Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Prośba
kk 2011-12-21, 14:15:33

Witam wszystkich na forum, na wstępie przyznam, że w temacie jestem raczej laikiem, po dłuższych poszukiwaniach trafiłem na niniejsze forum i jeżeli to możliwe prosiłbym o chociażby minimalną interpretację - data ur. 18.08.1987, Krosno 7:20 rano. Piszę dlatego, iż od jakiegoś czasu tkwię w martwym punkcie w życiu, mam problem ze zdefiniowaniem własnej osoby, brakuje mi wiary w siebie, porzuciłem praktycznie wszelkie kontakty. Jeżeli mam coś jeszcze dodać odnośnie własnej osoby to lubię samotną pracę, rozwiązywanie problemów technicznych (projektowanie, algorytmika etc.), jednakże nie przepadam za pracą w grupie. Cenię sobie spokój, ale brak pewności co do przyszłości destabilizuje mnie wewnętrznie i jestem znacznie bardziej nerwowy niż kilka lat temu.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-12-21
Odpowiedzi
Marsjanka 2011-12-21, 15:51:02

Nie martw się kk, każdy trafia na forum laikowaty, a później zaczyna się uczyć od mądrzejszych :), ale skoro tu trafiłeś to pewnie ciągnie Cię w tematy astrologiczne, okultystyczne, pełne mistycyzmu??? To też by nie dziwiło, bo w końcu masz Słońce w12d i wszystkie planety osobiste - jesteś skryty, taka samotna dusza w tłumie ;)

 

A ten okres który nastal to tranzyt Księżyca przez natalnego Plutona  w 3d , mało tego jeszcze niedługo będzie przechodził po Plutonie Saturn (jeszcze trochę) , pewnie też sie da we znaki, ale każdy trudny tranzyt niesie ze sobą pewnego rodzaju cierpienie (tranzyty Plutona należą do takich), ale skutkuje to rodzajem oczyszczenia, zmusza do tego, zeby przyjrzeć sie sprawom domu 3 komunikacji. Pluton jest w swoim władztwie w Skorpionie, sam w sobie stawia na rozwój podświadomości, teraz jeszcze  idzie po nim prawie Księżyc, czyli nasza podświadomość - szukanie siebie, próba zdefiniowania swojej osoby tym się manifestuje w tym tranzycie. Brak wiary w siebie , osłabienie, brak równowagi emocjonalnej, zamknięcie się w sobie, wycofanie to jest właśnie to....Zmierzenie się z tym jest bolesne, ale jest to jedyna droga do tego, żeby się oczyscic i wyzdrowieć. Cierpienie jest chwilowe (może trwac kilka lat), ale rozwój jest długotrwały:)

 

 

 

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-12-21, 15:52:53

Witam KK,Usmieszek

 

Bardzo ciekawy radix.

Woda w domach gasi ogień w zodiaku.

 

Zapraszam do spojrzenia, chociaż czas sprzyja raczej przygotowaniom świątecznym. U mnie biało od rana i bardzo cicho od tego sniegu w lesie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-12-21, 16:34:53

Witaj KK. Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale dryfowanie w niewiadomej masz wpisane w radix- więc nie przejmuj się tym zbytnio.  Przejmowanie się i stres wszystko tylko pogarszają. Poczytaj sobie trochę o Zen- moim zdaniem ta filozofia pasuje do XII domu. Po prostu żyj- i nie zastanawiaj się nad celem tego  życia. Rozwijaj swoje pasje, rozwijaj się, ale nie pytaj po co. Władca Ascendentu  w XII domu, w ścisłej koniunkcji z silnym Słońcem w znaku Lwa, z Wenus i z Marsem. To trochę taki paradoks, dlatego, że Lew potrzebuje widowni a zamykając się w domu i odcinając od znajomych na jakiś czas może czegoś brakować bo pozostaje błyszczenie przed samym sobą. Masz w horoskopie dużo trygonów, między innymi od Jowisza położonego w krytycznym stopniu, władającego Ic, Dc Saturnem, Ceres i Uranem.  Możliwe, że bardzo bierzesz wszystko do siebie, jakieś niepowodzenia, przedsięwzięcia- jeśli coś się nie udaje to poprzez koniunkcję Marsa ze Słońcem w XII domu  może Cię to bardzo dotykać (a Lew jest znakiem stałym i bierze wszystko do siebie).

