Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

wielka prośba o pomoc
issey 2011-12-19, 15:22:30

Na wstępie przyznam, iż jestem atrologicznym laikiem. Zastanawia mnie jednak jeden pewien fakt w kontekście mojej osoby. Mianowicie mam wenus w siódmym domu w koziorożcu (tak przynajmniej wynika z kosmogramu) - z wyczytanych reguł dotyczących astrologii wiem, że jest to korzystny układ dla małżeństwa i związków partnerskich. Podczas gdy u mnie w tej dziedzinie nic sie nie dzieje, ba nawet nie dane mi było być w żadanym poważnym związku. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie oraz podpowiedź czy ta dziedzina życia ulegnie poprawie :)

Moje dane: 17.02.1984 r. (miejsce ur. Lublin, godz. 12.50)

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Odpowiedzi
Magnolka 2011-12-19, 16:40:11

Witaj :)

Tez jestem laikiem :) jednak sprobuje cos napisac o tej Twojej Wenusi:)Jakby co to mnie profesjonalisci poprawia z pewnoscia.

Otoz Twoja Wenus faktycznie jest w VII domu czyli w swoim domu bo VII dom to dom Wagi i Wenus wlasnie ale...ale jest w Koziorozcu, a to posadowienie moze sprawiac jej problemy zwazywszy na znaczenie znaku Koziorozca-taka Wenus ma za duzo rozsadku i rozwagi-zazwyczaj jest troche sztywna i oporna na   porywy serca.Koziorozec na szczycie VII domu moze powodowac ze szukasz partnera odpowiedzialnego, ktory da Ci poczucie bezpieczenstwa zarowno psychicznego jaki materialnego-jest to rowniez potwierdzone innym aspektem w Twoim radixie-koniunkcja Marsa z Saturnem-Mars w horoskopie kobiety podobno okresla  typ partnera jaki jej odpowiada.Jednoczesnie Wenus jest prawie nieaspektowana (z duzych aspektow ma tylko kwadrat do Plutona ale po za znakiem),co moze powodowac ograniczenie jej ekspresji, pewna  biernosc towarzyska i skupienie na sobie. Ponadto jako sloneczny Wodnik masz raczej duza potrzebe wolnosci i niezaleznosci  a Ksiezyc w Pannie daje Ci tendencje do bycia zbyt pragmatyczna w kazdym aspekcie zyciowym.

Hmmm...mam nadzieje ze nie namieszalam za bardzo :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Marsjanka 2011-12-19, 17:33:35

 ...Wenus w koźle jest wierna w kwadracie do Plutona,(ten jest we władztwie w Skorpionie) daje pewne skrajności, albo człowiek jest samotnikiem, albo angażuje się w związki, które bardzo przytłaczają, zaborczością, zazdrością, podejrzliwością, to dość trudny aspekt; Na wszystko przyjdzie czas, jesli jeszcze nie byłas w poważnym związku na pewno znajdziesz swoją drugą połówke. Wenus w koźle wskazuje na starszego partnera ...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-12-19, 20:10:06

Saturn w najbliższych kilku miesiącach tranzytować będzie ostatnie 3 stopnie Wagi (w tym retrogradacyjnie), toteż sądzę, że temat związków będzie przewijał się u nas stale. Waga w tych stopniach skłania do wiązania się, łączenia, zawierania sojuszy, wchodzenia w oficjalne i mniej oficjalne pary a przy Saturnie w tranzycie to już prawie przymus zrobienia czegoś w tym kierunku, strach przed tym, że jeszcze się takiego związku nie ma, itd.

 

Toteż pytanie gospodyni tego wątku w tej konwencji się mieści.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-12-19, 20:16:10

Wykres radix.

