Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pomoc wzajemna

Wielki Trygon Ognisty i mocny dom 8
robak 2014-10-08, 00:22:39

Witam od roku próbuje obrać ściężkę swojej kariery poprzez interpretacje swojego horoskopu natalnego. Korzystałam z programu Urania. Ale dalej nie potrafię posklejać ze sobą tych kafelków zawsze coś odpada i nie pasuje :( .W kosmogramie mam W. Trygon ognisty neptun--jowisz--(słońce,mars, wenus,merkury) dodatkowo żeby było ciekawiej w koniunkcji w 8 domu w moim lwie urodzeniowym.Chyba tego mam za dużo nie daje rady tego odczytać. Nawet u wróżki byłam, lecz też nie potrafiła mi odpowiedzieć czym będe się zajmowała się zawodowo. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo prosze.  21.08.1987 16.20 Iława Z góry dziekuje

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-10-08
Odpowiedzi
Jasmin 2014-10-08, 10:47:25

Taka zagadka do rozwiązania. Ciekawa dość ale szybko nie poznamy rozwiązania. Tym niemniej może być autorce pomocna z uwagi na młody wiek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
winetu 2014-10-08, 16:31:31

Witaj, też mam stellum- niestety, tylko mniej ścisłe niż Ty, choć chyba bardziej dysharmonijne-wszystko zgromadziło się po jednej stronie "ściany" :) Pomimo tego, że sama mam stellum bardzo cięzko mi je interpretować. Mam wrażenie że to stellum bardziej przeszkadza niż by miało pomóc-sama mam problem z obraniem drogi zawodowej i ciagłe poczucie, że minęłam się z przeznaczeniem.

 

Ściślutkie bardzo masz to stellum. Stellum z dyspozytorem-bardzo silne.Wenus jest cazimi-w sercu słońca. To dobrze-tak czytałam, Mars i Merkury w tym samym stopniu. Spalone przez Słońce- wydaje mi się, ale ja się ciągle uczę, tym bardziej o stellach, że może to powodować (to spalenie), że zdolności, umiejętności które niesie stellum mogą się ujawnić dość późno. Spalenie pwooduje, że danej planety "nie widać". Nie znaczy to, że ona nie działa oczywiście. To tak jak z bielizną, możemy mieć na sobie luźny dres, nikt nawet by nie przypuszczał, że pod nim może byc całkiem niezła i to wcale nie sportowa bielizna. Trzeba zdjąć dres, byś nawet Ty uświadomiła sobie, że pod nim jest inaczej.  W ogóle stellę masz w ostatnich stopniach Lwa-to stopnie przeznaczenia, poczytaj o ostatnich stopniach znaków, choć niestety materiału dydaktycznego jak dla mnie za mało w tej materii-mogłoby byc coś więcej. Myślę, że to posadownienie jest bardzo istotne. Jestem chętna do dyskusji na temat ostatnich stopni :) Aktualnie zgłebiam ową problematykę :P

 

Pierwsze skojarzenie jakie miałam patrząc na rozstaw planet w 4/8/12 domu to działalność pogrzebowa.Sorki ;)

 

12 dom to odosobnienie, tajemnice, ukryci wrogowie, dom 4 nieruchomości, ojciec (lub matka), ziemia, grunt, to co z ziemią związane etc, dom 8 to znowu coś co ukryte, pieniądze innych, męża, podatki, zobowiązania, długi, testamenty, pokazuje też poparcie od innych,generalnie-finanse.

 

Kojarzy mi się z pracą w finansach, pieniędzmi innych ludzi, może z windykacja nawet, albo księgowością. Czytałam, że władca 11 w 10 oraz silny dom 8 wskazuje na szczęście do protekcji. Setllu jest w ostatnim stopniu Lwa, gdziś czytałam, że pobyt w ostatnich stopniach (oczywiście te ostatnie stopnie-29 i ew. 28 sa bardzo ważne jako stopnie przeznaczenia!) nadaje troche cech nastepnego znaku planetom tam położonym . A więc Mrekury kojarzy mi się z drobiazgowością, metodycznością, Mars z szybkim reagowaniem, szybką komunikacją, wprowadzaniem danych, szybkim reagowaniem. Aczkowliek sądze, że spalenie może nadawać temu inny wydźwięk.

