Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

pomoc w interpretacji horoskopu
paulin88 2011-08-10, 00:58:14

Witam, od niedawna interesuję się astrologią, i mam problem z jego interpretacja, a w szczególności martwi mnie moja kwadratura słońca do księżyca, słońce w skorpionie, księżyc w wodniku i jak to będzie rzutowałoo na mój związek, z góry dziękuję za odpowiedz ;)

17.11.88    godz.6.30

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-08-10
Odpowiedzi
patientia 2011-08-10, 08:17:44

Witam Cię serdecznie,

 

przyda się jeszcze miejsce urodzenia

 

:)

pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
paulin88 2011-08-10, 11:06:30

Nowy Sącz ;)

 

i mam pytanie, jeśli mam jowisza w VII domu w bliźniętach to oznacza, że nie powinnam wchodzić w związki małżeńskie??

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-08-10
lisek 2011-08-10, 12:55:25

Nic mi nie wiadomo na ten temat, żeby Jowisz w VII domu był jakimś przeciwskazaniem dla związków małżeńskich:) Jowisz to planeta wysoce beneficzna ( o ile nie odbiera zbyt wielu trudnych aspektów).

Twój Jowisz odbiera kilka  trudnych aspektów - kwadraturę z  Księżycem , opozycję ze Słońcem, i kwadraturę z  MC (kariera zawodowa będzie przeszkadzała w związku i tym samym związek bedzie kolidował z karierą - musisz na to szczególnie uważać),ale jest też sekstyl do Marsa. Generalnie, sporo kwadratur w Twoim radix i myślę, że raczej nie będzie nieustającej sielanki w Twoich związkach , ale od tego sa trudności aby je przezwyciężać - pracując nad swoim charakterem. Jowisz jest o tyle niebezpieczny, że może powodować nadmiar w dziedzinie życia jaka odpowiada danemu domowi horoskopowemu - u Ciebie padło na partnerstwo. Sama świadomość tego powinna Tobie pomóc.

Z aspektów poza Jowiszowych posiadasz również kwadraturę Saturna z Marsem  - to bardzo trudny aspekt , tym bardziej, że Mars w IV domu. Mars w takim aspekcie z Saturnem daje zawziętość i jak to określiła Jaśmin jest to energia sekująca, a to nic miłego -szczególnie dla drugiej połówki w związku. Zerknij do mojego wątku na temat Marsa w VII domu.

 Jednak jak mówię to  wszystko nie wyklucza udanego związku - tylko trzeba mieć świadomość pewnych faktów.

 Moje pytanie jest inne, czy ty w ogóle chcesz związku i to w dodatku związku małżeńskiego i jakie są Twoje motywacje żeby w taki związek wejść? Najpierw sobie odpowiedz na to pytanie. Jeśli tego chcesz ,to wtedy jest to punkt wyjścia do dalszej analizy i przezwyciężania trudności.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lupka 2011-08-10, 21:28:30

Dlaczego martwisz się szczególnie tą kwadraturą? Ja bym się na Twoim miejscu tym aspektem zbytnio nie przejmowała. Warto sobie jednak uświadomić jakie ma on działanie. Pośród moich znajomych osoby z takim aspektem mają rozwiedzionych rodziców. Jedni z tego powodu cierpią, inni nie. Chyba dużo zależy tu od podejścia do kwestii rozwodu (który kiedyś był wielkim skandalem) czy niezgody i napięć pomiędzy rodzicami.  Dziś wiele się zmieniło, wiele par rozwodzi się, możnaby powiedzieć, że nawet zbyt pochopnie. Odnoszę wrażenie, że dzieci rozwiedzionych rodziców cierpią nie tyle poprzez sam fakt rozstania rodziców co poprzez idealny obraz związku mężczyzny i kobiety, który dyktowany jest nam przez społeczeństwo. Jeśli przestanie się zwalać winę za własne niepowodzenia na rodziców, którym nie udało się przez niezgodę i napięcia stworzyć w naszych oczach udanej rodziny- jeśli przebaczy się im „występki”, postara wykrzesać trochę zrozumienia dla jednego i drugiego to łatwiej będzie zrozumieć siebie samego i samemu zbudowac coś lepszego nie powielając błędów rodziców. Ale najpierw trzeba zacząć winić siebie za swoją niedolę i wziąść się do roboty.