 

W tranzytach widoczna kwadratura tr. Saturna do natalnej Wenus. Czy jakiś związek zakończył się w Twoim życiu czy to tylko zapowiedź trudności w relacjach ogólnie?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
issey 2011-12-20, 09:35:27

Pięknie dziękuję za Wasze odpowiedzi! Troszke mi sie rozjaśniło. Chociaż co do saturna i jego tranzytu mam pytanie - otóż zdaje się, że w okolicach 28 roku życia domyka sie jego I cykl i z tego co wyczytałam ma to związek z klarowaniem się pewnych spraw w tym też tych związanych z zakładaniem rodziny - czy potwierdzacie to? Z tego co widze w kosmogramie u mnie saturn tranzytuje V dom a dom ten to dom relacji międzyludzkich (chyba:) ). Co ten tranzyt może dla mnie oznaczać?

Mam też pytanie dotyczące netuna, który również tranyztuje cały znak wodnika i zdaje się w przyszłym roku przechodzi do ryb - czy ten tranzyt też ma jakiś wpływ na relacje międzyludzkie?

Natomiast w odpowiedzi na pytanie Jasmin to parę lat temu około 7 :) miałam szanse na związek ale nie wyszło, trudności w relacjach raczej nie mam (tak sądzę) choć jestem ostrożna.

Czy wogóle w moim "przypadku" można mówić o zawarciu związku małżeńskiego?

 

Pozdrawiam

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Jasmin 2011-12-20, 10:12:03

Saturn zmusza do czegoś, może też wzmacniać i wspierać człowieka w sytuacji, kiedy on sam zechce dopiąć jakiegoś celu. Dobre działanie Saturna generalnie zapowiada korzystna pozycja i aspektarium Saturna w radix. U Ciebie Saturn w koniunkcji z Marsem w Skorpionie w V domu czyli jak się uprzesz do jakiegoś przedsiężwzięcia to dojdziesz to celu, bez względu na koszta. Koniunkcja tych 2 malefików skutkuje cechą zawziętości. Przy urodzeniu podczas pełni, nie jesteś łagodnym i potulnym barankiem. Przy Saturnie rządzącym w VII domu oznaczo to twardość, oschłość i trudności w spotkaniu drugiej połówki. Wenus tutaj nieco to łagodzi, w stronę czasowego kompromisu podczas sporu z drugim człowiekiem ale i tak surowość w relacjach i brak ciepła będzie dokuczać. Jesteś bardzo zasadnicza, emocje mają ziemskie emanacje (Księżyc w Pannie) , którym towarzyszy tolerancja ale do czasu (Słońce w Wodniku). Sceptycyzm jest bardzo silny i dotyczy on wszystkiego , co robisz i co ciebie spotyka. Sam Koziorożec na DSC ogranicza szanse małżeńskie a przy koniunkcji Saturn-Mars nieomal je wyklucza. Szansa tkwi w Plutonie w Skorpionie w V domu. potrzebujesz wiedzy jak przetransformować swoje nastawienie do życia i związków. Saturn tranzytuje aplikując do ur. Plutona. Zostaniesz zmuszona to zmiany i możliwe, że to będzie w związku z  nowo poznanym mężczyzną w czasie ścisłej koniunkcji lub 1 stopień przed uściśleniem. Obserwuj uściślanie się koniunkcji Saturna do Plutona a przede wszystkim czas, kiedy tr. Mars wraz z tr. Saturnem w koniunkcji znajdą się na wierzchołku natalnego V domu (sierpień 2012).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-12-20, 10:28:23

Wcześniej sprawy związku poruszą inne tranzyty; poruszą - w sensie skierują Twoją uwagę, zmuszą do przemyśleń, itd. Dzieje się to już teraz, Słońce zaraz wejdzie w znak Koziorożca, tworzy obecnie półsekstyl i z ur. Wenus i z natalną, poruszy Jowisza i Neptuna w radix, a na początku stycznia stanie na DSC. Możliwe nowe kontakty, które wzbudzą w tobie nadzieje w sprawie, o którą pytasz. Niestety jest ryzyko rozczarowania z powodu... zbyt dużych wymagań, zahamowań, braku wyrozumiałości, niemożności porozumienia się z drugim człowiekiem. Winna jest też cecha twojej nadwrażliwości na krytykę innych a także Twój własny sceptycyzm.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-12-20, 10:45:02

