Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Pierwsze kroki w analizowaniu swojego kosmogramu
Zola 2013-08-15, 11:26:23

Witam Was serdecznie. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie astrologia i chciałabym rozwijać swoją wiedzę na jej temat; na razie jest nieusystematyzowana i niepewna.

Jestem u progu wielkich decyzji życiowych: w przyszłym roku szczęśliwie wychodzę za mąż (po sześciu latach związku), więc niebawem założę własną, nową rodzinę. Czy za jej kształt odpowiada dom IV? Czy jest on odpowiedzialny tylko za korzenie i dom dzieciństwa? Bo ten ostatni był pełen bólu: od zawsze jest przy mnie pełna miłości Mama, jednak wciąż ją obwiniam o zawirowania związane z moim ojcostwem (rodzice rozwiedli się, gdy byłam w podstawówce; ojciec tym szybciej zapomniał o mnie i bracie, że gdy byłam w liceum okazało się, że nie jest moim biologicznym ojcem, a ja być może zostałam poczęta wskutek przemocy seksualnej; Lilith jest u mnie niedaleko IV domu, czy to może być przyczyną?). Zależy mi na silnej, szczęśliwej rodzinie w przyszłości i na tym, aby moje małżeństwo było stabilne. W relacjach z bliskimi bywam nerwowa, apodyktyczna - z czego to wynika i czym to przełamać?

W tym roku skończyłam studia I-go stopnia, idę na II-gi, ale już teraz rozglądam się za pracą - mój wyuczony, wymarzony zawód to nauczyciel polonista, jednak wiem, że do bycia dobrym w tym zawodzie niezdbędne są naturalne predyspozycje. Mam koniunkcję Uran-Neptun-Księżyc-Saturn w V domu, czy to zapewni mi sukces w zawodzie nauczyciela? Co z koniunkcją Merkurego i Słońca w VI domu? Marzy mi się doktorat i być może dalsza kariera naukowa - co na to mój kosmogram?

Mój ascendent to lew czy panna? A może obydwa?

Urodziłam się 21. marca 1990 r. o godzinie 14:46 w Warszawie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2013-08-14
Odpowiedzi
Zola 2013-08-15, 12:56:18

Może napiszę o sobie coś więcej: mam bardzo dobry, szkolony głos, zdolności aktorskie i wokalne. Wydaje mi się, że mam talent do przekonywania, chociaż często wygłaszam konfliktogenne, restrykcyjne poglądy. Jestem raczej leniwą domatorką (dużo czytam, dużo oglądam filmów, nie przepadam za sportem, choć może to się wiązać z konfliktami koleżeńskimi w podstawówce, wskutek których nie cierpiałam gier zespołowych i zajęć wychowania fizycznego). Przy pierwszym spotkaniu postrzega się mnie albo jako osobę ponurą i poważną albo jako intrygującą i ekstrawagancką (to zależy od warunków i nastrojów). W kontakcie "drugiego stopnia", tj. np. przy znajomych z pracy zwykle zwracam na siebie uwagę gadatliwością, szczerością i żartami, czasem wręcz wygłupami. Jeśli się popisuję, to wiedzą dot. literatury i historii sztuki.

Mam silnie rozwiniętą potrzebę sprawiedliwości, praworządności (irytuje mnie lekceważenie prawa), swoistą pedantyczność (nie zniosę niepotrzebnie zapalonego światła, naczynia muszą być umyte na wysoki połysk, zbędne przedmioty mają być schowane, wyniesione lub wyrzucone). Chcę zostać matką tak szybko, jak będzie to możliwe, co jest moim problemem, bo przez najbliższych kilka lat mam widoki jedynie na małe mieszkanie bez miejsca na dziecko.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2013-08-14
saiaga 2013-08-16, 14:48:27

Proszę o pomoc w zrozumieniu mojego syna, który rzucił studia "automatyka i robotyka" na Politechnice Łódzkiej i zaczął pracować bez zarejestrowania za 8 zł na godzinę jako brukarz. Twierdzi, że nie wie co chce w życiu robić. Proszę o interpretację jego horoskopu. data urodzenia 10.09.1993  Łódź, godz.16.45

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2013-08-16
genny19 2013-08-18, 18:07:02

Witaj.

Syn jest młody i szuka własnej drogi w życiu.Ma do tego prawo.

Mam dwóch synów . Starszy  skończył anglistykę i teraz pracuje i zaocznie kończy mechanikę.

Młodszy przerwał studia po pół roku ,ale zapytał się mnie czy nie będę na niego zła. Powiedziałam mu ,że decyzja należy do niego.

Przez dwa lata namawiałam go ( przed terminem rekrutacji na studia ) by zaczął studiować. Teraz dałam sobie spokój. Jego  życie i jego wybory.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2013-08-18, 23:45:10

Zola ,przepraszam ,że w twoim poście umieściłam odpowiedź do saiagi.

