Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Kobieta w wojsku
Amber83 2012-06-22, 20:49:02

Witam serdecznie

 

Niedawno obroniłam tytuł magistra i od dłuższego czasu zastanawiam się poważnie nad tym, żeby swoje życie związać z wojskiem. Mianowicie musiałabym rozpocząć naukę w studium oficerskim, jednak w tym roku nie będzie to możliwe ze względów obiektywnych. Zatem bedę mieć rok na doskonalenie niezbędnych umiejętności.

Czy w moim horoskopie można dopatrzeć się elementów, które mogłyby wskazywać na możliwość  obrania drogi zawodowej związanej z wojskiem ? Jeśli tak - to jakie ?

 

Nie wiem czy słusznie, ale rzucił mi sie w oczy Mars na szczycie 8 domu i planety osobiste plus światła w tym samym domu.

Słońce w znaku panny - czyli w znaku służby, posługi dodatkowo w domu 8.

Władca 6 domu - Merkury także w domu 8, ale w kwadraturze do Neptuna w 12 domu ukrytych wrogów i ASC.

Merkury w sekstyu do Jowisza (władcy horoskopu) i Urana w domu 11 - domu różnych organizacji/stowarzyszeń.

Duże obsadzenie żywiołu ognia.

A jak Wy to widzicie?

 

Pozdrawiam

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
Odpowiedzi
genny19 2012-06-23, 13:34:47

Jeżeli masz marzenie o pracy w wojsku to próbuj je  realizować.U Ciebie Saturn jest midipunktem Plutona i ASC- jest to dążenie do realizowania własnych celów. 

Koniunkcja Saturn-Pluton  to pragnienie bycia silnym i mieć dobrą pozycję społeczną.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-06-23, 15:32:00

A może straż graniczna? W końcu to też mundurUsmieszek. Najpierw dwuletnie studia podyplomowe customs administrations - nie wiem czy w Polsce jest gdzieś taki kierunek ale w Niemczech np. w Münster jest taka możliwość. Po tych studiach można pracować w sektorze prywatnym  (np.  Authorised Economic Operator), ale też w straży granicznej z perspektywą na wyższe stanowiska.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-06-27, 09:29:05

No właśnie, ale w wojsku to zamiarujesz w służbie czynnej służyć czy w pomocniczej?

Różne zajęcia w wojsku są możliwe, niekoniecznie polegające na ćwiczeniach musztry, myślę o zawodach takich np. jak lekarz, prawnik, informatyk albo psycholog. Napisz coś konkretniejszego o planowanym docelowo zajęciu w wojsku, to będzie łatwiej sprawdzić, czy masz ku temu uzdolnienia. Koniunkcja Saturn- Pluton w różnych znakach ale w IX domu a Jowisz w domu XI czyli na karierę wpływa opinia otoczenia.

Do wojska nie pasuje mi pozycja Wenus - ty nie jesteś przekonana o tym wyborze oraz Księżyc w trygonie z Neptunem w XII domu. Chyba, że zamiast pocić się na poligonie będziesz wykonywać inne zajęcie, np. medyczne.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Amber83 2012-06-28, 17:23:28

Widzę siebie w pomocniczej służbie i zdecydowanie przy aktach, dokumentach np: w administracji, (ale niekoniecznie), ponieważ taki kierunek studiów ukończyłam.

W wojsku można zrobić wiele kursów i szkoleń np: z badania autentyczności dokumentów albo z zakresu kryminalistyki - i to mi się podoba.

Lupka bardzo ładnie wskazała na możliwość innej służby...w straży granicznej. Czy tu, czy tam - egzaminy bardzo zbliżone, a do straży granicznej ? nawet bardziej różnorodne. I tu bym się bardziej skłaniała do tej służby.

Praca w wojsku czy SG. daje również możliwość przemieszczania się (jestem raczej z rodzaju ludzi, którzy lepiej czują się, gdy są w podróży niż w domu). Taka natura ASC strzelca.

 

A teraz abstrachując od mojego zainteresowania pracą w  mundurze...Jasmin wspomiała o tym nieszczęsnym Neptunie (w trygonie do Wenus). Czytałam gdzieś o położeniu Neptuna w XII domu - jako trudności w odnalezieniu drogi zawodowej i zaczynaniu wszytskiego od poczatku. I tak to właśnie u mnie jest.

 

Neptun na ASC raczej skłania do myślenia o takiej osobie, że jest oderwana od rzeczywistaości, lub ma jakieś artystyczne ciągoty, ale to zupełnie nie moja domena.

Neptun ma równiez trygon z Księżycem. Odczuwam to raczej przez pryzmat wrażliwości na poziomie podświadomym,silne przeczucia, wyraźne - conocne sny.