 

Silny wpływ XII domu- Władcy I, II, III, VIII,IX,X i XII domu są w XII domu. To może być praca zawodowa, naukowa wykonywana w domu, w laboratorium i kontakt ze światem głównie przez telefon czy internet.  Albo czasowe odcinanie się od znajomych, zawszywanie w domu i nieoczekiwane powroty na salony. Mam przyjaciółkę, która też ma obsadzony XII dom i ona tak lubi się zaszywać- co ja jako jej powiernik doskonale rozumiem- mi też się zaszywanie i znikanie zdarza.

 

Merkury- władca Asc w znaku Lwa daje osobę dumną pewną siebie (ale jest jedno ale- o tym niżej), szczególnie gdy ma osiągnięcia w pracy, kiedy wywiązuje się ze swoich obowiązków, osobę lubiącą  zajęcia, w których dokładność i oko do szczegółów mają duże znaczenie. Słońce w XII domu w tak ścisłej koniunkcji z Merkurym kojarzy mi się z jakimś silnym zaznaczeniem roli ojca w Twoim życiu. Samo położenie Słońca w XII domu może mówić o zaistnieniu  sytuacji lub zdarzeń, które miały wpływ na rozbicie konwencjonalnego wzorca jaki skrywa się pod słowem Tato. Mekury palony przez Słońce, zdeterminowany jakby tym ojcem, starający się odgadnąć, zrozumieć jego rolę w swoim życiu, ale droga do niego zdaje się prowadzić do nikąd...Pytasz się może kim jest ten człowiek, albo dlaczego go nie ma, albo dlaczego nie jest tak jak powinno być...I nie znajdujesz odpowiedzi. Jedyną odpowiedzią jest- jest jaki jest. I ludzie z zewnątrz, z tego świata, wszyscy mający jakiś cel, jakiś określony plan i tak lubiący nazywać sens wszystkiego zupełnie nie rozumieją, że w zasadzie żyją w sporej większości tylko konwencjami, a gdyby przyjąć, że życie konwencjami też jest konwencją, że świat składa się z konwencji, rozwija się na konwencjach, że konwencja nadaje formę temu światu, to bez tej formy, bez tej konwencji człowiek czuje się jak małe dziecko (a więc ta lwia duma i pewność siebie są zachwiane), które tak łatwo zranić, ale które zdolne jest do ofiarnej miłości, współczucia , głębokiej empatii i zrozumienia, mimo tego, że wszystkie te uczucia  nie zawsze są odwzajemnione. Merkury w ścisłym trygonie z Uranem daje szybki sprawny umysł, dobrą intuicję, wynalazczość ale też zainteresowania ezoteryką, parapsychologią. Władca IV domu na wierzchołku IX domu- emigracja? Lub kontakty z zagranicą. Bardzo ciekawi mnie Twój ojciec, bo z jednej strony Słońce w XII ale z drugiej strony te trygony Jowisza oznaczają wsparcie, możliwości; Saturn i Uran w IV domu, może trochę surowy rodzic, jakieś perturbacjie rodzinne związane z zagranicą albo w domu duży nacisk na wykształcenie, naukę, religie?. Niewątpliwie ciekawy radix i wydaje mi się, że przez Plutona w III domu też taka dusza naukowca.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2011-12-21, 17:36:02

W listopadzie, jak już wspomniała Marsjanka, uściśliła się opozycja progresywnego Księżyca do Plutona, wcześniej koniunkcja progresywnego Księżyca do Jowisza.To dobry czas na pranie brudów.  Jowisz włada IV domem, sprawy rodzinne, pochodzenie, korzenie. Progresja Księżyca do Plutona skłania do głębokich refleksji nad sobą, czasami dobrze jest znaleźć sobie jakąś starszą osobę lub po prostu terapeutę, tak żeby móc po prostu z kimś doświadczonym, kompetentnym rozmawiać o wszystkim co nam ciąży. Dodatkowo przechodziłeś koniunkcję Plutona do Neptuna (może ona znacznie wzmocniła zainteresowania ezoteryką)- . Ten tranzyt oznacza  wewnętrzne przemiany, ten tranzyt mógł wywoływać zagubienie a gdy mija pojawiają się głębokie zmiany w osobowości- Neptun włada VII domem, zmienić się mogło przede wszystkim  nastawienie do relacji międzyludzkich, wzrosła potrzeba głębi. Relacje, które tej potrzeby nie zaspakajały zostały zerwane lub rozluźnione. Aktualnie jest też sekstyl Neptuna do Jowisza (władca IV) to inny rodzaj podróży ku swoim korzeniom- Neptun daje wrażliwym dostęp do wyższych stanów świadomości, również pobudza zainteresowania ezoteryczne lub zwiększa nieziemsko fantazję. Może pojawić się tęskonota za obczyzną, ochota na podróże w siną dal. Podejrzewam, że z zaznaczonym XII domem reagujesz mocno na tranzyty Neptuna.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
kk 2011-12-22, 17:00:18