 

Wydaję mi się też, że położenie władcy 12 domu w domu 4 może dawać izolowanie się w domu, w związku z połączeniem ze stellum-może praca najlepiej wykonywana w domu, zresztą wydaje mi się, że Ty sama jesteś na taką formę pracy bardzo zorientowana.

 

Coś też może z nieruchomościami, długami, może licytacje-komornik? ;P Pośrednictwo-obrót czyimiś pieniędzmi, nieruchomoścmi, choć te spalone planety...

 

Teraz jak tak patrze-Neptun jest co prawda słaby (Koziorożec-też takiego mam:/), ale daje trygon do stellum (wespół z Jowiszem-o czym pisałaś), włada domem 3-komunikacji, młodszego rodzeństwa, krewnych, w ścisłych trygonach do Marsa (4 dom wł.) i Merkurego (wł. 6 i 9). Kojarzy mi się to ze zdrowiem, rozmową, może psychologia, ale tu już brnę na oślep. Neptun kojarzy mi się z takim "leczeniem". W końcu 8 dom to też dom śmierci, naturalnie włada nim Pluton-odpowiada Skorpionowi, nie wiem czemu, ale zawsze Skorpion kojarzył mi się z psychiką, bólem, takim ukrywanym, do którego trzeba się dogrzebać. Tam jest to stellum. W takim układzie kojarzy mi się to z uzdrawianiem dusz.

 

Jeszcze pomyślę, choć nie wiem czy to coś da-ja sama mam stellum i głupio się przyznawać, ale jeszcze go nie rozumiem do końca-u mnie się to realizuje jako podporządkowanie mimo niezadowolenia, u Ciebie może chodzić o pieniądze, spadki, darowizny, położenie wł. 2 domu w 1 domu może świadczyć o tym, że pieniądze są dla Ciebie istotne i musza towarzyszyć wykonywanej pracy (w dobie charytatywnej pracy na rzecz przedsiębiorców różnej maści ;P).

 

A może Ty jakąs schede -działalność po przodkach odziedziczyłaś i masz wątpliwości czy to to co własnie chciałabyś robic? Wenus, Mars w stellum w 8 d. Saturn powolutku tę stelle bierze kwadratem. Neptun znowu ruszył  na nią opozycją retro. W radiks mają aspekty-może to nastręcza trudności w obraniu drogi zawodowej- w końcu już niby ten wiek, że się wiedziec powinno, a wcale się nie wie- i nie wiadomo co poświęcić.. Jam starsza od Ciebie dwa lata i nadal sobie fruwam sfrustrowana ;P Eh, te wstrętne stella....

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-10-09, 01:19:08

Witaj.

Ciekawe ,że zainteresowałaś się wyborem swojego zawodu gdy progresywne  Słońce znalazło się w koniunkcji z punktem zawodu,profesji w 24,03 stopniu Panny.

 

Ptolemeusz w IV księdze Tetrabiblos opisuje procedurę wyznaczania sygnifikatora zawodu,

- planeta musi być wschodnia i najbliżej Słońca.

W twoim horoskopie 3 palnety znajdują się blisko Slońca ale wszystkie są spalone.Wenus spełnia warunek  ,że jest wschodnia  a także jest władcą MC

- powinna znajdować się na medium coeli (w 10. domu). Nie ma żadnych planet w koniunkcji z MC

-lub w koniunkcji z Księżycem.

-należy rozważyć władcę MC.Władcą MC jest Wenus  a licząc znaki jako całe to MC znajduje się w znaku Panny ,tak jak punkt profesjii.

Almutenem X domu są Wenus i Saturn(7 Pkt).

Zawody jakie odpowiadajaą tym planetom to moda,kosmetyki.

Wenus jest władcą dnia a Merkury godziny planetarnej.

 

Wg  Guido Bonatiego rozpatrujemy tylko Wenus,Merkurego i Marsa

- nie ma żadnej  planety w domu narożnym .

-wszystkie znajdują się w promieniach Słonca

-Mars musi być wschodni,Wenus i Merkury zachodnie.Merkury spełnia warunek ,że jest zachodni.

