Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Rewolucja w uczuciach, OSZALAŁE PLANETY
chloe 2014-10-07, 23:34:13

Witajcie kochani!Moje zainteresowanie astrologią rośnie z każdym dniem, zwłaszcza ostatnio gdy znalazłam się w obliczu szalonych, transformujących tranzytów.Piszę do Was z wielką prośbą o radę!

 

Opowiem w skrócie o co chodzi.

 

Nie dość, że mam tranzytujący Saturn koniunkcja Saturn - czyli jeden z dwóch wielkich momentów podsumowań i przemian życiowych, 

 

to jeszcze tranzyt Urana na Księżycu w Baranie czyli rewolucja w uczuciach,

a do tego jeszcze dochodzi jutrzejsza pełnia Księżyca w Baranie, dokładnie na tym Uranie i na moim Księżycu.

 

mój chłopak, z którym jestem od 6 lat i z którym mam koniunkcję Księżyców, przeżywa dokładnie te same tranzyty w tym momencie (Saturna też - ten sam rocznik). Nasz związek uległ transformacji (otworzyliśmy go), po wielu głębokich rozmowach, w ostatnim czasie.

 

Myślę, że pod wpływem tego Urana, poznałam niedawno chłopaka, który jest moim bliźniakiem astrologicznym (ten sam dzień i rok) więc ma wszystkie planety takie same, tylko w innych domach, ma więc też te same transformujące tranzyty.To była fascynacja (i obsesja) od pierwszego wejrzenia, jak grom z jasnego nieba.Nigdy w życiu mi się coś takiego nie zdarzyło.

 

Ponieważ mamy to samo w horoskopie (chociaż różnimy się od siebie STRASZNIE), mamy również te same problematyczne opozycje urodzeniowe czyli:

 

Słońce - Uran

 

Neptun - Mars

 

i najgorsza jak dla mnie:

 

Wenus - Pluton

 

Oprócz tych tranzytów, które wymieniłam wcześniej mamy jeszcze tranzytującego Marsa na naszym Uranie w opozycji ze Słońcem

 

i WAŻNE - retrogradujący Merkury na Plutonie - w opozycji z Wenus

 

ta opozycja sprawia mi problemy przez całe życie i powoduje u mnie wiele obsesyjnych i destrukcyjnych zachowań i przysparza wiele cierpienia

Marzę o tym, żeby się z niej wyleczyć.

 

12go października, kiedy wpływ Merkurego zostanie dodatkowo wzmocniony przez słońce, tak się składa, że zobaczę się znowu z tym nowym chłopakiem (moim bliźniakiem) i spędzę z nim kilka dni. Mój chłopak o tym wie.

 

Wydaje mi się, że to nie jest miłość na całe życie. Myślę, że zetknął nas ze sobą Uran, żebyśmy mogli się nawzajem przetransformować i pozbyć się naszych szkodliwych toksycznych zachowań albo przynajmniej lepiej je zrozumieć.

 

Wydaje mi się, że takich momentów w życiu jest niewiele, przynajmniej jeśli chodzi o planety.

 

Czy myślicie, że dzięki wpływowi retrogradującego merkurego na plutonie i przy pomocy wszystkich innych wyżej wymienionych aspektów, mogę raz na zawsze wyzwolić się z wpływów opozycji pluton - wenus i uzdrowić swoje uczucia?

 

Prosze o rady, jak to zrobić?

Dziękuję

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
Odpowiedzi
Jasmin 2014-10-08, 10:43:51

No chyba cię zaćmiło! Po co te eksperymenty na ludziach. Koniec końców nie będziesz wiedziała kim jesteś.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
chloe 2014-10-08, 13:39:34

Ja tego nie traktuję jak eksperyment. 

Moje uczucia są prawdziwe. Chcę za nimi podążać nikogo nie krzywdząc.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
Blanka2 2014-10-08, 14:25:37

Jestes pod wplywem Urana i do tego jeszcze zaćmienia na Pelni. Potrwa to dluzej, bo Uran to planeta pokoleniowa.

Nie wyzwolisz sie z opozycji Pluton -Wenus, bo ta energia jest w Tobie, a jesli przyjdzie jakies "wyzywolnie" ,to tylko na pewien czas, dopoki Uran bedzie "podkręcał" . Ja sama mam natalnie kwadrat Plutona i Wenus i wiem, że tylko poprzez doswiadczanie życia mozna zminimalizować efekty dzialania tego aspektu. Jestes mlodziutka wiec duzo jeszcze waznych tranzytow przed Tobą .

