Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

odnaleźć korzenie
Marsjanka 2011-12-16, 16:11:06

Długo myślałam czy powinnam zająć się tym tematem. Mam spory dylemat, ale w związku z tym, że się trochę znamy, mogę obnażyć przed Wami rodzinny sekret

Chodzi o to, że nie znam rodziny mojego ojca - on tej rodziny tak naprawdę nie miał - chodzi mi o matkę, ojca.... Został adoptowany jako małe dziecko, to było w czasie wojny, chyba cudem ocalony....

Urodziny obchodził 20 maja  (1939r urodzenia)  - ile w tym prawdy pewnie i on sam nie wiedział, dlatego też zastanawiam się czy bylibyście w stanie mi pomóc

Czy na podstawie mojego horoskopu, lub horoskopu mojego brata (chociaż mój tata miał syna z pierwszego małżeństwa) udałoby się ustalić czy to faktycznie jest jego data urodzenia i może moglibyście ustalić godzinę urodzenia???

Wiem że moja wiedza astrologiczna jest zbyt mała, a sprawa "chodzi" za mną od lat....

Mój tata już nie żyje, był bardzo skrytym człowiekiem, ale na swój sposób wrażliwym. Od jego śmierci minęło zaledwie półtora roku (zmarł 8 maja 2010r) i od tego czasu bardzo często mi się śni. ....

 

Jeśli będziecie w stanie mi pomóc będę wdzięczna, jeśli nie, to proszę o wykasowanie tego wątku, jest osobisty, ale wiem, że jesteście tu wszyscy bardzo pomocni:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
Jasmin 2011-12-16, 16:26:31

Najprościej będzie popatrzeć na dokumenty. Czy masz w domu (albo mama) akt urodzenia ojca, akt małżeństwa rodziców? Tam (w dokumencie) muszą być informacje o USC, który sporządził każdy z tych aktów. W urzędzie , który sporządził akt urodzenia będzie najwięcej zgromadzonych danych i dokumentacji dodatkowej np. dot. adopcji. Trzeba do nich dotrzeć.

 

Rektyfikacja horoskopu radix w celu ustalenia godziny jest sensowna tylko wtedy, kiedy jesteś pewna daty urodzenia i miejsca ur. ojca.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-12-16, 17:07:48

W tych dokumentach zawarta jest własnie taka data urodzenia ojca, czyli 20.05.1393r Lublin, akt ślubu dzień 27.09.1969r Lublin g.17.20. Nie ma żadnych dokumentów dotyczących adopcji...tak jakby jej wcale nie było...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2011-12-16, 17:17:03

Marsjanko! Daj mi trochę czasu, tak do 20.00 powinienem się uporać z problemem związanym z przysposobieniem, bo wszystko zależy od tego, czy zdarzenie to miało miejsce przed 1955 czy po 1955 roku.   A na teraz podpowiem tylko, że byłoby wskazane, na podstawie danych, którymi dysponujesz w tej chwili, zrobić radix " zbiorczy" ojca, Twój oraz brata( syna ojca z 1-go małżeństwa)  i wyszukać w nich planet, które mają takie same  stopnie.  Da to wstępny obraz informacyjny, czy data urodzenia ojca daje podstawy do twierdzenia, że jest faktyczna.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-12-16, 18:55:02

Trochę informacji, ale wydają się niezbędne. Do końca 1945 r. w Polsce obowiązywały dzielnicowe przepisy dot. rejestracji stanu cywilnego, pochodzące jeszcze z czasów rozbiorów. Na terenie województw centralnych. obejmujących obszar byłego Królestwa Polskiego, obejmującego także Lublin, obowiązywał kodeks cywilny z 1825r. Przewidywał rejestrację wyznaniową dla osób należących do wyznań chrześcijańskich oraz rejestrację świecką dla pozostałych wyznań. We wschodniej części woj. białostockiego ( tereny poza granicami byłego Król. Polskiego) rejestracji stanu cywilnego dokonywali duchowni wszystkich wyznań i miała charakter wyznaniowy. W woj. południowych oraz Sląsku Cieszyńskim obowiązywały regulacje austriackie. Mocą ich co do zasady wiążące były rejestracje wyznaniowe, a wobec bezwyznaniowców i osób, których wyznania nie ustalono - rejestracja świecka. Woj. zachodnie oraz Górny Sląsk miały przepisy zaboru pruskiego i tam obowiązywała wyłącznie rejestracja świecka. Na Spiszu oraz Orawie obowiązywała ustawa węgierska z 1894 r. o metrykach państwowych i miała charakter świecki.

