Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Raczek
czerwonymoskit 2013-04-08, 16:24:44

Hej jestem tutaj nowy.Co można ciekawego powiedzieć o mnie 03-07-1978, godz. 17.00, Stargard Szczeciński.

Tak z grubsza ;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?lang=e&cid=egufileHIXI7L-u1343088814&nhor=860250&btyp=w2gw&stx2=s=outs=24

 

pozdrawiam Daniel

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
Odpowiedzi
Be 2013-04-08, 18:06:00

Z tego linku wynika jak się nazywaSz.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
czerwonymoskit 2013-04-08, 21:38:23

Może teraz będzie lepiej.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
czerwonymoskit 2013-04-21, 09:32:12

Podobno 8 dom jest bardzo ciekawy a tu są dwa światła mocarne :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
maszowa 2013-04-21, 23:10:26

Jedyne, co mogę powiedzieć na temat tego horoskopu, zważywszy że przecież powinno to być ciekawe (jak życzy sobie autor pytania), to to, że jest to horoskop osoby, która bardzo lubi prowokować czyli wsadzać kij w mrowisko.

Krótko mówiąc, Danielu - zadaj sobie trud i napisz, co Ty w swoim horoskopie widzisz ciekawego, niezwykłego, godnego uwagi czy analizy (niepotrzebne skreślić) a wtedy przypuszczalnie ktoś się odniesie do tych spostrzeżeń.

To nie jest forum dla jasnowidzów, każdy horoskop ma w sobie jakąś obietnicę, ale jak ona się w życiu przejawi i zrealizuje, to już sprawa bardzo indywidualna. Nie ma możliwości napisania czegokolwiek ot tak, z obrazka - niezbędna jest współpraca.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
czerwonymoskit 2013-04-23, 19:16:50

HejTak masz rację wsadzać kij w mrowisko to ja lubię ;) Ogólnie mam coś z  buntownika (chyba aspekt urana i słońca) i raczej staram się iść pod prąd, a utarte schematy mnie mierżą, nudzą. Uważam, że często żeby coś sensownego zbudować to należy porządnie rozwalić już istniejące struktury najczęściej posklejane z zepsutych kompromisów, poklepywania się po plecach przytakiwiania sobie wzajemnie, słodzenia i ogólnie niezdrowego kolesiostwa oraz kółek wzajemnej adoracji. Niestety cały nasz świat ;)  No więc tak jak pisałem bardzo intrygujący jest ten 8 dom o którym już trochę czytałem. Podobno jest to niezły orzech do zgryzienia dla astrologów, a tu (o ile mam dokładną godzinę) miałbym bardzo ważne słońce z jowiszem i ksieżyc. Dom mroku. Trudnych emocji. Silnych pierwotnych uczuć jak gniew, miłość nienawiść strach pożadanie, pasja. Raczej nie ma nic po środku albo min. albo max ;) przy tym prosto i pierwotnie. Zero zawaalowanego owijania w bawełnę jednym słowem konkret ;) Zastanawiam się na ile to się przydaje w sztuce. Podobno wielu artystów muzyków miało w taki czy inny sposób podkreślony 8 dom. Emocjonalną bramę cokolwiek to znaczy. Śmierć i narodzenie. Wydaje mi się, że dużó jest prawdy w tym że ten dom to dom ciemnej nieprzejrzystej wody. Czasem sam siebie nie rozumiem i nie wiem kim jestem. Tak jak by tu słońce nie docierało ;) wszystko ukryte nawet przed sobą. Trzeba się nieźle namotać żeby się czegoś dowiedzieć. Najczęściej na zasadzie doświadczeń - blizn. Nie spróbuje nie wiesz. Podobno księżyc w  domu może oznaczać jakieś straty, a znowu jowisz spadki. Hmmm ciekawe połączenie. Mało wiem o 9 domu, który mam silnie obsadzony. Ciekawi mnie też te Medium Coeli z marsem w pannie w 10 domu. Ok to na razie tyle z przemyśleń. Miłego dzionka :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
Jasmin 2013-04-26, 20:31:45

Witaj,

 

trochę zarobiona jestem , ale lepiej późno niż wcaleUsmieszek.