-wszystkie planety tworzą aspekt z Księżycem i wszystkie są  władcami domów narożnych.

 Tu Merkury  ma  najwięcej punktów ,jako planeta zachodnia , władca domu VII i posrednio  nad Księzycem oraz  scisła konuinkcję z Marsem .A Mars to władca domu IV i tu znajduje się Jowisz  władca ascendentu.

 Mars symbolizuje wojowników, Wenus - artystów, zaś Merkury - kupców, handlarzy i rachmistrzów. Światła, a więc Słońce i Księżyc zarezerwowane były dla warstwy królewskiej - co może mieć dla Ciebie znaczenie bo punkt rozumu,punkt osoby na wysokim stanowisku,i punkt zarządzaniasprawami publicznymi znajduje się w konuinkcji z ASC .

 

Korzystałam z wskazówek  P.Piotrowskiego.

http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/ 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-10-09, 07:48:37

Genny jak wyliczyłaś punkt zawodu?

 

Wyliczysz i mi? Proszę Niewinny,Aniołek

 

Pani Robak, jesteś tam? A jak Ty widzisz swoje stellum?

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-10-09, 09:42:20

Punkt zawodu;

 u.dzienne MC+(Księżyc- Slońce)

u..nocne     MC+(Słońce-Księżyc)

 

MC= 305,38+(258,32-239,07)=305,38+19,25=324,63=325,03 

325,03 tj 25,03 znaku Ryb

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-10-09, 11:13:57

Genny, a nie wiesz czy Zet czy Urania wylicza prawidłowo punkt szczęścia? bo wyznaczają inaczej. Zet u mnie np. w 2 domu + 19 st od asc w Raku, a Urania -19 st od ASC- w Bliźniętach.

 

 

Dzięki bardzo, jeszcze nie bardzo ruzumiem ręczne wyliczenia. Według mnie powinno być dla tego wzoru-zasugerowałam się urodzeniem nocnym i tym jak pokazuje Urania pkt szczęścia (odległość Słońce Księzyc-bo urodzenie nocne powinno być 349 st -odległość Księzyca od Słońca. Wtedy wypadałoby 17 st Wodnika, tak? a jak ur 10 min wcześniej (tak jak w Książeczce to 14 st. Wodnika).

Mylą mi się te urodzenia nocne i dzienne, poza tym wielki podziw za umiejętnośc tak szybkiego wyliczenia. Genny mi prawie że krople potu na czole od myślenia wyskoczyły aby dojśc do tego. Jam wygodnicka-co program pokaże biore za pewnik, ale widzę niesłusznie. A i taqk pewnie źle wyliczyłam. Liczyłam jednak odległośc od Słońca aż do Księzyca-czyli cały okrąg- nie wiem czy słusznie. Przy dziennym liczyłabym odejmując Księzyc od słońca-czyli 19 st własnie.

Ale jaja! bo tak to by mi wypadał na moim Jowiszu... hmm...

 

 

Chociaż  chyba Urania dobrze wylicza, ściągnęłam ten program Moriunus, i Ty też Genny okej liczysz, mi się coś porąbało, a skoda, wolałabym, żeby mój punkt Szczęścia był w 2 domu :/  no nic trudno.... zatem minęłam się z powołaniem-tak jak czułam :(

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
starybosman 2014-10-09, 12:03:18

Winetu,

Urania liczy Punkt Szczęścia niezależnie od tego, czy urodzenie jest nocne, czy urodzenie dzienne. Jest jeden wzór czyli ASC + Księżyc - Słońce. Koniec kropka. U mnie pokazuje, że  Punkt wypada  w 12,58 znaku Ryb. Faktycznie mój  Punkt znajduje się w 11,59 znaku Raka ( ASC+ Słońce-Księżyc ).  To, co pokazuje Urania , to mój Punkt Ducha ( dla urodzenia nocnego). Natomiast przy urodzeniu dziennym trzeba powiedzieć, że Urania oblicza go prawidłowo. Ale nie pokazuje Punktu Ducha dla narodzin w nocy ( wedle wzoru  ASC+ Słońce - Księżyc ).