 

 Jest to niezbędne do tego, by mniej więcej wiedzieć wg jakich reguł i gdzie ewentualnie szukać śladów urodzenia ojca. W styczniu 1946 wszedł dekret o aktach stanu (Dz.U. nr 48, poz.272) i obowiązywał do 29 sierpnia 1955. Potem był drugi dekret z 8 czerwca 1955 i ten obowiązywał do 28 lutego 1987. W dniu 1 marca 1987 weszła w życie ustawa o aktach stunu cywilnego, regulująca kompleksowo zagadnienie rejestracji stanu cywilnego osób.

 

Nie wiadomo jest kiedy nastąpiło przysposobienie. Na podstawie Twojego opisu wolno wnosić, że w sprawie mamy do czynienia z tzw. przysposobieniem pełnym. Wywołuje to taki skutek jakby przybrani rodzice byłi biologicznymi rodzicami dziecka. I tu są możliwe dwa rodzaje zapisu w dokumentach ( metryce urodzenia). Do aktu urodzenia wpisuje się dodatkową wzmiankę o tym, że miało miejsce przysposobienie, a poza tym akt ( pierwotny) nie zostaje zmieniony. Jest to możliwe wtedy, gdy sąd nie rozstrzygnąl kwestii co ma być wpisane w akcie ( rodzice biologiczni oraz wzmianka o przyspobieniu). Realizacja tajemnicy przysposobienia polega na tym, że w odpisie skróconym aktu urodzenia wymienia się przysposabiających jako rodziców. Drugi wariant, jeśli sąd tak postanowił, polega na tym, że sporządza się zupelnie nowy akt urodzenia i wtedy jako rodzice figurują osoby przysposabiające ( nie ma informacji o rodzicach biologicznych). Co prawda poprzedniej metryki ( określmy ją jako oryginalną) nie skreśla się ( ona jest w zasobach urzędu), ale ta metryka nie podlega ujawnieniu i nie wydaje się z niej żadnych odpisów. Tylko i wyłącznie na żądanie sądu jest to możliwe.

 

 Wydaje sie, że oficjalnie ( legalną drogą) do tego dokumentu nie uzyskasz dostępu. Powtarzam raz jeszcze - możliwość istnieje, ale tu trzeba...pewnego sprytu i zachodu. Zważ jeszcze, że ojcec, niestety nie żyje, więc masz szczególny kłopot w tym, by wykazać swój interes prawny. I tak, z ostrożności, podpowiem - pod żadnym pozorem nie mów, że jest to Tobie potrzebne w celach astrologicznych. Ja wiem, że kłamstwa mówić nie wolno, ale są sytuacje, w których prawdy szczególnie nie należy.

 

W sprawie, o której wspominasz, możliwy jest wariant, iż data urodzenia oraz miejsce urodzenia są prawdziwe ( faktyczne), ale zmianie uległo pierwotne nazwisko, a nie można wykluczyć także, że imię. Zważywszy na to, że społeczeństwo polskie ma wpojoną zasadę dokonywania chrztu dziecka, można spróbować odszukać danych w księgach parafialnych. Jest z tym nieco zachodu, ale najczęściej się udaje. Problemem może być jednak to, że jeśli nazwisko ojca uległo zmianie ( a wykluczyć tego nie sposób ), to odszukanie aktu chrztu z prawdziwym nazwiskiem może być bardzo, ale to bardzo utrudnione, bowiem w ksiegach kościelnych będzie figurowała inna osoba. Gdyby jeszcze w mieście był jeden kościół, ale było ich kilka, więc szukania multum. Ponadto, po tylu latach, licząc od maja 1939 nie mam pojęcia, gdzie księgi parafialne mogą być przechowywane.

 

 Podpytaj jeszcze raz mamę, może sobie przypomni, czy ojciec nie wspominał o adopcji, o tym, że wydarzyło się coś w jego życiu coś takiego, co spowodowało, że pamiętał inne osoby z dzieciństwa, a potem, może po wojnie, znalazł się w innym domu. To może być jakiś wyraz, określenie, jakie obco brzmiące słowo, którego używał, jakaś nazwa, która dla matki była nietypowa. Idzie o takie określenie, którym posługują się np. poznaniacy, krakusy, ślązacy itp..

