Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Jak wybrać właściwą drogę?
Orio 2012-07-19, 18:38:30

Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 0
Dołączył/a: 2012-07-19
Odpowiedzi
Jasmin 2012-07-19, 20:49:19

Witaj,

 

horoskop zaciekawił mnie, z uwagi na Wenus (władczyni horoskopu) oraz Marsa (włada Wenus). 

 

Wenus w swoim domu - w VII czyli metoda realizacji horoskopu poprzez innych, upodobanie do prezentowania się, przedstawiania swoich uzdolnień, zainteresowań i to w sposób spektakularny (trygon z Marsem w Lwie). Kwadratura Wenus do koniunkcji Uran- Neptun w IV domu- wyjątkowe uzdolnienia artystyczne, wspomagane Saturnem w VI domu, a więc jest przymus do ich praktycznego zastosowania i wyartykułowania np. w sztuce. Taki mocno artystyczny akcent daje to połączenie Wenus z IV i VI domem.

 

Najściślejsze aspekty Wenus ma:

- z Księżycem (bikwintyl) - twórczość, walka z popędami związanymi z finansami,  usidlenie w związkach na tle finansowym (w późniejszym okresie życia),

- półkwintyl z Saturnem - aspekt także twórczy, inżynieryjny co daje sprawność manualną do tworzenia pięknych, artystycznych struktur (np. utworów), a w przyszłości także relacji zawodowych ; w to wpisują się także  związki  z osobami starszymi albo na stanowisku,

- tredecyl z Ceres - także aspekt twórczy i mówiący o sprawności, m.in. w sferze materii i w finansach,

- kwinkunks z Plutonem, który jest w koniunkcji z Księżycem - jak się uprzesz przy jakimś projekcie, to musisz go zrealizować, to samo dotyczy relacji emocjonalnych; potrzeba sprawowania dominacji nad obiektem swoich uczuć lub uwikłanie w układy finansowe w spółkach (to kiedyś).

 

Kwadratura Wenus do Urana i Neptuna może rodzić problemy w relacjach z innymi, do których szybko i impulsywnie się zapalasz ale wobec wysokich wymagań równie szybko się rozczarowujesz. Stałości w uczuciach raczej nie można się spodziewać. Ta kwadratura jest motorem napędowym wszelkich innowacji, wskazuje na stałe niezadowolenie ze status quo i dążenie do ideału, mówi też o poszukiwaniach duchowych. Także o chęci wyróżnienia się, dążeniu do awansu społecznego w otoczeniu. Towarzyszy tym staraniom pewna przesada (półtorakwadratura Wenus-Jowisz). Tu trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie popadać w zarozumialstwo (szczególnie po 40-tce).

 

Mars w Lwie w kwadraturze ze Słońcem w Byku sprzyja zbytniej zmysłowości a także rodzi frustracje, związane z niemożnością wyrażenia w pełni energii męskiej. To brzmi trochę niezręcznie, ale chodzi mi o to, że Mars w Lwie rwie się do występów publicznych a Słońce w Byku boi się ryzyka i ma tremę i trudno będzie energię Marsa wobec tego swobodnie wyrażać. Słońce w VIII domu zapowiada uwikłanie w sytuacje trudne, progowe, jakieś traumy, np. choroba ojca lub matki. Słońce w opozycji z Plutonem to potwierdza. Całość czyli półkrzyż: Mars na wierzchołku i opozycja Słońce - Pluton daje dużą siłę transformacyjną , ale po różnych trudnych przejściach. Może wspomagać procesy metamorfozy i uaktywnić Neptuna i Saturna, które są w recepcji mutualnej przez znak.

