Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Mój kosmogram
KamilF 2013-03-08, 17:55:16

Cześć,

 

jestem tu nowy i astrologią interesuję się krótko. Może ktoś mi pomóc w interpretacji mojego kosmogramu?

Urodziłem się w Gdyni 26 listopada 1985 r o godz. 12:50.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
Odpowiedzi
maszowa 2013-03-09, 19:10:56

Skoro interesujesz się astrologią, nie szkodzi że krótko, to najpierw sam spróbuj tutaj na forum opisać, co widzisz w swoim horoskopie, a wtedy prędzej znajdziesz odzew. Interpretacja wszystkiego zajmuje zbyt dużo czasu, a nikt aż takim jego nadmiarem nie dysponuje. Dobrze by było, gdybyś opisał, co Ci sprawia największy problem przy samo-poznaniu własnego horoskopu, bo od czegoś trzeba zacząć.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
KamilF 2013-03-16, 09:37:22

Dzięki za informacje.

 

Poczytałem sobie trochę o tym co znaczą konkretne planety w znakach zodiaku i to staje się dla mnie zrozumiałe. Za to mam trudność przy interpretacji aspektów między planetami ( koniunkcje, kwadratury, itp). Nie wiem jak to czytać i co to znaczy i położenie tych aspektów w domach. Ciekawi mnie jak to się ma wszystko do mojego charakteru.

 

Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
Jasmin 2013-03-17, 09:44:38

Cześć,

 

napisz proszę który konkretnie aspekt planetarny jest dla Ciebie zagadką. Pewnie masz już jakieś przemyślenia, skoro sięgnąłeś do lektury na temat.

W horoskopie zwróciłabym uwagę na Słońce w półsekstylu do Neptuna jako współwładcy horoskopu oraz w koniunkcji do Saturna i Merkurego. Także istotny jest sekstyl Merkurego do drugiego władcy horoskopu czyli do Jowisza i jego pozycja w XII domu. Napisz, jakie swoje cechy odnajdujesz w tych aspektach. W razie czego pomogę Ci je zinterpretować.

 

pozdrawiam: )

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
KamilF 2013-03-17, 11:29:31

siema,niewiele rozumiem z tego co mi tutaj napisałaś o tych półsekstylach, bo jak pisałem jeśli chodzi o gwiazdy, to  raczkuję:) To czego nie rozumiem i mnie ciekawi?  kwadratura słońca i saturna do ascendentu i to słońce z saturnem w koniunkcji. To się chyba półkrzyż nazywa, czy jakoś tak. To wszystko w domu 8 i 9. Na pewno kwadratura jowisza do plutona i tutaj widze dom 7 i 12. W ogóle mam napchany ten dom 7,8 i 9. O opozycji wenus do księżyca  czytałem i tu się zgadza wszystko. Chciałbym zapytać o kobiety w moim życiu, bo  było tego dużo, a znaleść nie mogę. Moja osoba ogólnie, ogranicznenia i takie zachamowania, coś o rodzicach może, o pracy.  Pewnie, jak te gwiazdy się potwierdzą to będę dalej drążył.pzdr.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
KamilF 2013-03-21, 12:14:55

Rozumiem, że nikt nie znajdzie czasu, żeby mi kilka rzeczy objaśnić?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
sadena 2013-03-25, 13:04:43

Kamilu, jak już moje doświadczenie pokazuje - na tym forum odpowiedzi padają raczej dość zwięzłe ;) żeby nie napisać mocniej. Nie mam pojęcia na czym to polega, ale jedynie nieliczni uzyskują tu odpowiedzi na tyle rozwinięte, aby rzeczywiście coś z nich wynieść.

Od długiego czasu zastanawiam się czy pisać o tym, aby jednak nikogo nie urazić. (bo zaraz ktoś się wyrwie, że przeciez piszą tu za darmo, że nie muszą itp).

Problem jednak w tym, że jest tu grono osób, które się świetnie znają i które sobie wzajemnie nie szczędzą szerokich i wylewnych odpowiedzi, znajdując na to i czas i ochotę i siły ;)

Dziwi mnie po prostu, że niby można zadawać pytania odnośnie swojego horoskopu i aktualnych problemów, jednak najczęściej uzyska się kilka zdań w odpowiedzi, a dalej... głucha cisza.

Cała reszta przypadkowych "przechodniów"jest traktowana uprzejmie acz z rezerwą i zbyciem w kilku słowach.

Może należałoby zwyczajnie uczynić to forum otwartym jedynie dla znajomych, aby nie wprowadzać "obcych forumowiczów", liczących na tę formę pomocy, w błąd?

Przepraszam jeśli kogoś uraziłam - nie było to moim zamiarem.