Dość trafnie odczytujesz zapis VIII domu. Wynika z niego ogromna siła transformacji, którą dysponujesz. A czy patrzyłeś na tę wrażliwość , jako na pewnego rodzaju "korzyść"? Mars w sekstylu ze Słońcem daje taką umiejętność, wszystko można przepracować. Ponadto derywacyjnie VIII dom to dom wartości (II dom od VII), które wynikają i pochodzą z relacji z innymi, z partnerką życiową, itd. Z uwagi na to, że eklipsa z 10 maja b.r. wypada na Twoim DSC, zastanawiam się, jak to przejawia się u Ciebie. IX dom silny, jednakże z trudną pozycją Wenus w kwadraturach do osi ASC - DSC . Myślę, że w związku z eklipsą będziesz przechodził trudności w relacjach ale wiele się nauczysz na podstawie tych doświadczeń .

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
czerwonymoskit 2013-04-28, 22:17:18

Dokładnie ogromna potrzeba transformacji. Często mam ogromną wręcz przymusową chęć na zmiany. Zmiany siebie, wewnętrzne. Zaczęcie nowego życia wszystkiego od nowa. Miejsca zamieszkania. To pewnie trochę dziwne dla kogoś kto tego nie czuje. Dodatkowo jak kameleon. Łatwo przychodzi dostosowanie się do sytuacji i właśnie ogromna potrzeba zmian. Tutaj pewnie jeszcze ten księżyc w Bliźniętach dokłada swoje trzy grosze. Podobno jestem wrażliwy i uważam, że to prawda. Co masz na myśli, że to dla mnie korzyść?  Słońce sekstyl Mars to podobno duże pokłady energii i umiejętność komunikacji oraz współdziałania i myślenia. I tak to ze mną jest, że dużo się zastanawiam myślę zanim coś zadziałam. Chyba bym był świetnym myślicielem - filozofem, ewentualnie myśliwym bo myślę i myślę i myślę... czasem tylko dumam ;)Tak VIII dom to wartości innych. Podobno spółki Zarządzanie wartościami innych. Inwestycje, psychologia? Hmm. Teraz jestem grafikiem ale już mam dość. I to od dawna. Wypalony jak piec hutniczy ;) Czyżby nadchodził czas na śmierć i narodzenie czegoś nowego? Może jednak nie sztuka mi pisana. Wytrwałość  to chyba nie moja silna strona choć VIII to dom stały, obawia się zmian i jednocześnie je wymusza. Dobre :) Partnerki nie mam bom singiel jak na razie. Trudności w relacjach właśnie przechodzę spore. Z przyjaciółmi się kłócę, a raczej się poobrażałem jak nigdy. Mówisz, że  z tego będzie doświadczenie? Jakie zagrożenia może nieść taka pozycja Wenus? Dotąd o tym nie wiedziałem. Dźęx za odpowiedź ;)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
Jasmin 2013-05-01, 17:07:53

Trafnie siebie widzisz przez ten wrażliwy znak Raka, z wywyższonym Jowiszem. To m.in. ta korzyść. Np. Baranom trudniej wyrażać uczucia i w ogóle wleźć w skórę drugiego człowieka. Koziorożcom wrażliwość a właściwie nadwrażliwość Racza zupełnie jest nieprzydatna, gdyż one nie dążą do emocjonalnego zaspokojenia ale myślą o konkrecie, twardym jak skała, materialnie czyli fizykalnie istniejacym, o solidnych podstawach. Artystą więc "raczej" zostanie Rak aniżeli Koziorożec. Wypalić się można w każdym znaku, tylko na inny sposób. Ty po prostu za wiele angażujesz energii w to co robisz, przesadnie emocjonalnie podchodzisz do spraw i ludzi i potem czujesz się tak, jak aktor po przedstawieniu. Energia jest na tak wysokim poziomie, że trudno ją uziemić.

Wenus w kwadraturach do osi ASC - DSC w domu IX to korzyść z transformacji i metamorfoz, również tych dotyczących relacji z innymi. Nie lubisz siebie w tych relacjach a nadto rzadko jesteś zadowolony z zachowań innych osób. Nie dziwi mnie natomiast, że obraziłeś się "hurtowo" przy tak posadowionej eklipsie. Nauka z tego zapisana jest w pozycji Jowisza i jego domu czyli IX. Możesz złagodzić napięciowość urodzeniowej Wenus przechodząc swoiste szkolenie (sam sobie je zrób) wg kolejności energii wynikającej z planet w IX domu, zaczynając od Merkurego.   Właśnie Merkury jest w radix planetą najwcześniejszego stopnia a Saturn najpóźniejszego i obie w tym samym domu posadowione.  O Wenus szczególnie musisz pomyśleć. Takie zadanie związane z eklipsą, które powinieneś sam podjąć, mimo iż narzuca się przeniesienie go na innych , symbolizowanych przez Twój DSC natalny.

