Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Temat zamknięty przez administratora SollunariForum > Pomoc wzajemna

Jak się (nie)realizuja \
margaux 2011-10-13, 22:46:04

Zanim rozwinę temat, chciałabym usłyszeć Waszą krótka opinię na temat WłH. 

Jaka osobowość reprezentuje, jakiego rodzaju przejawia zainteresowania, w jakim kierunku podąża?

 

Jest to radiks syna mojego męża.

 

Jasmin, wiem, że nie wyrabiasz przez koniunkcję Saturna ze Słoncem, ale czy mogłabys zamieścić kosmogram chłopca? Jego dane: 13.04.1996, Hamburg, godz. 14.05.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Odpowiedzi
Jasmin 2011-10-14, 09:53:23

Zagadkowo ten temat się zapowiada, ale rozumiem, że chodzi o to, żeby chłopcu pomóc w jakiejś sprawie?

 

Wklejam radix.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-10-14, 12:00:07

oo powera to on ma, Mars w Baranie, ASC we Lwie, wielki trygon w znakach ognistych - znam z autopsji, poza tym podobnie jak u mnie Merkury na MC, głowę do interesów to będzie miał, być może coś związanego ze sztuką, fotografowaniem, pisarstwem, dziennikarstwo , może zarabiać kasę wykonując więcej niż jedną pracę jednocześnie, poza tym stawiam na dobre wykształcenie, chociaż pewną zmienność w kierunkach kształcenia:)

reszta później

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
lupka 2011-10-14, 18:01:51

Niechętnie poddaje się wpływom. W relacjach z ludźmi może być zaborczy i zazdrosny, nieufny. Węzeł wschodzący w trzecim domu jest w opozycji do Słońca, ciężko mu dostosować się do wpływu otoczenia, zaakceptować  podstawowe zasady, którymi kieruje się środowisko, w którym dorasta ale z czasem pewnie przejrzy na oczy. On ma właściwie swoją własną filozofię, taką trochę niedookreśloną przez kwadraturę Neptuna do Słońca, brak mu przy tym pewności siebie choć z drugiej strony kwadratura Jowisza- pewność siebie będzie wzrastała wraz z jego dokonaniami, on potrzebuje namacalnych dowodów swoich umiejętności, dlatego niezwykle ważnym jest żeby doprowadzał rozpoczęte przedsięwzięcia do końca. Ciekawy świata, pełen energii i zdolny do podejmowania inicjatywy- choć może mu brakować pewności siebie. Zupełnie nie ma elementu wody, może być nade praktyczny i nie ufać uczuciom, emocje zamieniane są w czyny bądź odreagowuje werbalnie, trudno mu się wczuć w drugiego człowieka, ważne są rozmowy z nim.

Najważniejsze żeby znalazł tą właściwą dla siebie drogę, jak tylko będzie cel to wystrzeli jak rakieta dlatego to tak ważne żeby to był ten właściwy cel. Zawody związane z podróżami, zagranicą, mógłby może zdecydować się na karierę w wojsku? Sport? Dobry z niego wojownik, mógłby tą energię wykorzystywać walcząc dla dobra słabszych, może nawet werbalnie- tam gdzie potrzebny jest cięty język. Rozwijać powinien w sobie empatię. Czasami jest tak, że właśnie kiedy jednego elementu zupełnie brak człowiek jakby instynktownie wybiera sobie zawód związany z tym kierunkiem- ja przy braku ziemi igrałam z myślą o inżynierii jakiejś tam, albo architekturze, ale mi przeszło bo doszłam do wniosku, że byłabym w takim zawodzie nieobliczalna.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-14, 18:38:38

Wylogowało mnie ze strony i nie wyedytował się mój post :(

 

Lupko, trafiłaś w sedno sprawy!

Ja przez tyle miesięcy zerkałam na horoskop Oskara i zastanawiałam się, dlaczego marnuje swój potencjał na codziennym leniuchowaniu i biernym siedzeniu przed monitorem komputera.

Kompletnie przeoczyłam megaważny aspekt Neptuna do Słońca.

Wydawało mi się, ze to jego lenistwo i życie w nierealnym świecie wynika z tranzytu Neptuna przez Księżyc Oskara. Neptun się wycofuje, a Oskar jak spał, dosłownie i w przenośni, tak śpi.

Teraz dzieci w Niemczech mają ferie dwutygodniowe i cały ten czas Oskar przeleżał w łóżku nic nie robiąc. Masakra!

 

Wcześniej sądziłam, ze to sprawka Jowisza w V domu w kwadraturze do Marsa tak chłopaka rozleniwia. Ja wiem, że Jowisz lubi sobie folgować, ale żeby działał aż tak złoczynnnie?

 

Mąż już nie ma cieporliwości do Oskara i machnął ręką, a ja się produkuję, choć widzę, że te moje działania są bez sensu. Próbowałam go zachęcić do czytania książek. Nie udało się. Namawiałam go na jakiś sport. Porażka.

Radziłam mu, by szlifował swój polski i uczył się pilnie angielskiego. bez rezultatu.

Myslałam, ze skoro tak chętnie gra w gry komputerowe, to swoja przyszłość zwiąże z informatyką, tworzeniem gier, bo z tego są naprawdę duże pieniądze, nie wykazał zainteresowania. Praktycznie nic go nie interesuje. Co dwa, trzy misiące natomiast dopomina się o jakąś drogą "zabawkę" typu telewizor LED, komputer, smartfon. Teraz sobie wymyślił motor!

Jeśli coś go zafascynuje, to na krótko.

Jeszcze miesiąc temu napalił się na kręcenie filmów dokumentalnych. Dzis chce juz sprzedać komputer, kiedy ja mu tłumaczę, by się uczył programów graficznych.

Poza tym on się gubi w najprostszych rzeczach, jest roztargniony, rozkojarzony. Mąż bardzo by chciał, by poszedł do wojska, ale obawiam się, że reżim i dyscyplina źle by się dla Oskara skończyła.

 

Tak jak Lupko piszesz, on nie chce się niczemu podporządkować, natomiast nam próbuje narzucić własne reguły gry.

Jest chłodny emocjonalnie, ten brak elementu wody w jego horoskopie jest bardzo zauważalny, ale świetnie natomiast radzi sobie w manipulowaniu ludźmi. Ja, z Neptunem na Księżycu nie dam się oszukać, ale mąż w chwili słabości ulega manipulacjom Oskara.

 

Ma zdolności plastyczne, ale nie wiem , czy w jego wypadku architektura jest dobrym pomysłem. On nie lubi długo i żmudnie przy czymkolwiek pracować. Nie jest zdyscyplinowany, a praca architekta oprócz talentów, wymaga także samodyscypliny. Prawdę mówiąc moje pomysły na przyszłość Oskara wyczerpały się, bo nic nie jest w stanie na dłużej go zainteresować.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-10-14, 19:01:11

A propos węzłów, bo Lupka tutaj poczyniła kolejna trafną uwagę.

 

Oskarowi faktycznie jest trudno dostosować się do podstawowych zasad panujacych w jego otoczeniu.

Proszę się nie śmiać, ale my musimy Oskara na siłę wyganiać do łazienki, by się umył, bo jak nam  powiedział, codzienna toaleta jest dla niego stratą cennego czasu.

Jak juz nam uda się go do tej łazienki zapędzić, to potem trzeba go z niej wyrzucać, bo potrafi nawet dwie godziny przeleżeć w wannie.

 

Mąż bardzo dużo rozmawia z Oskarem, ale z tych rozmów nic nie wynika. On i tak robi dalej swoje.

Żyje we własnym świecie, czasami tak "odjechanym", że jego pomysły zwyczajnie szokują.

Mąż jest bardzo zapracowany, a Oskar proponuje mu wzięcie do pracy gazety o motorach, kiedy mąż ostatnio nie ma nawet czasu na zjedzenie drugiego śniadania.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że kwadratura Neptun-Słońce odbywa się w znakach kardynalnach, czyli jest wyjątkowo silna. Nie jestem pewna, czy można ja przepracować.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-10-14, 19:28:05

Trzeba pamiętać o planetach na osi, czyli Merkurym w Byku i o Księżycu w Wodniku. Merkury w Byku myśli o tym, żeby było przyjemnie a nie ciężko. Księżyc w Wodniku w VII domu potrzebuje specjalnych , bardzo ekscentrycznych bodźców ze strony środowiska, aby się czuć dobrze. Jego byle co nie będzie ekscytować. Jak nie ma kosmicznych relacji to lepiej, żeby ich nie było.

 

Słońce w Baranie w kwadraturze do Jowisza w Koziorożcu (bunt przeciwko zasadom, rygorom, rytuałom w tym mycia się i dobrej prezencjiUsmieszek) oraz w kwadraturze do Neptuna (nie wiem co robić i potrzebuję przewodnika) to burzenie stereotypu zodiakalnego Barana, który jest nadmiernie aktywny, agresywny i prze do przodu. Taki Baran potrzebuje wzorca, przywódcy, kogoś, kto wskaże interesujące zajęcie. Saturn w Baranie to ograniczanie energii życiowej, jej minimalizowanie. W VIII domu taki Saturn potrzebuje wsparcia ze strony psychologicznej , gdyż bardzo cierpi na skutek straty. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-14, 20:06:12

Jasmin, wskazałas kolejne cenne uwagi.

 

Ten Baran jest wyjątkowo niebaraniasty.

Mój Mars w Strzelcu przy Oskara Marsie w Baranie to prawdziwy wulkan energii. Mąż ma z kolei Marsa w Rybach i ma tyle poweru, co stu takich Oskarów nawet nie ma.

 

Horoskop na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, dlatego temat nazwałam takim, a nie innym  tytułem.

Silny, ognisty Mars w Baranie , w trygonie do ascendentu i w luznej koniunkcji ze Słońcem, powinien rozsadzać chłopaka energią, ale on idzie po najmniejszej linii oporu.

 

Sugerowałam też mężowi, by wysłac Oskara do psychologa, ale mąż uważa, że przesadzam.

Mi natomiast jest coraz trudniej żyć z Oskarem pod jednym dachem i nie dlatego, że stał sie moim pasierbem.

On jest po prostu bardzo męczący i niesamodzielny mimo prawie 16 lat.

Uparł sie na ten motor jak osioł, twierdząc, że jazda na motorze jest jego hobbym, a mąż dla świetego spokoju wyraził na to zgodę. Za dwa, trzy miesiące zapragnie coś nowego. Tak jest non stop.

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-10-14, 20:33:18

Zapomniałam dodać, że Woda jest w obsadzeniu domów wodnych. W. Zylbertal kiedyś na którymś wykładzie powiedział, że obsadzenie domów jest ważniejsze dla przejawów energii w życiu codziennym.

Saturn w domu VIII w trygonie do Plutona w domu IV wskazuje, że porada psychologa byłaby bardzo wskazana. Nie dziwi mnie, że chłopiec nie uświadamia sobie takiej potrzeby w tym wieku. Ale od tego jest ojciec. W końcu Saturn tranzytuje przez Wagę i natalny III dom chłopca. On potrzebuje równowagi w otoczeniu a jego skakanie po przyjemnościach, zabawkach jest zrozumiałe przy Wenus w Bliźniętach w trygonie do Urana i do Chirona. Moim zdaniem on tak sobie wynagradza i równoważy pustkę emocjonalną. Merkury w Byku w dekanacie i w dwadzie Panny w recepcji mutualnej z Wenus w Bliźniętach to upodobanie do drogich i markowych gadżetów. Moim zdaniem mógłby się zająć kolekcjonerstwem.