Co do twojego horoskopu."Mój ascendent to lew czy panna? A może obydwa? "

Władcą ascendentu jest Słońce w koniunkcji z Merkurym władcą Panny i twojego domu II - twoich wartości.Może u Ciebie ta koniunkcja oznacza  dbanie o wartści np gaszenie światła.

Obie planety znajdują się w domu VIII(wartości innych ludzi,wartości partnera).Merkury jest spalony Słońcem- brak swobody myslenia oraz dogmatyzm w myśleniu. Dom VIII to dom emocji i zależności .Ten dom  opisuje to co ukrywamy w naszym życiu lub co jest przed nami ukryte i co próbujemy odkryć

."Niebawem założę własną, nową rodzinę. Czy za jej kształt odpowiada dom IV? Czy jest on odpowiedzialny tylko za korzenie i dom dzieciństwa?"

Dom IV odpowiada za nasze korzenie i  dom dzieciństwa a także symbolizuje ojca. Znak Skorpiona na szczycie domu IV -może sugerowac ,że dzieciństwo mogło przebiegać w trudnej atmosferze,często przy dominacji jednego z rodziców.Dom rodzinny wpływa na nasze wzorce rodzinne.

O pierwszym mężu mówi nam dom VII i Słonce.Położenie Słońca w znaku i jego aspekty pokazują rodzaj doświadczeń jakie kobieta musi przejść najpierw z ojcem a później z mężem. U ciebie Słońce pierszy aspekt aplikacyjny tworzy z Merkurym."W tym roku skończyłam studia I-go stopnia, idę na II-gi, ale już teraz rozglądam się za pracą - mój wyuczony, wymarzony zawód to nauczyciel polonista, jednak wiem, że do bycia dobrym w tym zawodzie niezdbędne są naturalne predyspozycje."

Wenus władca twojego domu X-pracy znajduje się w domu VI w koniunkcji z węzlem wschodzącym.Dom VI to dom służby innemu człowiekowi  temu domowi podlega szklnictwo. Wykorzystujesz  swoje talenty z domu V ,a masz ten dom mocno obsadzony. Jowisz władca domu V -któremu podlegają dzieci i talenty jestwywyższony przez znak Raka i dom XI, a jest to dom spełnionych życzeń i korzyści z pracy zawodowej.Jeśli władca domu V znajduje się w domu XI wskazuje to na przywiązanie do dzieci i przyjacielskie z nimi stosunki.  

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-08-20, 10:00:41

Witam obie panie tj. Zolę i Saiagę (dla Genny za jej pomaganie uściskiUsmieszek). Dwa wątki się połączyły i jeżeli Saiaga jesteś jeszcze zainteresowana sprawą, to chciałabym, aby przenieść Twój temat w samodzielne miejsce. Daj znać, to to zrobię.

 

Odpowiedź dla Zoli napiszę, kiedy także potwierdzi swoją obecność. Ja mam teraz opóźnienia wszelakie, więc nie jest już tak szybko z odpowiedziami , jak wcześniej bywało.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Zola 2013-09-08, 14:42:04

Potwierdzam (:

Byłam w trakcie przeprowadzki i dlatego nie odpisywałam.

Genny, czy mogę spytać, czemu według Ciebie moim ascendentem jest słońce? Sądziłam, że dzieje się tak wtedy, gdy słońce znajduje się w pobliżu wschodniego punktu AC, podczas gdy ja urodziłam się po południu...

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2013-08-14
genny19 2013-09-08, 20:22:31

Masz ascendent w 29,36 stopniu znaku Lwa,którego władcą jest Słońce.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-09-15, 08:43:19

Potwierdzam, że  ASC w Lwie wypada, czyli Słońce jest władcą horoskopu. W dodatku ASC jest w koniunkcji z królewską gwiazdą Regulus, co z pewnością jest zauważalne w zachowaniu i wyglądzie :)

 

Odpowiadam na pytania:

1. IV dom opisuje dom rodzinny i korzenie a także nasz własny dom.  Lilith z Plutonem w III domu ale w koniunkcji z wierzchołkiem IV domu zapowiada "wojenne manewry", jakieś manipulacje, tajemnice, poczucie zawładnięcia, uzależnienia, poczucie dominacji, wrażenie niemożności zrobienia tego,  co się chce. Ale i dużą kreatywność, potencjał do zmiany, uzdolnienia (dom III Merkurego w Skorpionie z Plutonem w swoim znaku to uzdolnienia manualne, inżynieryjne, taki cug w paluszkach).

 

cdn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2013-09-15, 08:59:06

2. Słońce tworzy kwadraturę z Jowiszem . Ogólnie to brak wiary w siebie, niemożność rozwoju takiego, jakiego chciałoby się. Z uwagi na to, że dom Słońca czyli V jest mocno obsadzony malefikami możesz doznawać rozmaitych ograniczeń (Saturn), w szczególności w sprawie kontaktów z rodziną, matką, dzieckiem (Księżyc). Sekstyl Księżyca z Plutonem pomoże Ci poradzić sobie z nagłymi stratami (Uran, Neptun).