Dziękuję za odpowiedzi, nie sądziełem, że temat spotka się z takim zainteresowaniem. Przeanalizowałem sobie to wszystko co zostało tutaj napisane. Faktycznie lubię się izolować, znajomym rzadko kiedy udawało się mnie wyciągnąć gdziekolwiek, w zasadzie to raczej nie miałem z nimi wspólnego języka, w ich gronie i ich znajomych czułem się często jakbym pochodził z innej planety. Poza tym lubię przebywać sam, zawsze chodzę swoimi ścieżkami, ale niestety to odrobinę dyskwalifikuje  mnie w tym dzisiejszym świecie, w którym by przetrwać trzeba wypruwać sobie żyły pracując 40h/dobę by opłacić wszystko i się utrzymać. Co do okultyzmu to również od jakiegoś czasu fascynuje mnie ta tematyka, ale od kiedy pamiętam mam takie dość dziwne wrażenie, że cały świat, który nas otacza jest jakimś nienaturalnym, sztucznym stanem, z którego należy się wydostać, ot taki matrix tylko wyższy stopień abstrakcji. Z tego co widzę czeka mnie jeszcze nieciekawy okres, który jakoś trzeba będzie przetrwać, mam nadzieję, że to wszystko to tylko nic nie znacząca symulacja.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

kk

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-12-21
genny19 2011-12-23, 02:25:21

 

W  twoim horoskopie ważne są  planety leżące przy osi : Saturn przy Imum coeli oraz Księżyc  na Medium Coeli tworzące do siebie opozycję. Planety te nie lubią się a ich wspólna aktywność  to typowe źródło depresji , poczucia mniejszej wartości ,zatroskania . Opozycja Księżyc Saturn wskazuje na brak poczucia bezpieczeństwa a  znak Lwa na szczycie 12 domu w którym znajdują się 4 planety także  może być źródłem depresji.

Saturn , który obecnie tranzytuje twój 2 dom  wiąże się z oceną własnej wartości jako człowieka na poziomie psychicznym ,duchowym i moralnym, jak i oceną swego zabezpieczenia finansowego.

Tegoroczny solariusz ma ascendent w znaku Raka powoduje ,że jesteś bardziej emocjonalny i wrażliwy a  ważne będzie zabezpieczenie  swoich potrzeb  i sprawy  rodzinne.

Będzie to  w twoim życiu okres zmian ze względu na to że Ascendent  wypada w znaku kardynalnym Raka  a IC w znaku zmiennym Panny.

Księżyc w solariuszu   znajduje się w znaku  Barana  i tak jak w  radix  w10 domu .Możliwe ,że dlatego zastanawiasz się nad swoją drogą  zawodową . W solariuszu powtarza się opozycja Księżyc 10 dom - Saturn 4 dom .Saturn w 4 domu solarnym mówi  o tym ,że ważne będą  sprawy domowników i nie jest to dobry okres  dla realizacji własnych potrzeb.

Księżyc jest w koniunkcji z Uranem  wskazując na możliwość zrywania  dotychczasowych związków. Uran solarny i Uran z radix  są w  koniunkcji z węzłem wschodzącym.

Tranzyt węzła przez Urana to tendencje do zmian np. zawodu,miejsca pracy ,rozstań.

W radix wezeł wschodzący jest w 7 domu a to lekcja w kontaktach z innymi osobami i umiejetnośc współpracy i umiejetności współzycia z innymi.

Mozliwe ,że koniunkcja węzła z Uranem to zaintresowanie astrologią.

Obecnie wezeł jest w koniunkcji z twoim Saturnem w radix-  trudności w pracy i kontaktach z otoczeniem.

 W solariuszu ważne są planety które powtarzają swoją pozycję z radix. Są to Wenus i Merkury. Koniunkcja Słońce ,Wenus i Merkury  znajduje się w 2 domu solariusza .