 

Jeszcze warto zwrócić uwagę na opozycję Wenus do Plutona. Kiedyś zajmowałam się tą konfiguracją dość wnikliwie. To jest niedosyt uczuć, miłości, potrzeba zwrócenia na siebie uwagi za wszelką cenę. Arroyo opisywał działanie tej konfiguracji u małego chłopca i jego obserwacje polegały na tym, że dziecko było tak zadrosne o matkę, że nie pozwalało jej niczego swobodnie zrobić, stale ją ciągało za rękę, domagając się, aby całą atencję skupiała na nim. Ja znam przypadek, kiedy dziecko posuwało się do czynów nagannych, aby rodzice byli zmuszeni zająć się nim, chociażby po to, aby wymierzyć mu karę. Takiej potrzeby miłości zaborczej nie da się łatwo zaspokoić. Oskar może być zazdrosny o miłość ojca do Ciebie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-14, 21:13:28

Jasmin,

skoro postawiłam temat i już tak daleko zabrnęliśmy w analizie radiksu Oskara, to winnam jestem pewne wyjaśnienia.

 

Matka Oskara nie żyje od trzech lat. Była uzależniona od alkoholu. Z opowiadan męża wynika, że Oskarem głównie on się zajmował, a matka zaniedbywała syna. Jak było naprawdę, trudno ocenić. Znajomi męża, którzy znali mamę Oskara twierdzą, że była ona na każde skinienie chłopca. Męża z Oskarem łączy dziwna, moim zdaniem, więź. Jest to relacja wymuszania i uległości. Chłopiec stosuje wobec ojca szantaż emocjonalny. Mąż idealizuje syna, w porównawczym Neptun męża stoi w opozycji do Słońca Oskara.  Mi sie ta relacja coraz mniej podoba, bo chłopak ewidentnie wykorzystuje swojego ojca dla własnej wygody. 

On musi miec wszystko, co jest drogie, ale kosztem czyjejś pracy.

 

Ja proponowałam wizytę u psychologa, bo uważam, że smierć matki pozostawiła w Oskarze traumatyczny ślad, ale oni nie chcą o tym słyszeć. Wg nich psycholog to ktoś taki jaki psychiatra. Ja zauważam u Oskara pewne zaburzenia natury emocjonalnej. Na przykład po stracie niby ukochanego węża, Oskar był w świetnej kondynjci psychicznej. Kiedy normalnie inne dzieci w tej sytuacji przeżywają dramat.

 

Staram się od tego wszystkiego dystansować, bo w końcu Oskar to już prawie dorosły chłopak i na jego wychowanie jest już za późno, ale czasami nie wytrzymuję psychicznie jego pomysłów, coraz większych roszczeń i tego permanentnego lenistwa.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-10-14, 21:32:47

Sprawa jest więc raczej poważna. Ja nie jestem specjalistą psychologii i w ogóle my to analizujemy dość powierzchownie, nie wchodząc w zawiłości. Miałam okazję obserwować podobny przypadek u osoby o silnie podkreślonym żywiole ognia, nie przejawiającym się w sposób naturalny. Myślę, że trzeba byłoby upewnić się jednak, czy Oskar nie cierpi na jakieś zaburzenia emocjonalne związane ze śmiercią matki. To może być jakaś forma depresji ale nie wykluczałabym również odmiany katatonii, przejawiającej się własnie negatywizacją tj. stawianiem oporu przed wykonywaniem jakichkolwiek poleceń lub konkretnych czynności. To może być nie lenistwo ale inercja, spowodowana ciagłym przeżywaniem traumy. Zresztą kwadratura Słońce-Neptun zdaje się potwierdzać niemożność funkcjonowania w realnym świecie oraz potrzebę przebywania w stanie odmiennej świadomości przez np. tworzenie wizji i pozostawanie w pozornym letargu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-14, 22:23:07

Dokładnie Jasmin,

to nie jest forum terapeutyczne. Chciałam zweryfikować horoskop, bo po raz pierwszy spotykam się z takim przypadkiem w astrologii.

 

Myślę, że tutaj przede wszystkim Neptun odwala złą robotę, a którego kwadraturę do Słońca przeoczyłam.

 

Spotykam się po raz pierwszy z tak maleficzną manifestacją Neptuna.

Ja juz kiedyś pisałam w wątku bodajże o Neptunie, że wyjątkowo szkodliwie działa on na Słońce, co dla mnie, neptuniczno-księżycowej pannie trudno pojąć. 

 

Dziękuję za Wasze wskazówki i pomoc w zrozumieniu tego kosmogramu.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-10-14, 23:08:06

Zapomniałam dodać, że Woda jest w obsadzeniu domów wodnych. W. Zylbertal kiedyś na którymś wykładzie powiedział, że obsadzenie domów jest ważniejsze dla przejawów energii w życiu codziennym.

 

 

Jasmin to interesujaca wskazówka, ja zawsze patrzyłam bardziej na położenie w znakach i staram się nie zrównywać domu np. IV ze znakiem Raka ale mimo tego zawsze patrzę na władców naturalnych.Czytałam na jakimś forum, że wielu astrologów traktuje np. Wenus w IV domu tak jakby była ona pod silnym wpływem Księżyca. Według położenia w domach najwięcej mam Wody i Ziemi , i nigdy o sobie nie myślałam jako o kombinacji wodno-ziemistej-  muszę się nad tym zastanowić. W każdym razie z tego co Margaux pisze to Oskar ma problemy z emocjami, a na takie problemy może wskazywać zupełny brak Wody- i wygląda na to,że położenie w domach  wodnych zbyt wiele mu nie pomaga.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-14, 23:55:07

Inaczej. 

Oskar nie ma problemów z emocjami, bo on ich nie okazuje i nie wiem, czy wynika to z jego traumatycznych przeżyć, czy z tego, że taki sie urodził.

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-10-15, 00:11:52

Zastanawiam się teraz nad tym, co napisała Jasmin o twierdzeniach pana Zylbertala.

 

W moim radiksie żywioły są rozmieszczone równomiernie, ale ascendent wypada w znaku Skorpiona.

Nie mam obsady planet w domach wodnych. Czy to skutkuje u mnie brakiem przejawu energii wody w życiu codziennym? Nie.

Śmieję się do rozpuku, gdy coś mnie rozbawi, płaczę jak bóbr, gdy coś mnie poruszy, krzyczę, gdy jestem wściekła.

Wg pana Zylbertala powinnam być zimna jak Królowa Śniegu, a nie jestem.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-10-15, 00:26:26

W wieku 12 lat usłyszałam przykre dla mnie słowa,  mając koniunkcję Słonce-Neptun też uciekałam w sen,w okresie dorastania.Nic mi się nie chciało robić.Letarg.Oskar ma emocje ale się boi ich okazywać,tłumi je w sobie.

Wierzę,że Ci się uda namówić męża na pójście do psycholga.Powodzenia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-15, 00:33:20

Genny, 

mąż uważa, że jestem uprzedzona do Oskara, jak każda macocha do pasierba i robię widły z igły.

To jest temat rzeka i nie na to forum.

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-10-15, 01:06:24

Genny,

przy koniunkcji planet, nawet jeśli ich energetyki ze soba nie zgadzaja sie, to mimo wszystko następuje konsolidacja sił i współpraca. Przy kwadraturze mamy juz do czynienia z konfliktem interesów. Każda z planet ciągnie w swoją stronę i nie odpuszcza.

 

Koniunkcja Neptuna ze Słońcem daje pozytywne zakręcenie. Nawet jeśli gdzies tam odlecisz, to nie na długo i wracasz do pionu. Przy kwadraturze planety wzajemnie się blokują i kłócą.

 

Mam koleżankę z koniunkcją Słońca i Neptuna. Dziewczyna wyznacza sobie czasami wręcz nierealne cele i jakims cudem je osiąga. Neptun działa na nią wizjonersko. Na marginesie bardzo ją lubię własnie za to pozytywne zakręcenie.

U Oskara natomiast Neptun działa destrukcyjnie. Jak pisała Jasmin, on potrzebuje przewodnika, który powie mu, co i jak powinienen zrobić.

Oskar nie wie, jak sie czyści buty zabrudzone błotem. Nie wie,  do czego służą pewne przedmioty, bo wiedza ta wg niego nie jest do niczego mu przydatna.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-10-15, 08:24:11

Do Lupki - Twój sposób myślenia podzielam, z jednym sprostowaniem.

Ja nie twierdziłam, że obsadzenie domów wodnych pomaga Oskarowi. Zwróciłam tylko uwagę na to, że przy braku obsadzenia Wody w zodiaku jest jednak obecność tego żywiołu w domach i ma to swoje znaczenie. Problem polega na tym, że woda u Oskara nie płynie tylko stoi a używając przenośni można powiedzieć, że "gnije i zarasta rzęsą" , gdyż Saturn z Plutonem blokują zupełnie jej odpływ, pozbawiając zodiakalnego Barana energii życiowej. Tutaj energia w domach wodnych  gasi Ogień.

 

I jeszcze jedno, uważam że nawet równomierne rozłożenie żywiołów i w zodiaku i w domach nie wyklucza problemów z emocjami, jeżeli w horoskopie jednocześnie mamy do czynienia z atakiem malefików na Księżyc. Tak naprawdę wszystkie wskazówki trzeba brać pod uwagę łącznie i nie wyprowadzać wniosków końcowych z jednej tylko relacji pomiędzy domami a zodiakiem i żywiołami.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-10-15, 08:46:04

Margaux , Pan Zylbertal nie mówił o TobieUsmieszek.

Zostawmy go w spokoju.

 

To, że  nie masz obsady żywiołu wodnego w domach nie oznacza, że nie posiadasz emocji, ale że np. zamiast rozstrząsać problem wewnętrznie wolisz działać, emocje wyrażane są przez ruch i jego przejaw materialny. Prawdopodobnie jesteś kobietą czynu i nie lubisz lenistwa.

 

Jeszcze jedno: to że ktoś nie ma obsadzonych domów wodnych, to nie znaczy, że ich w ogóle nie ma, lub że nie należy brać tych domów pod uwagę. Są przecież władcy domów wg wierzchołka i interpretacja powinna iść w tę stronę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-10-15, 09:47:29

 

Uwzględniłabym także aspekt pomiędzy Saturnem i Merkurym  dlatego że  Saturn jest  midipunktem Merkury -DSC ''Przy interpretacji mależy zwrócić uwagę ,czy przez te planety nie przecieka nic złego np. skłoności autystyczne niekoniecznie chorobliwe,ale przyjmujące postać uporczywego ignorownia otoczenia,krąbny,egoistyczny charakter,niewrażliwość,kompeks Kaja- tzn widzenie schematów i bryl a ranienie uczuć"

 

1.Wojciech Jóźwiak "Astrologia Samopoznania

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-15, 10:48:15

Uwzględnić powinniśmy jeszcze wiele rzeczy i tak np. to, gdzie znajduje się władca Słońca czyli Mars oraz to, że  Księżyc będący dominantą na osi jest w biegu jałowym. Jaki jest zodiakalny Baran w konkretnym horoskopie mówi Mars. Nie każdy Baran jest równy innemu BaranowiGłosny smiech.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-15, 17:01:17

Jasmin,

jak Ty interpretujesz pusty bieg Księżyca w horoskopie natalnym?

