Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Kierunek studiów
Eliza 2011-09-18, 10:39:54

Witam

serdecznie proszę o spojrzenie co w radix mojego dugiego syna - czy coś może wskazywać na jakieś szczególne zdolności i kierunek życiowy?

Jest w klasie maturalnej. Już pora na wybór studiów a on się mota....

Kiedys myslał o AWF, bo uwielbiał sport, ale porzucił ten pomysł i myslę, że dobrze, bo nie ma mocnego kręgosłupa (po mnie). Potem, idąc za doświadczeniem starszego brata (ten na architekturze), pomyślał o studiach technicznych (inżynierskich), aby mieć potem jakiś dobry fach i dobrze płatną pracę, co dla niego jest bardzo istotne! Niestety matematyka nie jest jego mocna stroną i właściwie to on nie lubi się jej uczyć. Niedawno okazało się, że jego równiez ciągnie w artystycznych kierunkach - chciałby projektować odzież. Zdumiewa mnie to, żde wszyscy moi synowie (3 szt) wybierają takie kierunki, bo to maje pasje, ale zupełnie nie ingeruje w ich wybory.... Może nie ma wizji z wielkimi pokazami mody, bardziej chodzi o odzież sportową, użyteczną, wzory na t-shirtach, obuwie sportowe itd. To narazie. Ktoo wie co potem? Tylko, że na wzornictwo tez nie jest łatwo się dostać.

pomożecie :)

18.02.1993. Tarnów godz. 15:30

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Odpowiedzi
lupka 2011-09-18, 12:39:55

Witaj Elizo,

 

Merkury w Rybach i Wenus w IX domu faktycznie nie lubią matematyki.  Merkury (władający II domem) jest w sekstylu do koniunkcji Urana z Neptunem w VI domu , więc może wskazywać na źródło dochodów.  To ambitny chłopak, intuicyjny i filozoficzny. Wydaje mi się że mógłby pracować jako nauczyciel, ktoś kto będzie przejmował odpowiedzialność ( Słońce w koniunkcji z Saturnem), będzie autorytetem dla innych ale  będzie też w jakiś sposób pomagał, doradzał. W placówkach socjalnych, np. przy resocjalizacji albo zajmujący się młodzieżą,w każdym razie różnego rodzaju doradztwo, też tam gdzie ważne jest wyczucie klienta, dobry nos do przyszłych trendów...Księżyc w VI domu, Mars (władca MC) w Raku wskazują moim zdaniem na zajęcie związane w jakiś sposób z opieką. Może być pedagogiem na przykład, socjologiem, lub rozwijać jakieś nowe formy pomocy społecznej.

Kwadratura Saturna i Plutona, Kwadratura Plutona do Słońca- życie może rzucać mu kłody pod nogi, ale on ma duży potencjał, żeby im sprostać, także nigdy nie powinien się poddawać i pracować nad tym, żeby nie dać wciągać się w konflikty o władzę. Może też pasowałaby policja ale tego nie jestem pewna, może ktoś bardziej obeznany coś więcej napisze.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-18, 20:45:32

Księżyc syna jest w biegu jałowym cytat z forum Sollunari ''Wskazuje na pewną ambiwalentność uczuć. Coś się robi, nie wierząc w pozytywny rezultat działań. Może też wskazywać na brak spodziewanych wyników swoich działań, na rozczarowania.'' 

Słońce w ostatnim stopniu powoduje ,że człowiek przez całe życie szuka modelu samowyrażnia się np wygląd, zachowanie,nastrój wewnętrzny.

Silne znaki w horoskopie syna to Koziorożec i Wodnik.Ktoś taki zachowuje się jak Koziorożec-solidny,pracowity,konserwatywny a w innych jak Wodnik -orginalny,nietypowy,otwarty na nowości.

W horoskopie syna Saturn jest silną planetą a znajdując się w Wodniku dostarcza uporu,konsekwencji,umiejętności  praktycznej realizacji własnych pomysłów i przebłysków. Saturn leży w Punkcie 21,26 Wodnika który ma charakter planetarny Saturna i Merkurego. Ludzie mający  w tym punkcie coś ważnego ,mają konika na punkcie organizacji  lub przynależności do stowarzyszeń ,uczestniczenia w kongresach,posiadania tytułów. Saturn tworzy z Wenus septyl jest to aspekt twórczyi intuicyjny,także to że Merkury jest midipunkem  Wenus -Saturn (półseptyl Wenus-Merkury)daje  zainteresowanie sztuką i talent artystyczny.Merkury w Rybach pracuje w kanale intuicji,wyobraźni,wizji.Jeśli Merkury jest dobrze ugruntowany np Saturnem to dodatek energii Ryb przydaje się nie tylko artystom ale i matematykom i konstruktorom.Merkury jest położony w punkcie 17,09 Ryb  dodatkowy Mars w Rybach daje silne emocje ,duże zangażowanie ,żywiolowe reagowanie..Wenus w Baranie to skłonność do dominacji a w punkcie  12,51 Barana to tak jakby Wenus była w koniunkcji z   Saturnem . Punkt ten to zdolnośc do koncentracji a życiowe motto tego punktu to osiągnięcie mistrzostwa w jakiejś dziedzinie.