 

Wspominałaś, że czasem ojciec się Tobie śni. Może tam się znajdzie wiadomość. Tu każdy drobiazg może być ważny i istotny, by nie powiedzieć decydujący. Także wiadomości od brata mogą wnieść coś znaczącego. Nie zaszkodzi ( jeśli możliwość nie łączy się z nakładem znacznych sił i środków) zasięgnąć " języka" od pierwszej żony. Zdaję sobie sprawę, że to tylko podpowiedzi, a nic konkretnego, ale rozumiem Twoją sytuację. Oczywiście, powyższe ma racje bytu tylko wtedy, gdy takowych kroków nie poczyniłaś. Od siebie powiem, że gdyby to dot. mnie, poczyniłbym poważne starania w kierunku opracowania strategii jak dotrzec do osoby, która ma dostęp do akt stanu cywilnego. Korzystanie z protekcji w takiej sytuacji uznaję za całkowicie uzasadnione. Sprawa jest delikatnej materii, więc i tak należy do niej podchodzić.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-16, 18:57:11

Starybosmanie, nie znam godziny urodzenia pierwszego syna ojca. Nigdy go nie poznałam, na oczy nie widziałam... Jego żony również, mama moja niewiele pamieta..

 

 

Natomiast fakt, że znam prawdziwe imię i nazwisko mojego taty,  po adopcji zostało ono zmienione, nigdzie nie ma tego w papierach,  kiedyś też była taka sytuacja (podsłuchałam jak byłam mała), że podobno przychodziła jego prawdziwa mama do nas do domu, ale on nie chciał z nią rozmawiać. Mówiono że był on dzieckiem zamojszczyzny...... Oczywiście starałam się dotrzeć kiedyś, jeszcze jak byłam mlodsza i tata mieszkał ze mna prosiłam, zeby sie dowiedzial, poznał korzenie swoje. Tata nie chciał, ale smiechem żartem powiedział, ze pewnie mi sie to kiedys uda, bo taka jestem ciekawskaGłosny smiech

 

Były dla niego to bardzo bolesne przeżycia, ale i trauma w rodzinie adopcyjnej; osobiście nie znałam przybranego dziadka, natomiast babcia.... ciagle mu wypominala ze on jej tyle zawdziecza... wypominala wszystko rozpowiadala o tym jaki byl z niego bękart i ona go przygarnela, ze ojciec sie odcial i od babci....

Stanelo na tym, ze nie bylo kontaktu, tata sie zamknal w sobie...

 

Śni sie bardzo czesto, nie boje się go, nie sni mi sie zle; ale nie daje o sobie zapomniec... chociaz to jest niemozliwe bo bylam jego córeczką. Nigdy nie zapomne, ale mam wrazenie ze nie opłakałam go tak jak powinnam. 10 dni po Jego śmierci urodziłam córkę, a dwa dni przed narodzinami córki miałam Komunię Św syna....

3 wydarzenia w ciagu tygodnia...

Stres emocje, nagła śmierc, szybkie narodziny dziecka.....

napisze wiecej pozniej....

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2011-12-16, 19:40:47

Twoje dane posiadam. Potrzebne będą dane dot. miejsca i daty urodzin Twojego brata. Może posiadasz dane związane z miejscowością, w której nastąpił zgon oraz godzinę zgonu ojca. Ważna jest informacja związana z godziną zawarcia związku małżeńskiego ojca. Mam pewien pomysł, ale najpierw muszę to przekonsultować , czy " wypali". Może się uda. W każdym razie - spróbować należy. Oczywiście, to potrwa, bo nie mam pojęcia, kiedy mój ekspert będzie dysponował czasem. Tak więc poproszę o odrobinę cierpliwości.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-16, 20:28:47

mój brat urodził się w Lublinie, 23.08.1970r, g.19.20

związek małżeński zawarli rodzice 27.09.1969r g.17.20 Lublin

zgon taty nastąpił 8.05.2010r Lublin ok.g 17.00 (zawał, zmarł w domu)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2011-12-16, 20:40:07

Dziękuję Marsjanko.   I teraz mam pytanie do Forumowiczów:  potrzebuję PEWNE źródło informacji o tym, czy w Polsce międzywojennej  obowiązywał czas letni oraz czas zimowy. Z dostępnych mi danych wnioskować można, że był wprowadzany w maju, ale to wiadomość zbyt ogólnikowa. Będę wdzięczny za wskazówki.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-12-16, 20:48:48

