:29

no tak, Ty to uproscilas do 8 st - ja mam ten dom spory i wierzcholek wypada w Skorpionie, a punkt ten mimo, ze w 4d to juz jest w Strzelcu....

Dziękuję za wszystkie wieści Genny, znalazłam troche w necie nt tych punktow arabskich - poczytam:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
kropka 2011-07-14, 07:25:15
faktycznie patrząc (merkury koniunkcja satur) strach przed odrzuceniem jest i powiem tak, że będąc nastolatką mówiłam, że narazie nie chce być z nikim co by mnie nie skrzywdził, zdradził, zranił i odrzucił. Ja troszke analizuje horoskopy rodziny tylko nikt nie zna godz. urodzenia. Z ojcem wiąże mnie to że on ma słońce w  upadku w wodniku, plutona w lwie i neptuna w wadze na mojej koniunkcji wenus mars oraz sturna w kwadracie. Wieczorkiem bardziej to przeanalizuje co do krzyża przeznacznia jego wenus jest w opozycji do  niego ale czy ona ma znaczenie? oraz trygon merkurego i marsa do mojego krzyza.
Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
krynolinak 2011-07-14, 09:19:29

Kropka mogłabyś zamieścić swój radix?Ja też mam silny I dom i podobne problemy:)chciałabym sobie porównać. Z góry dzięki.

Pozdrawiam:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
krynolinak 2011-07-14, 12:25:32

A wzór na punkt małżeństwa dla urodzeń nocnych? Aha mam pytanko jak wyjda mi juz te stopnie to wtedy liczymy je od ASC?

Pozdrawiam:)

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-07-14, 12:49:03

Odpowiedź jest wyżej, w moim wpisie wczorajszym z godz. 16:49.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-07-14, 13:23:59

Moje w gorącej wodzie kąpanie znów dało o sobie znać:)

Miłego burzowego dnia;)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
genny19 2011-07-14, 18:52:58

Znak Barana i Mars jest ważny dla związków Kropki, jak napisałam wcześniej z powodu posadowienia Punktu arabskiego małżeństwa w tym znaku,

Jaśmin,mam prośbę sprawdź  ten punkt. Szczyt 7 domu czy w tym horoskopie tj 312,19 . Punkt małżeństwa jest w Strzelcu

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-14, 19:21:12

Sprawdziłam dla urodzenia nocnego i wychodzi mi w 6 st. 20 ' Barana.

Tak liczy mój program a ja dodatkowo na piechotę policzyłam i wyszło mi tak samo.

 

ASC 132 - DSC 312 + Wenus 186 = 6 st. Barana

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-07-14, 19:26:48

Ok,już wiem gdzie błąd zrobiłam,przepraszam.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
kropka 2011-07-14, 21:18:39

mój kosmogram jest w bazie. Widze że nie jestem sama z takimi problemami.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Marsjanka 2011-07-14, 22:17:34

a wierzchołek 7d to liczy sie tak jak ASC?

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-07-15, 07:54:01

Marsjanko, może to wpływ dzisiejszej pełni Księżyca i Neptuna na DSC w horoskopie pełni- ale

... ja nie rozumiem o co pytasz Usmieszek.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-07-15, 11:36:54

haha, uśmiechnęłam się do Ciebie Jasmin, wierzchołek VII domu wypada dokładnie jak ASC czyli jak ASC, mam we Lwie w 20*06 i np licząc od barana czy wierzchołek VII domu wypada w stopniu 320*06??? czy mogłabyś zajrzeć w mój radix? Trochę sie w tym pogubilam szczerze mowiac:(

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-07-15, 14:55:57

Tak, DSC wypada w 320 st.06'

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-07-21, 17:13:06

"Jeśli chodzi o wyjście za mąż,to numerologicznie jesteś dwójką  i pierwszy punkt zwrotny  jest w wieku 34 lat. Ja też jestem dwóką i w wieku 34 lat wyszłam za mąż"

 

tak sobie myśle,że 2012 rok ogólnie przynosi zmiany saturn przejście przez IC budowanie fundamentów pod dalsze życie, do tego saturn jest współwładca 7 domu (dom związków). Ogólnie planety pokoleniowe zejdą z mojej wenus.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-07-22, 18:19:51

jeszcze bym się zapytała jak u mnie w horoskopie wygląda praca, pieniądze. Ja stsouje domy Kocha gdzie saturn jest w I domu (dom II kompletnie do mnie nie pasuje) bo jakbym patrzyła na kase, dobra materialne w II domu to saturn to ogranicza, daje biede jak jużto trzeba sobie wszystko wypracować i dopiero potem wynagradza. Jakby nie patrzeć dalej to dom 6 koziołek i tez saturn patrzac na znak pracowita panna czyli musze sobie wszystko wypracowac (dom I) ja sama dochodze do wszystkiego. Dom 8 spadki kasa przez małżeństwo- ryby- jowisz, zmianne ryby jowisz w raku w 12 domu mh nie wiem. Dom 10 kariery 3 znaki mars upadek, wenus wywładztwo miedzy nimi koniunkcja oraz merkury który jest w lwie w R powiązany koniunkcją z saturnem. Tak sobie myśle, że finanse praca u mnie musi być ciężko wypracowana, ja sama musze dojśc do tego wszystkiego. Teraz mam jowisza w byku w 10 domu i mam nadzieję, że przyniesie sukcesy w pracy.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-08-02, 12:46:30

ja mam już dość tego saturna kiedy to się skończy?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-08-07, 07:31:03