 

Wśród astrologów zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że bieg jałowy Księżyca ma tylko znaczenie w astrologii horarnej, wydarzeniowej, mundalnej, elekcyjnej, a drudzy uwzględniają bieg próżny Księżyca w natywniku jako dodatkowy element interpretacyjny.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-15, 17:28:57

Bardzo ciekawy horoskop, jak i dyskusja. Oskar - silna osobowosc, egocentryczna, tworzaca wlasne filozofie, kroczaca wlasna sciezka, niecierpliwa, niezalezna, stworzona do tzw. wyzszych celow. Kariera, praca: MC w Byku, wladca MC: Wenus w Bliznietach i w X: przyjemnosc, komfort, wygoda, komunikacja, wymiana. Merkury na MC jest wladca XI - moze dzialac w obronie jakis szczytnych idei/organizacji/przyjaciol. Mutualna recepcja : Merkury/Wenus, dzieki czemu obie planety zyskuja. Nie wydaje sie, zeby X dom byl u niego priorytetem, energie lozy za to w IX-ty.

 

Mnie sie zdaje, ze on przewodnika nie potrzebuje, ani psychologa, on i tak zrobi tak jak sobie wymysli, sam on sobie sterem i okretem.

 

Ciekawy horoskop, ciekawe imie :-)

 

Oskar

Imię skandynawskie składające się z dwóch członów as - bożek oraz kar - miecz, można to tłumaczyć boży miecz lub broń boża. Dziś imię Oskar kojarzy się z nazwą nagrody filmowej. Sztuka to dziedzina w której Oskar realizuje się najlepiej. Pasjonuje go zarówno kino jak i malarstwo czy literatura. Jest pełen twórczych pomysłów i ma wrażliwą duszę. Równie dobrze może być lekarzem jak i ulicznym bardem. Oskar jest miły i szarmancki co sprawia że odnosi liczne sukcesy towarzyskie. Jego osobisty wdzięk jest potężną bronią w kontaktach z dziewczynami. Łamie im serca i jakże często odchodzi. Nie potrafi na stałe związać się z żadną z nich. Często pozostaje w stanie wolnym a jeśli już zdecyduje się na małżeństwo, jego wybranka jest opiekuńcza i wyrozumiała, bo Oskar w głębi duszy nie przestaje być małym chłopcem, pełnym wyobraźni.

 

jak i numerek :-)

Liczba mistrzowska - 33

wskazuje na służbę uniwersalną, twórczość, komunikację, miłość uniwersalną, wiedzę, mądrość, ewolucję, współczucie. Prowadzi ona do mistrzostwa, przewodnictwa i nauczania duchowego. Wzmaga świadomość ciała i ducha. Poświęcamy się samorealizacji. Nie powinniśmy pokazywać innym, jak bardzo się dla nich poświęcamy. Powinniśmy uczyć się tolerancji i cierpliwości. Pozytywne wpływy eksponować będą tolerancję, uwagę, oddanie, chęć służenia innym, przewodnictwo i mistrzostwo duchowe. Negatywne: używanie swych wpływów dla celów egoistycznych, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych lub społecznych, bunt.

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
margaux 2011-10-15, 18:01:54

Pani Świstak,

 

w pierwszym poście, który mi się nie wyedytował, wyliczałam istniejące w kosmogramie potencjały i pisałam o energii Barana, która kompletnie nie realizuje się. Na dzień dzisiejszy, bo być może nastąpi jakiś przełom w życiu Oskara i przebudzi się. 

Moim zdaniem, chłopak przez totalne lenistwo i umiłowanie do wygodnego trybu życia, marnuje swój potencjał i w życiu dorosłym nie osiagnie tego, co mógłby mieć, gdyby tylko zaczął nad sobą pracować.

 

Ja swego czasu zasięgałam opinii o Oskarze u numerologa, który również podkreślał u chłopca lenistwo, podczas gdy jego karmą jest praca.

 

Oskar to chłopiec, któremu należy ciągle poświęcać czas, bo sam ze sobą się nudzi. On potrzebuje dla siebie przewodnika, gdyż nie daje sobie rady w najprostszych czynnościach, bo przebywa w somnambulicznym transie. Tutaj dziewczyny dobrze zauważyły hamujący wpływ Neptuna na energię życiową Oskara. Jasmin napisała także o Saturnie w Baranie, który skutecznie jego energię blokuje.

Obecność Neptuna i Urana w VI domu pracy, nawyków, podejścia do obowiązków, wiele tłumaczy zachowanie chłopca.

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-15, 18:41:50

A jak sie Oskar uczy? Jakie sa jego zainteresowania? Niektorzy "objawienia" doznaja pozniej, Oskar ma dopiero 16 lat. Wiem, ze chcesz mu pomoc, ale moze to jeszcze nie jest jego czas. Znam z autopsji przypadki chlopcow, co myc sie za mlodu nie chcieli i trzeba bylo ich niemal ciagnac za wlosy do lazienki, a potem, tak jak piszesz wyjsc z lazienki nie mogli, a wyrosli na pracowitych, przyzwoitych mezczyzn. Znam rowniez Barana z Marsem w Baranie w koniunkcji do Slonca, ktory w wieku 20 lat zaczal pisac powiesci zafascynowany filmem i od tego momentu jego kariera zaczela nabierac ksztaltu i tempa - jest niezwykle samodzielny, oryginalny i pomyslowy, jak byl chlopcem stwarzal pewne problemy wychowawcze, z natury buntownik, nieznoszacy schematow i do nich nie potrafiacy sie nagiac, dzialajacy nieraz celowo na przekor wszelkim konwenansom. Bywal z rodzicami u psychologow za namowami pedagogow szkolnych, jednak jedyne co z tego wyniosl, to brak zaufania do psychologow i rodzicow.

 

U Oskara Ksiezyc w progresjach w XII, jak wspominalas tranzytowy Neptun kreci sie przy Ksiezycu natalnym, ja bym postarala sie byc cierpliwa i wyrozumiala, przeczekala to "obleczenie/zamglenie/uspienie" Ksiezyca (codziennosci), choc wiem, ze czasem ciezko jest pewne rzeczy tolerowac/zaakceptowac. Asc progresywny niebawem przejdzie do Panny...

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
margaux 2011-10-15, 19:54:57

Oskar chodzi do Gesamtschule, choć stać go na Gymnasium, odpowiednik LO w Polsce i uczy się dobrze. Z tym, że poziom nauczania w Niemczech jest dużo niższy niż w Polsce. Ja niedawno tłumaczyłam mu działania na funkcjach liniowych, których nie rozumiał i ku mojemu zdziwieniu w programie nauczania nie ma układów równań.

Z językiem angielskim też jest na bakier, choć oceny ma dobre.

Mój syn uczy się w Polsce i jest o dwa lata starszy od Oskara, więc mam porównanie.

W Polsce dzieci uczą się dwóch języków obcych od gimnazjum, podczas gdy w Niemczech Oskar dopiero teraz doszedł drugi język obcy, a angielskim posługuje się fatalnie. 

Po szkole nie odrabia zadnych lekcji, nie czyta książek , więc watpię, zeby poradził sobie na ewentualnych studiach.  Problem polega na tym, że nie ma w sobie wyrobionych nawyków, typu samodzielne uczenie w domu.

 

Chłopak faktycznie jest bardzo uparty, choć mąż go dyscyplinuje i na krótko stawia go do pionu. Męczące jest to, że po trzech, czterech dniach wszystko wraca do normy i znowu trzeba z Oskarem rozmawiac o codziennej higienie, wyrzucaniu śmieci, bo on zwyczajnie o tym zapomina.

Staje się znowu zakręcony jak baranie rogi.

Cięzko tez jest czymkolwiek go zainteresować. najchętniej wolny czas spędza na gadaniu na skypie, lub ogladaniu telewizji. Uwielbia przeglądać gazetki reklamowe marketów i baczna uwagę zwraca na ceny. Wg niego, im drozsze, tym lepsze.

Co dwa, trzy miesiace dopomina się o jakąś nowa, kosztowną rzecz, nie bacząc na to, czy nas na to stać, czy nie.

Nam robi wypominki, że my sobie ciągle coś kupujemy, to coś to urzadzanie i remont mieszkania, a on noic z tego nie ma.

 

Teraz wymyślił sobie, ze sprzeda nowy komputer, bo chce dostać motor. Jazdę na motorze nazywa swoim "hobby".

Dwa tygodnie ferii przeleżał praktycznie w łóżku. Dopiero jak  wracam ze szkoły, to wstaje i siada do komputera.

Ciężki przypadek.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-16, 01:33:51

Margaux, to dobrze, ze choc z nauka nie ma problemow :-) Mialam swego czasu rownania rozniczkowe, calki i macierze, z ktorych mi jedynie mgliste wspomnienie pozostalo, bo z zyciu nijak to uzyteczne, jezyki tez mialam 2, ale na takim poziomie, ze az wstyd mowic, predzej sie czlowiek za granica nauczy. Jak nie odrabia lekcji w domu i oceny ma dobre, to zdolny jest i/lub poziom za niski jak na jego mozliwosci. Ciekawe, ze u niego nie dosc, ze Saturn slaby, to nie tworzy aspektow do planet osobistych: cierpliwosc, obowiazkowosc, systematycznosc, wyczucie czasu, ciezka praca to nie znane mu pojecia. U Oskara dyrekcyjny Ksiezyc 2-3 lata temu wszedl do VIII domu i od 3 r.z jest w znaku Ryb, Saturn dyrekcyjny jest na Marsie natalnym.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
genny19 2011-10-16, 12:09:06

Margaux przepraszam ,że piszę w tym wątku ale horoskop Oskara zaintrygował mnie gdyż moja mama i dwie bratowe urodzily się tego samego dnia co Oskar .

1.Mama 13-04-1924 Zagórów . Ma takie same położenie Wenus i Merkurego. Jej mama umarła gdy miała 3 lata.

2.Bratowe 13-04-1957 Warszawa. Nie są bliźniaczkami .Wenus w koniunkcji z Słoncem  oraz Merkury w Byku.Obie  nie znały swojej rodzonej  matki ,jedna została adoptowana a drugiej matka opuściła męża po urodzeniu dziecka.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-16, 15:30:35

Genny, to bardzo ciekawe, co piszesz. Sądzisz, że dzień 13 kwietnia jest dniem "przeklętym"?

 

Oskara mama zmarła, gdy miał 12 lat.

 

Pani Świstak, Oskar zdolny jest, ale leniwy. Inną sprawą jest żenująco niski poziom nauczania na północy Niemiec. W Polsce nie miałby już takiej laby.

Mamy coraz trudniejsze czasy i znajomość dwóch języków obcych jest wręcz niezbędna. Ja w ogólniaku uczyłam się francuskiego i rosyjskiego, i coś mi tam w głowie zostało. Potem w szkole Callana uczyłam sie angielskiego, a teraz chodzę do szkoły językowej i uczę sie niemieckiego. Mieszkając ponad 5 lat poza krajem, wiem, jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Tutaj w Niemczech czuje sie jak ułomek nie mówiąc po niemiecku, a angielskim tylko dobrze wykształceni Niemcy posługują się oraz obcokrajowcy.

Moja 12-letnia siostrzenica mieszka na Sardynii i uczy się aż trzech języków obcych naraz: włoskiego, francuskiego i angielskiego, i daje radę.