Wenus  i Saturn to planety ,które się lubią a Saturn to planeta która jest  wywyższona w Wadze a słowem kluczem jest właściwa forma.Neptun  w 6 domu to także możliwośc pracy w zawodzie artystycznym.

Półkrzyż Kardynalny jakie tworzą Wenus w Baranie,Jowisz w Wadze oraz Mars w Raku to dynamiczna konfiguracja ktora dotyczy inicjownia nowych przedsięwzięć obdarza dynamiką i asertywnością oraz potrzeba dzialania.Przy Marsie i Jowiszu w krzyżu kardynalnym ważne jest by człowiek umiał się liczyć z własnymi ograniczeniami . Mars na wierzchołku pólkrżyża to sprawdzanie się wrolach przywódczych ,może być inicjatorem pionierskich działań lub pracować wyłącznie dla siebie.Mars w jakości kardynalnej woli działać  a działanie w niebezpiecznych lecz ciekawych warunkach dodaje mu energii . Potrzebny jest fizyczny ruch aby wyzwolić nadmiar napięcia.

Weżeł księżycowy w 5 domu ,dobrze gdy syn będzie pracował w zawdzie które jest jego hobby i pasją.

Numerologicznie syn jest 6. Liczba 6 to Wenus i Uran(zawody artystyczne). Uran jest wladcą Słońca  i jest w koniunkcji z Księzycem.

18 -liczba urodzenia jest to liczba Księżyca  ,także liczba dnia i miesiąca urodzenia =2 i jest liczbą Księzyca

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Eliza 2011-09-18, 22:42:57

Witaj Lupka,

masz rację, że mój syn ma naturę fiolozoficzną i intuicyjną. A przede wszystkim wrażliwą. Ma też chyba, w pewnym sensie, zapędy przywódcze. Lubi być wśród ludzi. Dużą wrażliwość przejawia okazując wielkie serce biednym ludziom, np. oddając swoje ostatnie pieniądze ulicznemu grajkowi lub ratując malenkiego ledwie narodzonego kotka z równoczesnym narazaniem własnego zdrowia...a potem zastrzyki przeciwko wściekliźnie...

 

Genny19,

zauważyłam, że mój syn marnuje się, jesli musi robić coś, co nie lezy w jego naturze, jesli nie ma poczucia sensu, pasji - gaśnie. Miewa stany przygnebienia, wyciszenia, po czym tryska radoscią, jest przepełniony energią gdy robi to, co lubi. Istotnie, ma dużą świadomośc własnych ograniczeń, ale równie mocno wierzy, że mozna osiągnąć wszystko z odpowiednio włożonym zaangazowaniem. I to bardzo u niego cenię i wspieram. W większości sami narzucamy sobie niepotrzebne ograniczenia.

Dużo piszesz o talencie czy potencjale artystycznym, to zdumiewające, bo począwszy od sportowca, przeobraził się w twórczego, kreatywnego chłopaka z pasją. Nieustannie kocha muzykę, jest wrażliwy i emocjonalny, czasem pracowity :) On musi realizować się z pasją. Inaczej nie istnieje.

 

Dziękuję serdeczniei pozdrawiam

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2011-09-19, 14:24:28

troche musztarda po obiedzie, ale chciałam popatrzeć i ewentualnie wkleić radix, tylko nie wiem który to Tarnów, bo mam 3 takie miejscowości.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Eliza 2011-09-19, 21:22:13

Jaśmin,

z góry piękne dzięki, wcale nie musztarda po obiedzie, bo to dopiero śniadanie jest :)

małopolska

 

pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2011-09-19, 21:36:20

No to wstawiam. Popatrzę jutro.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Eliza 2011-09-19, 22:21:55

Hylegiem jest Słońce (29st Wodnika)

Alkahod - Uran

Anareta - Pluton

Co to oznacza?