Słońce to pragnienie stabilizacji, Merkury - planowanie finansów a Wenus może wskazywać na dodatkowe źródło dochodów.

Merkury który jest władcą twojego ascendentu  a także świateł Słońca i Księzyca w solariuszu znajduje się w retrogradacji.. Jest to okres do introspekcji w sprawch domu w którym leży w solariuszu( 2 dom -twoje finanse i wartości) i którym włada . Merkury w solariuszu włada 4 domem ( rodzina)  i 12 domem(rozwój wewnętrzny i duchowe poszukiwania). Możliwe jest podjęcie decyzji co do dalszej przyszłości.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
kk 2011-12-23, 17:09:22

Dziękuję za odpowiedź. Problem z pracą ciągnie się już chwilę, z jednej strony kryzys na rynku (może trochę wyolbrzymiony, ale z tego co słyszę z różnych źródeł to chyba jest w tym coś prawdy) z drugiej jakaś blokada wewnętrzna (problem z komunikacją, brak wiary we własne możliwości, ciągle się czegoś douczam bo coś mi podpowiada, że aktualna wiedza to za mało, zbytnie analizowanie etc.). Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli to nie sprawi problemu, czy na pierwszy rzut oka widać jakieś konkretne zdolności/predyspozycje zawodowe w moim horoskopie i kiedy zajdzie jakaś większa zmiana w pozytywnym sensie  (o ile wogóle jest jakaś szansa w tym życiu) ? Dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas.

 

Pozdrawiam

kk

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2011-12-21
genny19 2011-12-28, 14:23:37

Kompleks saturnowo-księzycowy to nie wykorzystywanie w pełni swoich możliwości i zdolności.To poczucie,że nie znasz się dobrze na czymś i stąd potrzeba douczania. To mysli ,że się do czegoś nie dorosło i czekanie na lepsze czasy,

Jesli ktos posiada jakieś zdolności to przy kompleksie księżycowo-saturnowym najpierw będzie starał się zdobyć solidny zawód - i mimo że czuje zdolności do muzyki czy pisania to najpierw będzie się starał zakotwiczyć w zawodzie. Saturn na IC też działa jak kotwica i nie lubi zmian.W twoim horoskopie Saturn,Słonce,Merkury ,Wenus sa w dwadzie Byka  i ważne są dla Ciebie sprawy materialne.

Przy MC w znaku Bliźniąt możliwe jest wykonywanie dwóch zawodów.

Księżyc na MC daje otwartość na ludzi. Często Księżyc na MC to wykonywanie pracy nauczyciela,wykładowcy osoby prowadzacej  wycieczki. Występuje zainteresowanie literaturą, sztuką,filmem

Księżyc w Bliźniętach w dwadzie Strzelca to łatwość w kontaktach międzyludzkich i zamiłowanie do podróży.

Przyciągają ich masowe ,tłumne imprezy.

Zmiany są zawsze możliwe i w dużym stopniu zależą od Ciebie i od twojego sposobu myślenia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
krzysiek 2013-08-22, 14:15:26

Witam, jestem autorem tego tematu (stare konto). W jaki sposób można aktualnie skontaktować się z Panią Krystyną ? Pisałem na maila, ale nie odpowiada. I czy jest może jeszcze ktoś na forum, kto posiada możliwość edycji postów użytkowników ?

 

Pozdrawiam

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
Jasmin 2013-08-22, 14:43:42

Poszukiwany, poszukiwana....Usmieszek 

A o co chodzi , że zapytam,  bo akurat to pominąłeś w powyższym wpisie. Mój e-mail już funkcjonuje, więc spokojnie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krzysiek 2013-08-22, 14:54:27

Witam,

nie posiadam danych do swojego starego konta, a z pewnych względów chciałbym usunąć zbyt szczegółowe dane, które podałem w pierwszym poście. Dlatego zwracam się z prośbą o ich usunięcie do Pani - dokładniej chodzi o datę, miejsce i czas urodzenia w pierwszym poście, reszta jest mało istotna :)

 

ps. Jeżeli chodzi o podanie jakichś danych potwierdzających moją tożsamość to oczywiście podam je drogą mailową.

 

Pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
Jasmin 2013-08-22, 15:07:37

Zasady Forum ustanowione przez tutejszą społeczność nie przewidują usuwania danych urodzeniowych w inny sposób niż opisuje to pkt 7 i 8 tych zasad. W każdym czasie mogę usunąć jedynie dane podane przy rejestracji na stronie (pkt 6 zasad).