Jeszcze jedna wskazówka: zwróć uwagę na najbliższe okresy retrogradacji w tranzytach Saturna i Marsa. One będą mieć związek z urodzeniową pełnią Księżyca do Słońca, która w radix lokuje się w domach III (Księżyc) i IX (Słońce). W okresie retrogradacji wrócą problemy związane z dzieciństwem. Pomocne będzie przemyślenie relacji między rodzicami w tamtym czasie w kontekście, jak to wpłynęło na Twoje widzenie i postrzeganie związku małżeńskiego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
issey 2011-12-20, 12:02:31

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Jednym słowem mam "pod górkę" ... Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że chociaż mam urodzeniowego saturna w piątym domu, to jest on władcą (rządzi) mojego siódmego domu z uwagi na znajdującą się tam wenus w koziorożcu, którego władcą jest saturn? Odnośnie jeszcze też piątego domu, saturn tranzytując ten dom powoduje przepracowanie wszytskich spraw z nim związanych?

Fakt potulnym barankiem nie jestem, sceptycyzm i lekką oschłość też potwierdzam... Z tego co napisałaś Jasmin w przyszłym roku w sierpniu "coś" się będzie działo?

Abstrachując od tematu związków nasuwa mi się pytanie w kontekście urodzeniowego słońca w dziewiątym domu. Reguły astrologiczne mówią, że osoba z takim aspektem może mieszkać za granicą (a nawet chyba wskazuje na małżeństwo z obcokrajowcem). Mnie od zawsze ciągnie do wyjazdów, zwłaszacza w kierunkach południowych :) Jak te ogólniki mają się do mojego horoskopu i apektów w nim zawartych. Z góry pięknie dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Aga 2011-12-20, 13:24:06

Ja tez dziekuje Jasmin, przez takie posty, jak Twoje, duzo się ucze. :)

 

Issey, kiedy wspomniany tranzytowy Saturn znadzie się na wierzcholku natalnego V d, to Jowisz będzie robił trygon do natalnej Wenus, będzie tez w koniunkcji z nat. Chironem, który to jak pisze P.Piotrowski "dostarcza nam środków do pracy nad ranami, wyniesionymi z dzieciństwa, wczesnej młodości, czy nawet poprzednich wcieleń".

Może będzie to czas "uzdrowienia relacji", czego Ci zycze. :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
issey 2011-12-20, 14:46:41

Aga - dziękuję za dobre słowo! Wzajemnie!

Tak przeglądam w wolnej chwili forum i znowu mnie naszło na pytania. Punkt małżeństwa? Co to takiego i czy w moim wypadku wykaże ona jakąś wartość skoro mam "pod górę" ogólnie rzecz ujmując? Druga sprawa to raz jeszcze powrót do wcześniejszego mojego posta i dziewiątego domu a raczej pozycji słońca, które to wskazuje na przyszłego męża. U mnie słońce jest w dziewiątym domu, którego władcą jest zdaje się jowisz a znak zodiaku mu odpowiadający to strzelec. Czy zatem z tego znaku, o ile wogóle będzie mój partner życiowy?

Chyba trochę się zakręciłam... :)

 

Pozdrawiam

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Marsjanka 2011-12-20, 15:37:07

Ja Ci issey, polecam książkę Leona Zawadzkiego "Ariadna wyrocznia". Tam znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań i wątpliwości. Mając przed sobą swój horoskop łatwiej będzie Ci się czytało można powiedzieć jedną z niewielu świetnie napisanych książek.

