Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Autorytety

Stephen Arroyo
Jasmin 2009-12-14, 13:44:43

Stephen Arroyo:

„Jedność człowieka i kosmosu jest jedynym założeniem, na jakim opiera się astrologia”.

„Jeżeli Wszechświat jest jedną całością to jak może stworzyć coś innego. Właściwym sposobem postrzegania zjawisk holistycznych jest stare prawo korespondencji czy współzależności, a według C. Junga- synchroniczność, czyli zasada związku nie-przyczynowego, zaś w odniesieniu do astrologii zasada wskazująca, że cokolwiek rodzi się lub zostaje dokonane w określonym momencie, nieuchronnie nosi cechy tego momentu”.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2011-01-29, 19:35:23

Stephen Arroyo:

"Wielkie niebezpieczeństwo, w trakcie każdego rodzaju studiów „okultystycznych", wiąże się z tym, że osoba wgłębiająca się w te dziedziny może stać się zagubiona w nie mających końca, pobocznych manifestacjach Jedności, zamiast widzieć wszystko jako proste odbicie czy pewien aspekt centralnej, jednolitej rzeczywistości. (…) Jedność, która pojawia się na wyższych poziomach świadomości, staje się wielością, kiedy zostaje odzwierciedlona na niższych poziomach istnienia. Im dalej się odchodzi od leżącej u podstaw centralnej rzeczywistości, tym bardziej zróżnicowane i pełne przeciwieństw życie się pojawia. Jakkolwiek, kiedy stajemy się dostrojeni do tego centrum, do tej wyższej Jedności, dostrzegamy ze zwiększającą się klarownością, że horoskop urodzeniowy jest całością, jednolitym, żyjącym symbolem, że dana osoba nie jest po prostu złożeniem wielu różnych czynników, ale jest żyjącą jednostką boskiego potencjału. Procesy rozwoju, w których ma udział astrologia (tj. tranzyty i progresje), nie są odizolowanymi cyklami, które sporadycznie się nakładają, lecz są one wszystkimi aspektami jednolitej i rozwijającej się świadomości, działającej jednocześnie na wielu różnych poziomach i w wielu różnych wymiarach. Stąd moje odczucie jest takie, że studiujący lub praktykujący astrologię, jeśli jest zaangażowany przede wszystkim w wykorzystanie tej wiedzy, jako zdążającej prosto do celu, pomocnej i zindywidualizowanej sztuki, nie potrzebuje martwić się wszystkimi różnorodnymi „technikami" przepowiadania czy interpretacji, które obecnie przepełniają prawie wszystkie publikacje astrologiczne. Często, kiedy moi studenci pytali mnie: Od czego zaczynam, stawiając komuś horoskop?, odpowiadałem im, że jeśli zrozumieją gruntownie jeden czynnik w horoskopie, zaprowadzi on ich do centrum, z którego wszystko emanuje. Innymi słowy, zacznijmy po prostu od mówienia o tym co rozumiemy, odnieśmy to do czyjegoś osobistego doświadczenia i zrozumienia, a następnie pozwólmy temu, aby samo popłynęło dalej. Jak zauważył Albert Einstein, jeśli dochodzimy do jądra czegokolwiek, w końcu napotykamy najgłębszą realność i prawdę."

 

Fragm. książki "Astrologia, karma, transformacja" tłum.D.Wojtkowiak, Wyd. Multum 1999

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-07-19, 10:13:56

"Saturn w koniunkcji, kwadraturze lub opozycji do Księżyca lub Słońca: Często występuje lęk przed ekspresją w bardzo podstawowy sposób tego, jakim się naprawdę jest. Lęk przed krytycyzmem lub przed byciem złym lub nie odpowiadającym wymaganiom często prowadzi do lęku przed spróbowaniem czegokolwiek nowego. Trzeba w nowy sposób ustabilizować i podbudować swoje poczucie Ja i obraz siebie, raczej w świetle aktualnych zdolności, osiągnięć i sił, niż w odniesieniu do przeszłych błędów, wad i ograniczeń (tj. własnego dziedzictwa karmicznego). Trzeba z nową odwagą wziąć odpowiedzialność za własne Ja i uczyć się podejmować pewne ryzyko w samoekspresji i w sposobie życia, aby zrealizować najbardziej dogłębnie to, co jest się zdolnym uczynić lub wyrazić. Powszechnym przejawem aspektu opozycji jest projekcja własnego lęku na innych."

 

Żródło publikacji- jak wyżej.

 

W bieżących tranzytach doświadczamy kwadratury Saturna do Świateł. Jest już separacyjna, ale mamy aktywny Nów Księżyca w Raku czyli można jeszcze przemyśleć to i owo...

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.