Mialam tez koniunkcje tranzytującego Urana do Ksiezyca w znaku Ryb i rzeczywiscie rewolucja byla w moich emocjach. po czym...wszystko wrocilo do normy. Odradzam. Nie da sie mieć tort i zjeść tort. Ale zrobisz pewnie i tak, jak bedziesz chciala. Powodzenia.

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
chloe 2014-10-08, 15:22:09

Dziękuję za tą odpowiedź.

Chcę wierzyć w to, że negatywne aspekty w horoskopie można "przepracować"

i nauczyć się wyciągać z nich to, co nam służy. 

Nie wiem tylko jak to zrobić.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
acrux_79 2014-10-08, 17:54:11

Wysoki Sądzie, zgłaszam opinię odrębną :)

 

To znaczy - horoskop jest sam w sobie "transformujący", cholernie dynamiczny, że trudno się w ogóle z takim czymś zatrzymać. Widzę jak krowa na rowie, że urodzeniowy Księzyc jest w znaku Barana, w trygonie (ścisłym) do Urana, sekstylu (ścisłym) do Jowisza. Na dodatek tworzy pozytywną recepcję z Marsem. Jest to więc Księżyc hej do przodu, jego jedyną wadą jest ten ósmy dom, ale aspekty planetarne nie dopuszczą do tego, by Księżyc się tam schował i skrył.

 

Nie dość że Księżyc jest bardzo naenergetyzowany, to jeszcze Słońce w domu dziesiątym wpisuje się w tą dynamikę - jest w żywiole powietrza i w dość znaczących aspektach, ponownie, z Jowiszem i Uranem. Tego typu horoskopy dają ryzyko wiecznego "odkrywania" czegoś tam nowego we własnym rozwoju i zmiany paradygmatu. Dlaczego tak się dzieje? Ano, dlatego, że po prostu "tak już jest". Z tego tytułu "szalone transformujące tranzyty" mogą być chlebem powszednim i albo to można potraktować jako jedną wielką życiową gonitwę (znam takie osoby, nieźle funkcjonują), albo jako poszukiwanie stabilizacji i świętego spokoju. Myślę, że ta druga koncepcja jest b. trudna do zrealizowania. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
chloe 2014-10-08, 18:51:56

Dziękuję za piękną odpowiedź.

Jak się objawia u Ciebie pluton?

Jak można pomóc takiej transformacji?

I jak można wykorzystać fakt, że obecnie mam wielki trygon ognisty (tak się dowiedziałam)?

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
acrux_79 2014-10-08, 18:59:02

W skrócie (moje astrologia vitae...)

 

- trazyt Plutona ("niewinna kwadratura") do Księżyca objawił się otwarciem na emocjonalne potrzeby i wyrażaniem uczuć (a Księżyc mam zasaturniony)

- Pluton przez Wenus (obecnie, koniunkcja) dał postrzeganie relacji przez inny pryzmat (słowo klucz: obsesja poznawania własnego nastawienia do relacji)

 

 W wypadku tego przejścia Plutona nie oczekiwałbym fajerwerków, ponieważ i tak zawsze górą w tym horoskopie jest Uran. Notabene, na IC. Czemu ja dopiero teraz to zauważyłem? Samodzielność, rewolucjonizm, szybka przeprowadzka i kosmopolityzm, tudzież jakieś ciągłe inklinacje do przekraczania wszelkich granic.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
chloe 2014-10-08, 19:40:16

No właśnie o tym pisałam na samym początku.

3 utrudniające życie opozycje:

 

Uran - Słońce i MC

Pluton - Wenus

Mars - Neptun

 

Właśnie ta obsesyjność Plutona bardzo utrudnia życie i myślę, że przyczynia się do tego też ten Mars w Raku w opozycji z Neptunem.

 

Myślę, że to nie przypadek, że spotkałam tego chłopaka akurat teraz.

On potrzebuje transformacji i ja też.

Oboje mamy te same tranzyty i te same planety.

Nie wiem nawet jak czytać taki horoskop porównawczy gdzie wszystko jest takie samo.

Jedynie mój ksieżyc jest na jego MC a jego słońce blisko mojego MC.