 

pozdrawiam:)

 

PS. Odpowiedź napisałam, zanim sprecyzowałeś swoje oczekiwania do analizy astrologicznej.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-19, 21:17:20

Największe uzdolnienia wynikają z konfiguracji Pluton-Księżyc-Jowisz. Dalej z opozycji Jowisz-Merkury (ona mówi zresztą o wielu uzdolnieniach).  Z tego, co napisałeś wynika, że najbardziej interesujesz się biologią. Można wybrać kierunek związany np. z biochemią, biotechnologią a potem specjalizację dodatkową, gdzie wykorzystasz uzdolnienia matematyczne i informatyczne. Musisz dokładnie zbadać możliwości zatrudnienia po tego rodzaju kierunkach oraz  jakie możliwości specjalizacji ma dany kierunek studiów. Decyzja należy do Ciebie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-20, 08:57:33

Transformacja każdemu jakaś jest pisana, gdyż każdy ma Plutona i VIII dom w horoskopie. Ja analizowałam Twój radix , nie robiłam prognozy, a więc pisząc o transformacji pisałam o tym, co widać w horoskopie urodzeniowym. Zwróciłam uwagę na półkrzyż Mars-Pluton-Słońce w odniesieniu do XI domu oraz Księżyca, który wskazuje na to, że trudne sprawy mają związek z rodziną i otoczeniem. Z tego co napisałeś wynika, że energia półkrzyża przejawiła się do tej pory m.in. rozwodem rodziców.

 

Nie zamartwiaj się na zapas. Każdy ma jakieś aspekty napięciowe w horoskopie. Bez nich nie byłoby rozwoju, doświadczeń i człowiek  niczego nie nauczyłby się. Aspekty napięciowe zmuszają do rozwiązywania trudnych sytuacji, dają ambicję i kopa do tego, aby wziąć się w garść. Bez nich z pewnością nie miałbyś motywacji do nauki ani chęci do udziału w Olimpiadzie Biologicznej. Jak sięgniesz po jakiś horoskop znanego naukowca to sam zobaczysz, że i on miał aspekty napięciowe, które pomogły w osiągnięciu celu.

 

Teraz czyli w Twoim wieku jest czas, abyś skupił się na nauce ( w wakacje odpoczywaj) a nie zamartwiał się, co będzie. Masz ładny horoskop, energetyczny, bardzo twórczy. Saturn nie ma negatywnych aspektów a Uran jest wywyższony w Zodiaku. Słońce ma ładny trygon z Neptunem, także można być dobrej myśli, że zawsze znajdziesz sposób na wszelkie transformacje. Zazwyczaj trudne aspekty w horoskopie mają tzw. odejścia w aspektach pozytywnych, np. Mars w Lwie mimo kwadratury ze Słońcem, ma w Twoim radix jednoczesny trygon z Wenus, co jasno mówi, że utrudnienia kwadratury mogą być usuwane przez benefika, jakim jest Wenus.

 

Zobaczę później co tam w tranzytach i progresjach.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-20, 10:11:13

Dzięki  za dodatkowe wyczerpujące informacje. Odniosę się do nich później, dzisiaj zapewne, ale teraz muszę uporać się z podatkami (Niepocieszony).

 

pozdrawiam:) 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-20, 19:03:13

O trudnych relacjach z rodziną mówi Twój horoskop. Szczególnie dom IV, gdzie Uran i Neptun pozbawiają harmonii i trudno jest o bezpieczeństwo emocjonalne. Dom IV to dom korzeni, uznawany także za dom karmiczny. Zapisana w tym miejscu horoskopu karma rodzinna bywa ciężkim doświadczeniem. Z punktu widzenia reinkarnacji - są przyczyny ( wynikające z poprzednich wcieleń) dla których zmagasz się z tego rodzaju niedostosowaniem i poczuciem odstawania od reszty rodziny. Mówiąc inaczej , bardziej obiegowo: rodziców i rodziny człowiek nie wybiera, ale to nie znaczy, że powinien odcinać się od niej. Odcinanie gałęzi, na której się siedzi nie jest zbyt rozsądne, przynajmniej w chwili wchodzenia w wiek męski.