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
genny19 2011-09-19, 22:23:42

Zobacz w Slowniku Sollunari.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-20, 08:49:51

Potwierdzam dużą empatię dla innych, słabych i pokrzywdzonych i do tego jest potrzeba a także uzdolnienia dla pracy o charakterze pomocowym, doradczym (Słonce i Saturn w VII domu, Merkury w VIII oraz cały dom VI). Lupka o tym pisała. Np. prawnik, psycholog, pedagog pracujący z trudną młodzieżą w jakimś ośrodku oświatowo-naprawczym.

 

Są uzdolnienia artystyczne a także potrzeba zmiany otoczenia, częste podróże , również zawodowe.

 

Bardzo ważne są Saturn i Uran w tym horoskopie. Pluton jest wyalienowany w zodiaku i w domu IV.

 

Ja stawiałabym na pracę reportera, podróżującego do miejsc i ludzi dotknietych nieszczęściem i pracę dziennikarską z tym związaną. Pisanie reportaży z podróży do trudnych sytuacyjnie obszarów.Merkury w VIII domu to pisanie o ludzkich traumach. Jak dodamy do tego Jowisza w opozycji z Wenus w Baranie w IX domu to otrzymamy podróże. Czy syn jest zdrowy? Pytam z uwagi na VI dom. Czy ma problem z poruszaniem się?

 

Drugi pomysł , który zrealizowałby tę energię to praca lekarza dojeżdżającego do chorych, albo fizjoterapeuty pracującego z osobami z uszkodzeniem narządów ruchu i konieczność dojeżdżania do pacjentów. Możliwe są różne zawody związane z ratowaniem ludzi.

 

Widzę też wskazania na pracę z żoną (przyszłą), wspólną firmę rodzinną. Może to mieć związek z rodzicami. Jeżeli to nie problem odpowiedzieć, to czym zajmujecie się z mężem zawodowo?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
patientia 2011-09-20, 13:43:15

Witam Was serdecznie,

 

na chwilę skok w bok od tematu- wyżej Genny przy analizie oparła sie o  zaznaczone Punkty. Skąd wiadomo za co odpowiada dany Punkt, do jakiej planety się odwołuje? Czy mają związek z Symbolami Sabiańskimi?

 

pozdrawiam ciepło

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
Jasmin 2011-09-20, 14:53:52

Chyba chodzi o punkty z Astrologii Samopoznania W. Jóźwiaka.

 

Patrząc na przyszłość zawodową, pod kątem projektowania odzieży sportowej to nie pasuje mi do tego ASC w Lwie. Taka osoba musi się pokazywać publicznie. Przy półkrzyżu Mars-Wenus-Jowisz w znakach kardynalnych tym bardziej. Słońce w VII domu to dobre wskazanie na osobe, która jest przedstawicielem firmy, lub innych ludzi i w ich imieniu załatwia ich sprawy. Coś w rodzaju pełnomocnika.

 

Kreatywność jest przez VI dom w sekstylach planet z tego domu do Plutona. Czyli transformacje, które ja wiązałam z ciałem ludzkim ale można to odnieść również do pracy koncepcyjnej , projektowej dotyczącej dowolnej struktury (np. ubrania, materiału). Do praktycznego szycia trochę za mało jest aspektów Merkurego. Bardziej projekty ale nawet nie ręką własną czynione tylko realizowane przez innych.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-09-20, 15:17:21

Wenus i Eris w IX domu w Baranie daje walkę o dyplom uczelni. Upodobanie do walki za sprawę innych, ratownictwo, o strażaku nie wspomnęUsmieszek. Ale to trzeba mieć końskie zdrowie a Eliza pisała, że coś z kręgosłupem nie jest dobrze.

Wierzchołek IX domu wypada w Rybach, dekanat Skorpiona, dwada Koziorożec. To jest "twardzielstwo" na rzecz i w obronie innych. 

 

Aspekty Wenus powiedzą coś więcej, ale może ktoś inny teraz...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Eliza 2011-09-21, 07:32:56

Oj tyle tu tego, że serdeczne dzieki :)

Nie miałam czasu wczoraj tu zajrzeć, a i teraz wyjeżdżam słuzbowo do Stolicy.

Odniosę się tylko do zdrowia syna. Tak, jest zdrowy. Kręgosłup też jest w porządku, tylko że syn uznał, że odrzuca póście na AWF,albo tez dalsze trenowanie koszykówki, bo to kontuzyjne rozwiązania.

 

Jasmin,

ja pracuje jako handlowiec, ale pasją moją są wszelkie projekty domów, wnętrz i malarstwo. Mój mąż ex - zajmuje się podróżami (przewozem na zlecenia).

 

A o tym czytałam w słowniku, tu na Sollunari, zresztą bardzo obszernym....i zmartwił mnie ten Pluton jako planeta szkodząca zdrowiu. Czy wszyscy posiadamy jakąś Anaretę, czy może być tak, że nie mamy nic w danym punkcie/miejscu? A ten Pluton jest w IV domu...

