Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Temat zamknięty przez administratora SollunariForum > Pomoc wzajemna

Życiowe kalectwo
estera 2012-08-19, 20:06:44

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)

 

Jest to historia wręcz nieprawdopodobna. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji horoskopu urodzeniowego siostry mojej przyjaciółki. Jest to dziewczyny, która sprawia wrażenie osoby bardzo skrajnej i posiadającej wiele sprzeczności w sobie. Kobieta ta ma poważne problemy emocjonalne...na tyle poważne, że psychiatra stwierdził u niej schizofremię i zalecił jej stałą obserwacją psychologa. Dodatkowo na ten moment przyjmuje ona silne leki psychotropowe. Jest to osoba, która w relacjach z innymi kieruje się jakimś ciężkim kluczem- albo jest słodka i miła, albo agresywna i krytykancka. Prawie nigdy nie zaobserwowano dłuższego stanu równowagi emocjonalnej.

Czasami odnoszę wrażenie, że jako persona, ta osoba sama nie wie czego chce i dąży do samozniszczenia . Z jednej strony chciałaby mieć pracę, ale nie chce pracować, chce mieć przyjacół, ale inni ją osaczają, chodzi na sesje do psychologa, ale te spotkania ją nudzą. Jest to ktoś, kto goni przysłowiowego króliczka, ale gdy go już złapie, to przestaje się zdobyczą interesować. Pod względem relacji z innymi jest jeszcze gorzej. Dziewczyna się strasznie izoluje, nie ma żadnych znajomych, z nikim się nie spotkyka. Z drugiej jednak strony bardzo o jaką kolwiek relacje zabiega. Gdy poznaje nową osobę, to zachowuje się w taki sposób, że relacja nie ma szansy na to aby przetrwać- na samym wstępie opowiada z niezwykłą pasją i zaangażowaniem, że leczy się u psychiatry, poczym zachowuje sie jak przysłowiowy terrorysta( wysyła do nowej osoby setki smsów, realizuje telefony o dziwnych porach dnia i nocy, wysyła wywody i listy na portalach .społecznościowych). W ostateczności nowa znajomość kończy się w sposób drastyczny, bo każdy gdy jest tak osaczony i postawiony pod ścianą, to albo robi się agresywny, albo bierze nogi za pas i ucieka... Jeśli jednak znajdzie się już ktoś, ktoś, kto jest gotów zaryzykować, to momentalnie zabieganie zmienia się z agresję: " Nie wtrącaj się do mojego życia! Zostaw mnie w spokoju!"

 

W tej całej historii nie byłoby aż takiego dramatu, gdyby nie fakt że siostra mojej przyjaciółki ma kilkuletniego synka( zodiakalny baranek), na którym się to wszystko odbija. Mały wychowuje się bez ojca, mieszka z mamą i dziadkami i jest tak znerwicowany, że ciągle płacze, a ostatio zaczął wyrywać sobie włosy z głowy. Jego mama ciągle na niego wrzeszczy. W dziadkach chłopiec też nie ma wsparcia, gdyż oni również są już zmęczeni tym, że wychowanie i utrzymanie wnuka spadło na nich, gdyż ich córka nie jest w stanie zajmować się swoim synem.

Prosżę was o wszelkie sugestie odnośnie powodu tej całej sytuacji, bo jeśli można jeszcze cos zrobić, jeśli są jeszcze jakieś drogi wyjścia, to są to informacje niezbędne dla mojej przyjaciółki. Data, miejsce, godzina: 28.08.1980 r. Gdynia, godz. 9:15.

Pozdrawiam,

estera

Tematów: 3
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-20
Odpowiedzi
starybosman 2012-08-20, 09:38:06

Oczywiście, wykreśliłem sobie radix. Oczywiście, podumałem nad nim. Ale wszelkie wnioski pozostawię tylko i wyłącznie dla siebie. Z prostego powodu. Z treści postu wynika, że osoba najbardziej zainteresowana nie ma pojęcia, że jej dane znalazły się na portalu astrologicznym. Ponadto o stanowisko w sprawie pyta nie osoba najbliższa, ale ktoś trzeci. Wobec powyższego zastanowić się trzeba - w jakim celu i jak mogą dane takie zostać wykorzystane. Sugerowanie, że przesłanką pomocy jest altruizm wyssany z piersi matki daje poważne podstawy do obaw. Z naciskiem podkreślam, idzie jedynie o przypuszczenia, a nie o fakty. Podejrzenie jest wyłącznie przypuszczeniem , a nie stwierdzeniem, które wymaga dowodów. Wobec powyższego, że nie ma pewności co do ważnych okoliczności związanch z postem, z mojej strony na Forum nic się nie pojawi. Zasadą, która obowiązuje na tym Forum jest rzetelność i uczciwość. I tej chcę pozostać wierny.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Be 2012-08-20, 12:01:32

Estera,

siostrze Twojej przyjaciółki najlepiej może pomóc lekarz. On też może wytłumaczyć osobom bliskim, jak powinny się zachowywać w stosunku do chorej.