Natomiast program ZET, po wprowadzeniu danych, sam oblicza Punkt Sz.częścia w zależności od tego, czy wskazałaś urodzenie nocne, czy dzienne.   Zważywszy na to, że program ZET w spisie   nie wymienia mojej miejscowości urodzenia, przyjąłem tę, która jest najbliżej ( różnica wynosi tyle, co mrugnięcie okiem). I wedle tego programu mój Punkt Szczęścia to 11,56  znaku Raka , zaś Punkt  Ducha to 13,04 znaku Ryb.  Jak widać różnica jest niewielka. Natomiast dla tych osób, których miejsce urodzenia figuruje w spisie programu ZET, to  wyliczeniu  punktów arabskich podane są informacje ze stopniami, minutami i sekandami. Co więcej jest podany nie tylko wzór, ale cały przebieg operacji dodawania i odejmowania.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
winetu 2014-10-09, 12:31:18

Oj to pocieszające niezmiernie Starybosmanie. Bo to, że mój duch uwięziony to by się zgadzało ;) I w ogóle opozycjonista :/ i tak Starybosmanie, rzeczywiście są tam dokładne obliczenia, dopiero teraz rozwinęłam kolumnę i je widzę. Wcześniej tego nie zauważyłam. I zauważyłam też, że bazujemy na 0 st. Barana, tak?

 

Zawód Rybi być powinien-i tu się by  również zgadzało, tak czułam całe zycie. Genny Morinus wyznaczył tak jak Ty, tylko kilka stopni wcześniej mam MC-10 min wcześniej urodzenie- gdyby było dzienne to byłby to Wodnik. Dyspozytorami są Neptun i Jowisz, Wenus (stare władztwa). W trygonie z nim Księzyc i Merkury, szkoda tylko że to MC tak kwadraturami obrywa.Nie wiem może jakim detektywem zostać... bo na sztuke i kolejne studia już za późno :/ i talentu brak, się zapodział. No ale Jowisz almuten- wypadałoby się kształcić pewno.. eh, w planach mam, jakieś ratownictwo medyczne, opieke socjalną, najlepiej projektowanie, ale to odpadnie pewno... tak sobie marze tylko..

 

Robak, jesteś tam? Przepraszam, że w Twoim watku, ale nam wszystkim się przyda :)

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-10-10, 13:00:16

 Winetu pisała o planetach w ostatnich stopniach. W twoim horoskopie w ostatnich stopniach zodiaku znajdują się 3 planety:

 -Jowisz władca ascendentu . Jak pisze w ksiązce "Astropsychologia" R.R. Zacharian dla Jowisza połozenie w ostanim stopniu to bolesna pozycja,bo Jowisz nie lubi być ostatni. Osoby z tą pozycją Jowisza boleśnie odczuwją sytuację w której podważa się ich poglądy i trudno im  się przyznać do błędu.

W drugiej połowie życia Jowisz w ostatnim stopniu wywoluje pragnienie podzielenia się zebranymi doświadczeniami.

- Mars (władca Jowisza) w ostatnim stopniu znaku polega na tym ,że tej osobie jest żle gdy jest słaba.Dla tej osoby ważne  jest przekonanie o tym ,że  będzie tak ,jak  sobie to wyznaczyła,określiła.

Kompleks ostatniego stopnia  może się przejawiać poprzez wylbrzymianie swoich możliwośći lub w wyborze zawodu.

-Merkury to problem z przepływem  informacji.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-10-10, 15:40:05

Genny, a co pisze na temat Księzyca w ostatnim stopniu? Nie mam tej książki, musze sobie zakupić-widziałam że w empiku jest :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-10-10, 16:14:07

"Księżyc w ostatnim stopniu -człowiekwstydzi się być emocjonalnym''

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-10-10, 18:17:55

Genny znalazłam anglojęzyczną strone, na której bardzo wnikliwie jest opisane położenie w ostatnich stopniach Skorpiona i Lwa. Lew odnosi się do kreatywności, dzieci, płodności, Skorpion do śmierci, obciążeń podatkowych, długów itp, problemów z dziedziczeniem. Myślę że to trafne. Emocjonalność również, a raczej wstyd :/ choć wcześniej bardziej to odczuwałam, z wiekiem mam coraz mniejsze z tym problemy.Dzisiaj tak sobie myślę, po lekturze zagranicznych serwisów, że te ostatnie stopnie się u mnie zrealizowały odnosząc do śmierci (Księzyc), myślenia o śmierci, konfliktów z męskimi przodkami (Merkury ost. stopień), Słońce w 6 d., no niesamowite.

