Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

Silne planety. pomoc :/
ohwek 2014-08-10, 23:46:36

Witam, w astrologię zagłębiam się od niedawna jednak mam spory problem z wydawałoby się podstawową rzeczą - nie do końca potrafię określić, które planety są silne w moim horoskopie a które słabe. Jeżeli mógłby mi ktoś w tym pomóc i nakreślić jak to u mnie wygląda w tym aspekcie byłabym wdzięczna :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-08-10
Odpowiedzi
asystolia 2014-08-11, 16:45:11

Witaj. Ja też dopiero się uczę, ale moją uwagę w Twoim horoskopie przyciąga Mars - jest silny, bo w swoim władztwie, a w dodatku na osi (co jeszcze zwiększa jego siłę). Dodatkowo w swoich władztwach leżą (a więc są silne): Saturn, Wenus, Pluton (nowożytny współwładca Skorpiona). Uran i Wenus są w koniunkcji ze światłami, co również dodatkowo je wzmacnia.  Mnie najbardziej intryguje jak wspomniałam Mars, poza położeniem - robi kwadraturę do Urana i Księzyca. Nie jesteś chyba zbyt spokojną osobą? Jeśli moge zapytać o dzieciństwo (dom rodzinny, relacje z mamą) - było niespokojne?

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
ohwek 2014-08-11, 16:55:55

No właśnie ten Mars mi średnio pasuje ponieważ bliżej mi do Wenusa - osoby łagodzącej konflikty, spokojniejszej. Jestem uparta ale raczej spokojnie, cierpliwie, sukcesywnie dąże do celu a niżeli porywam się z motyką na słońce. Średnio odnajduje się się w swoim AS jak i w teoretycznie władającym Marsem. Dzieciństwo miałam szczęśliwe, spokojny dom, relacje z rodzicami bardzo dobre. Konflikty raczej niewielkie, bardziej sprzeczki, odmienne poglądy wynikające z relacji byk - wodnik. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-08-10
asystolia 2014-08-11, 17:05:14

Poczekaj co napiszą inni, ja niewiele wiem. Ale przy koniunkcji Księżyca z Uranem i kwadracie z Marsem spodziewałabym się wybuchów. Może "stabilizują" trygon z Wenus i Merkurym i sekstyl i półsekstyl z Plutonem i Saturnem? Moja mama, ja i mój syn mamy koniunkcję Księżyca z Marsem i zauważam u nas łatwość wchodzenia w stany złości.

Tematów: 12
Odpowiedzi: 87
Dołączył/a: 2013-06-14
genny19 2014-08-11, 18:35:41

Dominującą planetą w twoim horoskopie jest Mars. Poczytaj sobie o Marsie w domu IV i znaku Barana w domu IV na stronie Sollunari(strona główna,domy).

Planetą,którą będzie  wpływać na twoje zachowanie jest Wenus .Poczytaj o domu VI  i Wenus w tym domu na stronie Sollunarii.

Pozostał nam jeszcze Jowisz władca ascendentu , i planeta znajdująca się najbliżej MC w domu ,w którym włada.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-08-11, 19:57:01

Ja myślę, że ta waleczność Marsa, czy konieczność podjęcia walki będzie się rozgrywać na płaszczyźnie nieruchomości/finansów, konieczność zaangażowania swoich sił, swojej energii w budowanie własnego domu/ mieszkania. Kwadratura z Uranem i Księzycem z domu 2  (finansów) na to możę wskazywać. Trzeba będzie się zmierzyć z własnymi emocjami, przy czym sytuacje dotyczące tych kwestii mogą się pojawić nagle i przybierać zmienny charakter.Biorąc pod uwagę, że Księżyc jest władcą domu 8 (spadki, dziedziczenie, czyjeś pieniądze-również partnera, banków, instytucji, ale i długi) myślę, że będziesz angażować swoje siły właśnie w te dziedziny i tu trzeba będzie wykazać się Marsową siłą, przy czym możliwe częste załamania, zachwiania, charkterystyczne dla Urana i Księzyca. Nieśmiało zwróciłam uwagę również na Neptuna, który włada 3 domem horoskopu (rodzeństwo, krewni, komunikacja itd.), a który tworzy w Twoim horoskopie koniunkcje ze wspomnianymi Uranem i Księzycem. Dochodzą więc niejasności; ponieważ cała ta koniunkcja jest w ramionach Koziorożca, którym zawiaduje Saturn (odpowiadający też nieruchomościom) moje skojarzenie jest jedno- waśnie o nieruchomości, nieporozumienia, niewykluczone że z krewnymi. I tutaj będziesz bronić swoich praw, będziesz o nie walczyć i się tak łatwo nie poddasz.

 

Wenus masz z kolei w domu 6, w którym to nie czuje się ona najlepiej (też taką mam ;) ). Niemniej jest ona w znaku swojego władztwa, w horoskopie włada też domem 10-domem matki, kariery, celu w życiu. Jeżeli chodzi o prace w tym układzie to może ona być podporządkowana w jakimś sensie, co nie znaczy, że będziesz z tego powodu niezadowolona. Praca na mniej wyeksponowanym stanowisku może też dać Ci dużo satysfakcji, bądź może być to służba innym-niesienie pomocy, szczególnie w branżach związanych ze zdrowiem. Kwadratura Wenus z Saturnem, który znajduje się w drugiem domu może sugerować powolne dorabianie się, ale nie od razu Rzym zbudowano :) Często osoby z Saturnem w 2 domu dzięki swojemu "ciułaniu" nierzadko gromadzą spory majątek.Władca 5 domu w domu 6 wskazuje jednak na prace wykonywaną z przyjemnością, zarabianie na przyjemnościach. dodatkowo dom 5 to dom dzieci. Merkury może oznaczać nauczanie.

 

 

 

O jej, edytuje post, bo pytanie było o silne planety. No ale może się przyda. Co do siły to myślę że silny jest Jowisz (dodaje Ci skrupulatności, pracowitości) i Mars no i Wenus, więc tak jak Genny.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
ohwek 2014-08-11, 20:19:01

dziękuję serdecznie za wyjaśnienie ! część się zgadza z moją własną interpretacją ale dowiaduje się z tego sporo nowych ciekawych rzeczy, na które nie potrafiłam tak spojrzeć.

przede wszystkim ten nieszczęsny Mars i Jowisz których nijak nie potrafiłam zinterpretować bo mi ich spontaniczny charakter nie pasował do mojego sticte ziemskiego.

 

oraz merkury.. w domu V mnie troche martwił, podobnie jak słońce w ostatnim stopniu

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-08-10
genny19 2014-08-11, 21:19:57

Jowisza władcę ascendentu tłumaczy twój ziemski sposób zachowania gdyż zarówno Jowisz jak i władca znaku oraz domu Merkury lub Słońce(inny system domów)położone są w znakach ziemskich. Chesz stać mocno na ziemii.

Słońce w ostatnim stopniu powoduje ,że człowiek przez całe życie szuka modelu samowyrażnia się np wygląd, zachowanie,nastrój wewnętrzny. 

Co do Merkuego w domu V i znaku Byka na szczycie tego domu oraz  silnej pozycji Wenus  w twoim horoskopie nie widać powodów do zmartwień.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.