Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Pomoc - powołanie zawodowe
Ewa Maria 2012-07-09, 18:52:30

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem na forum nowa, interesuję się astrologią ale moja wiedza nie jest wystarczająca aby zrozumieć w pełni horoskop. W swoim kosmogramie już od dawna próbuję zrozumieć bardzo silne obstawienie 8 domu, brak planet w 10 i 6 - wszystko to w kontekście zawodowo-życiowego powołania. Do refleksji na ten temat skłania mnie przede wszystkim obecne we mnie niezadowolenie z dotychczasowych dokonań, załamanie się kilka lat temu ścieżki zawodowej. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i komentarze. Moja data urodzenia to 27.08.1976. godz. 16.30, Bystrzyca Kłodzka. Serdecznie pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
Odpowiedzi
lupka 2012-07-09, 22:04:26

 

Witamy na Forum EwaUsmieszek. Napiszę coś o Twoim horoskopie tylko uwzględnij to, że zajmuję się astrologią nieprofesjonalnieOczko. Jeśli chodzi o predyspozycje zawodowe patrzymy na wszystko- ale koncentracja na Asc, Słońcu, Saturnie, X i VI domu- no i na domach finansowych.

W horoskopie duża obsada VIII domu, jednocześnie dużo powietrza. A więc w życiu próbujesz tematy VIII domu intensywnie i intelektualnie przepracować – racjonalizm jest dobry, ale uczucia i tak domagają się swojej przestrzeni- i to nie w tej racjonalnej połówce głowy. Z Księżycem w VIII domu w koniunkcji z Marsem i Plutonem, może być bardzo ekstatycznie- np. powstaje zamiar kulturalnej, wyważonej, opanowanej, a nawet pięknej rozmowy  o problemach emocjonalnych i nagle bęc, emocje zalewają doszczętnie i nie da się nic więcej powiedzieć. ..Przy takiej kombinacji dobrze byłoby np. wyrażać emocje w formie ruchu- tańca np. czy sztuki. Księżyc  w Wadze i Jowisz też powietrzny podkreślają skłonność do intelektualizowania uczuć i do rozumowego postrzegania świata. Wenus jest w Pannie-  może trochę wyrównuje i zapewnia dostęp do praktycznej strony życia. Wenus w recepcji z Merkurym, co wzmacnia obie te planety. Wenus ani w Pannie ani w VIII domu nie jest łatwym położeniem ( recepcja wzmacnia Wenus, wskazuje na spoglądanie na ludzi bardzo szczegółowym i krytycznym okiem, chęć pomocy innym, za którą może się kryć chęć osiągnięcia czegoś drogą „dyplomacji”. Przy tak obsadzonym VIII domu (Mars, Pluton)  można wzbudzać swoim zachowaniem np. agresję, ściągać na siebie manipulację, doprowadzać siebie do drastycznych stanów emocjonalnych, po których następuje „zrozumienie problemu” i odrodzenie. Dążenie do głębokich stanów emocjonalnych, zainteresowanie psychologią, tabu, tym co zakazane, okultyzmem, mistyką, szamanizmem, kryminalistyką, policja itp. VIII dom może się też realizować zawodowo np. w finansach, ubezpieczeniach, zarządzaniu majątkiem innych ludzi, np. artystów?, wykorzystywanie umiejętności wpływania na ludzi, szara eminencja, uzdrawianie...

Przy obsadzonych VIII domach doświadcza się bezpośrednio i dogłębnie  „światów i systemów  bytowania” innych ludzi-bo się w nie dosłownie zanurza a to oznacza- transformacje i kryzysy- a więc konieczność dopasowania i przejęcia "systemów wartosci" innych ludzi, albo odnalezienia się w nich- ale trzeba się uwolnić od myśli, że ponosi się ofiarę transformując się. Tak długo jak masz poczucie poświęcania czegoś starego dla czegoś nowego- płaczesz za starym i nie możesz się cieszyć nowym. A jak zaakceptujesz siebie jako człowieka zrzucającego od czasu do czasu skórę i zaczynającego czasami od nowa to może łatwiej będzie Ci  zrozumieć „sens i wartość”- mówiąc językiem powietrznym i VIII domuGłosny smiech- swojego powołania.Tutaj jest taki mądry cytat z Logonii L. Zawadzkiego i M. Pieniążek- skopiowałam bezczelnie z Kalendarium. To jest bardzo, bardzo mądre przesłanie i np. w temacie VIII domu przydatne:

 

„12 maja 2012 r. : * Dlaczego pragniecie ofiary? Dlaczego chcecie się wyrzekać i poświęcać coś, co wam jest drogie? Właśnie poświęcenie czegoś, co kochamy, nazywa się ofiarą lub wyrzeczeniem. Ale gdy wszystko jest nam drogie i wszystko czujemy jako Życie, poświęcenie takie nie może istnieć. Gdy wyrzekamy się pod wpływem strachu albo miłości, i jedno i drugie nas ogranicza; dopiero gdy rozumiemy, ograniczenia znikają. Dla człowieka, który prawdziwie rozumie, dla serca, które jest pełne po brzegi, nie istniej poświęcenie. Myśl, którą stać na rozumienie, bo poznała wszelkie doświadczenia, serce, które jest pełne, bo jest do głębi "zakochane" w Życiu, nie mogą się niczego wyrzekać. I nie może wyrzekać się człowiek, który widzi wieczyste, bowiem ta światłość prowadzi go ku rozpoznawaniu, co jest istotne, a co nim nie jest. [Jiddu Krischnamurti KU WYZWOLENIU]”

 

 

Jeszcze na temat Ascendentu:

 

Ascendent w Koziorożcu dodaje powagi, osoba w młodości wygląda poważnie, zależy jej na tym, żeby uchodziła za zdyscyplinowaną, człowieka na którego można liczyć, wytrwałego. Twój Saturn w VII domu wskazuje na to, że realizujesz się w kontaktach z ludźmi, partnerstwie, współpracy- przynajmniej tak chcesz- i nacisk tu jest na odpowiedzialność -ale położenie Saturna w znaku Lwa- dodaje specyficznego usposobienia i w VII domu- duże wymagania, nieufność w stosunku do ludzi, z którymi się tworzy różnego rodzaju związki. Przeważa w tych relacjach trochę brak wiary w siebie, w to, że ktoś mógłby Cię podziwiać, czy kochać tak po prostu- bez niczego, za nic, za to jaka jesteś. Więc szczególnie jak byłaś jeszcze młodsza może bardzo starałaś się być idealna, pokazywać się z najlepszej strony (poważnej, racjonalnej, odpowiedzialnej, poważne traktowanie związków), ale jednocześnie mogła się malować pograda czy strach przed autorytetami. Do tego dochodzi załatwianie spraw drogą ugodową czy kręcenia jak się nie da inaczej. Więc żeby jakieś lęki nie były widoczne, własne słabości, niedojrzałość i wrażliwość nie były obnoszone na tacy- możliwe, że wybudowałaś sobie fasadę, którą przeganiałaś ludzi- albo przynajmniej trzymałaś na dystans (To może się do partnera odnosić, utożsamienie się z partnerem, szukanie w nim odpowiedzialności). Możliwe jednak, że szybko w życiu tą fasadę u siebie odkryłaś-i nie było takiego problemu- albo trafiałaś na właściwych ludzi- np. przyjaciel,przyjaciółka,partner, z którym się dobrze rozumiałaś (mimo, że powodów do narzekania i niezadowolenia może nie brakować-to się w tym z różnych względów tkwi-  i nie tylko rozumiałaś bo to taka przyjaźń - porozumienie dusz,  która prowadziła Cię trochę za rękę podczas Twoich transformacji albo się do nich przyczyniła w znacznej mierze (a to oznacza prawdopodobnie pożegnania).