Być może za dużo wymagam od Oskara, ale wychowywałam się w domu, w którym nauka stała na pierwszym planie.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-10-16, 17:06:04

''13 ''jest w numerologii liczbą karmiczną. Oskar i moja mama mają ten sam numer drogi życia. Może ta karma jest związana z śmiercią  matki. Moja mama mówi zawsze ,że niczego tak nie  zazdrości innym ludziom jak tego ,że mają matkę.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Blanka 2011-10-16, 17:41:11

Wielki Trygon w znakach ognistych.

"Czlowiek z taka konfiguracja sprawia wrazenie szczesciarza.... Nie jest to typ wyrachowany, woli dzialac pod wplywem impulsu. Uwaza za oczywiste ze ma osobisty przywilej robienia tego co mu sie podoba i wtedy kiedy chce , gdyz to co robi zazwyczaj dotyczy jego tylko samego. Stara sie zachowac niezależnosc oraz autonomie i oeczekuje ze bedzie mogl wyrazac swoja wlasna osobowiscbez przeszkod ze strony innych. Domaga sie by otoczenie  bylo gotowe zaspakajac jego bezposrednie potrzeby na zawolanie bez zwloki i oporu. Pokora nie nalezy do jego zalet ale dynamika wielkiego trygonu sprawia ze silna  i niezachwianawiara wiara w siebie pozwala mu najczesciej zakonczyc wszelkie przedsiewziecia sukcesem. Gdy znajdzie cel z ktorym sie utożsamia łatwo mu rozbudzic w sobie odwage, zaufanie i entuzjazm. Moze jednak nieswiadomie domagac sie wiele uwagi , lojalnosci a nawet poswiecenia ze strony innych (ogien to zywiol krolewski) jednoczesnie pozostajac wobec nich emocjonalnie  obojetny albo wrecz nie zauwazając ich potrzeb, Nie chce tu sugerowac ze czlowiek z ognistym wielkim trygonem jest zimny i pozbawiony uczuc bo ogien jest przeciez cieply i wielkoduszny zywiol.

Moze on wykazac wiele dobrej woli i dolozyc wysilkow bt zrobic cos dla kogos innego, ale najpierw nalezy odciagnac jego uwage od zaabsorbowania soba. Zaspakajanie potrzeb innych nie przychodzi mu instynktownie , to raczej domena wody. Oczywiscie jesli tego typu czlowiek reaguje na czyjes potrzeby nalezy pamietac o tym by otwarcie okazac mu szczera wdziecznosc. CI LUDZIE TO UWIELBIAJA!!

A mowiac powaznie Wielki Trygon dzialajacy w tak dynamicznym zywiole zazwyczaj zapewnia wielka witalnosc (NIE MUSI SIE TO MANIFESTOWAC OZYWIONYM STYLEM BYCIA, ale np sila fizyczna albo duza odpornoscia na infekcje, gdyz trygony nie zawsze sie wyrazaja otwarcie)

Impulsywne dzialania czesto przynosi szczesliwe rezultaty nalezy jednak hamowac chęc uzywania zycia bez granic. Zauwazylem że silne podkreslenie zywiolu ognia czasami manifestuje sie TOTALNYM zaabsorbowaniem sobą, zamiast spodziewanej spontanicznosci i żywiolowosci czlowiek wowczas zachowuje w sytuacjach towarzyskich duża rezerwe. Zadania wymagające dynamicznej interakcjiz innymi pomagaja im wyrwac sie ze stagnacji i  prowadzic produktywne zycie"

 

Bil Tierney "DYNAMIKA ASPEKTOW"

 

Mysle Margaux, że wiele z tego opisu mozna odniesc do Twojego pasierba. Okazuje sie, że Wielki Trygon w znakach ognistych poprostu rozleniwia , czlowiekowi wszytsko przychodzi zbyt łatwo i przestaje sie starac.

Zamiast z tym walczyc powinnas moze zaakceptowac jego wady i przyjąc inny styl walki z lenistwem np. poprzez chwalenie chocby najmniejszych jego przejawow dobrej woli np wyrzucenie smieci, a nie traktowanie tego jako fakt oczywisty. Diabel tkwi w szczegole, a my mamy astrologie po, żeby czegos sie nauczyc :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
margaux 2011-10-17, 18:04:20

Blanko,

to że dzieciaki w tym wieku wymigują się od obowiązków domowych jest rzeczą normalną. My od Oskara oczekujemy, by dbał o higienę osobistą, wyrzucał śmieci i sprzątał swój pokój. To nie są wygórowane wymagania jak dla chłopaka prawie 16-letniego.

U Oskara lenistwo jest niewyobrażalne, do tego stopnia, że woli się głodzić cały dzień, niż zrobić sobie sam coś do jedzenia. Wczoraj na przykład nie gotowałam obiadu i Oskar w ciągu całego dnia zjadł dwie zimne parówki, bo nawet nie chciało mu sie ich ugotować, bez chleba oczywiście, bo ukrojenie kanapki jest dla niego zbyt pracochłonne.

Znam w swoim otoczeniu kilku baranów i żaden z nich nie zachowuje się jak Oskar. Ci ludzie kipią energią.

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-17, 23:30:44

Mysle Margaux, ze niemala role odgrywa tu rowniez przyzwyczajenie Oskara do pewnych wygod, zdarza sie, ze matki w nadmiarze rozpieszczaja swoje pociechy, szczegolnie synow - znam sporo takich przypadkow. Musicie znalezc rozsadny konsensus, bo moze byc to rzeczywiscie dla Was obojga meczace na dluzsza mete.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
Blanka 2011-10-18, 15:28:45

Margaux nie kazdy "Baran" jednaki :) A "Wielkie Trygony"  idą na łatwizne. (to z obserwacji). Uwazam, że Bill Tierney opisal tą konfiguracje wzorcowo.

Twoj pasierb oprocz zywiolu ognia ma podkreslonego tez neptuna  i musisz wziąc to pod uwage, że on daje tyle energii na ile go stac w tym wieku. Ja Ci zasugerowalam jedynie, że mozna roznymi metodami walczyc z lenistwem . Jesli nie działa metoda: " masz to zrobic, bo to Twoj obowiazek" to trzeba poszukac innej. Trudno to zrozumiec ,bo kazdy nastolatek jest trudny w wychowaniu. Ja mam corke w podobnym wieku jak Twoj pasierb i tez kompletnie nie przyklada sie do swoich obowiazkow, ale za to uczy sie. Dla mnie to wazniejsze, niz sprzatanie czy wynoszenie kosza na smieci. W kazdym razie ja jej dziekuje za kazdą drobnostke, ktora dla innych moze byc smieszna, ale powiem ci, że jej Twarz "anieleje" jak doceniam jej nawet drobny wysilek w tych sprawach.(Wenus w Lwie) Oczywiscie musze o tym pamietac zeby ja pochwalic, a nie zawsze pamietam. wiec" uwaznosc " jak najbardziej dziala.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
margaux 2011-10-18, 18:26:45

Dziękuję za wszystkie wskazówki dotyczące radiksu Oskara oraz porady.

 

Mi przyszła jeszcze jedna myśl do głowy, by sprawdzić u Oskara poziom cukru, choć mam nadzieję, że ta jego senność wynika z wrodzonego temperamentu, a nie rozwijajacej się cukrzycy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-10-21, 17:13:48

Pani Świstak,

trafiłaś w sedno sprawy :)

Pokój Oskara jest przygnębiający, wg jego estetyki urządzony. Ciemnoszare ściany, szklane czarne biurka, czarna sofa, czarne żaluzje. Bije z niego emocjonalny chłód. 

Przemyciłam mu do pokoju dwa chodniczki w żywoczerwonym kolorze, ale nie potrafię przełamać u niego światłowstrętu. Próbowałam ocieplić jego pokój kwiatami, ale nie mają one żadnych szans przetrwania w tych ciemnościach egipskich. 

Jego pokój całkowicie odstaje od reszty mieszkania, które urządzam wg swojego gustu. Wprowadziłam wiele ciepłych kolorów, a chłodny metal i szkło, zastapiłam naturalnym drewnem.

Nie bez kozery mówi się, pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-21, 18:54:54

No tak, nie zdziwilabym sie, jakbys napisala, ze do tego ciezkiej/mrocznej/udolawiajacej muzyki slucha.

A czy wiadomo, czy te kolorystyczne preferencje ma od zawsze, czy od niedawna?

 

Czy oprocz hipersennosci zaobserwowalasi inne niepokojace symptomy?

 

Margaux zrobcie mu na razie morfologie krwi i biochemie, jesli wszystko bedzie w normie, to bedziemy sie dalej zastanawiac. Najczestszymi przyczynami nadmiernej sennosci jest: anemia (m.in. B12, ale jesli spozywa produkty pochodzenia zwierzecego, to raczej wykluczymy), cukrzyca, niedoczynnosc tarczycy i depresja, przy tych badaniach mozna bedzie wykluczyc juz 2 pierwsze.

 

Wartoby sie zaglebic w astrologie medyczna. A propos cukrzycy: http://futureadvocate2.tripod.com/Medical_AstrologyandDiabetes.htm

 

In diabetes Venus rules the kidneys and moon rules pancreatic action / blood flow. Venus also symbolizes the child's blood sugar - glucose balance.

 

http://kellywpa.com/2010/07/15/diabetes-and-astrology-by-nic-gaudette/

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
margaux 2011-10-21, 21:11:39

Oskar w swoim radiksie ma uszkodzoną opp od Plutona Wenus, więc jego upodobania są silnie kształtowane przez mrocznego Plutona.

Nie słucha muzyki, jesli już to jakąś komercję z radia. Natomiast od najmłodszych lat grał w bardzo brutalne gry, oglądał horrory, filmy w których krew lała się strumieniami, i nie robiło to na nim najmniejszego wrażenia.

 

On ma w sobie coś odpychajacego.

Nie jest komunikatywny, mimo Wenus w Bliżniętach. Trudno z nim nawiązuje się kontakt.

Nie jest spontaniczny, wesoły, przyjazny.

 

Mój syn także nie potrafi nawiązać z nim kontaktu, a sa rówiesnikam.

Oskara interesują tylko drogie "zabawki", gadżety, co trafnie zauważyła Jasmin. Nie czyta książek, gazet, czasopism. Nie interesuje się tym, co dzieje się na świecie, on żyje w świecie marzeń.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Pani Świstak 2011-10-21, 23:43:54

Margaux, a jak oceniasz Wasza synastrie?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
Magnolka 2011-10-22, 00:00:06

Tak sie zastanawiam od kiedy tak mu sie porobiło-bo może to jednak depresja tak jak u mojego-jakby nie było Saturn Twojemu opozycją a mojemu kwadraturą wali po Słonecznym stellium, u mojego ostatni(mam nadzieję) akord właśnie zabrzmiał.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-10-22, 01:00:34

Proponuję zajarzeć w jego solariusz na ten rok. Asc w Rybach ,Neptun w koniunkcji z ASC solarnym,Księżyc w Lwie w 6 domu solariusza.Mocno obsadzony planetami 1 dom .W tym roku ważny dla niego jest  3 dom  natalny -komunikacja. W solariuszu Wenus w Rybach  w 1 domu - może dochodzić do seperacji od otoczenia : wypada na 8 dom natalny-transformacja.Mars powtarza pozycję z radix ale jest w koniunkcji z Merkurym.Może to być przyczyną agresywnej postawy i konfliktów z otoczeniem. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-22, 12:27:21

Genny, moja pracowito mrówko :*

Solariusz Oskara wiele tłumaczy jego obecne zachowanie.