Co może zrobić przyjaciółka to pomóc w opiece siostrzeńca, nawet jeśli ma być to tylko jeden w roku mile spędzony wieczór.

 

Starybosman,

jestem zaskoczona.

"Z treści postu wynika, że osoba najbardziej zainteresowana nie ma pojęcia, że jej dane znalazły się na portalu astrologicznym."

To nie wynika z treści postu.

Estera nie napisała w swoim poście nic o tym czy siostra jej przyjaciółki wie o tym, że Estera zamieszcza tu jej dane. To jest dla nas chwilowo niewiadoma.

 

Pozdrawiam

B.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
estera 2012-08-20, 12:23:13

Odpowiedź jest prosta. Moja przyjaciółka poprosiła mnie o pomoc . Jest to osoba która astrologią się wcześniej nie interesowała i nie potrafi interpretować radixów. Dziwi mnie taka podejrzliwość w momencie gdy ktoś prosi o pomoc. Ja, jako użytkownik jestem zarejestrowana na forum od dłuższego czasu,radix mój i mojego chłopaka(saltmar3) był na forum interpretowany wielokrotnie. Przecież jeśli zainteresowana osoba( w tym wypadku siosta wł.horoskopu) nie prosiłaby o pomoc, to nie podałaby tak dokładnych danych. Opisałam historię bez podawania imion i nazwisk, ze względu na ochronę osób które o konsultację wnioskują. Sama jako tako umiem interpretować kosmogramy urodzeniowe. Uważam, że w tym wypadku patologenny może być aspekt kwadratury wenus w raku do plutona w wadze. Wszystko dodatkowo podkręcana przez agresywny księżyc w baranie.  Saturn w domu XII zmusza do izolowania się i wzmaga niechęć do podjęcia konfrontacji się z życiem. Wszystko przeplata się z miłą i kontaktową wagą w której właścicielka horoskopu usadowionego ma marsa i ascendent. Pluton niedaleko ascendentu powoduje, że taka osoba może być odbierana raz jako kontaktowa i towarzyska, raz jako agresywna i trudna w bliższych relacjach. Nie pasuje mi tutaj tylko ten XI dom, który powinien dać mnogość znajomych i przyjaciół.

 

Szczerze mówiąc, miałam nadzieję, iż bardziej wprawione i doświadczone oko dostrzeże coś dodatkowego.

Zdziwiła mnie ta podejrzliwość i nieufność, a sugestia odnośnie mojej rzetelności i uczciwości mocno mnie uraziła i jest co najmniej nie na miejscu Równie dobrze, zamiast bawić się w opisywanie całej historii, mogłam napisać, że jest to radix mojej siostry i proszę o interpretację.

 

 

Swoją drogą z psychologicznego punktu widzenia, to jakie podejrzenia kierujemy względem innych i jakie opinie redagujemy na temat otoczenia jest niczym innym jak obrazem naszej własnej osoby.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-20
genny19 2012-08-20, 12:33:46

Mnie dziwi tytuł tego postu " Życiowe kalectwo" .

Zgadzam się ze Starymbosmanem ,że nie wiemy czy właściecielka horoskopu,jest zainteresowana interpretacją swojego horoskopu.

Horoskop jest trudny i szczególnie trzeba uważać na diagnozy lekarskie. Najlepiej pójść do kilku lekarzy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-08-20, 12:56:35

Estero, jakkolwiek byłaby zainteresowana siostra właścicielki horoskopu jej losem, nie zmienia to faktu, że sama właścicielka, czyli osoba, którą mielibyśmy tu analizować, nie ma o tym pojęcia. Mało tego, czytamy przecież, że (cyt.) zabieganie zmienia się z agresję: " Nie wtrącaj się do mojego życia! Zostaw mnie w spokoju!". To tę rzetelność - w stosunku do właścicielki horoskopu - miał na uwadze Starybosman.