 

W ogóle zagraniczne serwisy są rewelacyjne i aż przeładowane informacjami, jej ale będę mieć czytania!

 

Robak chyba zapomniała, szkoda :/ no ale mam nadzieję, że się jeszcze zjawi.

 

Ze swojej strony moge polecić kanał na youtubie KRSchannel- gdzie astrolog wspaniale opisuje wszystko! Jestem pod wrażeniem trafności.

 

Jak pozwolicie choć pewnie już przebuszowaliście internet będę co lepsze perełki linkować.

 

 

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-10-10, 19:18:37

Linki możesz podsyłać. 

Mam pytanie do Jaśmin  czy można założyć osobny wątek o ciekawych stronach astrologicznych a jeśli tak ,to w jakim dziale. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2014-10-10, 22:30:03

Ja bym proponował stworzyć osobny wątek, pozbierać odpowiednio i później zrobić jakiś pasek, lub osobną kategorię dla tych stron :)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
winetu 2014-10-10, 23:51:15

Za radą- założyłam nowy wątek. Jasmin w miare możliwości proszę zrób z nim porządek- założyłam w zakładce "Inne".

 

Jak znacie dopisujcie strony, ja innych języków nie trybie, więc umieszczam tylko anglojęzyczne, ale to dopiero początek moich poszukiwań :) Będzie pewno więcej ;P mój number 1 to kanał KRS. Jestem pod wrażeniem trafności. Dodałam strone o stellium, z uwagi na deficyt źródeł w tym przedmiocie w języku polskim, co prawda jeszcze dokładnie jej nie przejrzałam, ale mam zamiar "przetrzepać. Również lektura stopni anaretycznych w języku polskim jest uboga, w związku z tym pare linków dodałam. Oczywiście, nie neguję obfitości różnorakich ksiąg i podręczników, jednak w dobie internetu taka forma podania wydaje się bardziej przystępna-szczególnie dla niecierpliwych-jak ja ;)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
robak 2014-10-17, 22:13:41

Chciałam podziękować za jakiekolwiek próby odczytania tych zawłych stelli itd.Ostatnio wynalazłam stronę na której są zaznaczone wrażliwe punkty horoskopu min. 29, posiadam ich dużo i wszystko ułożyło się w jako taką całość oprócz zdolności psychologicznych wytłumaczyło to również zamiłowanie do okutlyzmu, chiromancji, astrologii i zbyt wielu by to wymieniać.A o tym spalaniu nie czytałam wczesniej.Dzieki za pomoc

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-10-08
robak 2014-10-17, 22:18:23

Jaśmin zastanawia mnie dlaczego napisałaś, że szybko nie poznamy rozwiazania tej zagadki?Taka moja ciekawość Pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2014-10-08
Jasmin 2014-10-18, 14:40:55

Ciekawość nie zawsze do piekła prowadziUsmieszek, może wiązać się z procesem odnowy i wspomagać napęd życiowy.

Już nie pamiętam, co dokładnie miałam na myśli, bo to dawno było. Może o dotychczasowe zasady zagadek, a w szczególności termin zagadki, który był tygodniowy lub dwutygodniowy. Pytałaś o uzdolnienia i predyspozycje do zawodu a te u Ciebie będą z wiekiem się ujawniać, głównie wtedy, kiedy Pluton będzie przechodził tranzytem przez osie. Już przeszedł przez MC i ASC. Przypomnij sobie , co wtedy się działo w kontekście tych preferencji.

 

pozdrawiam:)

 

PS. W ramach rozwiązania zagadki możesz odnieść się do tego, co inni napisali wyżej, wskazując co jest trafnym spostrzeżeniem a co nie. Koleżeństwo na pewno doceni i uzyska informację zwrotną, potrzebną astrologowi w jego pracy.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.