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krzysiek 2013-08-22, 15:10:02

Zatem czy jest możliwość odzyskania hasła biorąc pod uwage, że mail który podawałem przy rejestrcji wygasł ?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
Jasmin 2013-08-22, 15:14:34

Trzeba skorzystać z opcji "Nie pamiętam hasła". Kliknij w odpowiednie miejsce widoczne na panelu z lewej strony. Przedtem musisz się wylogować z loginu "Krzysiek".

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krzysiek 2013-08-22, 15:41:32

Nie chcę tutaj zaśmiecać wątku, podesłałem maila na Pani skrzynkę.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
krzysiek 2016-05-02, 19:20:14

Witam jeszcze raz wszystkich na forum. Minęło już trochę czasu i raz było lepiej raz gorzej, wiele z tego co zostało tutaj napisane w temacie się sprawdziło, nie sądziłem tylko, że potrwa to tak długo a do tego pogorszy się pod wieloma względami. Czy mógłbym jedynie prosić o wskazanie jakiegoś dobrego, sprawdzonego astrologa, który zrobiłby pełną analizę astrologiczno-numerologiczną i udzielić wskazówek na przyszłość ? Szukałem w kilku miejscach, ale albo nie uzyskałem odpowiedzi albo otrzymałem sprzeczne głosy co zadowolenia z usług konkretnej osoby. Jestem już wypalony, całkowicie osamotniony, nie mam praktycznie już sił do normalnego codziennego życia, chciałbym wreszcie wiedzieć czy czeka mnie jakaś zmiana, ewentualnie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie chcę nadużywać już tutejszej gościnności i pomocy użytkowników proszę tylko o namiary sprawdzonej osoby, która za rozsądną opłatą mogłaby mi pomóc naprawić życie. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
genny19 2016-05-04, 00:34:16

Witam.

Saturn obecnie kończy swój pierwszy cykl i to dobry czas na podsumowanie dotychaczasowych osiągnięć a przede wszystkim strat . Dobrze jest dokonać analizy co jest przyczyną  strat czy niepowodzeń.

W radix masz trudny aspekt  Saturna  z Księżycem jakim jest opozycja . Wczesne dzieciństwo  odgrywa pierwszoplanową rolę w kształtowaniu cech osobowości  u osób z tym aspektem na co duży wplyw mają rodzice.

Saturn jest władcą twojego horoskopu a w nadchodzącym solariuszu tranzytujący Saturn znajduje się w koniunkcji z IC a Saturn z radix w koniunkcji z IC soalriusza.

IC to nasz dom rodzinny, nasze korzenie . W radix masz silnie zaznaczony dom XII ,mówiący  o naszych lękach,podświadomości,smutkach.

W pierwszym poście Lupka pisała ,że filozofia Zen dobrze słuzy domowi XII a aspekty progresywnego Księżyca z Jowiszem i Plutonem to dobry czas na pranie brudów i poszukanie dobrego terapeuty.

Terapeuta jest dalej potrzebny by rozwiązać  problemy z dzieciństwa tkwiące w naszej podświadomości.

Pozdrawiam.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
krzysiek 2016-05-04, 16:56:26

Problem w tym, że byłem już u trzech terapeutów i niestety żaden nie był skuteczny. Wyrzuciłem tylko sporo pieniędzy w błoto. Dodatkowo jakieś 3-4 lata temu pojawiły się alergie pokarmowe, z którymi przestałem sobie radzić, z każdym dniem mogę jeść coraz mniej rzeczy. Żaden lek praktycznie nie działa a do tego chodzę codziennie jak konkretnie naćpany nie mogąc się skupić nad prostymi rzeczami, ciągła senność mnie wykańcza. Mimo wszystko bardzo proszę o namiary na jakiegoś skutecznego astrologa-numerologa bo do terapeutów-psychologów się już zraziłem a ostatnie kilka lat to istne piekło i nie mam już fizycznej ani psychicznej siły by coś z tym zrobić.

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
genny19 2016-05-04, 17:50:05

Astrologów i numerologów znajdziesz w internecie.

Uważam ,że i tak z tego nie skorzystasz przez brak zaufania do ludzi.

Jowisz -planeta symbolizująca innych ludzi,lekarzy ,astrologów   znajduje się w ostatnim stopniu zodiaku.