Ja również nie sądzę, by było uczciwe omawianie horoskopu osoby, która o tym nie wie.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2012-08-20, 13:41:20

Estero spójrz na ten horoskop od  strony Księżyca ,który znajduje się w domu zdrowia ,którego władcą jest Neptun.Księżyc jest połozony w 1 dobie księżycowej co w życiu codziennym może przejawiać się poporzez konflikty.kłótnię i niezgodę .Osiemnasta doba księżycowa której symbolem jest lustro -jest to dzień dla nietórych bardzo ciężki.Urodzeni w tej dobie mają talent aktorski,są bezkrytyczni w stosunku do siebie.Należy uważać przy diagnozie i leczeniu gdyż prawdopodobne są pomyłki.

Merkury ,który jest władcą alkchodem i aphetą w horoskopie leży w 7 st Panny-miejscu wygnania Neptuna.

Neptun leży w ostatniej stacji przed retrogradcją(31 sierpnia) i leży w opozycji do midipunktu Słonce,Księżyc-wrażliwa na stres i Księżyc Merkury (nadpobudliwość,nademocjonalność,nerwowość)w 20 st Bliżniąt.  

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
saltmar3 2012-08-20, 14:15:12

Witam,

Pozwolę wtrącić 3 grosze w tą dyskusję, która z astrologią w tym momencie nie nic wspólnego.

Drodzy Astrolodzy, Stary Bosmanie, Genny 19, Maszowa i pozostali goście i użytkownicy niniejszego forum, bardzo mnie dziwi, że padły tu oskarżenia pod adresem Estery, zwłaszcza te słowa kieruje do Ciebie Stary Bosmanie, gdyż to Ty nie pytając Estery, od razu wydałeś wyrok. Moje pytanie jakim prawem? Zwłaszcza, że zapewne nikt nie pytał Marcina P. (Amber Gold) o zdanie wpisując na tym forum jego datę i zachęcając do interpretacji horoskopu....

Widzę, iż to forum zamiast służyć pomocą dla osób, które proszą o interpretację, staje się miejscem wydawania moralnych wyroków i sofizmatycznych rozczuleń.

Stary Bosmanie, zastanawiam się, skąd u Ciebie tyle podejrzliwości? ? Skąd też osąd, który wynika ze słów, iż forum to działa tylko w opraciu o uczciwość, a niejaka Estera miałaby tych zasad nie przestrzegać - czyli, że napewno wykorzysta te informacje od Ciebie przeciwko osobie, o którą pyta?

Pytań po Twoim poście nasuwa się wiele. Moje pierwsze podstawowe : po co studiujesz starologię, interpretujesz horoskopy? Czy aby napewno chcesz pomagać w ten sposób innym?....

Stary Bosmanie - życzę więcej wiary w siebie i innych....

Pozdrawiam

Saltmar3

 

 

 

 

 

 

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
Jasmin 2012-08-20, 14:43:45

Witam,

 

proszę powstrzymać się od przesadnego reagowania na cudze sądy i opinie.

 

Co do meritum: osoba chora psychicznie (zakładam, że taka jest diagnoza lekarska) nie może być oceniana w kategoriach osoby zdrowej, zdolnej do podejmowania decyzji lub kierowania swoim postępowaniem.

W związku z tym olbrzymia rola i zadanie leży po stronie rodziny, która powinna zadbać o leczenie chorej, farmakologiczne i psychoterapeutyczne, a także -co niemniej ważne- powinna sama (rodzina) zostać objęta pomocą psychoterapeutyczną, gdyż z tego, co wiem jest to niezwykle pomocne w leczeniu chorej i zrozumieniu problemu. Lekarz powinien ustalić, czy chora stwarza zagrożenie dla swojego życia lub cudzego, co w schizofrenii nie zawsze występuje (czego życzę). W skrajnych przypadkach schizofrenii trzeba zadbać też o  interesy prawne dziecka chorej, ale to już sprawa dla prawnika.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
estera 2012-08-20, 14:44:45

Myślę, że tezy typu: " Nie chodzi o to czy sistra prosi, ale czy osoba której jest horoskop stawiany wyraziła zgodę" nie są w tym sporze argumentem. Wiele razy byłam świadkiem jak na tym forum ktoś prosił o interpretacje horoskopu matki, ciotki, dziewczyny itd....W tym wypadku prosi siostra pośrednicząc poprzez moją osobę.

 

Uważam, że nawet jeśli ktoś ze względów moralnych( które są indywidualnym wyznacznikiem każdej jednostki)

nie chce się podejmować interpretacji, to niech tego po prostu nie robi, ale w moim przekonaniu nie jest to powód aby kogokolwiek na tym forum obrażać i wydawać tu jakiekolwiek osądy,bo to również jest niezgodne z polityką tego forum. Jak już wcześniej pisałam każdy mówiąc o innych mówi tylko i wyłącznie o sobie...