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Ewa Maria 2012-07-09, 22:17:43

Bardzo dziękuję za tą odpowiedź, rzeczywiście te emocje i próba racjonalizacji...A ten saturn w VII domu, we lwie nadal pracuje (być idealnym...). Bardzo, bardzo dziękuję, za odpowiedź. Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
lupka 2012-07-09, 22:23:24

Ewo jeśli interesujesz się astrologią a szczególnie predyspozycjami zawodowymi w horoskopie to poczytaj sobie forumowe Zagadki. I  jeśli chcesz dalej rozwijać swoje umiejętności to zapraszamy jak najbardziej do udziału w zagadce- to świetny materiał treningowy!Głosny smiech

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Ewa Maria 2012-07-09, 22:29:47

Ja astrologią interesuję się od wielu lat, wciąż próbuję znaleźć odpowiedzi na pewne kluczowe dla mnie pytania w kosmogramie. Nigdy jednak nie miałam czasu na to by zgłębić tą wiedze rzetelnie, to co wiem jest jednak na bardzo niskim poziomie. Jestem pod wrażeniem powyższych komentarzy. Ostatnie miesiące są dla mnie emocjonalnie bardzo trudne, pomimo braku realnych problemów...Stąd zaczęłam szukać odpowiedzi na tym polu.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
starybosman 2012-07-10, 09:36:36
W uzupełnieniu stanowiska Lupki wskazane jest też spojrzenie na tranzyty na chwilę pojawienia się Twojego postu na Forum. To, co ma wspólnotę z Twoim 5 d. natalnym winno przynieść przyjemność ( Wenus ), Słońce i Merkury w 7 d. to czas współpracy, by zapewnić bezpieczeństwo ( Jowisz w 4 d.).Transformacja ( 8 d.) będzie stymulowana energią Marsa, w kierunku stabilizacji poglądów ( Saturn w 9 d.), innego spojrzenia na korzyści ( Uran w 2 d.). Zważ, że czas chyba rozliczyć się z przeszłością ( Pluton 12 d.), co na pewno wymaga wysiłku, wszak Neptun ( 1 d) kusi, że żadnych zmian, bo przyzwyczajenie do tego, co masz, jest dość silne. Prestiż ( b.mocny 8 d. natalny) może być tutaj bardzo użyteczny. Tak to wygląda ogólne pod kątem tranzytów planet. Powyższe konstatacje potwierdzają, moim zdaniem ,aspekty. Przytłoczona problemami dnia codziennego, co do tego, że złe przeczucia, niezdecydowanie, niechęc do zmian, podpowiadają, że czas na odsap od szarości. Tylko żadnego lenistwa, wręcz odwrotnie - czas spojrzeć za siebie, obiektywnie przeanalizować kłopotliwe skutki pochopnych wniosków, a przede wszystkim - złych decyzji, co jest zadaniem trudnym, bo dojdzie do konfrontacji działań, że tak powiem, wbrew logice. Problemy w kontaktach z bliskim otoczeniem, będą powoli wyciszane, gdyż " kroi się" spotkanie w grupie, jednak trzeba baczyć, by emocje nie przesłoniły rozsądku. W każdym razie widać stabilizację relacji towarzyskich, szczególnie po udanej i ważnej rozmowie ( rozmowach). Oczywiście, konfrontacja jest nieunikniona, stąd zapewne obawy przed niekontrolowanymi wydarzeniami i przewrażliwienia w odbiorze ( dobrze jednak pamiętać i zrozumieć zasadę, że nie kopie się zdechłego psa) . Jednak trudności z podjęciem kategorycznych decyzji, pod wpływem rozwoju duchowego, powoli ustąpią. Zaświeci słońce, gdy przez sprytne rozegranie ujrzysz, że wydostajesz się z dołka. Wtedy zaczniesz podsumowywać efekty wykonanej pracy i przyjmiesz, że czeka ogrom pracy i wysiłku, ale udana próba reformy stworzy nowe zasady. Okoliczności są sprzyjające do zastosowania niecodziennych rozwiązań, jednak na horyzoncie widać dość wyraźnie, iż zrealizowanie ważnych planów ( zamierzeń ) osobistych doprowadzi do fascynacji, zmiany dotychczasowego stanowiska, podjęcia nowych postanowień, a w konsekwencji będzie można powiedzieć, że został osiągnięty sukces. Pomocny może być natalny węzeł księżycowy w znaku Skorpiona, z 9 domu, w koniunkcji z natalnym Uranem. Położony na osi myślenia podpowiada, że czas chyba nauczyć się rozpoznać różnice między tym, co niosła grupa, która nas kształtowała ( dom 3), a tym, co należy odrzucić, zmodyfikować, dostosować do siebie ( dom 9), bez żadnych wpływów z zewnątrz. Prawda, w Skorpionie jest koncentracja na zasadach, ale Skorpion pomaga w tym jak przyłączyć się do zbiorowości i coś do niej wnieść nowego. Energia Urana dobrze wykorzystana pomoże też w przełamywaniu zastanych ( czyli przyjętych) stereotypów, by być bezpiecznym. Panna jest pracowita ( i rozsądna), więc i tutaj jest nadzieja na lepsze. Powodzenia.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Ewa Maria 2012-07-10, 10:14:20