 

pozdrawiam:)

 

  

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
czerwonymoskit 2013-05-06, 12:27:55

http://www.sollunari.pl/varia,20

Tutaj czytałem, że Księżyc w koniunkcji z Jowiszem to bardzo mocne przeżywanie emocji i ich uzewnętrznianie. Miał to Hendrix, Cobain i deczko Amy Winehouse. U mnie nie ma tej koniunkcji ale plącze się Księżyc blisko Jowisza w miarę. Ciekawe spostrzeżenie z tym aktorem po przedstawieniu :) Przedstawienie się kończy, a energia wiruje na maxymalnych obrotach i co z tym zrobic? ;) Niezłe to :)Jestem wybredny do ludzi. Zauważam za dużo wad, wywlekam je itp. Starokawalerstwo? Hehe :)

 

:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
czerwonymoskit 2013-05-08, 17:25:25

Hej. Dziś byłem w USC i dokładnie wywiedziałem się o godzinę i jest to 17:30 czyli o pół godziny inna niz początkowo mówiłem. Załączam jeszcze raz poprawiony.

 

pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
czerwonymoskit 2013-05-21, 14:34:07

Hej Mam takie pytanie.O co chodzi z tymi wierzchołkami? Czy jeśli powiedzmy księżyc jest w domu 7 na jego końcu (tak jak u mnie) ale zarówno przy początku domu 8 ego (przy wierzchołku) to bliższa będzie mu interpretacja domu 7 ego czy 8 ego? De facto jest on w domu 7. Tyle teoria ale ja to zagmatwam ;)Pytam, ponieważ gdzieś kiedyś przeczytałem, iż w astrologii istnieje taka ogólna zasada, że wszystko to co się rozpoczyna ma silne działanie. Czyli rozumiem to w ten sposób, że posadowienie na początku domu sprawia, iż ten dom silnie wpływa na planetę, a posadowienie jej na końcu domu powoduje słabe działanie domu na nią.

 Idąc tym tropem jesli tak jak u mnie księżyc jest w domu 7 ale na jego końcu przy wierzchołku domu 8 ego to na ten księżyc działa w znikomym stopniu dom 7 i w mocnym stopniu dom 8 ( wierzchołek, początek domu, silne działanie, potężna energia) który przenika dookoła. Wiadomo energia nie kończy się gwałtownie w jednym miejscu i nie rozpoczyna nagle powiedzmy dwa stopnie dalej tylko zanika lub jej działanie rośnie w jakimś obrębie. Tak więc na logikę księżyc w stopniu 22 w 7 domu (końcówka) i bardzo blisko 8 wierzchołka (potężna energia 8 domu) powinien być na mój chłopski rozum interpretowany jak 8 domowy, a nie jak 7 domowy. Przykład 7 dom to budynek z kaloryferami - jego charatkterystyka to ciepło. 8 dom to dwór, zewnątrz - jego charakterystyka to mróz. Księżyc to osoba. Osoba stoi na samym końcu 7 domu czyli w korytarzu budynku gdzie jest nieogrzane i dodatkowo przy otwartym oknie z którego wieje zimne powietrze i mróz totalny który co prawda jest za oknem i na zewnątrz ale komuś stojącemu w tym miejscu będzie po prostu zimno. Więc opsiywanie, że jest w domu nie ma sensu już bardziej pasowałoby opisać, że jest na dworze, że marznie. :) Dla mnie to bardziej ma sens, a nie sztywne zasady typu stopień 22 to 7 dom. Stopień 01 to 8 dom. Czy w astrologii istnieje jakieś odniesienie procentowe? Na przykład księżyc w 7 domu w stopniu 22 to 60% 7 domu i 40% 8 domu (przykładowo). No nie wiem coś takiego? :) Jak to jest? Czy ta zasada silnego działania wszytkiego co się rozpoczyna w ogóle jest prawdziwa?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
maszowa 2013-05-25, 20:07:32

Czy prawdziwa jest zasada silnego działania wszystkiego co się rozpoczyna? - zważywszy, że początek symbolizowany jest przez znak Barana, którym włada Mars, odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca.