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
Jasmin 2012-06-29, 12:00:43

Praca w administracji wojskowej to już bardziej pasuje. Element przemieszczania się i podróży w służbie granicznej też. Dobre predyspozycje są do pracy w zhierarchizowanej instytucji ale takiej, która zabezpieczałaby jednocześnie dużą potrzebę wolności. W kryminalistyce dokumentalnej to chyba tej wolności byłoby za mało, bo trzeba ślęczeć z lupą na miejscu przy lampie, ale już wyjazdy na wizje lokalne w przypadku jakiegoś naruszenia prawa czy przepisów wojskowych mogłyby być dla ciebie interesujące. To chyba wpisywałoby się w służbę graniczną i np. w badanie i ściganie nielegalnego przekraczania granic państwowych. Energia Urana jest u Ciebie zaznaczona dość silnie a więc jakiś element zagranicy, obcokrajowców lub chociażby współpraca z "osobami na gigancie" w pracy musi mieć z tym związek . Na przykład Żandarmeria Wojskowa czyli policja wojskowa bardzo dobrze odpowiada pracy z osobami - odszczepieńcami wojskowymi, takimi, co to łamią wewnętrzne przepisy albo dają nogę z jednostki wojskowej. U Ciebie ta chęć zmiany otoczenia pod wpływem impulsu jest także widocznaUsmieszek, pewnie dlatego  lubisz często zmieniać otoczenie.

 

We wszystkich wypadkach służby powinnaś mieć do czynienia ze śledztwem lub jakąś jego formą, gdyż masz zdolności do tego zapisane w VIII domu i potwierdzone domem X i jego władcą w koniunkcji z Saturnem. Merkury ponadto zapowiada udział w licznych sporach prawnych i kompetencyjnych, związanych z pracą.

 

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-01, 09:38:02

Amber napisała:

 

Czytałam gdzieś o położeniu Neptuna w XII domu - jako trudności w odnalezieniu drogi zawodowej i zaczynaniu wszytskiego od poczatku. I tak to właśnie u mnie jest.

Samo posadowienie Neptuna w XII domu takich trudności nie daje. To bardzo dobre położenie Neptuna w tym domu, bo to jego domicilium. Trudności w sensie wątpliwości (niezbyt duże i do pokonania moim zdaniem) co do zawodu daje u Ciebie aspekt Neptuna do władcy VI domu czyli do Merkurego retro i to ta planeta powoduje, że zaczynasz stale coś od początku. Także Ceres (władczyni naturalna VI domu pracy) i jej aspekty powodują utrudnienia, a głównie jej opozycja z Marsem w Lwie na wierzchołku VIII domu każe stale weryfikować plany i zamiary zawodowe. Bliźnięta w domu VI  dają też wielość zawodów a Skorpion na MC (powołanie) i aspekt Merkurego do Plutona (półsekstyl) powoduje, że szukasz swego powołania, uczysz się czegoś nowego, aby w pełni zrealizować siebie (Merkury w półtorakwadraturze do ASC). Myślę, że kiedy tranzytowy Saturn zbliży się do natalnego Plutona odnajdziesz swoje powołanie. Szukajcie a znajdziecie . Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. 

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Amber83 2012-07-01, 12:37:21

Dziękuję Jasmin za wyczerpującą odpowiedź.

Jeśli chodzi o komentarz odnoszący się do pracy w służbach: świetnie to ujęłaś (o czym ja zapomniałam), a miałam dopisać, że powinna być to praca, w której istnieje wyraźna struktura i hierarchia.

O czym nie wspomniałam, a nie wiem czy to można wyczytać z horoskopu to fakt, że nie lubię pracy z kobietami (tak jak moja mama). Miałam pracę i z kobietami i mężczyznami, więc mam porównanie.

 

Z kolei to chyba ten Uran (będacy w swoim domu) nie pozwala mi spoczać gdzieś na laurach i nic nie robić. Ciągle mnie gdzieś ciągnie, próbuje różnych rzeczy, czasem nawet wracam do marzeń z dzieciństwa tak jak np. teraz uczę się jeździć konno, o czym zawsze marzyłam. Wczesniej były rolki i narty :) i nadal są.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
Jasmin 2012-07-01, 15:54:30

Nie lubisz pracy z kobietami a wiesz dlaczego tak jest? W horoskopie to jest zapisane. Spróbuj to rozgryźć, jeżeli to zagadka do tej pory. Ja miałam podobnie (choć nie na tej samej zasadzie), póki nie pojęłam o co chodzi. To zresztą jest jedna z rzeczy do przepracowania, która wiele Ci ułatwi w relacjach - na etapie życia, kiedy człowiekowi zależy jeszcze na opinii innych ludzi.

 

pozdrawiam:)

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.