Wg wyjaśnień w książce Janusza Ryta pt. Bitwa pszczyńska 1939 r., Pszczyna 2003, s. 10: "Niewiele osób wie, że w 1939 r. w Polsce i Niemczech posługiwano się różnymi czasami. W Polsce obowiązywał czas środkowoeuropejski, natomiast w Niemczech używano różniącego się o 1 godzinę czasu letniego. W rezultacie, gdy Hitler zaczynał II wojnę światową o 4.45 czasu letniego, w Polsce była to godzina 3.45" [Ryt w przypisie informuje, że podał to R.Szubański w swym artykule o bitwie pszczyńskiej].

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?p=207509&highlight=">http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?p=207509&highlight

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-12-16, 20:52:13

Czas letni w Polsce w 1919 rok a później od 1946 roku

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-12-16, 21:02:28

Dziękuje Genny, ale problemu to nie rozwiązuje. Otóż z  ustawy z dnia 11 maja 1922 o rachubie czasu (Dz.U. nr 36, poz. 307)  , która weszła w życie z dniem 1 czerwca 1922 wynika, że dnia 31 maja każdego roku przechodziło się w II RP na czas letni. Tego dnia cofano zegarki o jedną godzinę o godzinie 12 w nocy. Niestety, nie mogę znaleźć aktu prawnego wskazującego, że ta ustawa została zmieniona. Program Urania wyklucza istnienie czasu letniego w Polsce międzywojennej. I stąd moje wątpliwości. Nie mają istotnego znaczenia, bo zagadnienie jest związane z  powolnymi planetami, ale wolałem zapytać.. A taki wygląd miała ustawa, o której wyżej:

 

 

USTAWA z dnia 11 maja 1922 r. O rachubie czasu

 

Dziennik Ustaw. № 36, Poz. 307

 

Art. 1. Doba zaczyna się legalnie w momencie dołowania słońca średniego w południku 15° na wschód od Greenwich. Godziny doby liczy się albo od początku do końca doby, albo też od początku do jej połowy, a następnie od połowy do końca doby, odróżniając godziny jednoimienne słowami po północy (pp.) i po południu (ppd.).

 

 Art. 2. Legalna rachuba czasu obowiązuje wszystkie władze i urzędy państwowe i samorządowe.

 

 Art. 3. Zegary, znajdujące się w miejscach publicznych, z wyjątkiem zegarów słonecznych, powinny wskazywać czas odpowiednio do art. 1 niniejszej ustawy z rzetelnością w rozumieniu art. 10 i 11 dekretu o miarach (Dz. P. P. № 15, poz 211), wyznaczoną rozporządzeniem Ministra Przemysłu i Handlu.

 

 Art. 4. Wykonanie ustawy niniejszej powierza się wszystkim ministrom we właściwym każdemu z nich zakresie. 

 

 Art. 5. Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem 1 czerrwca 1922 i obowiązuje na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

W dniu 31 maja tegoż roku zegary należy cofnąć o godz. 12 w nocy na godz. 11 ppd., względnie z 24 na 23, godziny te liczyć należy jako 11-a ppd., względnie 23-a.

 

 

 

 

                                                                        Marszałek:                                                         Trąmpczyński

 

                                                         Prezydent Ministrów Antoni Ponikowski

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-12-16, 21:30:58

Tytułem wyjaśnienia - to nie jest polemika, ale ciekawostka.

Ustawa o rachubie czasu zosatała formalnie uchylona z dniem 23 czerwca 1966 ( vide Dz.U. nr 23, poz. 148). Informację tę znalazłem zupełnie przypadkowo, bo w Skorowidzu przepisów prawnych 1918 - 1984 nie ma w ogóle wiadomości o ustawie z 1922.