Bardzo dziękuję za ten komentarz. Też mam poczucie, że czas przedefiniować pewne sprawy, zastanawiam się nad  plutonem w 12 domu - czy to czas przeobrażeń wewnętrznych, poszukiwań. Nie rozumiem "Prestiż ( b.mocny 8 d. natalny)" - jeżeli mogłabym prosić o dwa słowa wyjaśniające, nie znałam takiego rozumienia 8 domu. Serdecznie pozdrawiam i jestem pod wrażeniem życzliwości osób tu piszących - tyle ważnych uwag.

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
starybosman 2012-07-10, 19:21:42

Dom 8, oprócz znaczeń " typowych", jest także sektorem duchowym połączonym z zasadą poczucia siebie na tle innych, z odpowiedzialnością, zarządzaniem, posiadaniem. W tym kontekście jest sektorem także  związanym z prestiżem, rozumianym jako wewnętrzna miara osoby wartościowej i poważanej przez społeczność, w której się obraca.  Taki "ósmodomowy prestiż " jest  pojęciem znaczeniowo różnym od określenia : władza, kariera, stanowisko, autorytet ( które można umiejscowić w d. 10) , gdyż te  kojarzą się z czymś, co nazwiemy korzyścią.  Prestiż, o którym mowa, wskazane jest rozumieć jako równowaga między duchem a materią, jako wyznaczenie linii ( granicy ), która pozwala czuć się bezpiecznie, a zarazem nikogo nie skrzywdzić, co możemy dać, a czego nie powinniśmy oczekiwać w zamian.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Ewa Maria 2012-07-10, 22:22:35

Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
Ewa Maria 2012-07-11, 19:50:10

Piszę odnośnie komentarza Lupki, chodzi o uwagę "wyrażanie siebie przez sztukę", czy są tu możliwe jakieś predyspozycje do zajmowania się literaturą, pisaniem ? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
lupka 2012-07-11, 22:48:57

 

Moim zdaniem są takie predyspozycje i może do pisania ciągnąć- V dom w Bliźniętach, Wenus-Merkury w recepcji, Merkury w Wadze w koniunkcji z Księżycem... Myślisz o kryminałach, science fiction czy coś w rodzaju (edit.) Shades of Grey, albo coś innego?( Jeśli mogę zapytać ten wylewny ósmy dom?Głosny smiech)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Ewa Maria 2012-07-11, 23:13:15

Raczej jakieś retrospekcje, świat wewnętrznych doświadczeń...trochę tak poetycko. Zastanawiam się czy wenus z merkurym ma tu jakieś oddziaływanie - koniunkcja 8 stopni, czy ona jeszcze się liczy? Dziękuję za odpowiedź.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2012-07-09
lupka 2012-07-12, 18:37:25

Poobserwuj najlepiej przy tranzytach czy ta rozłączna koniunkcja działa...i później mi napiszGłosny smiech- sama jestem ciekawa. Np. teraz masz tam tranzytującego  Marsa. Sama recepcja łączy w jakiś sposób planety. Orba 8° jest dosyć luźna ale to aplikacyjny aspekt.  Jeśli nie działa to Twoja Wenus byłaby w sumie bez większych aspektów.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.