Kwadratura Słońca i Księżyca wskazuje na wewnętrzny rozdźwięk między pierwiastkiem męskim i żeńskim, jedno wyklucza drugie, jeśli jedno ma rację nie może mieć jej drugie, nie ma czegoś po środku. To również oznacza, że potrzeby Księżyca (czyli to co sprawia, że czujemy się komfortowo, bezpiecznie) kolidują z potrzebami Słońca (ego, sposób w jaki rozwijamy się w zgodzie z naszą naturą). Nad takim środkiem należałoby właśnie popracować.

 Słońce w znaku Skorpiona  daje przenikliwość,ostrożność, wrażliwość, uczucia grają dużą rolę, nie są jednak z łatwością uzewnętrzniane. Księżyc w znaku Wodnika, znaku z trygonu powietrza ma skłonność traktowania uczuć i emocji  intelektem, logiką. W sytuacji zagrożenia, pojawiające się uczucia podlegają skrupulatnej analizie intelektu, co może prowadzić do ich wyparcia, przez co jeszcze bardziej  stają się dokuczliwe i tak w kółko. Księżyc znajduje się w ostatnim stopniu Wodnika więc może nawet przejawia się trochę rybio (duża wrażliwość). W Wodniku Księżyc potrafi być buntownikiem, najlepiej czuje się  jednak w towarzystwie osób podobnie usposobionych a jak takich nie znajdzie to woli być sam- choć z natury, trygon powietrza potrzebuje wymiany. Słońce w Skorpionie dobiera przyjaciół ostrożnie, jest nieufne, skryte.

Kwadratura Słońca i Księżyca to też potencjał.  Ludzie z tym aspektem są w stanie skutecznie przeforsować swoje pomysły, tam gdzie inni się poddają oni się dopiero rozkręcają. Twoje Słońce znajduje się w opozycji do Jowisza, (aspekty z Jowiszem są z reguły beneficzne), co może prowadzić w pozytywnym sensie do zdrowego mniemania o sobie, w negatywnym do wyniosłości i problemów z autorytetami.

 

Znacznie bardziej problematyczna jest sytuacja w drugim(finanse, poczucie wartości)  i czwartym domu – Saturn w koniunkcji z Uranem (kompulsywne pragnienie zmian i  nowatorstwo hamowane przez ostrożność Saturna, który nie lubi pochopnych decyzji, za to woli tworzyć trwałe fundamenty); Saturn mocny w swoim znaku, więc będzie w tej koniunkcji silniejszy, z Uranem trudno mu dojść do porozumienia (ten jeszcze w Strzelcu); jakby nie patrzeć układ ten powodował będzie nerwowość, Saturn jeszcze w kwinkunksie z Jowiszem co wzmaża niepewność, niezdecydowanie; do tego w kwadraturze z Marsem. Mars jest w swoim znaku, więc silny, z jednej strony pełen rozmachu, którego dodaje mu Jowisz (zapewne lubisz żądzić w domu), który znajduje się w upadku w znaku Bliźniąt, z drugiej strony hamowany kwadraturą z Saturnem i Uranem, więc Mars będzie nieobliczalny, w kwadraturze z Neptunem brakuje mu pewności siebie,  w takich mniej pewnych chwilach uciekać może się do kłamstewek ( z braku pewności siebie wybiera okrężną drogę), działania za plecami. Mars  położony w IV domu wskazywać może na nieporozumienia z rodzicami, kłótnie w domu, co rzutować  może negatywnie na poczucie własnej wartości.  Mars włada piątym domem, posadowiony w czwartym zaprasza wręcz do ćwiczenia równowagi Ying i Yang;). Opozycja Słońca z Jowiszem będzie tu trochę ratowała sytuację, ale pewnie przez jakiś czas w życiu będzie to taka huśtawka- raz zacięta walka i szefowanie, nieuznawanie autorytetów, w gorszych dniach unikanie konfrontacji i brak skuteczności działania.

Masz ładnie położoną Wenus z trygonem do Księżyca, która na pewno kłótliwość trochę zneutralizuje- bynajmniej na zewnątrz starać się będziesz żeby wszystko ładnie wyglądało. W domu jeśli nad sobą nie popracujesz, może dochodzić do wyładowań wewnętrznych dyskrepancji.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-08-11, 01:14:42

Jestem wielkim optymistą co do związków:

a) władca VII domu Wenus wywyższona w Wadze, co prawda bez aspektów, ale... nie jest źle

b) Jowisz w domu VII. Należy tylko strzec się wielości związków (mogą być np dwa małżeństwa). Tłumaczymy to jako nadmiar, zwyczajnie, jak to z Jowiszem często bywa...