 

Wczoraj miał umyć łazienkę, ale jak powiedział, nie miał czasu, bo najpierw do 17-stej grał z kolega na komputrze, potem zjadł obiad i ponad dwie godziny relaksował sie w wannie przy świecach.  Przyrzekł nam, że łazienkę wypucuje dziś rano. 

Jest w tej chwili godzina 12.05 a Oskar śpi w najlepsze. Ja juz zdążyłam posprzatać całe mieszkanie, wykąpać się i zaraz biorę sie za obiad. Mąż od rana pracuje. Dodam, że cały tydzień chodzę do szkoły i po tygodniu nauki jestem zwyczajnie zmęczona. Mąż jest tak zapracowany, ze nie ma czasu i siły  pomagać mi jeszcze w domu. Drobne prace domowe miał wykonywać Oskar, typu odkurzenie mieszkania, umycie łazienki, pilnowanie śmieci. Niestety na jego pomoc nie mamy co liczyć. Sytuacja w domu staje się coraz bardziej napięta, bo niczego nie możemy od niego wyegzekwować, natomiast ciagle wysluchujemy, jaki on jest biedny i poszkodowany, bo nie robimy mu drogich prezentów. W lipcu dostał wypasionego smartfona, który teraz gdzies lezy rzucony między jego rzeczami. 

 

Pani Świstak, pytasz się o naszą synastrię, jak ona wygląda? Ja juz o niej częściowo pisałam w innym wątku, jako przykład niby ładnych harmonijnych aspektów, które poruszają napięciowe układy. Nasza synastria na pierwszy rzut oka wygląda dośc fajnie. Podwójny Nelson Słońce-Wenus. Sęk w tym, że Oskara Wenus odbiera opp od Plutona, co automatycznie wali w moje Słońce. Mamy także luźną koniunkcję jego Pluton mój Mars, ale myślę, że najtrudniejsza jest kwadratura naszych Księżyców. Ponadto Oskara Saturn wypada na mój IV dom, co z czasem powoduje, że nie czuję się swobodnie w swoim własnym domu. Natomiast mój Jowisz jest w trygonie do jego Neptuna.

Ciekawie wygląda kompozyt nasz, tzn. ja, mąż i Oskar, z kwadraturą Saturn-Mars. Sytuacja patowa :(

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-10-22, 14:31:12

 

Byłam długo litościwą mamą co wszystko  robi za dzieci.Ale po terapii zaczełam pewne rzeczy od dzieci egzekwować. Początki nie były łatwe. Wspólnie pisaliśmy prace ,które dzieci miały wykonać  na kartce i określaliśmy czas wykonania. Spisanie czynności bardzo pomaga. 

Na mojego  starszego syna  bardzo pozytwnie wpłynął pobyt i praca przy zbiorach jabłek w Niemczech . Pracowałi tam głownie Polacy i mieli ustalony harmongram prac w domu.Nauczył się żygo nie pociągałyć w grupie.

Po powrocie do domu zabrał się za prace remontowe w kuchni i drobne  naprawy sprzętu . Wcześniej takie rzeczy go nie interesowały.

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-22, 17:45:41

Miesiąc temu Oskar własnoręcznie spisał na kartce listę swoich obowiazków i nic to nie zmieniło.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-10-29, 09:25:05

Rozumiem Twoje frustracje Margaux ale Oskar ma swoje uwarunkowania, co widać w jego horoskopie.  Niewiele poradzisz na to, że ojciec nie ma dla niego czasu, matka nie żyje, pomoc terapeuty jest wykluczona a Ty jesteś bezsilna. Możesz także tęsknić za swoim dzieckiem i dlatego z uwagi na Oskara jesteś przewrażliwiona.

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-29, 15:06:38

Jasmin,

to nie jest kwestia tęsknoty za synem, choć strasznie mi go brakuje i codzienny kontakt telefoniczny nie jest w stanie mi go zastąpić. To jest kwestia różnic kulturowych, pochodzeniowych, wychowawczych.

 

Ja mam w natywniku Jowisza w pracowitej Pannie w sekstylu do władcy IV domu, Neptuna. Mi od małego wpajano, że bez pracy, nie ma kołaczy, a moja babcia lenistwo u mnie kwitowała krótko: nieumiałego ręce nie bolą.

Podobne zasady próbowałam wpoić swojemu synowi, choć u niego z pracowitością też różnie bywa. Mimo to Misiek jak na swoje 17 lat jest bardzo samodzielny i dojrzały, a Oskar nie i tu pojawia się problem. Zdaję sobie sprawę, że chłopiec pochodzi z kompletnie mi obcego środowiska i wychowywał się w rodzinie anormalnej, ale jest już na tyle duży, by zrozumieć, jak funkcjonuje normalny dom i rodzina. Niestety to, co w naszej kulturze przyjete jest za normę, u niego wbudza sprzeciw i bunt.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-10-29, 16:00:31

Ja mam wrazenie ze za bardzo porownujesz Oskara do swojego syna, byc moze na jego tle Oskar odstaje, ale wydaje mi sie ze nie odstaje za bardzo od innych "panow"nastolatkow-ja mam w domu wypisz wymaluj takiego samego-no moze jedyna roznica ze nie domaga sie niewiadomo czego od nas w sensie zakupowym, ale tez najchetniej by z lozka nie wychodzil a wszelkie obowiazki domowe traktuje jak wyprawe  w HimalajeGłosny smiech moze wam na zlosc robi po prostu  i uwaza ze cos ugra takim zachowaniem-"jak zaczne robic czego chca to znowu cos mi odpala"-i tak w kolko.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
kalita 2011-10-29, 18:52:13

Spróbuje jeszcze choć może to jakiś znak?

Moim niedouczonym zdaniem (zaznaczam niedouczonym) możnaby spojrzeć na 5 dom w strzelcu. Jest tam Jowisz w asp z Marsem, Słońcem-kwadratury. 4 dom z Plutonem w kwadracie z Księżycem w 7 d. Strata mamy była dla chłopaka bardzo bolesna, zresztą nadal jest. Ten przyblokowany Jowisz może oznacza zblokowaną ekspresje, wyrażanie siebie. Tym bardziej że jest  w Koziorożcu.. Cięzko mu wyrazić siebie, tym bardziej że znajduje się teraz w ogóle w trudnym okresie na który złożyła się strata ukochanej osoby i wiek dojrzewania. Satrun jest w trygonie do Plutona więc chłopak po prostu musi dojrzeć, włożyć kupe pracy w uporządkowanie swoich emocji i traumatycznych przeżyć- i myśle że sam do tego dojdzie, bez pomocy psychologa, po prostu musi się wyciszyć i może właśnie dlatego nie angażuje się  domowe obowiązki tak jakbyś tego chciała Margaux.  Ma ładnie obstawiony dom 9 i 10.  Uran w 6 potrzeba wolności-zajęcie oryginalne niesztampowe. Na polu zawodowym to on napewno będzie doceniony.Podejrzewam że osiąga największą wydajność, kiedy sam sobą żądzi. Wolny ptak:) Chłopak nie lubi gdy mu się coś każe- on te śmieci by wyrzucił, ale sam z siebie, może po miesiącu ale by to zrobił. Uran w 6 dom-typ buntownika. Być może Wasz stosunke chłopak traktuje troche jak prace, służbe,którą trzeba odbębnić, a ten Uran się tam szamoce:)

Pomijając to uważam, że chłopak jest naprawde wartościowy. I pracowity. może nie teraz, ale kiedyś i tak te kwadratury będzie musiał wziąść i przerobić, a to troche pracy będzie go kosztować. Niemniej jednak uważam, że nie ma co tu się doszukiwać przyczyn takiego bojkotu obowiązków w radixie-akurat tu przyczyna zdjae się być oczywista. Chłopak starcił mame, ma bardzo emocjonalną nature-tylko że możesz tego nie wiedzieć na zewnątrz-to wszystko kotłuje się w nim w środku. On z domu rodzinnego(pluton 4 d.) ma te emocje. Margaux, spójrz, traci matke, jego ojciec ponownie się żeni, w jego domu pojawia się druga kobieta, która czegoś od niego wymaga. On dojrzewa, dodatkowo przeżywa tę okrutną strate. Nie jest typem osoby, która będzie obnażać swoje emocje. Tym bardziej nie w stosunku do /ciebie-może jeszcze nie teraz. Margaux- zajęłaś miejsce jego mamy w jego rodzinie. On sam się z tym upora-tylko bliskie osoby muszą mu na to pozwolić. On nadal przeżywa żałobe. Mam nadzije że Margaux nie uraziłam Cię. Pomyśl, może za kilka lat będzie całkiem dobrymi przyjaciólmi? Bo chłopak wydaje się być naprawde wart obcowania:) A w takich relacjach granica jest bardzo cieńka i jeden nieostrozny krok i bańka pęka:/

Życzę Ci dużo siły, bo wiem że może być Ci czasem cięzko, ale to ty jesteś dorosła, a on jest dzieckiem w dodatku dzieckiem które straciło coś najcenniejszego-mame. (na marginesie  na dsc ma Księżyc-czyżby matka była wzorem idealnej partneki?) Ściskam Margaux

P.s. Margaux czy jego mam zmarła na raka?

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
kalita 2011-10-29, 21:23:45

"Mimo to Misiek jak na swoje 17 lat jest bardzo samodzielny i dojrzały, a Oskar nie i tu pojawia się problem (? dlaczego każdy jest inny, każdy ma swoje własne tempo). Zdaję sobie sprawę, że chłopiec pochodzi z kompletnie mi obcego środowiska i wychowywał się w rodzinie anormalnej (? nie rozumiem), ale jest już na tyle duży (nie jest, zresztą czasem niektóre 30,40,50 nie są na tyle "duże"), by zrozumieć, jak funkcjonuje normalny dom i rodzina (?zrozumie, jak założy swoją własną, mam wrażenie że nie dostaje szansy by zrozumieć, nie ma wzorca z którego by mógł czerpać). Niestety to, co w naszej kulturze przyjete jest za normę, u niego wbudza sprzeciw i bunt (dojrzewa, boryka się z ogromną stratą)."

Tak sobie myśle, choć moge być w błędzie, ale ponieważ sytuacja ta poniekąd dotyka mnie i moich doświadczeń, pozwole sobie przypuszczać że rywalizujesz z nim. Być może rzeczywiście się nie zgraliście charkterologicznie, ale przecież Ty jesteś najważniejszą kobietą w życiu Jego ojca, a on najważniejszym Jego dzieckiem. Wy po prostu powinniście się tolerować, i tyle:) Nie wchodzić sobie w droge. Odnośnie naciągania ojca na najdroższe rzeczy myśle że Oskar próbuje w ten sposób udowodnić i przekonać samego, że jest coś wart. A może i Tobie też chce to pokazać..A ponieważ z wyrażaniem emocji ma jeszcze problem poszukuje utwierdzenia w materialnych rzeczach. Myśle że jest to typowe zachowanie nastolatka po przejściach.

Pozdrawiam serdecznie

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
margaux 2011-10-30, 10:48:21

Dziewczyny,

dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i rady.

Moja ocena Oskara jest wypadkową jego postępowania i nie ukrywam, że jestem po skorpionemu do niego uprzedzona. Chłopak rozwala nam małżeństwo.

Od trzech miesięcy jestem na kroplach nasercowych, bo doprowadza mnie on do takiego stanu, że przestaję panować nad swoimi emocjami.

Dziś rano, kolejny raz pokłóciłam się z mężem przez Oskara.