Zainspirowany informacją Genny znalazłem na You Tube pełny komunikat o wybuchu II wojny światowej. Lektor wyraźnie podaje godzinę 5.40. Skoro strzały na Westerplatte rozległy się o 4.45, to w świetle komunikatu radia warszawskiego z 1 września 1939 wolno wnosić, że jednak była różnica czasu 1 godziny. Jeszcze raz dziękuję Genny za pomoc, bo dzięki Jej postowi znalazłem kolejne informacje.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-16, 22:00:36

Starybosmanie idąc za tym co napisałeś, sprawdziłam położenie planet osobistych, wyszło mi że  Taty Słońce w 28*32 w Byku, mój brat ma 29*03 Księżyc w Byku , Taty Merkury jest w 9*34 Byk i mój Merkury 12*12 Byk , Wenus Taty jest w Baranie, moja też różnica kilka orb..... no i ma Taty Księżyc w Bliźniętach tak jak moje Słońce,  ale ja robiąc radix taty wyznaczyłam godzinę 12 i miasto Lublin, brałam pod uwagę też Zamość w drugim radixie...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2011-12-16, 22:08:31

Marsjanko! Wiem, że czekanie jest trudne ( sam tego nie cierpię), ale zechciej naprawdę wykazać jeszcze nieco cierpliwości. Powiedzmy do niedzieli, bo mój ekspert czasowo przebywa poza domem.  Podejrzewam, że do  wróci w rodzime strony.  Jak tylko będzie wiadomośc, przekażę, bez względu na to, czy pozytywna, czy też nie. Z naciskiem podkreślam, to tylko pomysł, który gdzieś się pojawił.A przy okazji dziękuję Tobie, bo Twój problem pozwolił mi na odszukanie kilku danych. Jak znam swoje wrodzone lenistwo, nie ma takiej siły, który by mnie zmusiła do poszukiwania przepisów z 1922 roku.  Pozdrawiam wieczorowo.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-16, 22:13:28

Nie ma problemu Starybosmanie, dziękuję:) i tak długo czekałam jestem pełna nadziei, że w końcu coś się wyklaruje w tej sprawie

 

teraz zrobiłam sobie porównawczy z Tatą i Jego Głowa Smoka siedzi mi dokładnie na Uranie w 4d (separ 1*) - czyżby to też był jakiś znak??, czyżby to chodziło o to odnalezienie korzeni??

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-12-17, 17:13:57

Znasz prawdziwe imię i nazwisko swojego taty. Jedną z możliwości aby sprawdzić jak licznie wystepuje to nazwisko  w Polsce jest sprawdzenie na portalach o drzewach geanologicznych np rodzinka .

Jeśli znasz  nazwisko syna ojca  z pierwszego małżeństwa można wiele informacji uzyskać z książek tefefonicznych z lat dziwięćdziesiątych.Szukałam 2006 roku kolegów z szkoły średniej i znając ich nazwiska do wielu osób dotarłam poprzez książkę telefoniczną. Powodzenia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-18, 12:43:44

Genny ja sprawdziłam już  na "rodzince" nic mi to nie daje, bo dane osobowe mojego taty zostały zmienione, poza tym nie wiem gdzie mógł się faktycznie urodzic, czy to był Zamość, Biłgoraj czy jeszcze gdzieś tam. Jak mam szukac jego rodziny? On sam nie wiedział czy posiada rodzeństwo

Wszystko tak naprawde bylo okryte tajemnica, ja sie dowiedzialam w wieku 18 lat, ze moj Tata byl rozwiedziony, ze ma syna z pierwszego małżeństwa, że był adoptowany u mnie w domu nie mowilo sie o tym otwarcie, mało tego stanowiło to tajemnice chyba bardziej ze wzgledu na to, ze nikt nie mogl dotrzec do prawdziwych informacji. Babcia zabrała ze soba tajemnice do grobu - a i  z tego co sie zdazylam zorientowac to plotła jakies glupoty, dlatego tez moj Tata nie chcial jej sluchac - byc moze jej sie co mylilo, lub faktycznie miala niezłą wyboraźnie. W kazdym razie prawdy od niej nikt nie wyciagnął, a moj tata nie chcial o tym rozmawiac - podejrzewam ze po prostu nie wiedzial co sie dzialo, byl maly, przyjął wszystko tak jak bylo - "dostał" nowa rodzinę, dali mu wikt i opierunek, jak tylko wyszedł z wojska poszedl do pracy, usamodzielnil sie, zalozyl rodzinę i kontakt byl bardzo, ale to bardzo sporadyczny. Pamietam z dziecinstwa ze ta babcia przybrana mieszkala niedaleko od naszego domu rodzinnego, czasem mama sie z nia umawiala i mnie zabierala na spotkania z nią, ale nigdy nie wiedzialam razem ojca z babcia.. nigdy.