Jowisz nie lubi być ostatni i zawsze musi mieć rację.

Jowisz ,Lilth i Saturn tworzą palec diabła . Aspekt Lilith ,Jowisz to brak zaufania do ludzi i świata, aspekt Lilith ,Saturn symbolizuje skłonności depresyjne i autodestukcyjne ale tez bardzo skomplikowane zaburzenia psychosomatyczne.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
krzysiek 2016-05-04, 18:03:27

To może inaczej, czy to tylko tranzyt, który się kiedyś skończy czy jestem skazany z tym żyć ? Co do zaburzeń psychosomatycznych/ nerwicowych to racja, dostaję "gotowania" w żołądku kiedy przez dłuższą chwilę przebywam z ludźmi w jakimś pomieszczeniu, dodatkowo kołatanie serca, uczucie duszności i konieczność zaczerpnięcia powietrza. Dwa lata terapii i zero efektów...

 

Z tego co widzę to aktualnie mam tranzyt neptuna przez 6 dom w rybach i z tego co wyczytałem to też może być sprawcą moich dolegliwości.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
ewa007 2016-05-04, 19:48:02

Opis Twoich zaburzeń nerwicowych całkiem nieźle pasuje do objawów, jakie wystepuja u mojego brata - opisałam je dokładnie ostatnio tu na forum (wpis: nerwica - tranzyty i progresje). Co ciekawe, zerknełam przed chwila do jego horoskopu i znalazłam w nim opisany powyzej przez Genny palec diabła (pierwsze słysze o takiej figurze:) - utworzony przez Lilith, Saturna (połtorakwadratura, jak u Ciebie!) oraz Marsa. Bratu pomógł tzw najlepszy psychiatra w miescieUsmieszek, ale też w stopniu zaledwie zadowalającym (dwa leki - miały działać super, działają tylko "jako tako", ale dają żyć). Niezbędne do tego pozytywne myslenie (polecam książkę "Potęga podswiadomości") oraz długie spacery/rower, najlepiej codziennie, z kontrolowanym, spokojnym oddechem:)

 

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-05-05, 01:48:26

Wszystkie tranzyty kiedyś się kończą ale problem polega na tym ,że aspekty opozycji i półkwadratury masz w swoim radix. Tranzyty planet umożliwiają  rozwiązanie problemówzwiązanych z tymi aspektami .

"Palec Diabła  to figura podobna do Palca Bożego a odróżniają się odbiorem: przy PB odbiór jest pozytywny, przy PD negatywny.Cechy charakterysyczne ;1. działa bardzo długo 2. daje małą możliwość wyboru.Człowiek gdy jest wplątany w taką sytuację (konfigurację) np. w pracy, czy w życiu prywatnym - stosunki pieniężne, ślub - wchodzi w jakąś sytuację niepozornie, jakby skuszony atrakcją ale później bardzo długo się tym męczy, odbiera to jako sytuację napiętą i nie może z tej sytuacji wyjść."1Najważniejszą planetą w P>D jest ta na wierzchołku kąta ostrego(Saturn), a planety będące w podstawie są płaszczyzną działania, podstawą do działania. Połtorakwadrat  wg B. Tierneya to aspekt tworzący napięcie,zawierający w sobie konflikt wewnętrzny.Dotyczy konsekwencji braku opanowania i samodyscypliny w kontaktach międzyludzkich. Aby skutecznie skanalizować energię półtorakwadratu trzeba się nauczyć kontrolować i hamować swoje  emocje.Masz w horoskopie trzy półkwadratury Jowisz -Saturn.Jowisz-ascendentSaturn -LilithObecnie podstawa Palca Diabła Saturn jest aspektowany przez Saturna, Jowisz tworzy koniunkcję z ascendentem oraz półkwadraturę do swojej pozycji w radix a Lilith tworzy opozycję do Jowisza w Baranie.Jeszcze kilka słów o domu XII.Donna Cunningham w książce" Przewodniku ku samoświadomości" pisze str179"skoncentrujmy się tutaj na dwunastodomowych kwestiach dotyczących stłumienia i autodestrukcji.Stłumienie jest psychicznym mechanizmem obronnym ,za pomocą którego nieoprzyjemne i nieakceptowalne myśli,doświadczenia,potrzeby obawy i pragnienia zostają zepchnięte ze świadomości w nieświadomość. Czasem ze względu na nature pragnienia,dzieje się to tak szybko i tak automatycznie,że świadomie nie zadjemy sobie z tego sprawy. Stłumione uczucia nie znikają lecz pobrzmiewają w nieświadomości wywołując problemy.Podstawowym żródłem nerwic i zachowań  neurotycznych jest właśnie stłumiony materiał. "Znam z autopsji bo uczesnicząc w zajęciach DDA sama byłam zaskoczona swoim trzymanym w podświadomości wspomnieniem z dzieciństwa. Punkt choroby (26 st ) i punkt trosk (22,50 ) znajduje się w znaku Byka .W dwadzie Byka znajduje się Słońce 27st st,Saturn 24st oraz Wenus i Merkury.Dwada Byka podkreśla upór i brak elestyczności w postawach ,które należy zrewidować.Punkt życia 28,49 st Barana w koniunkcji z Jowiszem.Mi terapia grupowa pomogła ale na efekty trzeba było czekać dwa lata.Polecam także oddychanie bo uspokaja nerwy i "gonitwę myśli" przy Merkurym w domu XII .