 

Męża poznałam ponad dwa lata temu i gdy przyjeżdżałam do niego do Niemiec, Oskar wtedy wydawał mi się sympatycznym dzieciakiem. Niestety w ciągu półtora roku mieszkania z nim pod jednym dachem, zmieniłam o nim zdanie o 180 stopni.

Z nim nie można normalnie żyć. Wprowadza do naszego życia chaos i zamęt.

Matka Oskara nie zmarła na raka, ona sie po prostu zapiła.

Związek męża z matka Oskara od kilku lat był skończony. Jego wychowywaniem zajmowała się głównie wiecznie pijana matka. Dom był brudny i zaniedbany, a Oskar robił, co chiał, czyli nic.  Jego przyrodnie rodzeństwo miało problemy z narkotykami i zatargi z policją. Słowem jedna wielka patologia.

Dlatego dla Oskara dom zaniedbany jest domem normalnym.

Gdy zmarła matka Oskara, ponoć powiedział do męża, że nareszcie ten koszmar skończył się. Od czasu śmierci matki, ani razu nie odwiedził jej grobu i nie wydaje mi się, by za nia tęsknił.

Cieszył się, że wreszcie zamieszka sam z ojcem. Mąż chcąc mu wynagrodzić strate matki, kupował mu wszystko, co sobie Oskar zażyczył. Chłopak szybko zapomniał o matce, bo dostał playstation, albo nowiutki komputer, albo najnowsza grę itd. itp.

Prezenty skończyły się, gdy mąż poznał mnie i zaczął układać sobie ze mną życie. Tego Oskar już nie mógł znieść. Do niedawna miał ojca tylko dla siebie i robił z nim, co chciał, a teraz sytuacja uległa zmianie. Nie chciał z nami nigdzie razem wyjechać, natomiast ciągle miał pretensje do męża, że nim sie nie zajmuje. Oskar z siebie nie daje nic, natomiast potrafi tylko żądać i oczekiwać. Nie chce z nami współpracować.

Dwa dni temu odpyskował nam, że robimy z domu muzeum, bo zmuszamy go, by raz w tygodniu posprzatał swój pokój.

Dla niego kara jest codzienne przypominanie mu o wieczornej tolaecie i myciu zębów.

To, co nie powinno stanowić żadnego problemu, w naszym domu jest przyczyna notorycznych konfliktów.

Oskar jest do tego stopnia leniwy, że będzie się głodził cały dzień i czekał, aż zrobi mu się jedzenie.

 

Mój syn jest kompletnie inny. Cieszy się z naszego małżeństwa i chce, żeby nam się żyło dobrze. Nie żąda od nas żadnych prezentów, on zawsze mówi, że niczego nie potrzebuje i chce jak najszybciej usamodzielnić się finansowo. Oskar jest jego totalnym zaprzeczeniem. (xxx fragm. usunięty przez admin. Sollunari z uwagi na obraźliwe lub pozamerytoryczne treści)

Porównywanie ich nie ma najmniejszego sensu, bo są oni skrajnie różni. Mój syn jest oczytany, Oskar w zyciu nie przeczytał ani jednej książki. Mój syn jest empatyczny, ascendentalny Rak, Księżyc w XII domu Neptuna, a Oskar jest zimny i władczy, ascendent we Lwie, Słonce w Baranie.

Mikołaj ma wpojony szacunek do ludzi starszych, Oskar nie, i tak mozna by wyliczać.

 

To jest sytuacja patowa i wątpię, czy jest możliwe osiągnięcie jakiegokolwiek konsensusu z Oskarem.

 

 

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
kalita 2011-10-30, 13:33:23

Jest coś takiego jak DDA polecam poczytać. (xxx fragm. usunięty przez admin. Sollunari z uwagi na obraźliwe lub pozamerytoryczne treści).

 

"Gdy zmarła matka Oskara, ponoć powiedział do męża, że nareszcie ten koszmar skończył się. Od czasu śmierci matki, ani razu nie odwiedził jej grobu i nie wydaje mi się, by za nia tęsknił."być może to Tobie się tak wydaje.. być może jeszcze się nie uporał, być może obwinia ją że piła. Poza tym do Ciebie Oskar to powiedział?..

"Z nim nie można normalnie żyć. Wprowadza do naszego życia chaos i zamęt." (xxx fragm. usunięty przez admin. Sollunari z uwagi na obraźliwe lub pozamerytoryczne treści)  Wiążąc się z mężczyzną posiadającym potomstwo z poprzednich związków, które to on wychowuje powinnaś mieć świadomość że prędzej czy później jakeś problemy wystąpią. Taka relacja niegdy nie będzie łatwą. I to Wy z mężem jako osoby dorosłe decydujecie o jej kształcie. Tak aby dziecko nie odczuło negatywnych konsekwencji.

"Związek męża z matka Oskara od kilku lat był skończony. Jego wychowywaniem zajmowała się głównie wiecznie pijana matka. Dom był brudny i zaniedbany, a Oskar robił, co chiał, czyli nic.  Jego przyrodnie rodzeństwo miało problemy z narkotykami i zatargi z policją. Słowem jedna wielka patologia.

Dlatego dla Oskara dom zaniedbany jest domem normalnym.

Gdy zmarła matka Oskara, ponoć powiedział do męża, że nareszcie ten koszmar skończył się." A gdzie był wtedy ojciec chłopca, gdzie był się pytam, że dziecko musiało dorastać w takich warunkach? Może Oskar ma i do niego żal.

"Cieszył się, że wreszcie zamieszka sam z ojcem. Mąż chcąc mu wynagrodzić strate matki, kupował mu wszystko, co sobie Oskar zażyczył. Chłopak szybko zapomniał o matce( tylko według Ciebie), bo dostał playstation, albo nowiutki komputer, albo najnowsza grę itd. itp."może chłopak doświadczony wcześniejszymi zdarzeniami ze sowjego dzieciństwa po prostu doszedł do wniosku, że skoro ojciec nie zaintereswoał się nim gdy jego mama leżała na kanapie pijana, to nigdy tego nie zrobi. Więc skoro uwagi mu nie da to przynajmniej może jakieś luksusowe prezenty.. Ale absolutnie nie usprawiedliwiam Oskara-widzę tutaj jedynie poważne zaniedbania ze strony dorosłych z jego otoczenia..

"Prezenty skończyły się, gdy mąż poznał mnie i zaczął układać sobie ze mną życie. Tego Oskar już nie mógł znieść. Do niedawna miał ojca tylko dla siebie i robił z nim, co chciał, a teraz sytuacja uległa zmianie. Nie chciał z nami nigdzie razem wyjechać, natomiast ciągle miał pretensje do męża, że nim sie nie zajmuje. Oskar z siebie nie daje nic, natomiast potrafi tylko żądać i oczekiwać. Nie chce z nami współpracować."Zupełnie naturalna reakcja. Zresztą to dziecko jest zawszze najważniejsze!!To nie on się z Tobą ożenił, tylko jego ojciec..

Margaux mam wrażenie że chętnie byś Oskara w kosmos wysłała a na jego miejscu ulokowała swojego syna, choć i tu nie mam pewności, bo może dla Ciebie wygodniej by dzieci były daleko..

Uniosłam się bardzo..oj bardzo.. sama miałam macoche.. a ta sytuacja mi niejako przypomina o mojej, z którą do tej pory się nie moge uporać-odważyłam się na psychoterapie, zobaczymy co z tego wyniknie.

p.s. Margaux a może spróbuj udać się do dobrego psychoterapeuty-może Tobie potzrebane jest wsparcie by odnaleźć się w tej sytuacji, bo bez wątpienia ona Cię przerasta.

Pozdrawiam życze cierpliwości, życzliwości i dużo dużo empatii

Kalita

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
kalita 2011-10-30, 13:41:49

(xxx fragm. usunięty przez admin. Sollunari z uwagi na obraźliwe lub pozamerytoryczne treści) Mój Boże, przepraszam, wmurowało mnie. Nie wiem co mam powiedzieć..

"Mój syn jest kompletnie inny. Cieszy się z naszego małżeństwa i chce, żeby nam się żyło dobrze." Może dlatego że nie żyje z Wami. On z tego co wcześniej czytałam jest w Pl, Wy w Niemczech.

"Nie żąda od nas żadnych prezentów, on zawsze mówi, że niczego nie potrzebuje i chce jak najszybciej usamodzielnić się finansowo. " Może ma dobrego opiekuna prawnego w Polsce:) On mu wszystko rekompensuje..Poza tym- jeżeli miałby od kogokolwiek Twój syn żądać prezentów, to raczje tylko od Ciebie..

Oj zagotowało się, ide po Asertinek:)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
Io 2011-10-30, 14:36:30

Margaux, ponieważ poruszył mnie wyjątkowo Twój ostatni wpis to pozwoliłam sobie załogować się tu i odpowiedzieć na niego. Chciałabym żebyś to potraktowała jako życzliwą poradę, (za którą w przypadku wizyty u terapeuty zapłaciłabyś dużą kasę).  

Wypowiem sie tu z perspektywy systemu jakim jest rodzina.  Oskar wraz z rodzeństwem i rodzicami tworzą system. Jedno bez drugiego nie istnieje. Matka Oskara mimo, iż nie żyje jest nadal bardzo ważną częścią tego systemu. Poprzez swoją śmierć działa silniej.

 

Ty jestem intruzem w tym systemie. (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ).  Polecam książkę Bertold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł"

 

 Kolejna rzecz, mówienie:

 Chłopak rozwala nam małżeństwo. Od trzech miesięcy jestem na kroplach nasercowych, bo doprowadza mnie on do takiego stanu, że przestaję panować nad swoimi emocjami. Dziś rano, kolejny raz pokłóciłam się z mężem przez Oskara”

 jest nieuczciwe co najmniej z trzech powodów:

1. (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ). 

2. W relacji dziecko – dorosły to dorosły nakreśla relację. To dorosły może zmienić swój stosunek do dziecka a tym samym modelować jego zachowanie.  W drugą stronę to nie działa. Dziecko nie mam mocy sprawczej zmiany nastawienia dorosłego do swojej osoby (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ). 

3.  (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ). 

Polecam książkę: Bert Hellinger "Miłość szczesliwa".

 

Kolejna kwestia. To w jaki sposób opisujesz zachowanie Oskara po śmierci matki świadczy o tym, że nie podjęłaś minimum wysiłku by dowiedzieć się jak wygląda proces żałoby po śmierci rodzica u nieletnich.  Dla dobra relacji powinnaś jak najszybciej nadrobić zaległości w tej kwestii. Polecam ksiażkę Manu Keirse "Smutek dziecka".

Dla niego kara jest codzienne przypominanie mu o wieczornej toalecie i myciu zębów.”

 (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ). 

 

„Mój syn jest kompletnie inny. […] Mój syn jest oczytany, Oskar w życiu nie przeczytał ani jednej książki […] Mikołaj ma wpojony szacunek do ludzi starszych, Oskar nie, i tak mozna by wyliczać.”

1. Z innego wątku wiem, ze Twój syn nie otrzymał promocji do następnej klasy - (xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść ). 

 

2. Z tego co się zorientowałam, nie Ty zajmowałaś się wychowaniem swojego syna.(xxxxx fragm. usunięto przez admin. Sollunari  z uwagi na obraźliwą i pozamerytoryczną treść).   Polecam: Judith Wallerstein „Druga szansa”.

 

To jest sytuacja patowa i wątpię, czy jest możliwe osiągnięcie jakiegokolwiek konsensusu z Oskarem.”