 

Na obecnym etapie rozwoju potrzebujesz wzorców i autorytetów, na których możesz zbudować swój światopogląd i które pomogą uporać się z trudnym okresem podejmowania decyzji co do Twojej przyszłości zawodowej.  Brak ojca na co dzień  bardzo utrudnia tzw. inicjację młodego mężczyzny w dorosłe życie. Polegasz z konieczności na zdaniu silnych kobiet w Twoim otoczeniu (Księżyc-Pluton-Jowisz), którymi są matka, babka, ciotka  albo dziadkowie (Saturn). Z progresji, dyrekcji i tranzytów wynika, że przechodzisz kryzys autorytetów. On każdemu się zdarza, bez względu na sytuację rodzinną, więc nic nowego pod słońcem. Ale z racji Twoich uwarunkowań zapisanych w horoskopie urodzeniowym kryzys ten przechodzisz dość burzliwe, głównie dlatego, że na MC i w X domu posadowiony jest znak Raka. Rodzina jest dla Ciebie ważna i co więcej relacje rodzinne wpłyną znacznie na Twoje powołanie zawodowe.

 

Moim zamiarem jest wskazać Ci, że relacje rodzinne możesz poprawić, przede wszystkim przyjmując zasadę harmonizowania. Możesz przejść trudne chwile transformując gniew w zgłębianie przyczyn danej sytuacji. Masz ku temu zdolności i możliwości (np. astrologia) aby poznać siebie i lepiej zrozumieć swoje reakcje względem dziadka, którego darzysz niechęcią (może podświadomie rozpoznajesz w nim swoje cechy, zazwyczaj nie lubimy swoich cech widzianych u innych) albo drugiego dziadka, którego się wstydzisz (pisałam wcześniej, że zależy Ci nadmiernie na opinii ludzi?). Spróbuj porównać horoskopy członków rodziny ze swoim własnym a dojdziesz do zdumiewajacych wniosków, wierz mi. Będzie Ci łatwiej zrozumieć, jaki związek ma układ Księżyc-Pluton-Jowisz w Twoim horoskopie (ten, który daje Ci tyle uzdolnień) z silnymi kobietami w Twojej rodzinie. Zresztą z takimi kobietami będziesz w życiu często się stykał, dopóki nie pojmiesz lekcji, którą z sobą będą przynosić.

 

Możesz na wszystkie trudne sytuacje w rodzinie (nie myślę o niczym konkretnym) spojrzeć pod kątem: jakie były lub są dobre strony tej sytuacji, np. rozwód rodziców miał tę dobrą stronę, że mama dała sobie radę i stała się silniejsza. Pewnie będzie teraz trudno dopatrzeć się wielu takich dobrych stron w różnych traumach ale z czasem będzie Ci łatwiej. Np. zmiana relacji z ciotką z pewnością wzmocni Ciebie, bo jesteś zmuszony sam sobie radzić i radzisz sobie, jak piszesz.  Wiesz, no tak już w życiu mężczyzn bywa, że trzeba z czasem być bardziej twardym i samodzielnym. Jestem pewna, że jak popatrzysz głębiej na wszystkich członków rodziny, to u każdego coś dobrego zobaczysz. Zachęcam jeszcze raz do analizy rodzinnych horoskopów. To dobre narzędzie do bliższego poznania swoich korzeni. I daje więcej dystansu, obiektywizmu. Każdy ma swoje mole rodzinne, co go gryzą, ale to nie jest powód, aby zrywać relacje z rodziną. Uważam ponadto, że to co przeżyłeś otworzyło w Tobie większe pokłady wrażliwości na sztukę, stałeś się bardziej kreatywny, itd. Tak to przynajmniej wygląda w horoskopie.

(teraz przypomniał mi się fragm.piosenki autor ??? dot. Mickiewicza i Maryli Wereszczakówny, co go odrzuciła:

Literatura, literatura, to nie jest tylko zasługa pióra

trzeba kobiety, które wie, kiedy poecie szepnąć: nie!)

Cytat z pamięci, to może coś pokręciłam, ale chodzi mi o to, że cierpienia twórcom zawsze na dobre wychodziły.