 

Dalej -> eliminuj swoje mroczne myśli. Masz Merkurego w koniunkcji z Plutonem, na dodatek w Skorpionie. Uważaj na siebie, to często przynosi obsesyjne myśli. Takie, że "na siłę" próbujesz znaleźć coś, co jest pod spodem, byleby tylko zaspokoić pasję poznawczą. Owszem, pasja jest fajna, ale "przedawkowana" powoduje przesadzone, wykontrastowane, silne interpretacje. Musisz "uczyć" Merkurego aby nauczył sie dystansować do swoich rzeczy, żeby nie bawił się w Sherlocka Holmesa. To jest bardzo bystry, często analityczny umysł, ale musisz uważać, bo działa jak narkotyk. I możesz się od swoich natrętnych myśli uzależnić.

 

To jest dobre Słońce. Położenie w I domu daje mu siłę. Księżyc w III domu musi zaś doświadczać, zażywać kontaktów. Ogólnie z tego co zauważyłem, Księżyc w III jest otwarty na doświadczenia, ekstrawertyczny. Bardzo ważną kwestią jest jego ścisła opozycja do Regulusa (taka królewska planeta, która ma wiele wspólnego ze Słońcem, bo jest sercem Lwa). Myślę, że Twoje Słońce poprzez honor Regulusa będzie panować nad Księzycem. Będziesz silna i sobie poradzisz w życiu.

 

W tym momencie otwierasz się na wiele duchowych i ezoterycznych doświadczen. Tranzyt Neptuna przez Księżyc o tym mówi. Nie daj się rozstroić i oszukać pewnym rzeczom, bo teraz Twój Księżyc (progresywny) przypomina troszkę (bez urazy) dziecko które dostało się na skrzyżowanie wielkiego miasta, a dookoła mnóstwo świateł, błyskotek, oraz atrakcji. Nie daj się omamić jakiejś doktrynie, bądź ostrożna. Paradoksalnie Merkury/Pluton to nie tylko nadmierna ostrożność, albo obsesja przez "zapodaniem" Tobie jakiejś niepokojącej treści, ale też tendencja do tego, aby wierzyć w niestworzone historie. Więc stąpaj ostrożnie. Pozdrawiam ciepło !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
paulin88 2011-08-12, 01:08:14

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłyście!! 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-08-10
Jasmin 2011-08-12, 08:25:32

Dopiero wklejam wykres, ale widzę, że i bez tego poradziliście sobie.

 

Zgadzam się z przedmówcami co do meritum.

Uwaga co do Jowisza: w tym znaku i w tym domu to wielość związków pochopnie zawieranych; konieczność chodzenia na kompromis w tej sferze życia, ryzyko kierowania się korzyścią materialną przy wyborze partnera. Opozycja Słońce- Jowisz to niebezpieczna pasyjność w związku, ale o tym wspominano wyżej. To także wola (Słońce) promowania siebie przede wszystkim w związku (I dom) i traktowanie partnera instrumentalnie (Bliźnięta w VII domu). Kwadratura Jowisza z Księżycem z uwagi na posadowienie w domach wskazuje na znaczny wpływ i to niekorzystny-  rodzeństwa lub osób z najbliższego otoczenia, np. matki - na wybór partnera. Jałowy bieg Księżyca to także jakaś ambiwalentność uczuciowa albo uległość, bezwolność względem innych. Księżyc w dwadzie Koziorożca w septylu z Neptunem może dawać potrzebę okresowej sterylności (celibat). 

 

Trygon Księżyca z Wenus jest bardzo luźny, wg moich orb już nie działa.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
paulin88 2011-08-12, 14:13:03

Bardzo dużo rzeczy się zgadza, nie pochodzę z rozwiedzionej rodziny, aczkolwiek od zawsze panowała między moimi rodzicami niezgoda, dlatego też nie ukrywam, że z wiekim oporem wchodze w związki. Z tej przyczyny ważna jest dla mnie świadomość, jakie trudności muszę pokonać, za co serdecznie Wam dziękuję! Zdaję sobię sprawę z wad swojego charakteru, zgadza się, że jestem trochę zawzięta i napewno impulsywna, co do tego, żę lubie rządzić, troszkę się nie zgodzę, nie jestem osobą zaborczą, ale też nie można przejąć nade mną kontroli  , choć w stosunku do mężczyzn jestem trochę uległa.

Co do pytania liska jakie są moje motywacje do wchodzenia w związku małżeńskiego, na dzień dzisiejsz trudno jest mi odpowiedzieć, napewno jakieś poczucie bezpieczeństwa którego zawsze mi gdzieś tam brakowało, jakiejś stabilności. 

 

Dziękuję jeszcze raz!

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-08-10
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.