Może po tych kilku moich slowach chociaż Ty uzyskasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź?

Ja tego szczęścia nie miałam.(ale ja ogólnie mało go mam ;) )

Tematów: 5
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-04-16
Jasmin 2013-03-25, 14:51:25

Ale wytyk błędów i wypaczeń, iście bezkompromisowyZaskoczony Wszyscy jesteśmy niezadowoleni i kapryśni od miesiąca, ale żeby tak między oczy walić... no, noOczko

 

Szkoda Sadeno, że Kamilowi nie odpowiedziałaś merytorycznie. Już by jakiś postęp w wątku zaistniał, a Kamil pewnie by się ucieszył.

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2013-03-25, 16:59:38

Sadeno, ten nick to nieprzypadkowy chyba.Zazenowanie Rozumiem, wiosna nie nadeszla, ale nie manipuluj, bo to nie wina Jasmin chyba. Tutaj, ludzie odpowiadaja gdy chca. To chyba jasne, dla doroslego czlowieka.Usmieszek

Bez odbioruBuziaczek

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
sadena 2013-03-25, 17:44:45

"Tutaj, ludzie odpowiadaja gdy chca. To chyba jasne, dla doroslego czlowieka.Usmieszek"

Nie da się nie zauważyć, że bardziej chcą w pewnych przypadkach(garstki znajomych), a mniej w innych.

Wiosna nie ma tu nic do rzeczy, tym bardziej manipulacjia (?). A mój nick także zinterpretowałaś chyba nieprawidłowo wiążąc go z porą roku ;)

Nie rozumiem po prostu zasad funkjonowania tego typu forum - niby każdy może zwrócić się o pomoc, ale nie jest mile widziane oczekiwanie, że jednak ktoś odpowie i to wyczerpująco.To chyba "trochę" nielogiczne.

Na porządku dziennym są właśnie tego typu wypowiedzi "ktoś odpowie jak zechce, jak będzie miał czas itp".

Dziwne jednak, że czas jest dla jednych i to wciąż tych samych znajomych ;)

Dlatego mój pomysł jest taki, aby jednak nie zwodzić "obcych", którzy czasem zaglądają na forum z ciekawości, ale czasem i z prawdziwej potrzeby.

Kolejna rzecz często przytaczana przez stałych znajomych tu na forum- jak masz prawdziwy problem udaj się do płatnego astrologa, a nie wymagaj na darmowym forum, że ktoś się zaangażuje.

I wracamy do puntu wyjścia - to można zwracać się tutaj z pytaniami, czy też nie można i jest to traktowane jak natrętne bzyczenie upartej muchy? ;)

Forum jest dla wszystkich, czy dla garstki dobrych znajomych, którzy chcą mieć w "obcych" jedynie publikę?

Uaktywnia się tu głównie kilka nicków i zawsze w swoich tematach, to jednak daje do myślenia. Jeśli interesuje Was dyskusja pomiedzy sobą zamknijcie forum dla innych, ot i po kłopocie - po co zwodzić i rozczarowywać?...

Bo wyglądo to tak, jakby ktoś zapraszał nas do swojego domu i oczekiwał, że z niczego nie skorzystamy i bedziemy robić jedynie za widza...

A Kamilowi nie mogę odpowiedzieć, bo jestem tylko "tym obcym" na forum, laikiem w temacie.

Za to jest tu kilkoro, jeśli nie kilkanaście znawców - niestety aktywnych jedynie w swoim gronie ;)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-04-16
Kaśka Kariatyda 2013-03-25, 22:47:03

 

Upsss, nie wiedziałam, że  w tym wątku pojawiła się taka spolaryzowana dyskusja,Zazenowanie  ponieważ.... próbowałam właśnie coś  pomóc Sadenie i dodałam do jej tematu „małe co nieco".Usmieszek

Sadeno, usiłujesz być asertywna, mówić swoją prawdę niby bez obrażania i oskarżania innych,  ale ci to nie wychodzi.  Przykro mi, lecz  twoje zgorzknienie  po traumatycznych przeżyciach  nie uzasadnia niesprawiedliwych podsumowań, posądzeń o jakąś klikowość,  nepotyzm, uprawianie własnych poletek. Nie ma w  twoich oskarżeniach odrobiny racji. Podejrzewam, że twoje aktualne lokalizacje i aspekty planet  stanowią o nieuzyskaniu  pożądanych  raportów i analiz.Niezdecydowany Przekonałam się, że otrzymałaś już  na tym Forum  wiele opinii i pomocy, za które byłaś b. wdzięczna.  Jesteśmy niejako członkami tej Społeczności i nie możemy zachowywać się jak  ten „zły ptak...":  dziękować  serdecznie jednymi razy, a innymi atakować bez skrupułów.   Może spróbuj przeczekać ten minorowy okres twego życia bez szukania winnych i popadania w cyklotymię i ambiwalencję.

