Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

help kosmogram
emila5kacper 2011-12-29, 16:26:28

witam

p. Krystyna Daca poinformowała mnie, że być może ktoś z forumowiczów pomoże mi w interpretacji mojego kosmogramu tak więc podaję dane imie Emilia data ur.20.06.1989 godz. ur. 3.00 w Międzyrzecu Podlaskim

 

osobiście bardziej interesuję się tarotem a od jakiegoś miesiąca własnie kosmogramami jednakże jest to dla mnie bardzo trudne... przyznam szczerze, że jestem nadal zagubiona wśród poruszaniu sie w świecie domów, znaków ascedentów itp...

 

bardzo proszę o pomoc bo jest to niezwykle interesujący temat i warto wiedzieć coś na swój temat

chętnie skorzystał

 

 

chętnie skorzystałabym z jakiegoś kursu na ten temat jednak raczej mnie na to nie stać i w mojej okolicy nie sa one realizowane

 

proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
Odpowiedzi
Jasmin 2011-12-30, 10:58:58

radix Emilii

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-12-30, 11:24:18

Patrząc na ASC i planety w I domu a głównie na posadowienie władcy horoskopu czyli Merkurego w XII domu widać, że Emilia rzeczywiście chce poznawac siebie. Bliźnięta są ciekawskie i poszukują wiecznie jakiejś informacji, gonią za nią, szukają jej albo ją skrzętnie gromadzą, bo może się przydać.

Przy Słońcu i Jowiszu w I domu Emilia  walczy o informacje dość agresywnie (dom Marsa a ten w Lwie). generalnie walczy o realizację siebie i to jest jej życiowe zadanie. Wiedza o sobie będzie zdobywana za pomocą ezoteryki (Merkury w XII domu) i to z dość dużym zapałem i poświęceniem. Wiele trudu będzie trzeba włożyć w pozyskanie tej wiedzy (Merkury w relacji do VIII domu w Koziorożcu).

 

Aspekty Merkurego, dom III i VI, planety w tych domach , znak Panny pokazują m.in. czego Emilia chce dowiedzieć się za pomocą ezoteryki.

 

Wzmianka o niedawnej chęci rozstania nie dziwi, wobec tranzytu Plutona przez natalne stellium w Koziorożcu, który to tranzyt trwać będzie czas dłuższy.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
emila5kacper 2011-12-30, 13:42:45

dziękuję serdecznie a co widać interesującego w moim horoskopie związanego z przyszłością? Rzeczywiście odpowiedż ta pasuje do mnie bardzo pragnę poznać siebie... ale na tym forum to ne jest dziwi zapewne

 

chętnie opracuję sama go jeżeli ktoś uświadomi mi jak dokładnie odczytywać położenie domów i znaków... bo faktyczni sprawia mi trudności opanowanie tego

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
emila5kacper 2011-12-30, 14:13:56

przepraszam jak zwykle za szybko zareagowałam mam to w załączonym kosmogramie jednakż proszę opiszcie mój kosmogram i zdradźcie mi jakim programem go wykreślacie czy nie jest on ogólnodostępny?

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
lupka 2012-01-03, 15:21:42

Emilio w Internecie znajdziesz wersję testową programu Astrolog, tą wersję można ściągnąć nieodpłatnie ( z tego programu korzysta Jasmin). Wpisz po prostu w wyszukiwarce „program Astrolog” lub „program astrologiczny”. Inna możliwość – program Urania, wersja Lite również dostępna nieodpłatnie. Jest wiele innych programów ale Astrolog i Urania to programy polskojęzyczne.

Jeśli chodzi o uświadamianie domów i znaków to mam bardzo dobrą wiadomość- możesz zrobić to samodzielnie. Na początek skorzystać możesz również z wyszukiwarek internetowych. Np. wpisując hasło „domy horoskopowe” w popularnej wyszukiwarce Google-  na ekranie komputera w ok. 0,31 sekundy ukaże się 3.510 potencjalnych stron traktujących na ten temat. A co dopiero jak podasz więcej haseł. Na samej stronie Sollunari jest wiele artykułów zawierających cenne informacje- po prostu trzeba przeczytać te artykuły- znajdziesz je w rubryce VARIA.  Forum Sollunari jest również kopalnią wiedzy- w zasadzie, każdy wątek zawiera sporo informacji , z których, poświęcając kilka chwil, bardzo wiele można się nauczyć. Polecam jak najbardziej.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
emila5kacper 2012-01-03, 16:30:28

TAK WIEM NIEMAL CAŁY DZIEŃ DZIŚ SZUKAM INFORMACJI MIMO WSZYSTKO JEST TO OGROMNIE PRACOCHŁONNE I JAK DLA MNIE NIEŁATWE DO ZROZUMIENIA ALE SLICZNIE DZIEKUJE ZA ODPOWIEDŹ

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
Jasmin 2012-01-04, 16:05:48

Moim zdaniem w swoich poszukiwaniach wiedzy o sobie powinnaś skupić się na analizie domu VIII. Te 4 planety mówią wiele o tym, czego sobie nie uświadamiasz, co ukrywasz a co pomoże ci zrozumieć przyczyny traum, które ci się przydarzają.