Będzie dobrze, tylko daj sobie czas. Głowa do góry i trzymaj sięUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2012-07-20, 19:17:33

Autorem cytatu jest Marian Hemar (z Wikipedii: ur. 6 kwietnia 1901 we Lwowie, zm. 11 lutego 1972 w Dorking)

 

Bardzo nieładnie Orio! - skoro nie chciałeś publikować swojej "rozmowy" z astrologiem, to należało napisac prywatnie. Nikomu nie podoba się takie usuwanie wszystkich postów i zostawianie "w powietrzu" komentarzy i odpowiedzi. To zachowanie szczeniackie i poniżej krytyki. Przykre.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-21, 08:38:17

W połowie owej rozmowy wczoraj wiedziałam już , że spełni się zapowiedź z moich ostatnich Ciekawych tranzytów, właściwie chłopak pasował jak ulał.

Maszowa , spuśćmy zasłony miłosierdzia. Czasem trzeba dać się rzeczom wydarzać, aby oczyszczać energię wokół.

 

Ja mam treść zapisaną na serwerze wszystkich wpisów Orio. Jak myślicie wpisać je niżej?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2012-07-21, 09:30:53

Jasmin, a możesz podać jakie to tranzyty wskazują na spotkanie takiej osoby.

Co, do wpisania to sama nie wiem. Myślę, że są osoby, które panikują kiedy się zorintują jak dużo można zobachyć w horoskopie.

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
genny19 2012-07-21, 11:07:57

"Jaka wybrać  właściwą drogę?"- Orio pamiętaj zawsze uczciwą.

Jaśmin ,myślę ,że nie ma sensu wpisywanie wypowiedzi Orio.Możesz wkleić jego horoskop,żeby inni wiedzieli o czym pisałaś. Najlepiej dzieciom nie odpowiadać na pytania.Pozdrowienia.                                                                                         

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-07-21, 12:05:42

Jasmin. Przyznam, że się wczoraj wieczorem wkurzyłam, ale nie sądzę, że jest tu potrzebne miłosierdzie - czasem bardziej się przydaje kilka ostrych słów na otrzeźwienie sprawcy zamieszania. Chociaż on teraz i tak już pewnie tu nie zagląda, załatwił sprawę i się wypiął (z przeproszeniem Szanownego Forum).

Myśle, że nie ma potrzeby cytowania wypowiedzi tego młodego człowieka, kara byłaby niewspółmierna do przewinienia.

Na przyszłość proponuję wywiesić informację "Nikt tu nie wykonuje darmowych interpretacji horoskopu, zapłatą jest pozostawienie informacji na forum" albo zlikwidować możliwość usuwania postu. Jak się komuś coś nie uda, to poprosi admina o poprawkę i tyle.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-21, 12:45:45

Macie rację, co do oceny zachowania Magika-Merkurego. Myślę właśnie, jak temu zaradzić w przyszłości, tak żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Ale cokolwiek nie wymyślę, to podobnych zachowań i tak nie jestem w stanie wykluczyć. Takie przypadki po prostu się zdarzają.

 

Jano, popatrz na pozycję Merkurego i jego aspekty w horoskopie ostatniego Nowiu Księżyca. Tak jak napisałam w Ciekawych tranzytach: Merkury dobrze się zapowiada i ładnie wygląda ale tylko na zdjęciu...

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2012-07-21, 13:09:57
Faktycznie, tyrada w przedmiocie " proszę pilnie o pomoc w gardłowej sprawie " była gotowa. Nawet pięknie mi wyszła. Ale z przyczyn natury, że tak powiem, obiektywnej, nie nadawała się na Forum. Stąd pojawi się treść inna. Do pewnej afrykańskiej wsi trafił biały bwana. Prosił tylko, by mógł zapoznać czarnych braci ze słowami księgi. Zgodzili się. Po jakimś czasie tak wyszło, że biały bwana miał ziemię, a czarni bracia tylko słowa księgi.  Co robić z w takiej sytuacji? Rozwiązanie jest poniżej, w dykteryjce. W irlandzkim Belfaście ksiądz, pastor i rabin toczyli zaciętą dysputę teologiczną. W pewnej chwili pojawił się anioł z prośba o pokój, a on ( anioł ) dopilnuje, by została spełniona. Pastor rzekł, że tylko wtedy, gdy każdy katolik zniknie z pięknej wyspy, zapanuje natychniast pokój. Ksiądz z kolei wyraził swe życzenie nastepująco: niech nie będzie ani jednego protestanta na tej świętej irlandzkiej ziemi. Tylko to przyniesie wyspie pokój. Rabbi też miał życzenie. Poprosił anioła, by ten spełnił życzenia obu dżentelmenów, a on już będzie zadowolony. Wydaje się, że trzeba posluchać mądrego rabina. Mądrości te ogłosił Anthony de Mello w Modlitwie żaby
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-21, 16:53:24

Otrzymałam ten e-mail przed chwilą, cytuję:

 

Szanowna Pani Krystyno (Jasmin)!