Hylegiem jest Słońce (29st Wodnika)

Alkahod - Uran

Anareta - Pluton

 

Pozdrawiam,

wrócę tu późnym wieczorem

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Eliza 2011-09-28, 08:25:56

Jasmin,

wspomniałaś, że aspekty Wenus powiedzą coś więcej nt, ewentualnego kierunku mojego syna. Wenus jest w kwadraturze do Marsa i opozycji do Jowisza. Zresztą dużo tych kwadratur w jego urodzeniowym...

Niepokoi mnie tez VI dom i Pluton w IV...

 

Syn łamie się z tym wzornictwem - tam cholernie trudno sie dostać, trzeba mieć niezłą teczkę z pracami i z pewnością od najmłodszych lat coś tworzyć. On raczej nic w tym kierunku nie robił. Dopiero teraz taki przebłysk, bo bracia - przyszli architekci, a on? Wiadomo, do wszystkiego można dojść, ale tez nie ma co walić głową w mur...

 

Pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2011-09-28, 10:57:02

Zanim do aspektów przejdę, to jeszcze uwaga: syn bardzo sugeruje się tym, co powie rodzina w sprawie jego studiów czy pracy. Księżyc w VI domu o tym mówi, półkrzyż Mars-Jowisz- Wenus. Z uwagi na dom Merkurego i Ceres, w którym jest Księżyc posadowiony wazne sa aspekty Księżyca z Merkurym (septyl) i z Ceres (nonagon). To wskazanie na poczucie powołania, np. do pracy z rodziną a także do tego, aby w pracy odnaleźć pasję. To też poświęcenie, a przy Słońcu w Wodniku niezbyt komfortowy układ, w którym syn raczej będzie najmłodszym członkiem firmy rodzinnej a chciałby nią kierować. Jeżeli współpraca ma być z jednym lub drugim rodzicem, w dziedzinie handlu jako np. przedstawiciel handlowy lub zarządca, to lepiej żeby poszedł na prawo, marketing i zarządzanie albo na ekonomię transportu. Przy pracy w zarządzie firmie rodzinnej, kierunek studiów tak naprawdę nie ma większego znaczenia.

Jeżeli zaś praca miałaby być wykonywana wspólnie z rodzeństwem to lepiej niech spróbuje tego wzornictwa, jak nie w tym to w następnym roku.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-09-28, 11:21:53

Aspekty to głównie półkrzyż Mars w Raku na wierzchołku w kwadraturach do Wenus w Baranie i Jowisza w Wadze.

Czyli tak: w domu IX czyli studiów wyższych mamy Barana a jego władca w Raku czyli spory i kłótnie na temat wyższego wykształcenia i frustracje. Syn kocha rodzinę ale chce sam podjąć decyzję w tej sprawie. Przesadne zabiegi dyplomatyczne ze strony rodzeństwa i najbliższego otoczenia (Jowisz w Wadze w III domu)  wzbudzają w nim chęć sprzeciwu. Buntuje się, ale jednocześnie chce tego wsparcia rodziny. Wpływ na studia może mieć jakaś panna Wenusowa w Baranie. Wenus w Baranie to mogą być i studia prawnicze i inżynierskie w kierunku wzornictwa, i AWF w kierunku fizjoterapii także:). Chyba że na AWF-ach tego kierunku już nie mają.

 

Pluton w IV to manipulacje, rozwody, wojna w domu rodzinnym a także różne trudne sytuacje, również w swoim własnym domu.

W powiązaniu z VI domem taka sama sytuacja w pracy. Pluton nie jest malefikiem , przynosi w zamian po traumie jakieś korzyści, a więc może działać także beneficznie. W sekstylu z Neptunem i Uranem wskazuje na inspiracje z wewnątrz, na wenę twórczą.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Eliza 2011-10-02, 11:26:51

Dziękuję Jasmin,

bracia bardzo się wzajemnie wspierają i inspirują. Jeden wpływa na drugiego. To bardzo mnie cieszy, bo różnie z rodzeństwem bywa. A oni zawsze razem. Cudowna rodzinka :) gdyby nie...

Pluton w IV , który zrobił/robi swoje - transformacja w domu rodzinnym (rozwód rodziców, czyli mój)

Ale to nas jeszcze bardziej zcementowało...

 

pozdrawiam

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2011-10-03, 17:15:41

Życzę synowi udanego wyboru studiów i dostania się na nieUsmieszek. Jezeli to nie problem to proszę o informację, jak sprawa się zakończyła.

 

kłaniam się:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.