Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Pomoc w interpretacji
zija 2011-07-22, 16:28:12

Witam serdecznie. Jestem tu dośc nowa, astrologią zajmuję się od niedawna.Wykreśliłam sobie radix, ale za chiny ludowe nie wiem jak go zinterpretować. Czy mogę liczyć na pomoc?

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-07-22
Odpowiedzi
Jasmin 2011-07-22, 16:46:43

Witam pięknieUsmieszek.

 

Możesz liczyć na pomoc, przynajmniej, jeżeli chodzi o mnie. Co prawda chińskim nie władam... Ale jak doświadczenie uczy, pomagają też inni życzliwi . A może wesprzesz komuś z sąsiedniego wątku?

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-07-22, 16:56:10

Tak na szybko powiem, że Księżyc w pierwszym domu w znaku Wodnika wskazuje, ze jesteś bardzo skupiona na sobie  i wszystko odnosisz do swojej osoby. Koniunkcja Merkurego z Marsem w tymże domu wskazuje też ,że tworzenie "konstrukcji logicznych" jest dla Ciebie priorytetem. To jednak wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o Twój radix.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-07-22, 17:58:53

Poproszę Ziję o to, by zechciała jeszcze raz dokładnie sprawdzić współrzędne. Bo jeśli prawdziwa jest miejscowośc urodzenia, to współrzędne muszą być inne - przynajmniej dla ZG położonej w woj. lubuskim

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
kropka 2011-07-22, 18:42:25

ja patrzac na ten kosmogram powiedziałabym o problemach praca oraz związki. Władcą horoskopu jest saturn (ASC koziołek) w 7 domu związków, satur w lwie jest na wygnaniu do tego ma opozycję do marsa i merkurego. Wenus w baranie też wygnanie w 3 domu. Merkury koniunkcja mars w I domu mówi o niecierpliwości, konfliktowości, nieustępliwości (mars). Słońce w wodniku (też wygnanie w 2 domu) powiedziałabym że jesteś kapryśna oraz idealizujesz partnerów, przez co przeżywasz rozczarownie. Księżyc w wodniku w koniunkcji mars merkury jesteś emocjonalna i chwiejna, samotna. Niech się reszta wypowiada bo ja się dopiero ucze.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
Jasmin 2011-07-22, 19:06:55

Z danymi , które wynikają z kosmogramu wstawionego przez Ziję wyszedł mi inny kosmogram.

Wstawiam, żeby nie było pomyłki.

Zija sprawdź, czy dane urodzeniowe zgadzają się.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
zija 2011-07-23, 10:16:18

rzeczywiście wdarł się jakiś błąd w program, ale nie mogę go poprawić, zupełnie nie wiem z jakiego powodu. Miasto urodzenia to zielona góra, a współrzędne wyskoczyły inne. proszę o wykreślenie poprawnego radixu, bo nie mogę tego zrobić swoim programem.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-07-22
sepang 2011-07-23, 19:04:34

Kochani jak wpisać pierwszy wątek? Szukam i szukam jestem nowy ( od dziś )  i nie moge znaleźć wejścia by stworzyć nowy wątek.

 

Mam wielką prośbę o interpretacje mojego horoskopu:)

 

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2011-07-23
genny19 2011-07-23, 19:24:00

wejdź w wątki pod ostatnimi postami. Tam jest hasło " Pomoc wzajemna". Tam będziesz mógł założyc nowy post.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sepang 2011-07-23, 19:29:28

dziękuje:)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2011-07-23
genny19 2011-07-24, 02:21:18

 

Dominatą horoskopu są władca Ascendentu Saturn oraz władca świateł  Słońca i Księżyca którym jest Uran a także Saturn jako stary władca znaku Wodnika.W horoskopie Saturn jest w retrogradacji a Uran w biegu stacjonarnym. Ogólnie uznaje się, że planeta stacjonarna zyskuje w horoskopie natalnym szczególne znaczenie. Saturn w retrogradacji- staje się planetą wolnej woli, zamiast planetą schematów narzuconych.Wspólna dominata tych planet jest z natury dysharmonijna ,ponieważ  buntowniczy indywidualizm (Uran)  sprzęga się z wycofaniem i zamknięciem w sobie( Saturn)  Uran - wzmacnia potrzebę bycia innym, wzmacnia potrzebę osiągnięcia własnej wolności oraz potrzebę dominacji nad innymi. Uran jest planetą leżąca blisko MC a planety leżące przy osiach są ważne. Uranicy mają nawyk ruszania się pod prąd  a ich specjalnością jest bycie sobą.W znaku Wodnika znajdują się 4 planety tj, Słonce,Księżyc, Merkury i Mars .Merkury w Wodniku  jest silny  mówi  o dużej intuicji , a  Mars   to zamiłowanie do osobliwości wyrażone w czynie np. Nie robiłem tego? To  zrobię, Nie byłem tam ? to pojadę. Ludzie spod znaku Wodnika maja dystans do własnej osoby i potrafią się śmiać z siebie oraz maja poczucie humoru.