To jest -mam nadzieję- pytanie retoryczne?Usmieszek

Bunt i niezgoda na Saturna zazwyczaj pogarsza sytuację. Natomiast akceptacja szybciej niz można było się spodziewać pomaga wyjść z trudności.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kropka 2011-08-07, 08:28:30

tak. Jasmino jestem teraz w punkcie z którego ani w prawo ani w lewo. Chce cos zrobic a nie moge, taka bezsilnosc ale to chyba saturn na plutonie, czekam kiedy minie.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
kropka 2011-08-07, 09:12:52

tak. Jasmino jestem teraz w punkcie z którego ani w prawo ani w lewo. Chce cos zrobic a nie moge, taka bezsilnosc ale to chyba saturn na plutonie, czekam kiedy minie.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
acrux_79 2011-08-11, 01:39:46

Drobna korekta, Saturn w domu drugim nie daje "biedy", tak jak Jowisz nie daje automatycznie "bogactwa". Saturn gdziekolwiek się nie znajdzie, przynosi przejmowanie się tematem, kompleksy, albo gorzej - "nie ruszenie" z tym tematem, z powodu nadmiernych przygotowań, braku zadowolenia efektami działania, albo nadmiernym perfekcjonizmem. W tym sensie są to "ograniczenia". Ale jak już pójdzie do przodu, to może okazać się, że będzie całkiem nieźle. Zaraz Ci znajdę jakichś bogaczy z Saturnem w II.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-08-11, 02:01:25

Dominique Strauss Kahn - Saturn w II, jeszcze w ostatnim stopniu Lwa (hmm... z Regulusem... to uwaga apropos tego, jak Regulus potrafi w cichy sposób podnieść wartość planety). Schwarzenneger - Saturn koniunkcja Pluton. Henry Ford - wywyższony Saturn w Wadze, ale... w II domu. Dodam, że wiele osób które przeglądałem (tak, prawie 20., sporo szukania) nie miały jakichś tam wybitnych rzeczy. Częściej niż zwykle widziałem delegowanego Saturna do X domu, zwłaszcza gdy na II wierzchołku był Koziorożec, albo władca II wierzchołka łapał się na jakiś aspekt z Saturnem. Więc niekoniecznie Saturn = bida.

 

Wśród moich znajomych "posegregowanych" (muszę odnowić statystyki, mało coś) wśród piątki dwie osoby mają taki stan pieniężny, że zdecydowana większość społeczeństwa by im pozazdrościła. Oczywiście zarządza tym reszta horoskopu, jeden jegomość ma wybitne Ryby, drugi eksponowanego Jowisza. Co nie zmienia faktu, że Saturn siedzi sobie w domu II.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
kropka 2011-09-04, 20:09:31

nie miałam wcale czasu na zajmowanie się moim problemem ale znowu mnie coś męczy ta samotność. Poszperałam w progresjach i tak przypisując do mojego życia znalazłam progresywne słonce do ksiezyca- kupno mieszkania, do merkurego -przeprowadzka oczywiscie nidlugo, do jowisza pomyslny rozwój spraw (wszystko materialne), do neptuna mh zastanawiałam sie bo tworzy kwadrat jednak patrzac na trygon w natalnym mysle pozytyne załatwienie spraw. Progresywne słonce do MC bardzo dobry okres(w natalnym trygon) gdyby to byla koniunkcj mozeliwe malzenstwo, dzieci. Progresywny ksiezyc trygon uran, patrzac na urana w moim radixie odpowiada on za DSC, dochodzi progresywna wenus w koniunkcji do urana co mowi o wielkich zmianach w zyciu milosnym, do tego progresywna wenus tez ma aspekt z saturnem, ktory w natalnym odpowiada za zwiazki a progresywny jowisz ma pozytywne aspekty do wenus i marsa oraz saturna i urana. Jezeli chodzi o progresyne slonce i jego aspekty to pewna jestem ze wplywaja na moje sprawy mieszkaniowe, jezeli chodzi o sprawy zwiazkowe to najbardziej mi pasuje P wenus do N urana. Jak wy to widzicie? W progresjach ważne sa domy i znaki? P słonce wejdzie do 3 domu natomiast p ksiezyc jest w rybach w 8 domu. Jednak wydaje mi sie ze w progresjach wazniejsze sa aspekty.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.