 

Zgadzam się, jeżeli Ty uważasz to za sytuację patową to Oskar na pewno tego nie jest w stanie tego zmienić. Tym bardziej, że zdaje się jemu chyba na tym nie zależy. Chętnie odzyskałby tylko dla siebie ojca ;)

 

Przepraszam wyszedł wpis mało astrologiczny, ale bardzo poruszył mnie ten wpis Margaux.

 

Zmiany zostały naniesione na podstawie Zasad Forum ale zbyt późno, za co wszystkich urażonych przepraszam. Jasmin.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
genny19 2011-10-30, 16:19:27

Tytuł posta brzmi "Jak się (nie)realizuja "gwiazdy"-przykład horoskopu"

Nie podjełabym się nigdy oceniać czy gwiazdy się realizują gdy właściciel horoskopu ma 15 lat.

Jak realizują się gwiazdy w jego horoskopie

W horoskopie Oskara jest półkrzyż rozłączny .Księżyc przypada na znak stały a opozycja Wenus-Pluton w znakach zmiennych. Stresy generowane przez półkrzyż zazwyczaj wyczerpują układ nerwowy a także mogą prowadzic do zaburzeń w procesach myślowych .Człowiek szybko się nudzi i ma kłopty ze skupieniem  na jednej rzeczy naraz.Ma sklonności do życia chwilą ,nie lubi planować zbyt daleko naprzód i nie jest zorientowany na osiąganie celów.Ma sklonności do unikania spraw ,które są żródlem dyskomfortu.Księżyc na wierzchołku półkrzyża oznacza wrażliwą osobę o wybuchowej bardzo emocjonalnej naturze.Bezpieczeństwo jest dla niego ogromnie ważne.Jego reakcje na zewnętrzne czynniki wywolujące stres często są nieprpocjonalne do bodźca. W takich sytuacjach stawia bariery,by się utrzymać w bezpiecznej odległości,albo wycfuje się w głąb siebie,próbując zniwelować napięcia.Problemem może stać się zaborczość,gdyż czlowiek przywiązuje się do wszystkiego ,co symbolizuje dla niego bezpieczenstwo.Księżyc w horoskopie Oskara jest w jałowym biegu(Jest chyba osobny wątek w Sollunari o Księzycu w biegu jałowym.)

Konfiguracja półkrzyża z Księzycem może oznaczać napięte stosunki z matką albo reprezentacją zasad macierzynskich,z rodziną w ogóle  lub z podstawowym archeotypem kobiety potwierdza to położenie Lilith na szczycie 11 i 12domu oraz Ceres na szczycie 4 i5 domu.

Czy Oskar miał zapewnione bezpieczeństwo w swoim dotychczasowym  życiu? Czy czuł ,że jest dla kogoś ważny,za to że jest?

Mama jak piła była nieobecna,jak nie piła starała się to wynagrodzić dziecku. Tata zajmował sie dzieckiem od czasu do czasu. Nie dziwi mnie zachowanie Oskara po śmierci węża.

Alkoholizm to choroba ,która dotyka nie tylko patologiczne rodziny. Alkoholizm to choroba śmiertelna. Smierć Amy Winehouse jest tego przykładem.Dotyka biednych,bogatych,lekarzy,budowlańców,księdzy,kobiety i mężczyzn.Pamiętam jak mną wstrząsneło czytanie listów dzieci alkoholików. Tak samo myślałam jak miałam 12 czy 13 lat.

Uran władca Księżyca jest planetą ogniskową w dwóch figurach planetarnych : trójkącie dynamicznym z Wenus i Pluton(Wenus i Pluton jest w pólkrzyżu zmiennym) oraz bisekstylu z Plutonem i Saturnem .Uran tworzy także półkrzyż  do osi. W dyrekcjach zbliża sie do ASC .Może ten motor o którym marzy Oskar będzie tą pasją która mu pomoże rozwinąć skrzydła.

Ja czytałam książki w dziecińswie a moja młodsza siostra nie. Moje dzieci nie czytają książek a jej dzieci tak.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
kalita 2011-10-30, 17:41:13

Myśle, tak jak napisała wyżej genny19, że nie ma co analizować jak realizują się gwiazdy w horoskopie 16 latka. No chyba że na innej płaszczyźnie :)  Ponad to, taka analiza w tym konkretnym przypadku jest zbędna, gdyż powody takiego postepowania chłopca już na pierwszy rzut oka wydają się być jasne.

Io- Mądra Kobieto-wspaniale że się pojawiłaś:)

Pozdrawiam ciepło wszystkich

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
margaux 2011-10-30, 19:37:48

Dzisiaj Oskar mnie przeprosił za swoje zachowanie i przyrzekł poprawę.

Rozmawiałam z nim dośc długo i zaproponowałam mu rozmowę z psychologiem, na co on dośc pozytywnie zareagował.

Namówiłam też Oskara, by pojechał we wtorek na grób swojej mamy i zapalił świeczkę. To jakis postęp.

 

Uważam temat za zamknięty.

Chciałabym w szczególności podziękować Genny za jej kolejna ciekawą analizę  astrologiczną. Utalentowana jesteś niesamowicie! Jak równiez wszystkim innym, którzy zechcieli mi pomóc w rozwiazaniu problemu.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-03, 21:02:40

Jasmin,

 

dziękuję za usunięcie obraźliwych treści w poście nijakiej panny Io.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Io 2011-11-03, 23:31:40

Jasmin

 

Treść mojego postu nie była obraźliwa a jedynie „mocna w treści”. Jeżeli mój post jest pozamerytoryczny to proszę go wykasować w całości. W takiej postaci nie ma racji bytu. Post napisany był w duchu prowokatywnym. W tej postaci jest bezsensownym wpiskiem o żadnej treści i wartości. Wykasowanie części mojej wypowiedzi daje zbyt duże pole do wyobraźni dla tych, którzy wcześniej jej nie czytali, a mogą sobie pomyśleć, iż faktycznie obraziłam Margaux.  Co nie miało miejsca. Mój wpis stanowił pewną integralną całość, poszatkowanie go odbiera sens tej wypowiedzi.

 

Notabene, sama autorka wątku, nie poczuła się obrażona, zadziałała w sposób przewidziany w technikach prowokatywnych. Odnalazła w sobie siłę sprawczą do naprawy relacji z pasierbem. Dopiero interwencja w postaci usunięcia moich wpisów sprawiła, że ona sama poczuła się nieswojo. Zadziałał tu efekt osoby trzeciej: „nie pozwolę by Cię obrażano”. Tym samym odebrałaś Margaux siłę działania.

 

Ale cóż, mleko się rozlało. Mam nadzieję, że następnym etapem będzie rehabilitacja Oskara, którego tu, w tym wątku niejednokrotnie obrażono, a co dotychczas nie spotkało się z Twoją ostrą interwencją. Innymi słowy, wierzę, że obraźliwe wpisy dotyczące Oskara zostaną usunięte i oznaczone klauzurą taka samą jaka jest w moim poście.

 

 

Pozdrawiam Io

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
lisek 2011-11-03, 23:50:00

Ja również dziękuję Jaśmin, za fakt, że usuneła obraźliwe treści, a także za to, że udało się jej utrzymać poziom dyskusji na wysokim poziomie, zarówno merytorycznym jaki i obyczajowym. Dziekuję też, że regulamin forum jest egzekwowany , w momencie gdy nie jest przez wszystkich  respektowany.

Margaux- naszej interpretatorce, jak również autorce wątku gratuluje zachowania zimnej krwi i klasy.

Myślę, że w interesie ludzi lubiących to forum, jest zachowanie poziomu dyskusji na przyzwoitym poziomie. Tego się trzymajmy:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-11-04, 00:07:00

Szczerze mówiąc ja czytając ten post nie widziałam w nim nic obraźliwego a jedynie spojrzenie na problem  okiem bezstronnego obserwatora.Może to i nie było dla Margaux przyjemne ale czasem takie "mocne uderzenie" zdejmuje klapki z oczu i rozjasnia umysł zafiksowany na  tylko to jedno "najlepsze"z mozliwych rozwiazanie i pokazuje że jest tez kilka innych choć i może bardziej  bolesnych i trudniejszych.Podejrzewam że Io nie zna Margaux osobiście i napisała ten post jedynie na podstawie jej wpisów na forum, więc nie mogło tu być nic osobistego.Taka terapia szokowa może trochę.

Pozdrawiam

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
lisek 2011-11-04, 00:13:10

Magnolko pozostańmy przy własnych opiniach. Wracając do sedna sprawy, to jest forum astrologiczne i tego się trzymajmy.

 Pozdrawiam listopadowo, ale serdecznie.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-11-04, 07:29:11

Wpis Io nie był prowokatywny tylko zawierał w sobie elementy lania mentalnego. (żałuję, że tak późno to zauważyłam). To Forum nie jest "kozetką psychologa". Margaux nie jest niczyją pacjentką. Taki wpis byłby na miejscu, kiedy Margaux wyraziłaby zgodę na terapię a społeczność Forum zgromadziłaby się tutaj dla ćwiczeń terapeutycznych pozaastrologicznych. Na Forum astrologicznym pomagamy sobie, wskazując sposoby interpretacji, zwracając uwagę na zapisy horoskopu. Udzielona pomoc  nie upoważnia do wywyższania się i popisu. Toteż prowokacje ani w celach astrologicznych ani w żadnych innych nie będą tolerowane. Tutaj kontakty nie będą polegać na uszczęśliwianiu innych terapią, o którą nie prosili.

 

Czy kogoś to uraziło mniej czy bardziej nie jest istotne. Zależy to od osobistego progu wytrzymałości, od tego, do czego na co dzień jesteśmy przyuczeni, przyzwyczajeni, jak byliśmy lub jesteśmy traktowani. 

 

Polecam lekturę wpisów z działu "Zawód astrologa" na tym Forum. Wszystkie dotychczasowe wpisy dokonane zgodnie z Zasadami Forum oraz z meritum sprawy pozostaną. Następne także.

 

Notabene - właśnie wczoraj i dzisiaj Merkury z Wenus tranzytują punkt najbliższego zaćmienia Słońca.

 

pozdrawiam wszystkich:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Io 2011-11-04, 10:11:38

Jasmin

 

Odnośnie Zasad Forum: nie wiem czy zauważyłaś, że mój wpis nie podzielił forum. Dopiero Twoja interwencja to czyni.

 

Co do "kozetki psychologa" polecam uważną lekturę tego wątku oraz przeanalizowanie, w którym momencie stał się "kozetką" i dla kogo.

 

Nadal proszę o wykasowanie w całości "poszatkowanego" mojego wpisu. W takiej postaci jest bezsensu i ja w żaden sposób się z nim nie identyfikuję.

 

Pozdrawiam Io

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
kalita 2011-11-04, 13:05:25

A czy "nijakiej panny Io" nie stanowi obraźliwej treści? Na jakiej podstawie oparło się stwierdzenie że Io jest nijaka? Pachnie mi tu osobistą zagrywką..

 

Co do zawodu astrologa i zasad etyki-to czy horoskop osoby może być udostępniany osobom trzecim bez ich wyraźnej zgody? Tym bardziej horoskop dziecka? I w dodatku nie swojego? Możemy się przecież dowiedzieć z niego wielu intymych osobistych szczegółów. Możemy czytać z niego jak z otwartej księgi.. Czy to jest etyczne? Pytam bo naprawde nie wiem.