Aha, jeszcze zajrzyj sobie na nasze forum, tam gdzie jest pomoc wzajemna - interpretacja horoskopu urodzeniowego - fajna lektura;)

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
issey 2011-12-20, 21:42:25

Czytam, czytam :) ale tak jak pisałam jestem początkującą astrologicznie osobą i ciężko mi się jeszcze jest połapać  we wszytkich informacjach stąd moja prośba do Was doświadczonych osób no i oczywiście podziękowania za pomoc.

Troche doskwiera mi ostatnio samotność a to przy opisywanych wyżej obecnie mających miejsce trazytach dało efekt w postaci wpisu na forum. Niestety odpowiedź Jasmin - "Koziorożec na DSC ogranicza szanse małżeńskie a przy koniunkcji Saturn-Mars nieomal je wyklucza" nie podniosły mnie na duchu ... Cóż jak widac każdy ma w jakiejś dziedzinie życia schody :(

Skoro już się zdecydowałam na ten wpis to jeszcze dopytam o dzieci? Co w horoskopie wskazuje na ich posiadanie? Czy mi będzie/będą dane?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Jasmin 2011-12-20, 23:28:46

Trudności z zawarciem związku małżeńskiego mogą wynikać z jakichś przeszkód formalnych, gdyż Merkury w radix jest w kwadraturze z Saturnem i z Marsem. Potwierdza ten wniosek obsadzenie domów Merkurego , znaku Panny i jego aspekty.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
issey 2011-12-20, 23:37:04

Czyli nie oznacza to życia w samotności do śmierci a jedynie trudności w sformalizowaniu, zawarciu związku małżeńskiego? Pytam oczywiście o koniunkcje saturn-mars:)

pozdr

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
Marsjanka 2011-12-21, 09:34:08

Issey, masz trudny aspekt koniunkcji dwóch  malefików w V domu Saturna i Marsa. V dom jest uważany za dom dzieci - tam szukamy  czy w ogóle będziemy zdolni do tego, zeby je posiadac.  W całym horoskopie szuka się śladów dzieci, ale pierwsze spojrzenie zawsze pada na ten dom." Stara reguła dotycząca Saturna i Marsa, głosi że ich znaczący wpływ na V dom zagraża zdrowiu i życiu dzieci,(...) zapowiadają problemy ze zdrowiem, a nawet śmierć pierworodnego dziecka, przede wszystkim płci męskiej. Mars do tego powoduje tendencje do aborcji, naturalnych poronień, przedwczesnych porodów, cesarskich cięć, kalectwa lub ułomności potomstwa..." (L.Zawadzki "Ariadna Wyrocznia str.257)

oczywiście trzeba sprawdzic jeszcze jaki znak jest na szczycie tego domu, u Ciebie Skorpion - znak wodny, płodny - to mówi to  o predyspozycjach do posiadania dzieci.

Sam Mars nie przekreśla posiadania dzieci, bo znam osoby, ktora po dłuuuuugich latach doczekała się potomka, ale z doświadczenia innych wiem, ze rodzicielstwo przy samym Marsie następuje w późnym wieku; u Ciebie dochodzi jeszcze Saturn...

"Przy takich aspektach należy uważnie rozpatrywać samą prokreację jak i jej skutki rodzinne"

Do tego jeszcze Wenus jest w koźle - znaku niepłodnym, Księżyc w Pannie, też średnio płodnym, jedyny aspekt jaki tworzy Księżyc z V domem to sekstyl do Plutona; Slońce natomiast nie jest atakowane przez malefiki, więc jest szansa na to, że po przewartościowaniu przez Plutona znajdziesz sobie partnera to i jest szansa na dzieci, bo sama niestety sobie ich nie zrobisz :P

 

pozdrawiam cieplutko:)

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
issey 2011-12-21, 23:09:24

Dzięki za tak obszerne opisanie tematu! Czekam zatem co się wydarzy po "przewartościowaniu" przez plutona...

 

Podzrawiam

issey

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2011-12-16
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.