Uran jest wywyższony  w  znaku.Skorpiona. Skorpion  to znak nastawiony na wyjątki  a Uran jest planetą buntu przeciw ustalonym porządkom.Uran w 10 domu mówi ,że jestes osobą niezależną i nie lubisz rutynowej pracy

Ascendent w znaku Koziorożca znajduje się dwadzie i dekancie Saturna  w kardynalnym zerowym punkcie  znaku co daje takie cechy  jak pracowitość, wytrwałość, sumienność, dyscyplina, dbałość o porządek, konserwatyzm, dystans, rezerwa w okazywaniu uczuć. Saturn władca ascendentu  znajduje się w 7 domu w znaku Lwa  i jest w tym znaku w upadku . może być przyczyną blokady w wyrażaniu uczuć . Saturn jest w koniunkcji z Werteksem -sugeruje mocny nacisk na wychowanie ze strony rodzica ,który jest wzorem dla naszego postępowania w życiu dorosłym lub od którego będzimy się odcinać.

Układ planet zwichnięcie może wskazywać na indywidualność ,niezależnośc lub ukierunkowane zainteresowania.

Merkury jest położony w pobliżu  punktów  5 i 7 krotnego Wodnika - lubisz się realizować wspierając innych,służyć pomoca oraz masz pewność siebie i swoich racji. Uran ,Merkury i Saturn tworzą pólkrzyż w znakach stałych co pozwala przetrwac wszelkie niepowodzenia  i przezwyciężać przeszkody  bez poddawania się Masz  głęboko zakorzenione w psychice dążenie do kierowania innymi. Ważne są cele i ich realizacja . Planeta ogniskowa w półkrzyżu to Uran  jego  nadpobudliwość jest tonowana przez to że jest w znaku stałym. Dzięki czemu jego ekspresja staje się bardzo stabilna.

Następne figury to latawiec składający się z trzch trygonów które tworzą Wenus,Neptun,Saturn, 2 sekstyli Neptuna i Saturna do Plutona  oraz opozycji Wenus -Pluton  szczególne talenty i umiejętności. Wenus  i Pluton  to przeżywanie skrajnych emocji  i wchodzenie w silniejsze związki uczuciowe ,związki toksyczne oparte na dominacji i podporządkowaniu.

 Mistyczny prostokąt złożony z 2 trygonów Merkury-Pluton,Wenus-Saturn ,dwoch opozycji Pluton -Wenus,Merkury -Saturn,oraz 2 sekstyli Merkury-Wenus,Pluton -Saturn.Opozycje nie sprawiają problemów gdyż ich wpływ jest niwelowany przez trygony i sekstyle  dzięki czemu konflikty i  rozdźwięki opozycji obdarzone  są wewnętrzna dynamiką która pozwala je przezwyciężyć.

Wachlarz to opozycja Księżyca, Marsa i  Merkurego do Saturna. Opozycja Saturn-Księżyc może być źródłem depresji i poczucia niższej wartości i że nie dla mnie luksusy i przyjemność. ,opozycja Mars -Saturn twardość względem siebie i otoczenia.

Opozycja Merkury -Saturn wskazuje na napięcia,nieufność

1. Wojciech  Jóźwiak "Astrologia Samopoznia"

2. Bil Tirney'Dynamika aspektów'

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
zija 2011-07-24, 08:53:41

Genny i wszyscy inni którzy brali udział w tej małej analizie. Bardzo,ale to bardzo dziękuję. Oczywiście przeanalizuję to wszystko na spokojnie, bo zbyt dużo w tym wiedzy,której jeszcze nie mam. Jedno co mogę powiedzieć, wszystko absulutnie się zgadza. Jeśli ktoś może coś jeszcze dorzucić, bardzo będę wdzięczna. Dziękuję jeszcze raz,a tymczasem wpuszczam się w czytanie, rozumienie, analizowanie. Pozdrowienia.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-07-22
Jasmin 2011-07-25, 17:07:59

Na pierwszy rzut oka widać dużą ilość koniunkcji, co świadczy o dość zdecydowanym charakterze. ASC w 1 st. Koziorożca potwierdza ten wniosek. Władca horoskopu czyli Saturn w domu VII w Lwie to ponownie wskazanie na odpowiedzialność w relacjach, dyplomację ale taką wodnikową bardziej, bo Słońce w Wodniku. Saturn w Lwie w dekanacie i dwadzie Strzelca to "stara lwica" lubiąca należeć do stada ale trzymająca się raczej na dystans. Lubi być częścią większej całości, ale na odległość.

 

Saturn posiada wpływy Jowisza, który jest w Byku w IV domu (wywyższenie). Relacje z innymi powinny być zatem bezpieczne, co najlepiej uzyskać przesiadując w domu, w znanym, wygodnym otoczeniu.

Opozycja Saturna do stellium Księżyc - Merkury-Mars w Wodniku wskazuje na zahamowania w relacjach. Jest bardzo trudno Ziji zrealizować swoje potrzeby posiadania przyjaciół z wysokimi wymaganiami, jakie im stawia. Zija bardzo szybko nudzi się w relacjach. Nawiązuje je dość łatwo ale potem jakoś się rozłażą (za przeproszeniem). Poza tym nawiązane relacje Zija odczuwa po pewnym czasie jako obciążenie i ograniczenie swojej wolności. Nie chce zaciągać zobowiązań, które mogłyby przeszkodzić w realizacji jej celów. Tym niemniej ma dużą potrzebę kontaktów, gdyż lubi czuć się częścią struktury, organizacji.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.