Powodzenia

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
winetu 2013-03-26, 19:59:20

A ja chciałabym po dłuższej nieobecności na forum (ciąża, narodziny dziecka  :))) drugiego :)))) ) troche sobie poćwiczyć, prosze o interwencje doświadczonych żebym farmazonów jakiś nie pisała.

Co mi się rzuca w oczy: wszystkie planety nad horyzontem, jeden tylko Księżyc na dole :) jak u Kubicy :) to daje duże szanse na powodzenie w życiu :)

Ascendent w Rybach, jego władca Neptun w domu 10, marzyciel z Ciebie, może romantyk, zdaje się że możesz mieć zamiłowanie do sztuki, tańca, muzyki, ewentualnie okultystyczne :), jako że ten Neptun jest w 10 domu-może mieć to wpływ na wybór drogi zawodowej. Neptun

Stellum w 3 ćwiarctce, najważniejszy będzie dla ciebie okres dojrzałej dorosłości, z tego co pamiętam chyba okres po 30. Lubisz być w centrum uwagi ( w pracy),, chcesz być podziwiany (pełny znak Lwa w 6 domu), bardzo emocjonalnie podchodzisz do spraw pracy, zdrowia. Możliwa zmienność sytuacji finansowej zw. właśnie z pracą-być może masz tendencje do częstej zmiany miejsc pracy, może nie jesteś przekonany czy to ta właściwa?

władca 2 domu Wenus jest w domu 8-możliwe zyski z dziedziczenia, spadki generalnie Słońce wskazuje na przysporzenia, Saturn na opóźnienia (?) Zastanawiają mnie aspekty opp Saturna i Wenus z Księzycem.. Zmianność, niepewność.. W sumie to ten Księżyc to może być i z dziećmi związany-zmiennosc sytuacji fiiansowej, stanu posiadania w związku z dziećmi?

Merkury w 9 domu, w ko ze Sóońcem(pochodnia rozumu?) znajomość języków obcych, ewentualnie wyjazd? tym bardziej że w domu 9 jest jeszcze Uran..( w trygonie  zMarsem z 7 domu-może współmałzonka będzie cudzoziemką?)

Może Jasmin wklei Radix?

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Jasmin 2013-03-26, 21:45:48

Wkleję- proszę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
KamilF 2013-03-27, 12:43:04

 :)

 

Nie wiedziałem, że moja osoba wywoła takie zamieszanie :) Bardzo wiele rzeczy się zgadza. Od półtorej roku przebywam w Wielkiej Brytanii, ale żony z zagranicy brać nie chcę. Poza zwykłym zbliżeniem fizycznym, niestety ale o bliskości tutaj nie ma mowy- ludzie do relacji podchodzą bez żadnych sentymentów i emocji. W pracy, rzeczywiście chcę być " kimś". Gdy nie jestem doceniany- zmieniam pracę. Rozumiem też zastrzeżenia, że chcę czerpać z waszej wiedzy, a nie daję nic w zamian.... Nawet zastanawiałem się, czy czegoś tam na innych postach nie naskrobać, ale moja wiedza w porównaniu do innych jest tak mała, że uważam to za ośmieszające gdy zacznę umieszczać posty " wenus w rybach, to znaczy że jesteś wrażliwa/y" . W jaki sposób powinienem interpretować kwadraturę plutona w VII domu do jowisza w domu XII.?

 

Pozdrawiam

Kamil

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
Jasmin 2013-03-27, 13:03:21

Swoją osobą powodujesz takie tarcia, co uzasadnione jest właśnie owym Plutonem w VII domu ale już na wierzchołku VIII domuUsmieszek. Relacje bywają burzliwe ale przynoszą coś nowego, jakąś korzyść (tu Ceres na DSC jest ważna w sekstylu do Plutona). Ludzie przekonują się z czasem do Ciebie, co nie znaczy, że nie masz wrogów za granicą (kwadratura z Jowiszem w Wodniku). Wrogowie po pewnym czasie stają się Twoimi fanamiUsmieszek. Tym niemniej lubisz zniknąć, kiedy robi się burzliwie, niejako  "po angielsku" wyjść z przyjęcia (tak samo to działa w pracy). Ta kwadratura jest w orbie 6 stopni, a więc bardzo słaba, więc nie przejmuj się nią za bardzo , Jowisz w końcu we własnym domicylu domowym.