Tematów: 3
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-20
lisek 2012-08-21, 23:31:42

Żeby nie zadrażniać , może faktycznie należy zostawić sprawy swojemu biegowi, a wątek zakopać.

 Pozdrawiam

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-08-22, 04:03:08

Witam!

 

Przepraszam, że się wtrącę i każdemu wrzucę do studzienki pięć groszy (a czasem będę wyjmował). Z najciekawszych rzeczy które tutaj zaobserwowałem.Estera - wierzę w Twoje dobre intencje. Mogłaś przecież założyć fikcyjne konto z fikcyjnym pseudonimem, a następnie zadać pytania. Poznałby ktoś, że to podstęp? Nie.Jeśli Ty zamiast niej napisałaś ten post, to znaczy, że cała pula sposobów została wyczerpana. Kierowca nie ma siły trzymać kierownicy swojego samochodu. Co robić? Nauczyć go ponownie ją trzymać.

 

Słowa "albo jest słodka i miła, albo agresywna i krytykancka" być może dobrze opisują przyjaciółkę, ale są zbyt mocne (moim zdaniem). Bardzo redukcjonistycznie ująłbym to tak - za ładny awers odpowiada tutaj para Wenus/Pluton (uwodząca, kontrolująca, kobieca), za brzydki rewers zaś para Księżyc/Słońce, w dość ciekawych, czarno - białych częstokroć znakach: Baranie i Pannie.Ogólnie obecność Wenus i Plutona w domach kątowych jest warta przemyśleń. Wydaje mi się, że Uran na Księżycu i w okolicach descendentu do spółki z kwadraturą Plutona będzie hasać co najmniej do początków 2014r. W połączeniu z poważnym tranzytami może to dać dość gwałtowny efekt. Zwracam uwagę, że w solariuszu na przyszły rok (sierpień 2012/13) Uran też jest na MC. Wenus (władca horoskopu - skądinąd) zaś zmierza dyrekcyjnie do Urana i uściśla się.Zdaje się więc że to Uran i sporo decyzji będzie z nim związanych. A Uran to uwolnienie, odcięcie, niezależność, odnowa oraz niestety rebelia, destrukcja, gwałtowność, niecierpliwość. Niech sobie poczyta jakieś teksty o Uranie, jego charakterystyce, oraz tranzytach - mnóstwo tego w różnych miejscach. Niech wpisze w Google "tranzyty Urana" i ... trochę przeczyta, w jakim wirze tkwi i w co jeszcze może wpaść. Skoro jest osobą która goni króliczka, która ma słomiany zapał, która nie potrafi utrzymać pasji, zajęcia, albo przyjaciół - to taka lektura może ją... zaciekawić.Tak to bym rozegrał. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-08-22, 04:15:16

Uwaga do Saltmara - niepotrzebnie strofujesz StaregoBosmana. Jest to człowiek stonowany, wypowiadający się w tonie pojednawczym i ostrożnym. Zauważ co napisał w swojej wypowiedzi, że są to przypuszczenia, a nie twarde fakty. Być może nie podobał się protekcjonalnie brzmiący ton o uczciwości i rzetelności, ale... przecież o żadną protekcjonalność czy mądrości ludowe nie chodzi, tylko o jasne postawienie sprawy. Ja akurat napisałem coś od siebie - trochę omijając sedno sprawy, starając się nie wydawać osądów.

 

Zgadzam się z wypowiedziami Be: zarówno pierwszą, jak i drugą. 

 

Genny - też się zgadzam, tytuł wątku p.t. "Życiowe kalectwo" jest wybitnie niefortunny. Czy można go zmienić? Np na "Trudności przyjaciółki" chociażby. Lisek - b. fajna inicjatywa, by się skontaktować z główną bohaterką. Bardzo ludzki odruch - może za setnym podejściem coś się uda? Ale nie potępiałbym w czambuł lekarstw. Nie do końca jest tak, że szkodą. Znam przynajmniej dwie osoby, którym leki pomogły przetrwać trudny okres w życiu i wyprowadziły na prostą. Rzecz jasna "same w sobie" nie odnoszą efektu, ale znacząco mogą wspomóc.No, to sobie popisałem trochę. I niech zawieje wiater co rozgoni chmury.Pozdrawiam!

MUśmiech 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-08-22, 08:18:11

Witam szanownych magików!

 

Sposoby wykorzystywania tego Forum do prezentowania swoich popędów są na takim poziomie, że powinnam skasować ten wątek a nie go zamykać. Ludzie, ogarnijcie się jakoś.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.