Jazda na rowerze też super.1. Miachaił Lewin -Wykłady część II

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
krzysiek 2016-05-06, 08:38:36

Dziękuję za odpowiedzi, widzę że moje życie chyba nie będzie łatwe. Wszystko wytrzymam tylko te problemy zdrowotne spędzają mi sen z powiek, nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Wiele objawów psychosomatycznych (żołądek, dwunastnica, silne kołatanie serca) nasiliło się kiedy zacząłem pracę w lutym 2014 r. i wiele z tego co zostało napisane się zagadza. Początkowo wszystko wydawało się super, wreszcie dostałem pracę, nowi ludzie... potem już nie było tak ciekawie. Coraz większe wymagania za śmieszną stawkę, a ja nie potrafiłem powiedzieć szefowi i współpracownikom NIE (i nadal nie potrafię, chociaż z asertywnością jest już odrobinę lepiej). Miałem już kilka momentów, w których byłem pewien, że rzucę tę pracę, jednak w jakiś dziwny sposób okoliczności nagle się w takim momencie poprawiały i powtarzałem sobie, że może faktycznie coś się zmieni na lepsze. Zmian nie ma a taka sytuacja co jakiś czas się powtarza, czuję się jakby jakiś niewidzialny łańcuch trzymał mnie z tymi ludzmi. Zastanawiam się jak długo cała ta sytuacja może potrwać i czy warto trwać w takim układzie, czuję że moje zdrowie tak fizyczne jak i psychiczne długo w ten sposób nie wytrzyma i żeby nie załamało się jeszcze bardziej. Dawniej byłem zdrowym normalnym gościem, dzisiaj czuję się jak wrak, który robi dobrą minę do złej gry. Mam jeszczez jedno pytanie, czy w moim horoskopie widać szansę na poznanie jakiejś partnerki, z którą byłbym szczęśliwy ? Mimo ciągłego przbywania wśród ludzi jestem coraz bardziej samotny i nie widzę dla siebie perspektyw pod tym względem.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2013-08-22
maszowa 2016-05-06, 16:48:44

Krzyśku, nie nastawiaj się, że tak jak teraz, będzie trwało wiecznie - to tylko tranzyty. Niemiłe, trudne, ale miną.

Bieżący Saturn - raz bliżej, raz dalej - ale wciąż tworzy kwadraturę z bieżącym Neptunem, nic dziwnego że towarzyszy temu uczucie rozczarowania, każdemu z nas ta kwadratura daje popalić, a tym, co mają w pobliżu swoje natalne planety, bardziej niż innym. Tobie akurat Saturn kończy cykl, a to zawsze jest okres podsumowania, co się zrobiło a co zaniechało. Skorzystaj więc z okazji i faktycznie podsumuj - skoro praca szkodzi na zdrowie, to pora poszukać czegoś innego, nie musi być dobrze płatna, byle nie szkodziła, bo na dłuższą metę to ważniejsze.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2016-05-07, 00:12:29

Solariusz  na 2016 rok pokazuje ,że  kobiety będą  ważne w tym roku solarnym.

-Księżyc w 5 domu solarnym

-Wenus i węzeł  wschodzący w koniunkcji z ascendentem radix

- natalny Księżyc w koniunkcji z MC radix.

 - władca ascendentu Merkury i descendentu  Jowisza na asc solariusza.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.