 

pozdrowienia:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
KamilF 2013-03-27, 13:12:34

Zatem korzystając z zamieszania chciałbym zapytać jeszcze o kobiety i o relacje z nimi- jak to wygląda profesjonalnym okiem :P A co do zamieszania, to z tego co zauważyłem w pracy- kiedy ja mam zły humor to po jakimś czasie wszyscy w firmie mają zły humor, a nawet powiedziałbym  że chodzą wkurzeni :)

 

Kamil.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
Jasmin 2013-03-28, 09:08:47

W tej sprawie istotne są opozycja Księżyca do Wenus, pozycje zodiakalne i horoskopowe obu sygnifikatorów a także dom VII z władztwem Merkurego i z planetami tam posadowionymi (Pluton, Mars).

 

Opozycja Księżyca w Byku do Wenus w Skorpionie może dawać różne oczekiwania co do żony (Księżyc) i co do kochanki, partnerki (Wenus). Połączenie obu cech w jednej kobiecie jest Twoim ideałem, co oczywiście trudno odnaleźć w żywej istocie.

 

Merkury jest bardzo słaby w horoskopie a ponieważ włada domem VII wg wierzchołka daje skłonność do ranienia innych przykrym słowem, w sposób nie przemyślany i pochopny. Musisz zatem uważać na język w kontaktach z innymi. Sam też nie lubisz krytyki, więc postaw się w sytuacji tej drugiej osoby. Silna obsada znaku Strzelca daje uzdolnienia i pozę nauczyciela, co kobietom nie bardzo się podoba, w każdym razie współczesnym. Za to z tego znaku wynika bardzo duża romantyczność, działanie wg zasad i idealizowanie wybranki- takie trochę z innej epoki - niektóre panny jeszcze tego potrzebują.

 

Relacje romantyczne utrudnia Mars, słaby zodiakalnie i horoskopowo. Więcej jest w tych relacjach pozy niż działania i znowu skłonność do mówienia przykrych rzeczy wychodzi. Pluton to potwierdza.

Wiele poprawiłby Jowisz w Wodniku, skłonny do przyjaźni i tolerancyjny, toteż skupiaj się na Jowiszu w relacjach, nie bądź taki wymagający, sceptyczny i krytykancki.  

 

Ułatwienia a zarazem utrudnienia daje Księżyc. Potrzebujesz opieki, tzw. matczynej w związku, a nadto masz skłonność, aby w związku więcej brać niż dawać. Oceniasz ludzi pod kątem tego, co mogą Ci zaoferować, trudno jest Ci poczuć się częścią całości. Bardzo duża wrażliwość może spowodować, że zrezygnujesz z relacji romantycznych na jakiś czas.

 

Tak to wygląda z radixu, trzeba byłoby horoskop zrelokowac na miejsce obecnego zamieszkania. Podaj miejscowość w WB, może inaczej to wygląda z uwagi na przesunięcie domów.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
KamilF 2013-03-28, 12:38:46

http://www.facebook.com/pages/Bishops-Stortford/108069759227214?ref=stream">Bishops Stortford, England

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
winetu 2013-03-28, 20:45:07

Myślę sobie, że może Pluton an DSC może dawać żądze przeżyć wręcz mistycznych z ta jedyną. Chciałbyś zespolenia dusz, ale należałoby się zastanowić na ile Ty jesteś w stanie się otworzyć.. Pluton jest tajemniczy i nie lubi od razu odkrywać wszystkich kart. Szukasz w związku czegoś niezwykłego, ale sam masz wiele do ukrycia. chcaiłbys partnerkę ociekającą seksapilem, do tego inteligentną, elokwentną. Raczej szukasz silenj kobiety, która  dawałaby sobie sama świetnie rade :) Ale moge się mylić:)

Jeżeli teraz nie masz stałej partnerki, albo nie jesteś pewien czy ta z którą obecnie jesteś jest ta jedyną, Saturn opuszczający Twój 7 dom może ywklarować sytuacje.

Czy niedawno podczas tranzytu Saturna do natalnego Plutona odczuwałeś może jakąs destabilizacje w relacjach partnerskich? Może zakończyłeś jakąs relacje? Z pewnościa jednak przewartościowałeś co nieco Twój stosunek do związków, w ogóle wszelkich relacji partnerskich.

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Jasmin 2013-03-29, 09:18:25

Zrelokowany radix wklejam. Trochę to zmienia:) ale dla wyjaśnienia podaję, że dla mnie radix to podstawa. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
KamilF 2013-03-29, 17:04:45

Drogie Panie,

 

... po prostu brak mi słów- wierzyć się nie chce. Mój głód wiedzy po tych wypowiedziach zdecydowanie wzrósł i widzę i wiem, że muszę poczytać więcej, dowiedzieć się więcej, bo czuję się nienasycony, a moja zachłanność rośnie :)

 

Kamil

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-03-08
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.