 

Pojawiala sie jakas "niby" kuzynka Taty -(już nie żyje) ale też Tata czynił starania, żeby jak najmniej spędzać czas w jej towarzystwie i nomen omen od niej sie własnie dowiedzialam o tej skrywanej tajemnicy.Pozniej zaczełam drążyc temat.... ale szybko mnie zastopowano. Wcześniej coś tam slyszalam, ale nigdy nie bralam tego do siebie i nie składalam w całośc, az do tej pory....

Syn mojego Taty, nosi to samo nazwisko co my, w zwiazku z tym nie powinno być trudne odnalezienie Go. Mieszka gdzies w Szczecinie....  bynajmniej tak kiedys bylo...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-12-18, 13:50:53

Pozostaje ci zaprzyjaźnić się z osobami ,które pracują w Archiwum USC w Lublinie.

Jeśli ojciec zawierał drugi związek małżeński to powinny byc akta o rozwodzie i tam moga byc jakies dane.

Ja bym poszała śladami babci. Jesli mieszkala w Lublinie i dasz datę zgonu babci to w urzędzie są inne dane,może uda się dowiedzieć gdzie mieszkała i gdzie brała ślub.

Możesz dotrzeć do danych przybranego ojca twojego taty.

Postaraj sie dotrzeć do tej kuzynki ,może posiada jakieś informacje.

Sama będąc w archiwum dowiedziałam sie gdzie moi rodzice brali slub.

Moja najstarsza siostra ma date urodzenia wpisaną w urzędzie w maju 1947 roku. Niedawno dowiedziała się od innych ośób ,że urodziła się w 1946 roku  w październiku. Nie wiem czy to dlatego ,taka data ,że tata poszedł dopiero w maju rejstrować w urzędzie. Moja mama ,która pamięta godziny naszych urodzin w przypadku mojej siostry nie może przypomnieć sobie daty.  Może to związane jest z pożarem domu w którym mieszkali w tamtym czasie.

Zyczę powodzenia w poszukiwaniach.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-12-18, 15:37:28

To, co zamieszczam poniżej, jest wypadkową pracy kilku osób, ich uwag, spostrzeżeń, analiz, podpowiedzi i materiałów, które nadesłali, względnie wskazali źródła poszukiwań.  I tą drogą składam im szczere i wielkie podziękowania za czas, trud, wysiłek, życzliwe zrozumienie powagi sytuacji. Mnie przypadło w udziale zebranie ustaleń i przedstawienie ich na Forum.

 

 W dniu 19 maja 1939 o godz. 5.25 miał miejsce nów Księżyca w 27,18 znaku Byka. Z kolei 22 maja o godz. 0,30 Słońce weszło do znaku Bliźniąt. Radix urodzeniowy Ojca ustawiony na 20 maja 1939 na godz. 0,01 oraz drugi ustawiony na godz. 23.50 pozwolił na stwierdzenie, że jedyną planeta, która zmieniła znak jest Wenus, bo ta o godz. 15.19 znalazła się w znaku Byka.

 

Wstępna analiza radixu urodzeniowego, ustawiona na godz. 12.00 dnia 20 maja 1939 dała pewne wskazówki poszukiwania drogi i wstępnej oceny aspektów planet oraz porównania ich z informacjami dot. zawarcia związku małżeńskiego, przyjścia na świat dzieci, jak też  oceny tego radixu z pozycjami planet tranzytujących na chwilę zawarcia związku małżeńskiego w dniu 27 września 1969r. Także radix dziecka urodzonego 23 sierpnia 1970 podsunął pewne wniosku. Tu uwaga zasadnicza - w latach 1969 i 1970 nie obowiązywał w Polsce czas letni.

 

 Na początek należało znaleźć takie położenie domów, by uwzględniło zarówno trudne początki i dzieciństwo, jak i fakt posiadania trójki dzieci (Władca V domu powinien tworzyć aspekty z co najmniej dwiema lub trzema innymi planetami).

Po kilku nieudanych przymiarkach padła propozycja, by chwilę narodzin  przesunąć w kierunku wschodu Słońca. I ten pomysł okazał się interesujący, bowiem założenie, iż chwila narodzin to czas pomiędzy 3,55 a 4,00  w dniu 20 maja 1939r. rozwinął wnioskowanie w kierunku uchwycenia  istotnych faktów. Asc wypada w 3,34 znaku Bliźniąt, zaś MC w 0,58 Wodnika. Pluton (29,30 Raka)  będący w koniunkcji z IC ( 0,58 Lwa) oraz opozycji do Marsa 28,25 Koziorożca jakby znamionował przymus i przemoc.