 

Może Oskar by sobie w ogóle nie życzył aby osoby mu obce prowadziły dyskusje na jego temat. Io myśle że podeszła do problemu profesjonalnie-chciała pomóc-być może zabrzmiało to jak poradnictwo, ale uważam że było to dziłanie celowe, mające na celu zobrazowac jedynie Margaux jak taka relacja może się kształtować. Chodziło tu wyłącznie o dobro dziecka, a wyszło jakby Margaoux została znieważona.   

Dobrze że chociaż obraźliwe, wręcz zniesławiające ( w końcu to środek masowego przekazu) określenia w stosunku do niczego nieświadomego Oskara zostały przez Jasmin również usunięte.

 

Jeżeli chodzi o mnie to uważam że całe posty powinny zostac usunięte, a to z uwagi na fakt, że w tym momencie osoby które nie były w temacie opacznie zrozumieją intencje Io, i jeszcze stwierdzą że znieważyła bądź zniesławiła Margaux, co jest oczywiście nieprawdą, gdyż żadne obraźliwe słowa spod jej palców nie wyszły..

Zresztą samo stwierdzenie Margaux "dziękuję za usunięcie obraźliwych treści w poście nijakiej panny Io." jest myślę, nader sugestywne i obraźliwe w tym momencie dla Io.

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
kaf_ka 2011-11-04, 13:13:32

Uuu co to za nerwy:)) Czyzby mars w opozycji do urana:D Nie chodziło przypadkiem o "nijakiej "w sensie pewnej pani lo:) ?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
kaf_ka 2011-11-04, 13:20:11

Pomyłka pluton kwadrat mars Czy to nadal mily portal astrologiczny gdzie liczy sie wzajemna pomoc a nie stawianie na swoim:P? wczoraj przynamjniej tak go odebralam:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Marsjanka 2011-11-04, 13:40:32

Według mojej opinii Margaux miała problem z pasierbem i chciala uzyskać pomoc w jaki sposób może zadziałać, żeby pasierb stał się odpowiedzialnym młodym człowiekiem. Zastępuje mu nieżyjącą matkę w związku z tym chciala się poradzic astrologicznie, bo żeby mozna było pomoc psychologicznie  musiałby interweniować ojciec chłopca, a ten nic nie robił sobie z problemów syna.

 

Opinie które w tym poście są zebrane napewno mają wartość merytoryczną, każdy ma prawo do swojego zdania, ale uważam, że niektóre osoby zbyt osobiście i emocjonalnie podeszły do tematu.

 

Warto się zastanowić nad tym co się pisze i komu - na co możemy sobie pozwolić i ile ta osoba może znieść.

post pani Io odebrałam jako post psychologa - sama nadmieniła, że taka konsultacja byłaby droga, a ona udzieli jej za darmo na forum - można było napisać do admina forum prośbe o kontakt mailowy do osoby zainteresowanej i zapytac czy chcialaby taką opinię i rade otrzymać, - my jako forumowicze na portalu astrologicznym, nie musimy czytać tak intymnych i ostrych treści czegoś co nas bezposrednio nie dotyczy.

 

 

 

 

kaf_ka - uwierz mi to jest najfajniejsze forum astrologiczne;)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
kalita 2011-11-04, 15:15:08

Kaf-ko moja wypowiedź nie była pokierowania nerwami czy jakąś agresją:) Nie mam w tym momencie żadnych nieharmonijnych asp z marsem plutonem czy uranem, które generowałyby agresje. W natalnym również. Owszem jestem bardzo emocjonalną osobą, niemniej jednak nie widze w tej emocjonalności cienia agresji. Chyba że jest to autoagresja:)

Zauwazcie, że w tym momencie wypowiedź Io została pozbawiona sensu. Gdybym teraz zajrzała na to forum to czytając ten wątek pomyślałabym, że doszło tu do złamania prawa (tak bym zrozumiała sfrmułowanie "obraźliwe treści).

 W każdym bądź razie do obrzucenia błotem. A chyba nie o to chodzi?

Kaf-ko przykro mi jednocześnie że podejrzewasz mnie o jakieś przepychanki. "Czy to nadal mily portal astrologiczny gdzie liczy sie wzajemna pomoc a nie stawianie na swoim:P? wczoraj przynamjniej tak go odebralam:)" Wczoraj wypowiadałam się totalnie bezinteresownie, mam nadzieje że miało to jakąś wartość, i przydało się:) Według mnie to miły portal-tylko sam temat i poruszana kwestia była chyba nazbyt nefralgiczna.

Widzieci, moi drodzy, sama pochodze z nienormalnego domu. Dlatego empatyzuje z sytuacją tego chłopca. Bo mimo że jestem już osobą dorosłą, to cały czas pozostaje dzieckiem.. I dlatego włączyłam się do tematu. Może niepotrzebnie. Nie te czasy-wszytsko jest rozumiane opatrznie.

A Io chciała pomóc, a skoro post nie reprezentuje żadnej wartości astrologicznej, to czemu nie przystać i na prośbe Io. Spróbujmy się postawić i w jej sytuacji. Chciała dobrze, może wybrała złą forme, może mogła zrobic to na priv(zresztą ja chyba tez powinnam) a została zaszczuta.

Postawcie się w sytuacji tego dziecka, które jest jeszcze zbyt młode aby o sobie decydować. Nie dość że jest już etykietowany jako... sami wiecie kto to jeszcze jego radix jest analizowany publicznie. Oskar nie miał nawet jak się bronić. Starałam się zachowac obiektywizm.

Zdaje sobie sprawe, że na pewno złapałam a i złape za ten jeszcze post duzo minusów u forumowiczów, chciałabym jednak aby moje stanowsko było jasne i klarowne.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
kaf_ka 2011-11-04, 15:30:47

Kalita to było ogolne stwierdzenie nie tyczyło sie wcale Ciebie: )Chodzilo mi o nerwy jakie wywolal ten post i dzisiejsze tranzyty oraz o rozne rozumienie słow nijaka Jestem Ci wdzieczna za wcziorajsza pomoc i czekam na dalsza:P Po prostu chcialam jakos rozladowac atmosfere a tu masz babo placek zaostrzylam:) tak to jest pismem wszystkiego sie nie wyrazi i kazdy inaczej odbiera intencje Nie bede sie wiecej wtracac bo nic dobrego z tego nie wychodzi:) Miłego dnia zycze wszystkim 

A tak na marginesie nie powinno sie oddzielac psychologii od astrologii  skoro i jedna i druga ma ten sam cel pomocy w zrozumieniu siebie i innych:)

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
kalita 2011-11-04, 15:52:30

Kaf-ko myśle, że nie ma tu nerwów, może jest ale zażenowanie całą sytuacją. Problemtyka poruszona i niektóre wuypowiedziane tu słowa przez osoby dorosłe nie pozwalała pozostać z boku. Wyraziłam tylko swoją opinie, przy której obstaje.

Nie chciałabym też aby osoby które wejdą na to forum pierwszy raz odczuły jakiś niesmak. Ja odwiedzając to forum zawsze odczuwałam pozytywne wibracje. Ten wątek został w pewnym sensie wypaczony. ?Przewińcie w góre i spójrzcie jak to wygląda- jakieś przepychanki, obraźliwe treści, które w gruncie rzeczy obraźliwe nie były. Dziwne dziurawce..

Czasem ocena psychologa bywa bolesna, ale weźmy pod uwage również fakt, że omawiając jakąs sytuacje na forum (publicznym zreszta) musimy liczyć się z tym, że nie każda odpowiedź będzie nas satysfakcjonować. Wstęp do treści forum jest możliwy dla każdego, więc domniemywam że każdy ma prawo się wypowiedzieć. Io to prawo zostało odebrane, jej wypowiedź została zmodyfikowana tak że ciężko wychwycić jej sens. 

Spójrzmy na to oczami odwiedzających to forum.

Pozdrawiam, przepraszam jeżeli kogoś uraziłam

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
acrux_79 2011-11-04, 15:55:17

Proszę spojrzeć na moment napisania posta Io i idące za tym konsekwencję: 30.10.2011 14:36, miejsce: Szczecin, bo Sollunari jest "szczecińskie".

 

Proszę spojrzeć, od czego separuje (Mars) Księżyc na niebie, jakim domem włada i na co aplikuje (wyjście ze Strzelca i wejście na Urana i Plutona).

 

Proszę zobaczyć, jak zachowuje się władca DESC i co próbuje uczynić (wierzchołek VIII domu!). Oraz pozycję Merkurego rozpiętego między Marsem i Neptunem. A także Neptuna na ASC. 

 

Nie dziwota, że potoczyło się tak, jak się potoczyło. Ten pociąg już wypadł z szyn i trzeba pasażerów podwieźć innym środkiem transportu. Astrologia lubi ingerować w każdy moment i w każde zachowanie.

 

Oto radix (akurat w Placidusie).

 

 

 

 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
kalita 2011-11-04, 16:22:12

Interesujące. Na wydarzeniowej ani ani.:/

Czyżby chodziło o Neptuna wschodzącego na asc-jako "mąciowode"? Asp Neptun Merkury(przyćmiony realizm, zaburzona realna ocena sytuacji?), Merkury Mars..

Ni w ząb nie znam się na wydarzeniowej..

Może ktoś biegły spróbuje..:)

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
acrux_79 2011-11-04, 16:27:25

Ja wkleiłem ten radix jako pewnego rodzaju pytanie retoryczne.

 

Nie będę czynił interpretacji tego horoskopu. Ostatnio taka dziwna synchronizacja nastąpiła przy okazji innego postu. Rzecz w tym, żeby patrzeć na wszystkie ślady i odczytywać je na swój użytek. Astrologia działa zwłaszcza wtedy, gdy o niej zapominamy.

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-11-04, 16:32:53

Witam serdecznie po raz ostatni w tym wątku, gdyż wg mnie temat horoskopu Oskara został już dawno temu wyczerpany, a mimo to dalej sie toczy pianę pozbawioną merytorycznych treści. 

Nie zamierzam w tym uczestniczyć, jak również nie chcę być kojarzona z forumowymi przekupkami.

Jeszcze raz przypomnę, że moja intencją było zaanalizowanie radiksu chłopca, a nie kozetkowe mnie terapeutyzowanie.

Nie jestem mama Oskara, ani nawet jego macochą, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jego wychowanie, więc tym bardziej dziwi mnie, co niektórych stwierdzenie, że zimny kubeł wody potrzebny mi jest do rozjaśnienia sprawy.

Niektórych koleżanek "dobre rady" są wprost niewiarygodne, by nie powiedzieć, że bezczelne, bo insynuują mi  wyimaginowane błędy, które popełniłam w związku z Oskarem. Zatem informuję jeszcze raz niektóre forumowiczki:

 

Temat wątku dotyczy tylko li wyłącznie radiksu 16-latka i proszę swoje aroganckie dywagacje zachować dla siebie, a nie nimi mnie szpikować. To, że udzieliłam kilku informacji dotyczących Oskara, miało służyć ułatwieniu w interpretacji jego kosmogramu, a nie stać się pożywką do ubliżania mi.

Na takim poiomie nie będę z nikim dyskutować, ani tu na forum, ani w świecie realnym.

 

Dziękuję

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-11-04, 17:11:56

No to wymieniliśmy uprzejmości i na tym zakończmy.

 

Na przyszłość proszę o wpisy merytoryczne (astrologiczne), w formie poprawnej i w duchu tolerancji.

Proszę usilnie o nie kontynuowanie wątku.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.