Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pomoc wzajemna

ocena aspektów w prognozowaniu
ewa007 2014-10-27, 14:14:06

Dzień dobry:)

Bardzo proszę o wyjasnienie, czy aspekty między planetami progresywnymi/tranzytującymi a natalnymi są w ogóle istotne, jesli nie ma takich aspektów (pomiedzy tymi planetami) w horoskopie natalnym. Gdzieś czytałam, ze takie aspekty mogą przenosić się na osoby znajdujące się blisko wlaściciela horoskopu, a nie dzialają na samego wlasciciela. Gdzie indziej czytałam, że jesli nie ma aspektów, nalezy popatrzeć na położenie tych planet w domach/znakach natalnych i dopatrzeć się powiązań... Czy to oznacza, że jeśli np. Księżyc w progresji ma kwadraturę do Marsa (a w tranzycie opozycję do Marsa, natomiast w natalnym nie ma zadnego aspektu do Marsa), to aspekt taki może się uwidocznić dzięki posadowieniu Księżyca w dwadzie Skorpiona, albo dzięki obecności Marsa w domu czwartym...?

I jeszcze jedno pytanie - w horoskopie mojego brata jest T-kwadrat - opozycję tworzy Mars z Neptunem, a kwadraty do nich Saturn. Czy jeśli progresywne Słońce stanie w opozycji do Saturna to utworzy się wówczas Wielki Krzyż z tym Słońcem (w Lwie)? - I taka figura będzie aktywna przez najbliższy rok-dwa?

Bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia:)))

Serdecznie pozdrawiam, ewa007

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
Jasmin 2014-10-28, 09:03:26

Witam, b.dobre pytania zadajesz:)

Tak na sucho, czyli bez konkretnego horoskopu, można tylko ogólnie do tematu podejść. Odpowiedź na pierwsze brzmi : w większości wypadków tak. Takie aspekty najczęściej dotyczą innych osób z otoczenia, ale to zależy, np. jeżeli posadowione są w domach kardynalnych to również właściciela horoskopu mogą dotyczyć. Dalej, prawdą jest, że jakiekolwiek powiązania między planetami, niekoniecznie poprzez aspekt, dają wskazówkę interpretacyjną. Tylko, że jest to mniej znacząca wskazówka, aniżeli wtedy, gdyby aspekt progresywny lub tranzytowy dotyczył aspektu między planetami radix. Tutaj trzeba pamiętać , że aby zdarzenie lub zjawisko przejawiło się znacząco musi być trzykrotne wskazanie podobnej energii , np. aspekt w radix jest pobudzony w progresjach, dyrekcjach i w solariuszu, albo np. w tranzytach plus w eklipsie jednego ze Świateł. 

Co do przykładu brata, to bez danych horoskopowych nie ma sensu snuć rozważań hipotetycznych. Aktywność figury, o której piszesz, zależy od wielu innych czynników, np. może zależeć od eklipsy (jej rodzaju, , siły i jej związków z radix). Eklipsa z założenia teoretycznego trwa rok, ale jeżeli jest ważna dla wł. horoskopu, bo ulokowana np. na Słońcu radix to jej skutki mogą być bardziej długotrwałe. Skutek eklipsy może dotyczyć wtedy spraw b. ważnych, np. życia lub zdrowia i jeżeli na skutek jej oddziaływania wł. horoskopu ulegnie wypadkowi, to skutki eklipsy będą rozłożone w dłuższym czasie, co przejawi się np. wieloletnim okresem leczenia.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2014-10-28, 15:00:05

Jasmin, bardzo dziękuję za pomoc:))), przerażająco duzo jeszcze nie wiem, ale tak mnie wciągnęło, że chcialabym od razu zrozumieć wszystko:(, co oczywiście, zdaję sobie sprawę, nie jest mozliweNiepocieszony Niestety jako zodiakalny rak zajmuję się wyszukiwaniem w aspektach wszelkich kłopotów (żeby im jakoś zapobiec...), co kosztuje mnie sporo stresu zwłaszcza, gdy nie potrafię ogarnąć całego aspektu i prawidłowo go odczytać:) Ale pocieszam się, ze wszyscy tak zaczynali:)

Serdecznie pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.