 

Popatrz na stronie Sollunari w dziale Domy, co oznacza pozycja tych planet (Księżyca, Saturna, Neptuna i Urana) w VIII domu plus jakie znaczenie ma znak Koziorożca w domu VIII.

Z horoskopu wynika, że nie jesteś świadoma, iż małżeństwo wymaga poświęceń i pracy, rozwiązywania problemów a nie tylko mówieniu o nich. Merkury w kwinkunksie z Księżycem powoduje, że widzisz tylko to, co chcesz widzieć, słyszysz podobnie , idealizujesz siebie i swoje potrzeby. Uczucia są z jednej strony uziemiane i chłodzone ale pod wpływem nieświadomego impulsu gotowa jesteś zburzyć to, co w gruncie rzeczy jest dla ciebie ważne.

 

Księżyc w 17 dobie sprzyja bardzo małżeństwu i to widać w horoskopie dodatkowo analizując dom VII i Jowisza, ale z drugiej strony coś nie daje ci spokoju i szukasz pretekstu, aby podłożyć sobie bombę, zaszaleć, zerwać więzy małżeńskie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
emila5kacper 2012-01-04, 22:15:33

... DZIĘKUJE ZA POMOC NA PEWNO SPRAWDZĘ TROCHĘ ZASKOCZYŁA MNIE TWOJA WYPOWIEDŹ AE PO GŁĘBSZYM ZASTANOWIENIU JEST TU PRAWDA UKRYTA (NIE ŁATWO ZAUWAŻYĆ WŁASNE BŁĘDY)

 

WOBEC TEGO MAM JESZCZE  PYTANIE-

1. CZY DOM VIII ODPOWIADA ZA SFERĘ MAŁŻEŃSTW?

2. INTERESUJE MNIE JAK ROZSZYFROWAĆ TABELKI POD KOSMOGRAMEM- CHODZI MI O TE:

A) TABELA GDZIE PISZE KSIĘZYCOWE... NIE BARDZO WIEM O CO W NIEJ CHODZI

B) NIE ROZUMIEM TEŻ SKRÓTÓW DK I DS ORAZ O CO CHODZI Z WYGNANIEM WŁADZTWEM UPADKIEM I WYWYŻSZENIEM

C) CZEGO DOTYCZY TABELKA ZODIAK TZN. LITERY O,Z,P,W ORAZ POZIOME K, S, Z

 

PROSZĘ O POMOC MOZESZ ZASUGEROWAĆ MI JAKĄŚ NAJLEPIEJ ŁOPATOLOGICZNĄ STRONĘ W INTERNECIE TEŻ BĘDĘ WDZIĘCZNA

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
starybosman 2012-01-05, 09:48:01

To miłe, że zainteresowałaś się astrologią. Nie ubolewaj nad brakiem wiedzy w tej dziedzinie, bo każdy z Forumowiczów tak zaczynał. Na początek proponuję zerknąć do Słownika astrologicznego ( w Sollunari), gdyż zawiera podstawowe informacje o żywiołach, jakościach znaków zodiaku oraz domach i ich podziałach wedle żywiołów oraz jakości. Tym samym rozszyfrujesz symbole O ( ogień ), P ( powietrze), Z ( ziemia) oraz W ( woda). Zapamiętasz, że K oznacza jakość kardynalną, S to jakość stała, a Z to jakość zmienna. Przy okazji poznasz podział domów na kątowe ( K), następujące ( N) oraz upadające ( U). Wykazując odrobinę cierpliwości w studiowaniu Słownika dojdziesz do słusznego wniosku, że symbol DK oznacza dekanat, zaś symbol DS bedzie dotyczył pojęcia dwadasamsa. W tymże Słowniku wyjaśniono co to jest wywyższenie planety, kiedy jest uznawana za upadłą, a w jakiej sytuacji zostaje wygnana z danego znaku zodiaku. Nie zaszkodzi, w wolnej chwili, wejść na stronę wwwstudioastro.pl, by dowiedzieć się jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać dwie podstawowe książki pióra K. Konaszewskiej - Rymarkiewicz. Tom I Astrologii zatytułowany Interpretacja horoskopu natalnego oraz Astrologię natalną. Do tej ostatniej Wydawnictwo załącza program Horoskop umożliwiający podstawową interpretację własnego horoskopu. Potem pozostanie Tobie tylko i wyłącznie radość i przyjemność w zagłębianiu się w tajniki astrologii.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
emila5kacper 2012-01-05, 15:02:00

Jeszcze raz serdecznie dziękuję przecież to banalne skróty...terminologia jest zawiła dla początkujących

dziękuje naprawdę

 

ps. zakładam, że w Twoim horoskopie jest uwydatniona cierpliwość, fajnie, że tak chętnie pomagasz na forum naprawdę dziękuję za zaangażowanie

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
emila5kacper 2012-01-05, 15:03:48

oczewiście podziękowania są dla wszystkich którzy mi pomagają na forum

 

pozdrawiam

Tematów: 4
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2011-12-29
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.