 

 Zarazem uwidoczniła się sprawa dzieci. Władcą V domu w Lwie jest Słońce, które tworzy trygon z Marsem i sekstyl z Plutonem, dodatkowo w V domu mamy posadowionego Neptuna w Pannie. 

Co do zasady:

- 1 dziecko to V dom, we władaniu Słońca, a to jest w 28st znaku Byka, przy czym brak danych o tym dziecku.

- 2 dziecko to VII dom, gdzie władcą jest Jowisz ( w horoskopie urodzeniowym ojca Jowisz posadowił się w 1st znaku Barana, z kolei Jowisz syna ( brata Marsjanki) znajduje się w 1st znaku  Skorpiona.

- 3 dziecko ( Marsjanka) to IX dom we władzy Saturna, a ten w horoskopie ojca jest w 25,41 znaku Barana. Marsjanka ma z kolei koniunkcję Marsa i Wenus w znaku Barana.

 

W dniu ślubu Księżyc jest w koniunkcji z natalnym Saturnem a Saturn w koniunkcji z natalnym Merkurym i Węzłem Księżycowym Południowym - może to być symbolem powrotów i powtórek.  Oczywiście, są inne istotne aspekty, ale nie miejsce tu na ich bardzo szczegółowe opisywanie. W każdym razie Marsjanka ma zajęcie na dłuższy czas.

 

Ostatnim etapem było porównanie horoskopu urodzeniowego ( 20 maja 1939 godz. 3,55 oraz 4,00 ) z planetami na dzień zgonu.

Księżyc, który przy tak ustawionej godzinie urodzenia jest hylegiem ( w oparciu o informację K.Konaszewskiej, Astrologia, tom VI, str. 134), bowiem znajduje się w I domu natalnym, a z kolei Słońce jest w XII domu natalnym, w czasie śmierci Ojca tworzył nieharmonijne aspekty z natalnym Księżycem, Wenus i Plutonem.

Idąc dalej tym tropem - Saturn, który może tu być anaretą, w dniu śmierci tworzy ścisłe trygony z natalnym Słońcem i Marsem.

 

Wydaje się, że wnikliwa analiza tak postawionego radixu da szereg interesujących wniosków potwierdzających, iż hipotetyczna godzina narodzin ma rację bytu.

Z takim materiałem wyjściowym można badać aspekty pod kątem wydarzeń, o których Marsjanka ( co słuszne ) nie informowała na Forum, gdyż ich analiza winna odbywać się w domowym zaciszu.

 

Jeszcze raz podkreślam - to jest tylko hipoteza wymagająca wielu miesięcy żmudnego badania.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-12-18, 22:58:42

Dziękuję, bardzo dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się sprawą. Szczególnie dziękuję Staremu Bosmanowi za czas, który poświęcił dla mnie. Jestem bardzo wdzięczna. Oczywiście, że wezmę się za to, będzie to dla mnie priorytetem:)

 

Bardzo proszę podziękować Starybosmanie osobom, które przyczyniły się do odkrycia tak ważnej dla mnie tajemnicy, którą niewątpliwie była godzina urodzenia Taty. Tyle się wyjaśniło! Jestem pod wielkim wrażeniem i zarazem mam dreszcze jak to czytam... Muszę ochłonąć. DZIĘKI!!!!!!!

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
acrux_79 2011-12-18, 23:11:16

Ta analiza faktycznie zasługuje na słowa uznania i szacunek dla włożonego wkładu pracy i zaangażowania. Z miłą chęcią prześledzę jeszcze tok rozumowania.

 

Pojęcie "wypadkowej pracy kilku osób" wprawia mnie w życzliwe zaskoczenie i uruchamia ciekawość Usmieszek . W grupie na pewno raźniej.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych inspiracji i owocnych badań !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2011-12-19, 10:15:06

Marsjanko! Odrobina zapachu róży zawsze pozostaje na dłoni tego, kto ją wręcza. Tak mawiają starzy Chińczycy. A swoją drogą, tyle razy pomagałaś innym, więc niech to będzie nasze podziękowanie za Twój wkład pracy na Forum.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.