Wygląda to tak:

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
genny19 2014-10-09, 00:02:42

Kilka cytatów  z książki " Cykle życia i związki interpersonalne" Stephan Arroyo

str146

"Ludzie z aspektami  Neptuna do Marsa lub Wenus prawie zawsze przejawiają wielkie skłonności do samooszukiwania się w związkach(wprzypadku Wenus),albo sami nie wiedzą czego chcą (przy Marsie). A przy obydwu układach sami nie są także pewni  czego pragną w kategori seksu. Aspekty te mogą skłaniać  do  fantazji seksualnych,a również w zestawie Mars-Neptun do dziwnej otwartości,pewnego rodzaju otwartości na wszystko.Można powiedzieć,że jest to aspekt ofiary uwiedzenia,bo taka osoba wydaje się ,a w gruncie rzeczy jest,wciągana w różne uklady,chociaż świadomie może tego nie chcieć"

Aspekty Pluton -Wenus str 150,151

"Ci ludzie muszą doświadczyć cierpienia ,frustracji emocjonalnej,rozstania z kochanymi osobami czy tez innych dramatów by ich podejście do związków i milości (Wenus) do dawania i brania wbliskim związku  zostalo całkowicie przetransformowane.A jeśli ktoś nie chce się zgodzić na tą transformację i pracować nad nią świadomie,wtedy okoliczności często wymuszająna nim drastyczną zmianę postawy i transformację w tej dziedzinie życia."

"Kolejną często występująca maanifestacją aspektów Wenus-Pluton  jest emocjonalne nienasycenie"

"Trudne aspekty Wenus-Pluton  oznaczają osobę ,która domaga się czegoś,przynajmniej subtelnie-subtelnie uwagi,subtelnie domaga się uczucia,a czasami tacy lubią testować własną siłe na wielką skalę w seksie  lub w flirtach.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2014-10-09, 02:38:16

Przede wszystkim zalecam nie wpadanie w pułapkę transformacji. Znam ludzi, którzy mieli kilka - kilkanaście związków i słowo "transformacja" była wytrychem usprawiedliwiającym kolejne zerwania i kolejne nowe związki. Paradoksalnie "powstrzymanie się od transformacji" na rok - dwa, byłoby niebywałym sukcesem. Czyli - chcieć coś zatrzymać, zbudować, nie uciekać. Uran na IC jest ostatnią chyba rzeczą, która pragnie cokolwiek budować na czymś stabilnym. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
chloe 2014-10-09, 09:30:15

To chyba i tak mi się udało bo jestem w całkiem stabilnym związku od 6 lat :)

To chyba ta wenus w byku!

Pierwszy raz używam słowa transformacja i pierwszy raz patrzę na gwiazdy w tym kontekście.

To chyba ten tranzytujący saturn!

 

Czy o tym horoskopie porównawczym, który wkleiłam wyżej można coś powiedzieć??

 

A tutaj wklejam ten mój związek 6-letni.

On ma ze mną księżyc w koniunkcji więc w tej chwili przeżywa dokładnie te samy tranzyty księżyca i urana, a także saturna bo jest między nami różnica tylko 1 miesiąca.

 

Dziękuję za wszystkie uwagi i rady.

Bardzo mi pomogliście!

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
acrux_79 2014-10-09, 15:14:20

To bardzo optymistyczna informacja. Powiedz tylko, gdzie on ma Ascendent, w którym znaku i stopniu, bo po zamieszczonym obrazku mam problem z identyfikacją. Zdaje się że Koziorożec, plus Wenus i Księżyc w domu czwartym, ale nie wiem, czy to tak faktycznie jest.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2014-10-09, 15:44:45

Chloe mam prośbę. Cieszę się,że coś odkryłaś.Ale nie kopiuj mojej pracy jaką poświęciłam na przepisanie tekstów jako swojego odkrycia.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
chloe 2014-10-09, 16:03:38

Bardzo przepraszam, chciałam tylko podzielić się dalej tymi informacjami, bardzo cennymi.

Może użyłam niefortunnego słowa "odkrycie". Chodziło o to, że się właśnie tego dowiedziałam i dzielę się dalej.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
winetu 2014-10-09, 16:07:15

miałam właśnie o tym napisać, czy "donieść", ale nie wiedziałam jak, Genny uprzedziłaś mnie- sama znalazłaś.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
chloe 2014-10-09, 16:14:41

Naprawde, nie rozumiem w czym problem.

Przecież autor i tytuł napisany. Ty to przepisałaś z książki na komputer, za co jestem bardzo wdzięczna.

Wkleiłam to na dwa inne fora astrologiczne, z tym samym tematem. Bo są tam też ludzie z aspektami wenus i plutona, którym może się to przydać. Wybacz, że napisałam odkrycie. Po przeczytaniu tych słów poczułam się jakbym coś odkryła, choć oczywiście pierwotnym odkrywcą byłaś Ty.

Na jednym forum edytowałam już posta, na drugim się nie da.

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-07-13
genny19 2014-10-09, 16:18:29

Ja się nie czuję odkrywcą. Ale problem jest w tym ,że jeśli bym wklejała posta z innego forum podałbym  informację o stronie z której  to robię.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.