Z uwagi na zaistniałą sytuację, chciałbym Panią przeprosić, bo to Pani była osobą, która udzieliła mi pomocy, wskazówek i odpowiedzi.

Zgodzę się z Panią "maszowa", ponieważ również doszedłem do wniosku, że moje zachowanie było nie tylko szczeniackie, ale również poniżej krytyki.

Nie zgodzę się za to z Panią "genny19", gdyż obojętność nie jest rozwiązaniem, aby uniknąć podobnych sytuacji. Poza tym każdy z nas jest dzieckiem własnych rodziców, a osobowość każdego jest wyjątkowa i nie podlega ocenie.

 

Moje zachowanie miało również genezę. Bardzo otworzyłem się przed Panią, wykazując ogromną szczerość, wylewając wszystkie smutki i bóle, które tkwiły w moim sercu. Jeszcze nie zdarzyło mi się to nigdy w życiu.

Poczułem się całkowicie "nagi", a moją wypowiedź mógł przeczytać i ocenić dosłownie każdy. Nie mogłem pogodzić się z tym, że postąpiłem w ten sposób. Niektóre rzeczy są dla mnie bardzo bolesne i na co dzień staram się o nich nie myśleć, a tu nagle wszystko ujrzało światło dzienne. Posunąłem się do tego desperackiego czynu (usunięcie wszystkich postów), z całym szacunkiem do Pani pracy, aby wyprzeć się tego co napisałem i powrócić do normalności.

 

Mogłem pomyśleć, zanim opublikowałem swoje skrywane uczucia, ale odczułem tak duże zrozumienie z Pani strony, że chciałem się tym wszystkim podzielić. Okazała mi Pani zainteresowanie, jakiego na co dzień brakuje mi: ze strony ojca, matki która długo pracuje (wraca zmęczona, ma pełno wymagań, a nic o mnie nie wie) oraz pozostałych członków rodziny, przyjaciół i otoczenia.

 

Nie chciałem wprowadzać zamieszania, nastawiać się na krytykę, a tym

bardziej: ocenę innych osób.

Chciałem spokojnie przemyśleć Pani słowa, które tak naprawdę były najczystszą prawdą o mnie i o tym co mnie spotyka.

Był to dla mnie również szok, że tak wiele o mnie mogą wiedzieć zupełnie obce mi osoby.

 

Chciałbym, aby ten list znalazł się w tym wątku, jako rekompensata za usunięcie postów, wcześniej przeze mnie napisanych.

 

Dziękuję za pomoc, poświęcony czas i wsparcie oraz przepraszam za zamieszanie, niedomówienia.

Liczę na zrozumienie z Pani strony oraz pozostałych użytkowników Forum,

 

Orio

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-07-21, 17:53:04

Orio cieszę się,że napisałeś ten  list. Rozumiem dlaczego wykasowałeś swoje posty.bo poruszyłeś  w swoich postach bolesne dla siebie sprawy. Forum jest miejscem ogólnodostępnym i nie zawsze ludzie będą Ci życzliwi. Ale to jest sprawa pomiędzy Toba a Jaśmin. Zachowałeś się uczciwie , jak człowiek dorosły i odpowiedzialny. Powodzenia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-07-21, 20:28:18

Dla wszystkich tutaj zaglądających jest to doskonała nauka na przyszłość. Czyli ma rację Jasmin, mówiąc "Czasem trzeba dać się rzeczom wydarzać, aby oczyszczać energię wokół."

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-22, 01:41:28

Dziękuję Jasmin.

Jeszcze raz przeczytałam. Nie ma ta jak przykład z życia wzięty.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.