Na temat wierzchołków domów "wypowiada się" astrologia tradycyjna - 5stopni przed wierzchołkiem należy traktowac tak, jakby planeta była już w następnym domu. Zgodnie z tym Twój Księżyc wciąż można traktować tak, jakby był w VIII domu. Inna sprawa, czy to dla niego jest lepsze położenie - tu już można mieć wątpliwości, bo VIII dom w ogóle nie ma dobrej opinii, zwłaszcza gdy są w nim obiekty o tak tak delikatnej naturze.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
czerwonymoskit 2013-07-24, 22:11:45

Trochę to poplątane. Jest w 7 ale w 8. Można się pogubić

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
czerwonymoskit 2014-10-01, 09:19:06

W książe "Astrologia od początku" wyczytałem, że najpierw powinno się brać pod uwagę aspekty z niewielką różnicą / orbą (chyba tak się na to mówi). U mnie Słońce trygon Uran to różnica 1 stopnia. Dodatkowo trygon to autostrada 7 pasów w jedną i 7 w drugą stronę gdzie energia obu plnet pędzi bez zakłóceń. I tutaj chyba jest ten kij w mrowisku. Dla przykładu bardzo mierzi mnie gdy w pracy muszę zrobić coś co jest bez sensu, nie logiczne ale "bo tak zrób". Wtedy zawsze się wykłócam co w konsekwencji odbija mi się czkawką ale jakoś nie umiem przyklepywać absurdów, zamiatać pod dywan. Chyba troche ze mnie taki Don Kichot, który walczy z wiatrakami. Uran to tak silnie energetyczna planeta. Do tego ta idealizacja, także chęć do zmian. Rutyna męczy gorzej niż rozładunek wagonu węgla. Uran zawsze musi być inny. Jak wszyscy mówią białe to uran czarne. Jak ktoś mi coś każe to nie zrobię choćby na przekór. Nie jest lekko :) Ten aspekt jest u mnie znaczący. Obie planety w domach wodnych więc silne emocje wchodzą w grę. Czyżbym miał osobowość uraniczną? Za dużo w wodniku się tam u mnie nie dzieje, chyba, że ja tego nie widzę. Przy osiach też ani wodnikowo ani uranowo. Jednak ten trygon 1 orbowy nie może pozostać bez znaczenia. BTW dzięki za Wasze przemyślenia na temat mojej uranowo-nieskromnej osoby ;) 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 13
Dołączył/a: 2013-04-08
acrux_79 2014-10-02, 19:03:50

Moim skromnym zdaniem kluczowy jest inny aspekt Słońce - Mars (i w cieniu Mars-Uran). Dlaczego? Ano dlatego, że Mars ma bardzo dużą siłę działania (z jakością może być różnie). Mars w Pannie na widoku to też może być "wykłócanie", chociaż kusi, by zrzucić to na trygon Słońce - Uran (zapewne to też się ciut do efektu końcowego dokłada). W rzeczy samej mamy do czynienia z syntetycznym trójkątem i Marsem na jego wierzchołku.

 

W ogóle Mars eksponowany lubi sobie walczyć. Wkładanie kija w mrowisko to domena Marsa i względnie Urana/Plutona (zależy jak, kiedy i dlaczego). Nie zdefiniował bym osobowości jako "uranicznej". Wydaje mi się, że prędzej jest to osobowość merkuryczna (dużo informacji, krytycyzm, itd), ze względu nie tylko na Marsa w Pannie, ale także Księżyc w znaku Bliźniąt. Uran w horoskopie nie jest kluczowym aktorem. No, chyba żeby przesunąć godzinę urodzenia o te 10 - 15 minut wstecz, by zahaczał o Ascendent. To znacząco by zmieniło wymowę tego horoskopu, strąciło by nieco dominującego Marsa i zaangażowało bardziej w horoskop Słońce (będące w aspekcie do osi - w tym horoskopie nie tworzy ono ścisłego aspektu z osiami).

 

Pozdrawiam 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.