 

3. Koniunkcja Merkury - Słońce to szybkie myślenie i mówienie ale i nadmierne kombinacje alpejskie podczas kontaktów, z tego wynika też sposób komunikowania się (władczy, narzucający się sposób prezentowania swoich poglądów). Ja widzę w tym zaletę, szczególnie w pracy nauczycielki. W relacjach z bliskimi jest to trudne. Oschłość wynika z koniunkcji Księżyc-Saturn. Władczość to głównie Słońce-Merkury ale i Pluton. Przełamać to można tylko przez Jowisza w Raku i Wenus w Wodniku, która włada MC. Wenus powinna być bardziej tolerancyjna, odpuszczać innym ich braki i wady. Zanim powiesz, najpierw pomyśl i policz do 10-ciu :).

 

 

cdn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2013-09-15, 15:57:25

4. stella planetarna w V domu mówi o kompleksie rodziców, który powinnaś do końca przepracować w związku z zamiarem założenia własnej rodziny. Koniunkcja Księżyc - Saturn wskazuje na to, o czym wspomniałaś w związku z rodzicami i trudnymi doświadczeniami.

 

Bardziej znacząco dla Twojego życia przedstawia się problem z ojcem, a właściwie z podwójnym ojcostwem. W sytuacji, kiedy dziecko wzrasta bez ojca, który jest nieobecny albo nie taki , jaki być powinien, powstaje kompleks ojca. Dziecko wobec poczucia odrzucenia wytwarza sobie albo idealny obraz ojca lub traktuje ojca jako urojonego wroga. O tym mówi Neptun i Uran w domu V. Wszystkie działania podporządkowane są temu kompleksowi. Dziecko robi to, czego ojciec chciałby, stara się zasłużyć na jego miłość i zapomina o tym, czego samo potrzebuje albo buntuje się przeciw każdemu autorytetowi. W małżeństwie dziecka- kobiety mąż może zastępować ojca i wtedy powtarza się postawa ulegania i buntu na zmianę. Wyidealizowany obraz ojca może być przenoszony na męża. Idealny ojciec- mąż nie istnieje, kobieta- dziecko kocha bowiem fikcyjnego mężczyznę. W takim przypadku nietrudno o kłopoty w małżeństwie, gdyż żaden mężczyzna nie jest w stanie sprostać postawionemu w ten sposób "zadaniu".

 

Dobrze byłoby odseparować kompleks ojca od osoby ojca i niejako przepracować sam problem. Nie masz bowiem wpływu na to, kto jest Twoim ojcem, natomiast masz wpływ na kształt swojego małżeństwa. Trzeba poszukać ojca (Saturn) w sobie (Księżyc). Poszukać tego bezpieczeństwa i wsparcia, które ojciec zazwyczaj dziecku zapewnia. Szukaj tego w swoim wnętrzu, swoich cechach, umiejętnościach. Ty sama możesz sobie ojcować. Księżyc jako potrzeba emocjonalna, "pożądanie serca" potrzebuje stałości, wytrwałości, gdyż Saturn jest bardzo blisko Księżyca, niejako pod skórą. Nie znaczy to, że masz zamienić się w sekutnicę i oziębić swoją kobiecą naturę do tego stopnia, że przestaniesz cokolwiek odczuwać.

Kompleks matki trzeba przepracować również, abyś mogła zostać żoną i matką, jako osoba samoistna, nie obciążona doświadczeniami swojej matki, która doświadczyła trudnego macierzyństwa i rozwiodła się z mężem. Ty nie jesteś swoją matką. Musisz się odpępnić, odłączyć się wewnętrznie od obojga rodziców. Nie namawiam do zaniechania kontaktów, tylko do obrania swojej drogi. Tutaj podobnie, jak przy kompleksie ojca, trzeba pracować z problemem. Nie walczyć dosłownie i w przenośni z matką, jako osobą. Ostatnia uwaga: występując przeciwko rodzicom, nawet tylko w myślach, występujemy przeciwko sobie, zagrażamy swojej wewnętrznej harmonii, nie ma równowagi między ciałem, duchem i umysłem. Wytwarza się pewien rodzaj uwrażliwienia, alergii skutkującej autoagresją.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Zola 2013-09-15, 16:15:15

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi (:

Kocham moją Mamę, ale często się na nią gniewam. Wiem, że muszę to zmienić żeby jej nie ranić. Zmartwiłyście mnie tą informacją o opóźnionym lub trudno osiągalnym macierzyństwie... Marzę o dzieciach, nie wiem, czy poradziłabym sobie z bezpłodnością.

 

Większość tego, co mogę wywnioskować ze swojego kosmogramu (i co Wy mi piszecie), pokrywa się z rzeczywistością. Bardzo bym chciała wyczytać z niego coś więcej, np. o swoim zdrowiu, zagrożeniach konkrentych części organizmu... Ale to wszystko chyba jeszcze przede mną (;

 

Jeśli dostrzegacie w moim horoskopie urodzeniowym jeszcze coś ciekawego, to będę bardzo wdzięczna (:

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2013-08-14
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.